žohari u vašem stanu

nicol
Posts: 1
Joined: 09/10/2012 16:47

#51 Re: žohari u vašem stanu

Post by nicol »

Lolly555 wrote:neki dan mama je našla na kompjuterskom stolu jednu malu bubu koja liči na žohara, a danas sam ja našla DVIJE BEBE ŽOHARA.. šta da radimo, jer ja kasnije uzimam hrčka.....hoće li mi to predstavljat problem i kako da ih se riješimo


ja sam nekad imala te bubice...al vise nemam..neopitroid je bezzzveze... znam da mi je tata kupio neku tecnost bjele boje n apijaci i mogu da kazem da je jako efikasna bila..vec 5 god.kako nema ih... a ja i dalje ko budala kad po noci idem u wc gledam dal ima.. al nema ih..
Archie_Lion
Posts: 2
Joined: 15/03/2013 12:44

#52 Re: žohari u vašem stanu

Post by Archie_Lion »

Zdravo, da li je neko koristio ovakvo sredstvo: http://www.pik.ba/artikal/5189049/pest- ... rci-mravi/ Navodno djeluje kao frekvencija, ima li ovdje učinka ??? :sax:
User avatar
AleSa
Posts: 31
Joined: 17/09/2012 00:08
Location: Teatar Snova

#53 Re: žohari u vašem stanu

Post by AleSa »

Najjednostavnije i veoma ucinkovito rjesenje protiv svih vrsta insekta ----TUS TRAKA----
Moze se kupiti u svakoj apoteci (mislim)
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#54 Re: žohari u vašem stanu

Post by WildRedRose »

napisala sam i na drugoj temi u vezi zohara, pa evo ako je neko zainteresovan, rado bih pomogla :)



Re: Žohari :(

PostPostao/la WildRedRose dana 15/03/2013 16:00
ljudi, sto se tice zohara, JEDINA stvar koja ih ubija, 100000% nema u Sarajevu, tj BiH. Ali ima jedan covjek prodaje, nabavlja iz Njemacke ja mislim. Moja tetka ih je imala u zgradi, i kada je to uzela , vjerujte, ima 2 godine, niti jednog nije vise vidjela...
Ako neko zeli, neka se javi u pp, jer nemam sada br kod sebe, ali mogu nabaviti. Nije reklama , majke mi, nego znam koliko su napasni, i da ih provjereno ovo istrebljuje :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
black
Posts: 17167
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#55 Re: žohari u vašem stanu

Post by black »

Archie_Lion wrote:Zdravo, da li je neko koristio ovakvo sredstvo: www.pik ba/artikal/5189049/pest-reject-misevi-pacovi-zohari-komarci-mravi/ Navodno djeluje kao frekvencija, ima li ovdje učinka ??? :sax:
prijatelj mi je uzimao nesto slicno i kaze da ne pomaze
shandrprcSA
Posts: 9795
Joined: 23/02/2013 08:16

#56 Re: žohari u vašem stanu

Post by shandrprcSA »

AleSa wrote:Najjednostavnije i veoma ucinkovito rjesenje protiv svih vrsta insekta ----TUS TRAKA----
Moze se kupiti u svakoj apoteci (mislim)
:thumbup: eh da ju je naci al' mislim da se vise ne proizvodi
User avatar
Eluveitie
Posts: 2772
Joined: 15/09/2012 00:13
Location: Winterfell

#57 Re: žohari u vašem stanu

Post by Eluveitie »


:D :D :D
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#58 Re: žohari u vašem stanu

Post by senainter »

Eh ovako, da li neko zna koja je najopremljenija poljoprivredna apoteka u sarajevu gdje bi se mogli kupiti fumiganti. Ili neka sluzba koja radi fumigaciju, jer prskanje je nepouzdano, covjek ne moze se fizicki zavuci u sve rupe gdje su oni.
To sam kupovala vani, kosta oko 40 KM al da je efikasno, EFIKASNO je!
Pa eto ako neko nesto zna u svezi s tim, nek se javi. Please. Sinoc sam ubila 10 malih i 1 velikog :-)
User avatar
TRENT
Posts: 415
Joined: 23/08/2013 19:58

#59 Re: žohari u vašem stanu

Post by TRENT »

Imali smo velikih problema sa zoharima.I to je rijeseno sa bornom kiselinom.Recept trenutno ne znam gdje je,potrazicu u toku dana,pa cu okaciti ovdje. Ucinkovitost : 100 % (u roku od 24 H)
User avatar
UltrasNaBaterije
Posts: 580
Joined: 28/08/2009 14:51
Location: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu

#60 Re: žohari u vašem stanu

Post by UltrasNaBaterije »

Neigijena, usisavanje redovno, pogotovo kuhinja, ostaci hrane, smeće, prosuti sokovi, šećer, vlažna mjesta, rupe u zidu, laminat su glavni uzročnici pojave žohara.

Vodio sam veliku bitku sa njima i iskorijenio sam uglavnom čišćenjem stana, postavljanjem mrežićc na ventilacione otvore i uz malo otrova po ćoškovima. Sad ih nema već dugo...
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#61 Re: žohari u vašem stanu

Post by senainter »

Pa ajde dajte recept molim vas bilo sta. Ja znam da su najbolji ti fumiganti, al nema to ovdje izgleda nigdje. Pravila sam kuglice od borne kiselina sa brasnom i malo secera al to se stvrdne ko kamen, ne mogu oni to jesti.
Kupila bumortin postavila svuda, al nikako da pocrkaju!
Kupila neku tecnost, rastavila kuhinju na komade, sve naprskala, hrana sad stoji na balkonu, al sve uzalud cini mi se jer svaku vecer izmile po dva tri mala odnekud. Otkud vise!!! Koliko jedan zohar moze da snese jaja u prosjeku....?

Dajte bilo sta, moze i taj recept za kuglice ako je dobar. Problem je u zgradi, zgrada je stara, infestirana, ljudi nece da se pobrinu za to i odmah je problem.
Ah joj izgleda kao da nema rjesenja trenutno .... :roll:
Nadza
Posts: 28
Joined: 28/10/2009 15:58

#62 Re: žohari u vašem stanu

Post by Nadza »

Efikasno protiv zohara: tvrdo skuhati 3 jaja. Uzeti zumanca, pomijesati ih sa boric acidom, napraviti male kuglice i rasporediti po kuhinji, kupatilu, cijevima.
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#63 Re: žohari u vašem stanu

Post by njonjica »

Sve je uzalud dok ne neajdes gnijezdo. Izmakni sve elemente u kuhinji (u 90% slucajeva gnijezdo je upravo tamo), obavezno frizider; sve pobrisi vodom u koju si stavila podosta domestosa, kad se osusi onda stavljaj ove stvarcice sto ti savjetuju (ja sam sipala neopitroid).

Nakon toga vise se nisu usudili :evil:
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#64 Re: žohari u vašem stanu

Post by senainter »

Ovako, nakon 10 dana i budnih noci, gdje sam u zasjedi cekala zohara da izmile , mogu reci da sam ih rucno ubila 30ak a samo su dva crkla sama valjda od onog spreja.
Mislim da ono sto ih je definitivno dokrajcilo je i taj gel koji je super. Odnijela sam ga bratu koji ima kuhinju isto punu zohara, i on nije NISTA drugo radio osim sto je stavio taj gel. Dosta se ljudi kune u taj gel, a nabavila sam ga od nekog cika sa pika, njemacki je, al ima i Maxforce gel na ebayu isto je efikasan, sve je to isti princip.
TAko da sam sad mirna.
Gdje im je leglo bilo ne znam, al vracam u kuhinju polako hranu i sude i spavam kao beba :D
Naslovnica
Posts: 27896
Joined: 20/03/2013 15:38

#65 Re: žohari u vašem stanu

Post by Naslovnica »

Moja najtoplija preporuka - ACIDI BORICI (u prahu). Ima u apotekama, jeftino.
Stavite na mjesta gdje se najčešće pojavljuju, NESTAĆE.
Kraj priče.
Ovaj pest reject je smijurija.
Likovi koji prodaju preko pika prodaju upravo preparate koji se baziraju na Acidi Borici.
Možete mi se kasnije zahvaliti.
8-)
User avatar
Deep red
Posts: 313
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#66 Re: žohari u vašem stanu

Post by Deep red »

Recept za žohare, 100% EFIKASNO
Skuhati jedan krompir, izgnjeciti ga kao za pire, dodati jedno jaje i dodavati bornu kiselinu u prahu. Praviti male kuglice velicine klikera (ili smjesu staviti u cepove od flase) i poredati po coskovima u visecoj ili gdje ih vec imate, redala sam ih i u coskove po podu. Svaki dan cete nalaziti mrtve zohare. Za nekih 15tak dana ce ih potpuno nestati. Ja sam se mucila s njima godinama, nema sta nisam probala ali jedino ovo ih je iskorijenilo.
shandrprcSA
Posts: 9795
Joined: 23/02/2013 08:16

#67 Re: žohari u vašem stanu

Post by shandrprcSA »

shandrprcSA wrote:
AleSa wrote:Najjednostavnije i veoma ucinkovito rjesenje protiv svih vrsta insekta ----TUS TRAKA----
Moze se kupiti u svakoj apoteci (mislim)
:thumbup: eh da ju je naci al' mislim da se vise ne proizvodi
pronasao - Agricom :D 6KM pakovanje :D

Image
User avatar
moranadruga
Posts: 222
Joined: 05/04/2013 17:18

#68 Re: žohari u vašem stanu

Post by moranadruga »

shandrprcSA wrote:
AleSa wrote:Najjednostavnije i veoma ucinkovito rjesenje protiv svih vrsta insekta ----TUS TRAKA----
Moze se kupiti u svakoj apoteci (mislim)
:thumbup: eh da ju je naci al' mislim da se vise ne proizvodi
proizvodi, mm kupio. mislim da je u onoj zutoj zgradi sa prolazima sa lijeve strane kad ides prema merkatoru.
User avatar
moranadruga
Posts: 222
Joined: 05/04/2013 17:18

#69 Re: žohari u vašem stanu

Post by moranadruga »

UltrasNaBaterije wrote:Neigijena, usisavanje redovno, pogotovo kuhinja, ostaci hrane, smeće, prosuti sokovi, šećer, vlažna mjesta, rupe u zidu, laminat su glavni uzročnici pojave žohara.

Vodio sam veliku bitku sa njima i iskorijenio sam uglavnom čišćenjem stana, postavljanjem mrežićc na ventilacione otvore i uz malo otrova po ćoškovima. Sad ih nema već dugo...
:thumbup: prvo treba pregledati ventilaciju i sve odvode u kuci.kod mene su izlazili ispod wc (ostala mala rupa ispod odvodne cijevi wc) znaci zacepiti rupe i pukotine u stanu. malo ih upratitie kad upalite svjetlo gdje bjeze mozda se iznenadite kroz kako male pukotine se provuku.
immuno
Posts: 2026
Joined: 07/04/2010 11:05

#70 Re: žohari u vašem stanu

Post by immuno »

joj ljudi higijena jeste izuzetno bitna i bez zohara ali ako njih ima u zgradi ma mozes ti sterilisati stan DJABA,evo vam recept sa Bornom kiselinom koja nije stetna jer se sa blagim rastvorom ispiru rane sluzokoza itd itd.....
Kupite u apoteci Bornu kiselinu al u prahu,skuhajte jaje tvrdo i zumace isitnite dodajte malo mlijeka i sredine bijelog hljeba i onda praha kiseline slobodno mijesajte rukom nista vam nece naskoditi ...napravite male kuglice i stavite na foliju i rasporedite po cijelom stanu.Neka to stoji i 10-tak dana i vidjecete da ce nestati ja sam tako istrijebila iz jedne austro-ugrske zgrade zohare i od tada ih vise nema nigdje.....sretnoooo
shandrprcSA
Posts: 9795
Joined: 23/02/2013 08:16

#71 Re: žohari u vašem stanu

Post by shandrprcSA »

moranadruga wrote:
shandrprcSA wrote:
AleSa wrote:Najjednostavnije i veoma ucinkovito rjesenje protiv svih vrsta insekta ----TUS TRAKA----
Moze se kupiti u svakoj apoteci (mislim)
:thumbup: eh da ju je naci al' mislim da se vise ne proizvodi
proizvodi, mm kupio. mislim da je u onoj zutoj zgradi sa prolazima sa lijeve strane kad ides prema merkatoru.
agrocom je u stometarci a ova tus traka se proizvodi u Zvorniku
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#72 Re: žohari u vašem stanu

Post by senainter »

Tus traka ti nece pomoci, mogu se opkladiti u sta hoces, samo gel. Pogledaj ja sam pisala o tome.
Prvo su umrli kod mene, onda sam otisla kod komsinice da i njoj dam gela, jer od nje mi dolaze, i kod nje ih vise nema.
Otici cu mozda sprat iznad i ispod, da dam ljudima tog gela, jer je meni onda problem naravno kad mi dolaze od njih. Al sad zasad, samo ih nalazim mrtve na neocekivanim mjestima :-D
zagok
Posts: 9
Joined: 11/08/2010 22:26

#73 Re: žohari u vašem stanu

Post by zagok »

Jedino sredstvo kojim sam uspio trajno istrjebiti gamad je, vjerovaki ili ne, tekućina za prskanje krompirove zlatice.
Istresiti cijelu bočicu u par litara vode i pošpricajte sve ćoškove i pukotine. Jedino što bi trebalo na dan - dva izaći iz stana
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#74 Re: žohari u vašem stanu

Post by Skyfox »

Lace wrote:
profax wrote:pa imam problem sa žoharima u stanu i ne mogu da ih se riješim,ako neko može pomoći nek napiše :( :(
nabavi macku!!!

smijesno ali fakat...ja zivim u staroj zgradi...godinama smo se patili s tom gamadi...otrove posipali..ma nema sta nismo radili...i jedne godine u nas se stan useli crni macak...zivio je s nama par godina...i vec duze od toga nije s nama...ali u mom stanu od tog perioda nema ni jednog jedinog zohara...nestali su :-? kao sto znas...mace ganjaju sve sto se krece...vjerovatno nakon njegovih nocnih pohoda..da su odlucili da se presele :D

fakat...ne lazem...ni meni nije jasno
isto je je i kod mene rijesilo problem. Uselio sam kao podstanar u stan koji je par godina bio zapusten i na moj uzas prvu vecer imam sta da vidim... :shock: Otprilike u isto vrijeme sam spasio malu avlijanerku sa ulice i u roku od nekih 3-4 dana zohari su nestali. Poslije sam saznao da su presli kod komsije, ali ja vise nikad nisam imao problem s njima za 3g koliko sam bio u tom stanu :D
User avatar
randooom
Posts: 167
Joined: 14/09/2005 14:55

#75 Re: žohari u vašem stanu

Post by randooom »

Ja imam tu srecu da mi je stan u neposrednoj blizini cevapare... Komsija u cevapari nikako da ih se rijesi, jbg kuhinja masna i prljava i to... naravno sanitarna inspekcija radi nesto osamnaesto... i td..

Uglvanom nicim ih nisam mogao otjerati niti pobiti, a svasta sam probao... Tacnije, jednom sam ih pobio sa otrovom protiv bube zlatice, ali posle kad su se pojavili, bili su imuni na to. Sve sam isprobao, neopitroid, bornu kiselinu, razne druge otrove, raide i milion cuda.
Na kraju svega fino zovnem sanitarce, privatna frima, platim 40 KM za svoj stan, ljudi dodju zaprase sve, prije bih rekao - oduvaju sve hahaha,... i posle toga sam rahat barem godinu! Cak i ose i muhe koje udju s polja ne zive duze od 15 minuta :lol:

Jest da je smrdi kuca dva tri dana posle tok prskanja, ali sam siguran da gamdi vise nema!
Post Reply