Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post Reply
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#3026 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Kent__ »

Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 21:01
Kent__ wrote: 08/12/2021 20:55

Da li si za ukidanje entiteta RS?
Da li si ukidanje entiteta Federacija BiH?
Nisam, osim ako se tako ne dogovore zainteresirane strane, to potpišu i ratificiraju u tijelima.

Takvi jednostrani potezi bi bili pravni avanturizam i moguće uvod u novi sukob. Zašto?
imate li vi tamo u Splitu ovakvih

https://www.youtube.com/watch?v=wBVG4KZ10zE
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3027 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by sehohari »

Bloo wrote: 08/12/2021 21:05
LSD wrote: 08/12/2021 19:39 Pa ne može se glasati pri zdravoj pameti za onakvog bolesnika, a onda kasnije se izvinjavati okolo ...eto ja se zayebo, nisam znao, prevarili me ...to izgleda baš bezveze i neozbiljno
Moras se ti u sve pokakiti, jel da? :mrgreen:
Neka se ne pravi budala. Pozitivna reakcija na izbor Milanovića je bila samo jedan level manja nego kada je Biden pobijedio.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3028 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Bloo »

sehohari wrote: 08/12/2021 22:41
Bloo wrote: 08/12/2021 21:05

Moras se ti u sve pokakiti, jel da? :mrgreen:
Neka se ne pravi budala. Pozitivna reakcija na izbor Milanovića je bila samo jedan level manja nego kada je Biden pobijedio.
Da, jer je pobijedio gospoDŽu, znamo koju.
I da li je tada odavao utisak da će se povampiriti? Nije.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3029 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by sehohari »

Bloo wrote: 08/12/2021 20:49
sehohari wrote: 08/12/2021 20:24 Nemoj širiti propagandu da kao niko ništa ne zna, pa se onda o tome mora "razgovarati". To je davno definisana stvar
Ti ne drami, jer nisam to ni napisala.
Ja govorim o necem drugom i eventualnoj razlici izmedu sastavljena i sastoji se.
Tako da nisi razumio uopste napisano.
1. Volim da dramim :D
2. Izvini ako se nismo dobro razumijeli. Pišem paralelno dok radim nešto, pa ne stignem čitate sve postove prije mene.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#3030 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by skafiskafsnjak »

Kent__ wrote: 08/12/2021 21:45
Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 21:01

Nisam, osim ako se tako ne dogovore zainteresirane strane, to potpišu i ratificiraju u tijelima.

Takvi jednostrani potezi bi bili pravni avanturizam i moguće uvod u novi sukob. Zašto?
imate li vi tamo u Splitu ovakvih

https://www.youtube.com/watch?v=wBVG4KZ10zE
Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3031 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Bloo »

sehohari wrote: 08/12/2021 22:43
Bloo wrote: 08/12/2021 20:49

Ti ne drami, jer nisam to ni napisala.
Ja govorim o necem drugom i eventualnoj razlici izmedu sastavljena i sastoji se.
Tako da nisi razumio uopste napisano.
1. Volim da dramim :D
2. Izvini ako se nismo dobro razumijeli. Pišem paralelno dok radim nešto, pa ne stignem čitate sve postove prije mene.
Ti si onda žena. :mrgreen: Drama i multitasking.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3032 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by sehohari »

Bloo wrote: 08/12/2021 22:50
sehohari wrote: 08/12/2021 22:43

1. Volim da dramim :D
2. Izvini ako se nismo dobro razumijeli. Pišem paralelno dok radim nešto, pa ne stignem čitate sve postove prije mene.
Ti si onda žena. :mrgreen: Drama i multitasking.
Zar nam ravnopravnost spolova nije cilj? Da i mi malo preuzmemo vašu ulogu. :)
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3033 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by sehohari »

Bloo wrote: 08/12/2021 22:43
sehohari wrote: 08/12/2021 22:41

Neka se ne pravi budala. Pozitivna reakcija na izbor Milanovića je bila samo jedan level manja nego kada je Biden pobijedio.
Da, jer je pobijedio gospoDŽu, znamo koju.
I da li je tada odavao utisak da će se povampiriti? Nije.
Nije. Pa i ja sam bio sretan kada je pobijedio. Znao sam da može koju opasnu izjavu dati, ali nisam mogao predvidjeti da će mu to biti glavni posao.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3034 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Bloo »

sehohari wrote: 08/12/2021 23:00
Bloo wrote: 08/12/2021 22:43

Da, jer je pobijedio gospoDŽu, znamo koju.
I da li je tada odavao utisak da će se povampiriti? Nije.
Nije. Pa i ja sam bio sretan kada je pobijedio. Znao sam da može koju opasnu izjavu dati, ali nisam mogao predvidjeti da će mu to biti glavni posao.
I meni je bilo kao godra.
I nije sramota priznati da si glasao za lika koji se cinio pozitivan (opet, zamisli Skoro da je pobijedio :D) i onda okrenuo ćurak.

Kao kad glasači Komsica/DF-a procijede kroz zube da su se zajebali... :mrgreen:
:run:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#3035 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by skafiskafsnjak »

Bloo wrote: 08/12/2021 23:02
sehohari wrote: 08/12/2021 23:00

Nije. Pa i ja sam bio sretan kada je pobijedio. Znao sam da može koju opasnu izjavu dati, ali nisam mogao predvidjeti da će mu to biti glavni posao.
I meni je bilo kao godra.
I nije sramota priznati da si glasao za lika koji se cinio pozitivan (opet, zamisli Skoro da je pobijedio :D) i onda okrenuo ćurak.

Kao kad glasači Komsica/DF-a procijede kroz zube da su se zajebali... :mrgreen:
:run:
Prethodnica mu je imala zapaljivih izjava na kraju karijere... I ja sam "navijao" za njega zbog toga. Cinio se kao normalan.

Jbg licemjer....
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3036 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Bloo »

skafiskafsnjak wrote: 08/12/2021 23:07
Bloo wrote: 08/12/2021 23:02

I meni je bilo kao godra.
I nije sramota priznati da si glasao za lika koji se cinio pozitivan (opet, zamisli Skoro da je pobijedio :D) i onda okrenuo ćurak.

Kao kad glasači Komsica/DF-a procijede kroz zube da su se zajebali... :mrgreen:
:run:
Prethodnica mu je imala zapaljivih izjava na kraju karijere... I ja sam "navijao" za njega zbog toga. Cinio se kao normalan.

Jbg licemjer....
A tamo je majke Srebrenice zvale kraljicom...tsk.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#3037 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by skafiskafsnjak »

Bloo wrote: 08/12/2021 23:08
skafiskafsnjak wrote: 08/12/2021 23:07

Prethodnica mu je imala zapaljivih izjava na kraju karijere... I ja sam "navijao" za njega zbog toga. Cinio se kao normalan.

Jbg licemjer....
A tamo je majke Srebrenice zvale kraljicom...tsk.
Ne upratim sve. Jbg. Samo kazem da imala izjava tipa da je BiH prijetnja jer su u njoj talibani ili neshto tako. Vise puta je bilo....

Al ona je mala maca za ovog lika...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45446
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3038 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Chmoljo »

I meni je bilo DRAZE kada je on pobijedio, ali sjecam se da sam tada komentarisao da ni on nije neka sreca, jer je vec tada imao big shit u vokabularu za nasu zemlju.

Ali ovoliki meltdown stvarno nisam ocekivao.

Evo na stranu i mi, i Srebrenica, i Dodik, eto sve na stranu. Vidjeste li sta kreten rece za porodicu Zec? Dakle, jedno je kad prcas komsiju, pa i na tako ruzan nacin igrajuci se sa kolektivnim traumama, ali nakon Glavasa, ovako se krkanski i mucki ponijeti prema zrtvama koje su mu se desile u drzavi, koje su pocinile osobe ciji je on predsjednik, i porodici zrtava ciji je on takodjer predsjednik, tacno me mucnina spopadne.

Jednostavno ne mogu zamisliti Kolindu da ovo radi.

Pa ni Skoru. On bi vjerujem se bar lud pravio

Odron.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3039 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by sehohari »

skafiskafsnjak wrote: 08/12/2021 23:10
Bloo wrote: 08/12/2021 23:08

A tamo je majke Srebrenice zvale kraljicom...tsk.
Ne upratim sve. Jbg. Samo kazem da imala izjava tipa da je BiH prijetnja jer su u njoj talibani ili neshto tako. Vise puta je bilo....

Al ona je mala maca za ovog lika...
Kolinda je to uradila zato što je imala sranje od savjetnika. Iz hrvatske perspektive - svugdje se pričalo o najljepšoj predsjednici u evropi...

Kod Milanovića je ovo 100% izvor sopstvenih zamisli.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3040 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Bloo »

Chmoljo wrote: 08/12/2021 23:10 I meni je bilo DRAZE kada je on pobijedio, ali sjecam se da sam tada komentarisao da ni on nije neka sreca, jer je vec tada imao big shit u vokabularu za nasu zemlju.

Ali ovoliki meltdown stvarno nisam ocekivao.

Evo na stranu i mi, i Srebrenica, i Dodik, eto sve na stranu. Vidjeste li sta kreten rece za porodicu Zec? Dakle, jedno je kad prcas komsiju, pa i na tako ruzan nacin igrajuci se sa kolektivnim traumama, ali nakon Glavasa, ovako se krkanski i mucki ponijeti prema zrtvama koje su mu se desile u drzavi, koje su pocinile osobe ciji je on predsjednik, i porodici zrtava ciji je on takodjer predsjednik, tacno me mucnina spopadne.

Jednostavno ne mogu zamisliti Kolindu da ovo radi.

Pa ni Skoru. On bi vjerujem se bar lud pravio

Odron.
Srdjan Puhalo
Nino Raspudic
"Ako želimo ulicu za Aleksandru Zec, trebali bismo promijeniti imena 400-tinjak ulica jer je toliko djece poginulo u ratu"
Dobro je kada neki napuste BiH!!!

X


Inace je lik zastupnik MOST-a.
User avatar
LSD
Posts: 27251
Joined: 24/07/2007 08:26

#3041 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by LSD »

Leverage wrote: 08/12/2021 20:45
LSD wrote: 08/12/2021 19:39

Poenta je bila da se ne trebaš izvinjavati po forumima, pogotovu ne građanima druge države, a pogotovu ne nakon što si i sam glasao za onog šovinistu Milanovića....nema nikakve koristi od tvog izvinjenja.
Pa ne može se glasati pri zdravoj pameti za onakvog bolesnika, a onda kasnije se izvinjavati okolo ...eto ja se zayebo, nisam znao, prevarili me :lol: ...to izgleda baš bezveze i neozbiljno :-)
Hajde ba popusti čovjeka, reci nam za kog si ti glas'o, da te ja ovdje nagazim odma zbog tvog izbora.

U izboru Milanovića, Kolinde i Škore, svako iole civilizovan je glasao za Milanovića, jer se u tom momentu činio kao najmanja budala u ponudi. To što se nakon izbora pokazao kao šovinističko đubre, na zaprepaštenje prije svega njegovih glasača, ne može se tim glasačima predbacivati na način kako ti to radiš, gdje sasvim korektnog forumaša predstavljaš u negativnom kontekstu, i uopšte mi nije jasno odakle mu strpljenje da ti nešto objašnjava umjesto da te s pika mršne.

Prema tome, ne glupiraj se da ja ne bih počeo izvlačiti tvoje postove i razvlačiti te ko kaučuk po ovoj temi.
Još jedan Milanovićev bot koji se nicim izazvan pronašao u mom postu :nargila:

Šta ces ti izvlaciti, ne znaš ni otvoriti arhivu :mrgreen:
Last edited by LSD on 09/12/2021 00:27, edited 1 time in total.
User avatar
LSD
Posts: 27251
Joined: 24/07/2007 08:26

#3042 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by LSD »

Bloo wrote: 08/12/2021 21:05
LSD wrote: 08/12/2021 19:39 Pa ne može se glasati pri zdravoj pameti za onakvog bolesnika, a onda kasnije se izvinjavati okolo ...eto ja se zayebo, nisam znao, prevarili me ...to izgleda baš bezveze i neozbiljno
Moras se ti u sve pokakiti, jel da? :mrgreen:
Cudo nisi dala ban i za to , malo ti je falilo jelde :mrgreen:
User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#3043 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by desni »

Sve izjave Zorana Milanovića nisu izjave tamo nekog Zokija, čviljavog i ružnog, nego izjave predsjednika države imenom Hrvatske. Kao što i ono što je izjavljivala Kolinda Grabar-Kitarović nije izjavljivala sisata plavuša, nego predsjednica države Hrvatske. Stranke iz kojih dolaze su na suprotnim krajevima političkog spektra, ali su im izjave sličnog sadržaja. Mudžahedini, islamisti, prijetnja, ugrozba :(
Politika iz sporazuma Tuđman-Milošević i Cvetković-Maček je ponovo na snazi.
Manite se ličnosti, jer riječ je o poziciji sa koje govori :izet:
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3044 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by sehohari »

desni wrote: 09/12/2021 01:25 Sve izjave Zorana Milanovića nisu izjave tamo nekog Zokija, čviljavog i ružnog, nego izjave predsjednika države imenom Hrvatske. Kao što i ono što je izjavljivala Kolinda Grabar-Kitarović nije izjavljivala sisata plavuša, nego predsjednica države Hrvatske. Stranke iz kojih dolaze su na suprotnim krajevima političkog spektra, ali su im izjave sličnog sadržaja. Mudžahedini, islamisti, prijetnja, ugrozba :(
Politika iz sporazuma Tuđman-Milošević i Cvetković-Maček je ponovo na snazi.
Manite se ličnosti, jer riječ je o poziciji sa koje govori :izet:
Znamo mi to, ali eto, ne mora baš u lice.

Plenković najvjerovatnije to sve govori u Briselu na sastancima 24/7.

Shvatite da je ono sa Mesićem, pa i sa Sanaderom i Kosor samo bila kratki intermezzo dok nisu ušli u EU. Onog momenta kada je Hrvatska ušla u EU, mi smo se vratili u 1993.
User avatar
canvra888
Posts: 4245
Joined: 09/07/2021 15:03

#3045 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by canvra888 »

sehohari wrote: 08/12/2021 23:12
skafiskafsnjak wrote: 08/12/2021 23:10

Ne upratim sve. Jbg. Samo kazem da imala izjava tipa da je BiH prijetnja jer su u njoj talibani ili neshto tako. Vise puta je bilo....

Al ona je mala maca za ovog lika...
Kolinda je to uradila zato što je imala sranje od savjetnika. Iz hrvatske perspektive - svugdje se pričalo o najljepšoj predsjednici u evropi...

Kod Milanovića je ovo 100% izvor sopstvenih zamisli.
Je li i ono njeno skakanje u svlačionici nakon pobjede uz Thompsonovu 'Lijepa li si' nagovor savjetnika? :D
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#3046 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by AtillaS »

Project Sejuani wrote: 08/12/2021 14:45
AtillaS wrote: 08/12/2021 14:36
Meni je samo nejasno da u ovim novonastalim državama na tlu Jugoslavije ne postoje intelektualne zajednice koje će reagovati kad njihovi lideri siju mržnju okolo. Ako npr iz Srbije neko atakuje na Hrvatsku da iz te iste Srbije bude odaslana zajednička poruka od slobodoumnih profesora, naučnika, umjetnika... da ne stoje iza te politike. Tako i iz Hrvatske kad neko atakuje na žrtve genocida u BiH da se oglase intelektualci i kažu Milanoviću da prestane sramotiti hrvatski narod, te da zatraže njegovo javno izvinjenje.
Ima ih samo se ne čuju od nacionalističke kakofonije.
Bilo je pojedinačnih glasova, a ja sam mislio na nešto ozbiljnije što neće ostati u sjeni. O ovome sam govorio, eto desilo se:

Čak 18 udruženja iz Hrvatske poručilo Milanoviću: Stao si na stranu Ratka Mladića!
Veterani domovinskog rata i antifašisti: Milanović postao ikona nacionalista
User avatar
Arminovski
Posts: 1231
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#3047 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Arminovski »

Djuro wrote: 08/12/2021 14:17 Pozdrav općinstvu iz Zagreba,

Samo bih se ispričao normalnim ljudima u BIH zato što imamo blesavog predsjednika.
Zato molim da nam previše ne zamjerite i da ne donosite sud o Hrvatima na temelju
izjava čovjeka koji vjerojatno nešto konzumira....

Iskreno, nadao sam se da nas nakon Kolinde i njenih navijačkih predstava budući predsjednik neće brukati, ali...
:thumbup:

Ništa ne brini nisi jedini niti se trebaš izvinjavati u ime čitave države. Zahebo nas je sve. Ponadali smo se svi da će Hrvatska kolektivno nakon Kolinde malo da odvadi al jok. Na žalost kao što neko reče, period od 45. pa do 90. je ovde izgleda samo bio intermezzo i ovo što sad imamo je neka nastavak i "normala" političkih odnosa i želja za teritorijem gdje je Bosna i to što predstavlja (a ponajviše Bošnjaci u njoj) generalno u defanzivi ili sa omčom oko vrata, ponekad i zbog sobstvene nesposobnosti.

U neku ruku mi je i drago da sva govna sada plivaju, od Vardara pa do Triglava. Barem znaš na čemu si.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#3048 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by 90minut »

Pricaj u svoje ime ja njegove izjave posmatram kao čisti strah jer zna da su hrvati u BiH gotovi i da ih je ostala šaka sad ili nikad je pitanje oko nekih stvari ocigledno je da idemo prema nikad izborni i 3 entitet.

Ne može da se pomiri jednostavno s tim da ide sve po planu i zna kako ce to izgledati za 10 godina barem što se federacije tice.
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#3049 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Leverage »

LSD wrote: 09/12/2021 00:26
Leverage wrote: 08/12/2021 20:45
Hajde ba popusti čovjeka, reci nam za kog si ti glas'o, da te ja ovdje nagazim odma zbog tvog izbora.

U izboru Milanovića, Kolinde i Škore, svako iole civilizovan je glasao za Milanovića, jer se u tom momentu činio kao najmanja budala u ponudi. To što se nakon izbora pokazao kao šovinističko đubre, na zaprepaštenje prije svega njegovih glasača, ne može se tim glasačima predbacivati na način kako ti to radiš, gdje sasvim korektnog forumaša predstavljaš u negativnom kontekstu, i uopšte mi nije jasno odakle mu strpljenje da ti nešto objašnjava umjesto da te s pika mršne.

Prema tome, ne glupiraj se da ja ne bih počeo izvlačiti tvoje postove i razvlačiti te ko kaučuk po ovoj temi.
Još jedan Milanovićev bot koji se nicim izazvan pronašao u mom postu :nargila:

Šta ces ti izvlaciti, ne znaš ni otvoriti arhivu :mrgreen:
Ha ha.

Ne glupiraj se, ako počnem brisat pod tobom nećeš više bit upotrebljiv ni za provjeravanje nivoa motornog ulja, ideš pravo u smeće. Bilo bi ti najbolje da ispariš sa teme dok još nije kasno.
User avatar
LSD
Posts: 27251
Joined: 24/07/2007 08:26

#3050 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by LSD »

Leverage wrote: 09/12/2021 06:48
LSD wrote: 09/12/2021 00:26

Još jedan Milanovićev bot koji se nicim izazvan pronašao u mom postu :nargila:

Šta ces ti izvlaciti, ne znaš ni otvoriti arhivu :mrgreen:
Ha ha.

Ne glupiraj se, ako počnem brisat pod tobom nećeš više bit upotrebljiv ni za provjeravanje nivoa motornog ulja, ideš pravo u smeće. Bilo bi ti najbolje da ispariš sa teme dok još nije kasno.
Post Prijavljen

Vrijeđanje i te provincijalske fore negdje drugo prosipaj :kiss:
Post Reply