Život samaca u srednjim godinama

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#601 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Bobi »

snijeg_led wrote: 27/02/2024 19:09 Najbolje je rekla jedna moja jaranica za ovo. Udala joj se sestra, obrazovana, na polozaju za momka s kojim je bila 3 godina.
Nije prosla godina, razveli se. Ja je pitam sta je bilo. Kaze on nastavio ziviti po starom, samo sto su mu raja sad dolazila kuci, sjedila, pila i mezila, umjesto u kafani.

Kaze nije se udala da njemu mezetluke sprema svako vece :lol:

(sifra; suho meso :wink: )
Kako je ona tako tupava a ima obrazovanje i položaj :D ? Uhljeb neki familijarno-partnerski :D.
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#602 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by nekome »

Sa mentalno bolesnim mnogi ulaze u vezu ali svasta je danas mentalna bolest
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#603 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Optimus09 »

Dzinna wrote: 27/02/2024 14:40
Ramzess Veliki wrote: 27/02/2024 12:35
Dzinna wrote: 26/02/2024 12:52 Bolje sam nego u lošem drustvu :mrgreen:
Ne znam kakav mora biti da se odreknem svoje slobodice
Ne kažem da ne bih, ali ne bih za svaku budalu
... a sta fali budalama? :mastakazes:
Pa budale :mrgreen:
Sta fali biti budala :|
Hakiz
Posts: 40554
Joined: 30/07/2015 20:01

#604 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Hakiz »

nekome wrote: 27/02/2024 20:45 Sa mentalno bolesnim mnogi ulaze u vezu ali svasta je danas mentalna bolest
Niko nije rekao da ne ulaze.
snijeg_led
Posts: 6751
Joined: 08/12/2019 21:35

#605 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by snijeg_led »

Bobi wrote: 27/02/2024 20:17
snijeg_led wrote: 27/02/2024 19:09 Najbolje je rekla jedna moja jaranica za ovo. Udala joj se sestra, obrazovana, na polozaju za momka s kojim je bila 3 godina.
Nije prosla godina, razveli se. Ja je pitam sta je bilo. Kaze on nastavio ziviti po starom, samo sto su mu raja sad dolazila kuci, sjedila, pila i mezila, umjesto u kafani.

Kaze nije se udala da njemu mezetluke sprema svako vece :lol:

(sifra; suho meso :wink: )
Kako je ona tako tupava a ima obrazovanje i položaj :D ? Uhljeb neki familijarno-partnerski :D.
Pomislila bi stvarno da se tako slatko smijes i dok pises, ali znam da je to samo smajli i nema veze sa stvarnsocu.
Dzinna
Posts: 374
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#606 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Dzinna »

Bobi wrote: 27/02/2024 20:17
snijeg_led wrote: 27/02/2024 19:09 Najbolje je rekla jedna moja jaranica za ovo. Udala joj se sestra, obrazovana, na polozaju za momka s kojim je bila 3 godina.
Nije prosla godina, razveli se. Ja je pitam sta je bilo. Kaze on nastavio ziviti po starom, samo sto su mu raja sad dolazila kuci, sjedila, pila i mezila, umjesto u kafani.

Kaze nije se udala da njemu mezetluke sprema svako vece :lol:

(sifra; suho meso :wink: )
Kako je ona tako tupava a ima obrazovanje i položaj :D ? Uhljeb neki familijarno-partnerski :D.
A nemoj tako :mrgreen:
Dzinna
Posts: 374
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#607 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Dzinna »

Optimus09 wrote: 27/02/2024 20:53
Dzinna wrote: 27/02/2024 14:40
Ramzess Veliki wrote: 27/02/2024 12:35

... a sta fali budalama? :mastakazes:
Pa budale :mrgreen:
Sta fali biti budala :|
Pamet
Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#608 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Bobi »

Ima više sreće nego pameti.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#609 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ateista »

Hakiz wrote: 27/02/2024 19:42
Ateista wrote: 27/02/2024 08:12
ShnjaZZZ wrote: 26/02/2024 13:23

Ne vjerujem u to. :evil:

Poznajem mnogo muškaraca, a neki su i bliski drugovi koji su stvarno super momci, normalni, trezveni, o sebi pri sebi i sposobni. Nekima se skoro i divim (no homo :mrgreen: ) i poprilična su prilika. Bolje rečeno svi i jesi zauzeti osim jednog koji je razveden.

S druge strane kad pogledam nas samce, svaki ima neku falinku.
Sta tacno znaci da je neko prilika a da neko ima falinku?
Postoje neka ocekivanja koja se namecu kao standard, ali nisu svi ljudi roboti da trebaju svi isto misliti, izgledati, da se svima isto svidja kod drugih ljudi. Mozda ti sto su prilike nekim zenama uopste nisu intetesantni jer nisu njihov tip, moze im se vise svidjeti neko sa "falinkom". :D
Falinka bi bila neka karakterna osobina ili mentalno stanje koja tu osobu čini "nemogućom" za zajednički život, teška bolest itd.

Jedno je kada si već sa nekim pa se ta osoba razboli, ali malo ko će ući u novu vezu sa teško bolesnom osobom, fizički ili mentalno bolesnom.
Moze se reci da jeste, s tim sto iskreno ne mislim da se govori o tome, prije da se misli na to kako ima drugih koji imaju para, vise su usminkani, rade stvari koje su trenutno popularne tipa teretana, slusaju aktuelnu muziku, voze dobar auto, imaju dobru pricu i slicno. Lupam sad, ali mislim da su to glavne stvari koje danas muskarce cine popularnim, ali ne kod svakog, siguran sam da ima zena koje ne padaju na takve i koje ce znati cijeniti i neke duge stvari pored ovoga.
Uostalom, cak i neko sa takvim ozbiljnim problemima koje si naveo, moze imati neke druge osobine koje mozda nekom mogu biti vazne.
Po meni se samo treba odmaci od stereotipa i ne treba dozvoliti sebi da prema tome sebe vrjednuje. Ne mislim ni da treba biti nerealan, trebab biti svjestan svojih mana i pokusati ih ako je moguce ispraviti, ali isto tako svaka osoba treba graditi neku svoju personalnost i individualnost, nesto svoje.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#610 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ateista »

snijeg_led wrote: 27/02/2024 19:09 Najbolje je rekla jedna moja jaranica za ovo. Udala joj se sestra, obrazovana, na polozaju za momka s kojim je bila 3 godina.
Nije prosla godina, razveli se. Ja je pitam sta je bilo. Kaze on nastavio ziviti po starom, samo sto su mu raja sad dolazila kuci, sjedila, pila i mezila, umjesto u kafani.

Kaze nije se udala da njemu mezetluke sprema svako vece :lol:

(sifra; suho meso :wink: )
Ja sam cuo za jedna obrnut slucaj, gdje je muz ocekivao od zene da se promijeni. On je bio vise tradicionalan a ona voljela da izlazi po kafanama, znao je sve o njoj ali je ocekivao da ce se ona kad se uda promijeniti, ona nastavila kao i inace i brzo su se razveli. :D
Hakiz
Posts: 40554
Joined: 30/07/2015 20:01

#611 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Hakiz »

Ateista wrote: 27/02/2024 21:37
snijeg_led wrote: 27/02/2024 19:09 Najbolje je rekla jedna moja jaranica za ovo. Udala joj se sestra, obrazovana, na polozaju za momka s kojim je bila 3 godina.
Nije prosla godina, razveli se. Ja je pitam sta je bilo. Kaze on nastavio ziviti po starom, samo sto su mu raja sad dolazila kuci, sjedila, pila i mezila, umjesto u kafani.

Kaze nije se udala da njemu mezetluke sprema svako vece :lol:

(sifra; suho meso :wink: )
Ja sam cuo za jedna obrnut slucaj, gdje je muz ocekivao od zene da se promijeni. On je bio vise tradicionalan a ona voljela da izlazi po kafanama, znao je sve o njoj ali je ocekivao da ce se ona kad se uda promijeniti, ona nastavila kao i inace i brzo su se razveli. :D
Gledali smo film "Na putu" :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#612 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Bobi »

Šta vide u tim kafanama?
Hakiz
Posts: 40554
Joined: 30/07/2015 20:01

#613 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Hakiz »

Socijalizaciju?

Treba pitati Bečlije :wink:
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#614 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ateista »

Hakiz wrote: 27/02/2024 21:39
Ateista wrote: 27/02/2024 21:37
snijeg_led wrote: 27/02/2024 19:09 Najbolje je rekla jedna moja jaranica za ovo. Udala joj se sestra, obrazovana, na polozaju za momka s kojim je bila 3 godina.
Nije prosla godina, razveli se. Ja je pitam sta je bilo. Kaze on nastavio ziviti po starom, samo sto su mu raja sad dolazila kuci, sjedila, pila i mezila, umjesto u kafani.

Kaze nije se udala da njemu mezetluke sprema svako vece :lol:

(sifra; suho meso :wink: )
Ja sam cuo za jedna obrnut slucaj, gdje je muz ocekivao od zene da se promijeni. On je bio vise tradicionalan a ona voljela da izlazi po kafanama, znao je sve o njoj ali je ocekivao da ce se ona kad se uda promijeniti, ona nastavila kao i inace i brzo su se razveli. :D
Gledali smo film "Na putu" :lol:
Da ti iskreno kazem, nisam ga gledao nikad. :D
Ovo je slucaj ljudi koje licno znam, s tim sto on nije vehabija (ako sam dobro upratio, to je film o njima), ne sjecam se ni uopste da li je bio neki vjernik, mislim da uopste nije u tome bio problem, samo porodicni covjek a ona malo opustenija. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#615 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ateista »

Bobi wrote: 27/02/2024 21:39 Šta vide u tim kafanama?
Iskreno, ni ja ne kontam, nikad nisam vidio neki smisao u tome da sjedim u nekom objektu gdje mi ne moze biti udobno kao kod kuce, slusam muziku koju mi neko namete umjesto svoju koju sam sebi pustim, placam pice nekoliko puta skuplje nego da ga pijem kuci (koje god da je pice). :D
snijeg_led
Posts: 6751
Joined: 08/12/2019 21:35

#616 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by snijeg_led »

U kafane se ide da budes vidjen, ali dobro shvatam da nije pametno bas svakome da se exponira :lol:
Hakiz
Posts: 40554
Joined: 30/07/2015 20:01

#617 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Hakiz »

Ateista wrote: 27/02/2024 21:45
Bobi wrote: 27/02/2024 21:39 Šta vide u tim kafanama?
Iskreno, ni ja ne kontam, nikad nisam vidio neki smisao u tome da sjedim u nekom objektu gdje mi ne moze biti udobno kao kod kuce, slusam muziku koju mi neko namete umjesto svoju koju sam sebi pustim, placam pice nekoliko puta skuplje nego da ga pijem kuci (koje god da je pice). :D
To kod nas.

Svi smo putovali van BiH. U ne malom broju objekata (kafići, restorani) u kojima sam bio nema muzike. Valjda se u tim državama poštuju zakoni o autorskim pravima, pa vlasnicima preskupo plaćati naknadu za muziku.

Objekat u koji ja idem mi odgovara zato što se ne puši, sastav stanovništva mi odgovara, muzika takođe, ako ne odgovara, barem ne iritira. I jeftino je :-D

Može se probrati.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#618 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ramzess Veliki »

Dzinna wrote: 27/02/2024 21:19
Optimus09 wrote: 27/02/2024 20:53
Dzinna wrote: 27/02/2024 14:40

Pa budale :mrgreen:
Sta fali biti budala :|
Pamet
Lakse je biti budala ... a i veselije je. :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#619 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ramzess Veliki »

Ateista wrote: 27/02/2024 21:37
snijeg_led wrote: 27/02/2024 19:09 Najbolje je rekla jedna moja jaranica za ovo. Udala joj se sestra, obrazovana, na polozaju za momka s kojim je bila 3 godina.
Nije prosla godina, razveli se. Ja je pitam sta je bilo. Kaze on nastavio ziviti po starom, samo sto su mu raja sad dolazila kuci, sjedila, pila i mezila, umjesto u kafani.

Kaze nije se udala da njemu mezetluke sprema svako vece :lol:

(sifra; suho meso :wink: )
Ja sam cuo za jedna obrnut slucaj, gdje je muz ocekivao od zene da se promijeni. On je bio vise tradicionalan a ona voljela da izlazi po kafanama, znao je sve o njoj ali je ocekivao da ce se ona kad se uda promijeniti, ona nastavila kao i inace i brzo su se razveli. :D
Ja levata ... :blento:
Seyfo
Posts: 4339
Joined: 23/08/2011 14:12

#620 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Seyfo »

Evo čudom se čudim kad pročitam da nekim ljudima kafane ne odgovaraju. Oduvijek sam bio jedan od rijetkih koji je izlazio na takva mjesta u dvadesetim samo zato jer je to društveno prihvatljivo ponašanje,to se "mora", očekuje isl. Ulaskom u brak a pogotovo nakon rođenja djece sam jedva dočekao da s tim prestanem, a s poznanicima se viđam na dnevnim kafama ili nekim aktivnostima i to mi je optimalno. Ne vjerujem da bi bilo puno drukčije i da sam samac.S druge strane, većina nastavlja izlaziti po kafanama jer hoće da "žive". Ženu ostave kući pa onda valjda i žena "živi" dok su oni kući. Ja ne bih imao snage ni zdravlja u 40-im negdje biti do 2-3 ujutro, udisati duhanski dim koji mi smeta, držati se budnim a, zašto ne spomenuti i to, i trošiti prilične pare na to. Ako neko kaže da se ljudi tu upoznaju, u redu,sa srećom, ali ni meni ni bilo kome koga znam nije se desilo da srodnu dušu upoznaju na stolu kafane.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#621 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ateista »

Hakiz wrote: 27/02/2024 21:54
Ateista wrote: 27/02/2024 21:45
Bobi wrote: 27/02/2024 21:39 Šta vide u tim kafanama?
Iskreno, ni ja ne kontam, nikad nisam vidio neki smisao u tome da sjedim u nekom objektu gdje mi ne moze biti udobno kao kod kuce, slusam muziku koju mi neko namete umjesto svoju koju sam sebi pustim, placam pice nekoliko puta skuplje nego da ga pijem kuci (koje god da je pice). :D
To kod nas.

Svi smo putovali van BiH. U ne malom broju objekata (kafići, restorani) u kojima sam bio nema muzike. Valjda se u tim državama poštuju zakoni o autorskim pravima, pa vlasnicima preskupo plaćati naknadu za muziku.

Objekat u koji ja idem mi odgovara zato što se ne puši, sastav stanovništva mi odgovara, muzika takođe, ako ne odgovara, barem ne iritira. I jeftino je :-D

Može se probrati.
Slabo idem po kafanama i kaficima, pogotovo kad odem vani uvijek ima zanimljivijih stvari od toga za posjetiti, tako da nisam to upratio, ali ima smisla.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20570
Joined: 12/08/2013 12:51

#622 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by insaneinthebrain »

evo, ima li ko da udomi ovu dugonogu Ivu. :zzzz:


https://www.klix.ba/magazin/zanimljivosti/djevojka-privukla-paznju-noseci-transparent-kroz-ulice-sarajeva-ko-ce-mi-pokloniti-stan-u-kiseljaku/240228020
Hakiz
Posts: 40554
Joined: 30/07/2015 20:01

#623 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Hakiz »

insaneinthebrain wrote: 28/02/2024 19:29 evo, ima li ko da udomi ovu dugonogu Ivu. :zzzz:


https://www.klix.ba/magazin/zanimljivosti/djevojka-privukla-paznju-noseci-transparent-kroz-ulice-sarajeva-ko-ce-mi-pokloniti-stan-u-kiseljaku/240228020
Da traži u Sarajevu bilo bi super, ali u Kiseljaku, ne mogu joj pomoći.
User avatar
mk ultra
Posts: 19540
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#624 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by mk ultra »

Bobi wrote: 27/02/2024 21:39 Šta vide u tim kafanama?
Sviju
Da se malo očešu
Poslije po ig da traze
Izdrkavaju slikama i storijma
I takoto
Ko pristavi izgleda dobro i jest
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#625 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Bosanac sa dna kace »

ShnjaZZZ wrote: 25/02/2024 22:47 Ma nervira me samo to priča o ženama 30+ i falinkama, a koja uglavnom dolazi od muškaraca 30+ koji nemaju ispravnog zuba u glavi. :D I generalno daleko više mana imaju nego te cure, em kocka em alkohol i hiljadu još nekih gluposti.
Ja pri kraju tridesetih imam još poznanika koji nisu "upareni", i otprilike smo generacija, i nikog ne prepoznajem u ovom opisu. Šta više imamo fine čiste zube, niko nema problem sa alkoholom, kockom i sl.
Post Reply