Zlatare u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#26

Post by ja_cura_ »

je li to onaj sofic u zlatarskoj ulici, kad udjes s desne strane, negdje treca radnja?
ako jeste, ne znam sta da ti kazem. tri puta sam isla kod njega da mi ugradi brilijantin na narukvici jer je prvobitni ispao, svaki put platila po 60 km da bi na kraju opet ispao. nakon treceg puta sam odustala. jednostavno se ne isplati, a i nakon bacenih 180 km mi je predlagao, da kao platim oko 22o km dodatno, da on sve te brilijante skine te nanovo bolje kao stavi u fasung! :shock: naravno, moje ga oci nisu vise vidjele.

p.s. kod njega su mi vecinom bili neki zastarjeli modeli, ni mami ne bih takvo sto kupila :lol:
zrikavac48
Posts: 596
Joined: 24/10/2007 23:32

#27

Post by zrikavac48 »

za ja_cura: Koliko me jos pamcenje sluzi - brilijantin- je ulje za kosu,
a -brilijant- je bruseni dragi kamen cija vrijednost ovisi o cistoci, velicini i nacinu brusenja.

za bierkof: O pomenutim stilovima ne bih da diskutiram : Istina je da
kod nas sav zlatni nakit je uglavnom industriski bez imalo smisla za dizain.
Mozda je malo kasno, ali moze posluziti za naredni put, a savjet je: "Skokni" na - e Bay Deutschland - dalje biraj "schmuck", pa mozes da biras antikvitete stilova: Bidermaer, Jugendstil/ Art Novo, Art Deko i dr. Sretno!
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#28

Post by ja_cura_ »

zrikavac...

ja jednom napisah brilijantin, drugi put brilijant... sta ces, omaklo se!!! :D
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#29

Post by skojotovski »

zlatarna celje, definitivno. naravno, ukoliko ima to sto trazis. kod njih nema carsijskih lopovluka i podvale. to sto kupis, je to. mozda jos da pogledas u Unitic-u, kad udes odmah lijevo, prije Bulevara. Kurajsi se zove
User avatar
senzibilni
Posts: 111
Joined: 16/08/2009 11:34

#30 Re:

Post by senzibilni »

skojotovski wrote:zlatarna celje, definitivno. naravno, ukoliko ima to sto trazis. kod njih nema carsijskih lopovluka i podvale. to sto kupis, je to. mozda jos da pogledas u Unitic-u, kad udes odmah lijevo, prije Bulevara. Kurajsi se zove
zlatara celje baš je preporuka ,,,,,muški prstenčić 1700 maraka, pa toliko para ne bi ni budala dao
a možda i bi
glupi bosanac
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#31 Re: Zlatare u Sarajevu

Post by ranger »

ajmo tema up,
kakva je situacija sada sa zlatarama, idem na svadbu pa moram kupovat dar.
ima li razlike u cijenama carsija - ilidza (ili drugi dijelovi grada)?
Plaho
Posts: 1
Joined: 26/09/2013 11:09

#32 Re: Zlatare u Sarajevu

Post by Plaho »

Pozdrav svima :)))

imam iskustva sa zlatarom BIČAKČIĆ odavno. Često sam kod njih kupovala jer sam bila jako zadovoljna kvalitetom i dizajnom. Čak sam jednom pokidala lančić (mojom greškom) i onako sa "strahom" sam im se obratila, ali su me ljubazno dočekali i besplatno mi popravili. Jednom sam kupila prsten u nekoj drugoj zlatari,misleći da ću jeftinije proći, i kad su kamenčići počeli ispadati, na popravke sam platila skoro pola cijene prstena. Definitivno zlatara Bičakčić. Nikad više neću lutati. Zbog 5 KM uštede, zijanila sam više od 55Km! Osim toga, tu je i tradicija. Svi znaju za njih :thumbup:
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#33 Re: Zlatare u Sarajevu

Post by HomeSweetHome »

Sorry, ali po mom misljenju se s Quraishijem se niko ne moze mjeriti...
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#34 Re: Zlatare u Sarajevu

Post by Hemera »

zahvaljujemo na reklami za bicakcica
divni ste doista
MagyA
Posts: 33
Joined: 05/03/2012 12:24

#35 Re: Zlatare u Sarajevu

Post by MagyA »

Dragi forumaši,
ima li neko da zna kako se zove zlatara u Gazi Husrev begovoj ulici koja je prva sa lijeve strane kada se udje iz Ferhadijine ulice? Znači, prva do Slatkog ćošeta. Hvala :)
car2ist
Posts: 2
Joined: 10/11/2014 11:04

#36 Re: Zlatare u Sarajevu

Post by car2ist »

Pozdrav svima!
Danas sam bio u zlatari Bičakčić. Dočekala me radinca koja nije u stanju odgoviriti na pozdrav. Čita neke novine, ma ni da se pomakne.
Dalje..
Na moje pitanje: "Možete li mi Vi preporučiti neki prsten?", dotična drsko i povišenim tonom odgovara: "Kako ću ti ja pomoći, ako sam ne znaš šta hoćeš?!"
Nakon toga sam napustio zlataru, kao što bi svaka normalna osoba uradila. Mjesto očekivanog profesionalizma, naletim na neku "pijačarku" koja mi pokvari dan.
Bičakčić? -Ne hvala!

P.S.
Ako neko može preporučiti neku ozbiljnu zlataru, javite. Unaprijed hvala!
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#37 Re: Zlatare u Sarajevu

Post by kredenac-ac »

Ima li novijih informacija o cijenama u zlatarama. Da li je npr u zlatarskoj ulici isti komad zlata u razlicitim radnjama po 5-10KM razlike ili su bas velike razlike.

Trebam par poklona u zlatu kupiti pa da ne lutam mnogo, da znam gdje da odem... a i po mogucnosti da ne bankrotiram hhaha

Ima li po gradu jeftinijih zlatara?
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#38 Re: Zlatare u Sarajevu

Post by teuta06 »

gdje kupiti vjenčano prstenje - burme... koje su zlatare u Sarajevu najbolje, gdje gledati, kako se kreću cijene? koliko ste vi svoje platili?

tražim neko lijepo usklađeno prstenje, mogu biti diskretno ukrašeni :)
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#39 Re: Zlatare u Sarajevu

Post by foxlife »

teuta06 wrote: 29/04/2021 12:21 gdje kupiti vjenčano prstenje - burme... koje su zlatare u Sarajevu najbolje, gdje gledati, kako se kreću cijene? koliko ste vi svoje platili?

tražim neko lijepo usklađeno prstenje, mogu biti diskretno ukrašeni :)
Ja sam prije dvije godine kao kum kupio u zlatari sto je u scc-u
Koliko me sjecanje sluzi obe su bile oko 270 maraka kao u paru nekom
Isti dizajn i ta fora al nisu nista posebno imali rezbarije i sl
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#40 Re: Zlatare u Sarajevu

Post by teuta06 »

foxlife wrote: 29/04/2021 14:38
teuta06 wrote: 29/04/2021 12:21 gdje kupiti vjenčano prstenje - burme... koje su zlatare u Sarajevu najbolje, gdje gledati, kako se kreću cijene? koliko ste vi svoje platili?

tražim neko lijepo usklađeno prstenje, mogu biti diskretno ukrašeni :)
Ja sam prije dvije godine kao kum kupio u zlatari sto je u scc-u
Koliko me sjecanje sluzi obe su bile oko 270 maraka kao u paru nekom
Isti dizajn i ta fora al nisu nista posebno imali rezbarije i sl
Je l to swissjewellery na drugom ili trećem katu?

znam i za nju...ali ne znam stvarno kakva je, kakve su recenzije, iako mi je odavno zapela za oko
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#41 Re: Zlatare u Sarajevu

Post by foxlife »

teuta06 wrote: 29/04/2021 14:48
foxlife wrote: 29/04/2021 14:38
teuta06 wrote: 29/04/2021 12:21 gdje kupiti vjenčano prstenje - burme... koje su zlatare u Sarajevu najbolje, gdje gledati, kako se kreću cijene? koliko ste vi svoje platili?

tražim neko lijepo usklađeno prstenje, mogu biti diskretno ukrašeni :)
Ja sam prije dvije godine kao kum kupio u zlatari sto je u scc-u
Koliko me sjecanje sluzi obe su bile oko 270 maraka kao u paru nekom
Isti dizajn i ta fora al nisu nista posebno imali rezbarije i sl
Je l to swissjewellery na drugom ili trećem katu?

znam i za nju...ali ne znam stvarno kakva je, kakve su recenzije, iako mi je odavno zapela za oko
Ma dole ono u prizemlju ne znam stvarno kako se zove ta juvelirnica ili sta je vec
bjjarmbar
Posts: 319
Joined: 22/02/2022 12:49

#42 Re: Zlatare u Sarajevu

Post by bjjarmbar »

Kako stoji sad situacija sa zlatarama u gradu ? Isplati li se uopšte gledati po Čaršiji ili ici na provjerena mjesta koja izdaju racune ?

Ima li neko da podijeli iskustva sa zlatarama tipa Quraishi, Celje, Dar ? Mladja je osoba u pitanju, pa znaci li to nesto u odabiru mjesta gdje kupiti ?
User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#43 Re: Zlatare u Sarajevu

Post by nepass1 »

Ja sam kupovao kod bicakcica, mislim da se i racun moze dobiti. Haj da spomenem znam se sa starim i kcerkom mu pa nije bilo nikakvih zezancija. Celje mi je bas skupo bilo.
Post Reply