Život i brak bez potomaka?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by _BataZiv_0809 »

Gabrielo wrote:
Evo kaze starija tinejdzerica. Sta li to znaci? :oops:
Na zenama je privlacna mladost, a na muskarcima iskustvo :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#27 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by SaraFina »

sema911s wrote:Jos uvijek Nemam djecu(srecno ne ozenjrn) :D

Ali dvije godine se brinuo jednom malom andjelu. Dosla kod mene Sa nepunih godinu, I ako nije bila moja, ona trka Sa posla da je pokupim od tête koja ju je cuvala, trazenje odgovarajuce hrane, prve rijeci nisi bile Tata,babo, mama vec sema,.,,,,
suzze Ti krenu od srece, haos Koji je pravila po trgovackim centrima za vrijeme kupovine,
pa I kada smo pelene mjenjali I to je dio zivota
sve belaja koje danas pravi I koje je pravila naucila od mene,

Vjeruj sve sto Si prosao u zivotu nemoze da se nosi Sa Tim osmijehom, drekom placom, nervozom,

Za sve dodje nekada trenurak da Ti nije do necega Ali dok ne probas neznas,.,.,


A to da shvrha zivota nije reprodukcija. Nego Sta je drugo,

Duša draga :kiss:
User avatar
JaneEyre
Posts: 265
Joined: 20/02/2008 21:32

#28 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by JaneEyre »

colt wrote:
Lucky Strike wrote:Otvaram ovu temu jer me zanima misljenje forumasa o ovom pitanju. :izet:

Znači, da li se možete zamisliti u braku ako vas voljeni/na ne želi da ima djecu sa vama, odnosno ako ne zeli djecu nikada imati?

Znaci, ako mu / joj se djeca da tako kažem, "ne svidjaju" i gnusaju se od same pomisli da imaju potomke.

Takav sam i ja, ne volim jednostavno djecu i ne vidim uopste utemeljenost tvrdnje da nam je glavna osobina i cilj produzenje vrste. :skoljka:

Ma kakvi, ja bih da uzivam u zivotu bez ikakvih obaveza, djeca su mi jednostavno pritisak i strasna obaveza i ne znam kako bih se snasao u ulozi oca. :run:

Iskreno receno, bojim se ocinstva i obaveza koje se dobijaju s tim.

Djeca su strasan teret, i valjalo bi svaki dan misliti o temi gdje je , s kim je , naravno i kad odraste, briga nikad nece prestati..

A valjalo bi jos dok su mali, mjenjati usrane pelene svaki dan, slusati plač, ako se razboli vodi doktoru, i milion slicnih obaveza. :skoljka:

Ne znam jesam li uopsten svjestan ovoga sto govorim, ali meni se djeca trenutno ne svidjaju i ako mi je ova pamet, ne bih ih volio nikako imati.

Zelim pitati forumase da li bi pristali zivjeti u braku bez djece, i jesu li osobe koje tako razmisljaju uopce shvacene od strane okoline?

Jednostavno je , zaista.

NEMA DJECE, NEMA MUKE! 8-)

Da cujem misljenja. Jel okej ostariti bez potomaka?

Uzdravlje! :thumbup:
Ti recimo razmišljaš samo danas, a šta će biti sutra ili za par decenija kad ostariš. Ostat ćeš sam bez igdje ikoga. Nema nista strašnije ostati sam i u mladosti a kamo li u starosti kad se ni na kog ne možeš osloniti . .
Hmmm...pa danas nema garancije ni za što, pa niti za ovo da će djeca biti uz tebe kad ostariš :( vjerovatno svako od nas zna barem jednu staru osobu na koju potomci uopšte ne obraćaju pažnju, ili se, još tužnije, svi spremno okupe na ostavinskoj raspravi :(

Pokretač teme je s neke racionalne strane upravu...nekada je eventualno i bilo potrebe za produženjem loze, ali danas zaista ne postoji niti jedan razumni razlog za imati djecu...tako da za mene, željeti djecu je pretežno čista emocija, pa ko se tako osjeća treba biti s osobom koja dijeli isti takav osjećaj za djecu...

Eh i da repliciram na temu: osobe koje ne žele djecu jesu neshvažene od okoline, a ja lično protiv istih nemam ništa, posebno kad vidim masu neželjene djece u okruženju, rođene baš tako ''reda radi'', ''radi mahale'', ''doš'o vakat'' i nekad ''da se sačuva brak''... Što se mene tiče, ne bih zasnivala brak bez mogućnosti dolaska djece, jer za mene se brak i sklapa upravo radi stvaranja vlastite porodice...a da želim s nekim da budem onako, bez djece, onda ne bih sklapala brak već bi s tom osobom bila samo u vezi ili eventualno u nekoj vanbračnoj zajednici :)
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#29 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by colt »

JaneEyre wrote:
colt wrote:
Lucky Strike wrote:Otvaram ovu temu jer me zanima misljenje forumasa o ovom pitanju. :izet:

Znači, da li se možete zamisliti u braku ako vas voljeni/na ne želi da ima djecu sa vama, odnosno ako ne zeli djecu nikada imati?

Znaci, ako mu / joj se djeca da tako kažem, "ne svidjaju" i gnusaju se od same pomisli da imaju potomke.

Takav sam i ja, ne volim jednostavno djecu i ne vidim uopste utemeljenost tvrdnje da nam je glavna osobina i cilj produzenje vrste. :skoljka:

Ma kakvi, ja bih da uzivam u zivotu bez ikakvih obaveza, djeca su mi jednostavno pritisak i strasna obaveza i ne znam kako bih se snasao u ulozi oca. :run:

Iskreno receno, bojim se ocinstva i obaveza koje se dobijaju s tim.

Djeca su strasan teret, i valjalo bi svaki dan misliti o temi gdje je , s kim je , naravno i kad odraste, briga nikad nece prestati..

A valjalo bi jos dok su mali, mjenjati usrane pelene svaki dan, slusati plač, ako se razboli vodi doktoru, i milion slicnih obaveza. :skoljka:

Ne znam jesam li uopsten svjestan ovoga sto govorim, ali meni se djeca trenutno ne svidjaju i ako mi je ova pamet, ne bih ih volio nikako imati.

Zelim pitati forumase da li bi pristali zivjeti u braku bez djece, i jesu li osobe koje tako razmisljaju uopce shvacene od strane okoline?

Jednostavno je , zaista.

NEMA DJECE, NEMA MUKE! 8-)

Da cujem misljenja. Jel okej ostariti bez potomaka?

Uzdravlje! :thumbup:
Ti recimo razmišljaš samo danas, a šta će biti sutra ili za par decenija kad ostariš. Ostat ćeš sam bez igdje ikoga. Nema nista strašnije ostati sam i u mladosti a kamo li u starosti kad se ni na kog ne možeš osloniti . .
Hmmm...pa danas nema garancije ni za što, pa niti za ovo da će djeca biti uz tebe kad ostariš :( vjerovatno svako od nas zna barem jednu staru osobu na koju potomci uopšte ne obraćaju pažnju, ili se, još tužnije, svi spremno okupe na ostavinskoj raspravi :(

Pokretač teme je s neke racionalne strane upravu...nekada je eventualno i bilo potrebe za produženjem loze, ali danas zaista ne postoji niti jedan razumni razlog za imati djecu...tako da za mene, željeti djecu je pretežno čista emocija, pa ko se tako osjeća treba biti s osobom koja dijeli isti takav osjećaj za djecu...

Eh i da repliciram na temu: osobe koje ne žele djecu jesu neshvažene od okoline, a ja lično protiv istih nemam ništa, posebno kad vidim masu neželjene djece u okruženju, rođene baš tako ''reda radi'', ''radi mahale'', ''doš'o vakat'' i nekad ''da se sačuva brak''... Što se mene tiče, ne bih zasnivala brak bez mogućnosti dolaska djece, jer za mene se brak i sklapa upravo radi stvaranja vlastite porodice...a da želim s nekim da budem onako, bez djece, onda ne bih sklapala brak već bi s tom osobom bila samo u vezi ili eventualno u nekoj vanbračnoj zajednici :)
To su vjerovatno osobe koje neće obavezu, kao recimo pokretač teme. Kad može da se ne brine za djecu, ne mora ni za roditelje !!!
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#30 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Ramzess Veliki »

Ne. Ja bih djecu, da mogu, proizvodio. :D
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#31 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Šveđanin »

Razmnožavanje, potreba za potomstvom bi trebala predstavljati instinkt, potrebu. Kako imaš potrebu da spavaš, da jedeš, da dišeš, da voliš.. tako i ovo. Zar ne? Vjerujem da veliki broj ljudi o tome ni ne razmišlja, ali se onda javi u određenom dobu i ta potreba. Kod većine ljudi, to je naša podsvjest.
Ridjobrki wrote:
insomnia78 wrote:Ne
Da npr zena nije iznekog razloga mogla zatrudniti ostao bih s njom
Ali da ne zeli djecu ne bih ni ulazio u to
Definitli. Poznajem nekoliko ljudi koji su prošli kroz život sa tim stavom "ne želim i neću djecu" i rekao bih da je to čak i jedan od manjih problema koji se sa njima mogu imati.
Probleme kakve vrste? Da vidimo jesmo imali iste.. :)

Poznajem neke. Dosta ih to maskira karijerom, zauzetošću, ne žele da ih niko nervira, ali čak i od takvih se odbije određen procenat, oni koji kasnije požele, ili kad im već prođe "doba" krenu da žale što nisu imali potomke. Ali ljudi koji imaju uslove, a striktno se cijelog života drže teze da im djeca nisu potrebna, da ih neće su u manjem broju.. interesantni su. A pravo na izbor naravno podržavam.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#32 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Ridjobrki »

Šveđanin wrote:
Ridjobrki wrote: Definitli. Poznajem nekoliko ljudi koji su prošli kroz život sa tim stavom "ne želim i neću djecu" i rekao bih da je to čak i jedan od manjih problema koji se sa njima mogu imati.
Probleme kakve vrste?
Generalno je riječ o ljudima koji su na granici neke sociopatije - jako teški, samoživi ljudi koji su uvijek sebi na prvom mjestu i kojima ni njihov partner nije subjekt nego objekt u životu. Hajd' što neće djecu ali u takvim odnosima je njihov partner i sluga i igračka i mati i dijete i sve drugo više nego partner.
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#33 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by ferratilis »

Ja sam muško, 24, i davno sam odlučio da nikad ne želim imati djecu, ne zbog ekonomske situacije ili nečeg sličnog već zbog loših gena i nasljednih bolesti od kojih su oboljevali i umirali članovi i sa majčine i sa očeve strane. Nuff said.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#34 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by sha_ba »

djeca su ok ali podrzavam pravo izbora i JAKO sam protiv "imanja djece samo da bi se imala" :roll:
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#35 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Stoner »

ferratilis wrote:Ja sam muško, 24, i davno sam odlučio da nikad ne želim imati djecu, ne zbog ekonomske situacije ili nečeg sličnog već zbog loših gena i nasljednih bolesti od kojih su oboljevali i umirali članovi i sa majčine i sa očeve strane. Nuff said.
Hmm, pa vecina populacije ako tako posmatras stvari ima "lose" gene i felere. Postoji pravac u psihijatriji koji se zove Analiza sudbine koja kaze da ce osoba imati odredjenu licnost uz odredjene psihicke smetnje jer su je imali ljudi u srodstvu s njim. Kainov kompleks.

Utjecaj gena i na fizicko i mentalno zdravlje se moze umanjiti...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by _BataZiv_0809 »

Meni su najgore oni sto kazu da hoce dijete, a ne brak.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#37 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by sha_ba »

_BataZiv_0809 wrote:Meni su najgore oni sto kazu da hoce dijete, a ne brak.
a sto? mislim nije da se ne slazem ili slazem, cisto informativno :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by _BataZiv_0809 »

sha_ba wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Meni su najgore oni sto kazu da hoce dijete, a ne brak.
a sto? mislim nije da se ne slazem ili slazem, cisto informativno :D
Dijete sam razvedenih roditelja i znam iz prve ruke kako je odrastati samo sa jednim roditeljem.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#39 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by sha_ba »

_BataZiv_0809 wrote:
Dijete sam razvedenih roditelja i znam iz prve ruke kako je odrastati samo sa jednim roditeljem.
ok, ali kakve veze to ima sam zenama koje zele djecu a ne brak??
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#40 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by _BataZiv_0809 »

sha_ba wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Dijete sam razvedenih roditelja i znam iz prve ruke kako je odrastati samo sa jednim roditeljem.
ok, ali kakve veze to ima sam zenama koje zele djecu a ne brak??
Pa znaci da to dijete koje ce one imati odrasta bez oca.
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#41 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by miki27A »

Ja ne vidim problem:
momak zna da ne zeli djecu, i naci ce djevojku koja ima isti stav o tome ( a ima nas koji isto razmisljamo).
http://www.huffingtonpost.com/news/childless-by-choice/ evo par clanaka o tome u zapadnom svijetu.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#42 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by sha_ba »

_BataZiv_0809 wrote: Pa znaci da to dijete koje ce one imati odrasta bez oca.
kkave veze ima sa razcvedenim zenama?
User avatar
vivak
Posts: 1546
Joined: 15/02/2015 13:59

#43 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by vivak »

Djeca konZa! Ako ne budem mogo napavit il zena rodit ima u Domu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#44 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by _BataZiv_0809 »

sha_ba wrote:
_BataZiv_0809 wrote: Pa znaci da to dijete koje ce one imati odrasta bez oca.
kkave veze ima sa razcvedenim zenama?
Jel se ti zajebajes?
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#45 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by sha_ba »

vivak wrote:Djeca konZa! Ako ne budem mogo napavit il zena rodit ima u Domu.
:thumbup: :kiss: :kiss:
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#46 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by sha_ba »

_BataZiv_0809 wrote:
sha_ba wrote:
_BataZiv_0809 wrote: Pa znaci da to dijete koje ce one imati odrasta bez oca.
kkave veze ima sa razcvedenim zenama?
Jel se ti zajebajes?
podjoh ti isto pitanje postavit.... pises o zenama sto zele samo djecu a ne brak, argumentujes to sa cinjenicom da si cdijete razvedenih roditelja... cekaj, polako.... hajmo po redu bato ba :-)
User avatar
MJAU - da
Posts: 1390
Joined: 04/09/2013 12:49

#47 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by MJAU - da »

_BataZiv_0809 wrote:
sha_ba wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Meni su najgore oni sto kazu da hoce dijete, a ne brak.
a sto? mislim nije da se ne slazem ili slazem, cisto informativno :D
Dijete sam razvedenih roditelja i znam iz prve ruke kako je odrastati samo sa jednim roditeljem.

Bolje i razvedeni roditelji, nego debili, debilni, psihopate od roditelja koji se svađaju, pa i tuku pred djecom, pa im djeca izrastu u takve ličnosti da im nikad ne možeš pomoći. Takvih oko mene koliko hoćeš, neki čak i oboljeni u ranoj mladosti zbog svega što su slušali. Druga stvar, nikad, ama baš nikad ne možeš garantovati hoćeš li biti uz svoje dijete cijeli život, šta znaš šta se može tebi desiti.

Ako neko ne želi dijete, njegov izbor, njen izbor, ne moraju to nužno biti frustrirani karijeristi. Ja trenutno ne želim, a ako se predomislim, krenuću u jedan proces prilično težak, a zove se usvajanje. Kao žena savjetujem ženama da se dobro pripaze ovih muškaraca koji sa 30 ne žele dijete, jer se mogu predomisliti za 10 i više godina, što se dešava, a njoj zvona odzvonila.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#48 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by _BataZiv_0809 »

sha_ba wrote:
podjoh ti isto pitanje postavit.... pises o zenama sto zele samo djecu a ne brak, argumentujes to sa cinjenicom da si cdijete razvedenih roditelja... cekaj, polako.... hajmo po redu bato ba :-)
Prije svega sam govorio o ljudima, dakle oba spola. Smatram da djetetu trebaju oba roditelja, a to uvjerenje je nastalo tako sto sam odrastao samo sa majkom i radi te cinjenice svasta nesto iskusio. Da je otac bio sa majkom i sa mnom, mnoge stvari bi mi bile lakse.

Ista jasnije?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by _BataZiv_0809 »

MJAU - da wrote:

Bolje i razvedeni roditelji, nego debili, debilni, psihopate od roditelja koji se svađaju, pa i tuku pred djecom, pa im djeca izrastu u takve ličnosti da im nikad ne možeš pomoći. Takvih oko mene koliko hoćeš, neki čak i oboljeni u ranoj mladosti zbog svega što su slušali. Druga stvar, nikad, ama baš nikad ne možeš garantovati hoćeš li biti uz svoje dijete cijeli život, šta znaš šta se može tebi desiti.

Ako neko ne želi dijete, njegov izbor, njen izbor, ne moraju to nužno biti frustrirani karijeristi. Ja trenutno ne želim, a ako se predomislim, krenuću u jedan proces prilično težak, a zove se usvajanje. Kao žena savjetujem ženama da se dobro pripaze ovih muškaraca koji sa 30 ne žele dijete, jer se mogu predomisliti za 10 i više godina, što se dešava, a njoj zvona odzvonila.
Razvod i ostanak u nefunkcionalnom braku. Izbor kao da biras izmedju kuge i kolere.
User avatar
MJAU - da
Posts: 1390
Joined: 04/09/2013 12:49

#50 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by MJAU - da »

Djetetu trebaju oba NORMALNA roditelja da bi izraslo u takvu ličnost da je potpuna. Prirodno i normalno i onaj ko nije odrastao bez jednog od roditelja može misliti šta hoće, mi koji jesmo, znamo šta govorimo.
Post Reply