"Zivot je cudo" film Emira Kusturice

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

rajvosa
Posts: 738
Joined: 06/10/2002 00:00

#1 "Zivot je cudo" film Emira Kusturice

Post by rajvosa »

Tema je film .
Dali ste gledali , vas dojam i ocjene..

Moli vas da izbjegnete sve postove na temu Kusturica i njegovo politicko, nacionalno i vjersko opredjeljenje.

Pozdrav i Hvala
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#2

Post by Stari »

Nisam imao priliku ...ali mi neki prijatelji ( ciji ukus ne sporim) rekose...da je otprilike bolji od Crne macke..., i Arizona Dream-a, a losiji od Undergounda, Dolly Bell, Oca na sluzbenom putu i Doma za vjesanje. Pa eto....al meni se cini da je ova tema vec bila jednom ranije.
rajvosa
Posts: 738
Joined: 06/10/2002 00:00

#3

Post by rajvosa »

Sta je ovo forumasi, :lol:
Na temu "Djevojcice, djevojke , zene zasto u guzu..." Preko 1800 ocitavanja..
Kada govorimo o filmu tisina...
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#4

Post by St.Germain »

smiri se rajvosa, na tu temu se vec 2 ili 3 puta ovdje diskutovalo, zarovi u arhivu
cowboy
Posts: 358
Joined: 07/12/2003 00:00

#5

Post by cowboy »

Nije Kusturica interesantan vise, a ni njegovi filmovi. Plus sto je sve oko tog covjeka toliko ispolitizirano, da mi se vise gadi. Doduse, sam je to trazio, tako da ga nimalo ne zalim.

A film nisam gledao, i ne vjerujem da cu.
rajvosa
Posts: 738
Joined: 06/10/2002 00:00

#6

Post by rajvosa »

St.Germain wrote:smiri se rajvosa, na tu temu se vec 2 ili 3 puta ovdje diskutovalo, zarovi u arhivu
Diskutovalo se o Kusturici, al ne o filmu..
:-?
PS
Dobra ti ova "smiri se" :lol:
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#7

Post by St.Germain »

pa vidim nesto istices, ko ti nanerviran, ostavio si na mene pogresan utisak ocigledno...elem, izvini sto se upetljah.
rajvosa
Posts: 738
Joined: 06/10/2002 00:00

#8

Post by rajvosa »

St.Germain wrote:pa vidim nesto istices, ko ti nanerviran, ostavio si na mene pogresan utisak ocigledno...elem, izvini sto se upetljah.
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
rajvosa
Posts: 738
Joined: 06/10/2002 00:00

#9

Post by rajvosa »

St.Germain wrote:pa vidim nesto istices, ko ti nanerviran, ostavio si na mene pogresan utisak ocigledno...elem, izvini sto se upetljah.


Mogu li te zamoliti da mi zabranis pristup forumu.Svakako mi je pun gurac ove govnarije..

Bit cu ti veoma zahvalan. Ozbiljno mislim..

Hvala na usluzi
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#10

Post by manijak1 »

Ovu temu treba premjestiti na podforum Film/TV :D :D
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#11

Post by violentjack »

Bas tako 8)
see ya
Posts: 194
Joined: 07/12/2004 22:41

#12

Post by see ya »

film nije nesto kako kazu ovi sto su gledali a kusturica nije zasluzio da se gleda!!
mrmot
Posts: 746
Joined: 26/05/2003 00:00
Contact:

#13

Post by mrmot »

Ako je tema film onda ne bi trebala biti na kulturi.
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#14

Post by Shoba »

nisam gled'o, ali sumnjam da cu vidjeti nesto genijalno. Poslije Dolly Bell sve je laz......................
dariosa
Posts: 512
Joined: 03/05/2003 00:00

#15

Post by dariosa »

Shoba wrote:nisam gled'o, ali sumnjam da cu vidjeti nesto genijalno. Poslije Dolly Bell sve je laz......................
otac mu nije bio laz... a za poslije oca se slazem...
deftones
Posts: 5
Joined: 11/12/2004 23:19

#16

Post by deftones »

emir kusturica je izdajica,ratni i nacionalni dizerter.o njegovim filmovima mi kao svestna mlada revolucionarna omladina ne bih trebali puno da obracamo paznju uzimajuci u obzir da su mu filmovi sr**** u zadnji 11 godina.sto vise budemo govorili o njemu time cemu mo davati vise paznje a on ce misliti da smo ga pozeljeli.
rajvosa
Posts: 738
Joined: 06/10/2002 00:00

#17

Post by rajvosa »

deftones wrote:emir kusturica je izdajica,ratni i nacionalni dizerter.o njegovim filmovima mi kao svestna mlada revolucionarna omladina ne bih trebali puno da obracamo paznju uzimajuci u obzir da su mu filmovi sr**** u zadnji 11 godina.sto vise budemo govorili o njemu time cemu mo davati vise paznje a on ce misliti da smo ga pozeljeli.
O filmu a, ne o njemu ..
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#18

Post by BECHO »

Ja licno mislim da Emir pati od poznatog sindroma 'esprit de contradiction' tj. kad bi sve rekli da je nesto bijelo on bi rekao da je crno! Kod njega se vjerovatno taj opasni sindrom razvio u opaku bolest! Zasto?

1.) srpski vojnici su predstavljeni kao elita (glavnog oficira igra Stribor Kusturica)

2.) O Sarajevu cujemo samo da je neko pucao na srpske svatove, a kad pocinju bombardovati Sarajevo, Slavko Stimac baca TV kroz prozor.. :-)

3.) Muslimani su predstavljeni kao pijanice koje pucaju na svoje (u ovom slucaju na Sabahu, a Srbi je spasavaju) :shock:

4.) Srpsko stanovnistvo je protjerano - jedna beba se radja u tunelu gdje ih bombarduju (radnja se desava u Podrinju) :zzzz:


Paranoja je izgleda jos jedna od karakteristika, pored mitomanije, lazi i historijskih nebuloza, koje balkanskog glavutana i direktnog potomka homo scapinensa, svrstavaju u 'nebeske'! Sudeci po reakcijama iz medija, novinskim i literalnim clancima te pricama iz prve ruke, cini mi se da je mali broj onih koji ovog majmuna zaista gotive:

1. Mrze ga filmski kriticari (jer se u svojim filmovima igra politicara i historijskog revizioniste);
2. Bosnjaci ga ne vole (zato sto je izdajnik i *upak);
3. Nezavisni intelektualci iz Srbije javno povracaju (na njegovu poltronstvo i ljigavost);
4. Vesovic ga 'ispljuv'o na pasja preskakala' kad god mu se pruzila prilika (zbog lazi i licemjerstva)
itd. itd.

Naravno, svi su oni u dubokoj zabludi...Kusta im je dobro otvorio oci sa svojim novim 'remek-djelom'!
:D
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#19

Post by margareta »

BECHO ti znas od ranije da ja izuzetno cijenim Kusturicu ali prvo kao covjeka.Zasto? Zato jer je po mome DUBOKOM ubjedjenju mnogo postenije otici i "lajati" nego ostati i "milovati" slatkim rijecima narod koji je unesrecen SADA kada vise nije rat! Strada se na svim frontovima zivota! U postedi su samo banditi na vlasti i isti koje vlast podrzava i samu bandu koristi za svoje potrebe ("slucaj" Leutar, Selimovic ....) i onda ti slusas kako smo mi bili pod surovom agresijom ! Gdje smo sada ?
Procitaj na politici JBT-ov citat !
Kazem ti postenije je SVAKAKO otici nego OVAKO ostati kao sto su ostali da nas "cuvaju" ma bjaaaaazi.....
PS.Zao mi je ali film nisam gledala.
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#20

Post by violentjack »

KUSTURICA=GO.... :D
FortunaBela
Posts: 6376
Joined: 02/01/2005 11:01
Location: SWE

#21 Re: "Zivot je cudo" film Emira Kusturice

Post by FortunaBela »

rajvosa wrote:Tema je film .
Dali ste gledali , vas dojam i ocjene..

Moli vas da izbjegnete sve postove na temu Kusturica i njegovo politicko, nacionalno i vjersko opredjeljenje.

Pozdrav i Hvala
Gledala, srednja žalost, na isti kalup, samo drugo pakovanje.... :-?
wanderer
Posts: 725
Joined: 11/12/2004 13:10

#22

Post by wanderer »

Po meni njegov ubjedljivo najgori film... Gledao sam ga nekoliko dana u komadima jer bi mi brzo dosadio, sto mi se nije desilo cak ni sa Arizona Dreamom....
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#23

Post by vratnik »

Evo i ja ga konacno pregledah.. Ali ovdje je izgleda pogresno mjesto za postaviti komentar na film, moram biti politican: Crknite dusmani, covjek je genije.
Savrsena balkanska tragikomedija o NAMA, i sarenilo puno prepoznatljivih simbola. Covjek je napravio jos jedan film koji ce oduseviti citav svijet (naravno njima moze prodavati muda za bubrege, mi smo tu bolji, nama je svarcneger tito), samo cemo mi naravno obracati paznju na to u kojem momentu covjek baca tv na cestu, i kako je Sabahu pogodio nas a ne njihov. (A JOS I PIJE PIVU!!! vela havle, piva a musliman, ja to nikad ne biH).
Sto se filma tice, ovdje se radi o Umjetnosti a ne akciji, ali to se nasim politikom preopterecenim glavama ne moze nacrtati. Ali mozda da pokusamo ovako: jes' da je najveci supak na svijetu (sto sigurno i nije, ali neka vam) ali je i najveci bosanski reziser. I kad god ga predstave kazu: a famous BOSNIAN director Emir Kusturica. A film je u svakom slucaju bolji od Arizone. Nije najbolji Kustin film, ali je bolji od kompletnog holivudskog smeca u zadnjih deset godina.
S postovanjem
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#24 Re: "Zivot je cudo" film Emira Kusturice

Post by mayab »

Ne znam, film nesumnjivo ima mnogo skrivenih poruka, ali način na koji je to sve posloženo, meni ne leži, tako da ....
Djelomično problem može biti što znam od koga dolazi film, i znam njegove političko-nacionalne stavove, tako da imam apriori odbojnost....
Uglavnom, slapstick na engleskom ili klamauk na njemačkom najbolje opisuje taj film, ali prevod na naš jezik (urnebesna komedija) mi nikako ne leži! :run:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#25 Re: "Zivot je cudo" film Emira Kusturice

Post by problemnatravunu »

Meni je film treš samo takav, kao da su svi likovi malo nenormalni , ludi, bolesni, dobro opičeni, majke mi mene sramota to gledati, pogotovo jer bi to kao trebalo da predstavlja NAS ovde, sa ovog prostora!
E pa gosn. Kusta, ja takav nisam, i taj film je meni uvreda za zdrav razum i dobar ukus.
Jednostavno fuj!
Kusta je već poodavo puko ko lubenica
Post Reply