žohari u vašem stanu

shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#76 Re: žohari u vašem stanu

Post by shandrprcSA »

senainter wrote:Tus traka ti nece pomoci, mogu se opkladiti u sta hoces, samo gel. Pogledaj ja sam pisala o tome.
Prvo su umrli kod mene, onda sam otisla kod komsinice da i njoj dam gela, jer od nje mi dolaze, i kod nje ih vise nema.
Otici cu mozda sprat iznad i ispod, da dam ljudima tog gela, jer je meni onda problem naravno kad mi dolaze od njih. Al sad zasad, samo ih nalazim mrtve na neocekivanim mjestima :-D
doduse, ja sam imao :D problema sa zutim mravima i juce kad sam kupio tus traku namjerno ostavim komadic hrane u kuhinji da vidim hoce li ih biti kao i prije...jutros ni za lijeka niti jednog mrava :thumbup:
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#77 Re: žohari u vašem stanu

Post by senainter »

Tus traka djeluje na mrave da, kad stavis traku, nema ih vise. Al u isto vrijeme gusis se od smrada.
Zato je gel tako dobar, uopste ga ni ne osjetis. Mozete vi uraditi deratizaciju ono s cim hocete prvo, i to ce ubiti sigurno veliku vecinu njih. Al ako su polegli jaja negdje, a vjerujte da jesu, sta cete kad se mali zohari pocnu pojavljivati kao sto su meni :-) E to je vec pitanje za razmisljanje, jer tu je onda to gdje gel pravo dodje koristan, oni kako se legu, ici ce na gel i samo crkavati.
Samo zelim da pomognem, jer stvarno meni je uspjelo, al ako ste ipak blizu cevapdzinice neke i tako onda bi i taj covjek trebao nabaviti gel, jer se on najprije i poceo koristiti u restoranima.
Mozda se cini kao da zagovaram gel previse, al to je jedino sto je meni uspjelo ....
User avatar
muha_sa
Posts: 128493
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#78 Re: žohari u vašem stanu

Post by muha_sa »

senainter wrote:Tus traka djeluje na mrave da, kad stavis traku, nema ih vise. Al u isto vrijeme gusis se od smrada.
Zato je gel tako dobar, uopste ga ni ne osjetis. Mozete vi uraditi deratizaciju ono s cim hocete prvo, i to ce ubiti sigurno veliku vecinu njih. Al ako su polegli jaja negdje, a vjerujte da jesu, sta cete kad se mali zohari pocnu pojavljivati kao sto su meni :-) E to je vec pitanje za razmisljanje, jer tu je onda to gdje gel pravo dodje koristan, oni kako se legu, ici ce na gel i samo crkavati.
Samo zelim da pomognem, jer stvarno meni je uspjelo, al ako ste ipak blizu cevapdzinice neke i tako onda bi i taj covjek trebao nabaviti gel, jer se on najprije i poceo koristiti u restoranima.
Mozda se cini kao da zagovaram gel previse, al to je jedino sto je meni uspjelo ....
moguce da si pisala al mi mrsko tražit pa bih te molio da napišeš gdje si kupila gel i kako se zove.
kod sina u stanu se pojavili--nov stan u novogradnji :-) dovodio dva puta deratizaciju al ništa :-) stavio neke kucice al se opet poneki pojavi--nije toga mnogo al je i jedan bljak :-)
User avatar
bavi
Posts: 408
Joined: 04/06/2008 21:24

#79 Re: žohari u vašem stanu

Post by bavi »

+1 i mene zanima gdje ima kupiti taj gel.
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#80 Re: žohari u vašem stanu

Post by senainter »

Kupila sam od jednog cika sa pika a mozete naci i na ebay pod imenom maxforce gel.
Od cika gel se zove viktor gel, al svi oni rade po istom principu.
Evo vam njegov broj, on zivi na alipasinu ako se sjecam dobro : 064 4515577; 062 29 67 97
Sretno :D
User avatar
Bluebird74
Posts: 7
Joined: 11/12/2011 11:06

#81 Re: žohari u vašem stanu

Post by Bluebird74 »

ljudi moji u pomoc,nisam imala zohara godinama i sada su se opet pojavili, groznoooooooooooooo :run: ,zna li iko neki nacin? Prije sam koristila neke tabletice zute,ali su sada postali izgleda imuni na taj otrov.Ovo je katastrofa jedna
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#82 Re: žohari u vašem stanu

Post by senainter »

Nazovi ovog cika eto napisala sam mu broj. Nadam se da on jos prodaje taj gel, i budi bez brige nestat ce. Ako zivis u zgradi, moras pokucati komsijama da stavis gela i kod njih, jer ti od njih prelaze. Ja sam probala SVE, al samo je taj gel upalio. Good luck i javi se sa rezultatima :thumbup:
User avatar
Deep red
Posts: 313
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#83 Re: žohari u vašem stanu

Post by Deep red »

Bluebird74, imas na prethodnoj strani recept koji je meni pomogao. Vjeruj da sam i sama bila skepticna, ali je efikasan 100% Ja sam ih U POTPUNOSTI iskorijenila. Od kad sam postavila ove kuglice u stanu nisam nasla ni jednog jedinog zohara.
User avatar
i_ja_na_forumu
Posts: 923
Joined: 11/03/2010 23:08

#84 Re: žohari u vašem stanu

Post by i_ja_na_forumu »

u kojoj apoteci ima borna kiseliina u prahu.. trazila danas, a ona me samo blijedo gledala :shock:
User avatar
Deep red
Posts: 313
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#85 Re: žohari u vašem stanu

Post by Deep red »

Meni kupio kolega u Vogošći, u apoteci iza pijace (tako mi je objasnio). Kaže da su mu jedva prodali, morao je objasniti za šta mu treba a i zna se sa apotekarkom.
Evo nepuna godina bez ijednog žohara ImageImage
User avatar
i_ja_na_forumu
Posts: 923
Joined: 11/03/2010 23:08

#86 Re: žohari u vašem stanu

Post by i_ja_na_forumu »

Deep red wrote:Meni kupio kolega u Vogošći, u apoteci iza pijace (tako mi je objasnio). Kaže da su mu jedva prodali, morao je objasniti za šta mu treba a i zna se sa apotekarkom.
Evo nepuna godina bez ijednog žohara ImageImage
pa kako li cu ja da ih se rijesim :facepalm:
User avatar
Deep red
Posts: 313
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#87 Re: žohari u vašem stanu

Post by Deep red »

Pokusaj u vise apoteka, reci za sta ti treba, mozda upali.
User avatar
i_ja_na_forumu
Posts: 923
Joined: 11/03/2010 23:08

#88 Re: žohari u vašem stanu

Post by i_ja_na_forumu »

Samo da javim da ova gamad crkava :D nikad mi draze usisavanje nije bilo :D hahahah :D

btw. bornu kiselinu u prahu sam kupila u apoteci preko puta novogradnje "dvor" nesto s G se zove apoteka =)
User avatar
Deep red
Posts: 313
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#89 Re: žohari u vašem stanu

Post by Deep red »

Super, bas mi je drago da djeluje. Iskorijenices ih u roku 10 dana, vidjeces :thumbup:
User avatar
notsure
Posts: 1129
Joined: 31/07/2008 19:57

#90 Re: žohari u vašem stanu

Post by notsure »

Pomogle kuglice od zumanceta i borne kiseline /apotekari je zovu acidi borici / uz dodatak onog ultrazvucnog uredjaja sto ga reklamiraju na top shopu. Preskup je pa sam ja narucii isti takav na ebay za par dolara. Dosao postom iz kine za par sedmica uz free shipping. Da kucnem u drvo, nema ih vec godinu dana
User avatar
Deep red
Posts: 313
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#91 Re: žohari u vašem stanu

Post by Deep red »

I meni je jedino to 100% efikasno, evo od avgusta hvala Bogu nijedne nema! Ja nisam kupovala nikakve dodatne uredjaje. Planiram napraviti nove kuglice kad budem krecila (cisto preventive radi) i poredati po coskovima gdje su se nekad skupljale :D
doshljo
Posts: 66
Joined: 19/07/2011 13:04

#92 Re: žohari u vašem stanu

Post by doshljo »

Pomagajte! U zadnjih mjesec dana sam u kuhinji našla tri žohara, dva smo ubili, jedan pobjegao :(
Inače pravo pazim na higijenu, ne ostavljam hranu po kuhinjskim elementima, a živim u novogradnji pa ne mogu reći da smo do sada imali problema s ovim gadostima. Ja se inače ne bolim buba, ali ove su mi gadne do povraćanja i ne mogu da spavam rahat od njih.
Nisam ih primjetila nigdje drugdje po stanu, niti po kuhinji nakon što sam izmakla sve donje elemente u kuhinji a ostale oprala i očistila.
Gdje nabaviti bornu kiselinu, da pokušam s time? Koliko ih trebam vidjeti u kući da se smatra da mi je stan infestiran ovim gadostima? Fuj, očajna sam... (PS. ovo stara trauma progovara iz mene kada sam bila podstanar u stanu na Alipašinom, tu ih je bilo mali milion i uništeni su tek nakon dvije dezinsekcije)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#93 Re: žohari u vašem stanu

Post by vjesticanametli »

bornu kiselinu mozes bez problema uzeti u svakoj apoteci
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#94 Re: žohari u vašem stanu

Post by tap3ah75 »

Zna li neko nakon koliko vremena se može ući u prostoriju koju su zaprašivali protiv žohara.
Na poslu su nam za vikend prašili (jbga ne znam čime) - da li da uzmem bolovanje ili godišnji dok se to ne izrači?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#95 Re: žohari u vašem stanu

Post by moonca »

:shock:
Sta se to desava sa najezdom zohara.
Na AP cijela zgrada je pod okupacijom zohara.

Mislim da nema efekta jedan stan tretirati. :-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#96 Re: žohari u vašem stanu

Post by Bloo »

tap3ah75 wrote:Zna li neko nakon koliko vremena se može ući u prostoriju koju su zaprašivali protiv žohara.
Na poslu su nam za vikend prašili (jbga ne znam čime) - da li da uzmem bolovanje ili godišnji dok se to ne izrači?
Slobodno poslije 24 sata,
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#97 Re: žohari u vašem stanu

Post by Bloo »

doshljo wrote:Pomagajte! U zadnjih mjesec dana sam u kuhinji našla tri žohara, dva smo ubili, jedan pobjegao :(
Inače pravo pazim na higijenu, ne ostavljam hranu po kuhinjskim elementima, a živim u novogradnji pa ne mogu reći da smo do sada imali problema s ovim gadostima. Ja se inače ne bolim buba, ali ove su mi gadne do povraćanja i ne mogu da spavam rahat od njih.
Nisam ih primjetila nigdje drugdje po stanu, niti po kuhinji nakon što sam izmakla sve donje elemente u kuhinji a ostale oprala i očistila.
Gdje nabaviti bornu kiselinu, da pokušam s time? Koliko ih trebam vidjeti u kući da se smatra da mi je stan infestiran ovim gadostima? Fuj, očajna sam... (PS. ovo stara trauma progovara iz mene kada sam bila podstanar u stanu na Alipašinom, tu ih je bilo mali milion i uništeni su tek nakon dvije dezinsekcije)
Ja živim u Starom Gradu gdje su ko kućni ljubimci.
Meni pomaže slijedeće:
-vanjski dio zgrade (oko prozora) sam natopila sa Raid pjenom za žohare sa tromjesečnim djelovanjem (ponavljam svaka 2 mjeseca)
- u sve rupe gdje se lajsne ne spajaju isto tako naprskala pjene i zasula sa raznim praskovima (Raid, razni urbicidi itd. :D) i ispunila glet masom
- drzim mrezice na odvodima
- sve ćoskove koji se ne vide (od trosjeda, ormara itd) zasula praskovima i stavila one Raidove kucice plasticne protiv zohara
- mreze na prozorima (kod nas ulaze iz vana preko fasade :D)


Za sada ako i jedan krene unutra zagine na licu mjesta od kolicine hemije.

Ja i mačka za sada odoljevamo :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#98 Re: žohari u vašem stanu

Post by moonca »

Bloo wrote:
doshljo wrote:Pomagajte! U zadnjih mjesec dana sam u kuhinji našla tri žohara, dva smo ubili, jedan pobjegao :(
Inače pravo pazim na higijenu, ne ostavljam hranu po kuhinjskim elementima, a živim u novogradnji pa ne mogu reći da smo do sada imali problema s ovim gadostima. Ja se inače ne bolim buba, ali ove su mi gadne do povraćanja i ne mogu da spavam rahat od njih.
Nisam ih primjetila nigdje drugdje po stanu, niti po kuhinji nakon što sam izmakla sve donje elemente u kuhinji a ostale oprala i očistila.
Gdje nabaviti bornu kiselinu, da pokušam s time? Koliko ih trebam vidjeti u kući da se smatra da mi je stan infestiran ovim gadostima? Fuj, očajna sam... (PS. ovo stara trauma progovara iz mene kada sam bila podstanar u stanu na Alipašinom, tu ih je bilo mali milion i uništeni su tek nakon dvije dezinsekcije)
Ja živim u Starom Gradu gdje su ko kućni ljubimci.
Meni pomaže slijedeće:
-vanjski dio zgrade (oko prozora) sam natopila sa Raid pjenom za žohare sa tromjesečnim djelovanjem (ponavljam svaka 2 mjeseca)
- u sve rupe gdje se lajsne ne spajaju isto tako naprskala pjene i zasula sa raznim praskovima (Raid, razni urbicidi itd. :D) i ispunila glet masom
- drzim mrezice na odvodima
- sve ćoskove koji se ne vide (od trosjeda, ormara itd) zasula praskovima i stavila one Raidove kucice plasticne protiv zohara
- mreze na prozorima (kod nas ulaze iz vana preko fasade :D)


Za sada ako i jedan krene unutra zagine na licu mjesta od kolicine hemije.

Ja i mačka za sada odoljevamo :D
:lol: ubico


:?
Ali i ti i maca ste izlozeni tom otrovu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#99 Re: žohari u vašem stanu

Post by Bloo »

moonca wrote: :lol: ubico


:?
Ali i ti i maca ste izlozeni tom otrovu.
Tehnicki ne dam macki da se priblizi tome dok se ne upije po stanu, ovim praskastim svejedno ne moze primirisati od namjestaja.

Za sada se drzimo nismo ni mrečili ni mutirali :D

Mada, par puta kad su se prošvercovali prije nego sam uvele ove mjere, ovaj krmak dlakavi se igra sa njima.. :|

Ne vjerujem u prirodne preparate, pričamo o bubama čija vrsta je na ovom planetu još od oko 320 miliona godina :D

Samo hemija i vatra :D

Slijedeći korak je bacač plamena :D
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#100 Re: žohari u vašem stanu

Post by irac300 »

Bloo wrote:
moonca wrote: :lol: ubico


:?
Ali i ti i maca ste izlozeni tom otrovu.
Tehnicki ne dam macki da se priblizi tome dok se ne upije po stanu, ovim praskastim svejedno ne moze primirisati od namjestaja.

Za sada se drzimo nismo ni mrečili ni mutirali :D

Mada, par puta kad su se prošvercovali prije nego sam uvele ove mjere, ovaj krmak dlakavi se igra sa njima.. :|

Ne vjerujem u prirodne preparate, pričamo o bubama čija vrsta je na ovom planetu još od oko 320 miliona godina :D

Samo hemija i vatra :D

Slijedeći korak je bacač plamena :D
Čudi me da idu gdje ima mačka. Ja od kako sam nabavio mačka, nigdje nijednog. A prije toga svako malo se pojave, jer imam u zgradi jednog budaletinu samca, koji ne želi da učestvuje u istrebljivanju, tako da džaba nama trijebiti, kada se oni jednako množe kod njega.
Post Reply