Zivot u blizini njegove porodice

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#76 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by selenofil »

auspuhc wrote: 30/05/2022 14:58 Zena koja predje 30 treba biti sretna bilo kakvog da nadje. Drzi se ti tog i ne pustaj.
Imat cu ovo na umu. 😂
User avatar
Altsa
Posts: 7343
Joined: 19/03/2004 18:31

#77 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Altsa »

auspuhc wrote: 01/06/2022 10:14
broj dva wrote: 01/06/2022 08:58

Prosjecna starost prvoroditeljke (je't to rjec ? zena koja radja prvo djete...) u Norveskoj je 30 godina.
To bi mi bila neka krajnja granica.
Idealno za zenu je da dobije dvoje djece od 20 do 25.
I da uzme kanapce i o prvu sljivu.
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#78 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by angie_ »

Snake Eyes wrote: 30/05/2022 15:07 @Alma33 cini mi se da imas slicne probleme kao i @angie_ pa vidi s njom sta je ona uradila. Upoznajte se, otvorite klub, udruzenje zena ili slicno, pogledaj i njenu temu, ima na njoj finih savjeta, korisnih, ubitacnih, jebitacnih...
Hahahahahah :mrgreen: :mrgreen:

Ja samo mogu reci - na selu, u gradu, mentalitet isti haman..

Nisam jos nista uradila, ali savjetujem ti da zivis svoj zivot koliko mozes, vama je teze jer ste bas u zajednici, u kuci.. ali to se ne mijenja, ako ti je sad tesko, ne postaje lakse…
Jos to oko kredita i vracanja…ogroman red flag

Pocni neki kurs ako mozes, treniraj, druzi se sa drugaricama, upisi neku edukaciju, bilo sta gdje mozes investirati dalje u sebe..

Okreni se sebi, to je sve sto mogu reci, ako je njemu dovoljno stalo, napravit ce kompromis, ako nije, bjezi odmah i ne trosi vrijeme :thumbup:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#79 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Snake Eyes »

angie_ wrote: 01/06/2022 12:44
Snake Eyes wrote: 30/05/2022 15:07 @Alma33 cini mi se da imas slicne probleme kao i @angie_ pa vidi s njom sta je ona uradila. Upoznajte se, otvorite klub, udruzenje zena ili slicno, pogledaj i njenu temu, ima na njoj finih savjeta, korisnih, ubitacnih, jebitacnih...
Hahahahahah :mrgreen: :mrgreen:

Ja samo mogu reci - na selu, u gradu, mentalitet isti haman..

Nisam jos nista uradila, ali savjetujem ti da zivis svoj zivot koliko mozes, vama je teze jer ste bas u zajednici, u kuci.. ali to se ne mijenja, ako ti je sad tesko, ne postaje lakse…
Jos to oko kredita i vracanja…ogroman red flag

Pocni neki kurs ako mozes, treniraj, druzi se sa drugaricama, upisi neku edukaciju, bilo sta gdje mozes investirati dalje u sebe..

Okreni se sebi, to je sve sto mogu reci, ako je njemu dovoljno stalo, napravit ce kompromis, ako nije, bjezi odmah i ne trosi vrijeme :thumbup:
Sada tek vidis da je tebi i dobro....ha ja..i reci da nisam pomogao.
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#80 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by angie_ »

Snake Eyes wrote: 01/06/2022 13:13
angie_ wrote: 01/06/2022 12:44

Hahahahahah :mrgreen: :mrgreen:

Ja samo mogu reci - na selu, u gradu, mentalitet isti haman..

Nisam jos nista uradila, ali savjetujem ti da zivis svoj zivot koliko mozes, vama je teze jer ste bas u zajednici, u kuci.. ali to se ne mijenja, ako ti je sad tesko, ne postaje lakse…
Jos to oko kredita i vracanja…ogroman red flag

Pocni neki kurs ako mozes, treniraj, druzi se sa drugaricama, upisi neku edukaciju, bilo sta gdje mozes investirati dalje u sebe..

Okreni se sebi, to je sve sto mogu reci, ako je njemu dovoljno stalo, napravit ce kompromis, ako nije, bjezi odmah i ne trosi vrijeme :thumbup:
Sada tek vidis da je tebi i dobro....ha ja..i reci da nisam pomogao.


Hahaha, nezahvalnica :mrgreen: :mrgreen:
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#81 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

angie_ wrote: 01/06/2022 12:44
Snake Eyes wrote: 30/05/2022 15:07 @Alma33 cini mi se da imas slicne probleme kao i @angie_ pa vidi s njom sta je ona uradila. Upoznajte se, otvorite klub, udruzenje zena ili slicno, pogledaj i njenu temu, ima na njoj finih savjeta, korisnih, ubitacnih, jebitacnih...
Hahahahahah :mrgreen: :mrgreen:

Ja samo mogu reci - na selu, u gradu, mentalitet isti haman..

Nisam jos nista uradila, ali savjetujem ti da zivis svoj zivot koliko mozes, vama je teze jer ste bas u zajednici, u kuci.. ali to se ne mijenja, ako ti je sad tesko, ne postaje lakse…
Jos to oko kredita i vracanja…ogroman red flag

Pocni neki kurs ako mozes, treniraj, druzi se sa drugaricama, upisi neku edukaciju, bilo sta gdje mozes investirati dalje u sebe..

Okreni se sebi, to je sve sto mogu reci, ako je njemu dovoljno stalo, napravit ce kompromis, ako nije, bjezi odmah i ne trosi vrijeme :thumbup:
Heej hvala ti na javljanju. Nismo u kuci ali kuca do kuce isto ko da i jest 🤣 koliko se sve cuje osjecam se da bi bila u braku sa svima njima hahahha kad se svadam mogu se svadat i s onima sto me cuju kroz zidove....
Salu na stranu, da ulozila sma sad vrineme da ucim jezik da ucim vise oko struke sto radim pa da mogu postici samostalnost i neke zivtne ciljeve. Od ovog haman nista.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#82 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by auspuhc »

Ateista wrote: 01/06/2022 11:17
auspuhc wrote: 01/06/2022 10:14

To bi mi bila neka krajnja granica.
Idealno za zenu je da dobije dvoje djece od 20 do 25.
Koliko ja znam medicinski se preporucuje do 35, preko toga postaje malo rizicnije ali ne nemoguce.
Po mom misljenju 20 godina je premalo, pa cak i 25 i za prvo dijete, bar u danasnjem vremenu, dok se zavrsi skolovanje, zaposli, osamostali, pod pretpostavkom da nadje ranije pravu osobu opet treba neko vrijeme provesti sa partnerom, putovati, uzivati u tom aspektu zivota a ne odmah dijete. Po meni je mjera 30-35 godina.
To je nesto drugo. Kod nas i djeca zive sa roditeljima sa 35 godina sto ne znaci da je idealno.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#83 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by crveni_makovi »

@auspuhc
Da sam beba ili malo dijete bilo bi me strah da me odgaja i da se za mene brine prosječna osoba u dobi od 20 do 25 godina.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#84 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Ateista »

auspuhc wrote: 01/06/2022 14:38
Ateista wrote: 01/06/2022 11:17

Koliko ja znam medicinski se preporucuje do 35, preko toga postaje malo rizicnije ali ne nemoguce.
Po mom misljenju 20 godina je premalo, pa cak i 25 i za prvo dijete, bar u danasnjem vremenu, dok se zavrsi skolovanje, zaposli, osamostali, pod pretpostavkom da nadje ranije pravu osobu opet treba neko vrijeme provesti sa partnerom, putovati, uzivati u tom aspektu zivota a ne odmah dijete. Po meni je mjera 30-35 godina.
To je nesto drugo. Kod nas i djeca zive sa roditeljima sa 35 godina sto ne znaci da je idealno.
Ali je to nasa realnost, bar u gradu kod onih koji imaju namjeru da se obrazuju.
Po meni je idealno ko moze rano da se osamostali i nadje posao, ali opet da ne zuri odmah sa djecom.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#85 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by auspuhc »

crveni_makovi wrote: 01/06/2022 14:46 @auspuhc
Da sam beba ili malo dijete bilo bi me strah da me odgaja i da se za mene brine prosječna osoba u dobi od 20 do 25 godina.
Meni godine nikad nisu bile mjerilo zrelosti i pameti. Imas odlicnih roditelja sa 20 i onih koji to nisu sa 40.
dorkcic
Posts: 753
Joined: 19/12/2008 20:26

#86 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by dorkcic »

Ja mislim da se Reddit ubio za ovakve teme, konkretno https://www.reddit.com/r/relationships/
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#87 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by crveni_makovi »

@auspuhc
Imaš ovo, imaš ono. Pod nebeskim svodom bezbroj različitih ljudskih priča. Svejedno, nema potrebe da sve dvadesetogodišnjake stavljas u istu kategoriju perspektivnih roditelja.

Ne bih da nagađam koliki je procenat dvadesetogodišnjaka u bilo kojoj sredini koji su iz čitavog spektra uloga roditeljstva sposobni jedino da naprave dijete. A vjerujem da je procenat značajan i da je većina ljudi te dobi još nesposobna da se brine za sebe, da nemaju pojma ko su ni šta žele od života. Dobar su materijal za roditelje uglavnom s fizičkog aspekta izdržljivosti ako su zdravi, mladi i imaju zdrav stil života. Inače, po svemu su i sami još bliže djeci nego odraslim zrelim ljudima sposobnim da se brinu za druge.
Imam oko sebe dva te dobi. Jednom bez straha povjere psa ili mačku da ga čuva na nekoliko dana. Drugom ni psa ni mačku.
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#88 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

Ateista wrote: 01/06/2022 14:47
auspuhc wrote: 01/06/2022 14:38

To je nesto drugo. Kod nas i djeca zive sa roditeljima sa 35 godina sto ne znaci da je idealno.
Ali je to nasa realnost, bar u gradu kod onih koji imaju namjeru da se obrazuju.
Po meni je idealno ko moze rano da se osamostali i nadje posao, ali opet da ne zuri odmah sa djecom.
Ja misim da je prirodno da se svako ziv zeli da osamostali da ne zavisi ni od koga. Ja sam evo godinu dana poslije faxa nasla prvi posao i vec do slijedece tj krajem ovr imam cilj da se osamostalim jer i ovo je previse.
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#89 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

dorkcic wrote: 01/06/2022 14:59 Ja mislim da se Reddit ubio za ovakve teme, konkretno https://www.reddit.com/r/relationships/
Hahah pratim inace reddit ali nisam zmala da stranci imaju problem s ovavom tematik cini mi se da se oni odvoje od porodice prije dvadesete godind. Iako sam nekad naletjela na takve tematike vrcinom su to osobe tamne puti jer zive u zajednicama kao i mi ovdje na balkanu 🤣 btw nemojte me osudivati ovo je sala na osnovu zivota u zajednicama ne mislim fakat nista rasisticki samo kazem da smo mentalno slicni
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#90 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

Altsa wrote: 01/06/2022 11:37
auspuhc wrote: 01/06/2022 10:14

To bi mi bila neka krajnja granica.
Idealno za zenu je da dobije dvoje djece od 20 do 25.
I da uzme kanapce i o prvu sljivu.
Hahahah ljudi dobro vas je viae :-D tema je zivot u zajednici a ne kad treba rodit djete kad su dobrr godine to morate vidjeti na nekom medicinskom postu o zrelosti zenskih hormona i tako to
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5637
Joined: 04/08/2020 19:22

#91 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by -Chesterfield- »

Alma33 wrote: 01/06/2022 21:02
Ateista wrote: 01/06/2022 14:47
Ali je to nasa realnost, bar u gradu kod onih koji imaju namjeru da se obrazuju.
Po meni je idealno ko moze rano da se osamostali i nadje posao, ali opet da ne zuri odmah sa djecom.
Ja misim da je prirodno da se svako ziv zeli da osamostali da ne zavisi ni od koga. Ja sam evo godinu dana poslije faxa nasla prvi posao i vec do slijedece tj krajem ovr imam cilj da se osamostalim jer i ovo je previse.
Dugo si studirala ako ti je 33
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#92 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

-Chesterfield- wrote: 01/06/2022 21:39
Alma33 wrote: 01/06/2022 21:02
Ja misim da je prirodno da se svako ziv zeli da osamostali da ne zavisi ni od koga. Ja sam evo godinu dana poslije faxa nasla prvi posao i vec do slijedece tj krajem ovr imam cilj da se osamostalim jer i ovo je previse.
Dugo si studirala ako ti je 33
Hahaha pa nemam ja 33 uopce to sam stavila tek da mogu napraviti profil da cujem misljenje od ljudi s objektivnog ugla. Mogla sam vkerovatno stavit 55 20 . Imam 25 godina ....
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5637
Joined: 04/08/2020 19:22

#93 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by -Chesterfield- »

Alma33 wrote: 01/06/2022 21:42
-Chesterfield- wrote: 01/06/2022 21:39

Dugo si studirala ako ti je 33
Hahaha pa nemam ja 33 uopce to sam stavila tek da mogu napraviti profil da cujem misljenje od ljudi s objektivnog ugla. Mogla sam vkerovatno stavit 55 20 . Imam 25 godina ....
Znači ti si zajedno sa njim oko pet godina?
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#94 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

-Chesterfield- wrote: 01/06/2022 21:47
Alma33 wrote: 01/06/2022 21:42
Hahaha pa nemam ja 33 uopce to sam stavila tek da mogu napraviti profil da cujem misljenje od ljudi s objektivnog ugla. Mogla sam vkerovatno stavit 55 20 . Imam 25 godina ....
Znači ti si zajedno sa njim oko pet godina?
Malo vise od pet godina, nemojte me sad pogresno skontat da mi kazete kako nisam znala, znala jesam ali su se njemu planovi promjenili preko noci. Mi vecinu godina nismo uopce planirali zivjeti na selu vec zadnje dvije godine. Sve sam kontala proci ce ga to jebat pare bitno da imamo svoj mir. Jer on je ko djete zivio sa svojom porodicom i nije bas islo i danas je donji tu ja sebi ne bi dopustila da me porodica onako ne postuje al njemu je to okej. Ne vidi neke stvari al et sta je tu je. Ako imas savjet objektivan napisi rado cu procitati.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5637
Joined: 04/08/2020 19:22

#95 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by -Chesterfield- »

Alma33 wrote: 01/06/2022 21:54
-Chesterfield- wrote: 01/06/2022 21:47

Znači ti si zajedno sa njim oko pet godina?
Malo vise od pet godina, nemojte me sad pogresno skontat da mi kazete kako nisam znala, znala jesam ali su se njemu planovi promjenili preko noci. Mi vecinu godina nismo uopce planirali zivjeti na selu vec zadnje dvije godine. Sve sam kontala proci ce ga to jebat pare bitno da imamo svoj mir. Jer on je ko djete zivio sa svojom porodicom i nije bas islo i danas je donji tu ja sebi ne bi dopustila da me porodica onako ne postuje al njemu je to okej. Ne vidi neke stvari al et sta je tu je. Ako imas savjet objektivan napisi rado cu procitati.
Iznajmite stan što bliže mjestu gdje radite i živite tu. A na selo preko vikenda...
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#96 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by ZyzzSar »

-Chesterfield- wrote: 01/06/2022 22:17
Alma33 wrote: 01/06/2022 21:54
Malo vise od pet godina, nemojte me sad pogresno skontat da mi kazete kako nisam znala, znala jesam ali su se njemu planovi promjenili preko noci. Mi vecinu godina nismo uopce planirali zivjeti na selu vec zadnje dvije godine. Sve sam kontala proci ce ga to jebat pare bitno da imamo svoj mir. Jer on je ko djete zivio sa svojom porodicom i nije bas islo i danas je donji tu ja sebi ne bi dopustila da me porodica onako ne postuje al njemu je to okej. Ne vidi neke stvari al et sta je tu je. Ako imas savjet objektivan napisi rado cu procitati.
Iznajmite stan što bliže mjestu gdje radite i živite tu. A na selo preko vikenda...
sto ce na selu ikako
ne moze lik bez mamine cice haman

ja zivim sam od 20te godine, i kad odem svojima na par dana uvijek se pokajem :D
ne znam sta likovi u tim godinama rade jos sa roditeljima
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#97 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

-Chesterfield- wrote: 01/06/2022 22:17
Alma33 wrote: 01/06/2022 21:54
Malo vise od pet godina, nemojte me sad pogresno skontat da mi kazete kako nisam znala, znala jesam ali su se njemu planovi promjenili preko noci. Mi vecinu godina nismo uopce planirali zivjeti na selu vec zadnje dvije godine. Sve sam kontala proci ce ga to jebat pare bitno da imamo svoj mir. Jer on je ko djete zivio sa svojom porodicom i nije bas islo i danas je donji tu ja sebi ne bi dopustila da me porodica onako ne postuje al njemu je to okej. Ne vidi neke stvari al et sta je tu je. Ako imas savjet objektivan napisi rado cu procitati.
Iznajmite stan što bliže mjestu gdje radite i živite tu. A na selo preko vikenda...
Sve bi to bilo lijepo da on hoce u stan....o toj prici nema govora. Al kontam ga sve dok ima zena koje ce da trpe njegovu poroeicu, muskarcima se moze.
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#98 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

ZyzzSar wrote: 01/06/2022 23:55
-Chesterfield- wrote: 01/06/2022 22:17

Iznajmite stan što bliže mjestu gdje radite i živite tu. A na selo preko vikenda...
sto ce na selu ikako
ne moze lik bez mamine cice haman

ja zivim sam od 20te godine, i kad odem svojima na par dana uvijek se pokajem :D
ne znam sta likovi u tim godinama rade jos sa roditeljima
Eh koja je tvoja tajna? I ja bih tako :D
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#99 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Ateista »

Alma33 wrote: 01/06/2022 21:02
Ateista wrote: 01/06/2022 14:47
Ali je to nasa realnost, bar u gradu kod onih koji imaju namjeru da se obrazuju.
Po meni je idealno ko moze rano da se osamostali i nadje posao, ali opet da ne zuri odmah sa djecom.
Ja misim da je prirodno da se svako ziv zeli da osamostali da ne zavisi ni od koga. Ja sam evo godinu dana poslije faxa nasla prvi posao i vec do slijedece tj krajem ovr imam cilj da se osamostalim jer i ovo je previse.
Trebalo bi biti tako, ali opet ima onih koji su navikli na to da ih mama pazi, kuha im i pere, i ne zele da se odvoje od mamine suknje. :D
Mogu razumjeti donekle ljude na selu, koji namjeravaju da nastave zivjeti tim zivotom, stocarstvo i zemljoradnja, puno je teze doci do svoje zemlje i zapoceti svoj zivot nezavisno od roditelja, takvi u vecini slucajeva ostanu da zive u zajednici. Realno je lakse nekom zaposliti se i iznajmljivati stan ili ko moze dici kredit.
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#100 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

Ateista wrote: 02/06/2022 09:11
Alma33 wrote: 01/06/2022 21:02
Ja misim da je prirodno da se svako ziv zeli da osamostali da ne zavisi ni od koga. Ja sam evo godinu dana poslije faxa nasla prvi posao i vec do slijedece tj krajem ovr imam cilj da se osamostalim jer i ovo je previse.
Trebalo bi biti tako, ali opet ima onih koji su navikli na to da ih mama pazi, kuha im i pere, i ne zele da se odvoje od mamine suknje. :D
Mogu razumjeti donekle ljude na selu, koji namjeravaju da nastave zivjeti tim zivotom, stocarstvo i zemljoradnja, puno je teze doci do svoje zemlje i zapoceti svoj zivot nezavisno od roditelja, takvi u vecini slucajeva ostanu da zive u zajednici. Realno je lakse nekom zaposliti se i iznajmljivati stan ili ko moze dici kredit.
Moj bivsi ne obraduje nikakvu zemlju nit aije nit sadi to je prepustio porodici da sve korisze i sade sebi. Njegovo je samo da pokosi i to mu pola porodica pokosi nije to nesto zemlje mozda dulum il tako posuduje pribor od porodice da pokosi travu muskarac od toliko godina ne moze ni tu da se osamostali mora kako tako ono. Nije on tip osobe bio da mu mama sreduje il tako jer sam zna sve i cistit i kuhat ali je suvise vezan s porodicom, ne zeli da se osamostali od njih, njihivog primitivnog nacina, da se ne mjesaju u njegov zivot, da nisu nekulturni. Njemu je to lakse jer mu je teski vracat kreidt od 14..13 hiljada haman. I stalno je lik u minusu uzima akontacije konstantno a sam zivi ima vecu platu od mene , sredio samo jedna sprat i osposobi dvije prostorije i to je to.
Post Reply