Znam kako dises

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
moimoi
Posts: 4709
Joined: 01/07/2006 12:59

#151 Re: Znam kako dises

Post by moimoi »

nivla wrote: 05/12/2023 17:25 svi jasmilini uradci imaju nekako nedovrsenu pricu
dakle ne komentarisem glumce i glumu vec conjenicu da sve sto je radila nema zaokruzenu i ispricanu/dovrsenu pricu, vec nekako sve djeluje nedovrseno i depresivno
Isti razmisljam. Cak i za vrijeme trajanja fali mi neke zavrsene price “soka” .. sve je previse “uprosceno”.. skraceno.. ogoljeno kao kost bez trunke mesa.

Prica kao prica :thumbup: ali nema ono nesto
iz zadnje klupe
Posts: 938
Joined: 27/07/2012 18:10

#152 Re: Znam kako dises

Post by iz zadnje klupe »

Nije problem nedostaci serije, nego je problem što nikada narednih 20 godina nećemo gledati ništa bolje, jer je jasmilina ekipa premrežila sve moguće izvore finansiranja, uvezana sa svim partijama, sad da se pojavi neki wunderkind, ako nije dio njihove ekipe i ako ne radi filmove po njihovom obrascu i ne sluša ih, nikada on marke dobiti neće za film, vidi šta rade onom na čelu fondacije što se samo usudio da podijeli pare mimo te grupacije, čovjeka kad nisu linčovali, i klix se uključio u to, ijako to udruženje niti ima svog legalnog prestavnika niti pravnu snagu da obara odluke fondacije...
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#153 Re: Znam kako dises

Post by zdruzdjo »

iz zadnje klupe wrote: 06/12/2023 09:58 Nije problem nedostaci serije, nego je problem što nikada narednih 20 godina nećemo gledati ništa bolje, jer je jasmilina ekipa premrežila sve moguće izvore finansiranja, uvezana sa svim partijama, sad da se pojavi neki wunderkind, ako nije dio njihove ekipe i ako ne radi filmove po njihovom obrascu i ne sluša ih, nikada on marke dobiti neće za film, vidi šta rade onom na čelu fondacije što se samo usudio da podijeli pare mimo te grupacije, čovjeka kad nisu linčovali, i klix se uključio u to, ijako to udruženje niti ima svog legalnog prestavnika niti pravnu snagu da obara odluke fondacije...
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Upravo odlicno nazvane stvari pravim imenom.

Evo u ovih par stranica da povadimo crtice svega sto smo rekli, reflektiralo bi se upravo na ovo sto si napisao.
Najveca smijurija u svemu ovome sto smo navodili a koja je evidentna, tepanje karikature zvana "çomaga". Mislim daaaaaj, ba. :-) :-) :-)
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#154 Re: Znam kako dises

Post by tramvajtrojka »

iz zadnje klupe wrote: 06/12/2023 09:58 Nije problem nedostaci serije, nego je problem što nikada narednih 20 godina nećemo gledati ništa bolje, jer je jasmilina ekipa premrežila sve moguće izvore finansiranja, uvezana sa svim partijama, sad da se pojavi neki wunderkind, ako nije dio njihove ekipe i ako ne radi filmove po njihovom obrascu i ne sluša ih, nikada on marke dobiti neće za film, vidi šta rade onom na čelu fondacije što se samo usudio da podijeli pare mimo te grupacije, čovjeka kad nisu linčovali, i klix se uključio u to, ijako to udruženje niti ima svog legalnog prestavnika niti pravnu snagu da obara odluke fondacije...
Gmaz Zalica dobio milioncek za dva filma koja nikad nije snimio sad znamo od kojih para je platio smanjivanje želudca da smrsa :oops: :oops:
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#155 Re: Znam kako dises

Post by karanana »

vidim izlazi neka nova sad u nedjelju. prikolica ne obecava.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#156 Re: Znam kako dises

Post by zomri »

Aha ova o Hendi je sad u nedjelju? Nesto se nismo proslavili komedijama. Iduca dramska je Hodza od Kenovica?
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#157 Re: Znam kako dises

Post by karanana »

a henda je inspiracija. nisam to skonto iz kixovog teksta.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#158 Re: Znam kako dises

Post by zomri »

pogledaj trailer :D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#159 Re: Znam kako dises

Post by n+1 »

zomri wrote: 07/12/2023 16:01 Aha ova o Hendi je sad u nedjelju? Nesto se nismo proslavili komedijama. Iduca dramska je Hodza od Kenovica?
Hoće li se serija (Hodža) nastavljati na film, ili kako?
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#160 Re: Znam kako dises

Post by karanana »

da odmah budem seronja i da kazem da ce hodza, bio serija ili film, biti upropasten i nikakav na malom ekranu. ne vidim da to bilo koji nas reziser moze iznijeti kvalitetno i interesantno kao sto je bio roman. procjena ukljucuje i glumacku ekipu.
User avatar
Isner
Posts: 811
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#161 Re: Znam kako dises

Post by Isner »

karanana wrote: 07/12/2023 17:04 da odmah budem seronja i da kazem da ce hodza, bio serija ili film, biti upropasten i nikakav na malom ekranu. ne vidim da to bilo koji nas reziser moze iznijeti kvalitetno i interesantno kao sto je bio roman. procjena ukljucuje i glumacku ekipu.
E jbg, ti ga popljuva bez sekunde gledanja.. Kako?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40848
Joined: 29/06/2011 23:39

#162 Re: Znam kako dises

Post by dječak sa šibicama »

To mi radi, prvo jos jedna trash krindz komedija a zatim nova ratna prica. Zatvoren krug, nakon toga moze Jasmila opet o brudama, Murizu, sudstvu, da sve nakamara u tri ipo eoizode :bih:

A sta kaze onaj Beus, Pjeru milioni dobiju noge.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#163 Re: Znam kako dises

Post by zomri »

n+1 wrote: 07/12/2023 16:54
zomri wrote: 07/12/2023 16:01 Aha ova o Hendi je sad u nedjelju? Nesto se nismo proslavili komedijama. Iduca dramska je Hodza od Kenovica?
Hoće li se serija (Hodža) nastavljati na film, ili kako?
Ne bih znao. Pretpostavljam film pretvoren u seriju, mozda grijesim.

No, prelazicemo taj most kad dodjemo do njega. U nedjelju je novi task at hand.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#164 Re: Znam kako dises

Post by Haris.ba »

Isner wrote: 07/12/2023 17:19
karanana wrote: 07/12/2023 17:04 da odmah budem seronja i da kazem da ce hodza, bio serija ili film, biti upropasten i nikakav na malom ekranu. ne vidim da to bilo koji nas reziser moze iznijeti kvalitetno i interesantno kao sto je bio roman. procjena ukljucuje i glumacku ekipu.
E jbg, ti ga popljuva bez sekunde gledanja.. Kako?
Bolje da bude pesimista, pa se iznenadi.

A, sanse su vece da ne valja nego da valja.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#165 Re: Znam kako dises

Post by zomri »

Čitajući ovu temu neko slabije informiran bi rekao da se radi o neviđenom odronu, a ne o jednoj od najhvaljenijih serija "regije" zadnjih 30 godina. :-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40848
Joined: 29/06/2011 23:39

#166 Re: Znam kako dises

Post by dječak sa šibicama »

BH ContentLab izbacuje uglavnom odrone, Kotlina, Na rubu pameti, Znam kako dises.

Tender nisam gledao a iskreno i ne namjeravam, ove dramske su jos i gledljive iako kvalitet je nizak. Humoristicke, dno dna, Na rubu pameti neki los pokusaj ozivljavanja mrtvog magarca LZN.

LZN i Fadil Opancic su dobre humoristicke serije, ovo ostalo je uzasno lose uglavnom zato sto kloniraju prethodne serije a to je po pravilu neuspjesno i lose. Nedostaje kvalitetnih ideja, za ovu novu Princ od Eleja dovoljan mi je onaj ocajni trailer, i trailer te odbija od serije.
a ideja nedostaje jer se ista ekipa vrti oko bh filma vec 30 godina, ko sekta, ko mafija, dijele pare medjusobno i ne znaju vise sta bi snimali. Pa se na kraju vrate na provjereno pranje para, ratne price.
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#167 Re: Znam kako dises

Post by luckylaka »

Pogledao sinoc petu epizodu i dobro opisano stanje u sudstvu i tuzilastvu.Znaci zavodis,silujes,krades i na kraju te oslobode.E onda te saceka kalas van sudnice i rijesi slucaj
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#168 Re: Znam kako dises

Post by zdruzdjo »

zomri wrote: 07/12/2023 17:54 Čitajući ovu temu neko slabije informiran bi rekao da se radi o neviđenom odronu, a ne o jednoj od najhvaljenijih serija "regije" zadnjih 30 godina. :-)
E pa to najhvaljenija serija ti je produkt placenih oglasa na portalima.
Nadje se neki "filmski strucnjak" kojem je plafon kinematografije "vlak u snijegu" i "hajde da se volimo", a kojeg su zaposlili na neki od portala da nesto pise. Ka'ne mu se nesto u dzep od kreatora serije i dadne neku recenziju, tj nahvali. Onda ide copy-paste po drugim portalima koji mozda nemaju takve vrhunske strucnjake i eto gaaaa. Najhvaljenija serija.
Isto kao sto se nahvale pjevaci, neki osrednji restorancici, trafike.....itd.
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#169 Re: Znam kako dises

Post by thekupus »

jedini relevantni stručnjaci su klix forumaši, to smo već odavno utvrdili valjda


uostalom, ovdje su ti isti stručnjaci odmah rekli da je Quo vadis, Aida? promašaj koji je uvredama žrtvama Srebrenice

To što je nominiran za Oskara samo dokazuje tvrdnju da je Jasmila poklopila sve, i sve kontroliše
iz zadnje klupe
Posts: 938
Joined: 27/07/2012 18:10

#170 Re: Znam kako dises

Post by iz zadnje klupe »

Ko je gledao jedan film od ove gupacije , ili kako neko dobro opisa, dobro uvezanom kultu ( Jasmila, Danis, Žalica, Aida, Vuletić, Ines Tanovići i ovi kojima oni diriguju i ne smiju izaći iz datih okvira istih klisea jer nikad ne bi snimili ništa više, Drljević i Hamzagić) zna tačno kakv će biti svaki film, jeftine poskoćoce, prevaziđeni klišei, katastrofalan rad s glumcima, što rezultira da glumce optužujemo za lošu glumu ,
pa na kraju svak ifilm sliči kao jaje jajetu bez obzira ko ga od ove grupacije režira ,estetika prevaziđena još 60 godina, a sve to odozgo kao jedini mogući scenaristički oblikuju Tataragić i producenski Čamo), i tako nam ostaje klan koji je kontrolisati BH film duže nego Fidel Kastro Kubu.

Prošle godine sam gledao film Amanet, kojeg jeste finansirala SDA preko Mehameta Busovača,i zaobilazeći ovu grupaciju i njihove stilove filmova, ali bože, koje to to bilo osvježenje, ne zbog toga što je film predobar, nego kao čovjek koji čitav život jede samo rižu i proba krompir po prvi put, pa mu krompir je sladak ko da biftek jede :roll:
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#171 Re: Znam kako dises

Post by yoda82 »

dječak sa šibicama wrote: 07/12/2023 18:03 BH ContentLab izbacuje uglavnom odrone, Kotlina, Na rubu pameti, Znam kako dises.

Tender nisam gledao a iskreno i ne namjeravam, ove dramske su jos i gledljive iako kvalitet je nizak. Humoristicke, dno dna, Na rubu pameti neki los pokusaj ozivljavanja mrtvog magarca LZN.

LZN i Fadil Opancic su dobre humoristicke serije, ovo ostalo je uzasno lose uglavnom zato sto kloniraju prethodne serije a to je po pravilu neuspjesno i lose. Nedostaje kvalitetnih ideja, za ovu novu Princ od Eleja dovoljan mi je onaj ocajni trailer, i trailer te odbija od serije.
a ideja nedostaje jer se ista ekipa vrti oko bh filma vec 30 godina, ko sekta, ko mafija, dijele pare medjusobno i ne znaju vise sta bi snimali. Pa se na kraju vrate na provjereno pranje para, ratne price.
Ja ne gledam domaće filmove i serije, ali su meni Kotlinu pravo nahvalili. Bar nekoliko jarana što su je gledali.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#172 Re: Znam kako dises

Post by dr_Evil »

dječak sa šibicama wrote: 07/12/2023 18:03 BH ContentLab izbacuje uglavnom odrone, Kotlina, Na rubu pameti, Znam kako dises.

Tender nisam gledao a iskreno i ne namjeravam, ove dramske su jos i gledljive iako kvalitet je nizak. Humoristicke, dno dna, Na rubu pameti neki los pokusaj ozivljavanja mrtvog magarca LZN.

LZN i Fadil Opancic su dobre humoristicke serije, ovo ostalo je uzasno lose uglavnom zato sto kloniraju prethodne serije a to je po pravilu neuspjesno i lose. Nedostaje kvalitetnih ideja, za ovu novu Princ od Eleja dovoljan mi je onaj ocajni trailer, i trailer te odbija od serije.
a ideja nedostaje jer se ista ekipa vrti oko bh filma vec 30 godina, ko sekta, ko mafija, dijele pare medjusobno i ne znaju vise sta bi snimali. Pa se na kraju vrate na provjereno pranje para, ratne price.
LZN je bio odlicna urbana serija prve dvije-tri sezone, kasnije je okrenuo u trash ali opet sam gledao zanimljivo je bilo. Likovi iz sezone tipa combe i refko su postajali sve gluplji, combe je poceo da objasnjava svoje fore, poceli su da kradu fore iz stranih serija tipa dva i pol muskarca i slicno.

Poslije je napravio onu Kriza. Takodjer odlicna urbana serija ne znam zasto se nije primila.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#173 Re: Znam kako dises

Post by dr_Evil »

yoda82 wrote: 08/12/2023 08:19
Ja ne gledam domaće filmove i serije, ali su meni Kotlinu pravo nahvalili. Bar nekoliko jarana što su je gledali.
Ima li igdje na stream?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40848
Joined: 29/06/2011 23:39

#174 Re: Znam kako dises

Post by dječak sa šibicama »

Meni je Kotlina ok, moze se gledati, nista sto ce ostati zapamceno i o cemu ce se pisati i pricati i za 10 godina ali solidna serija. Nesto kao i ova.

Sa puno propusta i podlozna svakoj kritici, sto i radimo evo i ovdje :D na kraju jedini zakljucak, Elma i Jasmila napravile nekakvu vanabi feministicku seriju da ispromovisu snaznu zenu tuziteljku, zenu majku kraljicu, koja hrabro koraca kroz svijet bruda, nepotizma, histericnih roditelja, povlastene djece bogatih tajkuna i tako dalje. A nisu ni FGR snobovi pa je glavna likusa iz Sandzaka :thumbup: dosljo frendli serija.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#175 Re: Znam kako dises

Post by Altsa »

dr_Evil wrote: 08/12/2023 08:25
dječak sa šibicama wrote: 07/12/2023 18:03 BH ContentLab izbacuje uglavnom odrone, Kotlina, Na rubu pameti, Znam kako dises.

Tender nisam gledao a iskreno i ne namjeravam, ove dramske su jos i gledljive iako kvalitet je nizak. Humoristicke, dno dna, Na rubu pameti neki los pokusaj ozivljavanja mrtvog magarca LZN.

LZN i Fadil Opancic su dobre humoristicke serije, ovo ostalo je uzasno lose uglavnom zato sto kloniraju prethodne serije a to je po pravilu neuspjesno i lose. Nedostaje kvalitetnih ideja, za ovu novu Princ od Eleja dovoljan mi je onaj ocajni trailer, i trailer te odbija od serije.
a ideja nedostaje jer se ista ekipa vrti oko bh filma vec 30 godina, ko sekta, ko mafija, dijele pare medjusobno i ne znaju vise sta bi snimali. Pa se na kraju vrate na provjereno pranje para, ratne price.
LZN je bio odlicna urbana serija prve dvije-tri sezone, kasnije je okrenuo u trash ali opet sam gledao zanimljivo je bilo. Likovi iz sezone tipa combe i refko su postajali sve gluplji, combe je poceo da objasnjava svoje fore, poceli su da kradu fore iz stranih serija tipa dva i pol muskarca i slicno.

Poslije je napravio onu Kriza. Takodjer odlicna urbana serija ne znam zasto se nije primila.
Cuj poceli da kradu. Pa cijela serija se sastoji od fazona iz mucki, prijatelja, dva i pol muskarca i sl. LZN je dobra serija ako zanemarimo epizode koje se nisu emitovale na FTV vec na NovaHR. Kriza je gledljiva serija i ne moze se reci da je propast.
Post Reply