Život samaca u srednjim godinama

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#526 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ramzess Veliki »

nekome wrote: 15/02/2024 20:51 Pravo je pitanje gdje upoznati nekoga u srednjim godinama… klubovi za mlade kafane prazne ostaje ti poznanstvo ili mozda putovanje ili sport ali i to je potanko
Zove mene jaran samac, kaže hajmo u neki pub u Tibrama, bude žena.
Otišli, sjedili pola sata, kaže on jarane gledaj momčina nemamo mi ovdje nikakve šanse. Vidi djevojaka mene sramota ovdje sjediti. Ako neku pogledam a pogledat ću, osjećam se ko pedofil. Hajmo mi na bingo na Grbavici. :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#527 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ramzess Veliki »

BJB wrote: 13/02/2024 02:20 Ma to ti je isto..bez obzira šta radiš i koliko se trudiš, društvo te gleda kao neostvarenog, parazita, beskorisnog, itd..Sreća moja da odavno ne marim za onim što današnje društvo misli..
Inteligentni ljudi pričaju o poslu, sportu, vremenu, putovanjima.
Ovi drugi pričaju o drugim ljudima tako da ... šta te briga. :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#528 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ramzess Veliki »

auspuhc wrote: 13/02/2024 16:30
BJB wrote: 13/02/2024 02:20 Ma to ti je isto..bez obzira šta radiš i koliko se trudiš, društvo te gleda kao neostvarenog, parazita, beskorisnog, itd..Sreća moja da odavno ne marim za onim što današnje društvo misli..
Meni je zao nekih zena. Pune im glavu glupostima. Trebas ovo, ono, trazi gospodina savrsenog. Odbijaju sasvim ok momke, a vrijeme prolazi. Kad dodju tridesete mnogo im je teze nekoga pronaci.
Kad dodju tridesete tek tad su svjesne kakav im partner treba.
A ni mi nismo za veze do naših tridesetih.
Uostalom vrijeme je takvo da je bolje posvetiti se svom napretku, ostvariti se u poslu i biti samostalan nego kukati kako nisi u vezi. Bolje je sačekati na pravu osobu kojoj ćeš biti prava osoba.
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#529 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by nekome »

Ramzess Veliki wrote: 16/02/2024 12:33
nekome wrote: 15/02/2024 20:51 Pravo je pitanje gdje upoznati nekoga u srednjim godinama… klubovi za mlade kafane prazne ostaje ti poznanstvo ili mozda putovanje ili sport ali i to je potanko
Zove mene jaran samac, kaže hajmo u neki pub u Tibrama, bude žena.
Otišli, sjedili pola sata, kaže on jarane gledaj momčina nemamo mi ovdje nikakve šanse. Vidi djevojaka mene sramota ovdje sjediti. Ako neku pogledam a pogledat ću, osjećam se ko pedofil. Hajmo mi na bingo na Grbavici. :lol:
upravo tako...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#530 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Bosanac sa dna kace »

ShnjaZZZ wrote: 15/02/2024 10:39 Upravu si, nisam jednom u društvu čuo da to baš odbija potencijalne djevojke. Mislim, volim starce baš puno i vezan sam za njih ali osamostalio bih se vrlo rado ali onda bi to bilo preživljavanje od plate do plate. Ovako se šta i uštedi... Mislim ne baš šta, ostavim skoro svaki mjesec pola plate.

Razumijem i njihov point of view ali opet je to malo danas tražiti neću reći bezobrazno ali jest bezobzirno. Mislim te djevojke što traže to i nađu to samo nama slobodnima još manje ostane potencijalnog izbora.

Ne bih imao ništa protiv da uselimo zajedno čim postane ozbiljnije ali dotad mi to nekako nema smisla jer bi živio psećim životom.
:shock: :shock: :shock:
Nemoj svakoj ženi tu ljubav prema roditeljima kazati, sačekaj neka ona svoju, pa onda ti.
Mislim, fino je to što ti tu ljubav materijalizuješ sa štednjom pola plate ( ma kakva god da je).
Još ako ti doprinosiš tom domaćnstvu tako što platiš dio računa i namirnica odlično je! Jer već znaš kako je dijeliti život sa nekim...
ShnjaZZZ wrote: 15/02/2024 10:39 Razumijem i njihov point of view ali opet je to malo danas tražiti neću reći bezobrazno ali jest bezobzirno. Mislim te djevojke što traže to i nađu to samo nama slobodnima još manje ostane potencijalnog izbora.

Ne bih imao ništa protiv da uselimo zajedno čim postane ozbiljnije ali dotad mi to nekako nema smisla jer bi živio psećim životom.
Mislim da većina nas dobije ono što i nudimo.
Tj. koliko mi doprinosimo nekoj vezi i zajedništvi toliko i druga strana.
Danas većina mlađih djevojaka, haj da kažem onih ispod 30 pod uticajem svih društvenih mreža ima skroz nerealna očekivanja.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 820
Joined: 29/11/2022 19:46

#531 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by ShnjaZZZ »

Otprilike štedim 50%, njima 25%, meni 25% :D I ne, poštovanje i ljubav koje imam prema njima ne materijalizujem ušteđenim novcem. Stvarno želim da sam tu za njih, oni su stariji već u poznim godinama (pogotovo otac koji je imao 46 kad me dobio) i jbg, pomažem koliko god mogu i naučio sam uz njih svašta radit.

Ne kažem da je to idealno ali jbg, ja jednostavno ne želim davati 50% plate za kiriju i režije i onda preživljavat, a imam ogromnu kuću i dvorište plus roditelje od 78 i 68 godina gdje im je realno potrebna moja pomoć, kakva-takva skoro svaki dan.

Isto, čim bi postalo ozbiljnije kad bi našao neku partnerocu odmah bih poželio sa njom da pokušamo zajedno i vrlo rado bih u naš život uložio novac koji sam uštedio.

Ako i ostanem sam nije tragedija ali biće mi žao jer sam spreman voljeti nekog svim srcem i imati svoju porodicu ali ne opterećujem se time kao prije.
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#532 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by nekome »

@Bosanac sa dna kace kakva ocekivanja imaju?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66251
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#533 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by _BataZiv_0809 »

Neces ostat sam.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#534 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by n+1 »

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66251
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#535 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by _BataZiv_0809 »

n+1 wrote: 18/02/2024 20:40 Image
:D
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#536 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Gray »

n+1 wrote: 18/02/2024 20:40 Image
Ja sam oženjen već 10 godina i tačno se tako osjećam :D

Ne daj Bože da se razvedemo ili nesto, ne znam sta bih sada.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#537 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by dale cooper »

_BataZiv_0809 wrote: 18/02/2024 20:49
n+1 wrote: 18/02/2024 20:40 Image
:D
Sa glasom Švarcnegera u glavi koji vrišti Get to the choppa! :mrgreen:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#538 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Bosanac sa dna kace »

nekome wrote: 18/02/2024 12:13 @Bosanac sa dna kace kakva ocekivanja imaju?
Ma ona klasična priča da si neki manga sa mišićima, BMWOm, da imaš nekretnina, naravno Ti uvijek sve plaćaš...ono drago im je da imaš eto makar majku, ali je nikad ne bi vidjele...a one većinom realno neki prosjek i lajk na društvenim mrežama im je svetinja.
I da, kolko sam primijetio mnoge djevojke ispod 30 su u nekom kreditima dugovima, troše na nebitne stvari. Barem je moj utisak takav.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72086
Joined: 03/10/2011 20:11

#539 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Chloe »

ShnjaZZZ wrote: 18/02/2024 12:11 Otprilike štedim 50%, njima 25%, meni 25% :D I ne, poštovanje i ljubav koje imam prema njima ne materijalizujem ušteđenim novcem. Stvarno želim da sam tu za njih, oni su stariji već u poznim godinama (pogotovo otac koji je imao 46 kad me dobio) i jbg, pomažem koliko god mogu i naučio sam uz njih svašta radit.

Ne kažem da je to idealno ali jbg, ja jednostavno ne želim davati 50% plate za kiriju i režije i onda preživljavat, a imam ogromnu kuću i dvorište plus roditelje od 78 i 68 godina gdje im je realno potrebna moja pomoć, kakva-takva skoro svaki dan.

Isto, čim bi postalo ozbiljnije kad bi našao neku partnerocu odmah bih poželio sa njom da pokušamo zajedno i vrlo rado bih u naš život uložio novac koji sam uštedio.

Ako i ostanem sam nije tragedija ali biće mi žao jer sam spreman voljeti nekog svim srcem i imati svoju porodicu ali ne opterećujem se time kao prije.
:srce:

Obitelj najveće bogastvo, i naš odnos prema roditeljima, braći, sestrama govori puno o nama. Zdrava obitelj, zdravi odnosi.

Možeš ti osobno rasti u zajednici, preuzimati odgovornornost, profesionlano rasti i biti daleko sretniji i ispunjeniji nego kao samac, sutra da se oženiš sposobniji si emotivno i psihički za partnerski odnos od samaca koji se vremenom naviknu na svoj komfor, slobodu, i ugađanje samo sebi.

Na zdravlje i tebi i tvojim roditeljima. Sretno!
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#540 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ramzess Veliki »

ShnjaZZZ wrote: 18/02/2024 12:11 Otprilike štedim 50%, njima 25%, meni 25% :D I ne, poštovanje i ljubav koje imam prema njima ne materijalizujem ušteđenim novcem. Stvarno želim da sam tu za njih, oni su stariji već u poznim godinama (pogotovo otac koji je imao 46 kad me dobio) i jbg, pomažem koliko god mogu i naučio sam uz njih svašta radit.

Ne kažem da je to idealno ali jbg, ja jednostavno ne želim davati 50% plate za kiriju i režije i onda preživljavat, a imam ogromnu kuću i dvorište plus roditelje od 78 i 68 godina gdje im je realno potrebna moja pomoć, kakva-takva skoro svaki dan.

Isto, čim bi postalo ozbiljnije kad bi našao neku partnerocu odmah bih poželio sa njom da pokušamo zajedno i vrlo rado bih u naš život uložio novac koji sam uštedio.

Ako i ostanem sam nije tragedija ali biće mi žao jer sam spreman voljeti nekog svim srcem i imati svoju porodicu ali ne opterećujem se time kao prije.
Jaro ništa ti ne fali. Treba same da ti oko kuće obilaze.:thumbup:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#541 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Bosanac sa dna kace »

Ramzess Veliki wrote: 19/02/2024 13:55
ShnjaZZZ wrote: 18/02/2024 12:11 Otprilike štedim 50%, njima 25%, meni 25% :D I ne, poštovanje i ljubav koje imam prema njima ne materijalizujem ušteđenim novcem. Stvarno želim da sam tu za njih, oni su stariji već u poznim godinama (pogotovo otac koji je imao 46 kad me dobio) i jbg, pomažem koliko god mogu i naučio sam uz njih svašta radit.

Ne kažem da je to idealno ali jbg, ja jednostavno ne želim davati 50% plate za kiriju i režije i onda preživljavat, a imam ogromnu kuću i dvorište plus roditelje od 78 i 68 godina gdje im je realno potrebna moja pomoć, kakva-takva skoro svaki dan.

Isto, čim bi postalo ozbiljnije kad bi našao neku partnerocu odmah bih poželio sa njom da pokušamo zajedno i vrlo rado bih u naš život uložio novac koji sam uštedio.

Ako i ostanem sam nije tragedija ali biće mi žao jer sam spreman voljeti nekog svim srcem i imati svoju porodicu ali ne opterećujem se time kao prije.
Jaro ništa ti ne fali. Treba same da ti oko kuće obilaze.:thumbup:
Kako ono kažu: Da Bog da šćeri da te beg uzme...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72907
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#542 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Velkoski »

ShnjaZZZ wrote: 18/02/2024 12:11 Otprilike štedim 50%, njima 25%, meni 25% :D I ne, poštovanje i ljubav koje imam prema njima ne materijalizujem ušteđenim novcem. Stvarno želim da sam tu za njih, oni su stariji već u poznim godinama (pogotovo otac koji je imao 46 kad me dobio) i jbg, pomažem koliko god mogu i naučio sam uz njih svašta radit.

Ne kažem da je to idealno ali jbg, ja jednostavno ne želim davati 50% plate za kiriju i režije i onda preživljavat, a imam ogromnu kuću i dvorište plus roditelje od 78 i 68 godina gdje im je realno potrebna moja pomoć, kakva-takva skoro svaki dan.

Isto, čim bi postalo ozbiljnije kad bi našao neku partnerocu odmah bih poželio sa njom da pokušamo zajedno i vrlo rado bih u naš život uložio novac koji sam uštedio.

Ako i ostanem sam nije tragedija ali biće mi žao jer sam spreman voljeti nekog svim srcem i imati svoju porodicu ali ne opterećujem se time kao prije.
Umjesto što štediš večeras igraj hattrick Haalanda.
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#543 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by yoda82 »

Velkoski wrote: 20/02/2024 08:30
ShnjaZZZ wrote: 18/02/2024 12:11 Otprilike štedim 50%, njima 25%, meni 25% :D I ne, poštovanje i ljubav koje imam prema njima ne materijalizujem ušteđenim novcem. Stvarno želim da sam tu za njih, oni su stariji već u poznim godinama (pogotovo otac koji je imao 46 kad me dobio) i jbg, pomažem koliko god mogu i naučio sam uz njih svašta radit.

Ne kažem da je to idealno ali jbg, ja jednostavno ne želim davati 50% plate za kiriju i režije i onda preživljavat, a imam ogromnu kuću i dvorište plus roditelje od 78 i 68 godina gdje im je realno potrebna moja pomoć, kakva-takva skoro svaki dan.

Isto, čim bi postalo ozbiljnije kad bi našao neku partnerocu odmah bih poželio sa njom da pokušamo zajedno i vrlo rado bih u naš život uložio novac koji sam uštedio.

Ako i ostanem sam nije tragedija ali biće mi žao jer sam spreman voljeti nekog svim srcem i imati svoju porodicu ali ne opterećujem se time kao prije.
Umjesto što štediš večeras igraj hattrick Haalanda.
Nadam se da nisi :D :D :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72907
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#544 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Velkoski »

:lol:
Grb1
Posts: 150
Joined: 26/07/2023 19:30

#545 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Grb1 »

Ramzess Veliki wrote: 16/02/2024 12:33
nekome wrote: 15/02/2024 20:51 Pravo je pitanje gdje upoznati nekoga u srednjim godinama… klubovi za mlade kafane prazne ostaje ti poznanstvo ili mozda putovanje ili sport ali i to je potanko
Zove mene jaran samac, kaže hajmo u neki pub u Tibrama, bude žena.
Otišli, sjedili pola sata, kaže on jarane gledaj momčina nemamo mi ovdje nikakve šanse. Vidi djevojaka mene sramota ovdje sjediti. Ako neku pogledam a pogledat ću, osjećam se ko pedofil. Hajmo mi na bingo na Grbavici. :lol:
Jestel pokusali na onom eventu Mingling, poznajem cure organanizatorice, sad za sad dobro frcera, imali su do sad bar 10 tih eventa, grupisu po godinama tako da tu mozete lahko upoznat nekog za sebe, imate na instagramu i fb mozete vidjeti o cemu se radi
rikta123
Posts: 273
Joined: 13/03/2023 08:46

#546 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by rikta123 »

pa ima li ijedna na ovom klix-u?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#547 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ramzess Veliki »

Grb1 wrote: 21/02/2024 08:02
Ramzess Veliki wrote: 16/02/2024 12:33
nekome wrote: 15/02/2024 20:51 Pravo je pitanje gdje upoznati nekoga u srednjim godinama… klubovi za mlade kafane prazne ostaje ti poznanstvo ili mozda putovanje ili sport ali i to je potanko
Zove mene jaran samac, kaže hajmo u neki pub u Tibrama, bude žena.
Otišli, sjedili pola sata, kaže on jarane gledaj momčina nemamo mi ovdje nikakve šanse. Vidi djevojaka mene sramota ovdje sjediti. Ako neku pogledam a pogledat ću, osjećam se ko pedofil. Hajmo mi na bingo na Grbavici. :lol:
Jestel pokusali na onom eventu Mingling, poznajem cure organanizatorice, sad za sad dobro frcera, imali su do sad bar 10 tih eventa, grupisu po godinama tako da tu mozete lahko upoznat nekog za sebe, imate na instagramu i fb mozete vidjeti o cemu se radi
Vrijedi pogledati ... :thumbup:
Pogledao sam tv prilog, djevojke su pokrenule odlicnu ideju posebno za nas tradicionaliste koji ne vjeruju drustvenim mrezama. Cini mi se da cu se preseliti u tu kafanu. :faraon1:
Junacki oci u oci pa sta bude ... :oops:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#548 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by apsidejzi »

Citam statistiku iz Svedske i kaze 2023-a je bila godina kada je rekordno malo brakova razvedeno ali isto tako rekordno malo brakova uspostavljeno. Ocito su se razveli oni koji su se mislili razvesti a novi se ne sklapaju jer vide trend.

Zanimljivo doba doslo. Ocito ulazimo u neku novu fazu covjecanstva. Kada smo postali sjedilacko drustvo prije 10.000 godina uveli smo instituciju braka. Ocito da su internet i moderno doba ucinili da prevazidjemo taj period.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#549 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ateista »

apsidejzi wrote: 23/02/2024 23:12 Citam statistiku iz Svedske i kaze 2023-a je bila godina kada je rekordno malo brakova razvedeno ali isto tako rekordno malo brakova uspostavljeno. Ocito su se razveli oni koji su se mislili razvesti a novi se ne sklapaju jer vide trend.

Zanimljivo doba doslo. Ocito ulazimo u neku novu fazu covjecanstva. Kada smo postali sjedilacko drustvo prije 10.000 godina uveli smo instituciju braka. Ocito da su internet i moderno doba ucinili da prevazidjemo taj period.
Mene cudi da to nismo i ranije prevazisli, ali nikad nije kasno da se oslobodimo okova tradicije i bespotrebnih rituala i obicaja koji su vezani za neko davno prevazidjeno vrijeme. :D
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#550 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Bitvin »

ShnjaZZZ wrote: 30/10/2023 09:14 Ženama je lakše, da... Uvijek imaju neku pažnju, ako ništa na poslu se lijepo odnose prema njima i sve...skoro uvijek je tu neko ko će makar progovorit sa njima, blago flertovat i šta već. Muškarac lijepu riječ dobije eventualno od matere.
:lol:

Tužno, ali istinito.
Post Reply