Znojenje ispod pazuha

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#151 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by 4m3l »

BMLogistic wrote:
4m3l wrote:Malo ti jednom pa 3 puta isti post postavljas :D

Nego da te pitam, jesu li moguce kakve posljedice zbog koristenja galmanina?
Pozdrav,

Do servera je bilo, pa je otislo tri puta nije proslo prvi put pa naknadno vidim da se pojavili dupli komentari.
Sto se tice nezeljenih efekata, jednostavno ih nema jer se radi o preparatu na biljnoj bazi, etericnim uljima i sl.
hvala
Sastav: aluminij hlorid,heksahidrat, alkoholna otopina lavande, 1.2 propilenglikol, ulje ruzmarina.

A sta je onda sa aluminijom itd.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#152 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by respo »

metalna baza
sel_3128
Posts: 1
Joined: 20/02/2013 21:39

#153 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by sel_3128 »

Takodje imam problema sa prekomjernim znojenjem na podrucju pazuha, godinu dana sam koristila aluminijum hlorid 25%, sestra mi donjela iz Njemacke, takodjer ima isti problem,vjerovatno to kod nas famelijarno :D
Stavljala sam taj aluminij hlorid dva puta sedmicno, i bila sam prezadovoljna, prekomjernog znojenja nije vise bilo.

Ovdje je spomenuto da je i stetno :O moze li mi neko napisati zbog cega?

Uglavnom, istrosio se ovaj al.hlorid, pa me zanima ima li to ovdje u Bosni kupiti? Sestra ce mi novo donjeti tek u augustu, a ide ljeto, valja se opet boriti sa "flekama" ispod pazuha :(
zzizibizzi
Posts: 11
Joined: 27/03/2013 21:19

#154 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by zzizibizzi »

probajte Absolute Torr- fantastican je!
da li je ovaj Galmanin Losion iz Semikena, ako jeste ja ga ne bih preporucila nikako! Istina je da sprijeci znojenje, ali unistava majice. Ukoliko se i malo oznojite napravi fleke na majicama.
i nekad davno je bio 5 KM, mislim 200 ml, a sad prije godinu dvije je 20 KM.
tisine
Posts: 43
Joined: 02/04/2013 22:02

#155 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by tisine »

Imate li neke nove savjete tj. sredstva protiv znojenja? Prelistala sam čitavu temu, ali ne znam šta je trenutno najefikasnije?
Nenormalno se znojim ispod pazuha, pogotovo kad sam u nekoj nezgodnoj situaciji, a ruke hladne u isto vrijeme s tim da mi se nekad znaju i dlanovi znojiti ali je to pretežno tokom vožnje.

Pomagajte, smori me ovo :-?
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#156 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by 4m3l »

tisine wrote:Imate li neke nove savjete tj. sredstva protiv znojenja? Prelistala sam čitavu temu, ali ne znam šta je trenutno najefikasnije?
Nenormalno se znojim ispod pazuha, pogotovo kad sam u nekoj nezgodnoj situaciji, a ruke hladne u isto vrijeme s tim da mi se nekad znaju i dlanovi znojiti ali je to pretežno tokom vožnje.

Pomagajte, smori me ovo :-?
Pa uzmi galmanin, meni je pomogao :) barem 60%...
tisine
Posts: 43
Joined: 02/04/2013 22:02

#157 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by tisine »

Je li to moram naručiti preko ovih ili ipak ima na Čengić Vili, kao što piše u prethodnim postovima?

Hvala ti :)
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#158 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by 4m3l »

tisine wrote:Je li to moram naručiti preko ovih ili ipak ima na Čengić Vili, kao što piše u prethodnim postovima?

Hvala ti :)
Yup, ima u apoteci na Cengic Vili, ja sam tu uzeo...

Nadam se da ce ti pomoci ;)
fedexino
Posts: 13
Joined: 02/11/2011 08:33

#159 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by fedexino »

Tisina

probaj sa ginko forte od natural wealth..jedan momak je isto tako imao,kaze kljuc je u cirkulaciji ;) ja se isto znojim al mi ruke i noge nisu hladne,da hoce vise otkrit neki lijek za ovo..ako ima koji farmaceut,eto vam ideja
pogresan smjer
Posts: 119
Joined: 23/05/2012 19:59

#160 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by pogresan smjer »

Moj prijatelj je koristio neki čaj i čim se znoji, ne dolazi do neugodnog mirisa nego do mirisa tog čaja koji nije ružan (nije miris kao dezodorans) ali bar ne "smrdi" :D
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#161 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Zovem se Zelena »

pogresan smjer wrote:Moj prijatelj je koristio neki čaj i čim se znoji, ne dolazi do neugodnog mirisa nego do mirisa tog čaja koji nije ružan (nije miris kao dezodorans) ali bar ne "smrdi" :D
Žalfija možda?!
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#162 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by 4m3l »

Zovem se Zelena wrote:
pogresan smjer wrote:Moj prijatelj je koristio neki čaj i čim se znoji, ne dolazi do neugodnog mirisa nego do mirisa tog čaja koji nije ružan (nije miris kao dezodorans) ali bar ne "smrdi" :D
Žalfija možda?!
Ma ne smrdi ni kod mene, problem je sto se vide mokre fleke po majicama i sl. :D
pogresan smjer
Posts: 119
Joined: 23/05/2012 19:59

#163 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by pogresan smjer »

4m3l wrote:
Zovem se Zelena wrote:
pogresan smjer wrote:Moj prijatelj je koristio neki čaj i čim se znoji, ne dolazi do neugodnog mirisa nego do mirisa tog čaja koji nije ružan (nije miris kao dezodorans) ali bar ne "smrdi" :D
Žalfija možda?!
Ma ne smrdi ni kod mene, problem je sto se vide mokre fleke po majicama i sl. :D
pogrešno sam protumačio, izvinjavam se :-)

jedini prijedlog onda da uzmeš maicu koja ima neku "zaštitu" na tom području, inače sve što zaustavlja znojenje nije nikako dobro i bolje je i da se vidi fleka nego da zbog nečeg takvog ugrožavaš svoje zdravlje.

@Zovem se Zelena, mislim da nije, nešto je egzotično u pitanju :D (mislim da je nabavio iz egipta)
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#164 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by славянин »

Sta je problem.Zena od Napoleona se maksuz nije kupala po 2-3 mjeseca prije nego li ce on se vratiti sa bojista.Covjeka privlacile te stvari :mrgreen:
User avatar
TRENT
Posts: 415
Joined: 23/08/2013 19:58

#165 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by TRENT »

I gdje ima kupiti taj Vichy u Sarajevu ? Kolika je cijena ?
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#166 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by BJB »

pogresan smjer wrote: Ma ne smrdi ni kod mene, problem je sto se vide mokre fleke po majicama i sl. :D
pogrešno sam protumačio, izvinjavam se :-)

jedini prijedlog onda da uzmeš maicu koja ima neku "zaštitu" na tom području, inače sve što zaustavlja znojenje nije nikako dobro i bolje je i da se vidi fleka nego da zbog nečeg takvog ugrožavaš svoje zdravlje.

@Zovem se Zelena, mislim da nije, nešto je egzotično u pitanju :D (mislim da je nabavio iz egipta)
Ja praktikujem cesto tushiranje+ kristalni kamen marke Balea i rahat sam..+ parfem
Ljeti FEnjal deoparfem i mirisem na safun sto bi moj mali rodjak znao reci kad bi me njuskao.
Bas me briga ako se ukaze lokvica ispod pazuha=nek samo ne smrdi..
Znam da ima ljudi kod kojih je to bas drasticno..
Kod mene su ledja ljeti katastrofa..KAd je jakoo vruce, ako odem negdje dalje, sto od nervoze, sto od vrucine, cijela dibidus ledja mi budu mokra i majica/kosulja stagod je na meni u potpunosti mokro...Ma bas me briga, kome smeta nek okrene glavu na drugu stranu, nije ni meni ugodno ali sta je, tu je.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#167 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Michun »

TRENT wrote:I gdje ima kupiti taj Vichy u Sarajevu ? Kolika je cijena ?
Apoteke, 19 KM. Ali fakat traje 2 mjeseca.
fedexino
Posts: 13
Joined: 02/11/2011 08:33

#168 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by fedexino »

Samo da kazem da je onaj galmanin iz semikema sranje,u pocetku mi je smanjio znojenje za 30-40%,al to je trajalo 2 mjeseca,poslije se cak i pogorsalo i poceo se znojiti i po glavi,ledjima..sranje cisto
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#169 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by 4m3l »

fedexino wrote:Samo da kazem da je onaj galmanin iz semikema sranje,u pocetku mi je smanjio znojenje za 30-40%,al to je trajalo 2 mjeseca,poslije se cak i pogorsalo i poceo se znojiti i po glavi,ledjima..sranje cisto
Isti slucaj i kod mene sto se tice znojenja na ostalim mjestima, vjerovatno zacepi te pore ispod pazuha pa onda znoj mora negdje drugo izlaziti...
Inace mi je pomogao puno, sad naprskam jednom mjesecno cisto da odrzavam to sve...
fusarium988
Posts: 8
Joined: 25/05/2013 18:15

#170 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by fusarium988 »

MIRADRY..trenutno najbolja solucija za problem znojenja ispod pazuha..trenutno naučnici rade na ovoj spravi da bude funkcionalna za ruke i noge.. proguglajte, naci ce te sve :)
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#171 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by razonoda »

[quote="fusarium988"]MIRADRY..trenutno najbolja solucija za problem znojenja ispod pazuha..trenutno naučnici rade na ovoj spravi da bude funkcionalna za ruke i noge.. proguglajte, naci ce te sve :) :-) BOTOX
User avatar
oldtajmer
Posts: 4981
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#172 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by oldtajmer »

ima li kakvih novih saznanja u ove dvije godine ili je i dalje taj botox vrh vrhova :D
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#173 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Broly_the_Legend »

Evo meni je danas stigao iz Svedske ovaj abolute torr. To je ustvari galmanin losion, isti sastojci, samo ga dodje 35 ml. Od vcrs cu pocet stavljat, trebalo bi imat efekta, i onaj galmanin mi je valjao. Ako treba mogu slike stavit.
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#174 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by konektovan »

Broly_the_Legend wrote:Evo meni je danas stigao iz Svedske ovaj abolute torr. To je ustvari galmanin losion, isti sastojci, samo ga dodje 35 ml. Od vcrs cu pocet stavljat, trebalo bi imat efekta, i onaj galmanin mi je valjao. Ako treba mogu slike stavit.
Postavi, i dijeli iskustva.
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#175 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Broly_the_Legend »

Evo slike, o iskustvima cu javit. Na vrhu dodje nekakva spuzvica za nanosenje ovog. U svedskoj kosta nekih 10-12 km.

Image

Image

Image
Post Reply