Žohari :(

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#51 Re: Žohari :(

Post by agent_zero »

BJB wrote:Neopitroid i prah protiv zlatice u bilo kojoj poljoprivrednoj apoteci.
Bio u poljiprivrednoj apoteci kod katedrale, kaže lik ništa nemamo za žohare.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#52 Re: Žohari :(

Post by agent_zero »

¤ jelena ¤ wrote:
agent_zero wrote:
¤ jelena ¤ wrote: Mene je Bajgon spasio prije nekoliko godina...prašak....

Ovako nešto bilo...
http://www.konzumshop.ba/images/product ... 80096l.gif

Srećno!

:run: :run:
A gdje se ovo ima uzeti, apoteke ili neke specijalizovane radnje?
Mi smo uzeli u poljoprivrednoj apoteci. Nisam iz Sa pa ti ne mogu reći gdje tačno u Sa možeš to uzeti.

Ali ono što ćeš sigurno naći, i to u običnim apotekama, jeste ova borna kiselina u prahu ili u tečnom stanju - zove se i acidi-borici...
Samo odeš u običnu apoteku i kažeš da ti treba acidi-borici i to je to...a onda pomiješaš sve ove sastojke što je navela @immuno, napraviš kuglice, pobacaš po ćoškovima i riješićeš problem...provjereno.

10 min posla, sa kuvanjem jaja.

A ne bi bilo loše da zatražiš od upravnika zgrade i dezinsekciju zajedničkih prostorija, podruma pogotovo...za svaki slučaj.
A u kojem stanju mi treba ta borna kiselina, kao prah ili u tečnom?

I gdje ima detaljno uputstvo za taj fazon sa žumancem, koliko tačno sastojaka za koliko kuglica, zatim kolike kuglice trebaju biti i sl.

Hvala :)
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#53 Re: Žohari :(

Post by BJB »

agent_zero wrote:
BJB wrote:Neopitroid i prah protiv zlatice u bilo kojoj poljoprivrednoj apoteci.
Bio u poljiprivrednoj apoteci kod katedrale, kaže lik ništa nemamo za žohare.
Sigurna sam da to nije jedina apoteka u SArajevu.. Gdje jos imate poljoprivredne apoteke?
Trazi Neopitroid.. Kod mene je odvod u wc-u ispod ves mashine, svaki put kad je izmaknem ocistim i naprasim, za ne daj Boze. Ispred vrata ako ih ima u podrumu, oko balkonskih vrata..
Imaju i one vrecice, za onog ko je pitao za nesto efikasno protiv mrava, vrecice sa nekim prahom koji sipas tamo gdje mravi izlaze, oni to pojedu, odnesu u mravinjak i pocrkaju..i prah protiv zlatice-toliko ga se boje da ssve dok ga ima, ne ukazuju se..
John Cleese
Posts: 37281
Joined: 25/05/2010 18:30

#54 Re: Žohari :(

Post by John Cleese »

¤ jelena ¤ wrote:...
Meni nekako bas ruzno za nekoga rec' da je zohar :|
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#55 Re: Žohari :(

Post by agent_zero »

BJB wrote:
agent_zero wrote:
BJB wrote:Neopitroid i prah protiv zlatice u bilo kojoj poljoprivrednoj apoteci.
Bio u poljiprivrednoj apoteci kod katedrale, kaže lik ništa nemamo za žohare.
Sigurna sam da to nije jedina apoteka u SArajevu.. Gdje jos imate poljoprivredne apoteke?
Trazi Neopitroid.. Kod mene je odvod u wc-u ispod ves mashine, svaki put kad je izmaknem ocistim i naprasim, za ne daj Boze. Ispred vrata ako ih ima u podrumu, oko balkonskih vrata..
Imaju i one vrecice, za onog ko je pitao za nesto efikasno protiv mrava, vrecice sa nekim prahom koji sipas tamo gdje mravi izlaze, oni to pojedu, odnesu u mravinjak i pocrkaju..i prah protiv zlatice-toliko ga se boje da ssve dok ga ima, ne ukazuju se..
Bila je nekad i na marindvoru, ali je odavno nema.

Čujem da ima neka privatna na č.vili još.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#56 Re: Žohari :(

Post by ¤ jelena ¤ »

agent_zero wrote:
A u kojem stanju mi treba ta borna kiselina, kao prah ili u tečnom?

I gdje ima detaljno uputstvo za taj fazon sa žumancem, koliko tačno sastojaka za koliko kuglica, zatim kolike kuglice trebaju biti i sl.

Hvala :)
evo ti slika kako to treba da izgleda...

http://uspesnazena.com/wp-content/uploa ... asvaba.jpg

:run:

bornu kiselinu imaš i u tečnom stanju i u prahu... pa biraj,

a za količinu i spisak sastojaka...imaš raznih varijanti, i sve su efikasne, tako da se ne moraš striktno držati nekog određenog recepta da bi riješio problem...evo ti jedna od njih:

https://zenstvena.com/kako-se-rijesiti- ... svom-domu/

:run:

Nema na čemu, naravno. Znam odlično kakve su nemani u pitanju. :)
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#57 Re: Žohari :(

Post by ¤ jelena ¤ »

John Cleese wrote:
¤ jelena ¤ wrote:...
Meni nekako bas ruzno za nekoga rec' da je zohar :|
Saaamo ti njima tepaj, kako god hoćeš, niko ti ne brani... :cry: :| :-? :D


Ali...bolje bi ti bilo da ih ne prizivaš... Image
Last edited by ¤ jelena ¤ on 11/09/2017 18:53, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66204
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#58 Re: Žohari :(

Post by _BataZiv_0809 »

agent_zero wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Burazengija, zaprasi sve coskove u stanu ovim Raidom. Ne znam dje si ih vidio, ali probaj skontat odakle ulaze. I ja sam tako uradio, doduse u nekretnini koja se ne koristi stalno pa u njoj nema hrane....Naredni put dodjem, jedno 10tak mrtvih nadjem. Ponovim postupak, nadjem iduci put mozda dvojicu...i od tad nisam mjesecima vidio nijednog.
Ne znam za taj pjena sprej, probao sam obični raid sprej za žohare, ali ništa od tog.

Gdje ima taj pjena?

I problem je što ne znam odakle dolaze, mogu li izlaziti kroz sudoper, labavo (odvode od istih)?

Opet kažem, mislim da su i komšije jedan od uzroka.
Imas taj Raid u svakoj vecoj samoposluzi. Kosta 10-tak maraka.

Kad naspricas bude pjena, a nestane za par minuta i ostaje kao nevidljiva barijera. Navodno ne samo da ih ubija nego ih i tjera, tj. kad osjete tu pjenu bjeze. Ja sam ih par rokno tako sto sam aplicirao pjenu direkt na njih i fakat izvrne ga za cas. Znaci sve coskove u kuci dobro naprasit ovim, ukljucujuci odvode i sve ostalo kuda mogu doci. Kod mene je to pokazalo rezultat. Nema ih sad nikako.

Problem ti je 90% u komsijama. Ne znam u kakvoj si zgradi, tj koliko je stara, kako je pozicionirana i sl...mnogo je uzroka zbog cega zohari dodju.

Probajte na kucnom savjetu dogovoriti da se angazuje firma koja radi dezinsekciju. Znam da je sa nasim komsilukom to zeznuto dogovoriti, ali eto to je jedino sto ce trajno rijesiti problem...Sigurno nisi sam sa tim problemom. I meni su komsije govorile da su se i kod njih pojavili zohari da ih nikad nisu imali.

Sretno...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#59 Re: Žohari :(

Post by agent_zero »

¤ jelena ¤ wrote:
agent_zero wrote:
A u kojem stanju mi treba ta borna kiselina, kao prah ili u tečnom?

I gdje ima detaljno uputstvo za taj fazon sa žumancem, koliko tačno sastojaka za koliko kuglica, zatim kolike kuglice trebaju biti i sl.

Hvala :)
evo ti slika kako to treba da izgleda...

http://uspesnazena.com/wp-content/uploa ... asvaba.jpg

:run:

bornu kiselinu imaš i u tečnom stanju i u prahu... pa biraj,

a za količinu i spisak sastojaka...imaš raznih varijanti, i sve su efikasne, tako da se ne moraš striktno držati nekog određenog recepta da bi riješio problem...evo ti jedna od njih:

https://zenstvena.com/kako-se-rijesiti- ... svom-domu/

:run:

Nema na čemu, naravno. Znam odlično kakve su nemani u pitanju. :)
Hvala još jednom @jelena :wink:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#60 Re: Žohari :(

Post by agent_zero »

_BataZiv_0809 wrote: Imas taj Raid u svakoj vecoj samoposluzi. Kosta 10-tak maraka.

Kad naspricas bude pjena, a nestane za par minuta i ostaje kao nevidljiva barijera. Navodno ne samo da ih ubija nego ih i tjera, tj. kad osjete tu pjenu bjeze. Ja sam ih par rokno tako sto sam aplicirao pjenu direkt na njih i fakat izvrne ga za cas. Znaci sve coskove u kuci dobro naprasit ovim, ukljucujuci odvode i sve ostalo kuda mogu doci. Kod mene je to pokazalo rezultat. Nema ih sad nikako.

Problem ti je 90% u komsijama. Ne znam u kakvoj si zgradi, tj koliko je stara, kako je pozicionirana i sl...mnogo je uzroka zbog cega zohari dodju.

Probajte na kucnom savjetu dogovoriti da se angazuje firma koja radi dezinsekciju. Znam da je sa nasim komsilukom to zeznuto dogovoriti, ali eto to je jedino sto ce trajno rijesiti problem...Sigurno nisi sam sa tim problemom. I meni su komsije govorile da su se i kod njih pojavili zohari da ih nikad nisu imali.

Sretno...
To sam ja mislim i koristio, ne vjerujem da imaju dva raid spreja. Tačno da ga izvrne i sve to, ali bez obzira na prskanje oni su se nakon nekog vremena vraćali.

Pričao sam s nekoliko komšija na spratovima iznad, kažu da nemaju problema sa žoharima (ili ne žele da priznaju), a rekoše mi da znaju da su imali probleme ovi u prizemlju i na prvom spratu. I problem je odmah to dogovoriti, jer neće niko da plati ko nema problem.

Probat ću te kuglice još i svakako razgovarati sa upraviteljem, ako treba natjerati predstavnika stanara da ih angažira.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66204
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#61 Re: Žohari :(

Post by _BataZiv_0809 »

agent_zero wrote: To sam ja mislim i koristio, ne vjerujem da imaju dva raid spreja. Tačno da ga izvrne i sve to, ali bez obzira na prskanje oni su se nakon nekog vremena vraćali.

Pričao sam s nekoliko komšija na spratovima iznad, kažu da nemaju problema sa žoharima (ili ne žele da priznaju), a rekoše mi da znaju da su imali probleme ovi u prizemlju i na prvom spratu. I problem je odmah to dogovoriti, jer neće niko da plati ko nema problem.

Probat ću te kuglice još i svakako razgovarati sa upraviteljem, ako treba natjerati predstavnika stanara da ih angažira.
Ima tih raid sprejeva koliko hoces, ovaj je bas specijalno za zohare. I ima onu tanku cjevcicu ko na wd 40 ako hoces preciznije gadjanje, a mozes i siroku koristit.

Pazi, kod mene je ocigledno bio manji problem jer sam ih relativno brzo regulisao. Kod tebe je to ocigledno u zgradi problem i oni ce prije ili kasnije doci i drugim komsijama.

To kod nas i jest problem sa velikim zgradama gdje je puno stanova. Narodu se tesko sloziti, a narocito ako sve jednako ne dotice. :-)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#62 Re: Žohari :(

Post by agent_zero »

E ovaj nije imao tu cjevčicu :roll:

Gdje si tačno uzeo taj? Ja sam ovaj u superkonzumu nekad, ali nigdje nisam vidio taj s cjevčicom.
Anne Boleyn
Posts: 336
Joined: 31/08/2011 16:29
Location: na dvoru

#63 Re: Žohari :(

Post by Anne Boleyn »

Ja sam ih imala u kancelariji i jedino efikasno su bile kuglice koje mozes kupiti u onoj poljoprivrednoj radnji na C. vili, ne mogu sad da se sjetim kako se zove, nalazi se u onoj stometarki zgradi... To su ti upravo te kuglice od borne kiseline, dodje ih u pakovanju 10-ak i kostaju oko 1,50 KM, cini mi se... Nekoliko puta su mi dolazili i ono prskali, ali nista nije pomoglo dok ove kuglice nisam postavila... Mozes ih i napraviti, ali, eto, lakse gotove kupiti...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#64 Re: Žohari :(

Post by agent_zero »

Kupio sam kuglice, pa ćemo vidjeti.

Imaju još dva sredstva protiv žohara,ali prvo ću probati s ovim kuglicama od borne kiseline.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#65 Re: Žohari :(

Post by irac300 »

Ko ne želi otrove i slične stvari, prirodno rješenje protiv žohara - mačka. :D Ja od kako imam mačka u kući, nijednog nisam vidio evo preko godine dana, a prije svako malo. Stara zgrada, a uvijek se neki mulac u komšiluku nađe koji ne radi ništa po tom pitanju. Tako da, džaba što ih ti istrijebiš, opet se vrate. Ali kao što rekoh, od kako mačka imam, pa baš nijednog jedinog, a komšinica mi se baš žalila neki dan da ih ima.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#66 Re: Žohari :(

Post by agent_zero »

Meni samo nije jasno kako neka naselja/zgrade imaju, a neki nemaju nikako.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#67 Re: Žohari :(

Post by agent_zero »

Ništa od onih grudvica sa bornom kiselinom, kupio sam ih u poljoprivrednoj apoteci, poredao detaljno, ali opet se povremeno pojavljuju žohari. :|

Izgleda da ih uopšte ne grickaju, jer mi je čovjek u apoteci rekao da obratim povremeno pažnju da vidim hrane li se s tim.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#68 Re: Žohari :(

Post by zateznistub »

sve dok se ne uradi potpuna i temeljna dezinsekcija zgrade ili objekta, lijeka protiv njih na duzi period nema! Kuburio sam godinama na trgu heroja sa zoharima. Privremeno ih nestane, ali onda od prvog komsije navale...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#69 Re: Žohari :(

Post by agent_zero »

zateznistub wrote:sve dok se ne uradi potpuna i temeljna dezinsekcija zgrade ili objekta, lijeka protiv njih na duzi period nema! Kuburio sam godinama na trgu heroja sa zoharima. Privremeno ih nestane, ali onda od prvog komsije navale...
Kako si riješio na kraju?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#70 Re: Žohari :(

Post by zateznistub »

agent_zero wrote:
zateznistub wrote:sve dok se ne uradi potpuna i temeljna dezinsekcija zgrade ili objekta, lijeka protiv njih na duzi period nema! Kuburio sam godinama na trgu heroja sa zoharima. Privremeno ih nestane, ali onda od prvog komsije navale...
Kako si riješio na kraju?
Prodao stan... :(
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#71 Re: Žohari :(

Post by agent_zero »

zateznistub wrote:
agent_zero wrote:
zateznistub wrote:sve dok se ne uradi potpuna i temeljna dezinsekcija zgrade ili objekta, lijeka protiv njih na duzi period nema! Kuburio sam godinama na trgu heroja sa zoharima. Privremeno ih nestane, ali onda od prvog komsije navale...
Kako si riješio na kraju?
Prodao stan... :(
Radi žohara? :roll:

Što je najgore, pitam komšije s viših spratova, kod njih kažu da nema (ili neće da kažu, šta ja znam).
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#72 Re: Žohari :(

Post by JoseMujica »

jedina opcija ti je da se čitava zgrada skupi i izvrši dezinsekcija od podruma, stanova do krova....i da bi bili sigurni to ponoviti još 2x u razmaku od čini mi se 2 ili 3 hefte

a sa našim seljoberima to je gotovo nemoguća misija :( :-)
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#73 Re: Žohari :(

Post by zateznistub »

JoseMujica wrote:jedina opcija ti je da se čitava zgrada skupi i izvrši dezinsekcija od podruma, stanova do krova....i da bi bili sigurni to ponoviti još 2x u razmaku od čini mi se 2 ili 3 hefte

a sa našim seljoberima to je gotovo nemoguća misija :( :-)
:thumbup:
Ne možeš ti papku objasniti da i ako ih trenutno nema, vrlo brzo će i njemu doći.
Posto nisam imao ni snage ni volje diskutirati sa 20 spratova puta šest stavova ...prodao i riješio problem.
Da napomenem da je jedino efikasno rješenje protiv žohara mačka u stanu
Anne Boleyn
Posts: 336
Joined: 31/08/2011 16:29
Location: na dvoru

#74 Re: Žohari :(

Post by Anne Boleyn »

agent_zero wrote:Ništa od onih grudvica sa bornom kiselinom, kupio sam ih u poljoprivrednoj apoteci, poredao detaljno, ali opet se povremeno pojavljuju žohari. :|

Izgleda da ih uopšte ne grickaju, jer mi je čovjek u apoteci rekao da obratim povremeno pažnju da vidim hrane li se s tim.
Budi strpljiv, treba vremena da skroz nestanu, nemoj sklanjati kuglice... A ne možeš vidjeti da li se oni hrane s njima, odnosno da ih grickaju, ne znam otkud mu to... Pa nisu miševi da mogu nešto "grickati"...
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#75 Re: Žohari :(

Post by dudlov »

Anne Boleyn wrote:Ja sam ih imala u kancelariji i jedino efikasno su bile kuglice koje mozes kupiti u onoj poljoprivrednoj radnji na C. vili, ne mogu sad da se sjetim kako se zove, nalazi se u onoj stometarki zgradi... To su ti upravo te kuglice od borne kiseline, dodje ih u pakovanju 10-ak i kostaju oko 1,50 KM, cini mi se... Nekoliko puta su mi dolazili i ono prskali, ali nista nije pomoglo dok ove kuglice nisam postavila... Mozes ih i napraviti, ali, eto, lakse gotove kupiti...

bio danas u stometarki i kupio ove kuglice i neopitroid pa ćemo vidjeti rezultate. nadam se da ću uspjeti potamaniti gamad.
Post Reply