Zivot u Austriji

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1676 Re: Zivot u Austriji

Post by animals »

Na ruke..
ko jos dobija platu na ruke :-)
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#1677 Re: Zivot u Austriji

Post by mirsek »

animals wrote:Na ruke..
ko jos dobija platu na ruke :-)
:roll:
To je termin u ekonomiji, neto na ruke ili neto-neto plata.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1678 Re: Zivot u Austriji

Post by pustopoljina »

mufa1 wrote:Nisam se hvalio, jer to nije neka suma za hvalit se, da je 10k+ mjesecno, onda bi se hvalio.
A posto vidim da pravo "kulturan" momak, samo te tudji novčanici i primanja interesuju, evo ti pa razmisljaj..
Prije trudnickog i zena je radila puno radno vrijeme, a plus zivili nas dvoje u dvosobnom stanu, tako da se moglo puno vise ustedit.. Plus istekla dva bauspara, tako da se ustedilo 35k za Anzahlung i jos oko 10k za prevod i ostale zajebancije.. Ostatak naravno na kredit, uz vorderung države, tako da rata kredita, komunalije i grijanje izadju okruglo 700 eura. Samo jos struja 50-60 eura na to.. 78 kvadrata sa podzemnom garažom, u hajmo rec, drugi po redu od elitnih naselja.. Hvala dovidjenja!
hm...koliko se ja u ovo razumijem-
ti i tvoja zena (ili jedno od vas dvoje, cije je ime na ugovoru)
1) imate at drzavljanstvo.
2) mladi ste
jer, to gdje drzava potpomaze kupnju stana jesu mladi parovi sa drzavljanstvom. tako se moze doci i do poveceg stana za razumnije novce.

ako ti dodjes sa 30+ iz bosne, ne spadas u tu kategoriju i kupujes stan od svojih para i onog sto ti banka da kao kredit.
a novogradnja sa tri spavace sobe i sto kvadrata, u gradu, je oko pola miliona- sto hiljada gore-dolje, sprat... polozaj...
pa dvosobni-trosobni (60-80 kvadrata, ovisno o polozaju i na kojem spratu) za unajmiti za te pare bi bilo jeftino i s obzirom da je tvoje vlasnistvo- odlicno si to uradio.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1679 Re: Zivot u Austriji

Post by pustopoljina »

mufa1 wrote:Pajdo moj, haj ziv bio ne provaljuj se vise, vidi se da pojma nemas ama bas ni o cemu.. Za 250k, 300k mozes kupit vilu a kamoli stan..
Dalje, opste poznato da su komunalije dosta manje na novim stanovima i kako je stan stariji, to vise rastu i komunalije..
Dalje, naveo sam ti da imas podsticaj od drzave za mlade porodice. Za to naravno moras ispunjavat određene uslove, al izgleda da se ti u to razumijes ko mara u krivi k...c
Iako stvarno nemam obicaj upustat se u rasprave s ljudima koji ne vide dalje od svog nosa, i koji misle da jad u kojem su zaglavili, i svi ostali ljudi moraju zaglavit.. Da bi te rijesio nedomica, evo ti pogledaj i racunaj, ja s ovim zavrsavam raspravu..

Image
ah, sad vidim ovo...
lik ne prica bezveze, ovo ima u svakoj pokrajini...drzava potpomaze mlade parove pri kupovini ovih stanova...mislim da nije bilo koji stan moguc, nego imaju te 3-4 firme koje ih grade i koji su u tome...kod mene je to gws, ggw, neue heimat...ali to jeste jedna vrsta genossenschaftswohnungen...
ne znam da ima pomaganje za bilo koji stan koji ti se svidi, iako si mladi par i ispunjavas uvjete.
eh ja- detalje ne znam, niti me zanimaju, jer ne spadam u tu kategoriju...ali radila sam sa jednom koja je van grada uzela stan u takvoj zgradi, lijep i povoljan jako...mada ja tamo ne bih zivjela :)
https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd ... 10301.html
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1680 Re: Zivot u Austriji

Post by SaraFina »

mirsek wrote:
animals wrote:
mirsek wrote: Ocigledno ja ne znam a ni zavodi za statistiku i eurostat, svi neke gluposti i prosjeke koristimo :lol: :lol: :lol:
Ja primam u Austriji eure a i ti primas eure, u prosjeku primamo eure. :-)
Mani me floskula o kupusu i bikiniju i nekog nadmenog patroniziranja, ako hoces pisi normalno i informativno ako neces preskoci me.
De reci mi jel u BIH, prosjek plate 900km, koliko stoji na onoj mapi..
zivota ti..
Kojoj mapi ?
Prosjek je oko 850 KM neto na ruke. Inace prosjek ili aritmeticku sredinu svi koriste, mada je on osjetljiviji na distruciju podataka u odnosu na median kojeg neki u manjini koriste za racunanje srednje vrijednosti plate(koliko opravdano moze se diskutovati).

Smjehotresno. Lik naučio definiciju i buba je sad na pamet. Opće je poznato da u BiH osim uhljeba i budžetlija koji i "vade taj prosjek" trgovkinja u Bingu, radnica u privatnoj fabrici, frizerka i 70% zaposlenih ne vide mjesečno prosjek od 850 km u karijeri.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1681 Re: Zivot u Austriji

Post by SaraFina »

pustopoljina wrote:
mufa1 wrote:Pajdo moj, haj ziv bio ne provaljuj se vise, vidi se da pojma nemas ama bas ni o cemu.. Za 250k, 300k mozes kupit vilu a kamoli stan..
Dalje, opste poznato da su komunalije dosta manje na novim stanovima i kako je stan stariji, to vise rastu i komunalije..
Dalje, naveo sam ti da imas podsticaj od drzave za mlade porodice. Za to naravno moras ispunjavat određene uslove, al izgleda da se ti u to razumijes ko mara u krivi k...c
Iako stvarno nemam obicaj upustat se u rasprave s ljudima koji ne vide dalje od svog nosa, i koji misle da jad u kojem su zaglavili, i svi ostali ljudi moraju zaglavit.. Da bi te rijesio nedomica, evo ti pogledaj i racunaj, ja s ovim zavrsavam raspravu..

Image
ah, sad vidim ovo...
lik ne prica bezveze, ovo ima u svakoj pokrajini...drzava potpomaze mlade parove pri kupovini ovih stanova...mislim da nije bilo koji stan moguc, nego imaju te 3-4 firme koje ih grade i koji su u tome...kod mene je to gws, ggw, neue heimat...ali to jeste jedna vrsta genossenschaftswohnungen...
ne znam da ima pomaganje za bilo koji stan koji ti se svidi, iako si mladi par i ispunjavas uvjete.
eh ja- detalje ne znam, niti me zanimaju, jer ne spadam u tu kategoriju...ali radila sam sa jednom koja je van grada uzela stan u takvoj zgradi, lijep i povoljan jako...mada ja tamo ne bih zivjela :)
https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd ... 10301.html

Ja sam ga pitala par puta koja je opcija kupovine stana i preko koga. Zakljucila sam isto što i ti. Da je to opcija :"genossenschaftswohnungen" i da mu nakon perioda koji bude boravio u stanu rata sigurno neće ostati sa svim ovim uračunatim 700 eura. I u Beču ne znam da imaju te potpore uopće više za stanove.
Za kuće masivne od cigle daju i one duplerice. Tako je dvije godine unazad.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#1682 Re: Zivot u Austriji

Post by mirsek »

SaraFina wrote:
Smjehotresno. Lik naučio definiciju i buba je sad na pamet. Opće je poznato da u BiH osim uhljeba i budžetlija koji i "vade taj prosjek" trgovkinja u Bingu, radnica u privatnoj fabrici, frizerka i 70% zaposlenih ne vide mjesečno prosjek od 850 km u karijeri.
Vidim ti to sa razumijevanjem i naucno-metodoloski vrhunski obradis i objasnis. :D
Nista, javi medjunarodnim ustanovama da ne koriste bikini i kupus metode a ti mozes i ovdje sa nama podijeliti revolucionarni nacin racunanja prosjecne plate . :lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1683 Re: Zivot u Austriji

Post by SaraFina »

mirsek wrote:
SaraFina wrote:
Smjehotresno. Lik naučio definiciju i buba je sad na pamet. Opće je poznato da u BiH osim uhljeba i budžetlija koji i "vade taj prosjek" trgovkinja u Bingu, radnica u privatnoj fabrici, frizerka i 70% zaposlenih ne vide mjesečno prosjek od 850 km u karijeri.
Vidim ti to sa razumijevanjem i naucno-metodoloski vrhunski obradis i objasnis. :D
Nista, javi medjunarodnim ustanovama da ne koriste bikini i kupus metode a ti mozes i ovdje sa nama podijeliti revolucionarni nacin racunanja prosjecne plate . :lol:

Pobij ovu tvrdnju na primjeru BiH ako možeš :D
Mislim to razmetanje tudjim, unaprijed napisanim kvalifikacijama i rječima je snobovski i smiješno totalno. Pa sam to narodskim jezikom pojasnila svekolikom forumskom pučanstvu jer ne patim od kompleksa niže vrijednosti. Zato ne redam izgooglane floskuletine i produkte tudjih mozgova. Za razliku od tebe, koji se uspinješ održati stepen elokvencije divovskim naporima :D Ajme, jadi moji!
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#1684 Re: Zivot u Austriji

Post by mirsek »

SaraFina wrote:
mirsek wrote:
SaraFina wrote:
Smjehotresno. Lik naučio definiciju i buba je sad na pamet. Opće je poznato da u BiH osim uhljeba i budžetlija koji i "vade taj prosjek" trgovkinja u Bingu, radnica u privatnoj fabrici, frizerka i 70% zaposlenih ne vide mjesečno prosjek od 850 km u karijeri.
Vidim ti to sa razumijevanjem i naucno-metodoloski vrhunski obradis i objasnis. :D
Nista, javi medjunarodnim ustanovama da ne koriste bikini i kupus metode a ti mozes i ovdje sa nama podijeliti revolucionarni nacin racunanja prosjecne plate . :lol:

Pobij ovu tvrdnju na primjeru BiH ako možeš :D
Mislim to razmetanje tudjim, unaprijed napisanim kvalifikacijama i rječima je snobovski i smiješno totalno. Pa sam to narodskim jezikom pojasnila svekolikom forumskom pučanstvu jer ne patim od kompleksa niže vrijednosti. Zato ne redam izgooglane floskuletine i produkte tudjih mozgova. Za razliku od tebe, koji se uspinješ održati stepen elokvencije divovskim naporima :D Ajme, jadi moji!
Cek malo, ti si meni koji sam iznosio zvanicne podatke relevantnih instituicija da bi negirao necije konstantne pauaslne i netacne procjene o prosjecnim platama rekla da ja ne kontam statistiku i prosjek i kako sve to funkcionise ala kupus-bikini, i sad ja kao treba da tebi kraljici nesto dokazujem ?? :lol: :lol: :lol:
Cuj, pobij ovu moju tvrdnju :-) , evo hocu sve trcim da trosim svoje vrijeme da bih tebe zabavljao.
Nisi ti nista objasnila nego si pokusala da nicim izazvana pametujes tamo gdje ti nije struka ni mjesto.
Zasto, to sama najbolje znas.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1685 Re: Zivot u Austriji

Post by animals »

pustopoljina wrote:
mufa1 wrote:Pajdo moj, haj ziv bio ne provaljuj se vise, vidi se da pojma nemas ama bas ni o cemu.. Za 250k, 300k mozes kupit vilu a kamoli stan..
Dalje, opste poznato da su komunalije dosta manje na novim stanovima i kako je stan stariji, to vise rastu i komunalije..
Dalje, naveo sam ti da imas podsticaj od drzave za mlade porodice. Za to naravno moras ispunjavat određene uslove, al izgleda da se ti u to razumijes ko mara u krivi k...c
Iako stvarno nemam obicaj upustat se u rasprave s ljudima koji ne vide dalje od svog nosa, i koji misle da jad u kojem su zaglavili, i svi ostali ljudi moraju zaglavit.. Da bi te rijesio nedomica, evo ti pogledaj i racunaj, ja s ovim zavrsavam raspravu..

Image
ah, sad vidim ovo...
lik ne prica bezveze, ovo ima u svakoj pokrajini...drzava potpomaze mlade parove pri kupovini ovih stanova...mislim da nije bilo koji stan moguc, nego imaju te 3-4 firme koje ih grade i koji su u tome...kod mene je to gws, ggw, neue heimat...ali to jeste jedna vrsta genossenschaftswohnungen...
ne znam da ima pomaganje za bilo koji stan koji ti se svidi, iako si mladi par i ispunjavas uvjete.
eh ja- detalje ne znam, niti me zanimaju, jer ne spadam u tu kategoriju...ali radila sam sa jednom koja je van grada uzela stan u takvoj zgradi, lijep i povoljan jako...mada ja tamo ne bih zivjela :)
https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd ... 10301.html
Ma nije poenta u tome..
lik dodje mrtav ladan napise kako on i zena od primanja
3500 eura kupili nov novcat stan, auto i jos pet puta godisnje na odmor..
da bi se kasnije ispostavilo ovo..
stan na kredit sa ovom opcijom koji ce otplatiti tek i sta ja znam jos..
znaci ni blizu onog sto je prvo napisao..
a da bi ustedio od ti primanja da kupis stan i auto gotovim novcem izracunajte koliko godina treba..
znam ja masu koji su kupili stan i auto na kredit pa ga otplacuju. saml pitanje kako..
Last edited by animals on 11/05/2018 05:16, edited 1 time in total.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#1686 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

Pustopoljina se itekako razumije u tematiku :thumbup: :thumbup: kao sto sam na pocetku i napisao, za takvo nešto moras ispunjavati odredjene uslove..
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#1687 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

animals wrote:
Ma nije poenta u tome..
lik dodje mrtav ladan napise kako on i zena od primanja
3500 eura kupili nov novcat stan, auto i jos pet puta godisnje na odmor..
da bi se kasnije ispostavilo ovo..
stan na kredit sa ovom opcijom koji ce otplatiti tek i sta ja znam jos..
znaci ni blizu onog sto je prvo napisao..
a da bi ustedio od ti primanja da kupis stan i auto gotovim novcem izracunajte koliko godina treba..
znam ja masu koji su kupili stan i auto na kredit pa ga otplacuju. saml pitanje kako..
Decko ti bas uporan, ko mazga.. Ocito nikad nisi sjeo ni sa bankom ni sa Genossenschaft u vezi stana niti bilo cega slicnog, tj razumijes se ko mara u krivi k...
Mani me te tipične bošnjine price, uzeo na kredit, jebo to ako nije u kešu.. Eto probaj ti aplicirat za nesto slicno.. A prije bilo cega pajdo moj ides u banku na prebiranje krvnih zrnaca.. Bilo je jos poznanika koji su aplicirali, pa radi gluposti tipa 3 kredita u saturnu za gluposti, i stalnog minusa na kontu hladno dobili odbijenicu, plus i onih 35k učešća trazili na kredit da uzmu, a primanja su imali i veca od nas, al na kraju nisu dobili..
Ja ti ponovo kazem, sa tim primanjima i ratom za stan, zivimo vise nego lagodno..
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1688 Re: Zivot u Austriji

Post by animals »

Prvo stariji sam od tebe..
drugo procitaj svoj prvi post..
trebao je biti odgovor na pitanje moze li se zivjeti od 3200 netto.
i onda upadas ti kako si kupio stan i auto od ti primanja i ides 5 puta na godisnji..
i sad sasvim druga prica koja nema veze sa postavljenim pitanjem..
sve laz do lazi..
ajd sad ne zelim vise sa tobom diskutovati jer si proturijecan..
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#1689 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

Dobro pajdo, pobijedio si, kraj price. Nego de nam vidi kako se struja može fiksno plaćat??
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1690 Re: Zivot u Austriji

Post by pirmin »

mufa1 wrote: Decko ti bas uporan, ko mazga
Zamisli da moras raditi sa njim. :-?
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1691 Re: Zivot u Austriji

Post by animals »

pirmin wrote:
mufa1 wrote: Decko ti bas uporan, ko mazga
Zamisli da moras raditi sa njim. :-?
U pravu si..ne volim neradnike i prodavace magle..
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#1692 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

pirmin wrote:
mufa1 wrote: Decko ti bas uporan, ko mazga
Zamisli da moras raditi sa njim. :-?

Hahah nemoj ziv bio ni da zamišljam.. Imo sam jednog sličnog, albanac, sto je to tvrdoglavo bilo u pm.
A ovaj, jebes mi sve ako je ista skonto sa one slike sto sam postavio, nego vidio sta ova sarafina pise, pa ko fol i on isto, kao konfuzno mu, jos struju spominje, a struje ni na mapi.. A sve fino i jasno pise da ne moze bit jasnije.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1693 Re: Zivot u Austriji

Post by animals »

mufa1 wrote:
pirmin wrote:
mufa1 wrote: Decko ti bas uporan, ko mazga
Zamisli da moras raditi sa njim. :-?

Hahah nemoj ziv bio ni da zamišljam.. Imo sam jednog sličnog, albanac, sto je to tvrdoglavo bilo u pm.
A ovaj, jebes mi sve ako je ista skonto sa one slike sto sam postavio, nego vidio sta ova sarafina pise, pa ko fol i on isto, kao konfuzno mu, jos struju spominje, a struje ni na mapi.. A sve fino i jasno pise da ne moze bit jasnije.
Hajd ziv bio nek si ti kupio stan, auto i ides pet puta na godisnji' i to sve sa 25 god i tim primanjima..
samo budala moze povjerovati..
i u pravu si nista ne razumijem na toj tvojoj listi jer je sve suprotno od tvog prvog posta..
jel ti jasno kad napises da si kupio nov novcat stan i uzeo ga na kredit nije ni slicno..
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#1694 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

Hahaha kojih 25 godina :lol: :lol: toneš sve dublje i dublje. A i sta je problem da neko sa 25 godina uradi tako nesto. Da sam bogdo bio pametan pa sa 25 ovo isto uradio, do sad bi ga skoro pola otplatio..
A sta cu ti ja sto ne razumiješ kako to ide, sam si kriv sto ti je smisao zivota da zadiješ pjevaljkama stoje po grudnjacima, i da pljuneš na novčanicu pa je zalijepiš Sabanu na čelo.. Polako, strpi se, saće ljeto i korida u čevljanovićima, pa ćeš moći pokazati svoje nove hugo boss majice..
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1695 Re: Zivot u Austriji

Post by animals »

A nisi ni trecinu jos otplatio..
znaci do penzije otplata..
i jel to ono ja kupio nov novcat stan..
jos ti jednom kazem procitaj prvi svoj post i ovaj zadnji..
jebote sa kim i ja tupim o japiji..
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1696 Re: Zivot u Austriji

Post by pustopoljina »

mufa1 wrote:Pustopoljina se itekako razumije u tematiku :thumbup: :thumbup: kao sto sam na pocetku i napisao, za takvo nešto moras ispunjavati odredjene uslove..
pa da, ali nije ok presutati te odredjene uslove narodu koji na temi ima takvu i takvu ponudu i ima odredjenu starost i porodicu zeli dovesti...
da sjedi sa 3500 mjesecno u unajmljenom stanu, cita tvoj post i pita se sta ne radi kako treba.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1697 Re: Zivot u Austriji

Post by pustopoljina »

animals wrote:A nisi ni trecinu jos otplatio..
znaci do penzije otplata..
i jel to ono ja kupio nov novcat stan..
jos ti jednom kazem procitaj prvi svoj post i ovaj zadnji..
jebote sa kim i ja tupim o japiji..
pa hbg on u njemu zivi i kupio ga je. i kupio je povoljno i ustedio je od svoje place. nije on nista slagao, samo sto nije ni odmah dao sve detalje.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#1698 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

pustopoljina wrote:
mufa1 wrote:Pustopoljina se itekako razumije u tematiku :thumbup: :thumbup: kao sto sam na pocetku i napisao, za takvo nešto moras ispunjavati odredjene uslove..
pa da, ali nije ok presutati te odredjene uslove narodu koji na temi ima takvu i takvu ponudu i ima odredjenu starost i porodicu zeli dovesti...
da sjedi sa 3500 mjesecno u unajmljenom stanu, cita tvoj post i pita se sta ne radi kako treba.
Nema starosnog ogranicenja, samo da si drzavljanin austrije i da ne zaradjujete oboje zajedno vise od 50k netto.
A zasto bi ja njemu sve govorio, kad je pametnica i sve zna, nek sjedi onda dje hoce i nek misli da je, mislit i srat i cvijece brat ista stvar..
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1699 Re: Zivot u Austriji

Post by animals »

pustopoljina wrote:
animals wrote:A nisi ni trecinu jos otplatio..
znaci do penzije otplata..
i jel to ono ja kupio nov novcat stan..
jos ti jednom kazem procitaj prvi svoj post i ovaj zadnji..
jebote sa kim i ja tupim o japiji..
pa hbg on u njemu zivi i kupio ga je. i kupio je povoljno i ustedio je od svoje place. nije on nista slagao, samo sto nije ni odmah dao sve detalje.
Pa u tom i jeste poenta..covjek pitao za savjet, a ovaj prica o pubertetu francuski zaba..
nije nista slagao osim bitnog,
da nije kupio nov stan od ti primanja vec da za takav stan moras placati kredit od 30 god..
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1700 Re: Zivot u Austriji

Post by pustopoljina »

mufa1 wrote:
pustopoljina wrote:
mufa1 wrote:Pustopoljina se itekako razumije u tematiku :thumbup: :thumbup: kao sto sam na pocetku i napisao, za takvo nešto moras ispunjavati odredjene uslove..
pa da, ali nije ok presutati te odredjene uslove narodu koji na temi ima takvu i takvu ponudu i ima odredjenu starost i porodicu zeli dovesti...
da sjedi sa 3500 mjesecno u unajmljenom stanu, cita tvoj post i pita se sta ne radi kako treba.
Nema starosnog ogranicenja, samo da si drzavljanin austrije i da ne zaradjujete oboje zajedno vise od 50k netto.
A zasto bi ja njemu sve govorio, kad je pametnica i sve zna, nek sjedi onda dje hoce i nek misli da je, mislit i srat i cvijece brat ista stvar..
pa ne njemu, nego svima...animals je vec u at i znao bi za tu opciju kad bi dolazio u obzir...ali napises to na temi gdje covjek iz bosne (znaci bosanac) pita da li moze sa 3200 zivjeti (ili koliko je ono vec bilo) i ti pises- moze, ja kupio i stan i vozim dobro auto i idem na 2 odmora plus vikendi u bosni...
moze sve to, ali stan od 80kvadrata bgm tesko...o tome se radi.
Post Reply