Život sa cimerom

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#26 Re: Život sa cimerom

Post by foxlife »

rezije domestose ferije za sudje i sl kupujte po pola ostalo sve svako sebi i to je najbolja moguca varijanta
Zoya
Posts: 23151
Joined: 09/06/2008 14:54

#27 Re: Život sa cimerom

Post by Zoya »

BlueStone12 wrote: 10/07/2021 20:14
Dope_Man wrote: 10/07/2021 20:00 Iz iskustva moje raje koji su skoro svi tokom faksa imali razne cimere, od doma do privatnog smjestaja, zajednicke pare za stanarinu, racune i sredstva za ciscenje stana, uz dogovor kada ko cisti.

Hrana svak sebi, lako se prepolovi frizider i razdvoji na polici.
Super, pa manje više svi tako kažu tako da mislim da sam dobio odgovor :-D nije to nešto sad da mora biti zacrtano tako msm ima tu fleksibilnosti, uz dogovor sve ali otprilike da imamo neku suštinu plana, okvirno, lahko je nadograđivati i prilagođavati...
Naravno da treba biti zacrtano i zapisano. Sastavite pravilnik kojeg ćete se pridržavati. Šta je u redu, šta nije. Koliko često možete imati posjete cura, gdje će ovaj drugi biti za to vrijeme.
Čišćenje kupatila, kuhinje, suđa. Dobro bi bilo da jednom ili dva puta sedmično skupa jedete i spremate, ostalo sve odvojeno. Veš svako sebi pere, suđe svako svoje. Kad jednom dođe gost, ovaj drugi neka služi 😂 da se ovaj može opustiti i obrnuto.
ScoobyDooby
Posts: 76
Joined: 18/02/2021 16:14

#28 Re: Život sa cimerom

Post by ScoobyDooby »

Rezije, sredstva za ciscenje podjelit a ostalo svako sebi.
Cist racun duga ljubav.
Edit
I nadji kakav dobar stek za vrijedne sitnice i dokumente. Nikad ne znas kakve barabe/rospije mogu proci kroz stan :) :bih:
BlueStone12
Posts: 76
Joined: 31/01/2021 16:36

#29 Re: Život sa cimerom

Post by BlueStone12 »

foxlife wrote: 11/07/2021 16:01 rezije domestose ferije za sudje i sl kupujte po pola ostalo sve svako sebi i to je najbolja moguca varijanta
ScoobyDooby wrote: 11/07/2021 17:36 Rezije, sredstva za ciscenje podjelit a ostalo svako sebi.
Cist racun duga ljubav.
Edit
I nadji kakav dobar stek za vrijedne sitnice i dokumente. Nikad ne znas kakve barabe/rospije mogu proci kroz stan
Slazem se, mislim to mi se najvise svida i izgleda najlogicnije nakon sto je toliko vas obrazlozilo tako..
Na taj stek i to nisam mislio :lol: ima smisla :thumbup:
Zoya wrote: 11/07/2021 17:19
BlueStone12 wrote: 10/07/2021 20:14

Super, pa manje više svi tako kažu tako da mislim da sam dobio odgovor :-D nije to nešto sad da mora biti zacrtano tako msm ima tu fleksibilnosti, uz dogovor sve ali otprilike da imamo neku suštinu plana, okvirno, lahko je nadograđivati i prilagođavati...
Naravno da treba biti zacrtano i zapisano. Sastavite pravilnik kojeg ćete se pridržavati. Šta je u redu, šta nije. Koliko često možete imati posjete cura, gdje će ovaj drugi biti za to vrijeme.
Čišćenje kupatila, kuhinje, suđa. Dobro bi bilo da jednom ili dva puta sedmično skupa jedete i spremate, ostalo sve odvojeno. Veš svako sebi pere, suđe svako svoje. Kad jednom dođe gost, ovaj drugi neka služi 😂 da se ovaj može opustiti i obrnuto.
Mislio sam u fazonu da ne bi na kraju ispalo da se previše opterećujemo time, da onda kad odstupimo od nečeg što je bilo zacrtano bude prepirke i čega već, tako da kad bismo malo opuštenije ušli u te neke krajnosti barem, mislim da bi bilo bolje što se tiče odnosa, da verbalno uvijek možemo da nađemo privremeni kompromis u slučaju nekih nenadanih situacija, potreba za odstupanjem od plana i slično.. Ali opet, razumijem šta želiš reći...
Definitivno će biti potrebe za nekim planom i prilagođavanjima, razmišljanja o tim sitnicama, jer barem što se mene tiče nisam nikada živio sam u zajednici sa nekim vršnjakom, a da ne govorim dalje kako nisam bio "glava" kuće i imao tolike odgovornosti nikada :lol: i jednostavno nisam morao razmišljati ni o čemu, živio kao u hotelu 19 godina, jedine obaveze u kući bile da jedem, spavam, dišem i slično, što je i logično mislim... Ali sve su to slatke muke na kraju krajeva..
Zoya
Posts: 23151
Joined: 09/06/2008 14:54

#30 Re: Život sa cimerom

Post by Zoya »

Slijedećih par godina ima da 'odrasteš' puno i cijenit ćeš više ono što su tvoji činili za tebe.

Ono o čemu govoriš je super, slaganje i neoptrećivanje, ali vjeruj mi da će, ako imaš sve crno na bijelo, biti puno bolje ako se tačno zna šta, kako, gdje, koliko.

Sretno 🌼
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#31 Re: Život sa cimerom

Post by moonca »

:)
Ti, po pisanju, si vrlo zaintrigiran novom situacijom/ prekretnica u zivotu.
Kako odabiresh cimera?

Kako god, bice interesantan pocetak.... spavati, boraviti u sobi s neznancem.....samo prisustvo nekoga, ogranicena sloboda u svemu...... :zoka:
BlueStone12
Posts: 76
Joined: 31/01/2021 16:36

#32 Re: Život sa cimerom

Post by BlueStone12 »

Zoya wrote: 11/07/2021 18:16 Slijedećih par godina ima da 'odrasteš' puno i cijenit ćeš više ono što su tvoji činili za tebe.

Ono o čemu govoriš je super, slaganje i neoptrećivanje, ali vjeruj mi da će, ako imaš sve crno na bijelo, biti puno bolje ako se tačno zna šta, kako, gdje, koliko.

Sretno 🌼
Vjerujem, sad je vrlo teško to osjetiti iako sam svjestan toga ono.. Hvala na svemu :D ❤️
moonca wrote: 11/07/2021 18:21 :)
Ti, po pisanju, si vrlo zaintrigiran novom situacijom/ prekretnica u zivotu.
Kako odabiresh cimera?

Kako god, bice interesantan pocetak.... spavati, boraviti u sobi s neznancem.....samo prisustvo nekoga, ogranicena sloboda u svemu......
Vrlo, jer kao što rekoh, to je jedno veoma drugačije razdoblje, upravo prekretnica u životu, izlazak iz zone komfora i skoro svake rutine koju sam imao, napuštanja onoga "ni brige ni pameti", novi izazovi, problemi, situacije :-) pa imam doze uzbuđenja, zabrinutosti baš mixed feelings :lol: ali mi pomaže ovako komunicirati sa drugima koji imaju iskustva, jer uživo nemam baš s kim o tome, onda nemam osjećaj da ulazim u sve to na slijepo
Da, i interesantno između ostalog, ne baš neznancem ali u smislu njegovog načina života u 4 zida - da...
A slobode će opet biti više drugom smislu jer nema tu roditelja, ali time i više odgovornosti i čega sve ne da ne navodim dalje :zoka: da se ne brinem još 😂
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33 Re: Život sa cimerom

Post by foxlife »

moci ces drkati koliko hoces
a mozda i jedan drugom pomagati :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 9661
Joined: 06/07/2017 07:35

#34 Re: Život sa cimerom

Post by nepass1 »

BlueStone12 wrote: 10/07/2021 18:53
moonca wrote: 10/07/2021 18:06 Vrlo ekonomicno bi bilo-- osnovna hrana zajednicka,( ne pice/ vino , pivo itd ) zajedno kuvati- vece porcije...... ali , jedno od - bi trebalo biti vrlo - tolerantno/ razumno... ako manje jede, da ne broji zalogaje drugom... :lol: .. jer, ne bi mu bilo jeftinije -da sam kuva/ kupuje..
:lol: :lol: ima smisla, doduše predložit ću da ako jedan kuha da onaj drugi kupuje/plaća te sedmice itd (a ja ću se borit da više kuham, eto profita/manjeg troška, kako god :lol: )
Ma ne mozes nikom zalogaje brojati, jebo i takav odnos sa cimerom. Ili prahne ti cokolada i sam je pojedes.
Ja sam sa drugom zivio 2g i sve smo po pola. Prahne njemu slatko, mada se meni ne jede dam mu pola para. Ili kazem uzmi lupam dvije cokolade i dam mu lovu za drugu.

Jedino da je kakav fakin
NediM17
Posts: 21623
Joined: 05/11/2009 11:49

#35 Re: Život sa cimerom

Post by NediM17 »

Zajebi zajednicu, nema tu srece.
User avatar
nepass1
Posts: 9661
Joined: 06/07/2017 07:35

#36 Re: Život sa cimerom

Post by nepass1 »

NediM17 wrote: 12/07/2021 13:09 Zajebi zajednicu, nema tu srece.
Nece se zeniti/udati :D
BlueStone12
Posts: 76
Joined: 31/01/2021 16:36

#37 Re: Život sa cimerom

Post by BlueStone12 »

Zato sam i govorio ne moramo se striktno držat dogovora nego nekad tako možemo dijelit logično i ne brojati zalogaje :lol: samo sam htio savjete kako okvirno da se dogovorimo
Post Reply