Zlatni retriveri

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Cesar12
Posts: 2
Joined: 19/06/2014 00:29

#101 Re: Zlatni retriveri

Post by Cesar12 »

Zdravo svima,
dobila sam štene zlatnog retrivera, dva mjeseca star. Cezar se zove, super je razigran, veseo, imam ga relativno kratak vremenski period i prvi put se susrećem sa funkcijom gazdarice kućnog ljubimca.:D Zaista sam birala pasminu koja će biti dovoljno inteligentna da nauči sve komande i edukujem se na sve moguće načine kako da ga izdresiram. Tu se naravno javlja nekoliko problema. :| Mali je zaista hiperaktivan, nemoguće je zadržati ga na jednom mjestu duže od 5 sekundi, nailazim po internetu na štence isto toliko stare a već reaguju na sve osnovne naredbe i nisu ni približno nestašni kao on, što me već po malo plaši ne bih htjela da ne uspijem da ga naučim što sam naumila, a ne znam na koji način da ga zainteresujem da se uključi i počne registrovati ono što mu govorim. Zaista mi treba pomoć nekoga ko je prošao kroz ovo, onako iz prve ruke. Hvala vam unaprijed i veliki pozdrav. :thumbup:
Cesar12
Posts: 2
Joined: 19/06/2014 00:29

#102 Re: Zlatni retriveri

Post by Cesar12 »

Zdravo svima,
Evo da se i ja priključim jer sam i ja novopečena gazdarica dvomjesečnog zlatnog retrivera, Cezar se zove i preeekrasan je. :D Ovo je prvi put da se susrećem sa ovom funkcijom i moram priznati da sam praktično uplašena hoću li malenog naučiti sve što sam naumila. :| Po internetu uveliko nailazim na retrivere iste dobi kao Cezar ali reaguju na sve naredbe, a ja njega imam relativno kratak vremenski period tako da je to tek pred nama. Ima li neko prijedlog na koji način da mu privučem pažnju na ono što mu govorim i kako da me uopšte počne registrovati jer je hiperaktivan i ne miruje duže od 5 sekundi. Ni granule, ni neka druga hrana, keksići mu nisu bitni kao igra samo skakuće i hladno me vuče da se igram s njim a od dresure ništa. Možda pretjerujem jer je još beba ali sam u grču samo hoću da sve bude u redu. :P I da, kad možemo početi šetati sa uzicom ? Hvala vam unaprijed, zaista mi treba pomoć nekog ko je kroz ovo prošao. :)
Veeliki pozdrav <3333
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#103 Re: Zlatni retriveri

Post by Bobi »

ribolovac :mrgreen:
Post Reply