Zivot/posao u Danskoj

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#26 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by Zviz »

Novi zakon. Ko je u danskoj na osnovi boravisne dozvole ili kao doseljenik u danskoj, ce u boducnosti gubiti sva prava na boravak u danskoj ako ode u podrucije gdje je rat. Za rodjene dance ce biti oduzet pasos i dobiti zabranu napustanja drzave a ako ucine i budu uhvaceni onda u zatvor. Tuze na sudovima za ljudska prava neve u ovom pitanju biti postivana, te nema se pravo zalbe na odluke. Kratko i jasno.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#27 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by muminovic »

Zbog ugleda zemlje: Danska zabranila sex sa životinjama
VIDEO: Brojni gosti iz susjednih država dolazili su u tzv. životinjske bordele. Zakon u Danskoj nije bio reguliran po ovom pitanju pa je postala leglo zoofiličara.

DANSKA planira zabraniti zoofiliju i druge oblike bestijalnosti, izjavio je ponedjeljak tamošnji ministar poljoprivrede Dan Jørgensen.

"Ja sam odlučio da bismo mi morali zabraniti seks sa životinjama. To se događa zbog nebrojenih razloga, a najvažniji je što se u najvećem broju slučajeva radi o napadu na životinje,'' rekao je ministar danskom tabloidu Ekstra Bladet.

Prema Jørgensenu, jedan od sporednih razloga za odluku je šteta koju zakon što dozvoljava snošaj sa životinjama nanosi reputaciji Danske.

"U svim okolnostima, svaka sumnja (o odluci) mora ići prema dobrobiti životinja. One nisu u mogućnosti reći ne, zbog toga moramo uvesti zabranu," rekao je ministar čiji stav trenutačno podržava 66 posto populacije.

Izostanak zakona o bestijalnosti je doveo do "turizma potaknutog seksom sa životinjama", piše RT, zbog čega se Danska našla na meti međunarodnih kritika, pogotovo od strane zagovornika životinjskih prava.

"Ja mislim da danska vlada ne čini dovoljno za zaštitu životinja. Oni moraju poduzeti korake i prekinuti zoofiliju u Danskoj," rekla je u travnju ove godine aktivistica Karoline Lundstrom.

Zoofilija je ilegalna u mnogim zemljama, uključujući Belgiju, Kanadu, Australiju i Indiju. Švedska je praksu zabranila u travnju ove, a Njemačka u 2012. godini.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#28 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by Zviz »

Nigdje nije pisalo da je dozvoljeno kao sto nije pisalo da je zabranjeno. Isto kao sto je bilo u Njemackoj do prije par godina i Svedskoj ranije ove godine. Danska je iskljucivo se odlucila da napravi zakon o ovom zbog Svedske. U nepunih 30 god. bivanja nisam nikada cuo problem oko ovog i da ovog skoro i nema. Jedini "protivnici" ovog zakona su udruzenje za zivotinje koji zele da zakon bude moralna zabrana a ne samo zabrana. Sve o svemu ovo ce biti sprovedeno do pocetka sljedece godine. Ceka nas par referenduma izmedju ostalog o EU.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#29 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by muminovic »

Zviz wrote:Nigdje nije pisalo da je dozvoljeno kao sto nije pisalo da je zabranjeno. Isto kao sto je bilo u Njemackoj do prije par godina i Svedskoj ranije ove godine. Danska je iskljucivo se odlucila da napravi zakon o ovom zbog Svedske. U nepunih 30 god. bivanja nisam nikada cuo problem oko ovog i da ovog skoro i nema. Jedini "protivnici" ovog zakona su udruzenje za zivotinje koji zele da zakon bude moralna zabrana a ne samo zabrana. Sve o svemu ovo ce biti sprovedeno do pocetka sljedece godine. Ceka nas par referenduma izmedju ostalog o EU.
Sve sto nije zakonom zabranjeno, je dozvoljeno - tako da ne mora pisati da je dozvoljeno :-)

Opasni su Danci, isli u bordele i sexali se sa zivotinjama, koje su to budale od ljudi ;-)
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#30 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by Zviz »

muminovic wrote:
Zviz wrote:Nigdje nije pisalo da je dozvoljeno kao sto nije pisalo da je zabranjeno. Isto kao sto je bilo u Njemackoj do prije par godina i Svedskoj ranije ove godine. Danska je iskljucivo se odlucila da napravi zakon o ovom zbog Svedske. U nepunih 30 god. bivanja nisam nikada cuo problem oko ovog i da ovog skoro i nema. Jedini "protivnici" ovog zakona su udruzenje za zivotinje koji zele da zakon bude moralna zabrana a ne samo zabrana. Sve o svemu ovo ce biti sprovedeno do pocetka sljedece godine. Ceka nas par referenduma izmedju ostalog o EU.
Sve sto nije zakonom zabranjeno, je dozvoljeno - tako da ne mora pisati da je dozvoljeno :-)

Opasni su Danci, isli u bordele i sexali se sa zivotinjama, koje su to budale od ljudi ;-)
Nisam nigdje cuo da takav bordel postoji. Kurvaluka ima na sve strane ali to o cemu pises jednostavno nije istina. Javni bordel nije nigdje postojao. Zakon je isljucivo donesen zbog svedske, jer je bojazan da bi svedjani dolazili u dansku zbog takvih zelja.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#31 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by muminovic »

Zviz wrote:
muminovic wrote:
Zviz wrote:Nigdje nije pisalo da je dozvoljeno kao sto nije pisalo da je zabranjeno. Isto kao sto je bilo u Njemackoj do prije par godina i Svedskoj ranije ove godine. Danska je iskljucivo se odlucila da napravi zakon o ovom zbog Svedske. U nepunih 30 god. bivanja nisam nikada cuo problem oko ovog i da ovog skoro i nema. Jedini "protivnici" ovog zakona su udruzenje za zivotinje koji zele da zakon bude moralna zabrana a ne samo zabrana. Sve o svemu ovo ce biti sprovedeno do pocetka sljedece godine. Ceka nas par referenduma izmedju ostalog o EU.
Sve sto nije zakonom zabranjeno, je dozvoljeno - tako da ne mora pisati da je dozvoljeno :-)

Opasni su Danci, isli u bordele i sexali se sa zivotinjama, koje su to budale od ljudi ;-)
Nisam nigdje cuo da takav bordel postoji. Kurvaluka ima na sve strane ali to o cemu pises jednostavno nije istina. Javni bordel nije nigdje postojao. Zakon je isljucivo donesen zbog svedske, jer je bojazan da bi svedjani dolazili u dansku zbog takvih zelja.
Pa ne pisem ja o tome, nego cijeli svijet, pogledaj na internetu:

Animal brothels legal in Denmark



Laws in both Denmark and Norway are fairly open when it comes to a person’s legal right to engage in sexual activity with an animal. The law states that doing so is perfectly legal, so long as the animal involved does not suffer. According to the Danish newspaper 24timer, this interesting gap in the law has led to a flourishing business in which people pay in order to have sex with animals.

On the internet, several Danish animal owners openly advertise their services. The newspaper contacted several such individuals and was told that many of the animals have been engaged in this kind of activity for several years and that the animals crave the sexual stimulation. The newspaper found that the cost charged by the animal owners varied from DKK 500 to 1,000 (USD$85 to $170).

Since Danish laws are so similar to Norwegian laws, the animal bordello phenomenon has led many to question if such a practice could be legal in Norway as well.

Torunn Knaevelsrud is the section chief for animal welfare for the Norwegian Food Safety Authority. “It is difficult to say yes or no,” he replied to a question about the legality of animal bordellos in Norway.

“It could be that the animals don’t really care,” Knaevelsrud said. “But I think it is in the nature of the case that animals will often be victims of injury, stress or suffering in connection with sexual acts with humans. Either that they are held fast, or frightened, or suffer pain or physical injury,” Knaevelsrud said.

Norway is currently reviewing its Animal Protection Act and several groups, including the Norwegian Animal Welfare Alliance, have proposed making amendments which forbid sexual intercourse with animals.

“The acts provoke moral disgust. The question is whether immorality should be made illegal. The FSA group discussing the new animal protection act has been in disagreement about this,” Knaevelsrud said.

One of the owners of an animal bordello in Denmark said that many of his clients come from abroad and travel some distance for his services. “But the clients tell us that it is much simpler to buy animal sex in Denmark than in their own country,” the owner said, explaining that many of his clients come from Norway, Sweden, Holland and Germany.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#32 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by Zviz »

Svi pisu a niko ne pise o nekom bordelu konkretno. Daj nadji mi taj bordel nebitno jel i dalje aktivan ili bivsi. Kazem ti da u jos malo nepune 4 decenije zivota u Danskoj, racunajuci i ta putovanja koja sam imao i prakse van DK, i studiranje van itd. nisam nikada cuo za jedan takav bordel. Ni na TV ni u stampi, ni preko socijalne mreze u zadnjih par godina. Cak sam na Google na danskom jeziku pokusao da nadjem jedan takav i nista mi nije izbalio ni adrese ni nista. Mozda si ti bolji u koristenju Googela pa pokusaj, ja samo kazem da nisam ni vidio ni cuo o takom bordelu. Ne tvrdim da mozda ilegalno nije postaojao neki cosak gdje su ljudi sa takvom naravom se time bavili. Kazem samo da javno nisam nigdje vidio jedan ni cuo o jedno niti sta procitao osim sada gdje se tvrdi u prazno.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#33 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by muminovic »

Pa naravno da ti ne znas nista o tome, kao ni drugih 99% Danaca, ali vjerovatno 1% njih zna, kao sto znaju i oni koji su bolesni (zoofilija).

Nisam ni ocekivao da znas :-)
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#34 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by Zviz »

muminovic wrote:Pa naravno da ti ne znas nista o tome, kao ni drugih 99% Danaca, ali vjerovatno 1% njih zna, kao sto znaju i oni koji su bolesni (zoofilija).

Nisam ni ocekivao da znas :-)
Iskren da budem ova tema oko tog uopste nema neki znacaj u Danskoj. Pojavila se na Danskoj televiziji tj. dnevniku i te o tome se nije raspravljalo. Kao sto sam naveo, jedini galvni argument da postoji zakon o totalnoj zabrani tj. da sada de jure i de facto je na snazi novi zakon je zbog Svedske. Ubjedjen sam da je ovo bio bilo kakav problem i da bi Danska i prije Svedske i ostalih reagovala.

U svakom pogledu podrzajem zakon. Isto kao sto podrzajem zakon o ukidanju boravisne i drzavljanstva za sve one koji odu u rat u drugu drzavu, i isto sto podrzavam novi zakon gdje ce u buduce Danska imati referendum na svaki zahtjev EU te dogovor koji je postignut da Danska ima pravo da bira u cemu zeli da bude dio EU a u cemu ne, tj. kao neka vrsta odnosno po principu svedskog/ruskog stola - kako ko kaze. Podrzajem i raspravu te referenudom o granici gdje cu glasati za granicu. I podrzajem zakon kojim (i koji su socual demorkati donijeli) nije moguce imati stalnu boravinsu dozvolu ili drzavljanstvo na osnovu azila - po novom azil se samo izdaje na period dok su sukobi u drzavi iz koje potices i svi se moraju vratiti. Trenutno su Socijal demorktai zbog pritiska naroda uveli zakon gdje nije moguce se spojiti sa porodicom i ako je u protivnosti sa nekom tackom iz Zenevske konvencije.
User avatar
slobodann
Posts: 203
Joined: 20/05/2012 10:32

#35 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by slobodann »

Zviz wrote:
muminovic wrote:Pa naravno da ti ne znas nista o tome, kao ni drugih 99% Danaca, ali vjerovatno 1% njih zna, kao sto znaju i oni koji su bolesni (zoofilija).

Nisam ni ocekivao da znas :-)
Iskren da budem ova tema oko tog uopste nema neki znacaj u Danskoj. Pojavila se na Danskoj televiziji tj. dnevniku i te o tome se nije raspravljalo. Kao sto sam naveo, jedini galvni argument da postoji zakon o totalnoj zabrani tj. da sada de jure i de facto je na snazi novi zakon je zbog Svedske. Ubjedjen sam da je ovo bio bilo kakav problem i da bi Danska i prije Svedske i ostalih reagovala.

U svakom pogledu podrzajem zakon. Isto kao sto podrzajem zakon o ukidanju boravisne i drzavljanstva za sve one koji odu u rat u drugu drzavu, i isto sto podrzavam novi zakon gdje ce u buduce Danska imati referendum na svaki zahtjev EU te dogovor koji je postignut da Danska ima pravo da bira u cemu zeli da bude dio EU a u cemu ne, tj. kao neka vrsta odnosno po principu svedskog/ruskog stola - kako ko kaze. Podrzajem i raspravu te referenudom o granici gdje cu glasati za granicu. I podrzajem zakon kojim (i koji su socual demorkati donijeli) nije moguce imati stalnu boravinsu dozvolu ili drzavljanstvo na osnovu azila - po novom azil se samo izdaje na period dok su sukobi u drzavi iz koje potices i svi se moraju vratiti. Trenutno su Socijal demorktai zbog pritiska naroda uveli zakon gdje nije moguce se spojiti sa porodicom i ako je u protivnosti sa nekom tackom iz Zenevske konvencije.

Zviz i ja sam gledao na TV-u ovu reportažu. Zaista nevjerovatno kakvih budala ima :(
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#36 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by Truba »

Lp
Treba mi info kolika je placa u eurima prosvjetnih djelatnika i je li ista u srednjoj i osnovnoj
te ima li bas velikih razlika izmedju normi i predmeta

Hvala
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#37 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by ovo_malo_duse »

Black swan wrote: 21/09/2022 20:30 Lp
Treba mi info kolika je placa u eurima prosvjetnih djelatnika i je li ista u srednjoj i osnovnoj
te ima li bas velikih razlika izmedju normi i predmeta

Hvala
Labuane kontas se to u Dansku ispalit? Ako ne znas Danski nema ptrebe da trazis posla u prosvjeti.
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#38 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by Truba »

provjeravam informaciju samo mi to treba

ne idem niĐe
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#39 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by ovo_malo_duse »

Black swan wrote: 17/10/2022 12:14 provjeravam informaciju samo mi to treba

ne idem niĐe
Evo Danci imaju pregled svega pa i placa

https://www.statistikbanken.dk/statbank ... Language=1
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#40 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by akcija007 »

Dabske krune se vise ne mogu mijenjati izvan Danske. Probao u Sarajevu Splitu i Makarskoj u bankama postama mjrnjacnicama nigdje ne moze .
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#41 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by Truba »

ovo_malo_duse wrote: 17/10/2022 14:06
Black swan wrote: 17/10/2022 12:14 provjeravam informaciju samo mi to treba

ne idem niĐe
Evo Danci imaju pregled svega pa i placa

https://www.statistikbanken.dk/statbank ... Language=1
Ne mogy se snaci jbg
Da znam ne bih ni pitao
Tromblon
Posts: 2174
Joined: 18/01/2015 19:37

#42 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by Tromblon »

Truba wrote: 28/11/2022 17:36
ovo_malo_duse wrote: 17/10/2022 14:06

Evo Danci imaju pregled svega pa i placa

https://www.statistikbanken.dk/statbank ... Language=1
Ne mogy se snaci jbg
Da znam ne bih ni pitao
Neki minimum za početnika pedagoga u instituciji tipa obdanište je između 25 i 30 hiljada kruna u zavisnosti od stručne spreme. Od toga odbij 44 posto poreza i eto plate.
Rizvan
Posts: 1282
Joined: 27/11/2013 09:25

#43 Re: Zivot/posao u Danskoj

Post by Rizvan »

25 hiljada kruna nakon poreza izade oko 3700 maraka. Zar su tako male plate u Danskoj?
Post Reply