Život i brak bez potomaka?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#476 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by walk_M-A-N »

Aurelia Bronski wrote:.. bilo bi mi drago vidjeti da neki ljudi malo razmisle prije nego krenu stancati djecu k'o postanske markice.
Nije vala ni svako stvoren da bude roditelj.
.. Kažu: dok pametni razmišljaju, budalama rastu đeca :zoka:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72789
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#477 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Velkoski »

Jebo život bez djece! 8-)


vrijedi za sve one koji mogu imati djecu
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#478 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by sheilak »

palestinka wrote:Razgovor jedan za sheilak:
Prijateljica (P): Ćaaaao, kako ti je dijete?
Prijateljica koja ima dijete (PKID): Dobro hvala. Kako si ti?
P: Duuuša mala. Koliko mu je godina?
PKID: kazeš koliko (svaki put to pita). Kako ti je na poslu?
P: Ma ja, samo neka oni rastu. Sigurno ti je jako teško.
PKID: Nije nimalo, sve je ok. Nego, kako si ti, kad ćemo na kafu?
P: Ma razumijem, ti si sad sva u tome, nemaš vremena ni za šta.
PKID: Hoćeš li sutra? Ili reci kad god ti odgovara.
P: Naravno, paaaačići mali, med meeeedeni, oni
su na prvom mjestu. Javi se kad budeš imala vremena.
PKID: Imam vremena. Kad ti možeš?
P: Sve te razumijem. Jasno mi je da ne možeš na kafu. Ljubi zlato svoje. Puuuuusa
PKID: Ćao!
ok :D ti vjerovatno imas djecu pa pises iz te perspektive. al mislim da smo se malo pogresno razumjele. :D nemam ja nista protiv prijateljica sa djecom, bas naprotiv. vec se radi o necem drugom, to sam gore napisala.
ZenaZbrkovima
Posts: 1890
Joined: 06/01/2015 21:32

#479 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by ZenaZbrkovima »

nesto gledam u posljednje vrijeme djevojke/zene iz svoje generacije (89-ta) i mladje. Pola ih se udalo, neke imaju i po troje djece :D i onako, gledam slike, kontam.. jesu li one poranile ili ja kasnim..
u svakom slucaju jos nemam taj osjecaj, niti zelju da zivim taj zivot u skorije vrijeme.
i citajuci postove nekih ovdje usput kontam, sta ako je nikad i ne budem imala :?

Nekako mi se uvijek, onako usput, podrazumijevalo da cu imati dijete, kad za to dodje vrijeme. Sad vise ne mislim da je to nesto sto se mora.

Jedno pitanje za vas ostvarene u tom smislu.. kada ste osjetili/osjetile potrebu da imate djecu? Onda kad su se djeca "desila", ili je ta zelja postojala davno prije?
jesenjin
Posts: 182
Joined: 22/06/2009 12:55

#480 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by jesenjin »

insomnia78 wrote:Ne
Da npr zena nije iznekog razloga mogla zatrudniti ostao bih s njom
Ali da ne zeli djecu ne bih ni ulazio u to

Najjaci komentar!
Bravo ljudino.
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#481 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by The BEN10 »

Život bez djece nezamisliv. Nema veće sreće nego ih odgajati, učiti zajedno nove stvari. Neopisivo!
Iskreno, žalim ljude koji ih nemaju, a mogu imati.
User avatar
Helena Trojanska
Posts: 174
Joined: 11/03/2013 13:27

#482 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Helena Trojanska »

Lucky Strike wrote:Otvaram ovu temu jer me zanima misljenje forumasa o ovom pitanju. :izet:

Znači, da li se možete zamisliti u braku ako vas voljeni/na ne želi da ima djecu sa vama, odnosno ako ne zeli djecu nikada imati?

Znaci, ako mu / joj se djeca da tako kažem, "ne svidjaju" i gnusaju se od same pomisli da imaju potomke.

Takav sam i ja, ne volim jednostavno djecu i ne vidim uopste utemeljenost tvrdnje da nam je glavna osobina i cilj produzenje vrste. :skoljka:

Ma kakvi, ja bih da uzivam u zivotu bez ikakvih obaveza, djeca su mi jednostavno pritisak i strasna obaveza i ne znam kako bih se snasao u ulozi oca. :run:

Iskreno receno, bojim se ocinstva i obaveza koje se dobijaju s tim.

Djeca su strasan teret, i valjalo bi svaki dan misliti o temi gdje je , s kim je , naravno i kad odraste, briga nikad nece prestati..

A valjalo bi jos dok su mali, mjenjati usrane pelene svaki dan, slusati plač, ako se razboli vodi doktoru, i milion slicnih obaveza. :skoljka:

Ne znam jesam li uopsten svjestan ovoga sto govorim, ali meni se djeca trenutno ne svidjaju i ako mi je ova pamet, ne bih ih volio nikako imati.

Zelim pitati forumase da li bi pristali zivjeti u braku bez djece, i jesu li osobe koje tako razmisljaju uopce shvacene od strane okoline?

Jednostavno je , zaista.

NEMA DJECE, NEMA MUKE! 8-)

Da cujem misljenja. Jel okej ostariti bez potomaka?

Uzdravlje! :thumbup:
Egoizam do milog Allaha. Samo jednom kada bi uzeo svoje dijete u naručje, da te pogleda svojim nevinim okicama, promijenio bi ti svoj stav i nikad više ne bi pomislio takvo nešto.
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#483 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Truba »

ja sam mislio da zenazbrkovima ima više od 40
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#484 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Ramzess Veliki »

Da bih provodio više vremena sa svojom kćerkicom prodajem motor, i kupio sam auto koje je njoj milo - Alficu 159.
Za malenu koju je bivša ukrala ginuo sam dok je bila u klinici u Rijeci, sedam mjeseci režim sa posla gas do klinike da provedem sa njom svaki mogući minut, budem devet dana na klinici pa sa klinike na posao, pa u petak opet na kliniku ... iste sekunde bih dao život za bilo koju od njih dvije.
Vjerovatno ću se boriti i za malenu da je uzmem sebi čim joj zdravstveno stanje to bude dozvoljavalo ... jer bivša nije dobra majka.
Makar ostao i ostario sam ... njima ću dati što više od sebe.
ZenaZbrkovima
Posts: 1890
Joined: 06/01/2015 21:32

#485 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by ZenaZbrkovima »

Black swan wrote:ja sam mislio da zenazbrkovima ima više od 40
jesam se penzionisala prijevremeno, ali bas toliko nisam... 8-)
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#486 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by ho oponopono »

Ramzess Veliki wrote:Da bih provodio više vremena sa svojom kćerkicom prodajem motor, i kupio sam auto koje je njoj milo - Alficu 159.
Za malenu koju je bivša ukrala ginuo sam dok je bila u klinici u Rijeci, sedam mjeseci režim sa posla gas do klinike da provedem sa njom svaki mogući minut, budem devet dana na klinici pa sa klinike na posao, pa u petak opet na kliniku ... iste sekunde bih dao život za bilo koju od njih dvije.
Vjerovatno ću se boriti i za malenu da je uzmem sebi čim joj zdravstveno stanje to bude dozvoljavalo ... jer bivša nije dobra majka.
Makar ostao i ostario sam ... njima ću dati što više od sebe.
...ajd da cujem nesto i drugacije, pun mi je klinac vise majke ovo, majke ono, nije ni cale uvijek kolac... :pusi2:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66050
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#487 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by _BataZiv_0809 »

Ramzess Veliki wrote:Da bih provodio više vremena sa svojom kćerkicom prodajem motor, i kupio sam auto koje je njoj milo - Alficu 159.
Za malenu koju je bivša ukrala ginuo sam dok je bila u klinici u Rijeci, sedam mjeseci režim sa posla gas do klinike da provedem sa njom svaki mogući minut, budem devet dana na klinici pa sa klinike na posao, pa u petak opet na kliniku ... iste sekunde bih dao život za bilo koju od njih dvije.
Vjerovatno ću se boriti i za malenu da je uzmem sebi čim joj zdravstveno stanje to bude dozvoljavalo ... jer bivša nije dobra majka.
Makar ostao i ostario sam ... njima ću dati što više od sebe.
Ramzes kralju :thumbup:
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#488 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by krater »

_BataZiv_0809 wrote:
Ramzess Veliki wrote:Da bih provodio više vremena sa svojom kćerkicom prodajem motor, i kupio sam auto koje je njoj milo - Alficu 159.
Za malenu koju je bivša ukrala ginuo sam dok je bila u klinici u Rijeci, sedam mjeseci režim sa posla gas do klinike da provedem sa njom svaki mogući minut, budem devet dana na klinici pa sa klinike na posao, pa u petak opet na kliniku ... iste sekunde bih dao život za bilo koju od njih dvije.
Vjerovatno ću se boriti i za malenu da je uzmem sebi čim joj zdravstveno stanje to bude dozvoljavalo ... jer bivša nije dobra majka.
Makar ostao i ostario sam ... njima ću dati što više od sebe.
Ramzes kralju :thumbup:
:thumbup:
User avatar
skuterumoj
Posts: 405
Joined: 24/10/2014 12:21

#489 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by skuterumoj »

sheilak wrote:hvala :kiss:

pokusat cu. al rezile me plaho...
Sheki onako kako vama pashe, kao sto su ti njih par opisali. Pa bilo to da pozelis ili ne. Sebe gledajte i uzivajte.

Potpis:

Jedan od onih iz istog grada rodjenja :) skontas vec a i nebitno.

Sretno :thumbup:
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#490 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by razonoda »

sheilak wrote:
palestinka wrote:Razgovor jedan za sheilak:
Prijateljica (P): Ćaaaao, kako ti je dijete?
Prijateljica koja ima dijete (PKID): Dobro hvala. Kako si ti?
P: Duuuša mala. Koliko mu je godina?
PKID: kazeš koliko (svaki put to pita). Kako ti je na poslu?
P: Ma ja, samo neka oni rastu. Sigurno ti je jako teško.
PKID: Nije nimalo, sve je ok. Nego, kako si ti, kad ćemo na kafu?
P: Ma razumijem, ti si sad sva u tome, nemaš vremena ni za šta.
PKID: Hoćeš li sutra? Ili reci kad god ti odgovara.
P: Naravno, paaaačići mali, med meeeedeni, oni
su na prvom mjestu. Javi se kad budeš imala vremena.
PKID: Imam vremena. Kad ti možeš?
P: Sve te razumijem. Jasno mi je da ne možeš na kafu. Ljubi zlato svoje. Puuuuusa
PKID: Ćao!
ok :D ti vjerovatno imas djecu pa pises iz te perspektive. al mislim da smo se malo pogresno razumjele. :D nemam ja nista protiv prijateljica sa djecom, bas naprotiv. vec se radi o necem drugom, to sam gore napisala.
:-) Nevjerovatne su te prijateljice sa djecom.

Preko noci --druge osobe.
Nadjes se sa njima , malo da popricas ---jesssssssss vraga ---SAMO O NJENOJ DJECI--- sta su jela , sta rade ----itd u nedogled.
Ne sjete je Tebe ni pitati --kako si , zulja li te sta. Nije mi jasno , kako brzo izgube RAZUM. :run:
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#491 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by nightvision »

razonoda wrote: :-) Nevjerovatne su te prijateljice sa djecom.

Preko noci --druge osobe.
Nadjes se sa njima , malo da popricas ---jesssssssss vraga ---SAMO O NJENOJ DJECI--- sta su jela , sta rade ----itd u nedogled.
Ne sjete je Tebe ni pitati --kako si , zulja li te sta. Nije mi jasno , kako brzo izgube RAZUM. :run:
Ovo je fakat istina, ali vazi dobrim dijelom i za oceve, a pogotovo je simptomaticno kod ljudi koji imaju jedno dijete. U svakoga je njihovo, u odnosu na drugu djecu, najpametnije i najbolje, sve naj-naj. Nevjerovatno, ne znam da li ikad primjete koliko pretjeruju.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#492 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by sencobih »

ne pretjeruje. svakom je njegovo dijete naj,naj.
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#493 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by palestinka »

Ko je glup, naporan, okupiran sobom i svojim, takav je s djecom i bez njih. Žene koje imaju interesovanja, zanimljive su i kvalítetne osobe koje ne guraju sebe u prvi plan, takve će ostati i nakon što dobiju djecu. Osobe kojima su djeca svo životno postignuće, a ne radost i dodatna sreća, nakon što postanu roditelji, biće dosadní, zamaraće one koje to nimalo ne zanima pričama o djeci. Zaboraviće na prijatelje, sve u životu i djeca će im biti izgovor za sve što nisu uspjeli ni pokušali.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#494 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by sheilak »

skuterumoj wrote: Sheki onako kako vama pashe, kao sto su ti njih par opisali. Pa bilo to da pozelis ili ne. Sebe gledajte i uzivajte.

Potpis:

Jedan od onih iz istog grada rodjenja :) skontas vec a i nebitno.

Sretno :thumbup:
skontala sam ja vec da si to ti ;-) :kiss:
User avatar
skuterumoj
Posts: 405
Joined: 24/10/2014 12:21

#495 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by skuterumoj »

sheilak wrote:="skuterumoj"]
Sheki onako kako vama pashe, kao sto su ti njih par opisali. Pa bilo to da pozelis ili ne. Sebe gledajte i uzivajte.

Potpis:

Jedan od onih iz istog grada rodjenja :) skontas vec a i nebitno.

Sretno :thumbup:

skontala sam ja vec da si to ti ;-) :kiss:
Kako god sretno vam. :) :kiss:
seid_19TDI
Posts: 72
Joined: 12/09/2013 17:47

#496 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by seid_19TDI »

Lucky Strike wrote:Otvaram ovu temu jer me zanima misljenje forumasa o ovom pitanju. :izet:

Znači, da li se možete zamisliti u braku ako vas voljeni/na ne želi da ima djecu sa vama, odnosno ako ne zeli djecu nikada imati?

Znaci, ako mu / joj se djeca da tako kažem, "ne svidjaju" i gnusaju se od same pomisli da imaju potomke.

Takav sam i ja, ne volim jednostavno djecu i ne vidim uopste utemeljenost tvrdnje da nam je glavna osobina i cilj produzenje vrste. :skoljka:

Ma kakvi, ja bih da uzivam u zivotu bez ikakvih obaveza, djeca su mi jednostavno pritisak i strasna obaveza i ne znam kako bih se snasao u ulozi oca. :run:

Iskreno receno, bojim se ocinstva i obaveza koje se dobijaju s tim.

Djeca su strasan teret, i valjalo bi svaki dan misliti o temi gdje je , s kim je , naravno i kad odraste, briga nikad nece prestati..

A valjalo bi jos dok su mali, mjenjati usrane pelene svaki dan, slusati plač, ako se razboli vodi doktoru, i milion slicnih obaveza. :skoljka:

Ne znam jesam li uopsten svjestan ovoga sto govorim, ali meni se djeca trenutno ne svidjaju i ako mi je ova pamet, ne bih ih volio nikako imati.

Zelim pitati forumase da li bi pristali zivjeti u braku bez djece, i jesu li osobe koje tako razmisljaju uopce shvacene od strane okoline?

Jednostavno je , zaista.

NEMA DJECE, NEMA MUKE! 8-)

Da cujem misljenja. Jel okej ostariti bez potomaka?

Uzdravlje! :thumbup:
Ti si budala!!
User avatar
skuterumoj
Posts: 405
Joined: 24/10/2014 12:21

#497 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by skuterumoj »

Dok sam bio u pocetku braka, kako to ono bude na pocetku, ne si..zis jedno s drugog i razne akrobacije.
Zeljeli smo dijete, nikakav pritisak kada itd ozenio se 98. krajem godine, smrtni slucaj u porodici me vrati da izvrsim duznosti pocetkom
99.
Vracam se nazad za par sedmica :happyfamily: ceka me vijest od tadasnje supruge da je trudna. Bili smo sretni, i sada sam sretan imam
havala Bogu dobro odgojenog sina, bavi se muzikom , upisao gimnaziju. Nek je ziv i zdrav. :)

Naravno, svako odlucuje sta i kako hoce ili ne.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#498 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by JThomas »

ko iz bilo kojeg razloga ne želi djecu - bolje je da ih stvarno nema. i radi sebe, i radi djece i radi šire zajednice.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#499 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by madner »

Pa sad, to je upitno.

Puno ljudi ne zna sta je dobro za njih.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#500 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by dobar osjecaj »

madner wrote:Pa sad, to je upitno.
Puno ljudi ne zna sta je dobro za njih.
I puno ih onda pusti da drugi odluce za njih sta je dobro. Nekad im i bude dobro.
Post Reply