Zlatna lopta

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Kome bi dali glas na izboru?

Cristiano Ronaldo
69
45%
Franck Ribery
26
17%
Lionel Messi
34
22%
Zlatan Ibrahimović
24
16%
 
Total votes: 153

pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#851 Re: Zlatna lopta

Post by pedeset »

Dok su Iniesta i Xavi igrali u životnoj formi, Messi je kupio kajmak. Dokaz vam je repka Španije gdje su pomenuta dvojica osvojila tri najveća trofeja. Dakle Xavi i Iniesta su mogli bez Messija, dok Messi nije mogao bez njih. Za to vrijeme Ronaldo je prekucao dvije najjače lige svijeta. Pametnom dosta, iako se mora priznati da je i Leo dobar igrač, samo ne kao CR7.
Pozzz i nemojte se prepirati bezveze. :bih:
User avatar
LSD
Posts: 27286
Joined: 24/07/2007 08:26

#852 Re: Zlatna lopta

Post by LSD »

pa ko ce se sjecati Kristijana za 20-30 godina :-) unucima ces pricati da je bio jednom jedan velicanstveni Lionel Messi i da si bio pocasvovan što si ga gledao redovno u njegovo vrijeme ;-) a portugalac nikome nece pasti na pamet (možda samo fanovima Reala i Portugala)....ionako svi pamte brazilskog Ronalda

https://www.youtube.com/watch?v=IAGfwprpXsk

a sad ce prica kako ni Wenger nije realan, poput Hriste :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#853 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

pedeset wrote:Dok su Iniesta i Xavi igrali u životnoj formi, Messi je kupio kajmak. Dokaz vam je repka Španije gdje su pomenuta dvojica osvojila tri najveća trofeja. Dakle Xavi i Iniesta su mogli bez Messija, dok Messi nije mogao bez njih. Za to vrijeme Ronaldo je prekucao dvije najjače lige svijeta. Pametnom dosta, iako se mora priznati da je i Leo dobar igrač, samo ne kao CR7.
Pozzz i nemojte se prepirati bezveze. :bih:
:mrgreen:
Evo ga LSD other side :mrgreen: Mada je ovaj ponudio neke argumente, onaj samo ispali i to mora biti tako.
Meni je svako izdizanje jednog iznad drugog ili zayebancija ili licemjerna prica. U svakom slucaju, neozbiljno.
Crvena Tifoza
Posts: 10622
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#854 Re: Zlatna lopta

Post by Crvena Tifoza »

Logovan wrote:
Crvena Tifoza wrote: Jelde? Pa na osnovu čega je dobi onda prošle godine? :-)
Ne znam, neću da se prisjećam da li je zaslužio ili nije, tačnije rečeno ne interesuje me.
Vidim na koju raspravu ideš, tako da me nemoj u nju uvlačiti. Samo sam odgovorio što bi Zlatna lopta mogla predstavljati, na osnovu čega se sve dobija. Pretpostavljam samo, a tačan odgovor znaju oni iz Fife. :skoljka:

Reci ti na osnovu čega se dobija Zlatna lopta, ako se već ne slažeš sa mnom.
Pa odgovori majstore na pitanje. Nije da nisi pratio fudbal u zadnje dvije, tri godine. Ne uvlačim ja tebe u ništa, to što je tebe strah da ulaziš u tu raspravu jer se neke stvari ne podudaraju iz godine u godinu to je druga stvar.
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#855 Re: Zlatna lopta

Post by Zmijuga loma »

Tomahawk11 wrote:Messi je nije realno ni zasluzio. Kao sto nije ni nagradu koju je dobio na SP.
Jok, ti si. Haj da te začas polupam, ko je po tebi zaslužio da dobije tu nagradu i zašto? :drndavi:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#856 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

Zmijuga loma wrote:
Tomahawk11 wrote:Messi je nije realno ni zasluzio. Kao sto nije ni nagradu koju je dobio na SP.
Jok, ti si. Haj da te začas polupam, ko je po tebi zaslužio da dobije tu nagradu i zašto?
Sta me imas lupati. Kako i cime je zasluzio? Bio najbolji? Jasta je. Hajd sad kakvu tabelu sa pasovima :)
Trebao je dobiti neko od Nijemaca. Da li Neuer, Muller ili neko treci. Ljudi su razvalili prvenstvo. Messi je sve uradio u grupnoj fazi. Poslije toga se izgubio. Zasluzniji je Di Maria sto su se nasli u finalu od njega.
User avatar
LSD
Posts: 27286
Joined: 24/07/2007 08:26

#857 Re: Zlatna lopta

Post by LSD »

Zmijuga loma wrote:
Tomahawk11 wrote:Messi je nije realno ni zasluzio. Kao sto nije ni nagradu koju je dobio na SP.
Jok, ti si. Haj da te začas polupam, ko je po tebi zaslužio da dobije tu nagradu i zašto? :drndavi:
memoj ga šamarati, simpatican je Tomahawk u ovim pokušajima da zaštiti idola Ronalda

znaš šta kaže?? ko biva jedemo muda što Ronaldo osvaja ove Balone :lol: :lol: a zapravo (u prevodu) sam priznaje da pojeo sopstvena kad je Messi uzeo 4 u nizu :lol: :izet:
User avatar
LSD
Posts: 27286
Joined: 24/07/2007 08:26

#858 Re: Zlatna lopta

Post by LSD »

Tomahawk11 wrote:
Zmijuga loma wrote:
Tomahawk11 wrote:Messi je nije realno ni zasluzio. Kao sto nije ni nagradu koju je dobio na SP.
Jok, ti si. Haj da te začas polupam, ko je po tebi zaslužio da dobije tu nagradu i zašto?
Sta me imas lupati. Kako i cime je zasluzio? Bio najbolji? Jasta je. Hajd sad kakvu tabelu sa pasovima :)
Trebao je dobiti neko od Nijemaca. Da li Neuer, Muller ili neko treci. Ljudi su razvalili prvenstvo. Messi je sve uradio u grupnoj fazi. Poslije toga se izgubio. Zasluzniji je Di Maria sto su se nasli u finalu od njega.
:facepalm: kakve bisere covjek prosipa

naprosto briljira
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#859 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

Ispravka krivog navoda. Ja nigdje nisam naveo da je CR puuuno bolji od Messija, da je nivo vise....nije moj ukus da pricam neku licemjernu pricu.
Je li sekund nakon dodjele Zlatne lopte pocela prica bljak, opet njemu, kako ovo, yebo loptu i tako to.
Samo, ono na SP nije trebalo ni Messiju. Da dobije nagradu satisfakcije, koji ce mu? Nije odigrao prvenstvo toliko dobro da bi dobio nagradu. A neka je uzeo 4 ZL u nizu, vjerovatno ih je i zasluzio :thumbup: kao sto ih i sad CR zasluzuje, samo je eto, klasu ispod Messija (kako to kazu objektivni posmatraci).
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#860 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

@LSD, sta sam slago? Prosvijetli me, svega ti.
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#861 Re: Zlatna lopta

Post by AhmetShabo »

Zmijuga loma wrote:
Tomahawk11 wrote:Messi je nije realno ni zasluzio. Kao sto nije ni nagradu koju je dobio na SP.
Jok, ti si. Haj da te začas polupam, ko je po tebi zaslužio da dobije tu nagradu i zašto? :drndavi:
evo da ti ja odgovorim, tu nagradu prije njega zasluzilo je barem 10 igraca, pa tek onda messi. Pola Njemacke je trebalo dobiti tu nagradu prije Messija, Robben isto tako. A Fifa hinje, posto tu nagradu daju da utjese ekipu porazenu u finalu, treba da je nazovu, utjesna nagrada porazenom, a ne najbolji igrac prvenstva. Pa na onaj izbor , kad su svi vidjeli da je to Messi, ja mislim da se jedno 3 milijarde ljudi odvalilo smijat
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#862 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

AhmetShabo wrote:
Zmijuga loma wrote:
Tomahawk11 wrote:Messi je nije realno ni zasluzio. Kao sto nije ni nagradu koju je dobio na SP.
Jok, ti si. Haj da te začas polupam, ko je po tebi zaslužio da dobije tu nagradu i zašto? :drndavi:
evo da ti ja odgovorim, tu nagradu prije njega zasluzilo je barem 10 igraca, pa tek onda messi. Pola Njemacke je trebalo dobiti tu nagradu prije Messija, Robben isto tako. A Fifa hinje, posto tu nagradu daju da utjese ekipu porazenu u finalu, treba da je nazovu, utjesna nagrada porazenom, a ne najbolji igrac prvenstva. Pa na onaj izbor , kad su svi vidjeli da je to Messi, ja mislim da se jedno 3 milijarde ljudi odvalilo smijat
:thumbup:
Dzabe slijepom otvarati oci.
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#863 Re: Zlatna lopta

Post by Zmijuga loma »

Tomahawk11 wrote: Sta me imas lupati. Kako i cime je zasluzio? Bio najbolji? Jasta je. Hajd sad kakvu tabelu sa pasovima :)
Trebao je dobiti neko od Nijemaca. Da li Neuer, Muller ili neko treci. Ljudi su razvalili prvenstvo.
Polaziš od pretpostavke da individualno najbolji igrač nužno mora doći iz najboljeg tima, što je pogreška u startu. I nisi mi naveo igrača i zašto?
Tomahawk11 wrote:Messi je sve uradio u grupnoj fazi. Poslije toga se izgubio. Zasluzniji je Di Maria sto su se nasli u finalu od njega.
Nisi mi naveo igrača? Znači koji igrač je trebao dobiti nagradu?

Zaslužniji Di Maria? :lol: U grupnoj fazi među najlošijim igračima, protiv Švice je vjerovatno odigrao svoju najlošiju utakmicu u godini dok Messi nije uzeo loptu na centru i u svojoj omnipotenciji mu servirao 1-na-1 na pladnju. Protiv Belgije se ozlijedio nakon 15 minuta i ostatak prvenstva nije igrao.

Znači, prema ekspertu @Tomahawku, igrač koji nije ni igrao četvrtfinale ni polufinale je najzaslužniji za dolazak te reprezentacije do finala od igrača koji je predvodio prvestvo u svim ofanzivnim kategorijama i koji je direktno učestvovao u 7/8 golova svog tima.

Lakše ti je reći da imaš averziju prema Messiju, nego da se ovako brukaš sa ovim racionaliziranjima. :drndavi:

Di faking jebeni Marija. :lol:
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#864 Re: Zlatna lopta

Post by Zmijuga loma »

AhmetShabo wrote:
Zmijuga loma wrote:
Tomahawk11 wrote:Messi je nije realno ni zasluzio. Kao sto nije ni nagradu koju je dobio na SP.
Jok, ti si. Haj da te začas polupam, ko je po tebi zaslužio da dobije tu nagradu i zašto? :drndavi:
evo da ti ja odgovorim, tu nagradu prije njega zasluzilo je barem 10 igraca, pa tek onda messi. Pola Njemacke je trebalo dobiti tu nagradu prije Messija, Robben isto tako. A Fifa hinje, posto tu nagradu daju da utjese ekipu porazenu u finalu, treba da je nazovu, utjesna nagrada porazenom, a ne najbolji igrac prvenstva. Pa na onaj izbor , kad su svi vidjeli da je to Messi, ja mislim da se jedno 3 milijarde ljudi odvalilo smijat
"Zaslužilo, trebalo, Fifa, hinje, utješna nagrada, poraz u finalu". Jesi ti uopšte sposoban da konkretizuješ svoj stav?
User avatar
LSD
Posts: 27286
Joined: 24/07/2007 08:26

#865 Re: Zlatna lopta

Post by LSD »

Argentina ne bi prošla ni grupnu fazu, a kamoli igrala finale- da im nije bilo Messija...ali eto Di Marija je nekako bio bolji, mada covjek nije ni igrao u četvrtfinalu i polufinalu :lol: :lol:

Tomahawk briljira u zaključcima :thumbup:
User avatar
ascari
Posts: 2195
Joined: 09/04/2011 11:36

#866 Re: Zlatna lopta

Post by ascari »

ultima_palabra wrote:Hristo je inače realan insan:
"I will always hate Real Madrid," he said. "I would rather the ground opened up and took me under than accept a job with them.

"In fact, I really do not like speaking about them because when I do it makes me want to vomit.
pedeset wrote:Dok su Iniesta i Xavi igrali u životnoj formi, Messi je kupio kajmak. Dokaz vam je repka Španije gdje su pomenuta dvojica osvojila tri najveća trofeja. Dakle Xavi i Iniesta su mogli bez Messija, dok Messi nije mogao bez njih. Za to vrijeme Ronaldo je prekucao dvije najjače lige svijeta. Pametnom dosta, iako se mora priznati da je i Leo dobar igrač, samo ne kao CR7.
Pozzz i nemojte se prepirati bezveze. :bih:
Ronaldova izjava - Messi, on the horizon : "It is an unforgettable moment I will not stop I want to reach Messi I do not lose sleep, but I'm excited I've said many times, want to get into.... football history as the best ".

:D
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#867 Re: Zlatna lopta

Post by AhmetShabo »

Zmijuga loma wrote: "Zaslužilo, trebalo, Fifa, hinje, utješna nagrada, poraz u finalu". Jesi ti uopšte sposoban da konkretizuješ svoj stav?
sta ti nije jasno ? po cemu je to lesi zasluzio da bude najbolji na prvenstvu? dao go Bosni? Nigeriji i iranu? super jake ekipe, nema sta.a dalje? truba trubadure..
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#868 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

Hajde ba, demagozi, sad ste vi pametni ako relativizujete tudja misljenja i stavove.
Svaki, ali svaki put ista prica od Zmijuge. Imam averziju, ne mogu....jah :zzzz: a tu je vjerni tapsac po ramenu LSD, koji se iza coska smije i tapse: tako je, joj jesi mu spusti :lol: no dobro, zivite u uvijerenju da je tako.... :thumbup:
Messi je razvalio nakon grupne faze :thumbup: :mrgreen:
I trebao je dobiti Zlatnu loptu....ne daju dusmani :skoljka:
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#869 Re: Zlatna lopta

Post by Zmijuga loma »

Hristo je izrazio šta i kako se osjeća na spomen Real Madrida. Pošteno, nije pokušao racionalizirati svoju antipatiju nikakvim glupostima, čista i iskrena emocija. Vako bi i ti trebao Tomahavke, a ne brukati se Di jebenim Marijom. :drndavi: Fino kažeš, povraća mi se na spomen Messija, bez glumljenja lažne objektivnosti i sve pet. :D

@Shabo
Dok konkretno ne odgovoriš na moje inicijalno pitanje koje si citirao, ignorisaću te smatrajući da si nesposoban da artikulišeš svoje stavove.
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#870 Re: Zlatna lopta

Post by Zmijuga loma »

Tomahawk11 wrote:Hajde ba, demagozi, sad ste vi pametni ako relativizujete tudja misljenja i stavove.
Svaki, ali svaki put ista prica od Zmijuge. Imam averziju, ne mogu....jah :zzzz: a tu je vjerni tapsac po ramenu LSD, koji se iza coska smije i tapse: tako je, joj jesi mu spusti :lol: no dobro, zivite u uvijerenju da je tako.... :thumbup:
Messi je razvalio nakon grupne faze :thumbup: :mrgreen:
I trebao je dobiti Zlatnu loptu....ne daju dusmani :skoljka:
Pa kud ćeš odmah? Opet uteče? :D Ovako sam te polupao i za Prcića. Čim treba konkretizovati stav podviješ rep i šmugneš u rupu. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#871 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

Zmijuga loma wrote:Hristo je izrazio šta i kako se osjeća na spomen Real Madrida. Pošteno, nije pokušao racionalizirati svoju antipatiju nikakvim glupostima, čista i iskrena emocija. Vako bi i ti trebao Tomahavke, a ne brukati se Di jebenim Marijom. :drndavi: Fino kažeš, povraća mi se na spomen Messija, bez glumljenja lažne objektivnosti i sve pet. :D

@Shabo
Dok konkretno ne odgovoriš na moje inicijalno pitanje koje si citirao, ignorisaću te smatrajući da si nesposoban da artikulišeš svoje stavove.
Cuj to, ja glumim, a vi objektivni tako sto pokusavate na sve moguce nacine umanjiti i relativitirati ono sto je postigao jedan od dvojice najboljih danasnjice?! Nije da sam ljubitelj Barce, ali bar ne bacam prazne floskule laznog objektivizma kao neki
Odgovori ti meni, ali iskreno: da li je Messi zasluzio nagradu na SP?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#872 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

Zmijuga loma wrote:
Tomahawk11 wrote:Hajde ba, demagozi, sad ste vi pametni ako relativizujete tudja misljenja i stavove.
Svaki, ali svaki put ista prica od Zmijuge. Imam averziju, ne mogu....jah :zzzz: a tu je vjerni tapsac po ramenu LSD, koji se iza coska smije i tapse: tako je, joj jesi mu spusti :lol: no dobro, zivite u uvijerenju da je tako.... :thumbup:
Messi je razvalio nakon grupne faze :thumbup: :mrgreen:
I trebao je dobiti Zlatnu loptu....ne daju dusmani :skoljka:
Pa kud ćeš odmah? Opet uteče? :D Ovako sam te polupao i za Prcića. Čim treba konkretizovati stav podviješ rep i šmugneš u rupu. :D
Tu sam, pitaj sta te interesuje. Samo pisem kako stoje stvari.
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#873 Re: Zlatna lopta

Post by AhmetShabo »

Zmijuga loma wrote:Hristo je izrazio šta i kako se osjeća na spomen Real Madrida. Pošteno, nije pokušao racionalizirati svoju antipatiju nikakvim glupostima, čista i iskrena emocija. Vako bi i ti trebao Tomahavke, a ne brukati se Di jebenim Marijom. :drndavi: Fino kažeš, povraća mi se na spomen Messija, bez glumljenja lažne objektivnosti i sve pet. :D

@Shabo
Dok konkretno ne odgovoriš na moje inicijalno pitanje koje si citirao, ignorisaću te smatrajući da si nesposoban da artikulišeš svoje stavove.
Tu nagradu prije njega zasluzilo je barem 10 igraca, pa tek onda messi. Pola Njemacke je trebalo dobiti tu nagradu prije Messija, Robben isto tako. A Fifa hinje, posto tu nagradu daju da utjese ekipu porazenu u finalu, treba da je nazovu, utjesna nagrada porazenom, a ne najbolji igrac prvenstva. Pa na onaj izbor , kad su svi vidjeli da je to Messi, ja mislim da se jedno 3 milijarde ljudi odvalilo smijat

Posto si ti jedan zaljubljenik u barcelonu, i sve sto ima veze sa njom, idealiziro si sebi svog lesija, ja sa takvim osobama ne zelim ici u raspravu, jer to je meni jedan vid psihickog poremecaja.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#874 Re: Zlatna lopta

Post by Herr Flick »

:lol: :lol:
User avatar
LSD
Posts: 27286
Joined: 24/07/2007 08:26

#875 Re: Zlatna lopta

Post by LSD »

eno sad relativiziranje :lol: :-)

Messi je 8 puta zaredom u najužem izboru (koji cine tri kandidata) za Zlatni Balon tj. najboljeg igraca na svijetu - rekorder po tom pitanju :!: ...od toga 4 puta pobjednik (rekorder i po tom pitanju).

e ako su ove cinjenice relativiziranje, onda OK ;-)

neumjesno je stavljati nekakvog Ronalda u istu recenicu sa Messijem, ali mediji i marketing cine svoje....svijetu je uvijek potreban neki rivalitet, pa makar on bio izmišljen i nametnut
Post Reply