Zlatni retriveri

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#76 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

:lol: :lol: :lol: :lol: Mozda zato vise i ne pise :lol: :lol:
Anyway - cim hoce retrivera - kralj!
jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#77 Re: Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

Ma bas tako....pakice...dobio je od pasiflore univerzalan odgovor...bio on ili ona.....Pozz za obe.....Retriveri su zakon.....jedva cekam vrijeme za stence.... :-D
User avatar
cancer
Posts: 23
Joined: 26/12/2008 14:27

#78 Re: Zlatni retriveri

Post by cancer »

Još jedan ponosni vlasnik zlatnog retrivera :mrgreen: 8-)
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#79 Re: Zlatni retriveri

Post by febo_acm »

Neka je sa srecom, da bude zdrav i sretan do kraja svog pseceg zivota :D

Sent from my HTC One using Tapatalk
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#80 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

cancer wrote:Još jedan ponosni vlasnik zlatnog retrivera :mrgreen: 8-)
Zhìxin wrote:Neka je sa srecom, da bude zdrav i sretan do kraja svog pseceg zivota :D
Zeljama se pridruzujemo :-D
User avatar
lavandulaofficinalis
Posts: 23
Joined: 19/06/2013 14:39

#81 Re: Zlatni retriveri

Post by lavandulaofficinalis »

vec par sedmica vidjam napustenog retrivera kako se vuce po d.malti. pravo je veseo kad mu se pridje.
a vidim da je ovdje neko rekao da bi zelio jednog. bolje skloniti ovoga sa ulice, tuga je vidjeti ga :(
ako ikoga zanima da slikam i postavim ovdje, ili da zna nekoga ko bi bio zainteresiran.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#82 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

Svakako to uradi, a ne bi bilo lose i da postavis fotke na fb, tamo ipak puno vise ljudi dolazi.
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#83 Re: Zlatni retriveri

Post by febo_acm »

Taj retriver je na Malti od ljeta ako se ne varam... Ima li zelenu ogrlicu?

Sent from my HTC One using Tapatalk
jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#84 Re: Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

Cao raja.....nisam odavno pisala,ali tu sam kada su i nedoumice tu..Naime moja Bela je divni veliki,do sada hvala Bogu i zdravi veseli neposlusni pas....Malo sam se prepala..(nisam inace panicar)..ali...Bela mi je nekakva bezvoljna,doduse jeste da pada ova kisurina danima,...slabije i jede,nesto sto je prije gutala jedva onjusi,ili se uopste ne obraduuje bilo cemu sto joj stavim pod nos,pojede ali polako...sto joj nije uobicajeno...Pomozite..sta da radim???
jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#85 Re: Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

:roll:
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#86 Re: Zlatni retriveri

Post by febo_acm »

Ma dodje i njima vakat kad im nije nista po volji :D Moze biti da je nesto boli, nije na odmet da je veterinar pregleda ako to potraje...

Sent from my HTC One using Tapatalk
jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#87 Re: Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

Hvala na odgovoru Zhixin...pratit cu stanje :)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#88 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

@jasmina, koliko je Bela sada stara? Da nije u pitanju prvo tjeranje? Upravo u tom periodu se mogu primjetiti prve promjene u ponasanju.
Last edited by Pasiflora on 26/01/2014 08:04, edited 1 time in total.
jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#89 Re: Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

Pasiflora....10 . januara je imala krvarenje od par dana, jel moguce da je jos u fazi tjeranja? 2.5.ce joj biti godina.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#90 Re: Zlatni retriveri

Post by pakica_ »

jasmina_mo wrote:Pasiflora....10 . januara je imala krvarenje od par dana, jel moguce da je jos u fazi tjeranja? 2.5.ce joj biti godina.
jasta je nego moguce ;) nemas brige, to ti je to :D otprilike 12-16 dan tjeranja su plodni dani, u kojima je ona sada.. zato je takva, nema hairlije hehe :D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#91 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

Pa naravno, sada je vec ozbiljna cura ;-) i promjene raspolozenja su uobicajena stvar :D
Ne brini, sve je ok.
Edit: nadam se da si upratila situaciju sa krpeljima, vezano za ovo nenormalno toplo i kisovito vrijeme. I da si iskljucila mogucnost da ima krpelja...
jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#92 Re: Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

Drage moje,hvala na odgovorima. Umirile ste me :). Prwglwdala sam je detaljno,ne vjerujem da je krpelj. Vec od jucer je drugacija,cini mi se kao i prije :D....Iako je vrlo tesko zasigurno znati,kako kod ovakvog psa biti siguran da se zlo od krpelja nije zavuklo negdje ?....
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#93 Re: Zlatni retriveri

Post by Pasiflora »

Dobro je sto se vraca... Znaci iapk smo dobro dijagnosticirale :-D !

Kod nas je bilo ovako kad je krpelj u pitanju: 1 dan: smirivanje, neraspolozenje i prestanak uzimanja hrane, 2. dan: prestnak uzimanja vode i ne zeli napolje, 3. dan - urin tamno crvene boje! Ako piski tamnije odmah ti je alarm na krpelja. Vec 3. dan psa vrlo malo dijeli od uginuca. Nemoj se time opteretiti, ali pazi - cim primjetis bilo kakvu promjenu u urinu (on je prvi pokazatelj, od rozog ka potpuno crvenom - krv) - sigurno je krpelj.
jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#94 Re: Zlatni retriveri

Post by jasmina_mo »

Ok draga...hvala ti puno...pazit cu...Sinoc sam imala jos jednu epizodu....joj zvala sam veterinara u dvanaest navecer..Bila je vani..kao i svaku vecer,ispred kuce,al kada je usl unutra,tresle se,zadnje nooge pogotovo,i sjela je sinu na krilo pored kamina...Nisam pomislila da joj je hladno jer saam citala da oni dobro podnose hladnocu,a ovdje je bio sinoc blagi minus.Al vet.rekao da je baas to u pitanju..Brzo se povratila,prestala drhtati...ali u onom momentu je bilo strasno.. :sad:
leibniz
Posts: 3
Joined: 23/02/2014 22:46

#95 Re: Zlatni retriveri

Post by leibniz »

Zdravo :)
Prije 2 sedmice postao sam vlasnik zlatnog retrivera, stara je nekih 2 mjeseca.
Do sad nije bilo nekih vecih neobicnih problema do veceras.
Naime, dali smo joj pola tablete za ciscenje od glista ( za dva dana joj je vakcina) te je naglo postala agresivna. Da li je to zbog tablete ili je u pitanju nesto drugo, tj da li je jos neko imao slican problem?
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#96 Re: Zlatni retriveri

Post by pakica_ »

leibniz wrote:Zdravo :)
Prije 2 sedmice postao sam vlasnik zlatnog retrivera, stara je nekih 2 mjeseca.
Do sad nije bilo nekih vecih neobicnih problema do veceras.
Naime, dali smo joj pola tablete za ciscenje od glista ( za dva dana joj je vakcina) te je naglo postala agresivna. Da li je to zbog tablete ili je u pitanju nesto drugo, tj da li je jos neko imao slican problem?
agresicna? stene? sumnjam hehe.. daj nam malo detalja :D
leibniz
Posts: 3
Joined: 23/02/2014 22:46

#97 Re: Zlatni retriveri

Post by leibniz »

Neprestano lajanje, ne da da joj se pridje i zavrsilo je sve sa par ogrebotina i ugrizom (nista ozbiljno ali ipak..)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#98 Re: Zlatni retriveri

Post by pakica_ »

leibniz wrote:Neprestano lajanje, ne da da joj se pridje i zavrsilo je sve sa par ogrebotina i ugrizom (nista ozbiljno ali ipak..)
ima li dovoljno aktivnosti u toku dana? to je ipak stene, i trebalo bi da trecinu dana leta, dvije trecine spava :D ja trenutno u gostima imam jedno stene koje je 95% retriver, 5% ko zna sta i takva je blesava.. laje, cupa, tegli, gricka, al' to je sve normalno za stene.. kad vidim da se zanese, samo je fisnem na pod dok se ne smiri :lol:
leibniz
Posts: 3
Joined: 23/02/2014 22:46

#99 Re: Zlatni retriveri

Post by leibniz »

Ma ima, cijeli dan skace pa spava i tako u nedogled.
Ali ovo je usljedilo nakon te tablete za ciscenje, da li moze biti da je do toga?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#100 Re: Zlatni retriveri

Post by KatarinaKosaca »

leibniz wrote:Neprestano lajanje, ne da da joj se pridje i zavrsilo je sve sa par ogrebotina i ugrizom (nista ozbiljno ali ipak..)
Kad se daju tablete, onda se pas češće izvodi vani da ima nuždu, jer mu tablete to podspješuju. A možda ste se omakli i u količini, ono se strogo mora po kilaži, a ona je mala i štene.
Post Reply