Znojenje ispod pazuha

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
bumerangss
Posts: 4513
Joined: 12/01/2015 16:47

#176 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by bumerangss »

Ja se opcenito jako puno znojim :roll: ne samo ispod pazuha nego svugdje pa mi i gace budu mokre :D mislim ono kad mi se slijeva niz leđa. Po celu, po leđima, po ramenima, po prsima... jesam podebeo pa vjerovatno i to doprinosi a i prilicno sam dlakav pa me vjerovatno i to dodatno grije :-D

To smeta i stvara mi neku nelagodu. Na poslu moram biti obucen u bijelo pa ne mogu ni dva dana a da ne operem uniformu jer mi kragna bude prljava a tuširam se i prije i poslije posla :-)

Muka brate pa eto ti :run:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#177 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by moonca »

bumerangss wrote:Ja se opcenito jako puno znojim :roll: ne samo ispod pazuha nego svugdje pa mi i gace budu mokre :D mislim ono kad mi se slijeva niz leđa. Po celu, po leđima, po ramenima, po prsima... jesam podebeo pa vjerovatno i to doprinosi a i prilicno sam dlakav pa me vjerovatno i to dodatno grije :-D

To smeta i stvara mi neku nelagodu. Na poslu moram biti obucen u bijelo pa ne mogu ni dva dana a da ne operem uniformu jer mi kragna bude prljava a tuširam se i prije i poslije posla :-)

Muka brate pa eto ti :run:
Jesi li isao kod dr. za taj problem. Ima vise uzrocnika- moguce da je opcenito zdravlje u pitanju?
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#178 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Broly_the_Legend »

Prvi rezultati testiranja. Stavio u pon navece, evo petak danas skoro se nikako ne znojim ispod pazuha. Prijetio sam kompenzatorno znojenje po stomaku i ledjima al nista previse. Doduse nismo ni imali pravih vrucina jos, da vidim kako ce djelovat. Al helem ko moze uzet galmanin, ako ga uopste ima, isto mu dodje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#179 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by moonca »

Broly_the_Legend wrote:Prvi rezultati testiranja. Stavio u pon navece, evo petak danas skoro se nikako ne znojim ispod pazuha. Prijetio sam kompenzatorno znojenje po stomaku i ledjima al nista previse. Doduse nismo ni imali pravih vrucina jos, da vidim kako ce djelovat. Al helem ko moze uzet galmanin, ako ga uopste ima, isto mu dodje.
Oprosti, mozda nisam dobro shvatila- ali kako koristis.Jel' ga svako vece mazes i zasto ne ujutru?
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#180 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Broly_the_Legend »

moonca wrote:
Broly_the_Legend wrote:Prvi rezultati testiranja. Stavio u pon navece, evo petak danas skoro se nikako ne znojim ispod pazuha. Prijetio sam kompenzatorno znojenje po stomaku i ledjima al nista previse. Doduse nismo ni imali pravih vrucina jos, da vidim kako ce djelovat. Al helem ko moze uzet galmanin, ako ga uopste ima, isto mu dodje.
Oprosti, mozda nisam dobro shvatila- ali kako koristis.Jel' ga svako vece mazes i zasto ne ujutru?
Stavio ispod pazuha u pon navece, fakticki ga natopis sa onom spuzvicom. Isto kao i galmanin stavi se navece na cistu kozu i on djeluje preko noci.
Od tad ga vise nisam stavljao, evo i subota je i izlazio sam prije sat vremena i i dalje se ne znojim ispod pazuha skoro nikako.

On se prema ovom upotrebnom listu stavlja svakih 4-8 dana zavisi koliko ti drzi. Samo sam ja malo pretjerao, previse stavio pa me svrbilo do sutra navece.

Ovo cudo je alkoholni rastvor tog aluminijevog spoja, nit je dezedorans nit je krema. Da je zdrav za korstit vjervatno nije, al sta mi vrijedi kad ja majica nisam mogao namjenjat. Ove majice kratkih rukava sto nosim na poslu, bijele, sve pozutile ispod pazuha. I sa uloscima sam pokusao, ni to meni nije efektivno.
User avatar
konektovan
Posts: 40920
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#181 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by konektovan »

Moram i ja taj galmanin probati. Ne mogu više ove patnje. Inace koristim anti perspirsnte u spreju, cisto da ne bazdim :mrgreen: ne smanjuju znojenje ali se bore protiv neugodnog mirisa. Dove original (zemski :mrgreen: ) i old spice odour blocker fresh su mi najbolji od svih
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#182 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by moonca »

Broly_the_Legend wrote:
moonca wrote:
Broly_the_Legend wrote:Prvi rezultati testiranja. Stavio u pon navece, evo petak danas skoro se nikako ne znojim ispod pazuha. Prijetio sam kompenzatorno znojenje po stomaku i ledjima al nista previse. Doduse nismo ni imali pravih vrucina jos, da vidim kako ce djelovat. Al helem ko moze uzet galmanin, ako ga uopste ima, isto mu dodje.
Oprosti, mozda nisam dobro shvatila- ali kako koristis.Jel' ga svako vece mazes i zasto ne ujutru?
Stavio ispod pazuha u pon navece, fakticki ga natopis sa onom spuzvicom. Isto kao i galmanin stavi se navece na cistu kozu i on djeluje preko noci.
Od tad ga vise nisam stavljao, evo i subota je i izlazio sam prije sat vremena i i dalje se ne znojim ispod pazuha skoro nikako.

On se prema ovom upotrebnom listu stavlja svakih 4-8 dana zavisi koliko ti drzi. Samo sam ja malo pretjerao, previse stavio pa me svrbilo do sutra navece.

Ovo cudo je alkoholni rastvor tog aluminijevog spoja, nit je dezedorans nit je krema. Da je zdrav za korstit vjervatno nije, al sta mi vrijedi kad ja majica nisam mogao namjenjat. Ove majice kratkih rukava sto nosim na poslu, bijele, sve pozutile ispod pazuha. I sa uloscima sam pokusao, ni to meni nije efektivno.
Zbilja je interesantno da ne moras svaki dan stavljati.
I ja koristim na istoj bazi- antiperspirant ali ga stavljam svako jutro i cijeli dan sam ok. Inace, nemam problem znojenja, no sa tom kombinacijom sam zadovoljna.

Ako ti je neka kosulja jako draga a zuta ispod pazuha( sve manje vise pozute) onda to mozes ukloniti sa mjesavinom - sode bikarbone i hidrogena.napravis pastu i nanenes na mjesto koje tretiras. Potrebno je par sati tretitati, natapati, no isplati se. :thumbup:
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#183 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Broly_the_Legend »

To cu svakako probati, dezedoransi i stikovi sa tim spojem meni nisu valjali, imao sam i specijalnu rexonu iz njemacke, i ni ona nije bila efektivna.
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#184 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Broly_the_Legend »

konektovan wrote:Moram i ja taj galmanin probati. Ne mogu više ove patnje. Inace koristim anti perspirsnte u spreju, cisto da ne bazdim :mrgreen: ne smanjuju znojenje ali se bore protiv neugodnog mirisa. Dove original (zemski :mrgreen: ) i old spice odour blocker fresh su mi najbolji od svih
Bilo je u nekoj apoteci u sa vako 20ak km pola litra. To ti moze bit mjesecima jer se malo toga stavlja.
User avatar
konektovan
Posts: 40920
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#185 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by konektovan »

Broly_the_Legend wrote:
konektovan wrote:Moram i ja taj galmanin probati. Ne mogu više ove patnje. Inace koristim anti perspirsnte u spreju, cisto da ne bazdim :mrgreen: ne smanjuju znojenje ali se bore protiv neugodnog mirisa. Dove original (zemski :mrgreen: ) i old spice odour blocker fresh su mi najbolji od svih
Bilo je u nekoj apoteci u sa vako 20ak km pola litra. To ti moze bit mjesecima jer se malo toga stavlja.
Mislim da je oko 30 KM, ali ako pomaze, onda vrijedi . :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 8307
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#186 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by kabal1337 »

bumerangss wrote:Ja se opcenito jako puno znojim :roll: ne samo ispod pazuha nego svugdje pa mi i gace budu mokre :D mislim ono kad mi se slijeva niz leđa. Po celu, po leđima, po ramenima, po prsima... jesam podebeo pa vjerovatno i to doprinosi a i prilicno sam dlakav pa me vjerovatno i to dodatno grije :-D

To smeta i stvara mi neku nelagodu. Na poslu moram biti obucen u bijelo pa ne mogu ni dva dana a da ne operem uniformu jer mi kragna bude prljava a tuširam se i prije i poslije posla :-)

Muka brate pa eto ti :run:
Nisi jedini, i ja se isto znojim ispod pazuha dosta i isto mi se slijeva niz ledja. Nisam debeo. Haha ne smijem da oblacim svijetle pantalone uvijek imam fobiju nakon sto se oznojim da ce se vidjeti na pantalonama. I ja sam to cuo za botox. Ma hajde zdravo se znojiti, stetne materije se izbacuju hahah
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#187 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by moonca »

Hrana kao i moguca anksioznost, veliki ucinak ima u prekomjernom znojenju, to vjerovatno znate -no evo ubaciti cu listu.
Kao i odjeca da je komotna, lan, pamuk. Obavezno prati nakon svakog nosenja.

Hrana koja smanjuje znojenje:
1. Izbegavajte prerađene ugljenohidrate
Jedite ugljenohidrate s većom količinom vlakana i hranjivih sastojaka – dakle sirove u voću ili povrću te integralnu testeninu i brašno
2. Mleko neka bude sa što manje masnoće
3. Smanjite unos soli. Preporučeni limit dnevnog unosa je 4 grama.
4. Jedite hranu bogatu kalcijujom. Telo će biti zdravije i manje ćete se znojiti.
5. Posebno tokom letnjih meseci, izbjegavajte luk i beli luk. Meso možete kombinovati sa naribanim jabukama.
7. Izbjegavajte margarin, veće količine maslaca, ulje suncokreta i kukuruza. Hranu kuvajte ili pripremajte na maslinovom ulju.
8. Pijte biljne čajeve, u većim količinama. Indijska biljka Neem je vrlo delotvorna u redukciji znoja. Od domaćih biljki dobra je žalfija, stoga svakodnevno popijte čaj od žalfij
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#188 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Broly_the_Legend »

Kod mene je to genetski, i sestre istu muku muce. Ti savjeti su ok, ali ne bi mene problema rijesili.
ess
Posts: 34
Joined: 14/04/2012 21:26

#189 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by ess »

Image

Zaustavlja znojenje provjereno :thumbup:
I kad je najtoplije, pazuh suh :D :D
User avatar
Leverage
Posts: 9538
Joined: 27/05/2018 16:32

#190 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Leverage »

ess wrote:Image

Zaustavlja znojenje provjereno :thumbup:
I kad je najtoplije, pazuh suh :D :D
Pošto hoda ovo?
ess
Posts: 34
Joined: 14/04/2012 21:26

#191 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by ess »

Leverage wrote:
ess wrote:Image

Zaustavlja znojenje provjereno :thumbup:
I kad je najtoplije, pazuh suh :D :D
Pošto hoda ovo?
12 km, u dm-u
User avatar
Rugafet
Posts: 4718
Joined: 14/12/2015 17:52

#192 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Rugafet »

Ma Borotalco zakon plavi
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#193 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Fauja Singh »

Broly_the_Legend wrote:Evo meni je danas stigao iz Svedske ovaj abolute torr. To je ustvari galmanin losion, isti sastojci, samo ga dodje 35 ml. Od vcrs cu pocet stavljat, trebalo bi imat efekta, i onaj galmanin mi je valjao. Ako treba mogu slike stavit.
Odakle si narucio Absolute Torr... Ja sam ga imao prilike probati jer sam ga dobio od rodbine i dobra je stvar, meni bolja nego Galmanin jer mi je Galmanin bas jak i cesto sam imao osipe ispod pazuha. Sa ovim svedskim proizvodom nisam imao problema osim ako ga stavim odmah poslije brijanja pazuha.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4885
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#194 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by ¤ jelena ¤ »

Galmanin je provjereno efikasan, ali smrdi to je užas jedan....ko nekakvo sredstvo za dezinfekciju, čišćenje wc šolje i tako to... :cry:
Odaban je isto dobar, može se stavljati i po licu, ali ga nema u BiH. Ima u komšiluku...

Ovaj Dove ću probati. Ako djeluje biće :thumbup: Hvala na preporuci.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#195 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by ćiribiribela »

zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#196 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by zijancer »

ovo koriste šoferi,
ne, ne zaustavlja znojenje
već omogućava znojenje bez onog ružnog mirisa, naravno stavlja se tek nakon tuširanja (kamen se pokvasi prije nanošenja na suhu kožu, treba obilno nanijeti, pokvasiti i nekoliko puta ako je potrebno) i nema miris

tati preporučio drug koji je čitav život vozao funkcionere :mrgreen: (sada je u penziji)
uglavnom, kupio je sličan 'kristalni kamen' za 20KM na sniženju
prezadovoljan
zatim sam mu u DM-u našla ovo za 3.5KM i ispostavilo se da se radi o istom proizvodu

Image

što se tiče ubrizgavanja botoxa, čula sam da muškarci koji to planiraju, uglavnom kao razlog navode ružan miris nakon treninga i sl., dakle nije toliko u pitanju znojenje, već :-x što bi se morali tuširati 4-5 puta dnevno, da ljudi ne moraju bježati od njih :P
User avatar
nepass1
Posts: 9856
Joined: 06/07/2017 07:35

#197 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by nepass1 »

Ja stavim nivea 24h protection, zabrinem se, nikad kapi znoja. Strah me svaki dan koristiti.
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#198 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Broly_the_Legend »

Fauja Singh wrote:
Broly_the_Legend wrote:Evo meni je danas stigao iz Svedske ovaj abolute torr. To je ustvari galmanin losion, isti sastojci, samo ga dodje 35 ml. Od vcrs cu pocet stavljat, trebalo bi imat efekta, i onaj galmanin mi je valjao. Ako treba mogu slike stavit.
Odakle si narucio Absolute Torr... Ja sam ga imao prilike probati jer sam ga dobio od rodbine i dobra je stvar, meni bolja nego Galmanin jer mi je Galmanin bas jak i cesto sam imao osipe ispod pazuha. Sa ovim svedskim proizvodom nisam imao problema osim ako ga stavim odmah poslije brijanja pazuha.
Ni meni galaminin nije paso. Ovo dobijem iz svedske od dobrog jarana, posalje mi kutiju za sedam dana je tu. A pravo mi djeluje stavljam jednom u 3 sedmice do mjesec. Ovo gore nije skupo uopste kosta oko 12 km. Ako imas gore nekog nek ti posalje, njih ce mozda izaci sve 15-20 km, a ti ces biti miran mjesecima s jednom kutijom.
User avatar
madesa
Posts: 4234
Joined: 26/07/2013 02:37

#199 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by madesa »

znate li neki dezedorans provjereno da ne ostavlja zute mrlje na bijeloj odjeci ?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#200 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Tomahawk11 »

zijancer wrote: 01/09/2018 10:07
što se tiče ubrizgavanja botoxa, čula sam da muškarci koji to planiraju, uglavnom kao razlog navode ružan miris nakon treninga i sl., dakle nije toliko u pitanju znojenje, već :-x što bi se morali tuširati 4-5 puta dnevno, da ljudi ne moraju bježati od njih :P
Ko ima problema, kome vonja znoj, ok.
Kome ne, to mi je bezze.
Moraš se znojiti kad imaš napore, ko trenira, bavi se sportom i slično.
Post Reply