Zlostavljanje djece u vrticu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#226 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by haubica_i_to_teshka »

Mis mekinjas wrote:
haubica_i_to_teshka wrote:Da "probam" 'vako:
Da li je to dijete (necemo imenovati) dolazilo u vrtic prljavo,neuredno ...roditelji nisu vodili brigu o njemu?
Da li je to dijete dolazilo sa modricama po tijelu...roditelji ga fizicki maltretirali?

Ako je dolazilo neuredno,sa vidljivim modricama...zashto vaspitacice nisu prijavile?
Radi ovakvih pitanja da bi bio objektivan moras cuti sve strane koje ucestvuju u ovoj prici.

To bi bilo zlatno pravilo suvislog rasuđivanja.
Naravno.

sve za djeciji interes.Ako ima neshto u vezi roditelja i njihovog odnosa prema djetetu koje nije po zakonu neka se iznese da odgovaraju. Ovako,imamo samo ovaj snimak.




deduka, hvala na pozdravu, nadam se da slushash dobro (znash vec koga :-D )
princezi i maloj raji :kiss:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66213
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#227 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by _BataZiv_0809 »

karanana wrote:
BarbaDue wrote: Pa čemu onda tvoj prvi komentar!? Šta imaš porediti marisanje tebe i tvojih klipana, koji ste već znali razmišljati sa zlostavljanjem ovog 3-god djeteta...ne kontam titami!
Aha. Znaci ima razlike izmedju marisanja djeteta od 3 i djeteta od 8 godina? Ne bi bila frka da je snimljena uciteljca 3. razreda kako osamari ucenika?
Batina je iz raja izasla. Treba samo mlavit.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#228 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by TAFKAP »

_BataZiv_0809 wrote:
karanana wrote:
BarbaDue wrote: Pa čemu onda tvoj prvi komentar!? Šta imaš porediti marisanje tebe i tvojih klipana, koji ste već znali razmišljati sa zlostavljanjem ovog 3-god djeteta...ne kontam titami!
Aha. Znaci ima razlike izmedju marisanja djeteta od 3 i djeteta od 8 godina? Ne bi bila frka da je snimljena uciteljca 3. razreda kako osamari ucenika?
Batina je iz raja izasla. Treba samo mlavit.
Treba mlatit dijete od 2, 3 ili 4 godine? Koje ne zna za poslijedice svog djelovanja nego agira impulzivno?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#229 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by BarbaDue »

Onaj ko ima trogodišnjaka zna vrlo dobro da je kod takvih dripaca "prut" samo uzaludan posao.
To kod njih ne pali. Bar kod mog je tako, tvrdoglaviji je od mene :-D kud' se turi na baba :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66213
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#230 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by _BataZiv_0809 »

TAFKAP wrote:
Treba mlatit dijete od 2, 3 ili 4 godine? Koje ne zna za poslijedice svog djelovanja nego agira impulzivno?

Agira :?
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#231 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by TAFKAP »

_BataZiv_0809 wrote:
TAFKAP wrote:
Treba mlatit dijete od 2, 3 ili 4 godine? Koje ne zna za poslijedice svog djelovanja nego agira impulzivno?

Agira :?
https://en.wiktionary.org/wiki/agere#Latin

agira - reagira/reaguje

ponaša se, ako ti je lakše...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#232 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by salik79 »

TAFKAP wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
TAFKAP wrote:
Treba mlatit dijete od 2, 3 ili 4 godine? Koje ne zna za poslijedice svog djelovanja nego agira impulzivno?

Agira :?
https://en.wiktionary.org/wiki/agere#Latin

ponaša se, ako ti je lakše...
Njemacki "agieren" = djelovati.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#233 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by TAFKAP »

@salik: hvala.

@bato: čekam odgovor...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66213
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#234 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by _BataZiv_0809 »

TAFKAP wrote:@salik: hvala.

@bato: čekam odgovor...
Sistem kazne/nagrade. Ne znam cemu sad zgrazavanje kod nas su se djeca uvijek tukla. :?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#235 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by salik79 »

Nema na cemu.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#236 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by cyprus »

@Bata, ako smijem primijetiti, ti nisi baš neki fan djece? :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66213
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#237 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by _BataZiv_0809 »

cyprus wrote:@Bata, ako smijem primijetiti, ti nisi baš neki fan djece? :D
Nisam fan modernih roditelja druze. Cast izuzecima ali vecina ocigledno ne shvata da djeca nisu modni dodatak.

Nastranu tušenje okoline bjesomucnim slikanjem i snimanjem djece, odlaskom na mjesta koja nisu prilagodjena djeci i ostale trice i kucine, najgori mi je taj novi sistem vrijednosti gdje se dijete stavlja na neki pijadestal i nekriticki ga se brani u svim prilikama.

Cudno je kako za mnoge stvari treba dozvola a za roditeljstvo kao najodgovorniju ljudsku rabotu ne treba.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#238 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by TAFKAP »

_BataZiv_0809 wrote:
TAFKAP wrote:@salik: hvala.

@bato: čekam odgovor...
Sistem kazne/nagrade. Ne znam cemu sad zgrazavanje kod nas su se djeca uvijek tukla. :?
Šta misliš koliko sam puta pitao svojega (3 god.) "Zašto si to uradio/prevnuo/slomio/bacio/prosuo/... ?"
I šta misliš koliko puta sam dobio odgovor na to?

Jedino što se tako (sa batinom) može uspjeti je da dijete stvori mržnju/odbojnost prema roditelju.
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#239 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by detroit-mercy »

_BataZiv_0809 wrote:
TAFKAP wrote:@salik: hvala.

@bato: čekam odgovor...
Sistem kazne/nagrade. Ne znam cemu sad zgrazavanje kod nas su se djeca uvijek tukla. :?
Pa kod nas su se vazda i zene tukle :mrgreen: .
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#240 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by espn »

_BataZiv_0809 wrote:
TAFKAP wrote:@salik: hvala.

@bato: čekam odgovor...
Sistem kazne/nagrade. Ne znam cemu sad zgrazavanje kod nas su se djeca uvijek tukla. :?

Zato i jesu nasilnici kad porastu.
User avatar
drag_gost
Posts: 5537
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#241 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by drag_gost »

_BataZiv_0809 wrote:
cyprus wrote:@Bata, ako smijem primijetiti, ti nisi baš neki fan djece? :D
Nisam fan modernih roditelja druze. Cast izuzecima ali vecina ocigledno ne shvata da djeca nisu modni dodatak.

Nastranu tušenje okoline bjesomucnim slikanjem i snimanjem djece, odlaskom na mjesta koja nisu prilagodjena djeci i ostale trice i kucine, najgori mi je taj novi sistem vrijednosti gdje se dijete stavlja na neki pijadestal i nekriticki ga se brani u svim prilikama.

Cudno je kako za mnoge stvari treba dozvola a za roditeljstvo kao najodgovorniju ljudsku rabotu ne treba.
Naravno da dijete tu i tamo treba po guzi klepiti, to je i normalno, ali tamo nekakva glupaca nema pravo da to radi mom djetetu. O tome se radi.

Ako ne slusa, pokazi mi snimak/reci mi, prevaspitat ga ja, ili cu ga ispisati iz obdanista, ili oboje, ali nema pravo niko da digne ruku na njega. Posto u ovom slucaju nije doslovno dignuta ruka na njega, vec je divljacki dijete izneseno iz sobe i vjerovatno se deralo na njega, nema ni to niko pravo da radi. Moje dijete je moja odgovornost i ako remeti rad, onda se otac/majka trebaju obavijestiti o tome.

Ono sto je porazno u ovom video-u je to da su ostala djeca svjedoci izivljavanja na drugom djetetu. I oni su samim tim prosli kroz traumu.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#242 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by biggrin »

BarbaDue wrote:Onaj ko ima trogodišnjaka zna vrlo dobro da je kod takvih dripaca "prut" samo uzaludan posao.
To kod njih ne pali. Bar kod mog je tako, tvrdoglaviji je od mene :-D kud' se turi na baba :mrgreen:
ne radis ti to kako treba! :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#243 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by BarbaDue »

biggrin wrote:
BarbaDue wrote:Onaj ko ima trogodišnjaka zna vrlo dobro da je kod takvih dripaca "prut" samo uzaludan posao.
To kod njih ne pali. Bar kod mog je tako, tvrdoglaviji je od mene :-D kud' se turi na baba :mrgreen:
ne radis ti to kako treba! :D
Svakako imam dilemu gdje griješim a volio bi da mi neko pokaže kako se stručno odgaja dijete :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#244 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by moonca »

BarbaDue wrote: Svakako imam dilemu gdje griješim a volio bi da mi neko pokaže kako se stručno odgaja dijete :mrgreen:
Image

Tu sam ... :curica:

:D
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#245 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by biggrin »

moonca wrote:
BarbaDue wrote: Svakako imam dilemu gdje griješim a volio bi da mi neko pokaže kako se stručno odgaja dijete :mrgreen:
Image

Tu sam ... :curica:

:D
koliko upratih ti si već pokazala, uzmeš dijete za nogu i ruku i lagano.... :D
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#246 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by biggrin »

BarbaDue wrote:
biggrin wrote:
BarbaDue wrote:Onaj ko ima trogodišnjaka zna vrlo dobro da je kod takvih dripaca "prut" samo uzaludan posao.
To kod njih ne pali. Bar kod mog je tako, tvrdoglaviji je od mene :-D kud' se turi na baba :mrgreen:
ne radis ti to kako treba! :D
Svakako imam dilemu gdje griješim a volio bi da mi neko pokaže kako se stručno odgaja dijete :mrgreen:
lijepo popricas sa njim, onako kao čovjek sa čovjekom i objasniš mu...posebno ako je pred spavanje :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#247 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by BarbaDue »

moonca wrote:
BarbaDue wrote: Svakako imam dilemu gdje griješim a volio bi da mi neko pokaže kako se stručno odgaja dijete :mrgreen:
Image

Tu sam ... :curica:

:D
Zdogovoreno, prvo mene nauci kako se to radi a onda ces mi malca smiriti :mrgreen: :-D
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#248 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by muha_sa »

BarbaDue wrote:
moonca wrote:
BarbaDue wrote: Svakako imam dilemu gdje griješim a volio bi da mi neko pokaže kako se stručno odgaja dijete :mrgreen:
Image

Tu sam ... :curica:

:D
Zdogovoreno, prvo mene nauci kako se to radi a onda ces mi malca smiriti :mrgreen: :-D
+1
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#249 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by moonca »

BarbaDue wrote:
moonca wrote:
BarbaDue wrote: Svakako imam dilemu gdje griješim a volio bi da mi neko pokaže kako se stručno odgaja dijete :mrgreen:
Image

Tu sam ... :curica:

:D
Zdogovoreno, prvo mene nauci kako se to radi a onda ces mi malca smiriti :mrgreen: :-D
Image

E, tu je mali problem. Ponavljas gresku 'oca' ovog malca .

:wink:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#250 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by BarbaDue »

Joj nje, ona uvijek u kontru...gora si od mene :mrgreen:
Post Reply