Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post Reply
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1576 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by SaraFina »

Lincoln-Burrows wrote: 01/09/2021 16:39 Ma Milanovićeva jedina velika ovlast je da je glavni zapovjednik oružanih snaga i zato ima
uticaja pri NATO savezu i bavi se uglavnom vanjskom politikom. Premijer Plenković je za unutarnje stvari
a lokalne vlasti su za općine i županije. U biti ima bar neke ovlasti ovi naši ovdje nemaju nikakve.
Rafale-f16-gripeni uskoro nadlijeću trokut Sarajevo - Zenica - Tuzla? Misliš na taj utjecaj ili nešto u suradnji sa bratskom Srbijom? Palestinizacija Bošnjaka :(
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1577 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Sanjarko »

90minut wrote: 01/09/2021 17:33
Sanjarko wrote: 01/09/2021 17:28 Bosnjaka ima oko 54-55%, s Bosancima, iako smo svi Bosanci, i ostalim pro-Bosanskim narodima ima nas oko 60%.
Ne zaboravi na nas ostale i ja sam među njima. :lol:
Naveo sam nas sve. Dovoljno velka Bosna za sve. :bih:
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7535
Joined: 22/01/2008 18:17

#1578 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Lincoln-Burrows »

SaraFina wrote: 01/09/2021 17:37
Lincoln-Burrows wrote: 01/09/2021 16:39 Ma Milanovićeva jedina velika ovlast je da je glavni zapovjednik oružanih snaga i zato ima
uticaja pri NATO savezu i bavi se uglavnom vanjskom politikom. Premijer Plenković je za unutarnje stvari
a lokalne vlasti su za općine i županije. U biti ima bar neke ovlasti ovi naši ovdje nemaju nikakve.
Rafale-f16-gripeni uskoro nadlijeću trokut Sarajevo - Zenica - Tuzla? Misliš na taj utjecaj ili nešto u suradnji sa bratskom Srbijom? Palestinizacija Bošnjaka :(
Ne mislim na nikakvu vojnu intervenciju, to nije realna opcija, cijeli njegov angažman se svodi da se
provedu presude ustavnog suda i međunarodnog suda. Mislim da je on namjerno istaknut naprijed jer
ionako nema neki svoj resor u ministarstvima. Grlić Radman je zauzet drugim stvarima.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1579 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by SaraFina »

Lincoln-Burrows wrote: 01/09/2021 17:44
SaraFina wrote: 01/09/2021 17:37

Rafale-f16-gripeni uskoro nadlijeću trokut Sarajevo - Zenica - Tuzla? Misliš na taj utjecaj ili nešto u suradnji sa bratskom Srbijom? Palestinizacija Bošnjaka :(
Ne mislim na nikakvu vojnu intervenciju, to nije realna opcija, cijeli njegov angažman se svodi da se
provedu presude ustavnog suda i međunarodnog suda. Mislim da je on namjerno istaknut naprijed jer
ionako nema neki svoj resor u ministarstvima. Grlić Radman je zauzet drugim stvarima.

Ne moze Milanče ništa u BiH. Apsolutno ništa. Osim ovih nebuloza kojim nas časti. Hrvati imaju svoje predstavnike u svim segmentima vlasti FBIH i BiH i ovo Zokijevo miješanje i izogravanje drzavnika je smjehotresno. Dakle, bez ikakvih je ovlasti u Hr i ima protokolarnu ulogu, pa je našao u BiH glumiti drzavnika. E neće moći.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7535
Joined: 22/01/2008 18:17

#1580 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Lincoln-Burrows »

SaraFina wrote: 01/09/2021 17:48
Ne moze Milanče ništa u BiH. Apsolutno ništa. Osim ovih nebuloza kojim nas časti. Hrvati imaju svoje predstavnike u svim segmentima vlasti FBIH i BiH i ovo Zokijevo miješanje i izogravanje drzavnika je smjehotresno. Dakle, bez ikakvih je ovlasti u Hr i ima protokolarnu ulogu, pa je našao u BiH glumiti drzavnika. E neće moći.
Pa i napisao sam da je vjerojatno namjerno isturen (promišljeno).
Ali pogledaj izjave Erdogana, pa Slovenaca pa raznih medija, sve to ide nekakvom rješenju, ovo su sve zauzimanja pozicija.

Ne boj se ništa, neće niko u rovove a bogami neće se ni okoristiti, pretumbavamo se cijeli život,
za 20 godina ću ja gledati što se događa a neki novi malci će opet sve pretumbat naglavačke, ali neće me biti briga.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#1581 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Mr.Sojic »

Dok mi prebrojimo procente, promile, mijesane brakove, picke materine i kurce ocevine, za to vrijeme NAŠI su digli SAMO PAR HILJADICA pa kupili sebi, zeni, kuravi, kuravinoj materesini, autic, stancic, ljetovanje, zimovanje, jesenovanje tv, bazencic, nove sise, novi nos da da bolje pomirise novi parFin....

E moje ovce...

Sisanje nije vise s' makaze, sadE ide brze sa masinicU

:bih:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1582 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Sanjarko »

Mr.Sojic wrote: 01/09/2021 18:10 Dok mi prebrojimo procente, promile, mijesane brakove, picke materine i kurce ocevine, za to vrijeme NAŠI su digli SAMO PAR HILJADICA pa kupili sebi, zeni, kuravi, kuravinoj materesini, autic, stancic, ljetovanje, zimovanje, jesenovanje tv, bazencic, nove sise, novi nos da da bolje pomirise novi parFin....

E moje ovce...

Sisanje nije vise s' makaze, sadE ide brze sa masinicU

:bih:
Nije samo sisanje, nego i muza, a nekad se sta i capne, za mesa. :(
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1583 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by SaraFina »

Lincoln-Burrows wrote: 01/09/2021 18:07
SaraFina wrote: 01/09/2021 17:48
Ne moze Milanče ništa u BiH. Apsolutno ništa. Osim ovih nebuloza kojim nas časti. Hrvati imaju svoje predstavnike u svim segmentima vlasti FBIH i BiH i ovo Zokijevo miješanje i izogravanje drzavnika je smjehotresno. Dakle, bez ikakvih je ovlasti u Hr i ima protokolarnu ulogu, pa je našao u BiH glumiti drzavnika. E neće moći.
Pa i napisao sam da je vjerojatno namjerno isturen (promišljeno).
Ali pogledaj izjave Erdogana, pa Slovenaca pa raznih medija, sve to ide nekakvom rješenju, ovo su sve zauzimanja pozicija.

Ne boj se ništa, neće niko u rovove a bogami neće se ni okoristiti, pretumbavamo se cijeli život,
za 20 godina ću ja gledati što se događa a neki novi malci će opet sve pretumbat naglavačke, ali neće me biti briga.
Moguće da si i u pravu. No u Zokijevim istupima, nema ni traga promišljenosti. Naprotiv! Izgleda poput drogiranog pavijana, kojem godi paznja šire publike. Slovenci se ne pitaju ni zašto.
Sultan Erdogan jedino moze tutor biti Bakiru i njegovoj kriminalnoj hobotnici SDA.
Ne bi ni ja voljela da se pretumbavamo cijeli zivot. A za nadlijetanje borbenih aviona se šalim malo. Jer Zokija ne mogu zamisliti da zapovjedi bilo što. 🤣
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#1584 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Mr.Sojic »

Sanjarko wrote: 01/09/2021 18:13
Mr.Sojic wrote: 01/09/2021 18:10 Dok mi prebrojimo procente, promile, mijesane brakove, picke materine i kurce ocevine, za to vrijeme NAŠI su digli SAMO PAR HILJADICA pa kupili sebi, zeni, kuravi, kuravinoj materesini, autic, stancic, ljetovanje, zimovanje, jesenovanje tv, bazencic, nove sise, novi nos da da bolje pomirise novi parFin....

E moje ovce...

Sisanje nije vise s' makaze, sadE ide brze sa masinicU

:bih:
Nije samo sisanje, nego i muza, a nekad se sta i capne, za mesa. :(
Жао ми је оваца :oops:

p.s. kolega pusti ove NIZ VODU U HALU sto ti govore u vezi pismenosti--samo za njih HRAK I PLJUC :lol:
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1585 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

Bošnjaci jesu većina u BiH, ali isto tako su jedan od 3 ravnopravna naroda.
Sa 50%-tak su većina u brojčanom smislu, ali na teritoriju od 27% BiH imaju većinzu.
Slovenci su bila isto 10% teritorija u BiH.

Ne treba zaboraviti da je preustrojem RBiH na sastav RS i FBiH, FBiH je Federacija dva većinska teritorija, većinskog teritorija hrvatskog naroda i većinskog teritorija gdje si Bošnjaci većina bili 1995 godine.
Last edited by ako te pitaju on 01/09/2021 19:33, edited 1 time in total.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#1586 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Nivelacija »

Zar nema nijedna krema da izliječi ovo hrapavo rošasto lice?
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#1587 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Mr.Sojic »

Nivelacija wrote: 01/09/2021 19:33 Zar nema nijedna krema da izliječi ovo hrapavo rošasto lice?
Tak'a maza ne postoji :oops:

Te čviljkove niko ne moRe :kiss:
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Haris033
Posts: 3826
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#1588 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Haris033 »

Nivelacija wrote: 01/09/2021 19:33 Zar nema nijedna krema da izliječi ovo hrapavo rošasto lice?
😂😂😂
Možda mu kokain pomogne 🤔
Btw, kupio ga Čović za sitne novce i šaku kokaina, pa sad laprda ko kakva baba. Siguran sam da će nakon ovog mandata otići na smetljište istorije (povijesti).
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1589 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

Haris033 wrote: 01/09/2021 19:48
Nivelacija wrote: 01/09/2021 19:33 Zar nema nijedna krema da izliječi ovo hrapavo rošasto lice?
😂😂😂
Možda mu kokain pomogne 🤔
Btw, kupio ga Čović za sitne novce i šaku kokaina, pa sad laprda ko kakva baba. Siguran sam da će nakon ovog mandata otići na smetljište istorije (povijesti).
Pa čudno je da se od Čovića pravi svetac, al što je još čudnije da su u RH jedinstveni pozicija i opozicija kada je u pitanje položaj Hrvata u BiH.

Ako je Čović nekog kupovao, onda je to Komšić,jer čovićeva jedina kampanja lik i djelo Željka Komšića
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1590 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by daddy-kool »

ako te pitaju wrote: 01/09/2021 16:53
Umjesto da cilj bude kako riješit, od 1995 godine ne viđenu krizu, B komponenta se uzda u biološki nestanak drugih naroda u BiH.

E svašta. Da ne čekate dok se ne iselimo, smislite neku efektivniju metodu.
Inače extremni dio H komponente koja se zalaže za treći entitet pa čak i raspad BiH, žele da Komšić dobije još jedan mandat jer BiH takav "luksuz" ne može preživjeti. Možda ipak disolucija ako nema konsenzus. Pozivanje na rat je potez očajnika maloumnicma.
Komsic prolazi opet bez problema, disolucije nema, pokusano vec ali nije islo. Ici ce se u smjeru ogranicavanja ovlasti domova naroda i blokada.

Plasim se manji entitet gubi strpljenje, tu bi moglo biti zajebancije. Sa Hrvatima ne, morace i oni malo omeksati pozicije, sto je za ocekivati po onome kako nas uci istorija.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1591 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

daddy-kool wrote: 01/09/2021 20:37
ako te pitaju wrote: 01/09/2021 16:53
Umjesto da cilj bude kako riješit, od 1995 godine ne viđenu krizu, B komponenta se uzda u biološki nestanak drugih naroda u BiH.

E svašta. Da ne čekate dok se ne iselimo, smislite neku efektivniju metodu.
Inače extremni dio H komponente koja se zalaže za treći entitet pa čak i raspad BiH, žele da Komšić dobije još jedan mandat jer BiH takav "luksuz" ne može preživjeti. Možda ipak disolucija ako nema konsenzus. Pozivanje na rat je potez očajnika maloumnicma.
Komsic prolazi opet bez problema, disolucije nema, pokusano vec ali nije islo. Ici ce se u smjeru ogranicavanja ovlasti domova naroda i blokada.

Plasim se manji entitet gubi strpljenje, tu bi moglo biti zajebancije. Sa Hrvatima ne, morace i oni malo omeksati pozicije, sto je za ocekivati po onome kako nas uci istorija.
Ne bih se složio. Hrvati, nakon 3 mandata Komšića su se homogenizirali i jasno je da ovakva FBiH nije dobra za Hrvate. Naravno, problem je iseljavanje Hrvata, ali isto tako i loš kadar Hrvata.
Bošnjaci se izdaju u strance, ali mislim da nema ništa od građanske države.
RS stabilna, ali nezavisnost je glupost.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1592 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by daddy-kool »

ako te pitaju wrote: 01/09/2021 22:09
daddy-kool wrote: 01/09/2021 20:37

Komsic prolazi opet bez problema, disolucije nema, pokusano vec ali nije islo. Ici ce se u smjeru ogranicavanja ovlasti domova naroda i blokada.

Plasim se manji entitet gubi strpljenje, tu bi moglo biti zajebancije. Sa Hrvatima ne, morace i oni malo omeksati pozicije, sto je za ocekivati po onome kako nas uci istorija.
Ne bih se složio. Hrvati, nakon 3 mandata Komšića su se homogenizirali i jasno je da ovakva FBiH nije dobra za Hrvate. Naravno, problem je iseljavanje Hrvata, ali isto tako i loš kadar Hrvata.
Bošnjaci se izdaju u strance, ali mislim da nema ništa od građanske države.
RS stabilna, ali nezavisnost je glupost.
Stabilna je i federacija, ako nije i stabilnija. Desiće se već i nekakav dogovor, gdje će obje strane nešto dobiti ali nešto i izgubiti. Hrvatska politika treba da ponovo procijeni svoje strateške ciljeve i omekša tvrde stavove. Dok se to ne desi nastaviće se dosadašnje političko stanje.
toska
Posts: 2923
Joined: 26/09/2016 14:08

#1593 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by toska »

Odavno ne vjerujem ni u kakve strateške ciljeve ni smislenu politiku hrvatskog vođstva prema BiH, ukljućujući i prema bh Hrvatima.

Hrvatska je dobila nezavisnu državu i teritoriju kakvu nisu ni sanjali prije WWII i to im postaje sve jasnije nakon romantizma devedesetih, a sa tim spoznajama smanjuju se apetiti.

dodatak...čak se i gradnja Pelješkog mosta na simboličkoj ravni može gledati i kao težnja za prekidom svih suvišnih političkih veza sa BiH.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1594 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ¤ jelena ¤ »

Ako ovakva Federacija nije dobra za Hrvate, kako neko ovdje napisa,
za to je odgovoran aktuelni predsjednik Federacije.
Ako se Hrvati osjećaju obespravljeno u Federaciji, odgovoran je aktuelni federalni ministar pravde...

Očito sve politički podoban, ali nesposoban kadar, a obojica Hrvati.

A na nivou države u cjelini, Hrvatima je teško kao i ostalim narodima u BiH..teže im može biti samo zbog toga što ih je malo, premalo....i sasvim je prirodno da se zbog toga osjećaju ugroženo i politički minorno.

A zašto ih je malo, premalo...gdje se masovno sele u nepovrat i zašto?

Odgovore na ta pitanja treba prvenstveno tražiti u kućnom odgoju i obrazovnom sistemu koji ih usmjerava na životni put koji biraju....i na bankovnim računima političke elite nefunkcionalne države BiH.

Eto, to je ono što se može nazvati jasnim.

I ovo važi za svakog građanina BiH, bez obzira na etničku pripadnost.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1595 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

¤ jelena ¤ wrote: 02/09/2021 19:08 Ako ovakva Federacija nije dobra za Hrvate, kako neko ovdje napisa,
za to je odgovoran aktuelni predsjednik Federacije.
Ako se Hrvati osjećaju obespravljeno u Federaciji, odgovoran je aktuelni federalni ministar pravde...

Očito sve politički podoban, ali nesposoban kadar, a obojica Hrvati.

A na nivou države u cjelini, Hrvatima je teško kao i ostalim narodima u BiH..teže im može biti samo zbog toga što ih je malo, premalo....i sasvim je prirodno da se zbog toga osjećaju ugroženo i politički minorno.

A zašto ih je malo, premalo...gdje se masovno sele u nepovrat i zašto?

Odgovore na ta pitanja treba prvenstveno tražiti u kućnom odgoju i obrazovnom sistemu koji ih usmjerava na životni put koji biraju....i na bankovnim računima političke elite nefunkcionalne države BiH.

Eto, to je ono što se može nazvati jasnim.

I ovo važi za svakog građanina BiH, bez obzira na etničku pripadnost.
Točno je da legitimni predstavnici Hrvata u BiH imaju očajnu kadrovsku politiku.
To je i jedan od razloga lošeg položaja Hrvata u BiH, s tim da je glavni razlog olakšano zaposlenje u zemljama EU.
Međutim, razlog zbog čega kod Hrvata postoji samo jedna politička relevantna stranka , jeste nametanje Komšića i sve otvorenija agresija dijela Bošnjaka da se ruši ustavni poredak BiH na način da se ukine konstitutivnost tj. ravnopravnost naroda.
Sve ostale, manje stranke iz reda hrvatskog naroda su ekstremnije verzije.

Dovoljno je bilo slušati Komšića kako na međunarodnom sastanku u ime BiH govori o zalaganju da se ruši ustavni poredak BiH. Pa onda i Milorad Dodik ima pravo da isto ruši ustavni poredak BiH.
Zamislite da predsjednik Francuske dođe na skup u Berlinu i ''žuga'' na Francusko ustavno uređenje.
Po meni, to nije ništa nego govor mržnje i pozivanje na razdor u BiH.

Logično je da će hrvati iseljavati, a glavni razlog je što ne vide budućnost u BiH. Ne brini, krenut će i masovno iseljavanje Srba , Bošnjaka i ostalih ( već je i krenulo ) .
Sa ovakvim ''inatom'', ''ćeranjem'', iz dana u dan bit ćemo sve više okarakterizirani kao propala država, odnosno propali projekat.Zapravo, to i jesmo.

Ne treba zaboraviti da je raspad Jugoslavije krenulo od Kosova nametanjem Sejde Bajramovića, a sve je to rezultiralo neovisnošću Kosova.
Svaki narod ima pravo na samoodređenje, unutarnje i vanjsko. 4 delegata u Domu Naroda FBiH iz kluba Hrvata nemaju veze sa Hrvatima, član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda nema nikakav legitimitet kod Hrvata. Svakako da će doći do posljedica.
Pričamo o konstitutivnosti dok nas /vas ubijaju respiratorima, dok nam djecu ubijaju ( Memić/Dragičević), dok su nam ginekolozi sa sumnjivim diplomama na čelu ustanova, na čelu obavještajnih službi osobe sa kupljenim diplomama. Isto je na sve 3 strane.

I da , svima nam je isto, samo je Hrvatima ( zbog putovnica) lakše dignuti sidro iz ove prelijepe zemlje .
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1596 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by 90minut »

ako te pitaju wrote: 01/09/2021 19:32 Bošnjaci jesu većina u BiH, ali isto tako su jedan od 3 ravnopravna naroda.
Sa 50%-tak su većina u brojčanom smislu, ali na teritoriju od 27% BiH imaju većinzu.
Slovenci su bila isto 10% teritorija u BiH.

Ne treba zaboraviti da je preustrojem RBiH na sastav RS i FBiH, FBiH je Federacija dva većinska teritorija, većinskog teritorija hrvatskog naroda i većinskog teritorija gdje si Bošnjaci većina bili 1995 godine.
Prvo si pisao 23, sad je 27 :lol: bošnjaci vecina na 32 do 35 teritorije BiH ne znam tačan procenat ispod i preko toga nismo.

Al' da se razumijemo nama je istočno Sarajevo imaginarna granica tako da opušteno u slucaju potrebe ce to vrisnuti na 50% sad pa sad. :lol:
Žepce i slicno i okolo..

I onda kad neko napiše bice cijepana Bosna kako i na koji nacin. :lol:
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#1597 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Mr.Sojic »

Jel stvarno moguce da se jos uvijek "raspravljate" sa oviJem @акотенепитају :D
:bih:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1598 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ¤ jelena ¤ »

ako te pitaju wrote: 02/09/2021 21:59
¤ jelena ¤ wrote: 02/09/2021 19:08 Ako ovakva Federacija nije dobra za Hrvate, kako neko ovdje napisa,
za to je odgovoran aktuelni predsjednik Federacije.
Ako se Hrvati osjećaju obespravljeno u Federaciji, odgovoran je aktuelni federalni ministar pravde...

Očito sve politički podoban, ali nesposoban kadar, a obojica Hrvati.

A na nivou države u cjelini, Hrvatima je teško kao i ostalim narodima u BiH..teže im može biti samo zbog toga što ih je malo, premalo....i sasvim je prirodno da se zbog toga osjećaju ugroženo i politički minorno.

A zašto ih je malo, premalo...gdje se masovno sele u nepovrat i zašto?

Odgovore na ta pitanja treba prvenstveno tražiti u kućnom odgoju i obrazovnom sistemu koji ih usmjerava na životni put koji biraju....i na bankovnim računima političke elite nefunkcionalne države BiH.

Eto, to je ono što se može nazvati jasnim.

I ovo važi za svakog građanina BiH, bez obzira na etničku pripadnost.
Točno je da legitimni predstavnici Hrvata u BiH imaju očajnu kadrovsku politiku.
To je i jedan od razloga lošeg položaja Hrvata u BiH, s tim da je glavni razlog olakšano zaposlenje u zemljama EU.
Međutim, razlog zbog čega kod Hrvata postoji samo jedna politička relevantna stranka , jeste nametanje Komšića i sve otvorenija agresija dijela Bošnjaka da se ruši ustavni poredak BiH na način da se ukine konstitutivnost tj. ravnopravnost naroda.
Sve ostale, manje stranke iz reda hrvatskog naroda su ekstremnije verzije.

Dovoljno je bilo slušati Komšića kako na međunarodnom sastanku u ime BiH govori o zalaganju da se ruši ustavni poredak BiH. Pa onda i Milorad Dodik ima pravo da isto ruši ustavni poredak BiH.
Zamislite da predsjednik Francuske dođe na skup u Berlinu i ''žuga'' na Francusko ustavno uređenje.
Po meni, to nije ništa nego govor mržnje i pozivanje na razdor u BiH.

Logično je da će hrvati iseljavati, a glavni razlog je što ne vide budućnost u BiH. Ne brini, krenut će i masovno iseljavanje Srba , Bošnjaka i ostalih ( već je i krenulo ) .
Sa ovakvim ''inatom'', ''ćeranjem'', iz dana u dan bit ćemo sve više okarakterizirani kao propala država, odnosno propali projekat.Zapravo, to i jesmo.

Ne treba zaboraviti da je raspad Jugoslavije krenulo od Kosova nametanjem Sejde Bajramovića, a sve je to rezultiralo neovisnošću Kosova.
Svaki narod ima pravo na samoodređenje, unutarnje i vanjsko. 4 delegata u Domu Naroda FBiH iz kluba Hrvata nemaju veze sa Hrvatima, član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda nema nikakav legitimitet kod Hrvata. Svakako da će doći do posljedica.
Pričamo o konstitutivnosti dok nas /vas ubijaju respiratorima, dok nam djecu ubijaju ( Memić/Dragičević), dok su nam ginekolozi sa sumnjivim diplomama na čelu ustanova, na čelu obavještajnih službi osobe sa kupljenim diplomama. Isto je na sve 3 strane.

I da , svima nam je isto, samo je Hrvatima ( zbog putovnica) lakše dignuti sidro iz ove prelijepe zemlje .

....razlog zbog čega kod Hrvata postoji samo jedna politička relevantna stranka , jeste nametanje Komšića....


Čovječe Božji, ovo čitaju ljudi koji žive u BiH i prate političku situaciju u ovoj zemlji...decenijama.

Kako te, jadan ne bio, nije sramota da napišeš ovoliku laž?!
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1599 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

Najjaca stranka u bosnjaka sda
U hrvata hdz
U srba snsd

I to je to za sada
Poslije cemo vidjeti
Nakaradni zakon je dozvolio komsu
Ali dokle?
I ima li on zamjenu kad bude 3.uzastopni mandat?

Mladih imitatora nema...stariji umiru ili nisu zanimljivi vise
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1600 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

....razlog zbog čega kod Hrvata postoji samo jedna politička relevantna stranka , jeste nametanje Komšića.... [/b][/u]

Čovječe Božji, ovo čitaju ljudi koji žive u BiH i prate političku situaciju u ovoj zemlji...decenijama.

Kako te, jadan ne bio, nije sramota da napišeš ovoliku laž
Vrlo lako te je demantirati.
Prvi pokušaj negiranja izborne volje hrvatskog naroda, desio se tamo nekad 2001 godine , stvaranjem Alijanse, gdje Berijevim amandmanima, SDP, zajedno sa NHI ( Nova hrvastka inicijativa ) i HSS- Hrvatska seljačka stranka, stvara Vladu FBiH.
Ta Vlada je doživjela Fijasko.
Što se desilo nakon tih izbora sa NHI i HSS? Nestali su sa izborne scene.

Idemo dalje, tamo nekad 2010 godine, stvara se ''čuvena'' Platforma. Protivno izbornoj volji hrvatskog naroda, HSP ( extremna desna stranka, ljubitelji najveće sramote hrvatskog naroda-ustaša ) i Radom za boljitak, ulaze u platformu sa SDA i SDP.
HDZ 1990 nije ušao u platformu iako je bio u izbornoj koaliciji sa HSP-om. Nakon ovih izbora HDZ 1990 se faktički raspada i ulazi u stastav HDZ-a ( članovi se vraćaju ).

Na slijedećim izborima, HSP i Radom za boljitak nestaju sa političke scene.

Posljedicom preglasavanja hrvatske izborne volje, kod hrvatskog naroda je nestala opozicija.

Nametanjem Komšića, Hrvati koji izađu na izbore svoj glas daju predstavniku HDZ-a.

Kada ne bi bilo mogućnosti krađe izborne volje jednom narodu, kada u Domu Naroda Hrvata u (F)BiH ne bi sjedili Aleni i Mehe iz Goražda, uvjeren sam da bi HDZ imao jaku opoziciju i možda bi nestali sa političke scene.

Izbori u Mostaru, pred sam dan izbora dolazi Komšić na lijevu stranu i priča gluposti da je sa ''osloboditeljima grada''. HDZ bez kampanje dobiva izbore.

ovu su činjenice.
i danas, u 2021 godini, HDZ nema opoziciju.
Uvjeren sam da za HDZ , kao i za Milu Dodika , nema bolje stvari od Željka Komšića i njemu sličnih.
Post Reply