Zlatna lopta

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Kome bi dali glas na izboru?

Cristiano Ronaldo
69
45%
Franck Ribery
26
17%
Lionel Messi
34
22%
Zlatan Ibrahimović
24
16%
 
Total votes: 153

5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#826 Re: Zlatna lopta

Post by 5 0 5 »

jasko_ba wrote: Avdija, Tino i Visca. Govorim da isto vaze kad neko glasa iz Svazilenda ili iz Brazila/Engleska. A broj tih otoka/"drzavica" je nevjerovatan.
Evrovizija ima vise smisla :D
radi se o selektoru, kapitenu i novinaru. eto bas ti iz svazilanda koji spominjes su glasali za prvu trojicu. znaci dobro su procijenili. za razliku od njemackog, koji je glasao samo za njemce. sistem glasanja je los, bez daljnjeg, ali kapiten i selektor imaju sposobnost da procijene za sebe kao i svako drugi. i naravno, ne trebaju svima valjati samo 3 fudbalera. neko je glasao za zlatana, neko za mascherana, neko za ramosa, neko za robbena.

doduse, kada vidis neke zemlje, svi glasali identicno, posumnjas da je formulare ispunjala neka sekretarica u savezu, zadnji minut. :D
LAFAC95
Posts: 139
Joined: 11/10/2014 23:42
Location: ZELJO TOJE MOJ TEEM <3 SRCU DRAGA BOJA PLAWA <3 MISMO ZELJINI ZELJOJE NASH

#827 Re: Zlatna lopta

Post by LAFAC95 »

ronaldo u stilu mene na afteru kad m iaml osrce preskoci a ocima prietim u stilu vilica mi se nesto stislaaaa
nije dobar momak sekunde
al je dobar igrac
Crvena Tifoza
Posts: 10622
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#828 Re: Zlatna lopta

Post by Crvena Tifoza »

ODB wrote:
Baltazar_khan wrote:ima li gdje da se vidi taj urlik
Vine: https://vine.co/v/ODiFLTrFiZJ - mene blam dok ovo gledam :roll:
Gle Anrija iza :lol: Stvarno ko kakvo žensko je ispao.30 mu je godina al je još balavac...
Image
Kakva je ovo vrsta orangutana? :lol:

:run:
User avatar
jethro
Posts: 1709
Joined: 31/10/2003 00:00

#829 Re: Zlatna lopta

Post by jethro »

Kontam da stavim ovaj urlik kao signal na mobilnom tel. ? :run:
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#830 Re: Zlatna lopta

Post by 5 0 5 »

Image
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#831 Re: Zlatna lopta

Post by todd_smith »

5 0 5 wrote:Image
Messi flop u J. Americi i S. Americi po glasovima, tu je i izgubio Zlatnu Loptu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#832 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

Messi je nije realno ni zasluzio. Kao sto nije ni nagradu koju je dobio na SP.
Ne znam sto pojedinci spocitavaju CR sto je dobio nagradu, nije on kriv sto su kriteriji za izbor konfuzni, kao i sam nacin na koji se bira dobitnik Zlatne lopte. I sta predstavlja ta Zlatna lopta? Zna li iko tacno? Najboljeg fudbalera u protekloj godini? Onog ko je osvojio najvise trofeja? Najvise golova i najvise trofeja? Nek se malo u FIFA-i usaglase, pa nek dodjeljuju.
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#833 Re: Zlatna lopta

Post by Logovan »

Tomahawk11 wrote:Messi je nije realno ni zasluzio. Kao sto nije ni nagradu koju je dobio na SP.
Ne znam sto pojedinci spocitavaju CR sto je dobio nagradu, nije on kriv sto su kriteriji za izbor konfuzni, kao i sam nacin na koji se bira dobitnik Zlatne lopte. I sta predstavlja ta Zlatna lopta? Zna li iko tacno? Najboljeg fudbalera u protekloj godini? Onog ko je osvojio najvise trofeja? Najvise golova i najvise trofeja? Nek se malo u FIFA-i usaglase, pa nek dodjeljuju.
Pa valjda fudbaler koji je u godini najviše toga ostvario (golovi, trofeji, dobre igre, druge nagrade, itd).
Crvena Tifoza
Posts: 10622
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#834 Re: Zlatna lopta

Post by Crvena Tifoza »

Logovan wrote:
Tomahawk11 wrote:Messi je nije realno ni zasluzio. Kao sto nije ni nagradu koju je dobio na SP.
Ne znam sto pojedinci spocitavaju CR sto je dobio nagradu, nije on kriv sto su kriteriji za izbor konfuzni, kao i sam nacin na koji se bira dobitnik Zlatne lopte. I sta predstavlja ta Zlatna lopta? Zna li iko tacno? Najboljeg fudbalera u protekloj godini? Onog ko je osvojio najvise trofeja? Najvise golova i najvise trofeja? Nek se malo u FIFA-i usaglase, pa nek dodjeljuju.
Pa valjda fudbaler koji je u godini najviše toga ostvario (golovi, trofeji, dobre igre, druge nagrade, itd).
Jelde? Pa na osnovu čega je dobi onda prošle godine? :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#835 Re: Zlatna lopta

Post by Logovan »

Crvena Tifoza wrote: Jelde? Pa na osnovu čega je dobi onda prošle godine? :-)
Ne znam, neću da se prisjećam da li je zaslužio ili nije, tačnije rečeno ne interesuje me.
Vidim na koju raspravu ideš, tako da me nemoj u nju uvlačiti. Samo sam odgovorio što bi Zlatna lopta mogla predstavljati, na osnovu čega se sve dobija. Pretpostavljam samo, a tačan odgovor znaju oni iz Fife. :skoljka:

Reci ti na osnovu čega se dobija Zlatna lopta, ako se već ne slažeš sa mnom.
Last edited by Logovan on 13/01/2015 13:42, edited 1 time in total.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#836 Re: Zlatna lopta

Post by todd_smith »

Pa otkako su Messi i Ronaldo nastupili na svjetsku scenu Ballon DOr je postala nagrada samo za golove. I tako ce biti dok ne prodje njihovo vrijeme sve.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#837 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

Realno je i da su dvojica najboljih danasnjice.
Treba izmisliti neku timsku nagradu za one koji osvoje najvise trofeja. Nisu ih sigurno sami osvojili.
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#838 Re: Zlatna lopta

Post by pedeset »

Ne kontam kako ovi što preferiraju Messija mogu postavljati ovakva pitanja a znamo da je Messiju poklonjena zl. lopta 2010.
Wesley Sneijder osvojio Italijansku ligu, kup, super kup, ligu prvaka, svjetsko klupsko prvenstvo, i bio finalista mundijala kao najbolji strijelac a nije napadač. Ili recimo Xavi kad su njegovi glasovi "greškom" pripisani Xabi Alonsu.
User avatar
LSD
Posts: 27287
Joined: 24/07/2007 08:26

#839 Re: Zlatna lopta

Post by LSD »

Messiju niko ništa nije poklonio, vec je Ronaldu poklonjen Balon prošle godine za sezonu u kojoj je osvojio kitu sa Realom, a uzeo balon ispred Riberya (covjeka koji je te szone osvojio sve moguce trofeje)....tu se ova ceremonija izbrukala

Mediji na silu prave neki rivalitet i marketing, ali svako ko se iole razumije u fudbal vidi jasno da je Messi za klasu bolji i talentovaniji fudbaler od Ronalda.
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#840 Re: Zlatna lopta

Post by Logovan »

todd_smith wrote:Pa otkako su Messi i Ronaldo nastupili na svjetsku scenu Ballon DOr je postala nagrada samo za golove. I tako ce biti dok ne prodje njihovo vrijeme sve.
Ovo si u pravu. :thumbup: Zadnjih sedam godina, odnosno sedam dodjela, samo se Messi i Ronaldo takmiče ko će dobiti nagradu. Ostali su u drugom planu. Ova dvojica ubilježe po 50, 60 i više golova, desetak het trikova i plus još 20 i više asistencija. Ko će drugi slaviti dobijanje nagrade osim jednog od ove dvojice? :oops:
Sad gledam listu kada Ronaldo i Messi nisu dominirali, bilo je nekako normalnije, objektivnije.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#841 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

LSD wrote:Messiju niko ništa nije poklonio, vec je Ronaldu poklonjen Balon prošle godine za sezonu u kojoj je osvojio kitu sa Realom, a uzeo balon ispred Riberya (covjeka koji je te szone osvojio sve moguce trofeje)....tu se ova ceremonija izbrukala

Mediji na silu prave neki rivalitet i marketing, ali svako ko se iole razumije u fudbal vidi jasno da je Messi za klasu bolji i talentovaniji fudbaler od Ronalda.
Kako nije? A na posljednjem SP?
Ovo podvuceno....nemoj se brukati....
User avatar
LSD
Posts: 27287
Joined: 24/07/2007 08:26

#842 Re: Zlatna lopta

Post by LSD »

Tomahawk11 wrote:
LSD wrote:Messiju niko ništa nije poklonio, vec je Ronaldu poklonjen Balon prošle godine za sezonu u kojoj je osvojio kitu sa Realom, a uzeo balon ispred Riberya (covjeka koji je te szone osvojio sve moguce trofeje)....tu se ova ceremonija izbrukala

Mediji na silu prave neki rivalitet i marketing, ali svako ko se iole razumije u fudbal vidi jasno da je Messi za klasu bolji i talentovaniji fudbaler od Ronalda.
Kako nije? A na posljednjem SP?
Ovo podvuceno....nemoj se brukati....
haha :lol:

pa ne pada mi na pamet da se sa naloženim fanom Reala raspravljam oko njegovog idola....ostavljam te u zabludi
Last edited by LSD on 13/01/2015 14:15, edited 1 time in total.
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#843 Re: Zlatna lopta

Post by AhmetShabo »

Logovan wrote:
Tomahawk11 wrote:Messi je nije realno ni zasluzio. Kao sto nije ni nagradu koju je dobio na SP.
Ne znam sto pojedinci spocitavaju CR sto je dobio nagradu, nije on kriv sto su kriteriji za izbor konfuzni, kao i sam nacin na koji se bira dobitnik Zlatne lopte. I sta predstavlja ta Zlatna lopta? Zna li iko tacno? Najboljeg fudbalera u protekloj godini? Onog ko je osvojio najvise trofeja? Najvise golova i najvise trofeja? Nek se malo u FIFA-i usaglase, pa nek dodjeljuju.
Pa valjda fudbaler koji je u godini najviše toga ostvario (golovi, trofeji, dobre igre, druge nagrade, itd).
a kad su je osvajali canavaro, nedved i slicni? sta se tad gledalo?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#844 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

Ne ide ti ta ironija. Ja sam kao subjektivan, a ti kao objektivan? :mrgreen:
Samo ti slavi svoje bozanstvo....u zabludi, kazes? Zabluda je kad kazes da je jedan puno bolji od drugog, a ovog proglasavaju najboljim 8-) dvije sezone zaredom....al su odmah fanovi upali na temu da popishaju, jer je CR dobio, jbg, vjerovatno se ocekivalo da bozanstvo dobije, al samo mi nije jasno kako :? I onda pricamo ko je u zabludi :-)
Kakvo ce tek grizenje muda biti kad osvoji i trecu u nizu :lol:
User avatar
LSD
Posts: 27287
Joined: 24/07/2007 08:26

#845 Re: Zlatna lopta

Post by LSD »

Tomahawk11 wrote:Ne ide ti ta ironija. Ja sam kao subjektivan, a ti kao objektivan? :mrgreen:
Samo ti slavi svoje bozanstvo....u zabludi, kazes? Zabluda je kad kazes da je jedan puno bolji od drugog, a ovog proglasavaju najboljim 8-) dvije sezone zaredom....al su odmah fanovi upali na temu da popishaju, jer je CR dobio, jbg, vjerovatno se ocekivalo da bozanstvo dobije, al samo mi nije jasno kako :? I onda pricamo ko je u zabludi :-)
Kakvo ce tek grizenje muda biti kad osvoji i trecu u nizu :lol:
:facepalm: :pisnuo: eki božanstvo :lol: grizenje muda :lol: :lol: jao djecijih folova :-)

Može ih osvojiti još 5, ali ce uvijek biti klasa ispod Messija i u njegovoj sjeni....ali vi obožavatelji Ronalda, koji se furate na njegove indivudualne nagrade i te zlatne balone, to ne možete skontati....zaslijepljenost i zaluđenost svojim idolom vam blokira razum i objektivnost da priznate neke ocigledne stvari.

pa eto ,sve se vidi po pisanju.....kako refleksno skoci kad mu dirneš idola :lol: :lol:
User avatar
ascari
Posts: 2195
Joined: 09/04/2011 11:36

#846 Re: Zlatna lopta

Post by ascari »

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#847 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

LSD wrote:
Tomahawk11 wrote:Ne ide ti ta ironija. Ja sam kao subjektivan, a ti kao objektivan? :mrgreen:
Samo ti slavi svoje bozanstvo....u zabludi, kazes? Zabluda je kad kazes da je jedan puno bolji od drugog, a ovog proglasavaju najboljim 8-) dvije sezone zaredom....al su odmah fanovi upali na temu da popishaju, jer je CR dobio, jbg, vjerovatno se ocekivalo da bozanstvo dobije, al samo mi nije jasno kako :? I onda pricamo ko je u zabludi :-)
Kakvo ce tek grizenje muda biti kad osvoji i trecu u nizu :lol:
:facepalm: :pisnuo: eki božanstvo :lol:

Može ih osvojiti još 5, ali ce uvijek biti klasa ispod Messija....ali vi obožavatelji Ronalda, koji se furate na njegove indivudualne nagrade i te zlatne balone, to ne možete skontati....zaslijepljenost i zaluđenost svojim idolom vam blokira razum i objektivnost da priznate neke ocigledne stvari.

pa eto ,sve se vidi po pisanju.....kako refleksno skoci kad mu dirneš idola :lol: :lol:
Pa normalno, vidi koja ironija, procitaj jos jednom bold. ''Mi?' obozavatelji Ronalda, ali tog Ronalda koji je klasa ispod Messija :-) :lol: tj. bozanstva....pa ko je tu ciji idol?!
Ja nikad nisam rekao da je CR za klasu bolji od Messija. Obojica su najbolji fudbaleri danasnjice i krajnje je licemjerno reci da je jedan bolji za klasu od drugog.
User avatar
LSD
Posts: 27287
Joined: 24/07/2007 08:26

#848 Re: Zlatna lopta

Post by LSD »

ma necu da raspravljam oko djecijih glupsti, taman posla


Hristo Stoitchkov: "Messi je najbolji. Njega porede sa Maradonom, Cruyffom... dok Ronalda porede sa Messijem."

sve covjek rek'o u jednoj recenici
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#849 Re: Zlatna lopta

Post by ultima_palabra »

Hristo je inače realan insan:
"I will always hate Real Madrid," he said. "I would rather the ground opened up and took me under than accept a job with them.

"In fact, I really do not like speaking about them because when I do it makes me want to vomit.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#850 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

Eki nece da se raspravlja....a napisao niz nebuloza....hajd nek ti bude....samo neko mora stati u kraj toj licemjernoj prici.

Cuj Risto :mrgreen: de jos kojeg ''relevantnog'', LE, recimo?!
Post Reply