Zoološki vrtovi - logori

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#1 Zoološki vrtovi - logori

Post by Piaty »

Nevjerovatno mi je da zivim u svijetu gdje je postojanje zooloskih vrtova opceprihvaceno kao sasvim normalna pojava.
Zapravo, radi se o mucenju zivotinja koje je jos i legalizirano i gdje su ljudi ubijeni u mozak pa cak i oni koji imaju kucne ljubimce posjecuju zooloske vrtove sto je nevjerovatno.

Da je pravde na svijetu, zooloske vrtove treba smjesta zatvoriti i pustati zivotinje prirodi, kojoj i pripadaju.

Rijetko kada cujem da iko nacinje ovu temu i po tome mozes vidjeti da se to pitanje tesko ikada moze i pokrenuti, a kamoli da dodje do raspustanja tih logora za mucenje zivotinje.

Slucaj sa medvjedicem iz okoline Gacka koji je jutros ubijen me potakao pa se sjetih ovoga. A ti lovci su posebna prica, pas im mater jebo (Boze mi oprosti), kakvi su to neljudi.
Cijeli zivot se svadjam sa njima (nekolicinu poznajem) i mogu me mrziti koliko hoce i neka me mrze samo, drago mi je sto me oni mrze. Ako nista, mogu ih samo nervirati jer je to sve sto mogu da uradim.

Dok pisem ovo, na um mi je pala i korida u Cevljanovicima gdje ta bol i patnja koju podnose bikove ostaje u sjeni kojekakvih pevaljki, debila, rostilja i slicnih sranja za ovu majmunsku rasu
Last edited by Piaty on 28/06/2023 16:46, edited 2 times in total.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#2 Re: Zooloski vrtovi

Post by Piaty »

https://www.klix.ba/lifestyle/ljubimci/ ... /220709087

Toliko o nama ljudima. Nema se sta obrazlagati koliko smo smece vecina nas
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#3 Re: Zooloski vrtovi

Post by Piaty »

https://avaz.ba/vijesti/bih/768429/uprk ... li-pobjede

Pored mučenja životinja u zoološkim vrtovima, treba spomenuti i koride odnosno događaje u kojima se životinje pate zarad ljudskog uživanja, trgovine, natjecanja, obijesti i itd. Užasno je to da su koride postale tradicija u mnogim državama i kod mnogih naroda.

Ljudi su kuga!
HelaS
Posts: 5383
Joined: 22/09/2018 13:21

#4 Re: Zooloski vrtovi

Post by HelaS »

Piaty wrote: 20/06/2022 14:07 Dok pisem ovo, na um mi je pala i korida u Cevljanovicima gdje ta bol i patnja koju podnose bikove ostaje u sjeni kojekakvih pevaljki, debila, rostilja i slicnih sranja za ovu majmunsku rasu
Nema boli i patnje, nema ubadanja i krvi. Bikovi se naguravaju svojom snagom za dokaz ko je jači. Slabiji popušta, jači ostaje, skuplji mu je rasplod.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#5 Re: Zooloski vrtovi

Post by Piaty »

Životinje se izlažu strahu i stresu što je zakonom zabranjeno i u našoj zemlji. Ne vjerujem ti ni da bikovi ne osjećaju bol kada se sudare. Nisam ja nikakav pacifista i nema problema da se životinje same bore jedna proyiv druge ali je problem kada se jebeni čovjek umiješa pa huška životinje jednu na drugu.

Pored svih blagodati koje je Bog čovjeku podario, čovjeku je to malo pa bi da mu nečija patnja bude ono pravo full zadovoljstvo i veselje.

Neka se veseli, imaće kada i plakati.

P.S ono što Španci rade bikovima sa kopljima, to neću ni da spominjem. To je horor
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#6 Re: Zooloski vrtovi

Post by Piaty »



Nazad na temu.

Suština je da Zoo vrtovi ne trebaju nikome i da su oni pravi živi pakao. Ove osobe sa snimka trebaju zamijeniti mjesta sa izmučenim životinjama i da je pravde ove životinje pustati u prirodu, a ove smradove zatvoriti u kaveze.
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#7 Re: Zooloski vrtovi

Post by broj dva »

Divlje zivotinje nisu za kaveza i kraj price. Vidjeti jednog slona koji u prirodi prodje stotine hiljada kilometara u zoloskom je tragedija.
Cak i ako su zivotinjske vrste ugrozene nije zoloski rjesenje..
Zabraniti u ime etike.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#8 Re: Zooloski vrtovi

Post by Piaty »

broj dva wrote: 30/08/2022 12:58 Divlje zivotinje nisu za kaveza i kraj price. Vidjeti jednog slona koji u prirodi prodje stotine hiljada kilometara u zoloskom je tragedija.
Cak i ako su zivotinjske vrste ugrozene nije zoloski rjesenje..
Zabraniti u ime etike.
:thumbup: tako je prijatelju

i dobro rečeno: tragedija!
User avatar
bavi
Posts: 408
Joined: 04/06/2008 21:24

#9 Re: Zooloski vrtovi

Post by bavi »

Ima milion drugih gorih stvari za rjesit od zatvorene zivotinje. Na kraju krajeva nije ni zedna ni gladna. Još ako je kakva smotanija vjerovatno bi negdje u divljini bila rastrgana i pojedena od drugih zivotinja. Ovako joj ko bingo biti u zoo.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#10 Re: Zoološki vrtovi - logori

Post by Piaty »

https://www.klix.ba/lifestyle/ljubimci/ ... /230628074

Poraz čovjeka, a da to čovjek ne vidi.

Propadanje duše i ponor dublji od svih ponora.
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#11 Re: Zoološki vrtovi - logori

Post by petunija »

Piaty wrote: 28/06/2023 16:51 https://www.klix.ba/lifestyle/ljubimci/ ... /230628074

Poraz čovjeka, a da to čovjek ne vidi.

Propadanje duše i ponor dublji od svih ponora.
Mene je ovo baš uznemirilo kad sam juče vidjela :(
Post Reply