Znojenje ispod pazuha

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
maj26
Posts: 31
Joined: 12/03/2008 19:29
Location: Sarajevo

#1 Znojenje ispod pazuha

Post by maj26 »

Užasno puno se znojim ispod pazuha i ljeti i zimi, najviše me nervira što se vidi na garderobi, nosim stalno crno il tamne boje, ružno izgleda onda mi nezgodno kad ljudi gledaju, stalno se ''njuškam'' da ne smrdim, ma katastrofa :sad: . Uradila sam nalaze štitnjače, u redu je, ne znoje mi se ruke, dr. kaže nervoza, al se ja ne osječam nervoznom :?
Kad hocu obući nešto svijetlije na par sati, zalijepim carefree uložak ispod pazuha hanzaplastom, to mogu uraditi jednom sedmično ako radim češće pojave mi se ranice/ojedi od hanzaplasta :sad:
Imali još neko sličan problem, imate li savjeta????
Last edited by maj26 on 19/03/2008 22:07, edited 1 time in total.
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#2 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Hantraga »

koristi deodorant na kojem pise "antiperspirant", posebno u obliku pudera, a ne spray...
maj26
Posts: 31
Joined: 12/03/2008 19:29
Location: Sarajevo

#3 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by maj26 »

probala sam ne djeluje, zna mi se desiti sjedim kući i znojim se
User avatar
stachu
Posts: 4038
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#4 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by stachu »

Imao sam druga, koji je imao problema sa tim, bilo vani +50 ili -30 on se znoji ispod pazuha. I jednom je nesto isao u Zagreb, i tamo je otisao kod plasticnog hirurga, i kaze vise se nikada nije ispod pazuha oznoijo! Fazon je, da kad odes kod plasticnog (estetskog) hirurga, oni ti provjere gdje se najvise znojis (ima fazon sa kukuruznim brasnom i jodom, mrsko mi pojasnjavat), i tu ti puknu botoks, i garantovano se natrednih 6 mjeseci neces ni sekunde oznojiti ispod pazuha! Pa se raspitaj ima li toga ovuda, ako bas patis oko toga! Nadam se da sam ti barem malo pomogao!
Last edited by stachu on 19/03/2008 22:14, edited 1 time in total.
CHICAGO
Posts: 106
Joined: 23/05/2007 18:27

#5 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by CHICAGO »

maj26 wrote:Užasno puno se znojim ispod pazuha i ljeti i zimi, najviše me nervira što se vidi na garderobi, nosim stalno crno il tamne boje, ružno izgleda onda mi nezgodno kad ljudi gledaju, stalno se ''njuškam'' da ne smrdim, ma katastrofa :sad: . Uradila sam nalaze štitnjače, u redu je, ne znoje mi se ruke, dr. kaže nervoza, al se ja ne osječam nervoznom :?
Kad hocu obući nešto svijetlije na par sati, zalijepim carefree uložak ispod pazuha hanzaplastom, to mogu uraditi jednom sedmično ako radim češće pojave mi se ranice/ojedi od hanzaplasta :sad:
Imali još neko sličan problem, imate li savjeta????

nesto NAJGORE je koristiti antiperspirant... tijelo TREBA da se znoji.... ako se zatvore pore i ne da se tijelu da se lisava znoja onda radis 1000X goru stvar... ISTO TAKO NIKAD ZA NIKAD ne koristi deo-stick koji sadrzi bilo koju materiju koja pocinje sa alum....., jer svaka materija koja ima aluminija u sebi, i ti je stavis na pazuha moze prouzrokovati KANCER!!!!!

NIJE NEBULOZA ... NAUCNO DOKAZANO!!!!!

Ja da sam na tvom mjestu bih otisao KOD DRUGOG endikronologa i uradila pregled SVIH zlijezda (jer hipofiza recimo koju zovu MASTER zlijezda, kontrolise STITNJACHU.... kontas???)

onda bih otisao kod dermatologa.... Bolji dermatolog bi to trebao da rijesi za cas....

Sretno!!!!!!!!!!!!!!!! :-D
maj26
Posts: 31
Joined: 12/03/2008 19:29
Location: Sarajevo

#6 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by maj26 »

stachu wrote:Imao sam druga, koji je imao problema sa tim, bilo vani +50 ili -30 on se znoji ispod pazuha. I jednom je nesto isao u Zagreb, i tamo je otisao kod plasticnog hirurga, i kaze vise se nikada nije ispod pazuha oznoijo! Fazon je, da kad odes kod plasticnog (estetskog) hirurga, oni ti provjere gdje se najvise znojis (ima fazon sa kukuruznim brasnom i jodom, mrsko mi pojasnjavat), i tu ti puknu botoks, i garantovano se natrednih 6 mjeseci neces ni sekunde oznojiti ispod pazuha! Pa se raspitaj ima li toga ovuda, ako bas patis oko toga! Nadam se da sam ti barem malo pomogao!

HVALA,
mislim da su naši dr. ko konzerve al raspitacu se za to još nisam čula, al zvuči super
Last edited by maj26 on 19/03/2008 22:27, edited 1 time in total.
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#7 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by grunt »

maj26 wrote:Užasno puno se znojim ispod pazuha i ljeti i zimi, najviše me nervira što se vidi na garderobi, nosim stalno crno il tamne boje, ružno izgleda onda mi nezgodno kad ljudi gledaju, stalno se ''njuškam'' da ne smrdim, ma katastrofa :sad: . Uradila sam nalaze štitnjače, u redu je, ne znoje mi se ruke, dr. kaže nervoza, al se ja ne osječam nervoznom :?
Kad hocu obući nešto svijetlije na par sati, zalijepim carefree uložak ispod pazuha hanzaplastom, to mogu uraditi jednom sedmično ako radim češće pojave mi se ranice/ojedi od hanzaplasta :sad:
Imali još neko sličan problem, imate li savjeta????
To se uspiješno riješava ubrizgavanjem botoxa u područje prekomjernog znojenja!
Čuo sa da može pomoći i čaj od kamilice!
Ali najprije treba da odeš kod doktora pa da utvrdi pravi razlog zbog čega se tako znojiš,i to obavezno!!!
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#8 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Ridjobrki »

Jel' samo ispod jednog pazuha ili oba?
User avatar
stachu
Posts: 4038
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#9 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by stachu »

grunt wrote:
maj26 wrote:Užasno puno se znojim ispod pazuha i ljeti i zimi, najviše me nervira što se vidi na garderobi, nosim stalno crno il tamne boje, ružno izgleda onda mi nezgodno kad ljudi gledaju, stalno se ''njuškam'' da ne smrdim, ma katastrofa :sad: . Uradila sam nalaze štitnjače, u redu je, ne znoje mi se ruke, dr. kaže nervoza, al se ja ne osječam nervoznom :?
Kad hocu obući nešto svijetlije na par sati, zalijepim carefree uložak ispod pazuha hanzaplastom, to mogu uraditi jednom sedmično ako radim češće pojave mi se ranice/ojedi od hanzaplasta :sad:
Imali još neko sličan problem, imate li savjeta????
To se uspiješno riješava ubrizgavanjem botoxa u područje prekomjernog znojenja!
Čuo sa da može pomoći i čaj od kamilice!
Ali najprije treba da odeš kod doktora pa da utvrdi pravi razlog zbog čega se tako znojiš,i to obavezno!!!
Da, bas sam i ja to gore napisao!
maj26
Posts: 31
Joined: 12/03/2008 19:29
Location: Sarajevo

#10 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by maj26 »

Ljudi hvala, od sutra krećem u akciju raspitivanja, il ako neko zna može li se to u Sarajevu uraditi (naravno uz konsultacije sa dr., nalaze) nek javi.
istanbul sonbahar
Posts: 28
Joined: 17/05/2007 15:11
Location: sarajevo

#11 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by istanbul sonbahar »

Tacno je da se problem prekomjernog znojenja rjesava odlaskom kod hirurga ili dermatologa i da se to radi ubrizgavanjem botoxa pod pazuh ili mjesto gdje se znojis. Problem je samo u tome, sto je sve to kratkotrajno, otprilike nekih 6 mjeseci a onda se treba ponoviti, sto naravno nikako nije dobro stalno raditi. To je jedina varijanta nesto duljeg i ucinkovitijeg rezultata.
Ali, da te utjesim, zaista nisi jedina osoba kojoj se to desava i znam da je uzasno, uzasno neprijatno i izludjujuce, ali svi sa kojima sam ja pricala kazu da to jednog dana prestane. Pa ne znam da li da im vjerujem, ali to je jednostavno tako. Ili se znojis ili ne, i apsolutno nema nikakve veze sa nervozom, mislim ima u biti, ali nije to ta vrsta znojenja. Eto, znam da ti nisam nista pomogla ali barem da znas da nisi jedini/a :-((
istanbul sonbahar
Posts: 28
Joined: 17/05/2007 15:11
Location: sarajevo

#12 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by istanbul sonbahar »

Ah da, kod nas to radi dr. Suljagic a cini mi se i Karabeg. Pa eto, vidi, mada.... ne znam. Sretno u svakom slucaju.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#13 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Jara »

maj26 wrote:Užasno puno se znojim ispod pazuha i ljeti i zimi, najviše me nervira što se vidi na garderobi, nosim stalno crno il tamne boje, ružno izgleda onda mi nezgodno kad ljudi gledaju, stalno se ''njuškam'' da ne smrdim, ma katastrofa :sad: . Uradila sam nalaze štitnjače, u redu je, ne znoje mi se ruke, dr. kaže nervoza, al se ja ne osječam nervoznom :?
Kad hocu obući nešto svijetlije na par sati, zalijepim carefree uložak ispod pazuha hanzaplastom, to mogu uraditi jednom sedmično ako radim češće pojave mi se ranice/ojedi od hanzaplasta :sad:
Imali još neko sličan problem, imate li savjeta????
Pokušaj sa rastvorom sode bikarbone umjesto dezodoransa.
Ne znam da li se još uvijek prodaju tzv. znojanice koje se našiju na odjeću iznutra - bolje su sigurno od uložaka i hanzaplasta...
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#14 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by d2 »

da ti nemas previse kila ?

ja se prije nisam ni ljeti znojio, kad je najtoplije ja sam ok, od kako sam dosao na 130 kila oznojim se svako malo i bez nekog posebnog napora.
CHICAGO
Posts: 106
Joined: 23/05/2007 18:27

#15 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by CHICAGO »

d2 wrote:da ti nemas previse kila ?

ja se prije nisam ni ljeti znojio, kad je najtoplije ja sam ok, od kako sam dosao na 130 kila oznojim se svako malo i bez nekog posebnog napora.


OVAKO... D2 koja ti je bila (da tako se izrazim ) idealna tezina???? koliko brzo si se udebljao do 130Kg????


MAJ26... razlog radi kojeg ti govorim da odes kod doktora da ti uradi KOMPLETAN pregled krvi (ne onaj standardni, gdje od mogucih 80 kategorija oni testiraju na nekih 10-ak)...

doktor treba da ti uradi kompletan metabolistichki panel, lipidni panel, IGF-1, Hormon rasta, secer, prolaktin itd...


ZASTO TI SVE OVO GOVORIM... i ja sam se prekomjerno znojio (prije jedno 3-4 godine)...NAROCITO ISPOD PAZUHA....

uradio kompletan pregled... iza pregleda me je doktor poslao na MRI (Magnetna Rezonansa)... ustanovi se da u stvari imam tumor na mozgu koji pritishce hipofizu i sjebaje ostale mi hormone...

OBAVEZNO OTIDJI NA PREGLED... NEMOJ PARA ZALITI!!!!!
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#16 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Lesli Eldridž »

maj26 wrote:probala sam ne djeluje, zna mi se desiti sjedim kući i znojim se
Nervoza. Ne boj se ništa. Malo ti se pore proširile i imaš pojačan rad znojnih žlijezda. Koristi Lady speed stick. Nema "mirisa" znoja, a nije prejak miris stika. I pazi kad ga nanosiš. Ne oblači se odmah jer će ostati fleka. Malo sačekaj da se osuši i ne beri brigu. Manje ćeš s od toga i znojiti. Kad se opteretiš nečim to ti se i pojača, a sa ovim tretmanom češ to sigurno riješiti. Sretno
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#17 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Shoshana »

Uradi kompletan hormonalni test. Ja sam imala slicne (i gore) simptome u periodu kada sam bila pod velikim stresom - iako se nisam osjecala ni najmanje stresno. To sto ti ne mislis da si nervozna - ne znaci nista. Stres (ili nervozu) osjetis u ovisnosti od toga kako ti organizam djeluje na isti...

Ja sam prvo bila izgubila period (8 mjeseci). Prvo su mi rekli da je to zato sto sam naglo smrsala (direkt iza rata), pa kada su mi, nakon baterije testova taj problem rijesili p-pilulama :roll: , onda sam se pocela znojiti. Lijepo sjedis, nista posebno ne radis, pijes kafu s prijateljicama, i, odjednom znoj bukvalno curi niz tvoje ruke... Vidis kapljice golim okom kako se kotrljaju :( Nikakav antiperspirant na svijetu ne pomaze... Na zalost - ljekari se i nisu bas ubijali da to istraze, uglavnom su samo kontolisali krv - ono tek da se uvjere da nemam kakvu bolescinu :roll: Tek kada su mi zlijezde izmedju pazuha i grudi pocele oticati, nakon svih mogucih i nemogucih testova (zavrsilo je biopsijom zljezdanog tkiva - boli u tri PM :oops: ) - utvrdili su hormonalni poremecaj. Koji cak nije bilo potrebno lijeciti lijekovima, dali su mi neke vitamine (B6 ako se dobro sjecam) i magnezium i dali mi neku dijetu (od koje se samo sjecam da su mi izbacili kafu, mlijeko i - :( slatkise) i za par sedmica su svi simptomi nestali.

Samo jos da napomenem, tvoja dob nema nikakve veze s time... Meni je bilo 28 kad mi se to dogodilo.
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#18 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Lace »

stachu wrote:Imao sam druga, koji je imao problema sa tim, bilo vani +50 ili -30 on se znoji ispod pazuha. I jednom je nesto isao u Zagreb, i tamo je otisao kod plasticnog hirurga, i kaze vise se nikada nije ispod pazuha oznoijo! Fazon je, da kad odes kod plasticnog (estetskog) hirurga, oni ti provjere gdje se najvise znojis (ima fazon sa kukuruznim brasnom i jodom, mrsko mi pojasnjavat), i tu ti puknu botoks, i garantovano se natrednih 6 mjeseci neces ni sekunde oznojiti ispod pazuha! Pa se raspitaj ima li toga ovuda, ako bas patis oko toga! Nadam se da sam ti barem malo pomogao!
i ja sam na TV vidjela ovaj postupak...sad ne znam jel na HR televiziji ili je cak bio onaj Extreme makeover..uglavnom ima procedura s botoksom i 6 mjeseci si miran
prvo nanesu neku tinkturu na mjesto gdje se znojis, ona promjeni boju tamo gdje je znojenje najintenzivnije i u to mjesto ti daju botoks
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#19 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by Michun »

Grozno grozno...dosta ljudi ima taj problem :oops:
Evo ovako - osim tih pretraga odn. dok to radis i dok traju, probaj sljedece: zalfija, gadna za popit ali je za to the best, kupi Vichy dezodorans (roll on) bijeli sa kuglicom, nije antiperspirant, nema alu proizvoda a jako je ucinkovit. Oproban na meni i mnogim prijateljima. Nosi samo pamucne stvari, izbjegavaj cak i viskozu. Nemoj jesti masno, przeno i sl. Klasika: sto vise voca i povrca, kuhanog bla bla. Ovo je spoj stvari koji ce pomoci - nikad nije samo jedna stvar u pitanju koja izaziva znojenje. Botox naravo ukljuci ako ovo ne da nikakve rezultate nakon 3-4 mjeseca i pretrage ne pokazu nista organsko. Gud lak :D
maj26
Posts: 31
Joined: 12/03/2008 19:29
Location: Sarajevo

#20 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by maj26 »

još jednom hvala

zaboravila sam napomenutu da sam se ja počela tako znojiti jos u osnovnoj školi a sad mi je 30 godina :) bila sam i deblja i mršavija i problem bio isti, i ne merem više durati, pravo me smeta, uradila sam kompletnu krvnu sliku, nalaz urina, sve ok, bila kod dermatologa koja me blijedo gledala kao ne zna kako bi mi pomogla i kao što sam uopšte došla dermatologu...
istanbul sonbahar
Posts: 28
Joined: 17/05/2007 15:11
Location: sarajevo

#21 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by istanbul sonbahar »

maj26 wrote:još jednom hvala

zaboravila sam napomenutu da sam se ja počela tako znojiti jos u osnovnoj školi a sad mi je 30 godina :) bila sam i deblja i mršavija i problem bio isti, i ne merem više durati, pravo me smeta, uradila sam kompletnu krvnu sliku, nalaz urina, sve ok, bila kod dermatologa koja me blijedo gledala kao ne zna kako bi mi pomogla i kao što sam uopšte došla dermatologu...
upravo sam to htjela reci, nema to bas neke pretjerane veze sa kilazom,mozda samo malo, ali problem generalno postoji imali idealnu tezinu ili nesto preko. i mozes obici sve dermatologe svijeta i uraditi sve nalaze, ali niko ti ne pomaze, osim eto, taj botox, koji opet nije rjesenje. ne znam sta da ti kazem, ali izgleda da je jedino rjesenje da se covjek nauci zivjeti s tim i......nada se da ce jednog dana prestati ili se bar smanjiti.
feral.tribune
Posts: 864
Joined: 29/01/2008 17:23
Location: u uvali moga djetinjstva

#22 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by feral.tribune »

maj26 wrote:još jednom hvala

zaboravila sam napomenutu da sam se ja počela tako znojiti jos u osnovnoj školi a sad mi je 30 godina :) bila sam i deblja i mršavija i problem bio isti, i ne merem više durati, pravo me smeta, uradila sam kompletnu krvnu sliku, nalaz urina, sve ok, bila kod dermatologa koja me blijedo gledala kao ne zna kako bi mi pomogla i kao što sam uopšte došla dermatologu...
Nista ti nije ! Zdrava si ko dren .To je nervoza koju ti ne mozes kontrolisati .to ce uskoro biti proslost .Dzaba ides kod doktora i trosis novac i vrijeme .Koristi suhi deo .
sirena
Posts: 19
Joined: 21/08/2006 09:03

#23 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by sirena »

maj26 wrote:Užasno puno se znojim ispod pazuha i ljeti i zimi, najviše me nervira što se vidi na garderobi, nosim stalno crno il tamne boje, ružno izgleda onda mi nezgodno kad ljudi gledaju, stalno se ''njuškam'' da ne smrdim, ma katastrofa :sad: . Uradila sam nalaze štitnjače, u redu je, ne znoje mi se ruke, dr. kaže nervoza, al se ja ne osječam nervoznom :?
Kad hocu obući nešto svijetlije na par sati, zalijepim carefree uložak ispod pazuha hanzaplastom, to mogu uraditi jednom sedmično ako radim češće pojave mi se ranice/ojedi od hanzaplasta :sad:
Imali još neko sličan problem, imate li savjeta????
I ja imam isti problem :( i jako me to nervira, i probala sam uglavnom sve što su ti ovdje savjetovali (osim botoxa) i ništa mi nije pomoglo. Ljekari kažu da sam potpuno zdrava i da je to normalno (tj. da svaka osoba ima svoju količinu znojenja).
Iako znam da sam te razočarala, daću ti jedan savjet koji ja koristim - lijepi dnevne uloške za garderobu a ne za tijelo. Ja imam možda samo dvije - tri stvarčice na koje ne može da se zalijepi jer se vidi. Ispod svega ostalog se ne vidi. Lijepo raširiš platno na mjestu ispod pazuha i zalijepiš neki tanki uložak (meni su se najboljim pokazali Alldays - normal), pola uloška na rukav a pola na prednjicu. Sretno i ne sekiraj se. Da, ja još koristim deo kremu Lidera (Slovenačka), ne zaustavlja znojenje ali neutrališe miris znoja. Stavlja se dva puta sedmično jer traje po nekoliko dana i uz normalno tuširanje. Super je i ta krema stvarno.
maj26
Posts: 31
Joined: 12/03/2008 19:29
Location: Sarajevo

#24 Re: Znojenje ispod pazuha

Post by maj26 »

probala sam zalijepiti uloške za gardarobu, posle sat kad se natopi, samo se odlijepi, ''šeta'' mi po rukavu, lideru cu probati hvala,
Post Reply