Znam kako dises

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#201 Re: Znam kako dises

Post by n+1 »

zomri wrote: 11/12/2023 07:22
n+1 wrote: 10/12/2023 13:57 Zadnje dvije epizode sam imao dojam da su pri kraju alociranog vremena za snimanje, i šta se snimi na prvi pokušaj, to je to. :D Kako drugačije objasniti dijaloge poput onog koji zatvara sezonu.
pa ne snimaju se serije hronološki :-) zadnja scena je možda i prva snimljena.
Ma to je jasno, ali ipak mislim da je amaterizam posljednje dvije epizode rezultat stiske s vremenom, jer to što su posljednju scenu mogli snimiti prvu svakako ne znači kako i jesu.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#202 Re: Znam kako dises

Post by DaysleepeR »

Pogledao sam čitavu sezonu, ono nije gluma, ono je recitovanje teksta.

Tako površan scenario, režija, montaža, nedostatak bilo kakvog zapleta, kulminacije, šta je arch, gdje je razvoj likova, kako je moguće da neko ko se zove glumcem nije u stanju sakriti svoj urođeni naglasak i glumiti sarajliju...

milion je pitanja

Da neko pametan vodi ovaj BH Content Lab nikad im nije trebao pustiti pare nakon prvog show reela.

Sramota za izvikana imena.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#203 Re: Znam kako dises

Post by n+1 »

Ne možeš ti Jasmilinoj kliki ni reći da snimaju smeće, odmah bi osvanuo Facebook status o političkom kulturocidu.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#204 Re: Znam kako dises

Post by DaysleepeR »

Apsolutno.

Ne znam samo kako njih nije sramota kakvo smeće objavljuju javno.
Jasno je da niko ne smije napisati iskrenu recenziju, ali ostaće dokument jednog vremena, pisaće neko jednom...
User avatar
video
Posts: 6851
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#205 Re: Znam kako dises

Post by video »

Serija za qrac!
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#206 Re: Znam kako dises

Post by milojicabrzi »

U seriji je bilo kombinacija, uzimanja stvarnih događaja iz prošlosti u glavnom gradu BiH, pa i likova koji su se mogli povezati sa stvarnim, barem u kontekstu događaja, kao i elemenata imaginacije likova i događaja, pa je to napravilo neku čudnu kombinaciju...

Imao sam dojam da su pojedini likovi i karakteri "pravljeni" na temelju stvarnih ličnosti, sa malo izmjenjenim elementima.

Uglavnom, meni je bilo gledljivo, mada također imam osjećaj da je na kraju malo zbrzano da se završi, kao da otpočetka nisu znali hoće li raditi 6 ili 10 epizoda, pa ih kasnija dešavanja ubrzala.

Slažem se da je J. Diklić sa akcentom nane iz Sandžaka, baš loše to izvela, taj akcenat nam je tu, oko nas i vjerujem da bi ga većina običnih građana "civila", bolje odglumila :run: :thumbup: :bih:

Opet kažem, neka BH produkcije, neka se snima, od tih serija, ispast će i nekog kvaliteta :bih:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#207 Re: Znam kako dises

Post by dječak sa šibicama »

Oni i igraju na tu kartu "samo neka je domace", to im je prodja za sve propuste i nekvalitet, samo neka se nesto snima nek je nase domace ha ja.

Ko ima nesto protiv, on je zlocest i ljubomoran. Maliciozan.

Zatvoreni krug ljudi koji je valjda svu kreativnost potrosio na prvom, eventualno na drugom projektu. Sto je ocigledno, jer umjetnike je najlakse ocijeniti, ili ono sto rade vrijedi ili ne vrijedi. Ali tu onda dodje "samo neka je domace nesto, neka se snima".

Kladim se da ima buljuk kvalitetnih radnika punih ideja, ali oni ne mogu doci do izvora sredstava.
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#208 Re: Znam kako dises

Post by last mohicans »

Jbt, ufatili se Diklićkinog akcenta, žena dvije rečenice prozborila. Šta je sa akcentom ove Đuričić, pa jbt, od Srebrenice, do ove serije žena se guši u svojim artikulacijama.. Haj, barem nije loša glumica,pa i može proći njena gluma. Jedine prave prolazne ocjene tužiteljica i daidza Rile, prekuco. Ostali odron :run:
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#209 Re: Znam kako dises

Post by n+1 »

Mislim da Jasna ima uskost vilice, prema načinu na koji otvara usta. Nije ona kriva, jbg. :D
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#210 Re: Znam kako dises

Post by fusion_ba »

Jasna Đuričić je bila maestralna u seriji Advokado :lol:
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#211 Re: Znam kako dises

Post by tap3ah75 »

Na petoj sam epizodi
Ona praonica auta /servis .... je li to ista koju sam vidio na trejleru od filma Efekat leptira.

I definitivno do sada mi je u seriji najbolje Rile posao odradio. Fino glumi.
Ajdinn4
Posts: 636
Joined: 21/06/2021 20:59

#212 Re: Znam kako dises

Post by Ajdinn4 »

fusion_ba wrote: 13/12/2023 02:15 Jasna Đuričić je bila maestralna u seriji Advokado :lol:
Tetka. :lol:
Najjači lik. :lol:
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#213 Re: Znam kako dises

Post by frngla »

Prva epizoda je obećavala, djelovalo je svjetski, da odskače od naše standardne produkcije, poslije pad u kvalitetu evidentan. Od treće epizode sve gore i gore, jedini ozbiljan glumac je Mirvad Kurić, prirodno djeluje, nisu dijalozi "na zor", već opušteno, mahalski, kako i priliči liku kojeg glumi.
Fakat ne vidim razlog forsiranja Jasne od strane Jasmile, izvještačeno mi djeluje, na silu, ne leži joj uloga, godine se ne slažu sa pričom. Ali glavni je onaj "malac" iz posljednje epizode, starije izgleda lik od Lane/majke :lol:
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#214 Re: Znam kako dises

Post by tap3ah75 »

Koje su to dvije serije koje spominjete
Koje tek trebaju izaći
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#215 Re: Znam kako dises

Post by tramvajtrojka »

tap3ah75 wrote: 14/12/2023 09:51 Koje su to dvije serije koje spominjete
Koje tek trebaju izaći


ovo :shock: :shock:
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#216 Re: Znam kako dises

Post by zomri »

i ovi se kao i jasmila znaju šaliti na svoj račun što je pozitivno. ostalo meh ali dajem šansu komedijama vazda da se razrade.

čim vidim ono da najavljuju "novu vrstu humora" prilazim sa žešćim oprezom :lol:
kleja
Posts: 540
Joined: 08/03/2022 13:25

#217 Re: Znam kako dises

Post by kleja »

hajde serija ko serija, puno promašaja kod kastinga do razvoja likova, sve je površno, nabacano.

Ali ono što mi najviše smeta je kraj, happy end ala "Kod amiđe idriza", svi pjevaju svi sretni i malac amnestiran od bulinga i drogiranja.

Vrlo plitko.
User avatar
vicious
Posts: 6877
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#218 Re: Znam kako dises

Post by vicious »

Pregledah eto i ja. Uglavnom je sve već rečeno, dotakli su se puno nekih bitnih aktuelnih tema, ali nekako nijedna nije dovedena do kraja.
Meni je najšokantnija spoznaja da je ona Lana bolje odigrala svoju ulogu nego većina ovih ostalih "velikih" glumačkih imena. :lol:
Mirvad daleko iznad sviju, a Čivas mi je u prvoj epizodi bio užasno loš i neuvjerljiv, ono kad su došli kod njih u stan poslije samobistva.
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#219 Re: Znam kako dises

Post by tap3ah75 »

Dobra je serija .... tema nisu slučajevi nego tužiteljica i njen odnos sa sinom.

A jeste tu malo bezveze sve odrađeno ... kontam ja da je majčinska ljubav nemjeriva ali
Drogiraš li se?
- Ne
Dobro i mali skrši stan

Onda opet, drogiraš li se
- Ne
Dobro sine i mali se sav skrši

I onda hapeyend .... zagrljeni kroz grad
Da su barem ubacili scenu dok idu zagrljeni da klinac namigne nekom dileru i pokaze mu ... nešto kao eto mene brzo ...,....... ili da su prikazali kako idu za njima neki opaki tipovi ..... dok on i mama šetaju.

Zovi Jasmilu .... imam par dobrih scena za Directors cut :lol:
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#220 Re: Znam kako dises

Post by n+1 »

To je njoj i bio cilj. Lijepo je na koncu sve umirala rečenicom "do kada će majke odgajati debile".

Ona je superheroj u borbi protiv sistema i kriminala, a mali je debil, kao što su na jedan ili drugi način debili doslovno svi muški likovi u seriji. Čak i dajdža Rile, pošteni inspektor, ipak je debil, jer seksualno uznemirava.

Dobro, Amerikanac se nameće kao role model ispravnog muškarca: uspješan, požrtvovan, i mutav.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#221 Re: Znam kako dises

Post by tramvajtrojka »

vicious wrote: 14/12/2023 12:08 Pregledah eto i ja. Uglavnom je sve već rečeno, dotakli su se puno nekih bitnih aktuelnih tema, ali nekako nijedna nije dovedena do kraja.
Meni je najšokantnija spoznaja da je ona Lana bolje odigrala svoju ulogu nego većina ovih ostalih "velikih" glumačkih imena. :lol:
Mirvad daleko iznad sviju, a Čivas mi je u prvoj epizodi bio užasno loš i neuvjerljiv, ono kad su došli kod njih u stan poslije samobistva.


evo rileta u novoj ulozi od sutra je u kinima ovaj film
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#222 Re: Znam kako dises

Post by dječak sa šibicama »

Zato feministice grcevito brane ovaj uradak Jasmile Zbanic :D

mame odgajaju debile, woke bosnia, svi muski likovi serije su retardirani idioti samo je "amerikanac" ok, sav nikakav bljutav ali suti i slusa :lol:
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#223 Re: Znam kako dises

Post by zomri »

vicious wrote: 14/12/2023 12:08 Pregledah eto i ja. Uglavnom je sve već rečeno, dotakli su se puno nekih bitnih aktuelnih tema, ali nekako nijedna nije dovedena do kraja.
Meni je najšokantnija spoznaja da je ona Lana bolje odigrala svoju ulogu nego većina ovih ostalih "velikih" glumačkih imena. :lol:
Mirvad daleko iznad sviju, a Čivas mi je u prvoj epizodi bio užasno loš i neuvjerljiv, ono kad su došli kod njih u stan poslije samobistva.
Dobar casting, nju kad vidiš sama po sebi liči na taj profil osobe.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#224 Re: Znam kako dises

Post by azurna_obala »

Počela danas, ugasila nakon pola sata prve epizode.
Scena nikad kraja, isjeckano, usporeno, nema mi neki "tok" radnje. Ne znam, možda je tema ok, ali baš umara.

Sumnjam da ću nastaviti gledati.
sikstinajn
Posts: 1440
Joined: 15/01/2017 19:21

#225 Re: Znam kako dises

Post by sikstinajn »

smeće. (prava riječ).
kao i sve što je žbanićka izrežirala.
osim ''na putu''
to je dobar film.
Post Reply