Zivotno osiguranje

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

mahalik
Posts: 1919
Joined: 12/09/2009 16:48

#526 Re: Zivotno osiguranje

Post by mahalik »

A taj wvp se isto reklamirao kao da je iz Graza a vamo zijad Blekic umiješan
User avatar
drndalo
Posts: 22867
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#527 Re: Zivotno osiguranje

Post by drndalo »

Ne znas da su Blekići stara Štajeska famAlija? :roll:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#528 Re: Zivotno osiguranje

Post by iceman ze »

Zar nije on oko dionica, brokera, firmi, o'tkle on u jevrejskim naukama?
User avatar
drndalo
Posts: 22867
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#529 Re: Zivotno osiguranje

Post by drndalo »

iceman ze wrote: 28/12/2020 19:41 Zar nije on oko dionica, brokera, firmi, o'tkle on u jevrejskim naukama?
Dje ces jevrejskije, ima ga dje god se tudje pare mogu klepati...
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#530 Re: Zivotno osiguranje

Post by iceman ze »

pustio sam u kucu ove Grawe/Safe da prezentuju finansijske proizvode, znam da imaju dobre partyje i da su odusevljeni svojim provizijama :D aj samo da nije WIG grupacija :-)
User avatar
drndalo
Posts: 22867
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#531 Re: Zivotno osiguranje

Post by drndalo »

Gotov si sad kad te sekta oznaci... :mrgreen:

Ja naceo 21 godinu trajanja...
lissics
Posts: 509
Joined: 09/08/2018 06:29

#532 Re: Zivotno osiguranje

Post by lissics »

Ima li neko slucajno onu matricu / tabelu od Grawe Elite da okaci ovdje? Negdje sam je zagubio
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#533 Re: Zivotno osiguranje

Post by iceman ze »

drndalo wrote: 11/12/2021 23:47 Gotov si sad kad te sekta oznaci... :mrgreen:

Ja naceo 21 godinu trajanja...

svoju dobit grawe u sta dalje ulaze, u dionice?
User avatar
drndalo
Posts: 22867
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#534 Re: Zivotno osiguranje

Post by drndalo »

lissics wrote: 12/12/2021 05:46 Ima li neko slucajno onu matricu / tabelu od Grawe Elite da okaci ovdje? Negdje sam je zagubio
Malo je to preopsirna tabela, zavisi od tvojih godina, duzine trajanja i godisnje uplate. Trazi im da ti posalju na mail tvoju. Pretpostavljam da govoris o onoj sa Kapitaliziranom i Otkupnom sumom po godinama...?
iceman ze wrote: 12/12/2021 07:24 svoju dobit grawe u sta dalje ulaze, u dionice?
Ne koliko ja znam. To bas ne bi (po austrijskim pravilima) smjeli raditi. Prije nego su poceli kupovati svoje nekretnine koje onda izdaju drugima, pare su bile samo orocavane i tako to. Bilo mi je jako drago kada su prvu zgradu na Alipasinom kupili prije 15-ak godina...
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#535 Re: Zivotno osiguranje

Post by iceman ze »

za banke znam da osiguravaju do 50000 KM depozite stedisa kod Centralne banke. Kako onda osiguravajuce kuce to rade kad su u pitanju njihove uplacene visegodisnje premije?
lissics
Posts: 509
Joined: 09/08/2018 06:29

#536 Re: Zivotno osiguranje

Post by lissics »

drndalo wrote: 12/12/2021 09:23 Malo je to preopsirna tabela, zavisi od tvojih godina, duzine trajanja i godisnje uplate. Trazi im da ti posalju na mail tvoju. Pretpostavljam da govoris o onoj sa Kapitaliziranom i Otkupnom sumom po godinama...?
Da, da. To je ta. Btw ako se prezivas Drnda i radio za Grawe, mozda sam bas od tebe i uzeo policu :)
User avatar
drndalo
Posts: 22867
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#537 Re: Zivotno osiguranje

Post by drndalo »

lissics wrote: 12/12/2021 11:37
drndalo wrote: 12/12/2021 09:23 Malo je to preopsirna tabela, zavisi od tvojih godina, duzine trajanja i godisnje uplate. Trazi im da ti posalju na mail tvoju. Pretpostavljam da govoris o onoj sa Kapitaliziranom i Otkupnom sumom po godinama...?
Da, da. To je ta. Btw ako se prezivas Drnda i radio za Grawe, mozda sam bas od tebe i uzeo policu :)
Ma jok. Nisam Drnda... Nekad davno sam radio za Safelife koji je radio za njih.
User avatar
drndalo
Posts: 22867
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#538 Re: Zivotno osiguranje

Post by drndalo »

iceman ze wrote: 12/12/2021 10:34 za banke znam da osiguravaju do 50000 KM depozite stedisa kod Centralne banke. Kako onda osiguravajuce kuce to rade kad su u pitanju njihove uplacene visegodisnje premije?
Koliko znam, ne postoji takva obaveza kod osiguranja. Ono sto uplacujes nije depozit.
exsist12
Posts: 42
Joined: 03/01/2017 23:58

#539 Re: Zivotno osiguranje

Post by exsist12 »

drndalo wrote: 12/12/2021 11:42
lissics wrote: 12/12/2021 11:37

Da, da. To je ta. Btw ako se prezivas Drnda i radio za Grawe, mozda sam bas od tebe i uzeo policu :)
Ma jok. Nisam Drnda... Nekad davno sam radio za Safelife koji je radio za njih.
Ko ti je bio mentor ?
User avatar
drndalo
Posts: 22867
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#540 Re: Zivotno osiguranje

Post by drndalo »

Nije bitno.
BellaDonna2014
Posts: 4
Joined: 14/02/2014 14:25

#541 Re: Zivotno osiguranje

Post by BellaDonna2014 »

Jutro! Ako je neko radio za Safe Life, moze mi malo podijeliti iskustvo?
User avatar
drndalo
Posts: 22867
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#542 Re: Zivotno osiguranje

Post by drndalo »

Sta te interesuje? Nisam u tome >10 godina, pa se sigurno nesto promijenilo.
BellaDonna2014
Posts: 4
Joined: 14/02/2014 14:25

#543 Re: Zivotno osiguranje

Post by BellaDonna2014 »

Rado bi iz prve ruke cula iskustva jer na prvom sastanku s mentorom tj covjekom koji me pozvao na kavu da mi objasni kako cu kad odem u penziju biti siromasna ako ne uzmem osiguranje i predavanju na koje sam otišla jer me uhvatio nespremnu i kao to je prekosutra, moram predati spisak i bla-bla ja sam pristala, sve se čini divno i krasno a ja sam pomalo skepticna, dakle kako je raditi, ima li zarade jer one cifre su boli glava ali ako ne razvijem, mrezu nista od toga. Druga stvar ako osiguram par najblizih i nesto krene po zlu, na primjer pricaju o pozajmici koja se moze uzeti nakon 1/10 ugovorenog perioda a nisu spomenuli penale u vidu kamata ako se ne vrati. Sta je s policom koji osiguranik nije potpisao jer ce mu doci na kucnu adresu, hoce li xy osoba dobiti u medjuvremenu dijabetes, hipertenziju ili nesto slicno i zaboraviti da se to treba prijaviti pa npr kad umre, rodbina nece nista dobiti jer to nije prijavljeni i svasta nesto. Ne znam jesam li zapetljala ali uglavnom imam moralne dileme i zelim cuti istinu od nekog drugog ko nije u ulozi osobe koja mene vrbuje da postanem agent. Hvala unaprijed...
User avatar
drndalo
Posts: 22867
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#544 Re: Zivotno osiguranje

Post by drndalo »

Moralna dilema ti treba biti da li zelis lagati ljude... I ne moze ti to biti osnovni posao, da zivis od njega, barem ne ako ne lazes.

Ja sa svih svojih 20-ak osiguranika jos uvijek govorim, ali im nisam pricao bajke o 100% zarade, o 100% isplate polise ako odustanu u 2 godini itd... Znam ih koji su zbog pricanja "svasta" bili uspjesniji od mene, ali oni vecinom prelaze na drugu stranu ulice od svojih osiguranika.

Elem, Safe je agencija koja prodaje polise za prava osiguranja i s te strane ne moras brinuti, ne krades nista. Ja sam krenuo prije 23 godine, i dogodine naplacujem svoje 24 godine u GRAWEtu... Proslo je relativno brzo, sta cu s tim parama jos ne znam.

U principu, nepotpisana ponuda za polisu nije vazeca, nece je izdati. Osoba koja kod potpisa ponude izjavi da nema nikakve vazne bolesti, a u med.kartonu u Domu Zdravlja se nadje nalaz aritmije srca (ili neke druge ozbiljne bolesti) stariji od ponude, povlaci nevaznost polise. Koliko se ja sjecam, u takvom slucaju bi se veci dio uplacenih para vratio nasljednicima, ali ne i dio koji se odnosi na smrt.

U svakom slucaju, ne daj da te "mentor" hvata na brzaka ni oko cega. Nema tu "trehe". Ja sam isao u to jer sam zelio da si ostavljam pare za penziju, pa sam tek nakon toga i sam isao u prodaju, zasto da ne...? Ali nisam isao u to da se ja obogatim... Ljudi vole bajke, ako im neko obeca 100%, a ti samo 70%, bez obzira sto oni lazu, oni koji su musterije ali pohlepni, ce otici kod njega. Nije mi se jednom desilo. Kada su povlacili pare nakon par godina, umjesto da dobiju 100% kako su im obecali drugi (a ja im rekao da ce dobiti manje od uplate), jedna glava 1000 jezika, svi smo MI lopovi, lazemo, ovo, ono... Rekoh, "sta sam ti ja rekao da ce biti kod ranijeg raskida?", kaze pa da cu dobiti umanjeno... "OK, i gdje si kupio polisu?" Kod "Pere"... "Pa vidi s Perom da ti isplati obecanu razliku, jer ja ti nisam htio lagati za 200 KM provizije, Pero jeste..."

Uglavnom, raditi s ljudima je tesko, nije zahvalno, i budi oprezna da ne naletis na "avione/kamione", pa da se svadjas sa prijateljima, rodbinom, poznanicima. Proizvod je dobar, nosi neko pokrice u slucaju ranije smrti, sigurnost familiji, sklanjas svoje pare od sebe za starost, i sigurno je ulaganje sa strane sigurnosti. Neces se obogatiti ni polisom, ni prodajom polisa, ali dodatni honorar moze biti.

Ako ne budes zadovoljna sa uslugom tog "mentora" i raspizdi te, javi mi se na PP, da te uputim na kolegicu koja radi direktno za Grawe, ona barem bombe ne baca... Ja sam sa Safe-om (i svim osiguranjima cije je polise prodavao) imao mentalni problem, da u ugovoru pise "Niko nije kriv za netacna obecanja koja agent dadne"... I onda skontam da ja pazim na taj clan ugovora, a druge kolege ne...
BellaDonna2014
Posts: 4
Joined: 14/02/2014 14:25

#545 Re: Zivotno osiguranje

Post by BellaDonna2014 »

drndalo wrote: 13/11/2023 15:29 Moralna dilema ti treba biti da li zelis lagati ljude... I ne moze ti to biti osnovni posao, da zivis od njega, barem ne ako ne lazes.

Ja sa svih svojih 20-ak osiguranika jos uvijek govorim, ali im nisam pricao bajke o 100% zarade, o 100% isplate polise ako odustanu u 2 godini itd... Znam ih koji su zbog pricanja "svasta" bili uspjesniji od mene, ali oni vecinom prelaze na drugu stranu ulice od svojih osiguranika.

Elem, Safe je agencija koja prodaje polise za prava osiguranja i s te strane ne moras brinuti, ne krades nista. Ja sam krenuo prije 23 godine, i dogodine naplacujem svoje 24 godine u GRAWEtu... Proslo je relativno brzo, sta cu s tim parama jos ne znam.

U principu, nepotpisana ponuda za polisu nije vazeca, nece je izdati. Osoba koja kod potpisa ponude izjavi da nema nikakve vazne bolesti, a u med.kartonu u Domu Zdravlja se nadje nalaz aritmije srca (ili neke druge ozbiljne bolesti) stariji od ponude, povlaci nevaznost polise. Koliko se ja sjecam, u takvom slucaju bi se veci dio uplacenih para vratio nasljednicima, ali ne i dio koji se odnosi na smrt.

U svakom slucaju, ne daj da te "mentor" hvata na brzaka ni oko cega. Nema tu "trehe". Ja sam isao u to jer sam zelio da si ostavljam pare za penziju, pa sam tek nakon toga i sam isao u prodaju, zasto da ne...? Ali nisam isao u to da se ja obogatim... Ljudi vole bajke, ako im neko obeca 100%, a ti samo 70%, bez obzira sto oni lazu, oni koji su musterije ali pohlepni, ce otici kod njega. Nije mi se jednom desilo. Kada su povlacili pare nakon par godina, umjesto da dobiju 100% kako su im obecali drugi (a ja im rekao da ce dobiti manje od uplate), jedna glava 1000 jezika, svi smo MI lopovi, lazemo, ovo, ono... Rekoh, "sta sam ti ja rekao da ce biti kod ranijeg raskida?", kaze pa da cu dobiti umanjeno... "OK, i gdje si kupio polisu?" Kod "Pere"... "Pa vidi s Perom da ti isplati obecanu razliku, jer ja ti nisam htio lagati za 200 KM provizije, Pero jeste..."

Uglavnom, raditi s ljudima je tesko, nije zahvalno, i budi oprezna da ne naletis na "avione/kamione", pa da se svadjas sa prijateljima, rodbinom, poznanicima. Proizvod je dobar, nosi neko pokrice u slucaju ranije smrti, sigurnost familiji, sklanjas svoje pare od sebe za starost, i sigurno je ulaganje sa strane sigurnosti. Neces se obogatiti ni polisom, ni prodajom polisa, ali dodatni honorar moze biti.

Ako ne budes zadovoljna sa uslugom tog "mentora" i raspizdi te, javi mi se na PP, da te uputim na kolegicu koja radi direktno za Grawe, ona barem bombe ne baca... Ja sam sa Safe-om (i svim osiguranjima cije je polise prodavao) imao mentalni problem, da u ugovoru pise "Niko nije kriv za netacna obecanja koja agent dadne"... I onda skontam da ja pazim na taj clan ugovora, a druge kolege ne...
Hvala puno! Ja isto nemam zeludac presutjeti nesto sto pise a moglo bui nekog kostati, kod mene je ona star 100x mjeri, jednom rezi. ne bi htjela da moram od svojih najblizih okretati glavu zbog neke provizije, posteno kako bude...Lp i hvala jos jednom
Moenx
Posts: 1681
Joined: 26/06/2013 10:36

#546 Re: Zivotno osiguranje

Post by Moenx »

Ukoliko uplacujemo Grawe ziv osiguranje i pri tom stize uplatnica za tri mjeseca recimo od 1 5 do 1 8 koji je rok uplate i da li.pravi razliku ako se uplati recimo 20 neekog aprila ili pal 12 15 maja
zrakomlat
Posts: 10248
Joined: 23/09/2012 17:22

#547 Re: Zivotno osiguranje

Post by zrakomlat »

Moenx wrote: 09/05/2024 17:57 Ukoliko uplacujemo Grawe ziv osiguranje i pri tom stize uplatnica za tri mjeseca recimo od 1 5 do 1 8 koji je rok uplate i da li.pravi razliku ako se uplati recimo 20 neekog aprila ili pal 12 15 maja
Pa trebalo bi se platiti do kraja aprila ali nije frka ni tokom maja. Može ti doći ponovo pismo kao opomena, napomena ali nema nekih posljedica. Ja plaćam polugodišnje, prošle godine sam zakasnio 2 mjeseca, nisam u zatvoru :D
User avatar
drndalo
Posts: 22867
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#548 Re: Zivotno osiguranje

Post by drndalo »

Tacno, ne tuku ako se zakasni.

Jedino ne znam tacno nakon kolikog neplacanja polisa prelazi u kapitalizaciju (mirovanje), mislim nakon 3 mjeseca kasnjenja.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4553
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#549 Re: Zivotno osiguranje

Post by VladaFBiH »

drndalo wrote: 13/11/2023 15:29 U principu, nepotpisana ponuda za polisu nije vazeca, nece je izdati. Osoba koja kod potpisa ponude izjavi da nema nikakve vazne bolesti, a u med.kartonu u Domu Zdravlja se nadje nalaz aritmije srca (ili neke druge ozbiljne bolesti) stariji od ponude, povlaci nevaznost polise. Koliko se ja sjecam, u takvom slucaju bi se veci dio uplacenih para vratio nasljednicima, ali ne i dio koji se odnosi na smrt.
Ovo me interesuje - odakle im pravo da gledaju tvoj privatni karton kome nema niko pristupa sem tvog ljekara?

Ako želiš osiguranje firno tražiš ljekarski/sistematski pregled da se uradi o tvom trošku i imaš sve ali nemaš pravo da gledaš nečiji karton.
User avatar
drndalo
Posts: 22867
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#550 Re: Zivotno osiguranje

Post by drndalo »

Ne znam sta da ti kazem, u slucaju smrtnog slucaja oni putem doktora mogu doci i dolaze do nalaza koje mogu naci. Mozda se i preko Suda pozovu na pristup tome, jer treba da isplate stetu u skladu sa mojom izjavom da nisam bolovao ranije ni od kakvih opasnih oboljenja.

Pricas o zastiti podataka u zemlji u kojoj je normalno da neko proda podatke o prebivalistu firmama koje su otkupile dugove za parkiranje u HR ili SRB, i koje onda salju advokati iz inostranstva...?
Post Reply