Zivot u zajednici

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#101 Re: Zivot u zajednici

Post by SaraFina »

Nekadjevojka wrote:
dobar osjecaj wrote:
Nekadjevojka wrote: Potpuno istog sam misljenja evo cekam ga da dode sa posla pa da popricamo nadam se da ce se i on slozit samnom ili cu ga izgubit druge nema . Javit cu sta je i kako je bilo. Pozdrav!
Tako krupne životne odluke se ne trebaju donositi pod pritiskom i osjecajem da moras pristati na nesto sto ne zelis jer mislis da ces izgubiti nekoga.
Ma joj ne znam vidim da se on vezao za to i ne znam da li bi odustao od toga dok ne popricam. Vala jest velika odluka al bolje da kazem iskreno sad nego poslije kad se preselimo i ulozimo u to.

Može se u takvoj vezi puno lošijih stvari desiti, nego da uložiš rad i trud u obnavljanje kuće.

Ja bi da sam na tvom mjestu, prvo posao našla i finansijski postala neovisna, jer ti je onda pregovaračka pozicija u vezi na jednom sasvim drugom kolosjeku.
Pa onda sredila jedno po jedno.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#102 Re: Zivot u zajednici

Post by spreca »

stakasa wrote:
SasaVugdalic wrote:
Nekadjevojka wrote: Ja mislim da to nije usamljenost vec kad se dovoljno opeces volis svoj mir bitniji ti je od toga da budes u pravu . Nas nardo je jos puno tradicionala osobito ovdje u Bosni mlade cure trbe svasta dok muskarci koji su fini trpe zene koje s njima upravljaju...svako nekom nalaze sta ce kako ce.

Sta ces tako nam je kako nam je u ovakvom drustvu. Ljudi se trebaju mijenjati radi svog dobra no mir mi je ipak bitniji bolje i sam nego s bilo kim pa svoj zivot sjebat za sve godine. Naravno uvijek se moze ispocetka al bolje sprijeict nego lijecit. Smatram da postoji negdje neki muskarac bas ko i ja da ima isto misljenje ako to nije ovaj s kojim sam trenutno.

Pa ne znam sto ce ti momak/muz uopste ako toliko insistiras na svom miru.

Ako ti je momak samo vezan za tu kucu necete imati problema da se distancirate i od amidza. A ako je momku i stalo do druzenja sa svojom familijom, a on se radi tebe od njih distancira, ja to ne bih nikada mogao nositi na savjesti.
Otprilike to
Ja bi to lako rjesio...renoviro bi kucu bez nje i nevazno kakve su mi amidze
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#103 Re: Zivot u zajednici

Post by SaraFina »

U BiH raja ima problem da razgraniči pojmove porodica i familija.

Nema ništa loše u ovom što djevojka napisala. I ja želim svoj mir i svoju privatnost. Mogućnost da se družim s ljudima s kojim sa se družila i prije veze/braka.
Zašto bi bilo ko to vidio negativno?

To važi i za moju familiju. Ne samo partnerovu.
Ako smo ja i on porodica ... Ostali su familija. A polazeći od teze nezdrave "zajednice", pa trebali smo svi onda ostati u pećinama zajedno s roditeljima i užom i širom familijom.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#104 Re: Zivot u zajednici

Post by moonca »

spreca wrote: Ja bi to lako rjesio...renoviro bi kucu bez nje i nevazno kakve su mi amidze
Nisu u braku.. moze naravno....
..stvar je u tome- mozda ona razmislja--unaprijed- da razvodom dobiva pola te kuce -a, ne bi blizu pijanih amidza... :-) hipoteticki
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#105 Re: Zivot u zajednici

Post by Seyfo »

Slozio bih se s prijedlogom da ne ostavljas alkohol prerano. Niko nije toga vrijedan. Ostale dileme i trileme ...kako hoces.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#106 Re: Zivot u zajednici

Post by insomnia78 »

Vecina danasnjih nevista bi najradije da ti razjebes sa svima. Kakve amidze, kakav otac i mati, kakve picke materine. Ona zna sta je dobro za tebe
Pazi samo ovo
Ja nisam bas osoba porodicna pricali smo vec o tome kako zelim dole svoj zivot i rekao je da to stoji i nakon par dana dolazi po mene sa amidzom da idemo dole njima na sta sma ja ono pukla u sebi u tom momentu...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#107 Re: Zivot u zajednici

Post by spreca »

moonca wrote:
spreca wrote: Ja bi to lako rjesio...renoviro bi kucu bez nje i nevazno kakve su mi amidze
Nisu u braku.. moze naravno....
..stvar je u tome- mozda ona razmislja--unaprijed- da razvodom dobiva pola te kuce -a, ne bi blizu pijanih amidza... :-) hipoteticki
Nije ona danas saznala da on ima amidze...danas bi najradije da momak nema nikoga jer jebiga smeta svekrva,svekar ,zaova amidza daidza svi smetaju :lol: :lol: :lol:...kuca ne smeta ali amidzeeeee :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#108 Re: Zivot u zajednici

Post by insomnia78 »

To je to.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#109 Re: Zivot u zajednici

Post by spreca »

Cini mi se ovo Sadeta napravila drugi profil ili joj ovo sestra :lol: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#110 Re: Zivot u zajednici

Post by moonca »

spreca wrote:
moonca wrote:
spreca wrote: Ja bi to lako rjesio...renoviro bi kucu bez nje i nevazno kakve su mi amidze
Nisu u braku.. moze naravno....
..stvar je u tome- mozda ona razmislja--unaprijed- da razvodom dobiva pola te kuce -a, ne bi blizu pijanih amidza... :-) hipoteticki
Nije ona danas saznala da on ima amidze...danas bi najradije da momak nema nikoga jer jebiga smeta svekrva,svekar ,zaova amidza daidza svi smetaju :lol: :lol: :lol:...kuca ne smeta ali amidzeeeee :lol:
Iskreno -i smetaju.... gotovo-uzivajte u djeci, ako uopste imate volje , mnogi se zasite , pa se rijese djece i prije vremena :wink:

..dakle do momenta kada se odluce zeniti /udati...
.izuzetak- bolest- blize familije... tu treba pomoci -od mogucnosti opet... :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#111 Re: Zivot u zajednici

Post by moonca »

insomnia78 wrote:Vecina danasnjih nevista bi najradije da ti razjebes sa svima. Kakve amidze, kakav otac i mati, kakve picke materine. Ona zna sta je dobro za tebe
Pazi samo ovo
Ja nisam bas osoba porodicna pricali smo vec o tome kako zelim dole svoj zivot i rekao je da to stoji i nakon par dana dolazi po mene sa amidzom da idemo dole njima na sta sma ja ono pukla u sebi u tom momentu...

100% je u pravu-- sad, kad ovo procitah-- mozda i ne treba s njim pricati... :oops: :)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#112 Re: Zivot u zajednici

Post by spreca »

moonca wrote:
Iskreno -i smetaju.... gotovo-uzivajte u djeci, ako uopste imate volje , mnogi se zasite , pa se rijese djece i prije vremena :wink:

..dakle do momenta kada se odluce zeniti /udati...
.izuzetak- bolest- blize familije... tu treba pomoci -od mogucnosti opet... :-)
Posle 5 godina sjetila se da joj smetaju amidze i njegova familija...sto je zajebavala covjeka 5 godina....znala je sve za ranije.....pa da su u stanu moze joj komsiluk stalno zvoniti na vrata ,sta ce onda biti uzavadi sa cijelim komsilukom....a nezna da za nedaj boze im amidze mogu spasiti zivot ili komsije...ljudi su uvijek zivjeli u zajednicama.....onda najbolje u shumu i tamo zivjeti ali tamo ima lisica ,vrana medjeda :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#113 Re: Zivot u zajednici

Post by moonca »

spreca wrote:
moonca wrote:
Iskreno -i smetaju.... gotovo-uzivajte u djeci, ako uopste imate volje , mnogi se zasite , pa se rijese djece i prije vremena :wink:

..dakle do momenta kada se odluce zeniti /udati...
.izuzetak- bolest- blize familije... tu treba pomoci -od mogucnosti opet... :-)
Posle 5 godina sjetila se da joj smetaju amidze i njegova familija...sto je zajebavala covjeka 5 godina....znala je sve za ranije.....pa da su u stanu moze joj komsiluk stalno zvoniti na vrata ,sta ce onda biti uzavadi sa cijelim komsilukom....a nezna da za nedaj boze im amidze mogu spasiti zivot ili komsije...ljudi su uvijek zivjeli u zajednicama.....onda najbolje u shumu i tamo zivjeti ali tamo ima lisica ,vrana medjeda :lol:
.. pa studirala- nije obracala paznju na okolinu... jelte ... :oops: mozda grijesim...
.kad se zabavljas - ne vidish nista.... tek ti svane kada treba donijetu neku odluku, kao sto je ova- brak- ulaganje zajednickog novca --gdje .... :-) :-D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#114 Re: Zivot u zajednici

Post by insomnia78 »

Nista. Nek nabavi macku dok je vrijeme
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#115 Re: Zivot u zajednici

Post by spreca »

moonca wrote: .. pa studirala- nije obracala paznju na okolinu... jelte ... :oops: mozda grijesim...
.kad se zabavljas - ne vidish nista.... tek ti svane kada treba donijetu neku odluku, kao sto je ova- brak- ulaganje zajednickog novca --gdje .... :-) :-D
O vo me podsjeti na onu jednu kad je na porodjaju pitaju kako je ....veli ona ljepoje kad ulazi :oops: ali tesko kad izlazi :lol: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#116 Re: Zivot u zajednici

Post by moonca »

spreca wrote:
moonca wrote: .. pa studirala- nije obracala paznju na okolinu... jelte ... :oops: mozda grijesim...
.kad se zabavljas - ne vidish nista.... tek ti svane kada treba donijetu neku odluku, kao sto je ova- brak- ulaganje zajednickog novca --gdje .... :-) :-D
O vo me podsjeti na onu jednu kad je na porodjaju pitaju kako je ....veli ona ljepoje kad ulazi :oops: ali tesko kad izlazi :lol: :lol:
eto ... i nista - opet puste da********************* :oops: :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#117 Re: Zivot u zajednici

Post by spreca »

moonca wrote:
eto ... i nista - opet puste da********************* :oops: :lol:
Nista nije pod moranje :mrgreen:
lovebunny
Posts: 13
Joined: 02/09/2011 02:09

#118 Re: Zivot u zajednici

Post by lovebunny »

Mislim da I sama znas kakav je seoski mentalite. Ocitio da je zivot u njegovom selu nesto sto tebi ne odgovara i ne bi bilo dobro da se prisiljvas na to. Ako bi on bio ok sa time da obnovi kucu radi emocionalnih razloga al ne i da zivite tu, mozda. Druga stvar ti kad se preselis u njegovo selo gubis na neki nacin svoju autonomiju. Npr. Moj suprug i ja zivimo na drugom kontinentu oboje smo tradicionalni ali i donekle vrednujemo moderan zivot. Nisam pretjerano drustvena osoba i kada odem u selo moga supruga pokusavam da ako nista drugo radi kulture da postujem njegovu obitelj. Meni osobno smeta seoska ogovaranja, zatvoreni mentalitet i sva ta negativnost i ne mislim da bi mogla ziviti tu ikada i to sam mu rekla. moj suprug isto zeli obnoviti staru kucu koja mu je ostala iza oca i to postujem al sam iskrena da ja necu zivjeti tu. Sretno ti, :thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#119 Re: Zivot u zajednici

Post by spreca »

lovebunny wrote:Mislim da I sama znas kakav je seoski mentalite. Ocitio da je zivot u njegovom selu nesto sto tebi ne odgovara i ne bi bilo dobro da se prisiljvas na to. Ako bi on bio ok sa time da obnovi kucu radi emocionalnih razloga al ne i da zivite tu, mozda. Druga stvar ti kad se preselis u njegovo selo gubis na neki nacin svoju autonomiju. Npr. Moj suprug i ja zivimo na drugom kontinentu oboje smo tradicionalni ali i donekle vrednujemo moderan zivot. Nisam pretjerano drustvena osoba i kada odem u selo moga supruga pokusavam da ako nista drugo radi kulture da postujem njegovu obitelj. Meni osobno smeta seoska ogovaranja, zatvoreni mentalitet i sva ta negativnost i ne mislim da bi mogla ziviti tu ikada i to sam mu rekla. moj suprug isto zeli obnoviti staru kucu koja mu je ostala iza oca i to postujem al sam iskrena da ja necu zivjeti tu. Sretno ti, :thumbup:
Pa sto se onda udajete za "seljake".
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#120 Re: Zivot u zajednici

Post by insomnia78 »

Ih. Pa kad mame secerom hrane :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#121 Re: Zivot u zajednici

Post by insomnia78 »

Jbg mlada obicno konta kad potpises uzece te pod svoje. Konda jedina ona zna lezati na ledjima. Ako to ne uspije onda kad dodje djete. Ako ni to ne uspije jbg...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#122 Re: Zivot u zajednici

Post by spreca »

insomnia78 wrote:Ih. Pa kad mame secerom hrane :lol:
Ja bi im odmah kupio kravu,koksi nabavio,ovce i uzoro njivu da okopavaju kukuruze itd :lol:
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#123 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

Evo ljudi rijesila sam izazov. Sjela sam popricala sa momkom rekla svoje stavove. Dogovorili smo se da cemo sve sebi ogradit vrata izbit na stranu od asfalta i stanjit druzenja i pijanke takode. Rekao mi je da on mene ne zahtjeva da budem poput njihovih zena da nesto trpim vec da budem sretna. Dogovorili smo se distancirat od svih i da cak nisam duzna na bajram uci ako to ne zelim no potrebno je da svoj stav kazem i njima iskreno da budu svjesni toga i da me vise ne smaraju. Spremna sam na to takode napravit cemo ped bracni ugovor o ulaganju i staviti pola kuce na mene pola na njega tako isto i okucnicu da imam neku sigurnost u slucaju slucaja i da se spreman posvadat s njima ako mi sta bude falilo za sad ga drzim za rijec rekla sam takode jos jednom pogazi dogovor nas da smo gotovi pa nek ide sa njima. Drzim se svog stava i sretna sam sto smo nasli zajednicku rijec. Mnogo vam hvala na savjetima mnogi od vas su mi pomogli. Pozdrav za sve!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#124 Re: Zivot u zajednici

Post by insomnia78 »

O majko mila. Gore nije moglo
Koliko godina vi imate?
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#125 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

Seyfo wrote:Slozio bih se s prijedlogom da ne ostavljas alkohol prerano. Niko nije toga vrijedan. Ostale dileme i trileme ...kako hoces.
Ne ostavljam alkohol zbog njega vec zbog sebe.
Post Reply