Znojenje ispod pazuha

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#126 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by thea »

odgovorite nam iskreno koliko kilograma imate i koliko ste visoki?

kupanje izutra navecer, svaki dan nova cista odjeca, dezodorans vichy
odjeca ne smije biti sinteticka vec strikno prirodne tkanine.

sretno
fedexino
Posts: 13
Joined: 02/11/2011 08:33

#127 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by fedexino »

šime.sparina wrote:
fedexino wrote:
šime.sparina wrote:ova tema smrdi :lol: :lol: 8-) :mrgreen: :run:
ne znam koji ces kurac ovdje,kad ti smrdi..
to ti je isto kao kad bih ja usao u tramvaj i rekao ovaj tramvaj smrdi a neko mi odgovorio koji ces kurac u tramvaju kad ti smrdi :-) :lol:

operi se !! :D :lol:
de ponovo procitaj ovaj tekst sto si sad napisao i skontat ces neke stvari,ako nisi puno glup...pa ti ne moras dolazit na ovu temu,jer ocito nemas problema sa znojenjem..a bgm ne moras ulazit ni u tramvaj,idi pjeske il autom ;)
seyo_84
Posts: 129
Joined: 26/10/2011 18:21

#128 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by seyo_84 »

Pozdrav svima...
Da vam kazem da i ja imam velikih problema sa znojenjem,ali sam prije dvije godine iz Svedske dobila tecnost Absolut Torr i mogu vam reci da stvarno pomaze. Navecer se istusiram i namazem ispod pazuha i s tim prespavam,sutra operem i narednih 7-10 dana ni kapi znoja :) E sad,da li je stetna ili ne,ne znam,znam samo da se u Svedskoj prodaje u apotekama...
User avatar
ortodont
Posts: 1834
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#129 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by ortodont »

Kakva su vam iskustva sa ovim?
Image

Jeste anti-perspirant, ali šta da se radi, inače, moj je problem kod stresnih situacija, inače kada se znojim ne čujem se previše, ali pod stresom lučim nepodnošljivo oštar i neugodan miris.

Koristim nekih desetak dana i vrlo sam zadovoljan.
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#130 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Zovem se Zelena »

Mrzim sve i jedan antiperspirant jer je sve i jedan bezveze... Il' ne funkionišu, il' ostavljaju fleke na odjeći.
Juče na ispitu, i naravno znojenje kao nikad u životu! Za 5 minuta potpuno mokra majica. U principu, boli me briga za te vlažne fleke koje se vide. Ko će ganjati estetiku kada je organizam pod stresom... Majke mi stid me, pred kraj ispita sam počela vonjati :roll:

Samo još da probam taj vichy...
Jel' neko probao onaj neki kamen? Ima ih u DM-u i CM-u.
fedexino
Posts: 13
Joined: 02/11/2011 08:33

#131 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by fedexino »

Zovem se Zelena wrote:Mrzim sve i jedan antiperspirant jer je sve i jedan bezveze... Il' ne funkionišu, il' ostavljaju fleke na odjeći.
Juče na ispitu, i naravno znojenje kao nikad u životu! Za 5 minuta potpuno mokra majica. U principu, boli me briga za te vlažne fleke koje se vide. Ko će ganjati estetiku kada je organizam pod stresom... Majke mi stid me, pred kraj ispita sam počela vonjati :roll:

Samo još da probam taj vichy...
Jel' neko probao onaj neki kamen? Ima ih u DM-u i CM-u.
sto se tice tog vichya ja ti ga ne bih preporucivao,koristio sam ga i nije ni malo smanjio znojenje,a trebas dugo cekati da se osusi...a taj kamen nisam koristio,mozda je dobar..ja sad koristim onaj semikemov"galmanin" i smanjilo mi se za nekih 40% :D
fedexino
Posts: 13
Joined: 02/11/2011 08:33

#132 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by fedexino »

enisa wrote:
fedexino wrote:ma koristio sam ja sve i svasta al nista ne pomaze..a sada koristim neki garnier stick,al ni on nevalja...a sto se tice lica i ja se oznojim ono bas,al kad je pravo vruce i kad sam aktivan..
jesil probao sa liderom?
cula sam da je hvale, a ima i neka krema koja postupno smanjuje znojenje, proguglaj malo, moja prijateljica je koristi, ali nema je kupiti kod nas, njoj narucila sestra u svedskoj, kaze da joj je super. provjerit cu kako se zove ta krema pa ti javim, znam samo da se ne smije cesto mazati, ali njoj je tako pomogla da je jedno vrijeme uopste nije koristila, sad joj se opet vraca pa je stavlja cini mi se jednom sedmicno ili je jednom u 14 dana, nisam sigurna
moj savjet ti je i pranje cajem od zalfije :)

p.s. evo provjerila sam za kremu: absolut torr tosi kuiva marka dermix
jesam,koristio sam lideru,al je ona vise za smrad,a ne za suzbijanje znojenja,tak da mi nije pomogla ;D a za to pranje sa zalfijom jel znas da djeluje il si samo negdje procitala..i jel se normala skuha caj i saperu pazusi?
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#133 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Mr.Penguin »

fedexino wrote:
enisa wrote:
fedexino wrote:ma koristio sam ja sve i svasta al nista ne pomaze..a sada koristim neki garnier stick,al ni on nevalja...a sto se tice lica i ja se oznojim ono bas,al kad je pravo vruce i kad sam aktivan..
jesil probao sa liderom?
cula sam da je hvale, a ima i neka krema koja postupno smanjuje znojenje, proguglaj malo, moja prijateljica je koristi, ali nema je kupiti kod nas, njoj narucila sestra u svedskoj, kaze da joj je super. provjerit cu kako se zove ta krema pa ti javim, znam samo da se ne smije cesto mazati, ali njoj je tako pomogla da je jedno vrijeme uopste nije koristila, sad joj se opet vraca pa je stavlja cini mi se jednom sedmicno ili je jednom u 14 dana, nisam sigurna
moj savjet ti je i pranje cajem od zalfije :)

p.s. evo provjerila sam za kremu: absolut torr tosi kuiva marka dermix
jesam,koristio sam lideru,al je ona vise za smrad,a ne za suzbijanje znojenja,tak da mi nije pomogla ;D a za to pranje sa zalfijom jel znas da djeluje il si samo negdje procitala..i jel se normala skuha caj i saperu pazusi?
Gledao sam Dr.Oz-a kaze da tein iz caja smanjuje pore za znojenje pa probaj sa kaduljom ali dopusti kozi da bude izlozena 10-15 min.
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#134 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by terra_incognita »

thea wrote:odgovorite nam iskreno koliko kilograma imate i koliko ste visoki?

kupanje izutra navecer, svaki dan nova cista odjeca, dezodorans vichy
odjeca ne smije biti sinteticka vec strikno prirodne tkanine.

sretno
Nisu rekli da smrde, nego da se znoje a to nije isto.
Ne znaci da se ne kupaju i da se ne presvlace.
i "izutra" :roll: :roll: :roll: :roll:
ohnidE1102
Posts: 33
Joined: 24/04/2012 22:49

#135 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by ohnidE1102 »

Ima metoda botoxom, ne znam koliko kosta aliu znam da u Tz. rade u Farahu. Koliko sam skontao da bi se trebalo potpuno prestati znojiti ispod pazuha (ili ovisno koliko se sad znojis da bi ta metoda znacajno reducirala znojenje) i da traje nekih 5-6 mjeseci nakon čega se opet može novi tretman uraditi. Na nekim forumima ljudi pisu da su nakon takvih tretmana jako zadovoljni i da više nemaju problema sa znojenjem !
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#136 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 12:41, edited 1 time in total.
kabre
Posts: 1
Joined: 06/01/2011 23:58

#137 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by kabre »

http://www.rts.rs/page/magazine/sr/stor ... jenja.html
Jedina trajna opcija,preporucujem iz licnog iskustva.
fedexino
Posts: 13
Joined: 02/11/2011 08:33

#138 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by fedexino »

e nisam se oadavno javio...onaj galmanin od semikema sam kupio prije mjesec dana i eto mogu da pohvalim ,drasticno mi se smanjilo ali ev danas na nekih +28 sam se onako opet dobro saznojio,jedno upola kao kad nisam koristio galmanin...tako da ne znam sta da vam kazem,nije lose,al cemo jos da vidimo ;)
znanje231
Posts: 14
Joined: 19/06/2012 11:51

#139 Kako spriječiti učestalo znojenje ispod pazuha?

Post by znanje231 »

Vrlo brzo se znojim ispod pazuha i na majicam bude veliki mokri krug zbog čega me često bude i sram. Ako netko ima nekakav savijet bio bi mu zahvalan.
Edin 24,5
Posts: 447
Joined: 31/08/2008 17:36

#141 Re: Kako spriječiti učestalo znojenje ispod pazuha?

Post by Edin 24,5 »

Ako ti nije skupo, predlažem boravak u saunama.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#142 Re: Kako spriječiti učestalo znojenje ispod pazuha?

Post by Paul F. »

Evo jedna efikasna stvarčica.
Marka Etiaxil. Tretman a ne dezodorans koji također postoji.
Stavlja se na kožu jednom sedmično i uspavljuje znojne žljezde.
Može se naručiti na primjer ovdje:
http://www.ebay.co.uk/itm/Etiaxil-Anti- ... 2ebe06549e
Vjerovatno može i jeftinije ako se dobro potraži.
User avatar
malena7
Posts: 389
Joined: 02/11/2012 15:39

#143 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by malena7 »

maj26 wrote:Užasno puno se znojim ispod pazuha i ljeti i zimi, najviše me nervira što se vidi na garderobi, nosim stalno crno il tamne boje, ružno izgleda onda mi nezgodno kad ljudi gledaju, stalno se ''njuškam'' da ne smrdim, ma katastrofa :sad: . Uradila sam nalaze štitnjače, u redu je, ne znoje mi se ruke, dr. kaže nervoza, al se ja ne osječam nervoznom :?
Kad hocu obući nešto svijetlije na par sati, zalijepim carefree uložak ispod pazuha hanzaplastom, to mogu uraditi jednom sedmično ako radim češće pojave mi se ranice/ojedi od hanzaplasta :sad:
Imali još neko sličan problem, imate li savjeta????
Ne znam da li ti je već neko predložio, ali u DM-u možeš kupiti uloške koje lijepiš na odjeću, te tih lokvica neće biti. :D
Belieber
Posts: 1
Joined: 30/11/2012 22:52

#144 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Belieber »

Ja imam samo 14 godina,i znojim se stalno.
Znači zna mi se dogoditi da sjedim u kući i počnem se znojiti.
Pošto mi je mama imala karcinom,ne dopušta mi korištenje stika sa aluminijumom (piše na njemu da li ima).
To je opasno.
Što trebaš raditi je stalno tuširanje.
Meni je ovo možda zbog puberteta ali ne znam.
Osjeti se razlika kod stalnog tuširanja.Nikakvi dezodoransi ti neće pomoći :wink:
User avatar
OtrovnaAjvi
Posts: 13
Joined: 07/12/2012 16:38
Location: deveti krug

#145 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by OtrovnaAjvi »

nova sam ne znam koliko se pisalo o hiperhidrozi...u sustininajbolje resenje kod ekstremnih slucajeva je operacija,institut kamenica je provereno najbolji...pola sata resenje za ceo zivot,svi su zadovoljni koliko znam.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#146 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Michun »

valter033 wrote:Aluminiumchlorid 10% ili 20%

Oprati pazusne jame i namazati pomenutim dezodoransom pred spavanje. Ujutro isprati pazusne jame vodom. Radi prisustva alkohola, moguca je lokalna iritacija. Vec nakon par koristenja, nestaje prekomjerno znojenje.
kao sto smo u par navrata komentarisali - dovodi se u relaciju parkinsonova sa aluminijumom...pa eto ko zeli nek proba.
nutricionist
Posts: 16
Joined: 03/02/2013 12:48

#147 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by nutricionist »

Znojenje je normalna stvar i proces ljudskog organizma.
Problemi kod znojenja mogu biti prekomjerno znojenje i neugodan miris znoja.
Kod prekomjernog znojenja mogu se koristiti antiperspirant sredstva koja djeluju na principu mehaničkog začepljenja pora, što se ne smatra najprirodnijom metodom, preporučila bih samo u nekim ekstremnim slučajevima ( kad morate na neku zabavu ili druženje a znate da može biti neugodno vruće)
Drugi problem kod znojenja je neugodan miris , što se smatra neugodnijim problemom za okolinu, zbog neugodnog mirisa. Neugodan miris znoja može biti znak nakupljanja toksina u organizmu i potrebno je izvršiti detoksikaciju organizma i kože.
Detoksikacija je najbolje uraditi 1-2 puta godišnje , posnom prehranom i stimulansima za normaliziranje rada jetre i žuči . Ova sredstva za detoksikaciju jetre i žuči odstranjuju toksine iz ovih organa i djeluju stimulirajuće na njihov rad.
Jedna od najefikasnijih metoda za čišćenje i detoksikaciju organizma tj. jetre i žuči je SIPF terapija.
Ona se u prvoj fazi može obaviti sa SIPF artičoka i čaj sikavica. Ova dva proizvoda sadrže silimarin u prirodnom obliku u punoj sinergiji svježe biljke.
Čaj sikavice sadrži flavonoide i spojeve pod zajedničkim nazivom silimarin koji sprječava toksični učinak mnogih otrova koji oštećuju jetru. Koristi se kod ciroze jetre, virusnog hepatitisa i drugi oblika trovanja jetre. Alkoholna otopina artičoke dobivena je patentiranom SIPF metodom i sadrži polifenole koji imaju pozitivan učinak na jetru i žuč. Čisti organizam od toksina, snižava razinu kolesterola i triglicerida u krvi , obnavlja jetru. Preporučuje se kod kroničnog zatvora. Koristi se kao dodatna terapija kod kožnih oboljenja, kada je potrebno očistiti jetru i žuč.
U drugoj fazi se može očistiti koža također sa SIPF terapija ali se ovdje koristi sIPF čičak i čaj maćuhice.
Nakon ovog čišćenja neugodan miris znoja bi trebao nestati. SIPF terapija je 100% prirodni tretman.
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#148 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by 4m3l »

Malo ti jednom pa 3 puta isti post postavljas :D

Nego da te pitam, jesu li moguce kakve posljedice zbog koristenja galmanina?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#149 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by irac300 »

@nutricionist

Znoj ne smrdi, to je obična voda s mineralima koju organizam luči pri hlađenju. Smrde bakterije koje se nalaze na koži, koje se množe, hrane, razmnožavaju na tijelu. Najviše ih ima na tamnim i vlažnim mjestima (pazuh, genitalije,stopala) otuda se ta mjesta najviše i ''čuju'' prilikom znojenja. Ljudi stalno miješaju te pojmove. A niko se nikad nije upitao zašto ne smrdi znoj kada obrišemo s čela, dlanova???
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#150 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by respo »

plati fukaro reklamu pa se reklamiraj
Post Reply