Zivot u Austriji

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#3001 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

Mr.Sojic wrote: 17/05/2023 12:10
mufa1 wrote: 17/05/2023 12:05 Pihhhh ja moram i sutra radit, to je vec drugi praznik ovog mjeseca, a imam jos 2 na rasporedu :twisted: :twisted:
Nista se ti bama ne nerviraj.Praznikom je satnica uvecana 100%, taman da se za Sejsela nabere :lol:

Kako imas takav peh da si ti uvijek glavni praznikom.
Ma nista od toga, bilo se u spaniji prosle sedmice, tamam dodje ovo da nadoknadim sto se potrošilo :lol:
A kakvih 100%, malo je to, 150% je tarifa :D
A takav sistem smjena imam, ako me potrefi, moram radit praznik..a ovaj mjesec me sve potrefilo..
User avatar
Rockefeller
Posts: 7296
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#3002 Re: Zivot u Austriji

Post by Rockefeller »

Jah jest ti tesko :mrgreen:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#3003 Re: Zivot u Austriji

Post by Dope_Man »

mufa1 wrote: 17/05/2023 14:48 bilo se u spaniji prosle sedmice
Planiram krajem godine, pa ako nije frka samo par info da podijelis, kako si isao, ako je let odakle itd.. imam neku racunicu, al eto svaka info iz prve ruke dobro dodje.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#3004 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

Dope_Man wrote: 17/05/2023 16:45
mufa1 wrote: 17/05/2023 14:48 bilo se u spaniji prosle sedmice
Planiram krajem godine, pa ako nije frka samo par info da podijelis, kako si isao, ako je let odakle itd.. imam neku racunicu, al eto svaka info iz prve ruke dobro dodje.
Moze naravno, vrlo rado. Letili smo iz Beča za Malagu, ima 4 puta sedmično let. Tu smo rentali auto (145€ za 7 dana) i odma za Sevillu, ostali 3 dana. Posle u Cordobu 2 dana, onda posjetili jedno malo selo, Setenil de las Bodegas se zove, specifično jer su kuce pod stijenama, tu smo ostali satak vremena i onda produžili za Rondu koja je 20min udaljena, nestvarno mjesto, nažalost samo 3-4 sata bili jer smo trebali nastavit za Malagu, a moglo bi se ostat komotno 2 dana u Rondi, imalo bi se sta vidjet..i zadnja stanica Malaga, 2 dana, jedan razgledanje grada, drugi na plaži, kupanje itd. Na žalost nismo stigli otici u Granadu, ali razlog više da se ponovo vratimo. 7 dana je malo da se obidje cijela Andaluzija.. ja sam fasciniran sa svakim ovim gradom i ne bi se mogao odlučit koji mi je ljepši i gdje sam se finije osjećao.. Vrhunac mi je bio kad smo u Cordobi penjali se na toranj Mezquite (nekad Džamija, a danas katedrala) i odjednom cujemo Ezan kako odjekuje cijelim gradom sa jedne od dvije aktivne dzamije u gradu. Petak je bio, vrijeme Dzumme, nismo čuli ostale vakte za Ezan..

Ako ti treba još konkretnijih informacija ili preporuka, rent a car, Airbnb smještaj itd, javi se i na privat, da ne spamamo temu...
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#3005 Re: Zivot u Austriji

Post by Dope_Man »

mufa1 wrote: 17/05/2023 22:37
Dope_Man wrote: 17/05/2023 16:45

Planiram krajem godine, pa ako nije frka samo par info da podijelis, kako si isao, ako je let odakle itd.. imam neku racunicu, al eto svaka info iz prve ruke dobro dodje.
Moze naravno, vrlo rado. Letili smo iz Beča za Malagu, ima 4 puta sedmično let. Tu smo rentali auto (145€ za 7 dana) i odma za Sevillu, ostali 3 dana. Posle u Cordobu 2 dana, onda posjetili jedno malo selo, Setenil de las Bodegas se zove, specifično jer su kuce pod stijenama, tu smo ostali satak vremena i onda produžili za Rondu koja je 20min udaljena, nestvarno mjesto, nažalost samo 3-4 sata bili jer smo trebali nastavit za Malagu, a moglo bi se ostat komotno 2 dana u Rondi, imalo bi se sta vidjet..i zadnja stanica Malaga, 2 dana, jedan razgledanje grada, drugi na plaži, kupanje itd. Na žalost nismo stigli otici u Granadu, ali razlog više da se ponovo vratimo. 7 dana je malo da se obidje cijela Andaluzija.. ja sam fasciniran sa svakim ovim gradom i ne bi se mogao odlučit koji mi je ljepši i gdje sam se finije osjećao.. Vrhunac mi je bio kad smo u Cordobi penjali se na toranj Mezquite (nekad Džamija, a danas katedrala) i odjednom cujemo Ezan kako odjekuje cijelim gradom sa jedne od dvije aktivne dzamije u gradu. Petak je bio, vrijeme Dzumme, nismo čuli ostale vakte za Ezan..

Ako ti treba još konkretnijih informacija ili preporuka, rent a car, Airbnb smještaj itd, javi se i na privat, da ne spamamo temu...
E super, jer ta regija je i meni u planu, samo sto cu ici na 2 sedmice da sve to bolje vidim.

Samo mi reci koja je aviokomoanija, je li neka jeftinica odletit :D

A za ostale detalje, ako sta zapne, pisem ti pp kad budem blize tome, zbog zeninog posla plan je nekad u oktobru il novembru tek da idemo, al kazu da je i tad super vrijeme, taman da prodju ljetne zege
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#3006 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

Dvije sedmice je bombona, taman da obidjes sve fino, 7 dana je premalo.. Sto se tice aviokompanija, odavde smo isli sa ryanair, a vratili smo se sa wizzair. Super utusci i sa jednim i sa drugim.. Letovi su izasli tacno 100e po osobi i smjeru, moglo je i jeftinije, ali sam uzimao prority plus jedan veliki kofer.. 2 mjeseca odprilike prije putovanja sam kupio karte.. Nisu nista peglali, vagali kofere i ruksake osim ovog velikog od 20kg...Tacni 100%, ni minute kasnjenja nije bilo..uglavnom preporuka.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3682
Joined: 23/04/2011 12:21

#3007 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

Sta bi od one posjete kod Zeme Žlipića :lol:
minix
Posts: 23
Joined: 05/01/2018 21:46

#3008 Re: Zivot u Austriji

Post by minix »

Ako neko slučajno viška vremena provodi na Redditu, može pogledati https://www.reddit.com/r/ExYuDijaspora/
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3682
Joined: 23/04/2011 12:21

#3009 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

Cuj viska vremena :-)

U Austriji nema viska vremena :mrgreen:
User avatar
Copper
Posts: 398
Joined: 18/10/2021 20:34

#3010 Re: Zivot u Austriji

Post by Copper »

Mr.Sojic wrote: 07/06/2023 12:15 Cuj viska vremena :-)

U Austriji nema viska vremena :mrgreen:
Zato ja vise nikad necu odlaziti u takve drzave. Meni kod Talijana super. Od 1., samo dva puna radna. Ovo ostalo popij kafu, ispusi cigara do 12 i u kafanu. Vjerujem da ce se to promjeniti kad poguzije iz Njemačke i Austrije pocnu dolazit vjenčati.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#3011 Re: Zivot u Austriji

Post by Dope_Man »

Copper wrote: 07/06/2023 13:20
Mr.Sojic wrote: 07/06/2023 12:15 Cuj viska vremena :-)

U Austriji nema viska vremena :mrgreen:
Zato ja vise nikad necu odlaziti u takve drzave. Meni kod Talijana super. Od 1., samo dva puna radna. Ovo ostalo popij kafu, ispusi cigara do 12 i u kafanu. Vjerujem da ce se to promjeniti kad poguzije iz Njemačke i Austrije pocnu dolazit vjenčati.
Ma zajebancija.. evo ne mogu posteno dvije sedmice rada da uvezem u Austriji a da ne prekinu nekakvim praznicima.. evo sutra opet odoh u Istru, cetvrtak neradni, petak se poveze i 4 dana moranja :skoljka: a prije 2 vikenda se isto tako moro 4 dana.. opusteno
User avatar
Copper
Posts: 398
Joined: 18/10/2021 20:34

#3012 Re: Zivot u Austriji

Post by Copper »

Dope_Man wrote: 07/06/2023 13:23
Copper wrote: 07/06/2023 13:20

Zato ja vise nikad necu odlaziti u takve drzave. Meni kod Talijana super. Od 1., samo dva puna radna. Ovo ostalo popij kafu, ispusi cigara do 12 i u kafanu. Vjerujem da ce se to promjeniti kad poguzije iz Njemačke i Austrije pocnu dolazit vjenčati.
Ma zajebancija.. evo ne mogu posteno dvije sedmice rada da uvezem u Austriji a da ne prekinu nekakvim praznicima.. evo sutra opet odoh u Istru, cetvrtak neradni, petak se poveze i 4 dana moranja :skoljka: a prije 2 vikenda se isto tako moro 4 dana.. opusteno
Ja sam uhvatio sta je bilo. Jedan firsak oglas za organizaciju događaja, konferencija, svadbi u hotelu. 2000 eura netto, za pocetak najbitnije da se radi u ekipi.

Ja preporučujem ljudima ako uhvate u Trstu posla u logistici. Imaju pojedini traze specificno za regiju Balkana da se radi pa trebaju nasi jezici, tu daju od 15 eura satnici pa prema gore.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3682
Joined: 23/04/2011 12:21

#3013 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

Dope_Man wrote: 07/06/2023 13:23
Copper wrote: 07/06/2023 13:20

Zato ja vise nikad necu odlaziti u takve drzave. Meni kod Talijana super. Od 1., samo dva puna radna. Ovo ostalo popij kafu, ispusi cigara do 12 i u kafanu. Vjerujem da ce se to promjeniti kad poguzije iz Njemačke i Austrije pocnu dolazit vjenčati.
Ma zajebancija.. evo ne mogu posteno dvije sedmice rada da uvezem u Austriji a da ne prekinu nekakvim praznicima.. evo sutra opet odoh u Istru, cetvrtak neradni, petak se poveze i 4 dana moranja :skoljka: a prije 2 vikenda se isto tako moro 4 dana.. opusteno
Isto stanje i kod mene :thumbup:
Ovo gore sam se salio, a poneki se odmah uzare :lol:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#3014 Re: Zivot u Austriji

Post by Dope_Man »

Mr.Sojic wrote: 07/06/2023 14:01
Dope_Man wrote: 07/06/2023 13:23

Ma zajebancija.. evo ne mogu posteno dvije sedmice rada da uvezem u Austriji a da ne prekinu nekakvim praznicima.. evo sutra opet odoh u Istru, cetvrtak neradni, petak se poveze i 4 dana moranja :skoljka: a prije 2 vikenda se isto tako moro 4 dana.. opusteno
Isto stanje i kod mene :thumbup:
Ovo gore sam se salio, a poneki se odmah uzare :lol:
Ne valja samo sto sad vise nemamo praznika citava 2 mjeseca, moram trosit dane s posla :lol:
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3682
Joined: 23/04/2011 12:21

#3015 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

Dope_Man wrote: 07/06/2023 14:36
Mr.Sojic wrote: 07/06/2023 14:01

Isto stanje i kod mene :thumbup:
Ovo gore sam se salio, a poneki se odmah uzare :lol:
Ne valja samo sto sad vise nemamo praznika citava 2 mjeseca, moram trosit dane s posla :lol:
Ja od ovih praznika pozaboravljao sifre na racunaru.

Dosao na posao i gledam u pc, a on gleda mene :lol:
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#3016 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

Kod mene i sutra radno :oops: Jbt ko fol smo u kriznim vremenima, a ovoliko praznika nismo radili ni u zlatna vremena..
User avatar
Rockefeller
Posts: 7296
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#3017 Re: Zivot u Austriji

Post by Rockefeller »

Njemacka u recesiji, logicno da ces i ti u AU radit.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3682
Joined: 23/04/2011 12:21

#3018 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

Rockefeller wrote: 10/06/2023 09:22 Njemacka u recesiji, logicno da ces i ti u AU radit.
Cuj to, pa Austrija je za Njemacku, Njemacka :lol:

Zakon drzavna firma :mrgreen:

I kolega nismo mi u Autraliji nego u AT :kiss:
jesam1
Posts: 121
Joined: 20/06/2009 15:42

#3019 Re: Zivot u Austriji

Post by jesam1 »

Ovaj pdf odron ... temu okupirali sljakatori koji gledau gdje ima jeftinih cevapa i carapa na akciji.
De javite kako je bilo nekoj pozorisnoj predstavi!
De pricaje kako ste svoje kolege na poslu nagovorilil da odu na omor/putovanje u/kroz BIH.
Javite se kako obrazovanim i ambicioznom ljudima u BIH pomoci kako u AT da dobiju sto bolje prilike.

Jedin vam je deviza: Ja sam manga u AT - poslije mene samo Bog.
belfy
Posts: 7657
Joined: 06/08/2007 09:00

#3020 Re: Zivot u Austriji

Post by belfy »

jesam1 wrote: 10/06/2023 21:57 Ovaj pdf odron ... temu okupirali sljakatori koji gledau gdje ima jeftinih cevapa i carapa na akciji.
De javite kako je bilo nekoj pozorisnoj predstavi!
De pricaje kako ste svoje kolege na poslu nagovorilil da odu na omor/putovanje u/kroz BIH.
Javite se kako obrazovanim i ambicioznom ljudima u BIH pomoci kako u AT da dobiju sto bolje prilike.

Jedin vam je deviza: Ja sam manga u AT - poslije mene samo Bog.
pa sto ti nisi poceo nekim finim primjerom da pokazes ljudima kako treba, a ne ovako?
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#3021 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

Kratka pauza na bečkoj filharmoniji pa nije imao kad vlastitim primjerom pokazat :lol: :lol:
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3682
Joined: 23/04/2011 12:21

#3022 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

Cuj ovog Operskog pjevaca gore :lol:

Da mi njemu pisemo kako je bilo u operi :-)
Idi bolan sam u operu, ako imas odElce :mrgreen: pa vidi kako je, a nije problem mogu tu i ja ispricati koji je to lijepi dozivljaj.

Kako da druge nagovorim da idu u Bosnu kad ni sebe ne mogu nagovoriti :lol:
Sala na stranu ali moja bivsa sefica, inace Austrijanka, javi se svaki puta kada je u Sarajevu i ostane po nekoliko dana- tako da ti ni ta izjava ne pije vode.

Eh eto Pavaroti :mrgreen: , hajde ti nama sada lijepo u Operu, a ja i komsija @mufa1 i komsija @Rockefeller idemo traziti sniziTe cevape i cOrape :mrgreen:
User avatar
Rockefeller
Posts: 7296
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#3023 Re: Zivot u Austriji

Post by Rockefeller »

:kiss:

Brajlovic cevapi, smrznuti.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#3024 Re: Zivot u Austriji

Post by Dope_Man »

jesam1 wrote: 10/06/2023 21:57 Ovaj pdf odron ... temu okupirali sljakatori koji gledau gdje ima jeftinih cevapa i carapa na akciji.
De javite kako je bilo nekoj pozorisnoj predstavi!
De pricaje kako ste svoje kolege na poslu nagovorilil da odu na omor/putovanje u/kroz BIH.
Javite se kako obrazovanim i ambicioznom ljudima u BIH pomoci kako u AT da dobiju sto bolje prilike.

Jedin vam je deviza: Ja sam manga u AT - poslije mene samo Bog.
Kakvi tebe kompleksi pucaju ljudino? Evo da ti odgovorim:

Pozoriste kao oblik zabave mi nije zanimljiv, i otisao sam svega par puta u zivotu. Kino, koncerti, kakve automobilske/moto utrke su mi draze kao npr Red Bull classics proslog vikenda (nazalost propustih jer sam ranije dogovorio odlazak u Pulu). Ne nagovaram nikog da ide u BiH nista vise nego u Pulu il Veneciju, a i zasto bih? Spomenem koju lijepu stvar za posjetit kad krene ta vrsta price, al ja ne radim za turisticku zajednicu BiH pa da trebam nagovarati ljude. A ne radim ni kao regruter il nesto slicno pa da ganjam ljude koje i ne znam u BiH i nudim im poslove u AT. Ko zeli posao, moze da ga trazi i prijavljuje se isto kao sto sam i ja, ako se neko diretkno javi pomoci cu koliko mogu, kao i svakom drugom covjeku, bio il ne bio iz BiH.

Ne, niko nije bog samo zato sto smo u AT. Tu smo svako iz svojih razloga, i tu je onaj ko je zelio da bude tu. Ljudi zive zivote u skladu sa onim sto je njima zanimljivo, i ispunjavaju si vrijeme aktivnostima koje su im drage. A to sto tebe neki kompleksi drmaju, to je tvoj problem.
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#3025 Re: Zivot u Austriji

Post by BlackRiver »

Za ove sa kompleksima, samo treba napomenuti da ce krajem mjeseca 13. plata :D
Post Reply