Zlatko Lagumdzija - All about

User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#26 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by Opetja033 »

Holms wrote:ja vjerujem da bi ti nokautirao Kukanjca, da si bio na Zlajinom mjestu :wink:
Sigurno se ne bi, osoba koja je premijer, trebala - kao zadnja hinja i slina predstavljati kao slucajni prolaznik. Velikosrpski igrac, bio i ostao.
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#27 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by travnik »

Osobno ga smatram političkom štetočinom. Zašto?
- glupavim i propalim potezom da formira vlast na nivou BiH bez SNSD-a je homogenizirao srpske političke stranke koje se "tuku" u NS RS, a u SA nisu bile nikad složnije
- koalicijom s Lijanovićima je kradljivcima glasova i dokazanim lopovima omogućio da odlučuju o sudbinama mnogih
- koalicijom s HSP-om je omogućio da FBiH bude jedna od rijetkih dijelova svijeta gdje je na vlasti neonacistička stranka
- izigravanjem političke volje jednog naroda i postizbornim inženjeringom je doveo BiH u najveću političku krizu nakon rata i homogenizirao biračko tijelo tog narode, te de facto ograničio podršku za SDP među istim na nivou statističke greške (maksimalno)
- politikom koju krase korupcija, nesposobnost, podobnost i nepotizam učinio je novu vlast replikom prethodne
- marginalizacijom svih onih koji mu se u stranci protive, sprječava unutarstranačku demokraciju i guši poštivanje visokih demokratskih principa i standarda stranaka sa zapada, kojima kao svi težimo

itd. itd. itd.


Dakle, radi se o izuzetno prepotentnom, beskrupuloznom i narcisoidnom političaru, lišenog bilo kakvog osjećaja za realnost i odgovornost.
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#28 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by raoul duke »

travnik wrote:Osobno ga smatram političkom štetočinom. Zašto?
- glupavim i propalim potezom da formira vlast na nivou BiH bez SNSD-a je homogenizirao srpske političke stranke koje se "tuku" u NS RS, a u SA nisu bile nikad složnije
- koalicijom s Lijanovićima je kradljivcima glasova i dokazanim lopovima omogućio da odlučuju o sudbinama mnogih
- koalicijom s HSP-om je omogućio da FBiH bude jedna od rijetkih dijelova svijeta gdje je na vlasti neonacistička stranka
- izigravanjem političke volje jednog naroda i postizbornim inženjeringom je doveo BiH u najveću političku krizu nakon rata i homogenizirao biračko tijelo tog narode, te de facto ograničio podršku za SDP među istim na nivou statističke greške (maksimalno)
- politikom koju krase korupcija, nesposobnost, podobnost i nepotizam učinio je novu vlast replikom prethodne
- marginalizacijom svih onih koji mu se u stranci protive, sprječava unutarstranačku demokraciju i guši poštivanje visokih demokratskih principa i standarda stranaka sa zapada, kojima kao svi težimo

itd. itd. itd.


Dakle, radi se o izuzetno prepotentnom, beskrupuloznom i narcisoidnom političaru, lišenog bilo kakvog osjećaja za realnost i odgovornost.
Logicno i ocekivati od SDA simpatizera. Na ovakvim temama se trebaju pisati objektivni komentari.
Sta je to Suljo uradio za Travnik ? Salko Selman, Tahir Lendo, Admir Hadziemric i ostali SDAovci ? Cujem napravili ste pivnicu u rodnoj kuci Ive Andrica? Cujem gradite nova turbeta umjesto fabrika, kulturnih ustanova? Whats up?
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#29 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by palermo »

travnik wrote:Osobno ga smatram političkom štetočinom. Zašto?
- glupavim i propalim potezom da formira vlast na nivou BiH bez SNSD-a je homogenizirao srpske političke stranke koje se "tuku" u NS RS, a u SA nisu bile nikad složnije
- koalicijom s Lijanovićima je kradljivcima glasova i dokazanim lopovima omogućio da odlučuju o sudbinama mnogih
- koalicijom s HSP-om je omogućio da FBiH bude jedna od rijetkih dijelova svijeta gdje je na vlasti neonacistička stranka
- izigravanjem političke volje jednog naroda i postizbornim inženjeringom je doveo BiH u najveću političku krizu nakon rata i homogenizirao biračko tijelo tog narode, te de facto ograničio podršku za SDP među istim na nivou statističke greške (maksimalno)
- politikom koju krase korupcija, nesposobnost, podobnost i nepotizam učinio je novu vlast replikom prethodne
- marginalizacijom svih onih koji mu se u stranci protive, sprječava unutarstranačku demokraciju i guši poštivanje visokih demokratskih principa i standarda stranaka sa zapada, kojima kao svi težimo

itd. itd. itd.


Dakle, radi se o izuzetno prepotentnom, beskrupuloznom i narcisoidnom političaru, lišenog bilo kakvog osjećaja za realnost i odgovornost.
reafirmirao politiku HDZ-a i pljunuo u lice svim onim njegovim glasačima koji su ga prethodne dvoje godine branili i podržavali. Da dodam
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#30 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by SA 071 »

travnik wrote:Osobno ga smatram političkom štetočinom. Zašto?
- glupavim i propalim potezom da formira vlast na nivou BiH bez SNSD-a je homogenizirao srpske političke stranke koje se "tuku" u NS RS, a u SA nisu bile nikad složnije
- koalicijom s Lijanovićima je kradljivcima glasova i dokazanim lopovima omogućio da odlučuju o sudbinama mnogih
- koalicijom s HSP-om je omogućio da FBiH bude jedna od rijetkih dijelova svijeta gdje je na vlasti neonacistička stranka
- izigravanjem političke volje jednog naroda i postizbornim inženjeringom je doveo BiH u najveću političku krizu nakon rata i homogenizirao biračko tijelo tog narode, te de facto ograničio podršku za SDP među istim na nivou statističke greške (maksimalno)
- politikom koju krase korupcija, nesposobnost, podobnost i nepotizam učinio je novu vlast replikom prethodne
- marginalizacijom svih onih koji mu se u stranci protive, sprječava unutarstranačku demokraciju i guši poštivanje visokih demokratskih principa i standarda stranaka sa zapada, kojima kao svi težimo

itd. itd. itd.

Dakle, radi se o izuzetno prepotentnom, beskrupuloznom i narcisoidnom političaru, lišenog bilo kakvog osjećaja za realnost i odgovornost.
Kao vazno bih dodao da je pored homogeniziranja srpskih politicara i hrvatskog glasackog tijela, ovim sto radi sa SDA uz pomoc "probosanskih stranaka" tipa HDZ, SBB, SNSD stvorio situaciju u kojoj Bosnjaci mogu pricati o ugrozenosti njihovih nacionalnih interesa i na taj nacin homogenizirati bosnjacko glasacko tijelo i raspiriti bosnjacki strah od "obespravljivanja". Vidim Sadik Ahmetovic je vec dao izjave u kojima igra na tu kartu. A usnulim bosnjackim nacionalistima nece dugo trebati da se trgnu iz sna.

Toliko o gradjanskoj SDP, vise je stete nanijela nacionalnim odnosima u BiH od kraja rata od bilo koje druge politicke stranke.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#31 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by webby-x »

Personifikacija SDP-a kroz Zlatka Lagumdžiju je pogrešna.
Kao eto on je loš, ali ostali su dobri. To je tipiča šuplja koju
je HDZ provlačio sa Sanaderom gdje je Sanader žrtveno janje
koje je preuzelo na sebe sve grijehe stranke.

Nisu ostali beskičmenjaci u SDP-u ništa bolji od Lagumdžije.
Walter76
Posts: 323
Joined: 05/09/2011 23:54

#32 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by Walter76 »

Infidel666 wrote:
travnik wrote:Osobno ga smatram političkom štetočinom. Zašto?
- glupavim i propalim potezom da formira vlast na nivou BiH bez SNSD-a je homogenizirao srpske političke stranke koje se "tuku" u NS RS, a u SA nisu bile nikad složnije
- koalicijom s Lijanovićima je kradljivcima glasova i dokazanim lopovima omogućio da odlučuju o sudbinama mnogih
- koalicijom s HSP-om je omogućio da FBiH bude jedna od rijetkih dijelova svijeta gdje je na vlasti neonacistička stranka
- izigravanjem političke volje jednog naroda i postizbornim inženjeringom je doveo BiH u najveću političku krizu nakon rata i homogenizirao biračko tijelo tog narode, te de facto ograničio podršku za SDP među istim na nivou statističke greške (maksimalno)
- politikom koju krase korupcija, nesposobnost, podobnost i nepotizam učinio je novu vlast replikom prethodne
- marginalizacijom svih onih koji mu se u stranci protive, sprječava unutarstranačku demokraciju i guši poštivanje visokih demokratskih principa i standarda stranaka sa zapada, kojima kao svi težimo

itd. itd. itd.


Dakle, radi se o izuzetno prepotentnom, beskrupuloznom i narcisoidnom političaru, lišenog bilo kakvog osjećaja za realnost i odgovornost.
Logicno i ocekivati od SDA simpatizera. Na ovakvim temama se trebaju pisati objektivni komentari.
Sta je to Suljo uradio za Travnik ? Salko Selman, Tahir Lendo, Admir Hadziemric i ostali SDAovci ? Cujem napravili ste pivnicu u rodnoj kuci Ive Andrica? Cujem gradite nova turbeta umjesto fabrika, kulturnih ustanova? Whats up?
Koliko ja divim lik gore nigdje ne spominje uopste sda, a ako je tvoje JEDINO opravdanje za ove gore CINJENICE to da je gore navedeno eto i sda radila (koju btw ne mogu organski, a Bošnjak sam) onda ti je bolje da se nisi javljao i potisnuo taj 'grceviti refleks' koji te jednostavno tjera da branis svog vođu, kralja, idola, boga (neuzubillahi)!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Bosnjak333
Posts: 1264
Joined: 06/06/2012 18:53

#33 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by Bosnjak333 »

SA 071 wrote:
travnik wrote:Osobno ga smatram političkom štetočinom. Zašto?
- glupavim i propalim potezom da formira vlast na nivou BiH bez SNSD-a je homogenizirao srpske političke stranke koje se "tuku" u NS RS, a u SA nisu bile nikad složnije
- koalicijom s Lijanovićima je kradljivcima glasova i dokazanim lopovima omogućio da odlučuju o sudbinama mnogih
- koalicijom s HSP-om je omogućio da FBiH bude jedna od rijetkih dijelova svijeta gdje je na vlasti neonacistička stranka
- izigravanjem političke volje jednog naroda i postizbornim inženjeringom je doveo BiH u najveću političku krizu nakon rata i homogenizirao biračko tijelo tog narode, te de facto ograničio podršku za SDP među istim na nivou statističke greške (maksimalno)
- politikom koju krase korupcija, nesposobnost, podobnost i nepotizam učinio je novu vlast replikom prethodne
- marginalizacijom svih onih koji mu se u stranci protive, sprječava unutarstranačku demokraciju i guši poštivanje visokih demokratskih principa i standarda stranaka sa zapada, kojima kao svi težimo

itd. itd. itd.

Dakle, radi se o izuzetno prepotentnom, beskrupuloznom i narcisoidnom političaru, lišenog bilo kakvog osjećaja za realnost i odgovornost.
Kao vazno bih dodao da je pored homogeniziranja srpskih politicara i hrvatskog glasackog tijela, ovim sto radi sa SDA uz pomoc "probosanskih stranaka" tipa HDZ, SBB, SNSD stvorio situaciju u kojoj Bosnjaci mogu pricati o ugrozenosti njihovih nacionalnih interesa i na taj nacin homogenizirati bosnjacko glasacko tijelo i raspiriti bosnjacki strah od "obespravljivanja". Vidim Sadik Ahmetovic je vec dao izjave u kojima igra na tu kartu. A usnulim bosnjackim nacionalistima nece dugo trebati da se trgnu iz sna.

Toliko o gradjanskoj SDP, vise je stete nanijela nacionalnim odnosima u BiH od kraja rata od bilo koje druge politicke stranke.
Ja sam uvijek govorio da su ovi multietnicari najvece zlo po BiH :lol: :lol: .Dosli oni na vlast i njihovi glasaci kontali da ce nam svima biti bolje,a ono kao prvo trebala im godina dana da formiraju vlast,pa brze se vlast iza rata formirala kad su bile najvece tenzije,fakticki i rat je jos uvijek pomalo trajao.Kao drugo,naprave koaliciju sa strankama hrvatskog predznaka koje osvoje mizeran broj glasova,a onda ih nabiju i kako kako su nelegitimne jer za njih nije glasalo ni 5 % Hrvata.Podjebavaju se sa Covicem,vode opsti rat kako mu ne daju blizu drzavnih institucija,a onda mu fakticki poklone citavu drzavu.
Doveli su nesposobnih kadrova vise nego ikada,evo neki dan ugledam clanak o ministru obrazovanja u USK-a.Kadar SDP-a koji je prije par godina vodio one proteste i trazio vece plate za prosvjetne radnike,a danas je on glavni ebac prosvjetnih radnika jer im upravo on smanjuje plate i da stvar bude jos gora on je obicni ucitelj.Lipovaca je na tim protestima izasao,grlio se sa prosvjetarima,davao im podrsku,a kad je postao ministar prva recenica mu je bila "SMANJITI PLATU PROSVJETNIM RADNICIMA".
Ne smeta meni sto oni kradu jer su krali i svi prije njih,mi to jednostavno tesko mozemo zaustaviti,ali ono sto mene najvise nervira je njihova dvolicnost jer danas pricaju jednu pricu,a sutra rade drugacije i opet za to imaju neko retardirano objasnjenje.Osim sto su kriminalci oni su jos i obicni hajvani i neljudi jer opce-poznato je da je u komunjara nizak stepen morala.
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#34 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by ja1977 »

Država wrote:
naldzik wrote:
Zlatko je u pitanju a ne UVOD....A sto se tice registracije prvi put pisem ovdje !
Zlatko je jedini pošten političar u BiH...
Reci da se salis
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#35 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by MUNAFIK »

Zlaja postenjacina :dance:
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#36 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by Akibh »

Najveci neprijatelj SDP-a a svojski se trudi da postane i najveci neprijatelj cijelog naroda...
esad_plavi
Posts: 354
Joined: 26/06/2012 01:55

#37 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by esad_plavi »

Kompletna stranacka situacija u BiH se vodi po principu "sjasi Kurta da uzjase Murta", SDA, SBB, SDP, (o Harisu da ne govorimo) ne provode nikakve kvalitativno drugacije politike, i dalje je glavno raspodjeliti, sve i zadnju, poziciju u drzavnim firmama i institucijama. Sve dok se ne oformi neka nova stranka s politikom jacanja drzave BiH (pritom ne mislim na ove pokusaje, liberalno-ljevicarskih stranaka, okupljenih oko kojekakvih umjetnika i antipoliticara).

Cijela Evropa se krece u desno, vrijeme je i za nas da izaberemo snaznu desnicu, a ne ove kvazi-ljevicare SDP (koji je opet bolji od beskicmenog SDA i SBB)
Husejin
Posts: 110
Joined: 21/06/2012 15:41

#38 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by Husejin »

Mislim da Zlatko igra na sve ili ništa.Po meni je razlog njegove hazarderske ige, da zaustavi njegovo konstantno slabljenje i sve otvorenije protivljenje unutar SDP-a.Nakon sukoba sa Željkom Komšićem (u kome se javnost jasno opredijelila)trebalo mu je nešto Veliko da se desi da on opet postane Veliki vođa.Možda će uklanjanje SDA iz vlasti ojačati njebgovu poziciju sve do onog trenutka kad se sazna koji je to ustupak učinjen HDZ-u da postanu toliki prijatelji i da HDZ bude ispravan a SDA rušilaćka..Ja lično mislim da je žrtvovan Željko Komšić odnosno obećanje da on više neće smetati HDZ-ovima oko izbora za člana predsjedništva,a ujedno se računa(po oprobanoj formuli) da Željko revoltiran napusti SDP-kao i mnogi do sada koji su se usprotivili velikom vođi,stvaranjem takve klime je i podrška Vuku Jermiću i Zlatkove izjave da je to dobro za cijeli Balkan.Tako će se prilikom sledećih stranačkih izbora Zlatko opet pojaviti sam kao jedini kandidat za velikog vođu.Mišljenja sam da SDA treba da ode u opoziciju,ali se nikada nebih složio da treba SDA uništiti.Jaka SDA isto kao jak SDP trebaju ovoj državi.Mislim da odluke koje donosi Zlatko Lagumdžija sam ,a poslije zove predsjedništvo-komitet stranke da verifikuju njegove odluke je katastrofalan i štetan.Nemislim da bi odluke bile drugačije da je obratno ali bi SDP izgledao kao demokratska stranka.SDA je u tom pogledu daleeeeeeeeko ispred.Bez obzira kakve su odluke ...donosi ih predsjedništvo-minderaši zajedno.Na zadnjim izborima sam glasao za Željka Komšića kao i veliki broj Bošnjaka,ali bih glasao za njega i kad bi bio samostalni kandidat samo zato što mi izgleda najnormaliniji u tom političkom cirkusu koji ..preživljavamo.Ako ga SDP ponovo kandiduje i bude izabran(akoBogda)biće to politička smrt za Čovića.
User avatar
Skijaš
Posts: 12625
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#39 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by Skijaš »

Bosnjak333 wrote:Ja sam uvijek govorio da su ovi multietnicari najvece zlo po BiH :lol: :lol:
Onda takva BiH i ne treba da postoji. Ili će se srušiti zidove iza kojih nacionalisti u mraku i kroz rajcanje naroda održavaju sistem koji im omogućava parazitiranje, ili će se BiH urušiti. A s obzirom na ono kroz šta je sve ova zemlja prošla, mislim da je lako zaključiti ko će prije nestati.
dragonz
Posts: 1791
Joined: 20/09/2008 13:12

#40 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by dragonz »

Država wrote: Zlatko je jedini pošten političar u BiH...
jeste, ali je osuđen za krađu iz "ratnog" stana jedne gospođe
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#41 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by Boom71 »

Skijaš wrote:
Bosnjak333 wrote:Ja sam uvijek govorio da su ovi multietnicari najvece zlo po BiH :lol: :lol:
Onda takva BiH i ne treba da postoji. Ili će se srušiti zidove iza kojih nacionalisti u mraku i kroz rajcanje naroda održavaju sistem koji im omogućava parazitiranje, ili će se BiH urušiti. A s obzirom na ono kroz šta je sve ova zemlja prošla, mislim da je lako zaključiti ko će prije nestati.
kako stvari stoje,bojim se da ce upravo sdp svojim 'ponasanjem',zgaditi pojam socijaldemokratije u bih.da budem jasniji,zgadice ga najvise bosnjacima koji su i trebali biti nosioci te ideje i politike i djelima animirati srbe i hrvate.

socijalna demokratija i multietnicka politika nema perspektivu bez da je ne podrzi jedan ozbiljniji procenat ostala dva konstituivna naroda!
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#42 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by Opetja033 »

Boom71 wrote:kako stvari stoje,bojim se da ce upravo sdp svojim 'ponasanjem',zgaditi pojam socijaldemokratije u bih.da budem jasniji,zgadice ga najvise bosnjacima koji su i trebali biti nosioci te ideje i politike i djelima animirati srbe i hrvate.
socijalna demokratija i multietnicka politika nema perspektivu bez da je ne podrzi jedan ozbiljniji procenat ostala dva konstituivna naroda!
Zasto bi Bosnjaci trebali biti nosioci ideje socijaldemokratije molim te?! :roll:
I po cemu je to uopce socijaldemokratija - kao ideologija, prihvatljivija za multietnicko drustvo od recimo konzervatizma, liberalizma, libertarijanizma?
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#43 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by Boom71 »

Opetja033 wrote:
Boom71 wrote:kako stvari stoje,bojim se da ce upravo sdp svojim 'ponasanjem',zgaditi pojam socijaldemokratije u bih.da budem jasniji,zgadice ga najvise bosnjacima koji su i trebali biti nosioci te ideje i politike i djelima animirati srbe i hrvate.
socijalna demokratija i multietnicka politika nema perspektivu bez da je ne podrzi jedan ozbiljniji procenat ostala dva konstituivna naroda!
Zasto bi Bosnjaci trebali biti nosioci ideje socijaldemokratije molim te?! :roll:
I po cemu je to uopce socijaldemokratija - kao ideologija, prihvatljivija za multietnicko drustvo od recimo konzervatizma, liberalizma, libertarijanizma?
tema je zlatko l.,a socdemokratija je kao najdominantnija od ovih multi.

a bosnjaci bi trebali i jesu nosioci raznih ideja(koliko toliko) jer rezervne domovine nemaju.
juli
Posts: 43
Joined: 14/01/2008 13:33

#44 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by juli »

dragonz wrote:
Država wrote: Zlatko je jedini pošten političar u BiH...
jeste, ali je osuđen za krađu iz "ratnog" stana jedne gospođe


ne znam da li je osudjen za kradju slika i antiknog namjestaja iz gospodjinog stana, bilo bi super da je jeste i ja ti hocu vjerovati.
medjutim, ono sto mene uzrujava i skoro izludjuje su replike mnogih branitelja prevaranata i pljackasa nasih vrlih politicara jeste kada vele " je l osudjen?" pa, nismo ovce, vidimo kako su poklopili sve, policiju, sudstvo, svi su uvezani kao hobotnica, svi se nekim volsebnim nacinom izvuku iz govana, bez da odgovaraju.

zivi sam svjedok nekoliko nedavnih skandala gdje su glavni akteri bili aktualni politicari, pa sta se dogodilo... par clanaka u "nezavisnim" medijima, tri dana tema u kafanama... top puce, bajram prodje :?

sta zelim reci, u svakoj pravnoj drzavi mnogi od njih bi sjedili iza brave, dugo, dugo procesuirani bili.
kod nas je SVE trulo. i momentano nade nema, ma koliko se veliki dio nas upirao biti optimistican :sad:
esad_plavi
Posts: 354
Joined: 26/06/2012 01:55

#45 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by esad_plavi »

juli wrote:
dragonz wrote:
Država wrote: Zlatko je jedini pošten političar u BiH...
jeste, ali je osuđen za krađu iz "ratnog" stana jedne gospođe


ne znam da li je osudjen za kradju slika i antiknog namjestaja iz gospodjinog stana, bilo bi super da je jeste i ja ti hocu vjerovati.
medjutim, ono sto mene uzrujava i skoro izludjuje su replike mnogih branitelja prevaranata i pljackasa nasih vrlih politicara jeste kada vele " je l osudjen?" pa, nismo ovce, vidimo kako su poklopili sve, policiju, sudstvo, svi su uvezani kao hobotnica, svi se nekim volsebnim nacinom izvuku iz govana, bez da odgovaraju.

zivi sam svjedok nekoliko nedavnih skandala gdje su glavni akteri bili aktualni politicari, pa sta se dogodilo... par clanaka u "nezavisnim" medijima, tri dana tema u kafanama... top puce, bajram prodje :?

sta zelim reci, u svakoj pravnoj drzavi mnogi od njih bi sjedili iza brave, dugo, dugo procesuirani bili.
kod nas je SVE trulo. i momentano nade nema, ma koliko se veliki dio nas upirao biti optimistican :sad:
Ali ko je za to kriv, pa nece svoj na svog nikad, ne budimo naivni.. Dok se mi kao gradjani ne ujedinimo i sami ne pocnemo praviti promjene nece se nikad nista promjeniti. :|
juli
Posts: 43
Joined: 14/01/2008 13:33

#46 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by juli »

e, hajde mi sada reci kako bi izgledalo to ujedinjenje? ozbiljno pitam.
citam, pratim, svi smo manje vise nezadovoljni, isfrustrirani, prevareni, ozlojodjeni, osiromaseni, perspektive nigdje na pomolu...
birali smo ih, nadali se i vjerovali bit ce bolje. sta imamo? dodik se sprda s nama, covic likuje, ovi u federaciji isukali jatagane, pa sijeku glave jedni drugima, sve zarad osobnih interesa, drzava u banani...

sat ciniti? kako se ujediniti. opasati se zastavama ljiljana i krenuti u demonstracije. uporno, bez prestanka, mirno i demokratski. prije podne desetine hiljada koji ne sjede u uredima, niti stoje na trakama u tvornicama, poslije podne ovi drugi...

ja samo ovako mogu razumjeti i akceptirati ujedinjenje. ili grcati u septickoj jami, duboko do grla. pitanje je dana kad ce i glava potonuti.
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#47 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by Država »

Opetja033 wrote:

Zasto bi Bosnjaci trebali biti nosioci ideje socijaldemokratije molim te?! :roll:
I po cemu je to uopce socijaldemokratija - kao ideologija, prihvatljivija za multietnicko drustvo od recimo konzervatizma, liberalizma, libertarijanizma?
Jok eto, nego trebamo biti nosioci "eglen-beglen", minder politike...
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#48 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by Opetja033 »

Država wrote:
Opetja033 wrote:

Zasto bi Bosnjaci trebali biti nosioci ideje socijaldemokratije molim te?! :roll:
I po cemu je to uopce socijaldemokratija - kao ideologija, prihvatljivija za multietnicko drustvo od recimo konzervatizma, liberalizma, libertarijanizma?
Jok eto, nego trebamo biti nosioci "eglen-beglen", minder politike...
Kakav argumentovan odgovor na moje pitanje. Klap - klap.
Bosnjak333
Posts: 1264
Joined: 06/06/2012 18:53

#49 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by Bosnjak333 »

Opetja033 wrote:
Država wrote:
Opetja033 wrote:

Zasto bi Bosnjaci trebali biti nosioci ideje socijaldemokratije molim te?! :roll:
I po cemu je to uopce socijaldemokratija - kao ideologija, prihvatljivija za multietnicko drustvo od recimo konzervatizma, liberalizma, libertarijanizma?
Jok eto, nego trebamo biti nosioci "eglen-beglen", minder politike...
Kakav argumentovan odgovor na moje pitanje. Klap - klap.
Po uzoru na Lagumdziju :lol: :lol: :lol: .
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#50 Re: Zlatko Lagumdzija - All about

Post by Država »

Čekaj samo dok počnu na vidjelo izlaziti "Bosanski Sanaderi", onda ćete se smijati. Ovi levati iz SDA kontaju maznuti 8 milijardi maraka inozemne pomoći i onda k'o fol nikom ništa. Samo laganica, vidjećemo ko će se zadnji smijati... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply