Znam kako dises

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#176 Re: Znam kako dises

Post by dr_Evil »

Altsa wrote: 08/12/2023 11:52
Cuj poceli da kradu. Pa cijela serija se sastoji od fazona iz mucki, prijatelja, dva i pol muskarca i sl. LZN je dobra serija ako zanemarimo epizode koje se nisu emitovale na FTV vec na NovaHR. Kriza je gledljiva serija i ne moze se reci da je propast.
Pa dobro, vecinu americkih sitcoma danas mozes optuzit da kradu iz Prijatelja i Simpsona. Stvar je o cemu se radi, LZN je zaista dobro startao, ali recimo glupost dodje Izetova nestala kcerka sta sve oko sebe pokupi, pa i najgluplji bi skontao da je to kad dodje Charlijeva kcerka.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#177 Re: Znam kako dises

Post by n+1 »

yoda82 wrote: 08/12/2023 08:19
dječak sa šibicama wrote: 07/12/2023 18:03 BH ContentLab izbacuje uglavnom odrone, Kotlina, Na rubu pameti, Znam kako dises.

Tender nisam gledao a iskreno i ne namjeravam, ove dramske su jos i gledljive iako kvalitet je nizak. Humoristicke, dno dna, Na rubu pameti neki los pokusaj ozivljavanja mrtvog magarca LZN.

LZN i Fadil Opancic su dobre humoristicke serije, ovo ostalo je uzasno lose uglavnom zato sto kloniraju prethodne serije a to je po pravilu neuspjesno i lose. Nedostaje kvalitetnih ideja, za ovu novu Princ od Eleja dovoljan mi je onaj ocajni trailer, i trailer te odbija od serije.
a ideja nedostaje jer se ista ekipa vrti oko bh filma vec 30 godina, ko sekta, ko mafija, dijele pare medjusobno i ne znaju vise sta bi snimali. Pa se na kraju vrate na provjereno pranje para, ratne price.
Ja ne gledam domaće filmove i serije, ali su meni Kotlinu pravo nahvalili. Bar nekoliko jarana što su je gledali.
Zaobiđi je, ako cijeniš vlastito vrijeme.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40853
Joined: 29/06/2011 23:39

#178 Re: Znam kako dises

Post by dječak sa šibicama »

LZN je bila odlicna taman do "Dinine dzenaze", nakon toga slobodni pad. Ono na kraju sa sestrom iz Srbije i Zgembom, dno dna koliko je lose.
Cak su i Combeta podzonili mislim podzonili su Trigera iz mucki, na pocetku bio krimos koji dila ukradenu robu i nije uopce bio retard, a na kraju nrapvili od njega debila kojem se kao svi smijemo jer je debil.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#179 Re: Znam kako dises

Post by zomri »

Osnovni problem nasih pokusaja komedija je sto se autori uglavnom ponasaju kao da se zadnjih 30 godina nista novo nq polju komedije nije desilo, a istina je malo reci drugacija. Od Hende iz LA ne ocekujem nista mimo ovoga.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#180 Re: Znam kako dises

Post by dulekrele »

Pogledao trailer za Hendu LA i mogu reci da sam blago receno sokiran. :roll:
User avatar
vicious
Posts: 6878
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#181 Re: Znam kako dises

Post by vicious »

Dobro sad, ima li nekog konsenzusa, valja li Znam kako dišeš ili je gubljenje vremena? :D
User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#182 Re: Znam kako dises

Post by pici »

Blago vama pa mozete gledat ova cranja. Jebte zivimo u vilajetu gdje mnogi odvajaju deset kerma za gledanje zadruge. Humor nam je dosao do te mjere da ko moze vise pljunut, opsovat, udarit, sto morbidnije to bolje.
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#183 Re: Znam kako dises

Post by yoda82 »

pici wrote: 08/12/2023 13:59 Blago vama pa mozete gledat ova cranja. Jebte zivimo u vilajetu gdje mnogi odvajaju deset kerma za gledanje zadruge. Humor nam je dosao do te mjere da ko moze vise pljunut, opsovat, udarit, sto morbidnije to bolje.
Ma nije samo kod nas. U zadnje vrijeme ne poamtim da sam pogledao dobru komediju...samo da ima što više psovanja...ono ku.rac, pi.čka, govno, sisa i ludilo :roll:
Da se razumijemo, nisam neki čistunac, ali volim ne vidim ništa smješno u nekontrolisanom izbacivanju prostakluka.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#184 Re: Znam kako dises

Post by zomri »

vicious wrote: 08/12/2023 13:25 Dobro sad, ima li nekog konsenzusa, valja li Znam kako dišeš ili je gubljenje vremena? :D
Naravno da valja :thumbup:
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#185 Re: Znam kako dises

Post by yoda82 »

n+1 wrote: 08/12/2023 12:06
yoda82 wrote: 08/12/2023 08:19
dječak sa šibicama wrote: 07/12/2023 18:03 BH ContentLab izbacuje uglavnom odrone, Kotlina, Na rubu pameti, Znam kako dises.

Tender nisam gledao a iskreno i ne namjeravam, ove dramske su jos i gledljive iako kvalitet je nizak. Humoristicke, dno dna, Na rubu pameti neki los pokusaj ozivljavanja mrtvog magarca LZN.

LZN i Fadil Opancic su dobre humoristicke serije, ovo ostalo je uzasno lose uglavnom zato sto kloniraju prethodne serije a to je po pravilu neuspjesno i lose. Nedostaje kvalitetnih ideja, za ovu novu Princ od Eleja dovoljan mi je onaj ocajni trailer, i trailer te odbija od serije.
a ideja nedostaje jer se ista ekipa vrti oko bh filma vec 30 godina, ko sekta, ko mafija, dijele pare medjusobno i ne znaju vise sta bi snimali. Pa se na kraju vrate na provjereno pranje para, ratne price.
Ja ne gledam domaće filmove i serije, ali su meni Kotlinu pravo nahvalili. Bar nekoliko jarana što su je gledali.
Zaobiđi je, ako cijeniš vlastito vrijeme.
Ma neću svakako gledati. Domaću i EX Yu produkciju gledam samo ako baš moram, ali eto meni je nahvališe.
User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#186 Re: Znam kako dises

Post by pici »

yoda82 wrote: 08/12/2023 14:02
pici wrote: 08/12/2023 13:59 Blago vama pa mozete gledat ova cranja. Jebte zivimo u vilajetu gdje mnogi odvajaju deset kerma za gledanje zadruge. Humor nam je dosao do te mjere da ko moze vise pljunut, opsovat, udarit, sto morbidnije to bolje.
Ma nije samo kod nas. U zadnje vrijeme ne poamtim da sam pogledao dobru komediju...samo da ima što više psovanja...ono ku.rac, pi.čka, govno, sisa i ludilo :roll:
Da se razumijemo, nisam neki čistunac, ali volim ne vidim ništa smješno u nekontrolisanom izbacivanju prostakluka.
Ma ok su psovke i kreveljenja al to mora biti glumac il glumica bas za te uloge, medjutim to ode u krajnost i onda postane otrcano i morbidno. Treba znati mjeru i ubosti scenario, glumce i rezisera.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#187 Re: Znam kako dises

Post by n+1 »

vicious wrote: 08/12/2023 13:25 Dobro sad, ima li nekog konsenzusa, valja li Znam kako dišeš ili je gubljenje vremena? :D
Neko pravilo palca bi otprilike moglo biti: ako ti je valjala Kotlina, vjerovatno će i ovo. Ako ti je Kotlina bila odron, vjerovatno će i ovo.
User avatar
vicious
Posts: 6878
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#188 Re: Znam kako dises

Post by vicious »

Hvala @zomri i @n+1 !

Kotlina mi je bila ni tamo ni vamo, zanimljiv početak a onda realizacija zbrda zdola.

Ništa, pogledat ćemo. Nadam se samo da nema opet snimaka iz drona svakih 5 minuta. :D
User avatar
black
Posts: 17175
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#189 Re: Znam kako dises

Post by black »

cuj urbana serija :lol: to mi zvuci nesto k'o urbani turbo folk :mrgreen:
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#190 Re: Znam kako dises

Post by zomri »

vicious wrote: 08/12/2023 15:26 Hvala @zomri i @n+1 !

Kotlina mi je bila ni tamo ni vamo, zanimljiv početak a onda realizacija zbrda zdola.

Ništa, pogledat ćemo. Nadam se samo da nema opet snimaka iz drona svakih 5 minuta. :D
i meni je kotlina bila prosjek, tako da za mene ne vrijedi ovaj n1 rule of thumb. ZKD nije savršenstvo daleko od toga, ali je sigurno vrh regionalne produkcije što pozitivne recenzije i učešće na mostri potvrđuju.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#191 Re: Znam kako dises

Post by n+1 »

zomri wrote: 08/12/2023 16:43
vicious wrote: 08/12/2023 15:26 Hvala @zomri i @n+1 !

Kotlina mi je bila ni tamo ni vamo, zanimljiv početak a onda realizacija zbrda zdola.

Ništa, pogledat ćemo. Nadam se samo da nema opet snimaka iz drona svakih 5 minuta. :D
...ali je sigurno vrh...
C'mon. :D
User avatar
Isner
Posts: 811
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#192 Re: Znam kako dises

Post by Isner »

Jedan od kreatora i scenarista nove serije je Bure iz Siktera... hajd da vidimo i to..
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40853
Joined: 29/06/2011 23:39

#193 Re: Znam kako dises

Post by dječak sa šibicama »

Pa i ova je zbrda zdola :D krenula je zanimljivo, kontas bice fokusirana na slucaj djecaka samoubice, vrsnjackog nasilja, na kraju ni ne znas sto se djecak ubio tema naprasno zaboravljena, gurnuta u stranu, pocelo se nabacivati druge teme i tako jedna za drugom, slucaj za slucajem sve gluplji od glupljeg.
Zadnju sestu epizodu sam bukvalno premotavao.

Kotlinu sam vec zaboravio o cemu uopce radi, ono nesto u muzeju, sjecam se samo da je Vedrana bacena sa terase :D slicne su i Kotlina i ova, nesto na pocetku zagonetno zanimljivo a onda pad iz epizode u epizodu. Ocigledno je ovo i zavrseno, nagurali su u 6 epizoda sve i svasta i onda na kraju zbrckali nekakav kraj. Moze se gledati ali da mogu vratiti vrijeme, ne bih gledao :D
El_comadante
Posts: 7951
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#194 Re: Znam kako dises

Post by El_comadante »

Meni je Kotlina bolja od ove zadnje.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#195 Re: Znam kako dises

Post by fusion_ba »

Meni je bila zanimljiva za gledanje iako je već na pola totalno izgubila radnju i otišla u nekom drugom pravcu. I onda, kraj je totalno razočarenje bez ikakvog smisla.

Bez obzira, drago mi je što je je jedna bh serija završila na HBO. Nadam se da će ih biti još.

I ja sam Kotlinu zaboravio ali po sjećanju mu se čini da je nešto bolja. Moraću ponovo pogledati kad uhvatim vremena.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#196 Re: Znam kako dises

Post by n+1 »

Zadnje dvije epizode sam imao dojam da su pri kraju alociranog vremena za snimanje, i šta se snimi na prvi pokušaj, to je to. :D Kako drugačije objasniti dijaloge poput onog koji zatvara sezonu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40853
Joined: 29/06/2011 23:39

#197 Re: Znam kako dises

Post by dječak sa šibicama »

Sve je ko zbrzano, Dino je na spidu pa kaze nisam vise pa ode na skijanje pa je pao polomio se i "na stimulansima je" pa je to odjednom nebitno i ne spominje se vise nego idemo prosetati titovom uz neki blj razgovor da zatvorimo sezonu.

Najjaci je sandzo naglasak kod nane, koji krindz :D
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#198 Re: Znam kako dises

Post by fusion_ba »

dječak sa šibicama wrote: 10/12/2023 20:40.

Najjaci je sandzo naglasak kod nane, koji krindz :D
To je bilo neprijatno za gledati. :lol:
Meni stvarno nije jasno kako to da poznati i dobri glumci tako loše glume u ovoj seriji, a znam iz drugih serija/filmova da to rade puno bolje. To nikako ne kontam.
Jedino Tatjana Šojić nije imala loše momente.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#199 Re: Znam kako dises

Post by tramvajtrojka »

fusion_ba wrote: 10/12/2023 21:35
dječak sa šibicama wrote: 10/12/2023 20:40.

Najjaci je sandzo naglasak kod nane, koji krindz :D
To je bilo neprijatno za gledati. :lol:
Meni stvarno nije jasno kako to da poznati i dobri glumci tako loše glume u ovoj seriji, a znam iz drugih serija/filmova da to rade puno bolje. To nikako ne kontam.
Jedino Tatjana Šojić nije imala loše momente.
Najjaca nasa glumica posebno ko je u kazalištu gledao :) , spominjao sam i ranije gledao sam je i u ostalim predstavama al sto je u sindlerovom liftu iznijela ono ne može bilo tko
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#200 Re: Znam kako dises

Post by zomri »

n+1 wrote: 10/12/2023 13:57 Zadnje dvije epizode sam imao dojam da su pri kraju alociranog vremena za snimanje, i šta se snimi na prvi pokušaj, to je to. :D Kako drugačije objasniti dijaloge poput onog koji zatvara sezonu.
pa ne snimaju se serije hronološki :-) zadnja scena je možda i prva snimljena.
Post Reply