Život i brak bez potomaka?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#701 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

sumirprimus wrote: 12/03/2020 13:35 ma ja bolje vi bez djece znate kako s djecom nego oni koji imaju djecu
klikse moj, budi mi silan i dobro mi stoj :lol:
Ne znamo to si u pravu. Samo kažem da su djeca sve u životu i tolika sreća, ljudi sa djecom bi zracili srećom. tako uopšte ne izgledaju cak i često nesretno izgledaju. Tema i jeste da se raspravlja.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#702 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by sumirprimus »

pa tacno tako ne znas, kako onda mozes i donosit sud o necijoj sreci?
nisi nikad probo..
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#703 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Euphoria »

Dangubic wrote: 12/03/2020 13:47
sumirprimus wrote: 12/03/2020 13:35 ma ja bolje vi bez djece znate kako s djecom nego oni koji imaju djecu
klikse moj, budi mi silan i dobro mi stoj :lol:
Ne znamo to si u pravu. Samo kažem da su djeca sve u životu i tolika sreća, ljudi sa djecom bi zracili srećom. tako uopšte ne izgledaju cak i često nesretno izgledaju. Tema i jeste da se raspravlja.
Pitaj te ljude koji izgledaju nesretno da li su djeca uzrok toga
Sumnjam da ce ti iko reci da je nesretan jer ima dijete
Meni kad je najgore, nista me kao dijete ne može razveseliti i nasmijati...
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#704 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by sumirprimus »

ne oni tako izgledaju :D
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#705 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

sumirprimus wrote: 12/03/2020 13:53 ne oni tako izgledaju :D
Ne izgledaju o tome i govorim.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#706 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by dobar osjecaj »

sumirprimus wrote: 12/03/2020 13:13 samo tisina.
tisina ubija.
covjek je drustveno bice, bice potreba.
Blažena tišina. Može samo zvuk onih slatkih ptica što prizivaju proljeće. Možda i zujanje pčela.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#707 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Euridika »

Dangubic wrote: 12/03/2020 12:07 Imam ozbiljan posao mada radim samo 3 dana u sedmici. Mogu se upravo isključiti upravo zato što nemam djecu. Zato su mi i teme gluposti i šale, ponekad nešto ozbiljno ali rijetko.
Sjedi na terasu negdje i posmatraj naše žene dok prolaze ulicom, ubijaju pogledom, Vidis da su ljute ujedaju a kad pričaju sve super, divno. Na licu i u očima se sve vidi. 😁.
Pokušavam se dosjetiti šta bi mogao biti ozbiljan posao sa samo 3 radna dana u sedmici. Pada mi na pamet samo prosvjeta, profesor u srednjoj školi ili na fakultetu, na pola norme. Ali to je vrlo ozbiljan posao, i teško da bi ga mogao obavljati neko ko život živi prilično slobodnjački. Da ne bude zabune, ne komentarišem ovo s ciljem da mi govoriš o svom privatnom životu, već više pokušavam da uklopim u cjelinu ovo što si dosad rekao o svojim životnim izborima. I ne ide mi baš najbolje. :|

Btw, to što se lica žena tiče, vjeruj da to nezadovoljstvo ima više veze sa svim drugim prije nego s djecom. One su uglavnom nezadovoljne poslom, kućnim obavezama, neke su nezadovoljne muževima, zatim platom i ostalim primanjima i sl. I svi ti uzroci nezadovoljstva bi bili tu čak i da nema djece. Kad imaš djecu, imaš i veći broj obaveza, ali i bez djece ženi opet (u većini slučajeva) ne gine kuhanje, pranje, čišćenje, eventualno posao, brak i sl.

Konačno, boljom organizacijom vremena se mnoge stvari mogu stići i ostvariti, čak i kad imaš djecu. Možda ne možeš putovati 5x godišnje, ali možeš 2x. Možeš stići otići i u spa i u teretanu i na izlet. Možda ne 5x sedmično, ali možeš 2x itd. Nezadovoljni ljudi su većinom nezadovoljni sobom, iznutra, a svaljuju krivicu na okolinu. Sigurno je da okolnosti utiču na nezadovoljstvo, ali isto tako dosta toga čovjek može i sam promijeniti nabolje.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#708 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by sumirprimus »

nismo svi isti, ne bi ni valjalo, svako zivi kako hoce i tako i treba biti...
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#709 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Euphoria »

Ko ne želi djecu i nalazi smisao da slobodno vrijeme provodi gledajući žene sa ulice svakako ih i ne treba imati.
Djeca nisu za svakoga. Svaka čast onome ko jasno kaže nije to za mene i ne donosi ih na svijet. Ja to poštujem. Samo mi je bzvz sazaljevati one koji ih imaju, gledati ih kao jadne, nesretne ljude kojima je sex zabranjen :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#710 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by moonca »

Dangubic wrote: 12/03/2020 13:47 Ne znamo to si u pravu. Samo kažem da su djeca sve u životu i tolika sreća, ljudi sa djecom bi zracili srećom. tako uopšte ne izgledaju cak i često nesretno izgledaju. Tema i jeste da se raspravlja.
...........osobe zrace srecom -samo kad su zaljubljene - :oops:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#711 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by moonca »

dobar osjecaj wrote: 12/03/2020 13:56 Blažena tišina. Može samo zvuk onih slatkih ptica što prizivaju proljeće.
oh, skoro svako jutro me to budi.. :oops: neprocjenjljivo.. :-D
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#712 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

Euridika wrote: 12/03/2020 14:09
Dangubic wrote: 12/03/2020 12:07 Imam ozbiljan posao mada radim samo 3 dana u sedmici. Mogu se upravo isključiti upravo zato što nemam djecu. Zato su mi i teme gluposti i šale, ponekad nešto ozbiljno ali rijetko.
Sjedi na terasu negdje i posmatraj naše žene dok prolaze ulicom, ubijaju pogledom, Vidis da su ljute ujedaju a kad pričaju sve super, divno. Na licu i u očima se sve vidi. 😁.
Pokušavam se dosjetiti šta bi mogao biti ozbiljan posao sa samo 3 radna dana u sedmici. Pada mi na pamet samo prosvjeta, profesor u srednjoj školi ili na fakultetu, na pola norme. Ali to je vrlo ozbiljan posao, i teško da bi ga mogao obavljati neko ko život živi prilično slobodnjački. Da ne bude zabune, ne komentarišem ovo s ciljem da mi govoriš o svom privatnom životu, već više pokušavam da uklopim u cjelinu ovo što si dosad rekao o svojim životnim izborima. I ne ide mi baš najbolje. :|

Btw, to što se lica žena tiče, vjeruj da to nezadovoljstvo ima više veze sa svim drugim prije nego s djecom. One su uglavnom nezadovoljne poslom, kućnim obavezama, neke su nezadovoljne muževima, zatim platom i ostalim primanjima i sl. I svi ti uzroci nezadovoljstva bi bili tu čak i da nema djece. Kad imaš djecu, imaš i veći broj obaveza, ali i bez djece ženi opet (u većini slučajeva) ne gine kuhanje, pranje, čišćenje, eventualno posao, brak i sl.

Konačno, boljom organizacijom vremena se mnoge stvari mogu stići i ostvariti, čak i kad imaš djecu. Možda ne možeš putovati 5x godišnje, ali možeš 2x. Možeš stići otići i u spa i u teretanu i na izlet. Možda ne 5x sedmično, ali možeš 2x itd. Nezadovoljni ljudi su većinom nezadovoljni sobom, iznutra, a svaljuju krivicu na okolinu. Sigurno je da okolnosti utiču na nezadovoljstvo, ali isto tako dosta toga čovjek može i sam promijeniti nabolje.
Sve i jedan posao možeš raditi 3dana u sedmici. Firme su zakonski obavezne da ti dopuste da radis koliko hoćeš.Teško je dalje napredovati ako radiš malo. Imamo preko 30 prijatelja koji nemaju djecu i nekoliko koji imaju niko na radi 5 dana većinom 4.Jedna grupa se skoro svaki vikend četvrtkom popodne kupi sa kamperima i ode i vrati nedjeljom naveče , nekad festival, nekad more i planina nije bitno. Nije bitno sta rade ali ljudi su stvarno sretni i uvjek je smijeh, gluposti. I onda odem nekad sa prijateljima koji imaju djecu na rodjendan ili tako nesto. Ljudi ne izgledaju ni napola sretni kao ovi i teme su uvjek neke o politici, zdravlju sta ja znam. Ogromna razlika. O tome govorim ljudi sa djecom ne zrače nikakvu srecu dok ljudi bez itekako. Kod nas nema materijala za uporediti jer svi koji materijalno dobro stoje standardno imaju djecu.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#713 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by TheHound »

...
Last edited by TheHound on 25/07/2021 21:44, edited 1 time in total.
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#714 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

TheHound wrote: 12/03/2020 14:48
Dangubic wrote: 12/03/2020 13:47
sumirprimus wrote: 12/03/2020 13:35 ma ja bolje vi bez djece znate kako s djecom nego oni koji imaju djecu
klikse moj, budi mi silan i dobro mi stoj :lol:
Ne znamo to si u pravu. Samo kažem da su djeca sve u životu i tolika sreća, ljudi sa djecom bi zracili srećom. tako uopšte ne izgledaju cak i često nesretno izgledaju. Tema i jeste da se raspravlja.
Meni puno vise onih bez djece izgleda nesretno. Ne vidim tu neku srecu, takmice se uvijek s nekim sa instagrama/facebooka i vjecno su nesretni. Ko ima djecu takmici se samo s djecom i dok ne narastu vjecno je umoran ali sretan.
Instagram i Facebook su upravo puno ovih sa djecom
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#715 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by moonca »

:lol: ovo je dobro- kazu----------- ljepota je u ocima posmatraca..
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#716 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by TheHound »

...
Last edited by TheHound on 25/07/2021 21:44, edited 1 time in total.
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#717 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

TheHound wrote: 12/03/2020 14:53
Dangubic wrote: 12/03/2020 14:51
TheHound wrote: 12/03/2020 14:48

Meni puno vise onih bez djece izgleda nesretno. Ne vidim tu neku srecu, takmice se uvijek s nekim sa instagrama/facebooka i vjecno su nesretni. Ko ima djecu takmici se samo s djecom i dok ne narastu vjecno je umoran ali sretan.
Instagram i Facebook su upravo puno ovih sa djecom
Nisi skontao poentu. Ne govorim da ti koji su samci samo stavljaju stvari na instagram (to cak vise rade ovi s djecom, svako misli da je njegovo najsladje :D). Nego ti samci koji zele "zivjeti zivot" gledaju te po instagramu koji zive zivot (Dan Bilzeriane i slicne) i pokusavaju da urade to sto i oni odnosno da zive kao i oni. Naravno, posto ne mogu onda ide vjecno nezadovoljstvo, mrzovolja i sta sve ne.
Naravno 🤣 ljudi koji pokušavaju da urade isto kao Dan su jako plitki. Nema nikakve veze sa djecom ili bez. Ovaj post govori dosta o tebi.
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#718 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

Miss Moonlight wrote: 12/03/2020 14:21 Ko ne želi djecu i nalazi smisao da slobodno vrijeme provodi gledajući žene sa ulice svakako ih i ne treba imati.
Djeca nisu za svakoga. Svaka čast onome ko jasno kaže nije to za mene i ne donosi ih na svijet. Ja to poštujem. Samo mi je bzvz sazaljevati one koji ih imaju, gledati ih kao jadne, nesretne ljude kojima je sex zabranjen :lol:
Nema veze sa sazaljevanjem, Tema je upravo da se raspravlja. Samo lična iskustva i ne treba niko da se osjeća napadnut.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#719 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by TheHound »

...
Last edited by TheHound on 25/07/2021 21:44, edited 1 time in total.
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#720 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

TheHound wrote: 12/03/2020 15:51
Dangubic wrote: 12/03/2020 15:06
TheHound wrote: 12/03/2020 14:53

Nisi skontao poentu. Ne govorim da ti koji su samci samo stavljaju stvari na instagram (to cak vise rade ovi s djecom, svako misli da je njegovo najsladje :D). Nego ti samci koji zele "zivjeti zivot" gledaju te po instagramu koji zive zivot (Dan Bilzeriane i slicne) i pokusavaju da urade to sto i oni odnosno da zive kao i oni. Naravno, posto ne mogu onda ide vjecno nezadovoljstvo, mrzovolja i sta sve ne.
Naravno 🤣 ljudi koji pokušavaju da urade isto kao Dan su jako plitki. Nema nikakve veze sa djecom ili bez. Ovaj post govori dosta o tebi.
Pa isto kao sto tvoji postovi govore o tebi, logicno. Pricas o necemu o cemu nemas pojma jer nikad nisi bio u toj situaciji. Ja u tvojoj jesam ;)
Ja samo pisem ono što vidim. Moje pitanje je veoma jednostavano zato i postoji tema. Ako su djeca toliki izvor sreće zasto roditelji ne zrače tom srećom nego upravo izgledaju daleko manje sretni od onih koji nemaju djecu. Stvar izbora naravno nikavo nadmetanje.
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#721 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

Dangubic wrote: 12/03/2020 15:59
TheHound wrote: 12/03/2020 15:51
Dangubic wrote: 12/03/2020 15:06

Naravno 🤣 ljudi koji pokušavaju da urade isto kao Dan su jako plitki. Nema nikakve veze sa djecom ili bez. Ovaj post govori dosta o tebi.
Pa isto kao sto tvoji postovi govore o tebi, logicno. Pricas o necemu o cemu nemas pojma jer nikad nisi bio u toj situaciji. Ja u tvojoj jesam ;)
Zato i pitam u cemu je problem
Ja samo pisem ono što vidim. Moje pitanje je veoma jednostavano zato i postoji tema. Ako su djeca toliki izvor sreće zasto roditelji ne zrače tom srećom nego upravo izgledaju daleko manje sretni od onih koji nemaju djecu. Stvar izbora naravno nikavo nadmetanje.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#722 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by TheHound »

...
Last edited by TheHound on 25/07/2021 21:44, edited 1 time in total.
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#723 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

TheHound wrote: 12/03/2020 16:08
Dangubic wrote: 12/03/2020 15:59
TheHound wrote: 12/03/2020 15:51

Pa isto kao sto tvoji postovi govore o tebi, logicno. Pricas o necemu o cemu nemas pojma jer nikad nisi bio u toj situaciji. Ja u tvojoj jesam ;)
Ja samo pisem ono što vidim. Moje pitanje je veoma jednostavano zato i postoji tema. Ako su djeca toliki izvor sreće zasto roditelji ne zrače tom srećom nego upravo izgledaju daleko manje sretni od onih koji nemaju djecu. Stvar izbora naravno nikavo nadmetanje.
To je tvoje selektivno zapazanje kojim sebi zelis da dokazes da se nisi zeznuo sa izborom i nema bas puno veze sa istinom samo sa onim sto ti zelis da vidis ;)

Npr. imas dvije osobe (osoba A ima djecu, osoba B nema, sve ostalo isto - imovinski status, zdravstveni, itd.) koje imaju isti problem na poslu sa sefom ili nesto slicno i jednako su nesretni zbog toga.
Osoba A izgleda nesretno i jeste nesretna, dok ne dodje kuci i vidi djecu i osjeca se 3 puta sretnije (govorim iz iskustva).
Osoba B izgleda nesretno i jeste nesretna.
Ili je samo tabu tema i ne smije se o tome puno razmišljati ;-)
Osoba A ostaje na poslu na koji ga čini nesretnim jer se drži sigurnosti
Osoba B napušta taj posao i traži drugi koji ga čini sretnim
Last edited by Dangubic on 12/03/2020 16:16, edited 1 time in total.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#724 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by TheHound »

....
Last edited by TheHound on 25/07/2021 21:43, edited 1 time in total.
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#725 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

TheHound wrote: 12/03/2020 16:15
Dangubic wrote: 12/03/2020 16:12
TheHound wrote: 12/03/2020 16:08

To je tvoje selektivno zapazanje kojim sebi zelis da dokazes da se nisi zeznuo sa izborom i nema bas puno veze sa istinom samo sa onim sto ti zelis da vidis ;)

Npr. imas dvije osobe (osoba A ima djecu, osoba B nema, sve ostalo isto - imovinski status, zdravstveni, itd.) koje imaju isti problem na poslu sa sefom ili nesto slicno i jednako su nesretni zbog toga.
Osoba A izgleda nesretno i jeste nesretna, dok ne dodje kuci i vidi djecu i osjeca se 3 puta sretnije (govorim iz iskustva).
Osoba B izgleda nesretno i jeste nesretna.
Ili je samo tabu tema i ne smije se o tome puno razmišljati ;-)
Govorim iz iskustva, djeca jesu fizicki smor kad su mala i cesto ces biti umoran jer moras non-stop raditi nesto oko njih. Ali ti to 100 puta vise vrate i vrijedi svake kalorije i sekunde ulozene u njih. Ja mogu izgledati umorno kad sam s djetetom, ali nikako nisam nesretan, iako bi mozda neko sa strane rekao (ili volio) da jesam.
Imas puno vrsta ljudi i nema tu pravila. I dobro ja da je tako ali kod nas su djeca tabu tema. Nema veze sa nečijim izborom. Imao sam slucajeva dole koliko hoćeš koje se čude mom izboru a kad ih vidiš ujedaju od muke. Hoću da kažem da djeca kao djeca nisu izvor sreće. Treba sve da se poklopi.
Post Reply