ZOBS

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#4626 Re: ZOBS

Post by newklear »

Ci-Nick wrote:nisam znao da se preticanje tri vozila na mjestu na kojem je dozvoljeno preticanje i preglednost skoro 1000 metara kažnjava sa 100 KM i oduzimanjem vozačke mjesec dana. :D
Vozio sam iza tri vozila,.. magistralni put, prvi stalno mjenja brzinu između 6o i 80 kmh, ovaj drugi kao da je pijan pređe preko pune i po metar pa se vrati ali ne pretiče a treći kao oprezan ali opet ni on ne drži stalno isto odstojanje.
I poslije dugo vremena vidim priliku, 1000 metara ništa iz suprotnog pravca, blaga krivina ulijevo počinjem preticanje, prvi još usporava, rastojanje između njih takvo da mi je lakše preteći nego se uglavljivati,.. a pada mi na pamet policija i nisam ni završio preticanje zadnjeg vidim u daljini bijelo auto i siluetu koja izlazi iz auta,.. :lol:
Usporavam znam šta slijedi,. zaustavljanje, dokumenti,. kaže preticanje kolone 100 KM i mjesec zabrane. :shock:
Objašnjavam mu situaciju i on predlaže kompromisno rješenje,.. da piše da sam preticao jedno auto na punoj i to je 40 KM bez oduzimanja dozvole i kaznenih bodova. :-D
Kaže mora i on nešto uraditi,.. šta ću pristajem iako se blesavo osjećam i nikako mi nije jasno da se strožije kažnjava preticanje tri auta na dozvoljenom mjestu nego jednog na punoj liniji.
Član 235. stav 1. tačka 10. - vozač koji počne pretjecanje zaustavljene kolone vozila ili kolone vozila u kretanju....
100 KM i mjesec zabrane...

samo što je jako teško dokazivo da si preticao kolonu vozila, zbog same definicije kolone vozila - kolona je niz od najmanje tri vozila (osim bicikla, traktora, radnog stroja i zaprežnog vozila) koja su zaustavljena na cesti, ili se na bliskom međusobnom odstojanju kreću istom prometnom trakom u istom smjeru pri čemu su brzina kretanja vozila i postupanja vozača međusobno uvjetovani i između kojih, bez ometanja, ne može ući drugo vozilo;

znači, da si dokazivao na Sudu-moralo bi se dokazati koliko je bilo rastojanje među vozilima, kojim brzinama su se kretali svi (da bi se izračunalo bezbjedno rastojanje među vozilima) i da li si se ti bez ometanja ubacio ili si stvarno smetao što je bitno obilježje prekršaja.... a to da si stvarno smetao trebalo bi saslušati te vozače koje si preticao, koje je nemoguće pronaći.. tako da je ovaj prekršaj jako jako teško dokaziv....

zato je i vjerovatno predložio 40 KM i da završi "posao"...

nacrtano, kolona vozila je ---- a nije - - - -, čim se može bezbjedno ubaciti između nekih vozila to nije kolona...
Ci-Nick
Posts: 5179
Joined: 15/03/2015 17:38

#4627 Re: ZOBS

Post by Ci-Nick »

newklear wrote:
Ci-Nick wrote:nisam znao da se preticanje tri vozila na mjestu na kojem je dozvoljeno preticanje i preglednost skoro 1000 metara kažnjava sa 100 KM i oduzimanjem vozačke mjesec dana. :D
Vozio sam iza tri vozila,.. magistralni put, prvi stalno mjenja brzinu između 6o i 80 kmh, ovaj drugi kao da je pijan pređe preko pune i po metar pa se vrati ali ne pretiče a treći kao oprezan ali opet ni on ne drži stalno isto odstojanje.
I poslije dugo vremena vidim priliku, 1000 metara ništa iz suprotnog pravca, blaga krivina ulijevo počinjem preticanje, prvi još usporava, rastojanje između njih takvo da mi je lakše preteći nego se uglavljivati,.. a pada mi na pamet policija i nisam ni završio preticanje zadnjeg vidim u daljini bijelo auto i siluetu koja izlazi iz auta,.. :lol:
Usporavam znam šta slijedi,. zaustavljanje, dokumenti,. kaže preticanje kolone 100 KM i mjesec zabrane. :shock:
Objašnjavam mu situaciju i on predlaže kompromisno rješenje,.. da piše da sam preticao jedno auto na punoj i to je 40 KM bez oduzimanja dozvole i kaznenih bodova. :-D
Kaže mora i on nešto uraditi,.. šta ću pristajem iako se blesavo osjećam i nikako mi nije jasno da se strožije kažnjava preticanje tri auta na dozvoljenom mjestu nego jednog na punoj liniji.
Član 235. stav 1. tačka 10. - vozač koji počne pretjecanje zaustavljene kolone vozila ili kolone vozila u kretanju....
100 KM i mjesec zabrane...

samo što je jako teško dokazivo da si preticao kolonu vozila, zbog same definicije kolone vozila - kolona je niz od najmanje tri vozila (osim bicikla, traktora, radnog stroja i zaprežnog vozila) koja su zaustavljena na cesti, ili se na bliskom međusobnom odstojanju kreću istom prometnom trakom u istom smjeru pri čemu su brzina kretanja vozila i postupanja vozača međusobno uvjetovani i između kojih, bez ometanja, ne može ući drugo vozilo;

znači, da si dokazivao na Sudu-moralo bi se dokazati koliko je bilo rastojanje među vozilima, kojim brzinama su se kretali svi (da bi se izračunalo bezbjedno rastojanje među vozilima) i da li si se ti bez ometanja ubacio ili si stvarno smetao što je bitno obilježje prekršaja.... a to da si stvarno smetao trebalo bi saslušati te vozače koje si preticao, koje je nemoguće pronaći.. tako da je ovaj prekršaj jako jako teško dokaziv....

zato je i vjerovatno predložio 40 KM i da završi "posao"...

nacrtano, kolona vozila je ---- a nije - - - -, čim se može bezbjedno ubaciti između nekih vozila to nije kolona...
hvala na odgovoru,.. nisam to znao,.. praktično onda i nisam preticao kolonu nego vozio lijevom trakom na mjestu gdje je isprekidana linija.
Pregleda sam imao napretek i vremena i prostora da se vratim u svoju traku.
Očito da tu na istu foru policija ispuni dnevnu normu kaznenih naloga.
Nema veze platio sam jutros 20 KM i s obzirom na to da sam u zadnjih 20 godina platio 3 kazne, i nije neki problem.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#4628 Re: ZOBS

Post by drug_profi »

Moze se izgleda svakojako tumaciti ZOBS... :lol:
noviclan
Posts: 10975
Joined: 31/10/2013 06:48

#4629 Re: ZOBS

Post by noviclan »

Ci-Nick wrote:nisam znao da se preticanje tri vozila na mjestu na kojem je dozvoljeno preticanje i preglednost skoro 1000 metara kažnjava sa 100 KM i oduzimanjem vozačke mjesec dana. :D
Vozio sam iza tri vozila,.. magistralni put, prvi stalno mjenja brzinu između 6o i 80 kmh, ovaj drugi kao da je pijan pređe preko pune i po metar pa se vrati ali ne pretiče a treći kao oprezan ali opet ni on ne drži stalno isto odstojanje.
I poslije dugo vremena vidim priliku, 1000 metara ništa iz suprotnog pravca, blaga krivina ulijevo počinjem preticanje, prvi još usporava, rastojanje između njih takvo da mi je lakše preteći nego se uglavljivati,.. a pada mi na pamet policija i nisam ni završio preticanje zadnjeg vidim u daljini bijelo auto i siluetu koja izlazi iz auta,.. :lol:
Usporavam znam šta slijedi,. zaustavljanje, dokumenti,. kaže preticanje kolone 100 KM i mjesec zabrane. :shock:
Objašnjavam mu situaciju i on predlaže kompromisno rješenje,.. da piše da sam preticao jedno auto na punoj i to je 40 KM bez oduzimanja dozvole i kaznenih bodova. :-D
Kaže mora i on nešto uraditi,.. šta ću pristajem iako se blesavo osjećam i nikako mi nije jasno da se strožije kažnjava preticanje tri auta na dozvoljenom mjestu nego jednog na punoj liniji.
Lazesda je tako od sada cu samo preticati na prelednim punim linijama
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4630 Re: ZOBS

Post by tempuser »

Ci-Nick wrote:nisam znao da se preticanje tri vozila na mjestu na kojem je dozvoljeno preticanje i preglednost skoro 1000 metara kažnjava sa 100 KM i oduzimanjem vozačke mjesec dana. :D
Vozis na ne znas propise? Sve preko 2 vozila na bliskom rastojanju je kolona.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4631 Re: ZOBS

Post by tempuser »

noviclan wrote:
Ci-Nick wrote: da piše da sam preticao jedno auto na punoj i to je 40 KM bez oduzimanja dozvole i kaznenih bodova. :-D
Kaže mora i on nešto uraditi,.. šta ću pristajem iako se blesavo osjećam i nikako mi nije jasno da se strožije kažnjava preticanje tri auta na dozvoljenom mjestu nego jednog na punoj liniji.
Lazesda je tako od sada cu samo preticati na prelednim punim linijama
Ni meni nesto tu ne stima?!?!
@Ci-Nick, ako imas nalog pogledaj na osnovu kojeg clana su te kaznili sa 40 KM.
Puna linija obiljezava dionocu puta na kojoj je zabranjeno preticanje iz nekog od razloga iz Zobsa, karaktieristike i uslovi pored puta, nepreglednost, tunel itd, ali ne postoji kazna od 40 KM. Preticanje preko pune se najecsce pise kao krsenje cl. 63. ZOBS-a i kaznjava se sa 100 KM, mjesec vozacka i 1 bod po cl. 235 st. 4 t.15.
Ci-Nick
Posts: 5179
Joined: 15/03/2015 17:38

#4632 Re: ZOBS

Post by Ci-Nick »

tempuser wrote:
Ci-Nick wrote:nisam znao da se preticanje tri vozila na mjestu na kojem je dozvoljeno preticanje i preglednost skoro 1000 metara kažnjava sa 100 KM i oduzimanjem vozačke mjesec dana. :D
Vozis na ne znas propise? Sve preko 2 vozila na bliskom rastojanju je kolona.
Ja sam polagao prije 30 godina, zaboravilo se ali to ne znači da loše vozim jer i integrale sam zaboravio ali još uvijek dobro računam i znam tablicu množenja napamet,.. :-D
Šta je blisko rastojanje ?
Između njih je bilo 15 do 20 metara. Ali je dužina isprekidane preko 1000 metara.
Last edited by Ci-Nick on 19/02/2019 09:57, edited 1 time in total.
Ci-Nick
Posts: 5179
Joined: 15/03/2015 17:38

#4633 Re: ZOBS

Post by Ci-Nick »

tempuser wrote:
noviclan wrote:
Ci-Nick wrote: da piše da sam preticao jedno auto na punoj i to je 40 KM bez oduzimanja dozvole i kaznenih bodova. :-D
Kaže mora i on nešto uraditi,.. šta ću pristajem iako se blesavo osjećam i nikako mi nije jasno da se strožije kažnjava preticanje tri auta na dozvoljenom mjestu nego jednog na punoj liniji.
Lazesda je tako od sada cu samo preticati na prelednim punim linijama
Ni meni nesto tu ne stima?!?!
@Ci-Nick, ako imas nalog pogledaj na osnovu kojeg clana su te kaznili sa 40 KM.
Puna linija obiljezava dionocu puta na kojoj je zabranjeno preticanje iz nekog od razloga iz Zobsa, karaktieristike i uslovi pored puta, nepreglednost, tunel itd, ali ne postoji kazna od 40 KM. Preticanje preko pune se najecsce pise kao krsenje cl. 63. ZOBS-a i kaznjava se sa 100 KM, mjesec vozacka i 1 bod po cl. 235 st. 4 t.15.
član 238 i član 36. i u tom članu se spomije kazna od 40 KM
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4634 Re: ZOBS

Post by tempuser »

Ci-Nick wrote:
tempuser wrote:
Ci-Nick wrote:nisam znao da se preticanje tri vozila na mjestu na kojem je dozvoljeno preticanje i preglednost skoro 1000 metara kažnjava sa 100 KM i oduzimanjem vozačke mjesec dana. :D
Vozis na ne znas propise? Sve preko 2 vozila na bliskom rastojanju je kolona.
Ja sam polagao prije 30 godina, zaboravilo se ali to ne znači da loše vozim jer i integrale sam zaboravio ali još uvijek dobro računam i znam tablicu množenja napamet,.. :-D
Mislim da je to uvijek bilo tako. ;-)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4635 Re: ZOBS

Post by tempuser »

Ci-Nick wrote:
tempuser wrote:
Ni meni nesto tu ne stima?!?!
@Ci-Nick, ako imas nalog pogledaj na osnovu kojeg clana su te kaznili sa 40 KM.
Puna linija obiljezava dionocu puta na kojoj je zabranjeno preticanje iz nekog od razloga iz Zobsa, karaktieristike i uslovi pored puta, nepreglednost, tunel itd, ali ne postoji kazna od 40 KM. Preticanje preko pune se najecsce pise kao krsenje cl. 63. ZOBS-a i kaznjava se sa 100 KM, mjesec vozacka i 1 bod po cl. 235 st. 4 t.15.
član 238 i član 36. i u tom članu se spomije kazna od 40 KM
Mislim da te uopste nije kaznio za "punu liniju".
"Puna linija" se pise kaznjava po cl. 235, cl 4, tc. 6, 10 i 15. i to je 100 KM, mjesec bev vozacke + bod.
Ako te je kaznio po cl. 238, u zavonosti od stavke i tacke (sto bi trebalo pisati na nalogu), to moze biti kazna za prestrojavanje ili nepropisno parkiranje, za to je propisana kazna 40 KM. Mislim da bi moglo biti jedno od to dvoje u pitanju.
Clan 36 Zobsa je "obavljanje radnje/ugorozavanje sigirnosti", i po cl. 237 st 1 t. 1a se kaznjava sa 50 KM.
Ci-Nick
Posts: 5179
Joined: 15/03/2015 17:38

#4636 Re: ZOBS

Post by Ci-Nick »

tempuser wrote:
Ci-Nick wrote:
tempuser wrote:
Ni meni nesto tu ne stima?!?!
@Ci-Nick, ako imas nalog pogledaj na osnovu kojeg clana su te kaznili sa 40 KM.
Puna linija obiljezava dionocu puta na kojoj je zabranjeno preticanje iz nekog od razloga iz Zobsa, karaktieristike i uslovi pored puta, nepreglednost, tunel itd, ali ne postoji kazna od 40 KM. Preticanje preko pune se najecsce pise kao krsenje cl. 63. ZOBS-a i kaznjava se sa 100 KM, mjesec vozacka i 1 bod po cl. 235 st. 4 t.15.
član 238 i član 36. i u tom članu se spomije kazna od 40 KM
Mislim da te uopste nije kaznio za "punu liniju".
"Puna linija" se pise kaznjava po cl. 235, cl 4, tc. 6, 10 i 15. i to je 100 KM, mjesec bev vozacke + bod.
Ako te je kaznio po cl. 238, u zavonosti od stavke i tacke (sto bi trebalo pisati na nalogu), to moze biti kazna za prestrojavanje ili nepropisno parkiranje, za to je propisana kazna 40 KM. Mislim da bi moglo biti jedno od to dvoje u pitanju.
Clan 36 Zobsa je "obavljanje radnje/ugorozavanje sigirnosti", i po cl. 237 st 1 t. 1a se kaznjava sa 50 KM.
evo šta kaže član 36.

"2. Radnje vozilom u saobraćaju

Član 36.

(1) Vozač koji namjerava obaviti neku radnju vozilom na putu ili vozilo uključiti u saobraćaj
(pomjeranje vozila udesno ili ulijevo, mijenjanje saobraćajne trake, preticanje, obilaženje,
zaustavljanje, skretanje udesno ili ulijevo, polukružno okretanje, vožnja unazad i sl.) smije
početi takvu radnju samo ako se prethodno uvjerio da to može učiniti bez opasnosti za druge
učesnike u saobraćaju ili imovinu, vodeći pritom računa o položaju vozila i pravcu i brzini
kretanja."

a u tekstu je napisao preticanje jednog auta na punoj liniji.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#4637 Re: ZOBS

Post by vješalica »

tempuser wrote:
Ci-Nick wrote:nisam znao da se preticanje tri vozila na mjestu na kojem je dozvoljeno preticanje i preglednost skoro 1000 metara kažnjava sa 100 KM i oduzimanjem vozačke mjesec dana. :D
Vozis na ne znas propise? Sve preko 2 vozila na bliskom rastojanju je kolona.
Pa ni ti ne znaš
Pročitaj član 9
Nije 2 nego tri
Nekad bilo 2
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4638 Re: ZOBS

Post by tempuser »

Ci-Nick wrote: evo šta kaže član 36.

"2. Radnje vozilom u saobraćaju

Član 36.

(1) Vozač koji namjerava obaviti neku radnju vozilom na putu ili vozilo uključiti u saobraćaj
(pomjeranje vozila udesno ili ulijevo, mijenjanje saobraćajne trake, preticanje, obilaženje,
zaustavljanje, skretanje udesno ili ulijevo, polukružno okretanje, vožnja unazad i sl.) smije
početi takvu radnju samo ako se prethodno uvjerio da to može učiniti bez opasnosti za druge
učesnike u saobraćaju ili imovinu, vodeći pritom računa o položaju vozila i pravcu i brzini
kretanja."

a u tekstu je napisao preticanje jednog auta na punoj liniji.
Da, znam, ali me buni jer za to ne postoji kazna od 40 KM za taj prekrsaj. Za to je predvidjena kazna od 50 KM.

https://bihamk.ba/bs/sigurnost/zobs/118#/36
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4639 Re: ZOBS

Post by tempuser »

vješalica wrote:
tempuser wrote:
Ci-Nick wrote:nisam znao da se preticanje tri vozila na mjestu na kojem je dozvoljeno preticanje i preglednost skoro 1000 metara kažnjava sa 100 KM i oduzimanjem vozačke mjesec dana. :D
Vozis na ne znas propise? Sve preko 2 vozila na bliskom rastojanju je kolona.
Pa ni ti ne znaš
Pročitaj član 9
Nije 2 nego tri
Nekad bilo 2
Molim te objasni mi razliku "sve preko 2 vozila" i "niz od najmanje 3 vozila"?!
Ci-Nick
Posts: 5179
Joined: 15/03/2015 17:38

#4640 Re: ZOBS

Post by Ci-Nick »

tempuser wrote:
Ci-Nick wrote: evo šta kaže član 36.

"2. Radnje vozilom u saobraćaju

Član 36.

(1) Vozač koji namjerava obaviti neku radnju vozilom na putu ili vozilo uključiti u saobraćaj
(pomjeranje vozila udesno ili ulijevo, mijenjanje saobraćajne trake, preticanje, obilaženje,
zaustavljanje, skretanje udesno ili ulijevo, polukružno okretanje, vožnja unazad i sl.) smije
početi takvu radnju samo ako se prethodno uvjerio da to može učiniti bez opasnosti za druge
učesnike u saobraćaju ili imovinu, vodeći pritom računa o položaju vozila i pravcu i brzini
kretanja."

a u tekstu je napisao preticanje jednog auta na punoj liniji.
Da, znam, ali me buni jer za to ne postoji kazna od 40 KM za taj prekrsaj. Za to je predvidjena kazna od 50 KM.

https://bihamk.ba/bs/sigurnost/zobs/118#/36
Ne znam ako pročitam čitav član 36. dođem do zaključka da bi bio adekvatan za preticanje koje je započeto na dozvoljenom mjestu ali je završeno na punoj liniji.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4641 Re: ZOBS

Post by tempuser »

Ci-Nick wrote:
tempuser wrote:
Da, znam, ali me buni jer za to ne postoji kazna od 40 KM za taj prekrsaj. Za to je predvidjena kazna od 50 KM.

https://bihamk.ba/bs/sigurnost/zobs/118#/36
Ne znam ako pročitam čitav član 36. dođem do zaključka da bi bio adekvatan za preticanje koje je započeto na dozvoljenom mjestu ali je završeno na punoj liniji.
Nasao bi se adekvatan opis, ali nema sankcije od 40 KM.
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#4642 Re: ZOBS

Post by nemezis »

tempuser wrote:
vješalica wrote: Pa ni ti ne znaš
Pročitaj član 9
Nije 2 nego tri
Nekad bilo 2
Molim te objasni mi razliku "sve preko 2 vozila" i "niz od najmanje 3 vozila"?!
Razlika je u tome da 2,5 vozila jeste kolona po ovome "preko 2" a nije po ovome "najmanje 3". :run:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4643 Re: ZOBS

Post by tempuser »

nemezis wrote:
tempuser wrote:
vješalica wrote: Pa ni ti ne znaš
Pročitaj član 9
Nije 2 nego tri
Nekad bilo 2
Molim te objasni mi razliku "sve preko 2 vozila" i "niz od najmanje 3 vozila"?!
Razlika je u tome da 2,5 vozila jeste kolona po ovome "preko 2" a nije po ovome "najmanje 3". :run:
Sta bi trebalo biit 0,5 vozila?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#4644 Re: ZOBS

Post by vješalica »

nemezis wrote:
tempuser wrote:
vješalica wrote: Pa ni ti ne znaš
Pročitaj član 9
Nije 2 nego tri
Nekad bilo 2
Molim te objasni mi razliku "sve preko 2 vozila" i "niz od najmanje 3 vozila"?!
Razlika je u tome da 2,5 vozila jeste kolona po ovome "preko 2" a nije po ovome "najmanje 3". :run:
Ide jedno putničko motorno vozilo i ispred njega idu dva traktora
Jel to kolona ? Hhhhhh
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4645 Re: ZOBS

Post by tempuser »

vješalica wrote:
nemezis wrote:
tempuser wrote:
Molim te objasni mi razliku "sve preko 2 vozila" i "niz od najmanje 3 vozila"?!
Razlika je u tome da 2,5 vozila jeste kolona po ovome "preko 2" a nije po ovome "najmanje 3". :run:
Ide jedno putničko motorno vozilo i ispred njega idu dva traktora
Jel to kolona ? Hhhhhh
Nevista ne odgovaras na pitanje, malo se pravis nevjesta?!
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#4646 Re: ZOBS

Post by vješalica »

Znali smo da ne znaš
Poyy
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4647 Re: ZOBS

Post by tempuser »

vješalica wrote:Znali smo da ne znaš
Poyy
Pametnijem odgovoru se nisam ni nadao.
Nevista nadam se da si konacno shvatila da ti je zlatna svaka koju ne napises i da ti je pametnije bilo da si ostala kod sporeta i glasnog komsiluka.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4648 Re: ZOBS

Post by славянин »

tempuser wrote:
vješalica wrote:Znali smo da ne znaš
Poyy
Pametnijem odgovoru se nisam ni nadao.
Nevista nadam se da si konacno shvatila da ti je zlatna svaka koju ne napises i da ti je pametnije bilo da si ostala kod sporeta i glasnog komsiluka.
Vise od 2 vozila kakva glupost - lijepo pise 3 ili vise vozila :lol: Smrle dekodirao Kuran a Vjesalica dekodirala ZOBS :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4649 Re: ZOBS

Post by tempuser »

славянин wrote:Smrle dekodirao Kuran a Vjesalica dekodirala ZOBS :lol:
Mlada je toliko opsjednuta proganjanjem ljudi po forumu da nije vise u stanju procitati sta pise ili razumjeti sta procita pa glumata neki sarkazam i vadi se glupim pitanjima.
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#4650 Re: ZOBS

Post by nemezis »

tempuser wrote:Sta bi trebalo biit 0,5 vozila?
U pitanju je šala. Nisam mogao odoliti.
Post Reply