Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#126 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by muminovic »

stakasa wrote:[quote="muminovic"

Pita jel jos radis u SCS za bijednu platu ?
Sta je SCS?[/quote]

Stakas firma se zove: SCS COMPUTER SCIENCES, centrala: Prikrtova 1737/1a, 14000 Praha, Ceska.

Kaze da radi na nekom programu koji niko ziv ne koristi, bukvalno nema nikakvog posla (to se moze primjetiti jer bude cesto ili non stop na ovom forumu). (citiram)

Takodje kaze - citiram - da je gay, ne kazem da je to lose nemam nista protiv takvih koji vole isti spol, samo kazem da je to rekao moj drug iz Ceske. (dakle hrle nemoj da se ljutis na mene).

Kaze moj drug da svaki konobar koji rad u KOGO baru u Ceskoj zaradi duplo vise od njega.

Takodje kaze da je dosao iz Sarajeva.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#127 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by ExNihilo »

Kompanija se zove CSC, a ne SCS.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#128 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by muminovic »

ExNihilo wrote:Kompanija se zove CSC, a ne SCS.
Greska do mene onda
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#129 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by hrle1976 »

muminovic wrote:
stakasa wrote:[quote="muminovic"

Pita jel jos radis u SCS za bijednu platu ?
Sta je SCS?
muminovic wrote:Stakas firma se zove: SCS COMPUTER SCIENCES, centrala: Prikrtova 1737/1a, 14000 Praha, Ceska.

Kaze da radi na nekom programu koji niko ziv ne koristi, bukvalno nema nikakvog posla (to se moze primjetiti jer bude cesto ili non stop na ovom forumu). (citiram)

Takodje kaze - citiram - da je gay, ne kazem da je to lose nemam nista protiv takvih koji vole isti spol, samo kazem da je to rekao moj drug iz Ceske. (dakle hrle nemoj da se ljutis na mene).

Kaze moj drug da svaki konobar koji rad u KOGO baru u Ceskoj zaradi duplo vise od njega.

Takodje kaze da je dosao iz Sarajeva.

Ti si patoloski lazov i bolesnik. Mozda tvoj imaginarni drug tu radi, a mene niti ces tu naci niti imam ista sa tom firmom. I ne kenjaj vise. Ti si obicni lazov.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#130 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by muminovic »

hrle1976 wrote: Ti si patoloski lazov i bolesnik. Mozda tvoj imaginarni drug tu radi, a mene niti ces tu naci niti imam ista sa tom firmom. I ne kenjaj vise. Ti si obicni lazov.
Prijatelju cemu tako jadna adhominem argumentacija, dakle on je bio u pravu 100% ? Pa nema razloga da se na mene ljutis ja u Ceskoj bio 5 dana u zivotu kako bi bilo sta od toga mogao "izmisliti", a gore sam ti jos napisao da je sve citat i da ti se unaprijed izvinjavam ako te vrijedja nesto od toga...

Evo drug ti salje pozdrave i kaze da nazoves Erste banku da pitas koji je limit za ovu karticu, pa da je pokusas dobiti...

Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#131 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by ExNihilo »

Ne mogu da se odlučim šta je apsurdnije. Zvizovo iracionalno kmečanje što neko (naš) ima primanja o kojima on mašta dok baca drkicu, ili što čovjek koji je zapravo ostvaruje ta primanja u to ubjeđuje jebenog Zviza.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#132 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by hrle1976 »

Ova kartica je nista znacajno, ovo imas neke povlastice i obicno stoji u ime onoga ko dobije ali je pokrice preko firme, kao i American Express kartica, koja nudi razlicite premije, a ja imam American Express Platinium koja je 1 na prema 1 sa ovom Visa karticom. Kad bude imao Centurion Card neka se javi. Onda moze da se kurci, vako bi i ja trebao da se kurcim. I sta sad! I opet kazem, 4.100€ netto al' u sipku. Sto vec nisi poslao taj listing njegov... Ti bi da ti ne unidje a da zaradis. Muminovicu, ti si obicni kotrljac koji voli da malo muti ovdje. Hajd ides na ignor listu.


Ja na obicnoj VISA kartici mogu ici u minus nekoliko hiljada eura bez ikakvih problema tj. sa 0% kamate. Pa sta, jel to znak uspjeha? Jaro ako nisi znao, uspjeh je imati plus na racunu a ne biti na nuli ili u minusu. Koliko mozes ici u minus nije nikakv dokaz da si uspjesan. Koji seljaci mati draga :skoljka:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17944
Joined: 29/03/2014 19:20

#133 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by jao_situacije »

šta bi sa 500€ :zoka:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#134 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by jefff »

ZEMLJA KOJA JE I NJEMAČKU OSTAVILA IZA SEBE: Nema nezaposlenih, rastu plate, stalno im treba novih radnika!

http://www.haber.ba/biznis/biznews/4193 ... ih-radnika
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#135 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by ranger »

pozdrav,
koliko je porez na platu u ceskoj? interesuje me razlika neto-bruto?
takođe kakav je Prag 4 za rad, život i td..
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#136 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by ExNihilo »

Evo ti kalkulator za platu: https://salarycalc.eu/en/

Prag 4 je OK. Koje naselje?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#137 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by hrle1976 »

ranger wrote:pozdrav,
koliko je porez na platu u ceskoj? interesuje me razlika neto-bruto?
takođe kakav je Prag 4 za rad, život i td..

15% je porez na platu plus ako zaradjujes dobro imas dodatnih 7% solidarnog poreza na platu. Treba isto uracunati da socijalna sigurnost, zdravstveno itd su oblikatorni u Ceskoj, koji se racunaju na osnovu zarade, 11% od brutto plate.

Sto se tice opcine broj 4 to je sirok pojam. Rekao bi vako prilicno dosadan prosjecno gledano ali nisu svi djelovi isti po brojnim pitanjima.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#138 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by stakasa »

hrle1976 wrote:
ranger wrote:pozdrav,
koliko je porez na platu u ceskoj? interesuje me razlika neto-bruto?
takođe kakav je Prag 4 za rad, život i td..

15% je porez na platu plus ako zaradjujes dobro imas dodatnih 7% solidarnog poreza na platu. Treba isto uracunati da socijalna sigurnost, zdravstveno itd su oblikatorni u Ceskoj, koji se racunaju na osnovu zarade, 11% od brutto plate.

Sto se tice opcine broj 4 to je sirok pojam. Rekao bi vako prilicno dosadan prosjecno gledano ali nisu svi djelovi isti po brojnim pitanjima.
Majke ti kakva im je ono prica da si guy, ljubomora?
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#139 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by ibi »

stakasa wrote:
hrle1976 wrote:
ranger wrote:pozdrav,
koliko je porez na platu u ceskoj? interesuje me razlika neto-bruto?
takođe kakav je Prag 4 za rad, život i td..

15% je porez na platu plus ako zaradjujes dobro imas dodatnih 7% solidarnog poreza na platu. Treba isto uracunati da socijalna sigurnost, zdravstveno itd su oblikatorni u Ceskoj, koji se racunaju na osnovu zarade, 11% od brutto plate.

Sto se tice opcine broj 4 to je sirok pojam. Rekao bi vako prilicno dosadan prosjecno gledano ali nisu svi djelovi isti po brojnim pitanjima.
Majke ti kakva im je ono prica da si guy, ljubomora?
Ljudi ljubomorni na uspjeh, nema para da paradajz kupi u Hrvatskoj, pa ga kupi u bosni i svercuje u strahu, da ustedi par KM.

http://forum.klix.ba/hrana-preko-granice-t147314.html
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#140 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by Matijevic_Vlado »

Ma kakav gay, obicna
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#141 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by stakasa »

Matijevic_Vlado wrote:Ma kakav gay, obicna
Jebi ga Vlado, volio bi i ti na zadnji sprat u Siemensovoj zgradi. Plus EU nekretnine. Ali ne moze svakog dopast burazeru.
Respect Hrle!
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#142 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by Matijevic_Vlado »

stakasa wrote:
Matijevic_Vlado wrote:Ma kakav gay, obicna
Jebi ga Vlado, volio bi i ti na zadnji sprat u Siemensovoj zgradi. Plus EU nekretnine. Ali ne moze svakog dopast burazeru.
Respect Hrle!
Al nisam ovo prije vidio. Jbg Muminovica smatram ozbiljnim insanom :mrgreen:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#143 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by stakasa »

Matijevic_Vlado wrote:
stakasa wrote:
Matijevic_Vlado wrote:Ma kakav gay, obicna
Jebi ga Vlado, volio bi i ti na zadnji sprat u Siemensovoj zgradi. Plus EU nekretnine. Ali ne moze svakog dopast burazeru.
Respect Hrle!
Al nisam ovo prije vidio. Jbg Muminovica smatram ozbiljnim insanom :mrgreen:
I po meni je Muminovic ozbiljan covjek. Mislim da su ga zloupotrijebili. BeHa dijaspora iz Praga podmece hrletu, nema sta drugo bit
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#144 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by ranger »

ExNihilo wrote:Evo ti kalkulator za platu: https://salarycalc.eu/en/

Prag 4 je OK. Koje naselje?
hvala za kalkulator
nisam jos dobio konkretnu ponudu, ali su spominjali tu opstinu ili sta vec...

znate li mozda kakve su plate za ekonomiste tacnije finansijski kontroling i izvjestavanje?
inace kakav je Prag za zivot nas porodicnih ljudi koji ne traze horne cehinje i to :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#145 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by stakasa »

ranger wrote:
ExNihilo wrote:Evo ti kalkulator za platu: https://salarycalc.eu/en/

Prag 4 je OK. Koje naselje?
hvala za kalkulator
nisam jos dobio konkretnu ponudu, ali su spominjali tu opstinu ili sta vec...

znate li mozda kakve su plate za ekonomiste tacnije finansijski kontroling i izvjestavanje?
inace kakav je Prag za zivot nas porodicnih ljudi koji ne traze horne cehinje i to :D
Ne znam ti za to. Izgleda da je gay scena jaka
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#146 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by ExNihilo »

ranger wrote:
ExNihilo wrote:Evo ti kalkulator za platu: https://salarycalc.eu/en/

Prag 4 je OK. Koje naselje?
hvala za kalkulator
nisam jos dobio konkretnu ponudu, ali su spominjali tu opstinu ili sta vec...

znate li mozda kakve su plate za ekonomiste tacnije finansijski kontroling i izvjestavanje?
inace kakav je Prag za zivot nas porodicnih ljudi koji ne traze horne cehinje i to :D
Koliko imaš iskustva?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#147 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by ExNihilo »

stakasa wrote:
Matijevic_Vlado wrote:Ma kakav gay, obicna
Jebi ga Vlado, volio bi i ti na zadnji sprat u Siemensovoj zgradi. Plus EU nekretnine. Ali ne moze svakog dopast burazeru.
Respect Hrle!
Može li objašnjenje za ovo sa Siemensom? :D
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#148 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by hrle1976 »

ranger wrote:
ExNihilo wrote:Evo ti kalkulator za platu: https://salarycalc.eu/en/

Prag 4 je OK. Koje naselje?
hvala za kalkulator
nisam jos dobio konkretnu ponudu, ali su spominjali tu opstinu ili sta vec...

znate li mozda kakve su plate za ekonomiste tacnije finansijski kontroling i izvjestavanje?
inace kakav je Prag za zivot nas porodicnih ljudi koji ne traze horne cehinje i to :D
Ja ti jedini ovdje mogu konkretno reci kako je sve (manje vise). Ostali ako su skupa bili 100 dana u Prahi jebi me. Napisi konkretno sta te zanima. Za porodican zivot je zavisno.

Ja sam dosao u Cesku u Prahu jos 80ih godina.

1: gdje zivis tj. koliko ces placati za stan. Novij stna + stranac - racunaj da ces malo vise placati nego Ceh u istoj poziciji, jer dosta stanova 98% se iznajmljuje preko privatnika.

2: Za obicne ekonomiste nisu plate bog zna sta. Opet zavisi i od samomg tvog profila i godina rada ali ako si goli pocetnik racunaj da od tvoje plate neces komotno moci proci ako imas porodicu tj. suprugi bez posla i djete jos da ne pricam o vise djece. Mozes izvuci ako ces raditi dan i noc, u Ceskoj poslodavac ne jebe radno vrijeme neko, tu je malo kao na Balkanu radi se negdje od jutra do sutra. Nije nista neneormalno da odes na posao u 9:00 a da si gotov tek oko 19:00, problem je jer ces najvjerovatnije imati 1h pauze tokom rada koji se ne racuna u rad tj. kad se sa posla ide u neku lokalnu birtiju ja jeftino jelo i pivu. Kako gdje, izmedju 11:00 - 12:00, 11:30 - 12:30 ili izmedju 12:00 -13:00 kako gdje.


evo ti sta mozes racunati.

https://www.pracomat.cz/poradna/pro-pra ... t_tab_list


Za ekonoma prosjecna plata u drzavi
http://www.platy.cz/platy/ekonomika-fin ... tvi/ekonom

Neka imas 40.000 nije cemu ako ces izdrzavati zenu i djecu.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#149 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by ovo_malo_duse »

ExNihilo wrote:Ne mogu da se odlučim šta je apsurdnije. Zvizovo iracionalno kmečanje što neko (naš) ima primanja o kojima on mašta dok baca drkicu, ili što čovjek koji je zapravo ostvaruje ta primanja u to ubjeđuje jebenog Zviza.
Svaka cast za izjavu, ja sam se natezao sa njim. Trebalo mi pola godine da mi dodze. Iz g...ce u glavu. 2 puta me na hladzenje slali zbog toga. D sam mu platnu listu pokazo bruh bi dobio i ovako mu je pozlilo pa se na nake rodzake pozivao.

@ Muminaga kan se hrleta, on zna nekog cijj rodzak je nekad od nekog ko zivi tu negdje cuo koliku platu moras imati imas infinity. :D
User avatar
astala_vistala
Posts: 1422
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#150 Re: Zivjeti u Ceskoj, Pragu

Post by astala_vistala »

pozdrav.

imam ponudu raditi u Brnu u at&t netto 36000 kruna,jel se moze voditi normalan zivot? imam smjestaj i vaucere za hranu nekako travenke ako sam dobro skonto.
Post Reply