ZOI 2018

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#201 Re: ZOI 2018

Post by Fudo387 »

Dobro je, dobar prolaz...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#202 Re: ZOI 2018

Post by Nadzorna_ploca »

Henrik :-) :shock:
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#203 Re: ZOI 2018

Post by ST11 »

Ko zna sta ce reci Vonn ... vjerovatno ci biti krivih onih pet pahuljica snijega ispod neba.
Bravo Gisin, vec sestra mi je bila simpaticna (pobjednica spusta prije cetiri godine zajedno sa Maze).
Ferk, nadam se, da nece dobiti tek 3000€ kazni, jer je nakon greske produzila do cilja, nego barem duplu sumu :twisted: !
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#204 Re: ZOI 2018

Post by SSemir »

cyprus wrote:
liaar wrote:Kad već treniraju profesionalno skijanje, onda bi barem oni trebali moći dalje od zadnjeg mjesta. Ili i mi šaljemo raju da ispunimo kvotu ?
Kao prvo, ova mala ima 18 godina i još ide u srednju školu... Koliko sam čitao, ovo je najveća ženska skijaška nada koju je ova država ikada imala (osim one naturalizovane Slovenke što je skijala za nas), i moguće je da će od nje nešto biti... Za nekog iz Visokog ko sa 16-17 godina ispuni olimpijsku normu u skijanju, možeš samo ustat i reći 'svaka čast'... Da li će doć do toga da će ona dostići neki pristojan nivo za svjetske razmjere - ne znam, ali u svakom slučaju nije do nje što nam je sport (posebno zimski) ovakav kakav je...

A da bismo se realno mogli nadati nekim poduhvatima, mi moramo imati najmanje deset ovakvih kao što je ova djevojka, da bi se jedna od njih možda izdigla i postala kandidat za visokih pozicija... Austrija, Švicarska, Francuska i slične zemlje imaju na stotine ovakvih, i zato su oni u vrhu, a nas ni na mapi... A zašto je tako? Fali sportski mentalitet i fali sistem...
Da je pametna pa da proba u hrvatsku ili slovenacku reprezentaciju upasti na osnovu svog talenta.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#205 Re: ZOI 2018

Post by perfect_guy »

ne znam je li do mene, ali muški u prvoj vožnji su mi djelovali isto da je video išao na fast forward, totalno ludo između kapija
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#206 Re: ZOI 2018

Post by Kinaski »

ecuj mirer osvojio zlato :D
El_comadante
Posts: 7945
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#207 Re: ZOI 2018

Post by El_comadante »

Kinaski wrote:ecuj mirer osvojio zlato :D
što su se freancuzi poredali 4,5 i 6
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#208 Re: ZOI 2018

Post by Edin H. »

SSemir wrote: Da je pametna pa da proba u hrvatsku ili slovenacku reprezentaciju upasti na osnovu svog talenta.
:twisted:

Neka pise ZOI-u, dace joj godisnju dzaba. :izet:
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#209 Re: ZOI 2018

Post by Better Man »

SSemir wrote:
cyprus wrote:
liaar wrote:Kad već treniraju profesionalno skijanje, onda bi barem oni trebali moći dalje od zadnjeg mjesta. Ili i mi šaljemo raju da ispunimo kvotu ?
Kao prvo, ova mala ima 18 godina i još ide u srednju školu... Koliko sam čitao, ovo je najveća ženska skijaška nada koju je ova država ikada imala (osim one naturalizovane Slovenke što je skijala za nas), i moguće je da će od nje nešto biti... Za nekog iz Visokog ko sa 16-17 godina ispuni olimpijsku normu u skijanju, možeš samo ustat i reći 'svaka čast'... Da li će doć do toga da će ona dostići neki pristojan nivo za svjetske razmjere - ne znam, ali u svakom slučaju nije do nje što nam je sport (posebno zimski) ovakav kakav je...

A da bismo se realno mogli nadati nekim poduhvatima, mi moramo imati najmanje deset ovakvih kao što je ova djevojka, da bi se jedna od njih možda izdigla i postala kandidat za visokih pozicija... Austrija, Švicarska, Francuska i slične zemlje imaju na stotine ovakvih, i zato su oni u vrhu, a nas ni na mapi... A zašto je tako? Fali sportski mentalitet i fali sistem...
Da je pametna pa da proba u hrvatsku ili slovenacku reprezentaciju upasti na osnovu svog talenta.
Kad već kažeš da je bila zadnja, onda bi trebao kazati koliko ih nije uopće završilo trku i to neke od velikih skijašica. Elvedina je veliki potencijal. Da ima uslove kao Vonn i Shiffrin i da je treniraju njihovi treneri, cura bi sigurno napravila veliku karijeru i pomela bi konkurenciju.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#210 Re: ZOI 2018

Post by Kinaski »

Better Man wrote:
Kad već kažeš da je bila zadnja, onda bi trebao kazati koliko ih nije uopće završilo trku i to neke od velikih skijašica. Elvedina je veliki potencijal. Da ima uslove kao Vonn i Shiffrin i da je treniraju njihovi treneri, cura bi sigurno napravila veliku karijeru i pomela bi konkurenciju.
Pa nisu zavrsile skijasice utrku jer na olimpijskim igrama se ne osvajaju bodovi, vec su tri medalje u igri pa se maksimalno rizikuje. Potencijal je ona za umalo ne rekoh sta. Kao sto gore jedan forumas rece, sto ne skija za sloveniju kad je toliki potencijal. Ne valjaju treneri, ne valju uslovi, ne valja drzava. Kurac moj, ne valja ona eto sta ne valja i ne slati levate na olimpijske igre da nas brukaju.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#211 Re: ZOI 2018

Post by Edin H. »

Kinaski wrote:Potencijal je ona za umalo ne rekoh sta.

:lol: :lol: :lol:
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#212 Re: ZOI 2018

Post by bhnapoleon1 »

Kinaski wrote:
Better Man wrote:
Kad već kažeš da je bila zadnja, onda bi trebao kazati koliko ih nije uopće završilo trku i to neke od velikih skijašica. Elvedina je veliki potencijal. Da ima uslove kao Vonn i Shiffrin i da je treniraju njihovi treneri, cura bi sigurno napravila veliku karijeru i pomela bi konkurenciju.
Pa nisu zavrsile skijasice utrku jer na olimpijskim igrama se ne osvajaju bodovi, vec su tri medalje u igri pa se maksimalno rizikuje. Potencijal je ona za umalo ne rekoh sta. Kao sto gore jedan forumas rece, sto ne skija za sloveniju kad je toliki potencijal. Ne valjaju treneri, ne valju uslovi, ne valja drzava. Kurac moj, ne valja ona eto sta ne valja i ne slati levate na olimpijske igre da nas brukaju.
Nije ih niko poslo valjda su ispunili neku normu pa kakvagod ona bila
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#213 Re: ZOI 2018

Post by cyprus »

Ta mi je najjača: "ne treba ove SLAT na olimpijadu" :lol:

Još me zanima kako bi izostanak naših sportista sa olimpijade doprinijelo prevenciji brukanja... Bili bi mislim jedina evropska država koja nije 'poslala' nikog... I to kao ne bi bila bruka :oops:

I čuj brukaju nas... Mi inače prava sportska zemlja, sve atleta do atlete, šampion do šampiona, pa nas evo ovi 'levati' brukaju :oops: Uništavaju nam reputaciju :lol: Garant ih neko iz SDA poguro, pa preko reda upali... Ono kao - imamo mi boljih :oops:
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#214 Re: ZOI 2018

Post by Kinaski »

cyprus wrote:Ta mi je najjača: "ne treba ove SLAT na olimpijadu" :lol:

Još me zanima kako bi izostanak naših sportista sa olimpijade doprinijelo prevenciji brukanja... Bili bi mislim jedina evropska država koja nije 'poslala' nikog... I to kao ne bi bila bruka :oops:

I čuj brukaju nas... Mi inače prava sportska zemlja, sve atleta do atlete, šampion do šampiona, pa nas evo ovi 'levati' brukaju :oops: Uništavaju nam reputaciju :lol: Garant ih neko iz SDA poguro, pa preko reda upali... Ono kao - imamo mi boljih :oops:
Ostale bi pare u drzavi, da su ih ulozili u jedan obican semafor vise bi se isplatilo. Naturalizuj nekog ko zna skijati i posalji, onaj gore drka na nju kaze ogorman potencijal sto je zavrsila trku kao zadnja. Je l' se vi zajebavate ljudi ?
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#215 Re: ZOI 2018

Post by konektovan »

Cuj bettera, pomela bi konkurenciju da ima bolje trenere. :lol:
El_comadante
Posts: 7945
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#216 Re: ZOI 2018

Post by El_comadante »

cyprus wrote:Ta mi je najjača: "ne treba ove SLAT na olimpijadu" :lol:

Još me zanima kako bi izostanak naših sportista sa olimpijade doprinijelo prevenciji brukanja... Bili bi mislim jedina evropska država koja nije 'poslala' nikog... I to kao ne bi bila bruka :oops:

I čuj brukaju nas... Mi inače prava sportska zemlja, sve atleta do atlete, šampion do šampiona, pa nas evo ovi 'levati' brukaju :oops: Uništavaju nam reputaciju :lol: Garant ih neko iz SDA poguro, pa preko reda upali... Ono kao - imamo mi boljih :oops:
e pa vidiš neke zaista i netreba slati, nor. ona crnkinja što trči maraton za nas na olimpijadi nikad nezavrsi utrku odustane, pa ako nemože izdržati nek neide ili nek uzme kakvu kraču disciplinu ili kad več spominješ bruku meni je veče bruka što je završila iza takmičarke iz Zimbabvea neko da niko nije otišao. kakve ona ima trene? kakve ona ima uvjete sa treniranje? još je zibabmve gori od nas u mnogim segmentima....
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#217 Re: ZOI 2018

Post by Kinaski »

Image
Image
Image
Image
Image
Upravu je kipar, nismo mi nikakva sportska zemlja.
El_comadante
Posts: 7945
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#218 Re: ZOI 2018

Post by El_comadante »

Better Man wrote: Elvedina je veliki potencijal. Da ima uslove kao Vonn i Shiffrin i da je treniraju njihovi treneri, cura bi sigurno napravila veliku karijeru i pomela bi konkurenciju.
kad je več potencijal kako to da je uvijek zadnja? kako to da nemože biti bolja od djevojke iz afrike? nekažem sad ima potencijal treba osvajati medalj ii biti medju 10 najbolji, ali ako ima potencijal onde netreba biti zadnja. kakvi su onda ostali potencijal kad su bolje od nje
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#219 Re: ZOI 2018

Post by uglavnomja »

El_comadante wrote:
Better Man wrote: Elvedina je veliki potencijal. Da ima uslove kao Vonn i Shiffrin i da je treniraju njihovi treneri, cura bi sigurno napravila veliku karijeru i pomela bi konkurenciju.
kad je več potencijal kako to da je uvijek zadnja? kako to da nemože biti bolja od djevojke iz afrike? nekažem sad ima potencijal treba osvajati medalj ii biti medju 10 najbolji, ali ako ima potencijal onde netreba biti zadnja. kakvi su onda ostali potencijal kad su bolje od nje

cura iz afrike moze studirati u austriji, svici, sveCkoj ili tako negdje, moze biti rodjena tamo, na snijegu ...

to vise nista ne znaci, svijet je globalno selo

a sto se tice potencijala - mala ima plasman na olimpijadi :thumbup:
za raziku od nekih drugih
na stranu sto u svjetskom kupu ima gomila onih koji nikada nisu usli u drugu trku, imaju i vece zaostatke od nje, ali uredno ucestvuju, godinama ...


inace, kao sto kazu strucnjaci, talenat i potencijal su 10%, ostalih 90% su rad i trening da bi se dobio rezultat




i ne kontam logiku,na olimpijadu se ide samo po medalju :lol:
onda bi bilo po 5-6 takmicara u svakoj disciplini, istih iz sp



" L’important dans ces olympiades, c’est moins d’y gagner que d’y prendre part"
peirre de coubertin
Last edited by uglavnomja on 23/02/2018 10:47, edited 1 time in total.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#220 Re: ZOI 2018

Post by uglavnomja »

zamal' da zaborvim od citanja pljuvotina po curici koja ima plasman :roll:



kaze hirscher ovo su mu zadnje oi, nema ga u pekingu 99,99%.
El_comadante
Posts: 7945
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#221 Re: ZOI 2018

Post by El_comadante »

uglavnomja wrote:
El_comadante wrote:
Better Man wrote: Elvedina je veliki potencijal. Da ima uslove kao Vonn i Shiffrin i da je treniraju njihovi treneri, cura bi sigurno napravila veliku karijeru i pomela bi konkurenciju.
kad je več potencijal kako to da je uvijek zadnja? kako to da nemože biti bolja od djevojke iz afrike? nekažem sad ima potencijal treba osvajati medalj ii biti medju 10 najbolji, ali ako ima potencijal onde netreba biti zadnja. kakvi su onda ostali potencijal kad su bolje od nje

cura iz afrike moze studirati u austriji, svici, sveCkoj ili tako negdje, moze biti rodjena tamo, na snijegu ...

to vise nista ne znaci, svijet je globalno selo

a sto se tice potencijala - mala ima plasman na olimpijadi :thumbup:
za raziku od nekih drugih
na stranu sto u svjetskom kupu ima gomila onih koji nikada nisu usli u drugu trku, imaju i vece zaostatke od nje, ali uredno ucestvuju, godinama ...


inace, kao sto kazu strucnjaci, talenat i potencijal su 10%, ostalih 90% su rad i trening da bi se dobio rezultat




i ne kontam logiku,na olimpijadu se ide samo po medalju :lol:
onda bi bilo po 5-6 takmicara u svakoj disciplini, istih iz sp



" L’important dans ces olympiades, c’est moins d’y gagner que d’y prendre part"
peirre de coubertin
što se tiče mene, kad si več moj post quteovo, ja nikad nisam rekao da se treba da bori za medalju. ja kažem kad več učestuje na olimpijadi onda i očekujem neki rezultat. ja nisam zadovoljan rezultatom da bude zadnja i da ima oko sekundu zaostaka za predzadnjom. ja očekujem da prestigne nekoga i da nebude zadnja dosadila mi je više ona važno je učestovati. kad spominješ olimpijadu od svih jugoslovenski republika jedino mi i makedonci nemamo medalju čak je ima i kosovo.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#222 Re: ZOI 2018

Post by cyprus »

El_comadante wrote:što se tiče mene, kad si več moj post quteovo, ja nikad nisam rekao da se treba da bori za medalju. ja kažem kad več učestuje na olimpijadi onda i očekujem neki rezultat. ja nisam zadovoljan rezultatom da bude zadnja i da ima oko sekundu zaostaka za predzadnjom. ja očekujem da prestigne nekoga i da nebude zadnja dosadila mi je više ona važno je učestovati. kad spominješ olimpijadu od svih jugoslovenski republika jedino mi i makedonci nemamo medalju čak je ima i kosovo.
https://en.wikipedia.org/wiki/Alpine_sk ... ant_slalom

Eto, u veleslalomu je ostavila 15-tak takmičarki iza sebe... Sve redom iz Južne Koreje, Gruzije, Madagaskara, Mađarske, Irske, Kazahstana, Grčke, Albanije, Litvanije, Kine, Hong Konga, Turske i Crne Gore (da ne spominjem ovu kamaru takmičarki koje su izletile)... A većinom se radi o puno ozbiljnijim državama od naše...
Kinaski wrote:Upravu je kipar, nismo mi nikakva sportska zemlja.
https://en.wikipedia.org/wiki/All-time_ ... out_medals

Jah, a to što se nalazimo u ovom prestižnom društvu, krivi su ovi momci i djevojke što bar nešto pokušavaju :oops:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#223 Re: ZOI 2018

Post by uglavnomja »

El_comadante wrote:

što se tiče mene, kad si več moj post quteovo, ja nikad nisam rekao da se treba da bori za medalju. ja kažem kad več učestuje na olimpijadi onda i očekujem neki rezultat. ja nisam zadovoljan rezultatom da bude zadnja i da ima oko sekundu zaostaka za predzadnjom. ja očekujem da prestigne nekoga i da nebude zadnja dosadila mi je više ona važno je učestovati. kad spominješ olimpijadu od svih jugoslovenski republika jedino mi i makedonci nemamo medalju čak je ima i kosovo.
post se odnosi na vise zadnjih upisa, slucajno je tvoj kvotan :)


budimo realni, tu smo dje smo :sad: pogotovo u skijanju

tuka je imao sansu, sta mu se desava na velikim takmicenjima :?


i meni je zao, ali nipodastavati neciji veliki trud (ogranicen objektivnim okolnostima) da se stigne do OLIMPIJADE je bas bljak, pogotovo jedne curice
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#224 Re: ZOI 2018

Post by jasko_ba »

Svabe u finalu hokeja :lol: Izgubili prve dvije utakmice, onda naredne 3 dobili na produzetke, sad izbacili u polufinalu Kanadu :-)
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#225 Re: ZOI 2018

Post by Kinaski »

Mala je domet ala nedjad fazlija, taj potencijal jedino moze imati

Steta zbog hirsera, ne kontam zasto ne bi nastupao u pekingu, nije toliko star. Steta zbog slaloma, ali eto i njemu se greske mogu desiti
Post Reply