Zivot u blizini njegove porodice

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#1 Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

Pozdrav svima, ne znam da li je neko pokrenuo vec ovu temu ako jeste ja se duboko izvinjavam. Potreban mi je savijet.
Naime , u dvojbi sam da li da se udam za momka s kojim sam dugo godina u vezi i idem mu na konake i tako. Problem je sto momak zivi na selu, okruzen je porodicom bukvalno svi zive na istoj zemlji, kuca do kuce ni pola metra. Cetiri porodice šire. I hajd jasno je meni kako ljudi zive na selu ali njegova ta porodica je veoma nekulturno. To sam odmah shvatila cim sam ih upoznala . I ovako kad odem na konak nemam mira , privatnosti , opustenosti. Stalno ispituju mog momka kad ce se zeniti , daju mu svajete kad treba djete praviti i tako. Ja radim ali nisam sa ovom platom bas financijski stabilna i nisam za to da zivimo tu. On ne zeli da se odvoji od te kuce da nam bude kao vikendica, ne vidi problem u njegovoj porodici , tom mjesanju ( i nije sam ovo bilo je jos mnogo stvari) i da zivimo tako. Ja ne znam vise sto da ucinim da mu mogu objasniti da ako tu ostanemo da cemo biti nesretni.
Iz pocetka nase veze on je malo zivio kod mene pa to nije funkcionisalo kada su studije dosle zivjeli smo u stanu i eto doslo vrijeme da on sredi kucu koja mu je ostavljena. Mi bismo imali razlicite ulaze ali kad sam cula da se njegovi mjesaju u to sto cemo mi svoj vrata u pola dana zatvoriti ili zakljucati bas sam se zaprepastila. Ne postoji mjesto u dvoristu da se moze sjesti od njih jer svi dijele zemlju, znaci nemam privatnosti u dvoristu da poljubim svog momka kao prije il da pricam sto zelim isto tako je i u kuci jer se sve cuje , mogu opusteno biti s momkom samo u jednoj sobi koja je dalje od ulaznih vrata. Bas ono jedna comunity u kojoj ja ne vidim nacin za partnerstvo. Svi npr rodaci mog momka zive u takvim zajednicama. Jedan se skoro rastao sa zenom. Ovaj drugi se tek ozenio. Ja mislim da i on ocekuje isto od mene.
Molim vas za savijet? Da li je moguce ako se dvoje vole da muskarac spusti svoj ego po pitanju "sta cu ja pored svoga pravit "itd? Ja imam jako malo dokaza toga u svom okruzenju , pa voljela bih cuti vasa misljenja.
Last edited by Alma33 on 29/05/2022 22:54, edited 2 times in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#2 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by kakavdanakneiskustvu »

samo čekam kad će krenuti podjebavanja
Killjoy
Posts: 16
Joined: 26/05/2022 17:23

#3 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Killjoy »

Mislim da je vise zaljubljen u svoju porodicu nego u vas.
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#4 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

Killjoy wrote: 29/05/2022 22:43 Mislim da je vise zaljubljen u svoju porodicu nego u vas.
I ja nekad imam taj osjecaj....imam osjecaj da mora zadovoljiti njihove zelje ili ja ne shvatam da je i on takav i da je to ko je on ustvari..
tap3ah75
Posts: 5980
Joined: 07/09/2009 14:14

#5 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by tap3ah75 »

Ejs registrovso si se prije 10 minuta i odmah ovako.
Plus se predstavljaš kao žemsko.
NediM17
Posts: 21656
Joined: 05/11/2009 11:49

#6 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by NediM17 »

Moras biti tiha prilikom sexa.
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#7 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Entropio »

Koliko cesto imate seks i da li si zadovoljna na tom polju?
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#8 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

Entropio wrote: 29/05/2022 22:57 Koliko cesto imate seks i da li si zadovoljna na tom polju?
Sex imamo cesto ali je los meni jer se ne mogu opustiti. Nazalost ovo nisam mogla razgovarati s njim jer me ne shvata pa se onda pretvaram da mi je dobro kako on ne bi rekao kako sam sebicna. Jer sam vec mu i to pokusala objasniti ali ni tu ne vidi razlog zasto da neko nas ne cuje pa nek cuje i to mi stvara grč. Smatram da sexualni odnos treba biti intima samo dvoje ljudi. Ovim naravno ne optavdavam svoju laz osjecam se veoma lose zbog toga a ne mogu nista promjeniti trenutno.
Killjoy
Posts: 16
Joined: 26/05/2022 17:23

#9 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Killjoy »

Alma33 wrote: 29/05/2022 22:46
Killjoy wrote: 29/05/2022 22:43 Mislim da je vise zaljubljen u svoju porodicu nego u vas.
I ja nekad imam taj osjecaj....imam osjecaj da mora zadovoljiti njihove zelje ili ja ne shvatam da je i on takav i da je to ko je on ustvari..
Mislim da je najbolje da mu udarite ultimatum pa nek bira izmedju vas i svoje porodice i stale/kuce sta god je u pitanju.Da je to pravi frajer otiso bi sa vama i na mars.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#10 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by preselio na ahiret »

Alma ba sta ce ti papak sa sela?
tap3ah75
Posts: 5980
Joined: 07/09/2009 14:14

#11 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by tap3ah75 »

preselio na ahiret wrote: 29/05/2022 23:17 Alma ba sta ce ti papak sa sela?
+ Još ne sexa se dobro.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#12 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by irac300 »

Znam da si trol al' jebat ga moram ovo napisati. Po načinu pisanja ti i ne trebaš ići sa sela, drži se zemlje i goveda. :lol:
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#13 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by preselio na ahiret »

tap3ah75 wrote: 29/05/2022 23:18
preselio na ahiret wrote: 29/05/2022 23:17 Alma ba sta ce ti papak sa sela?
+ Još ne sexa se dobro.
Kazu ti sa sela,vise ga vole zabit kravi ili ovci nego zeni,sad jel tacno 100% ne znam al tako kazu.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#14 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Matijevic_Vlado »

Najbolje da vidis sa svojom mamom da li bi ona primila zeta.
tap3ah75
Posts: 5980
Joined: 07/09/2009 14:14

#15 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by tap3ah75 »

preselio na ahiret wrote: 29/05/2022 23:20
tap3ah75 wrote: 29/05/2022 23:18

+ Još ne sexa se dobro.
Kazu ti sa sela,vise ga vole zabit kravi ili ovci nego zeni,sad jel tacno 100% ne znam al tako kazu.
Nije istina, ne volimo :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by mk ultra »

Jel ovo sam sebi odgovara :lol:
Bosnianwarrior22
Posts: 80
Joined: 22/04/2022 23:33

#17 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Bosnianwarrior22 »

Alma33 wrote: 29/05/2022 22:10 Pozdrav svima, ne znam da li je neko pokrenuo vec ovu temu ako jeste ja se duboko izvinjavam. Potreban mi je savijet.
Naime , u dvojbi sam da li da se udam za momka s kojim sam dugo godina u vezi i idem mu na konake i tako. Problem je sto momak zivi na selu, okruzen je porodicom bukvalno svi zive na istoj zemlji, kuca do kuce ni pola metra. Cetiri porodice šire. I hajd jasno je meni kako ljudi zive na selu ali njegova ta porodica je veoma nekulturno. To sam odmah shvatila cim sam ih upoznala . I ovako kad odem na konak nemam mira , privatnosti , opustenosti. Stalno ispituju mog momka kad ce se zeniti , daju mu svajete kad treba djete praviti i tako. Ja radim ali nisam sa ovom platom bas financijski stabilna i nisam za to da zivimo tu. On ne zeli da se odvoji od te kuce da nam bude kao vikendica, ne vidi problem u njegovoj porodici , tom mjesanju ( i nije sam ovo bilo je jos mnogo stvari) i da zivimo tako. Ja ne znam vise sto da ucinim da mu mogu objasniti da ako tu ostanemo da cemo biti nesretni.
Iz pocetka nase veze on je malo zivio kod mene pa to nije funkcionisalo kada su studije dosle zivjeli smo u stanu i eto doslo vrijeme da on sredi kucu koja mu je ostavljena. Mi bismo imali razlicite ulaze ali kad sam cula da se njegovi mjesaju u to sto cemo mi svoj vrata u pola dana zatvoriti ili zakljucati bas sam se zaprepastila. Ne postoji mjesto u dvoristu da se moze sjesti od njih jer svi dijele zemlju, znaci nemam privatnosti u dvoristu da poljubim svog momka kao prije il da pricam sto zelim isto tako je i u kuci jer se sve cuje , mogu opusteno biti s momkom samo u jednoj sobi koja je dalje od ulaznih vrata. Bas ono jedna comunity u kojoj ja ne vidim nacin za partnerstvo. Svi npr rodaci mog momka zive u takvim zajednicama. Jedan se skoro rastao sa zenom. Ovaj drugi se tek ozenio. Ja mislim da i on ocekuje isto od mene.
Molim vas za savijet? Da li je moguce ako se dvoje vole da muskarac spusti svoj ego po pitanju "sta cu ja pored svoga pravit "itd? Ja imam jako malo dokaza toga u svom okruzenju , pa voljela bih cuti vasa misljenja.
Pa ti vec sad nisi zadovoljna sa trenutnom situacijom. Vjerujem da ce to kasnje biti i gore posve kad budete dijecu imali. Da ti momak ima bolestne roditelje ili finansijske probleme shvatio bi ga ali on apsolutno nema razloga da ostane kod kuce, jos ima bracu i rodjake koji su tu da mu paze njegove ako sta zatreba tako da je za njega win win. Pored toga ne smijes da mu kazes svoje misljenje o sexu koji je los i samo njega zadovoljava. Ima on milion mana koje ti njemu ne smijes reci i koje ti nisi ovdje navela tako da pisi propalo. Ti bi bila u tom braku samo sluzavka i babymaker i nista vise oni ce o tvom zivotu odlucivati a ti ces sutiti. Meni je logicno da se obije strane angazuju da zajednica opstane i da udovolje jedni drugome, bar kod mene je tako bilo da sam dao sve od sebe da bi opstalo ali kad nece onda nece. Zato ne kontam zasto bi to sebi cinila. Spucat momku ultimatum je glupost jer je najlakse slagati nesto tipa „strpi se dvije godine i nacicu nam nesto drugo“. Nadji sebi nekog ko misli kao ti i koji zamislja svoju buducnost onakvu kakvu je i ti sebi zamisljas a ne nekog maminog sina koji ce te nakon 2 godine izlemati jer svakako ne smijes pisnuti a roditelji su 100% na njegovoj strani i koji ce postati teski alkos i otimati tvoje tesko zaradjene pare. Ovaj scenario u BIH imas mali milion i samim tim sto si ovaj tekst sastavila znaci da sumnjas u suzivot sa njim, sad jos samo fali da otvoris ocini da se prestanes nadati i varati da ce se promjeniti jer on to nece.
Lp
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#18 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

Bosnianwarrior22 wrote: 30/05/2022 00:07
Alma33 wrote: 29/05/2022 22:10 Pozdrav svima, ne znam da li je neko pokrenuo vec ovu temu ako jeste ja se duboko izvinjavam. Potreban mi je savijet.
Naime , u dvojbi sam da li da se udam za momka s kojim sam dugo godina u vezi i idem mu na konake i tako. Problem je sto momak zivi na selu, okruzen je porodicom bukvalno svi zive na istoj zemlji, kuca do kuce ni pola metra. Cetiri porodice šire. I hajd jasno je meni kako ljudi zive na selu ali njegova ta porodica je veoma nekulturno. To sam odmah shvatila cim sam ih upoznala . I ovako kad odem na konak nemam mira , privatnosti , opustenosti. Stalno ispituju mog momka kad ce se zeniti , daju mu svajete kad treba djete praviti i tako. Ja radim ali nisam sa ovom platom bas financijski stabilna i nisam za to da zivimo tu. On ne zeli da se odvoji od te kuce da nam bude kao vikendica, ne vidi problem u njegovoj porodici , tom mjesanju ( i nije sam ovo bilo je jos mnogo stvari) i da zivimo tako. Ja ne znam vise sto da ucinim da mu mogu objasniti da ako tu ostanemo da cemo biti nesretni.
Iz pocetka nase veze on je malo zivio kod mene pa to nije funkcionisalo kada su studije dosle zivjeli smo u stanu i eto doslo vrijeme da on sredi kucu koja mu je ostavljena. Mi bismo imali razlicite ulaze ali kad sam cula da se njegovi mjesaju u to sto cemo mi svoj vrata u pola dana zatvoriti ili zakljucati bas sam se zaprepastila. Ne postoji mjesto u dvoristu da se moze sjesti od njih jer svi dijele zemlju, znaci nemam privatnosti u dvoristu da poljubim svog momka kao prije il da pricam sto zelim isto tako je i u kuci jer se sve cuje , mogu opusteno biti s momkom samo u jednoj sobi koja je dalje od ulaznih vrata. Bas ono jedna comunity u kojoj ja ne vidim nacin za partnerstvo. Svi npr rodaci mog momka zive u takvim zajednicama. Jedan se skoro rastao sa zenom. Ovaj drugi se tek ozenio. Ja mislim da i on ocekuje isto od mene.
Molim vas za savijet? Da li je moguce ako se dvoje vole da muskarac spusti svoj ego po pitanju "sta cu ja pored svoga pravit "itd? Ja imam jako malo dokaza toga u svom okruzenju , pa voljela bih cuti vasa misljenja.
Pa ti vec sad nisi zadovoljna sa trenutnom situacijom. Vjerujem da ce to kasnje biti i gore posve kad budete dijecu imali. Da ti momak ima bolestne roditelje ili finansijske probleme shvatio bi ga ali on apsolutno nema razloga da ostane kod kuce, jos ima bracu i rodjake koji su tu da mu paze njegove ako sta zatreba tako da je za njega win win. Pored toga ne smijes da mu kazes svoje misljenje o sexu koji je los i samo njega zadovoljava. Ima on milion mana koje ti njemu ne smijes reci i koje ti nisi ovdje navela tako da pisi propalo. Ti bi bila u tom braku samo sluzavka i babymaker i nista vise oni ce o tvom zivotu odlucivati a ti ces sutiti. Meni je logicno da se obije strane angazuju da zajednica opstane i da udovolje jedni drugome, bar kod mene je tako bilo da sam dao sve od sebe da bi opstalo ali kad nece onda nece. Zato ne kontam zasto bi to sebi cinila. Spucat momku ultimatum je glupost jer je najlakse slagati nesto tipa „strpi se dvije godine i nacicu nam nesto drugo“. Nadji sebi nekog ko misli kao ti i koji zamislja svoju buducnost onakvu kakvu je i ti sebi zamisljas a ne nekog maminog sina koji ce te nakon 2 godine izlemati jer svakako ne smijes pisnuti a roditelji su 100% na njegovoj strani i koji ce postati teski alkos i otimati tvoje tesko zaradjene pare. Ovaj scenario u BIH imas mali milion i samim tim sto si ovaj tekst sastavila znaci da sumnjas u suzivot sa njim, sad jos samo fali da otvoris ocini da se prestanes nadati i varati da ce se promjeniti jer on to nece.
Lp
Hvala ti na prijatnom odgovoru, bas tog scenarija se i plasim. Njegovi roditelji ne žive do nas ali žive u drugom dijelu sela nedaleko od nas. Pored njega živi šira ovako sva porodica. To je ustvari kuća njegove mame. Naravno njegovi ne vide problem da tako živimo jer i tako su isto uradili drugom sinu, napravili su kuću 20 metara od svoje. Svi su u fazonu mi smo moderni me bi se mi mijesali a kad cujem tako sta govore mu naježim se. Mati i tetka mu predlažu da nađe sebi curu iz njemačke kako bi mu pomogla vraćat kredit koji je uložio jer ja nisam sigurna. Ima tih milion stvari nekih. Možda bih na takvo nešto i pristala da mu porodica nije takva i da on ima konkretan stav prema njima. Nažalost u nas na balkanu svako ima viziju ostavriti porodicu u zajednici. Kao da živimo u pećinsko vrijeme. Jos jednom hvala na prijatnom odgovoru.
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#19 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

Killjoy wrote: 29/05/2022 23:08
Alma33 wrote: 29/05/2022 22:46

I ja nekad imam taj osjecaj....imam osjecaj da mora zadovoljiti njihove zelje ili ja ne shvatam da je i on takav i da je to ko je on ustvari..
Mislim da je najbolje da mu udarite ultimatum pa nek bira izmedju vas i svoje porodice i stale/kuce sta god je u pitanju.Da je to pravi frajer otiso bi sa vama i na mars.
Ne bih voljela davati partneru ultimatum da bira, ne mora on prekiniti odnose sa svojom porodicom niti bih to trazila. Samo sam trazila razumjevanje kako se oni ponasaju prema meni i da tako sto shvatam da bi mi bili takoeceno "izrodi" od sve te porodice koja tako zivi po starinski. Ne vidim nista lose u tome ako tu ima postovanja , pa ne moramo se ni podnosit al da ima kulture neke ali je nema i ovaj ne vidi u cemu je problem sto meni takve stvari smetaju jer to je sve sto mi moze dati. To jest ide ka tome da mi kaze da nema dovoljno novca ali imali bi kad se i meni plata poveca i da ja evo dignem kredit ali ni to ne dolazi u obzir jer sta ce on ostavljat svoje selo. Isto tako smo se brinuli npr sta cemo u starosti da npr odemo u njemacku i vratimo njegov kredit sve je bilo dobro dok prekonoci nije promjenio mialjenje da to ne zeli da radi. Izgleda mi da kao da ne zeli da budemo financijski sposobni, da mu je mrsko ucit jezik i krenit iz pocetka.
Bosnianwarrior22
Posts: 80
Joined: 22/04/2022 23:33

#20 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Bosnianwarrior22 »

Alma33 wrote: 30/05/2022 07:40
Bosnianwarrior22 wrote: 30/05/2022 00:07

Pa ti vec sad nisi zadovoljna sa trenutnom situacijom. Vjerujem da ce to kasnje biti i gore posve kad budete dijecu imali. Da ti momak ima bolestne roditelje ili finansijske probleme shvatio bi ga ali on apsolutno nema razloga da ostane kod kuce, jos ima bracu i rodjake koji su tu da mu paze njegove ako sta zatreba tako da je za njega win win. Pored toga ne smijes da mu kazes svoje misljenje o sexu koji je los i samo njega zadovoljava. Ima on milion mana koje ti njemu ne smijes reci i koje ti nisi ovdje navela tako da pisi propalo. Ti bi bila u tom braku samo sluzavka i babymaker i nista vise oni ce o tvom zivotu odlucivati a ti ces sutiti. Meni je logicno da se obije strane angazuju da zajednica opstane i da udovolje jedni drugome, bar kod mene je tako bilo da sam dao sve od sebe da bi opstalo ali kad nece onda nece. Zato ne kontam zasto bi to sebi cinila. Spucat momku ultimatum je glupost jer je najlakse slagati nesto tipa „strpi se dvije godine i nacicu nam nesto drugo“. Nadji sebi nekog ko misli kao ti i koji zamislja svoju buducnost onakvu kakvu je i ti sebi zamisljas a ne nekog maminog sina koji ce te nakon 2 godine izlemati jer svakako ne smijes pisnuti a roditelji su 100% na njegovoj strani i koji ce postati teski alkos i otimati tvoje tesko zaradjene pare. Ovaj scenario u BIH imas mali milion i samim tim sto si ovaj tekst sastavila znaci da sumnjas u suzivot sa njim, sad jos samo fali da otvoris ocini da se prestanes nadati i varati da ce se promjeniti jer on to nece.
Lp
Hvala ti na prijatnom odgovoru, bas tog scenarija se i plasim. Njegovi roditelji ne žive do nas ali žive u drugom dijelu sela nedaleko od nas. Pored njega živi šira ovako sva porodica. To je ustvari kuća njegove mame. Naravno njegovi ne vide problem da tako živimo jer i tako su isto uradili drugom sinu, napravili su kuću 20 metara od svoje. Svi su u fazonu mi smo moderni me bi se mi mijesali a kad cujem tako sta govore mu naježim se. Mati i tetka mu predlažu da nađe sebi curu iz njemačke kako bi mu pomogla vraćat kredit koji je uložio jer ja nisam sigurna. Ima tih milion stvari nekih. Možda bih na takvo nešto i pristala da mu porodica nije takva i da on ima konkretan stav prema njima. Nažalost u nas na balkanu svako ima viziju ostavriti porodicu u zajednici. Kao da živimo u pećinsko vrijeme. Jos jednom hvala na prijatnom odgovoru.
Znao sam da on ima vise mana tipa kredit i razbacivanjem para. Meni je ovo sto si napisala zapalo za oci:
„ Mati i tetka mu predlažu da nađe sebi curu iz njemačke kako bi mu pomogla vraćat kredit koji je uložio jer ja nisam sigurna“
Uhvati se noge dok nije kasno hahaha pa ovo nije realno cuj trazi sebi nekog ko ce mu vracati kredite i to mu jos mati govori.
Ti najbolje znas sta je dobro za tebe tako da pamet u glavu i sretno.
User avatar
seno_bh
Posts: 154
Joined: 25/05/2012 22:56
Location: BiH

#21 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by seno_bh »

Dok vi o tome razmisljate, vama vrijeme prođe
Najbolje sjesti i dogovorit, sve otvoreno kazati, bez ustrucavanja
Smatram da jaka ljubav moze rijesit mnoge prepreke

A ako ne moze, na vrijeme krenit dalje, jer poslije samo bude teže
Sretno
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#22 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

seno_bh wrote: 30/05/2022 12:29 Dok vi o tome razmisljate, vama vrijeme prođe
Najbolje sjesti i dogovorit, sve otvoreno kazati, bez ustrucavanja
Smatram da jaka ljubav moze rijesit mnoge prepreke

A ako ne moze, na vrijeme krenit dalje, jer poslije samo bude teže
Sretno
Razgovarali smo mi hiljadu puta. Otvoreno sam mu rekla koja bi mi stvari bile prepreka u nasem odnosu. Pa sam mu cak predlagala da sve to i bude tako ali kad sam i ja financijaki stabilna da ne zavisim od njega , njegove porodice tako da u slucaju slucaja ne moram se vracati svojoj porodici nego lijepo snosit odgovornost za svoje izbore. Na sta se je on nasao uvrijeden, a nase plate nam ne bi mogle niti biti da ulazemo u kucu da zivimo da se ne patimo. On ima kredit i vraca ga , ja sam planirala vremenom kupiti sebi i auto da ne trosim na taxi i prevoz do posla ni to mu bas nije sjelo jer ima on svoje auto dosta jedno auto na jednu kucu kao to bi bilo zajednicko. Takode mi je rekao da ja kao sve gledam kroz novac a stvarno nije jer sam bila s njim i kad nismo imali fakticki nista. I ja stvarno vjerujem da iskrena ljubav moze sve rijesiti ali haman ne volimo svi tako.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#23 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by DEMONIKA »

kakavdanakneiskustvu wrote: 29/05/2022 22:36 samo čekam kad će krenuti podjebavanja
a kako neće
ovako je ona što se udala u švedsku otvorila temu da je svekrva kogod mrzi...a onda....titami :lol:
kako joj nik bijaše
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#24 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Alma33 »

Bosnianwarrior22 wrote: 30/05/2022 10:49
Alma33 wrote: 30/05/2022 07:40
Hvala ti na prijatnom odgovoru, bas tog scenarija se i plasim. Njegovi roditelji ne žive do nas ali žive u drugom dijelu sela nedaleko od nas. Pored njega živi šira ovako sva porodica. To je ustvari kuća njegove mame. Naravno njegovi ne vide problem da tako živimo jer i tako su isto uradili drugom sinu, napravili su kuću 20 metara od svoje. Svi su u fazonu mi smo moderni me bi se mi mijesali a kad cujem tako sta govore mu naježim se. Mati i tetka mu predlažu da nađe sebi curu iz njemačke kako bi mu pomogla vraćat kredit koji je uložio jer ja nisam sigurna. Ima tih milion stvari nekih. Možda bih na takvo nešto i pristala da mu porodica nije takva i da on ima konkretan stav prema njima. Nažalost u nas na balkanu svako ima viziju ostavriti porodicu u zajednici. Kao da živimo u pećinsko vrijeme. Jos jednom hvala na prijatnom odgovoru.
Znao sam da on ima vise mana tipa kredit i razbacivanjem para. Meni je ovo sto si napisala zapalo za oci:
„ Mati i tetka mu predlažu da nađe sebi curu iz njemačke kako bi mu pomogla vraćat kredit koji je uložio jer ja nisam sigurna“
Uhvati se noge dok nije kasno hahaha pa ovo nije realno cuj trazi sebi nekog ko ce mu vracati kredite i to mu jos mati govori.
Ti najbolje znas sta je dobro za tebe tako da pamet u glavu i sretno.
Da bio si u pravu ima tu vise stvari. Osobito to razbacivanje parama, ispadne da ja s manjom platom imam do kraja mjeseca a on sa vecom nema i hajd halal bilo izvedem nas negdje platim gorivo da nam naspije i sve tako. Ne kazem daje i on ali njegovo je sve veliko to sto dadne a ja s malo pa isto ucestvujem.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#25 Re: Zivot u blizini njegove porodice

Post by Ateista »

Mislim da si sama sebi vec odgovorila, ako ti to me odgovara onda nemoj.pristati na tako nesto, a realno ne znam ko normalan bi u 21. vijeku na to pristao.

Po meni, za normalan zivot i privatnost, neophosno je da ni jedni ni drugi roditelji ne budu blize od 2-3 km i da ne mogu bas svaki cas naletiti kad im je cejf, te ih treba nauciti da se najave ako zele doci. Ne valja ni da su u istom kvartu, a ne vrata do vrata.

Svako zna svoje prioritete, ali ja na tako nesto nikad ne bih pristao.
Post Reply