Zlatni retriveri

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#1 Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

Nisam sigurna da li vec postoji tema,ja je nisam mogla pronaci...Voljela bih kada bi se druzili svi vlasnici ovih predivnih bica,kako bi razmjenjivali iskustva..Imam malu retriverku,kojoj su tek dva mjeseca..Mala beba se tek privikava na novi dom,i cini mi se da joj ide dobro...zeljela bih znati sve o njima kako bi moja Bela bila sretna i zadovoljna sa nama...LP
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

Evo ih :!: :!: :!: Vas mislim, retrivera mislim :D :D :D :D
Sala mala. Nema posebna tema o svakoj rasi, ali ako hoces kreirati i odrzavati ovu temu, slobodno to uradi ja cu biti aktivna kad god stignem. Mogla si nam za pocetak staviti koju slicicu tvoje malene i reci nam kako se zove.
Nas (moga zlatnoga) mozes naci na temi "Slike vasih kucnih ljubimaca" ili kako se vec zove. Ako tema zazivi, kacicemo i ovdje.
Dobrodosle vas dvije, drago mi je da ste sa nama :-D
jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#3 Re: Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

Drago mi je da sam tu...Vidjela sam tvog ljepotana medu slikama kucnih ljubimaca.I ja sam postavila svoju,Bela se zove...prava mala maza......
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#4 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

Mala maza postaje velika maza :kiss: , a ja sam posebno osjetljiva na retrivere. I jos jedan :kiss: za Belu :-D
jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#5 Re: Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

Draga,iskoristit cu tvoju prisutnost da ti postavim par pitanja :)...Vidim da je tvoj zlatni veliki decko u odnosu na moju Belu...Ona je stara mjesec ipo..dajem joj hranu za stenad od sest sedmica pa nadalje,svako drugi dan malo junior konzerve,ujutro AD kapi,svjeze vode svako malo,ljubav i paznju naravno.....Vec se navikla kod nas,iako je tek nedavno stigla,nije bilo problema,malo tuzna prva dva dana,ali sada vec veselo skakuce i masse repicem :)...Veterinar je rekao za 10-ak dana vakcina...Interesuje me da li jos nesto trebam uciniti,obratiti paznju na nesto,promijeniti??????'Unaprijed hvala na odgovoru...veliki poljubac od nas dvije za vas dvoje :*
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#6 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

Hvala lijepo - mi smo napunili 9 godina! I svaki dan se sve vise volimo, ako je to moguce :D
Dakle, ja ti predlazem da malenoj dajes i mladog sira u koji ces staviti zumanjak (ne i bjelanjak jer ga sirovog psi ne vare) barem 2 puta sedmicno. Vidim da joj dajes AD kapi (to je za kosti i dlaku), ali ce joj i mladi sir biti jako dobar za kalcij. Moj sreco ga je obozavao kad je bio stene. Nevjerovatna je stvar da ga je negdje oko prvog rođendana prestao jesti, a sada tek ponekad hoce. Mislim, hoce krisku sira iz ruke, ali nece mladi sir kad mu stavim u zdjelicu. Negdje sam nekada davno procitala da to ima veze sa dovoljnom kolicinom kalcija u organizmu, ali nemoj ovo uzeti zdravo za gotovo.
Zatim, nemoj malenoj noge previse zamarati. Ne bi smjela puno ici uz i niz stepenice. Pogubno je za kukove - retriveri su vrlo skloni displaziji kukova (istrosena hrskavica i ispadanje kuka). Znaci ona sebi sama određuje koliko spava i koliko se igra - nemoj je ogranicavati samo pazi da ne divlja po stepenicama dok je malena (min. do godine dana)
Dolazi i ljeto i slobodno je pusti u more da se kupa samo pazi dok ne savlada plivanje, za sto ce joj trebati oko 30 sekundi :D . Ipak su retriveri psi iz kategorije: za drustvo i vodu :-D I pazi da se ne pokusa pentrati po tebi dok plivate - ogrebotine znaju biti prilicno bolne :-)
Mmmmmmmmm, ne mogu se vise nicega sjetiti - razmislim pa nastavim :D. Pitaj ako te nesto konkretno zanima.
jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#7 Re: Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

Hvala ti puno,za sada si pomogla...osjecat cu se slobodnom pitati jos nesto ako me bude zanimalo...hvala ti puno.....
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#8 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

Uh, umalo da zaboravim - VRUCINE!!!!! Ovo shvati kao najveci znak opasnosti skoro za sve pse, a za retrivere pogotovo!
Ako sam dobro shvatila, ti si u Mostaru? Moras Belici osigurati non-stop (ali zaista uvijek) svjezu vodu (toplu nece piti, kad su vrucine mjenjaj joj vodu vise puta dnevno, mozes cak stavljati i po koju kockicu leda, ali ne pretjeruj). Temperaturu mozes kontrolirati samo klima urađejem, ali ako nisi u mogucnosti i ako ti je Bela napolju, molim te pobrini se da duboki hlad. Vrucina je smrtni neprijatelj psima. Pls, shvati ovo sasvim ozbiljno.
jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#9 Re: Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

Jeste u Mostaru sam,nisu jos pocele neke vrucine,ali cu da pazim...Napravili smo joj kvalitetnu kucicu sa izolacijom ,a vodu mjenjamo svako pola sata...Imam tri sina koji je obozavaju i brinu da ima svjezu vodu(pomalo i pretjeruju,ali nije na odmet)..Kada krenu Mostarski colopeci,imamo i bazen ,pa se nadam da ce i tada sve biti ok..Hvala ti na savjetu,nastavi kada mozes i imas nesto reci,neznalica sam,ali se trudim nauciti i dosta citam o tome..Svaka pomoc je dobrodosla....Hvala..:)
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#10 Re: Zlatni retriveri

Post by febo_acm »

Voda i plivanje za labradora je nesto najbolje sto im mozes ponuditi... :D


Sent from my iPad using Tapatalk HD
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#11 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

@jasmina, nadam se da je ta kucica pod velikom i debelom krosnjom bilo kojeg drveta! Ovaj pakao od temperatura koji najavljuju ti malenu moze ubiti ako nije u dubokoj hladovini. Nije vazno sto je kucica izolirana, to nije dovoljno. Pls, osiguraj joj hlad.

@zhixin, ma kakva je to pekrasna njuskica :kiss:
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#12 Re: Zlatni retriveri

Post by febo_acm »

Pasiflora wrote:
@zhixin, ma kakva je to pekrasna njuskica :kiss:
Pospana stafordska njuškica :-D :thumbup:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#13 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

Jasmina, sta ima? Jeste li prokuhali, kako malena podnosi vrucinu?
jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#14 Re: Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

Ej...jos uvijek smo dobro..Trudim se maksimalno da joj olaksam..Ne bih rekla da joj puno smeta..Preko dana se krije u hladu kucice koja je u debeloj hladovini..:),il u ljetnoj kuhinji..Vodu mjenjamo svako 15 min...bila je jucer i pod tusem..:)...vrlo kratko,bjezi od vode....A navecer skace i mase repicem do kasno u noc...Imate poljubac od nas dvije....I pitanje..:)....je li mala za bazena?????
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#15 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

Haaa, super! Vidim da je malenoj pravo dobro :-D .
Pojma nemam da li je mala za bazena :? Moj je prvi put isao na more sa 3 mjeseca, ali se niko od nas ne sjeca da li je i plivao... Svakako isprobaj, ali nemoj da ti se uplasi. Predlazem ti da je TI (a ne djecaci ;-) ) uzmes u ruke i lagano sa njom uđes u vodi. Pocne li se verati po tebi i pokusa bjezati nemoj je uvoditi. Sacekaj. I generalno, ove godine je ne pustaj samu u vodu - nisam sigurna da li je jos dovoljno jaka da pliva.
Pogotovo pazi da je ne bi neko bacio u vodu. Nikada ti se vise nece smociti.
Hajde isprobaj pa nam javi sta je bilo :D
jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#16 Re: Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

Probam i javim se...hvala ti ti si cudo Pasiflora....:*
jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#17 Re: Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

Pozdrav od nas..Obecah se javiti i evo me....Bela je jucer plivala,i svidjelo joj se pravoooooo...:) Drago mi je da se nije preplasila vode,al izgleda da cu je morati dodatno paziti jer bi sada stalno zeljela u bazen...LP
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#18 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

jasmina_mo wrote:Pozdrav od nas..Obecah se javiti i evo me....Bela je jucer plivala,i svidjelo joj se pravoooooo...:) Drago mi je da se nije preplasila vode,al izgleda da cu je morati dodatno paziti jer bi sada stalno zeljela u bazen...LP
:lol: :lol: :lol: :lol: znala sam!!!! Ma to su ti pravi "psi za drustvo i vodu"- majke mi to sam negdje procitala :!:
Moze li sama izaci iz bazena?
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#19 Re: Zlatni retriveri

Post by febo_acm »

jasmina_mo wrote:Pozdrav od nas..Obecah se javiti i evo me....Bela je jucer plivala,i svidjelo joj se pravoooooo...:) Drago mi je da se nije preplasila vode,al izgleda da cu je morati dodatno paziti jer bi sada stalno zeljela u bazen...LP
Napisao sam ja gore voda i labrador :D :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#20 Re: Zlatni retriveri

Post by pakica_ »

Zhìxin wrote:
jasmina_mo wrote:Pozdrav od nas..Obecah se javiti i evo me....Bela je jucer plivala,i svidjelo joj se pravoooooo...:) Drago mi je da se nije preplasila vode,al izgleda da cu je morati dodatno paziti jer bi sada stalno zeljela u bazen...LP
Napisao sam ja gore voda i labrador :D :D
ope' on labrador :P
labrador retriver je drugo :P 8-)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#21 Re: Zlatni retriveri

Post by KatarinaKosaca »

Lovački psi bi u prinicpu trebali biti slobodniji na vodu i radje ulaziti, mada nije pravilo. Moja je ovčar pa kao da je pod kokom kad vidi vodu.. onaj ludi pogled.. obožava na čisto. To je više do gazde, odnosa, učenja itd..
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#22 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

pakica_ wrote:labrador retriver je drugo :P 8-)
hvala sto si mu rekla, ja ono nesto... malo mi bilo nezgodno da mu kazem...
doduse, ni ja bas ne razlikujem pitove i amstafe :oops: , ali mu nemo reci ;-) da se ne uvrijedi
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#23 Re: Zlatni retriveri

Post by febo_acm »

pakica_ wrote:
Zhìxin wrote:
jasmina_mo wrote:Pozdrav od nas..Obecah se javiti i evo me....Bela je jucer plivala,i svidjelo joj se pravoooooo...:) Drago mi je da se nije preplasila vode,al izgleda da cu je morati dodatno paziti jer bi sada stalno zeljela u bazen...LP
Napisao sam ja gore voda i labrador :D :D
ope' on labrador :P
labrador retriver je drugo :P 8-)
Ja znam raspoznati 99,9% rasa, u to budite sigurni :D
Nego temu sam prvi put pogledao sa mobitela i nisam fino ni pogledao naslov jer sam bio u frci. Znači nije da ne znam koja je rasa, već od početka sam ubdjeđen da je tema labrador (retriver). Znači jaran mi ima labrador retrivera i znam o čemu je riječ... Eto sad sam skonto da je i ovdje tema o zlatnom :D
Inače slični su, u top 10 po mozgu, među najpopularnijim na svijetu... Nemojte me napadati :lol: :lol:
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#24 Re: Zlatni retriveri

Post by febo_acm »

Pasiflora wrote:
pakica_ wrote:labrador retriver je drugo :P 8-)
hvala sto si mu rekla, ja ono nesto... malo mi bilo nezgodno da mu kazem...
doduse, ni ja bas ne razlikujem pitove i amstafe :oops: , ali mu nemo reci ;-) da se ne uvrijedi
Slobodno ti meni reci, nemoj da se brukam. :lol:
Fakat smoren sam u zadnje vrijeme, toliko toga mi se desilo(od preseljenja u novi stan, zajendičkog života, nabavio sam Lilly...)i nije ni čudo što fulam teme :D Neki dan pakica napiše da joj Nala jede prdibabe, a ja odgovaram i kažem znači Basta jede prdibabe(ako nisam fulio imena), pa katarini kažem da joj je Paz GAZDA :D :D (a ona kaze gazdarica :D )
Uglavnom, dolazim sebi polako :D :D :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#25 Re: Zlatni retriveri

Post by pakica_ »

Zhìxin wrote: Ja znam raspoznati 99,9% rasa, u to budite sigurni :D
Nego temu sam prvi put pogledao sa mobitela i nisam fino ni pogledao naslov jer sam bio u frci. Znači nije da ne znam koja je rasa, već od početka sam ubdjeđen da je tema labrador (retriver). Znači jaran mi ima labrador retrivera i znam o čemu je riječ... Eto sad sam skonto da je i ovdje tema o zlatnom :D
Inače slični su, u top 10 po mozgu, među najpopularnijim na svijetu... Nemojte me napadati :lol: :lol:
ja vala ne znam ni 50% rasa prepoznat.. npr. vidim vrlo malo razlike izmedju pekinezera i tibetanskog spanijela i npr. japanskog china i king charles spanijela, od boserona sam mislila da je mjesanac, od mjesanca labradora i zlatnog retrivera sam mislila da je flat coated retriver itd :lol: zato sutim..
al' brate kad mi za bastu govore da je doga, onda me frcana spopadne :)
Post Reply