Zivot nakon smrti

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#176 Re: Zivot nakon smrti

Post by Mišo_Kovač »

Još se po forumima povlači diskreditirana MacDougalova studija iz 1907. o težini duše od 21 gram? Neke gluposti nikako da umru :D
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#177 Re: Zivot nakon smrti

Post by Nocty »

I sto godina pokušavaju da nadju razlog pa ne mogu
Gdje je diskreditovana
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#178 Re: Zivot nakon smrti

Post by triconja »

Mišo_Kovač wrote:Još se po forumima povlači diskreditirana MacDougalova studija iz 1907. o težini duše od 21 gram? Neke gluposti nikako da umru :D
Moze bit da covjek prne i propisa malo tokom smrti, eto ti odmah tih 21 gram :lol:
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#179 Re: Zivot nakon smrti

Post by Nocty »

Uračunali su to već i nije to :)

Uozbilji se
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#180 Re: Zivot nakon smrti

Post by lijepa u dusi »

Ja mislim da je njih Azrail dobro zajebav'o dok su vagali :mrgreen:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#181 Re: Zivot nakon smrti

Post by animals »

To je isto kad bi rekao, misao vaga 14 grama :D
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#182 Re: Zivot nakon smrti

Post by victom »

ja kad umrem volijo bi da se ponovo rodim kao lektor
Last edited by victom on 01/03/2021 06:10, edited 2 times in total.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#183 Re: Zivot nakon smrti

Post by aurora313 »

Egzorcizam?!? Daj Smrle, mojne ti*ra!
Radi one svoje kalukulacije sa brojevima, divi se rakovima i komplikovanijiom ćelijama...
Već vidim kako ćeš nam koliko je sutra servirati tvoje iskustvo sa smrću i povratkom iz ahireta. :roll:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#184 Re: Zivot nakon smrti

Post by Njanjavi »

Joj sto ovi kenjaju za ovo shatro nestane 21 gram kad umres, naravno, neko se ispisa, neko posere, neko prdne samo i eto 21 gram manje :)
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#185 Re: Zivot nakon smrti

Post by Russki »

vjerujem samo da sam mrtav čojk i da će me crvi pojesti
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#186 Re: Zivot nakon smrti

Post by bh.tornjak »

animals wrote:Znaci samo muslimane napadaju dzini..
ali nas krscane ne smiju dirati, jer ce po nosu da dobiju..
zivjela zelena trava..

bio svjedokom i svojim ocima vidio i s ljudima razgovarao koji su krscani/hriscani a dosli da ih "odza leci" ili "odza lijeci" ....a kad dogori do nokata...dolaze i oni koji ne vjeruju u Boga ... :wink:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#187 Re: Zivot nakon smrti

Post by bh.tornjak »

Smrcak15 wrote: Za mene je to bilo nafanscinantnije iskustvo u zivotu. Zamisli se da citas o necemo vjerujes u to ali nemas opipljivih dokaza i jednog dana dobijes opipljive dokaze za ono sto vjerujes, situacija kada vjerovanje prelazi u ocit dokaz, kad se vjerovanje materijalizuje, nesto poput ljudi koji vjeruju da postoji dusa pa u iskustvu bliske smrti dusa se otrgne od tijela i gledas svoje tijelo dok lezi nepomicno, takva osoba vise nevjeruje da dusa postoji ona zna da postoji u toj situaciji.

2002 sam odlucio na exorcizam sa nekim jaranima da odemo kod jednoga jer u ratu svasta se prezivjelo a dzini ulaze u tijelo covjeka kad su veliki strahovi, pa reko da se kontrolisemo.

Bila je zora poslije sabaha nas nekoliko se poredali u dzamiji i krenuo je rukja/exorcizam. Malo me strah bilo jer nisam znao sta ocekivati, hoce li sta boliti, sta uopste treba da se desi.

Pocinje desna noga da drhti i ocni kapci da se tresu, nikad mi se to nije desilo prije...tad mi je jasno bilo da nesto tu ima. Pa krenu strujanja nekakva pod kozom, ruke pocese se dizati u zrak bez da koristim imalo snage, znaci same od sebe. Pocelo me nesto da vuce nazad kao magnet dok me nije oborilo. Dok sam lezao zamizrenih ociju u shoku sa svim stvarima sto se desavaju cuje sa strane da su i drugi popadali ali njih malo zesce safatalo, svjestan sam svega samo nisam imao kontrolu nad tijelo, osjecao sam se kao zarobljenik u svom tijelu da neko drugi sa mojim tijelom dok ja u strahu pratim sta se desava. U jednom momentu dzin mi preuze usta i poceo se smijati, ja u strahu a nekakav podmukli smijeh a tako se nikad u zivotu nisam ja smijao, osjecam strah a usta se smiju, kontradikcija.

Ovaj sto je pao pored mene na seansi napricao se dzin iz njega da bog sacuva, kao neki izgubljen slucaj gdje nezna ni gdje posao ni gdje dosao. Poslije je se sve smirilo, i kad sam otvorio oci osjecao sam se nikad bolje u zivotu, takva smirenost i opustenost a ujedno sad sam sto bi se reklo opipao dzine svojim tijelom , nevjerovatan osjecan dodira metafizickog svijeta , nesto o cemu sam prije citao ali nisam imao dokaza sad imam najace dokaze jer sam licno iskusio na svom tijelu, to se nemoze opisati taj osjecas kada iman/vjerovanje skoci u nebesa jer si se uvjerio da postoji ono sto ti sveta knjiga prica.

Kad malo covjek konta na taj slucaj, pa to je fakticki na neki nacin cudo jer kako moze recitacija neke knjige da fizicki utice na tebe da te obori na pod i da se desava sve to sto se desava sa tijelom. To je za mene cudo koje je lahko prouzrokovati. Tad covjek vidi tu neku snagu kurana.

A sta se desava, desava se da dzini u tijelu pocnu bjezati kroz krvotok jer ih kuran przi, pa se javljaju reakcije, u vidu trzaja, strujanja, podrhtavanja grcevi, mucnine, gubitak svijesti nekad, pritisci u dijelovima tijela, ruke lebde same, da te nesto vuce naprijed ili nazad kao magnet, da dzin progovori iz tvojih usta ili se smije itd

Fantasticno jedno iskustvo za mene koje me je jos vise ucvrstilo u vjeri.
bio sam svjedokom ucenja rukje...i mogu reci da sam vidio te "vanjske pojave" kod ljudi....sta su oni unutar sebe osjecali to ne znam ali kroz razgovor s njima mnogi to opisuju na slican ili isti nacin...
bio sam svjedokom gje jednog covjeka cetvorica ne mogu da drze (razbaca ih ko malu djecu oko sebe...a oni nisu tako sitni....metar i devedeset i po 110-120 kg mase)....a da tu osobu ucac rujke doslovno "zakuje za pod" prstom dok uci.....
sve u svemu.....ko ne vjeruje, ili nece (ne zeli) da vjeruje....ne mora...
iskreno im zelim da nikad ne dodju u situaciju da budu primorani da praktikuju ono u sta ne vjeruju sto nije rijedak slucaj.

naime...mnogi do nastanka problema koje su imali takodje nisu vjerovali u takve stvari
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#188 Re: Zivot nakon smrti

Post by sadie_forever »

cak 40% koji prezive klinicku smrt su izjavili da su nesto natrpirodno dozivjeli

to u najvecem do sad istrazivanju o tome iz SAD
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#189 Re: Zivot nakon smrti

Post by HAVANA »

User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#190 Re: Zivot nakon smrti

Post by animals »

bh.tornjak wrote:
animals wrote:Znaci samo muslimane napadaju dzini..
ali nas krscane ne smiju dirati, jer ce po nosu da dobiju..
zivjela zelena trava..

bio svjedokom i svojim ocima vidio i s ljudima razgovarao koji su krscani/hriscani a dosli da ih "odza leci" ili "odza lijeci" ....a kad dogori do nokata...dolaze i oni koji ne vjeruju u Boga ... :wink:
Znas li ti kako se zove bolest kod ljudi kad vide svasta..
salih 1936
Posts: 6
Joined: 06/04/2014 21:18

#191 Re: Zivot nakon smrti

Post by salih 1936 »

:izet: A nemojte se zavaravati.Svi oni koji nevjeruju u život poslije života su u zabludi,ali to nema veze,ništa im to neče naškoditi.Vjerovali ili ne oni če kad budu prošli kroz agoniju umiranja izroniti u jednoj drugoj stvarnosti.Ta druga stvarnost je istovjetna ovoj iz koje iziđu.Da ja nebih ovdje polemisao oko ove teme jer jer je veoma komplikovana i uzelo bi nam mnogo vremena a nebi imali baš nikakve koristi,onda toplo preporučujem knjigu jednog vrsnog pisca.Svedenborg,a knjiga nosi naslov NEBO I PAKAO.pA AKO VAS TA KNJIGA NEZADOVOLJI ONDA ČEKAJTE SVOJ TRENUTAK PA SE LIČNO UVJERITE,.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#192 Re: Zivot nakon smrti

Post by Hadzi Lojo »

Ne znam dali ste kada citali o teratoma tumorima u obliku glave ili u istima razvijene zube isl. Po meni ali i mnogi znanstvenici koji su religiozni kazu da je pokusaj necistoga da se materijalizuje u ljudskom tijelu. Ima dosta toga na internetu ali mi se gadi postavljati toliko je gadno za vidjeti.
Po meni sve psihicke bolesti su uticaj necistih sila, a za to ce te naci potvrdu i u Bibliji jer je i sam Isus istjerivo djavole iz obuzetih ljudi.

Sa svime treba biti oprezan jer ima laznih icsjeljitelja kao i istinskih, medjutim najvaznija je svjesnost samog pojedinca, da se istinski pozabavi i shvati poruku Svetih Knjiga.
broj dva
Posts: 4544
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#193 Re: Zivot nakon smrti

Post by broj dva »

Hadzi Lojo wrote:Ne znam dali ste kada citali o teratoma tumorima u obliku glave ili u istima razvijene zube isl. Po meni ali i mnogi znanstvenici koji su religiozni kazu da je pokusaj necistoga da se materijalizuje u ljudskom tijelu. Ima dosta toga na internetu ali mi se gadi postavljati toliko je gadno za vidjeti.
Po meni sve psihicke bolesti su uticaj necistih sila, a za to ce te naci potvrdu i u Bibliji jer je i sam Isus istjerivo djavole iz obuzetih ljudi.

Sa svime treba biti oprezan jer ima laznih icsjeljitelja kao i istinskih, medjutim najvaznija je svjesnost samog pojedinca, da se istinski pozabavi i shvati poruku Svetih Knjiga.
---
Dakle psihicke bolesti da ljeci svecenik, nista terapija mediciniranje psihijatrija psihologija ?
Sve vise i vise ljudi shvata poruke svetih knjiga i zato ih odbacuje...
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#194 Re: Zivot nakon smrti

Post by Hadzi Lojo »

broj dva wrote:
Hadzi Lojo wrote:Ne znam dali ste kada citali o teratoma tumorima u obliku glave ili u istima razvijene zube isl. Po meni ali i mnogi znanstvenici koji su religiozni kazu da je pokusaj necistoga da se materijalizuje u ljudskom tijelu. Ima dosta toga na internetu ali mi se gadi postavljati toliko je gadno za vidjeti.
Po meni sve psihicke bolesti su uticaj necistih sila, a za to ce te naci potvrdu i u Bibliji jer je i sam Isus istjerivo djavole iz obuzetih ljudi.

Sa svime treba biti oprezan jer ima laznih icsjeljitelja kao i istinskih, medjutim najvaznija je svjesnost samog pojedinca, da se istinski pozabavi i shvati poruku Svetih Knjiga.
---
Dakle psihicke bolesti da ljeci svecenik, nista terapija mediciniranje psihijatrija psihologija ?
Sve vise i vise ljudi shvata poruke svetih knjiga i zato ih odbacuje...
Nista ti nisi skonto!
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#195 Re: Zivot nakon smrti

Post by musicman80 »

Ne treba mi jos jedan zivot poslije smrti. Jedva I sa ovim ovozemaljskim zivotom na kraj izlazim.
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#196 Re: Zivot nakon smrti

Post by fakat »

zanimljiva tema.
User avatar
hp_user
Posts: 249
Joined: 16/09/2017 20:13
Location: https://razg.net

#197 Re: Zivot nakon smrti

Post by hp_user »

Mislim da nema.

Isto kao sto se ne sjecas sta je bilo dok si u stomaku bio, neces ni znat sta ce biti kad umres. Crnina, nista. Ni ukusa, ni mirisa, ni slike ni tona :D

Nece nas biti kao ni 4G-a u Bh Telecomu :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#198 Re: Zivot nakon smrti

Post by triconja »

hp_user wrote:Mislim da nema.

Isto kao sto se ne sjecas sta je bilo dok si u stomaku bio, neces ni znat sta ce biti kad umres. Crnina, nista. Ni ukusa, ni mirisa, ni slike ni tona :D

Nece nas biti kao ni 4G-a u Bh Telecomu :lol:
Pusti nas bolan ne bio da malo mastamo da ima nesto poslije smrti, za pametnog covjeka mrak i nije fino mjesto :D .
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#199 Re: Zivot nakon smrti

Post by sadie_forever »

hp_user wrote:Mislim da nema.

Isto kao sto se ne sjecas sta je bilo dok si u stomaku bio, neces ni znat sta ce biti kad umres. Crnina, nista. Ni ukusa, ni mirisa, ni slike ni tona :D

Nece nas biti kao ni 4G-a u Bh Telecomu :lol:
Isto kao sto ne znas da je ista bilo u stomaku-a bilo je ,isto tako ne znas da ce ista biti kad umres-a bit ce

Danas malo vise znamo,rodjenje je navodno najveca trauma koju dozivljavamo odmah na pocetku zivota pa do kraja,,nas um nebi se mogao nositi s tim da se toga sjeca.A kada umres,zamisljam da ce nekakoo sve biti jasnije...to je nase "prirodno" stanje ,mi i jesmo duhovna bica a na ovom svijetu provodimo samo treptaj sekunde i to nije nase mjesto.Ja to tako vidim.Mnogi spiritualisti nemogu da pojme tu vjecnost pa su uveli i vjerovanje u reinkarnaciju ali recimo Swedenborg i vecina spiritualista koji su priznati negiraju da reinkarnacija postoji
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#200 Re: Zivot nakon smrti

Post by Smrcak15 »

hp_user wrote:Mislim da nema.

Isto kao sto se ne sjecas sta je bilo dok si u stomaku bio, neces ni znat sta ce biti kad umres. Crnina, nista. Ni ukusa, ni mirisa, ni slike ni tona :D

Nece nas biti kao ni 4G-a u Bh Telecomu :lol:
Da li zivota ima ili nema jedino Bog moze da kaze, pa ako on objavi da postoji zivot poslije smrti kako bi dosli njemu na sud za sta smo radili i sta nismo radili, da polozimo racune.

Logicno bi bilo da ima zivot poslije smrti, jer nema logike da se pojavimo niotkud i da odemo u nistavilo a sve nam ugodjeno na zemlji za zivot na njoj. ovdje smo radi testa, a zivot poslije smrti bude kao sudjenje, pa poslije nagrada ili kazna.

Bog kaze u Kur'anu onima koji sumnjaju u zivot poslije smrti da je Bog u stanju da stvori ponovo jagodice prsta ljudi ponovo. ZAsto bas da spomene jagodice prsta ljudi?
Pa zato sto je to identicno za svaku osobu, to je kao licna karta svakog pojedinca pa Bog kaze da je u stanju to ponovo napraviti kao sto je sad uradio, iako nas nije bilo prije 100 Godina a gle sad evo nas ima, zasto bi mu onda tesko bilo ponovo nas stvoriti kao sto nas je sad stvrio prirodnim zakonima?

On je sad odredio prirodnim zaonima da se radjamo, a prirodni zakoni ce se promijeniti u zivotu poslije smrti, jer tad ce drugi zakoni da vladaju, pa ce ljudi da izrastaju iz zemlje poput biljaka nakon sto kisa padne na zemlju, pa umjesto da se razvijamo u majcinoj utrobi mi cemo se razvijati u zemlji, kad se tijela formiraju ponovo dusama ce biti naredjeno da se ponovo vrate u tijela, i tad ce ljudi da se bude kao poslije sna, ali to nece mnogima biti ugodno, pa ce se prestraviti jer su tesko poricali zivot poslije smrti i sudjenje na sudnjem danu, pa im sad slijedi tegbno znojavo stanje pred Bogom, punom pravdanja i izgovora.

Ako sumnjas u zivot poslije smrti, zapitaj se odakle si dosao na ovaj svijet, a nije te bilo nikako prije 100 , 200 Godina, pa ako te nije bilo tad, sad te ima, zasto je nemoguce da opet nastanes nekim prirodnima zakonima u buducem svijetu, kao sto si nastao na zemlji, samo drugima metodama? prosta logika

Sudnji dan MORA POSTOJATI jer bez sudnjeg dana Bog (ako postoji) nebi bio pravedan, jer Njegova Pravda ce da vlada na sudnjem danu, da se svakom isplati nepravde i zlocini, da se kazne zlocinci itd itd do te mjere da rogata ovca polozi racun ovci koja nije rogata ali je nabola, cak ce se Pravda to te mjere gledati a sta reci onda za ljude.

Kada melek smrti dodje tad je kasno kajanje, nego covjek treba da se pripremi prije njegovog dolaska da nam izvdi dusu i posalje na onaj svijet.
Post Reply