Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#76 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by muminovic »

toure123 wrote:Pozz raja,

ovako imam intervju za posao iduce sedmice u Pragu. Kao platu sam minimalno naveo 2000 Eura/mjesec, pa me zanima sta mislite je li to dovoljno za mjesto poput Praga da se moze noramalno zivjeti?

Zamolio bih one koji imaju konkretno iskustvo sa zivotom u ovoj zemlji i ako je neko vec tamo bio, kakve su im cijene u odnosu na recimo Njemacku/Austriju i slicne??

LP
Drug mi radi u Pragu, ima platu oko 3.500 EUR netto. Njemu je super, medjutim ako zelis da kupis stan cijena po kvadratu je od 3.000 EUR pa na vise.

Pa racunaj, stan za rentanje solidan ti je od 700 eur pa na vise, hrana nije skupa, ostale cijene su otprilike kao 2-3 puta u BIH.

Prosjecna plata u drzavi je oko 900 EUR.
gagy06
Posts: 799
Joined: 03/11/2010 19:35

#77 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by gagy06 »

muminovic wrote:
toure123 wrote:Pozz raja,

ovako imam intervju za posao iduce sedmice u Pragu. Kao platu sam minimalno naveo 2000 Eura/mjesec, pa me zanima sta mislite je li to dovoljno za mjesto poput Praga da se moze noramalno zivjeti?

Zamolio bih one koji imaju konkretno iskustvo sa zivotom u ovoj zemlji i ako je neko vec tamo bio, kakve su im cijene u odnosu na recimo Njemacku/Austriju i slicne??

LP
Drug mi radi u Pragu, ima platu oko 3.500 EUR netto. Njemu je super, medjutim ako zelis da kupis stan cijena po kvadratu je od 3.000 EUR pa na vise.

Pa racunaj, stan za rentanje solidan ti je od 700 eur pa na vise, hrana nije skupa, ostale cijene su otprilike kao 2-3 puta u BIH.

Prosjecna plata u drzavi je oko 900 EUR.
Za stan nije tacno, za 500€ mozes da nadjes odlican stan u centru ( sirem Prag2, Prag 3). Sto se tice cijena marketi kao u BiH, al zato piva dzaba. Restorani isto zavisi gdje se hranis. Izbjegavas mjesta za turiste i za 200kč možeš da jedeš pristojno.
becke
Posts: 83
Joined: 15/12/2013 23:38

#78 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by becke »

Mogu potvrdiiti prethodni post. Ja placam 485 EUR mjesecno nekih 30 kvadrata u centru (Prag 1). Malo dalje od strogog centra se za slican novac moze naci nesto veci stan.
Cijene hrane u marketima su kao kod nas ili jeftinije. Cijene u restoranima su najcesce uslovljene lokacijom, tako da je sustina izbjegavati mjesta koja su puna turista, ali i u centru se moze fino jesti po pristojnoj cijeni ako znas gdje.
Ako zivis sam, sa 2000 EUR mozes da zivis lijepo, a i sam grad je fenomenalan za zivot. Ja se nisam ni u jednom trenutku pokajao sto sam otisao.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#79 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by muminovic »

drug je rentao stan od 80m2.
gagy06
Posts: 799
Joined: 03/11/2010 19:35

#80 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by gagy06 »

Ja rentam 60 kvadrata za manje od 500€, Prag 2, 15 minuta pjeske od glavnog trga(wenceslas). I da se razumijemo-plata od 2k eura je extra plata u Pragu.
bloodyczech
Posts: 40
Joined: 25/05/2013 23:55

#81 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by bloodyczech »

@muminovic--izvini buraz sta ti to jaran radi kada ima 35oo evrica ?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#82 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by hrle1976 »

O cemu vi pricate, to sto neki od vas toliko placate, alal vam vera ali vas gule ko banane. Te cijene od 3.000€ m2 mozda u strogom centru, parizkoj ulici i sl. zasigurno u sarajevskoj ulici nije, ma niti blizu te cijene nije. Prosjecna plata u Prahi je oko 1.000 - 1.200€, i tu je najjaca u drzavi, mada od ostalih mjesta se samo razlikuje nekih 150 - 250€ Plata od 2.000€ je jako dobra, nije rijetskost, jer svak ko radi neki ozbiljnij posao, ima sigurno blizu, ako ne isto ili cak vise. O 3.500€ plati je vec rijetkost, i tesko je to dostici. To su vec place pojedinih direktora, manjih / osrednjih firmi i sl. Naravno ima pravnika, ljudi koji se bave osiguranjem i sl. koji mjesecnu imaju i preko 10.000€ jer takav posao imaju da mogu grabiti po procetu uspjeha i sl. stvari. Iskreno, tesko ce neki specijalista u bolnici da nagura na 3.500€, za te pare vec mora da leta izmedju vise bolnica ili da ide ponekad u privatnu.

Recimo stanovi u dijelu Zelene Udoli, gdje su poprilicno novi, mozda 10 god. stari, ne svi, neki su mladji po gradnji, u vrh glave ces placati 100m2 - 500€ mjesecno.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#83 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by jefff »

Poslova ima. Nekada za nas siromasni a danas perspektivna zemlja.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#84 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by hrle1976 »

Treba jednu stvar imati u glavi, a to je, plate su u kč, a ista je nekada uzurkana na burzi ko mala ladja na tihom okeanu. Tako da u zadnjih desetak godina bilo je, za moj ukus' pocesto, da ovaj mjesec neko sa platom koja je jednaka 1.400€ dobije i do 200€ manje, jer je kč opala na burzi. Isto vazi i za Madzarsku, ko tamo radi, pa i za Poljsku. Slicno se desilo u Norveskoj samo nikako da isprave krunu.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#85 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by jefff »

Bolje 10.000 CK nego 0 KM.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#86 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by hrle1976 »

Ja par nasih sto znam, koji su dobili posao u CZ, je iskljucivo u industrij tramvaja i naftnih derivata. Inekom, Skoda transport koja nije isto kao i auta, ima i auto bransi te sam po jednog upozno za ove naftno / gas kompanie Cepro, Rwe...
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#87 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by muminovic »

bloodyczech wrote:@muminovic--izvini buraz sta ti to jaran radi kada ima 35oo evrica ?
IT sektor, sef odjeljenja, ispod njega svi, a iznad njega samo direktor za EU kojem je sjediste u Londonu (za sada London).
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#88 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by hrle1976 »

muminovic wrote:
bloodyczech wrote:@muminovic--izvini buraz sta ti to jaran radi kada ima 35oo evrica ?
IT sektor, sef odjeljenja, ispod njega svi, a iznad njega samo direktor za EU kojem je sjediste u Londonu (za sada London).

Izvini Muminovic, ali tebe taj dobro farba, sef odjeljena filijale banke, osiguravajuce kuce i sl. nema ni blizu 3.500€ netto mjesecno. Sef IT odjelenja bilo koje kompanije, ako jedino, nije iz Norveske dosao u Cesku da radi a ima radni ugovor gore u Norveskoj, nema 3.500€ da ga naopako okrenes. Ako je on zaposljen u Ceskoj, znaci direktno, on u vrh glave ima 75.000kc prije poreza i sl. dazbina to je oko 2.750€ prije poreza.


Prosjek u Ceskoj za vodju odjela je 60.000kc. prije poreza.

Ti tvrdis da on ima 95.000kc brutto, a ako tvrdis da je netto, onda je njegov brutto oko 125.000kc


U Ceskoj je 2.500€ brutto plata kapak! za vecinu, to je oko 1.800€ poslje poreza, ima koji nategnu preko 2.000€ neki do 2.300€, sve ostali su koji honorarom ili na neke % mogu nagurati vise, rekao sam jedva direktori pojedinih manjih firmica imaju 3.500€ poslje poreza. Vecina ima platu oko 1.100€ poslje poreza. To je kao neka sredina sredina u citavoj drzavi.

Odgovorno tvrdim da te poznanik / pijatelj laze 100%
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#89 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by muminovic »

hrle1976 wrote:
muminovic wrote:
bloodyczech wrote:@muminovic--izvini buraz sta ti to jaran radi kada ima 35oo evrica ?
IT sektor, sef odjeljenja, ispod njega svi, a iznad njega samo direktor za EU kojem je sjediste u Londonu (za sada London).

Izvini Muminovic, ali tebe taj dobro farba, sef odjeljena filijale banke, osiguravajuce kuce i sl. nema ni blizu 3.500€ netto mjesecno. Sef IT odjelenja bilo koje kompanije, ako jedino, nije iz Norveske dosao u Cesku da radi a ima radni ugovor gore u Norveskoj, nema 3.500€ da ga naopako okrenes. Ako je on zaposljen u Ceskoj, znaci direktno, on u vrh glave ima 75.000kc prije poreza i sl. dazbina to je oko 2.750€ prije poreza.


Prosjek u Ceskoj za vodju odjela je 60.000kc. prije poreza.

Ti tvrdis da on ima 95.000kc brutto, a ako tvrdis da je netto, onda je njegov brutto oko 125.000kc


U Ceskoj je 2.500€ brutto plata kapak! za vecinu, to je oko 1.800€ poslje poreza, ima koji nategnu preko 2.000€ neki do 2.300€, sve ostali su koji honorarom ili na neke % mogu nagurati vise, rekao sam jedva direktori pojedinih manjih firmica imaju 3.500€ poslje poreza. Vecina ima platu oko 1.100€ poslje poreza. To je kao neka sredina sredina u citavoj drzavi.

Odgovorno tvrdim da te poznanik / pijatelj laze 100%
Ma kakvi, drug iz osnovne, isli 8 godina u razred.

Pokazao mi je izvod iz platne liste, plus ima i bonuse na kraju godine, regres i 13 platu.

Momak je zavrsio Elektrotehnicki fax, nakon njega se jos jedno 10 godina edukovao i polozio 10tak spetena CISKO (za mreze).
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#90 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by hrle1976 »

Ja tu pricu ne kupujem, jer ovo je tako nerealno, da nemoze biti nerealnije. Ovo sto tebi taj tvoj prijatelj kaze, da je zaposljen u CZ, te da ima platu od 3.500€ netto, odnosno 94.500kc ako cemo biti precizni u ceskim krunama. Ministar drzave i predsjednik imaju iste plate te je u netto iznosu 119.600kc znaci zaokruzimo 4.425€ i njihove plate su kao najvece koje postoje u drzavi, odnosno fixne plate, tj. ovi koji rade na provizije, hnorarno i sl. tj. advokati, savjetnici, presjednici banaka, glavni iz kuca za osiguranje i sl. njima, mozda imaju vise.

On na toj poziciji koju opsijes, i tu plati, to je isto kad bi neko u BiH sa istom pozicijom, zaposljen u BiH, imao netto platu 4.000 - 4.500km netto mjesecno.

Vlatislav Mynar je tvrdio da ima platu odnosno mjesecno primanje u netto iznosu 120.000kc u periodu kad je bio aktivan kao biznisman i mp (clan parlamenta). Znaci sa te dvije plate je netto izlazio na nivou ministra ili predsjednika.

Ceska jeste nako solidna drzava i sve to, ali ona je daleko od jednog Luksemburga, jedne Norveske, Danske ili Svicarske po primanjima.

On ima mozda 84.000kc brutto (mada i ovo je vrh vrhova za tu poziciju - prosjek je 60.000kc brutto) i poslje poreza je to oko 60.000kc = 2.200 i kusur €
Glavni direktori firmi u prosjeku imaju plate oko 134.000kc a u prosjek se racunaju i oni direktori banki i osiguranja i sl. pa je zato tako visok prosjek. Poslje poreza im ostaje oko 114.000kc znaci, 4.200 i kusur € netto. Vecina nema 4.000€ netto mjesecno, nego kao sto sam rekao ranije.
Last edited by hrle1976 on 15/10/2016 13:35, edited 1 time in total.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#91 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by muminovic »

hrle1976 wrote:Ja tu pricu ne kupujem, jer ovo je tako nerealno, da nemoze biti nerealnije. Ovo sto tebi taj tvoj prijatelj kaze, da je zaposljen u CZ, te da ima platu od 3.500€ netto, odnosno 94.500kc ako cemo biti precizni u ceskim krunama. Ministar drzave i predsjednik imaju iste plate te je u netto iznosu 119.600kc znaci zaokruzimo 4.425€ i njihove plate su kao najvece koje postoje u drzavi, odnosno fixne plate, tj. ovi koji rade na provizije, hnorarno i sl. tj. advokati, savjetnici, presjednici banaka, glavni iz kuca za osiguranje i sl. njima, mozda imaju vise.

On na toj poziciji koju opsijes, i tu plati, to je isto kad bi neko u BiH sa istom pozicijom, zaposljen u BiH, imao netto platu 4.000 - 4.500km netto mjesecno.

Vlatislav Mynar je tvrdio da ima platu odnosno mjesecno primanje u netto iznosu 120.000kc u periodu kad je bio aktivan kao biznisman i mp (clan parlamenta). Znaci sa te dvije plate je netto izlazio na nivou ministra ili predsjednika.

Ceska jeste nako solidna drzava i sve to, ali ona je daleko od jednog Luksemburga, jedne Norveske, Danske ili Svicarske po primanjima.

On ima mozda 84.000kc brutto i poslje poreza je to oko 60.000kc = 2.200 i kusur €
Glavni direktori firmi u prosjeku imaju plate oko 134.000kc a u prosjek se racunaju i oni direktori banki i osiguranja i sl. pa je zato tako visok prosjek. Poslje poreza im ostaje oko 114.000kc znaci, 4.200 i kusur € netto. Vecina nema 4.000€ netto mjesecno, nego kao sto sam rekao ranije.
Pa nema razloga da vjerujes ili ne vjerujes, ja samo konstatujem sto sam vidio, od prijatelja sa kojim sam odrastao.

Covjek radi u jednoj od najjacih firmi na svijetu za sigurnosni sistem racunara, i toj firmi je samo sjediste u Ceskoj zato sto je jeftina radna snaga.

Trenutno vozi BMW 5 M - 2015 godiste, vrijedan 65.000 EUR, a 2017 mjenja za novi Bmw 5m koji je upravo izasao...

p.s. u BiH mnogi imaju daleko vise od 4.500 KM mjesecno na toj ili slicnim pozicijama, moj poznanik koji radi u IT sektoru u BiH za jednu stranu kompaniju je upravo kupio Mercedes GLE Coupe za oko 180.000 KM.

Plata sudije suda BiH u BiH je preko 5.500 KM.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#92 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by ExNihilo »

Zviz, skini se čovjeku s qrca i prestani spamati temu. Koga boli kurac vjeruješ li ili ne.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#93 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by hrle1976 »

Sudija i ovo sto ona radi dva pojma. U BiH na toj poziciji 4.500km netto, jes al u q. Izvini. Ovo je tako promasena prica da ce ti se svak smijati u CZ. Nije muke sa 2.200€ netto platom u CZ kupiti auto na kredu.

I zadnja stvar taj model u CZ ne kosta oko 2.600.000kc tj. 92.000€

Da uzmem tvoju racunicu, nek je stedio 2.000€ mjesecno da ga kesira, te nek je 1/3
vec imao u slajpeku trebalo mu je dvije dobre godine da stedi.

No hajd, to nikakvo mjerilo nije u CZ, jer svega 27 Bugattija je prodano u CZ odnosno registrovano na CZ tablice.
Cak vise nego u Monaku. Po toj racunici Ceska je prosjecno bogatija od Monaka ili sta?

Da uzme to auto na kredu, on ga moze otplacivati cak i do 15 god. Da se sad ne peglam sa kamatama,
racun jedno za jedno, uzmi cifru 70.000€ podjeli na 15 godina, na 12 mjeseci i dobijes oko 390€ rata mjesecna + kamata.
Tako da kupiti to auto in a 10 godina krede nije neka jebena stvar. A uopste nicam racuno da trebas imatu bar 15% cifre u gotovini. Znaci nek on ima
super povoljnost da od nule se zaduzi. I opet nije tako strasno.

U Cerskoj kupiti bjesno auto na kredu je tako budi posto, da vecina koja ima primanja oko 2.000€ netto moze sebi piustiti Mercedesa i za preko 100.000€, jer ti krediti na auta su tako razvuceni, da te mjesecno dodje kao cetri vecereu u srednje boljem restoranu. Nikakvo mjerilo. Ceska je postala isto Rusija, mega uvoz bjesnih auta koji se dobivaju za budi posto kredite, a masa nasrnula i ona se slikaju sa njima dok zive 12 pod jednim krovom. Izuzetci postoje ali vecina na ovom nivou.

Image

Image

Laze te jaran i to debelo.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#94 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by muminovic »

Dobro, ti ne moras da vjerujes, ja tebi nista ne dokazujem, samo pricam kako jeste, jer mi je pokazao izvod iz plata.

Ove godine mu je firma platila i godisnji odmor u Kini, 3 sedmice - 7.000,00 EUR, njemu i njegovoj supruzi; ujedno je na godisnjem obisao i svoju firmu sa sjedistem u Kini, te upoznao i njihovog menadjera, takodje covjeka koji je dosao iz EU na to radno mjesto.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#95 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by hrle1976 »

Ovu pricu mozda mozes prodati Memi iz Cajnica, a meni, koji Cesku poznamjem od kraja komunizma pa do danas, ne. U Ceskoj je ok, bolje nego u brojnim, pa cak i skoro svim istocnim drzavama ali da je nivo jedne Svicarske, nije.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#96 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by muminovic »

hrle1976 wrote:Ovu pricu mozda mozes prodati Memi iz Cajnica, a meni, koji Cesku poznamjem od kraja komunizma pa do danas, ne. U Ceskoj je ok, bolje nego u brojnim, pa cak i skoro svim istocnim drzavama ali da je nivo jedne Svicarske, nije.
Meni uopste nije cilj da ti prodajem bilo kakvu pricu, samo govorim kako je mome drugu u Ceskoj.

Bio sam kod njega prosle godine 7 dana.

Zelim da mu bude jos i bolje, sto i hoce, ako Bog da!


Plata mu nije 3.500 EUR netto, nego 4.100 EUR netto.

Takodje kaze da pravi inzinjeri imaju 95 i 130k czk bruto plus bonuse, te da se firme za njih otimaju.
Last edited by muminovic on 17/10/2016 18:43, edited 1 time in total.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#97 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by jao_situacije »

ja mislim da hrle ipak zna koliko tvoj prijatelj zarađuje
:mrgreen:
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#98 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by hrle1976 »

muminovic wrote:
hrle1976 wrote:Ovu pricu mozda mozes prodati Memi iz Cajnica, a meni, koji Cesku poznamjem od kraja komunizma pa do danas, ne. U Ceskoj je ok, bolje nego u brojnim, pa cak i skoro svim istocnim drzavama ali da je nivo jedne Svicarske, nije.
Meni uopste nije cilj da ti prodajem bilo kakvu pricu, samo govorim kako je mome drugu u Ceskoj.

Bio sam kod njega prosle godine 7 dana.

Zelim da mu bude jos i bolje, sto i hoce, ako Bog da!


p.s. evo upravo sam se cuo sa njim sjedi sisa se kod Sebastian Nemi, frizer koji sisa i predsjednika Ceske, sisanje je kaze 800czk.

Plata mu nije 3.500 EUR netto, nego 4.100 EUR netto.

Takodje kaze da pravi inzinjeri imaju 95 i 130k czk bruto plus bonuse, te da se firme za njih otimaju.
Jaran te gleda u oci i laze te ili nas ti lazes, izaberi. Cuj, glavni IT odjela 4.100€ netto, a u CZ zaposljen. Da je on iz Svice ili Norveske poslan kao "outsourced" u CZ pa hajd. Bilo bi realno. Ali on u CZ zaposljen. Ovo sto ti pises je isto, da neko u BiH, na istoj poziciji ima platu ministra te jedan dio sudijne, a radi u fimi kao vodja odjela.

A to da mu nije 3.500, pa gore si napisao da mu je 3.500, a sad je 4.100€ :oops:

Muminovic, ja mislim da ti nas malo ovdje posteno receno zajebajes i farbas. Ja da nisam proveo silne godine u CZ, i dozivio njenu tranziciju iz komunizma u danasnju kapitalisticku salatu, mozda bi nasjeo na to tvoje u prazno. Ovo mozes po SA ili gdje vec raji prodavati i fabrati im oci.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#99 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by muminovic »

hrle1976 wrote:
muminovic wrote:
hrle1976 wrote:Ovu pricu mozda mozes prodati Memi iz Cajnica, a meni, koji Cesku poznamjem od kraja komunizma pa do danas, ne. U Ceskoj je ok, bolje nego u brojnim, pa cak i skoro svim istocnim drzavama ali da je nivo jedne Svicarske, nije.
Meni uopste nije cilj da ti prodajem bilo kakvu pricu, samo govorim kako je mome drugu u Ceskoj.

Bio sam kod njega prosle godine 7 dana.

Zelim da mu bude jos i bolje, sto i hoce, ako Bog da!


p.s. evo upravo sam se cuo sa njim sjedi sisa se kod Sebastian Nemi, frizer koji sisa i predsjednika Ceske, sisanje je kaze 800czk.

Plata mu nije 3.500 EUR netto, nego 4.100 EUR netto.

Takodje kaze da pravi inzinjeri imaju 95 i 130k czk bruto plus bonuse, te da se firme za njih otimaju.
Jaran te gleda u oci i laze te ili nas ti lazes, izaberi. Cuj, glavni IT odjela 4.100€ netto, a u CZ zaposljen. Da je on iz Svice ili Norveske poslan kao "outsourced" u CZ pa hajd. Bilo bi realno. Ali on u CZ zaposljen. Ovo sto ti pises je isto, da neko u BiH, na istoj poziciji ima platu ministra te jedan dio sudijne, a radi u fimi kao vodja odjela.

A to da mu nije 3.500, pa gore si napisao da mu je 3.500, a sad je 4.100€ :oops:

Muminovic, ja mislim da to nas malo ovdje posteno receno zajebajes i farbas. Ja da nisam proveo silne godine u CZ, i dozivio njenu tranziciju iz komunizma u danasnju kapitalisticku salatu, mozda bi nasjeo na to tvoje u prazno. Ovo mozes po SA ili gdje vec raji prodavati i fabrati im oci.
Evo ponuda, u 500 EUR-a dostavim ti od njega izvode za zadnjih 6 mjeseci da mu je netto isplata 4.100 EUR.

Ako si spreman javi, a ako nije tako ja tebi isplacujem 500 EUR-a.

Ti izaberi nacin isplate, meni je svejedno.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#100 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by hrle1976 »

Objavi javno da svi vide, sa imenom prezimenom, fime ime, adresa, maticni broj, ma sve sve sve. Daj da vidim i to osmo cudo u CZ.
Last edited by hrle1976 on 15/10/2016 19:29, edited 1 time in total.
Post Reply