ZEPA

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#26

Post by artzy »

Pozdrav Zepljacima najjacim Bosancima na svijetu. Vec godinama pokusavam da saznam vise o ovom kraju i ovim ljudima. Svi se sjecamo nevidjenog otpora.
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#27

Post by maki_celo »

hvala za pozdrave


lahko ti je saznati i o narodu i o zepi,mozes licno otici a mozes i putem neta saznati sve sto te interesuje. :-D
sipurak
Posts: 4
Joined: 06/09/2007 02:41
Location: Dunjalik

#28

Post by sipurak »

U ZEPI JE POCELO SUSENJE SLJIVA

SLJIVE SU VEC ZRELE POKAZUJE I OVA SLIKA:

Image

HADZIJA U CAVCICIMA LOZI VATRU U SUSARU (PUSNICU)

Image

HADZIJA SA SUPRUGOM PREBIRA SUHE SLJIVE

Image

OVA LJESTVA SLJIVA IZGLEDA DA JE VEC GOTOVO SVE SUHO SPREMNO DA SE POKUPI I OSTAVI ZA ZIMNICU

Image


IPAK MISLIM DA BI TREBALI ODVOJITI MALO VREMENA PA OTICI DO HADZIJE U CAVCICE PA PROBATI SLJIVE KOJE NISU NICIM PRSKANE. :lol:
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#29

Post by maki_celo »

AKO BOG DA,U SUBOTU CU PROBATI SUHE SLJIVE AKO SE OHLADE.
VALJDA CE SE MOCI PREKO ROMANIJE OD SNIJEGA :razz:
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#30

Post by Prozor »

Zepa je mjesto vrijedno respekta, inshallah doce dan kada bude ugledala slobodu.
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#31

Post by cHupjahalic@ »

Prelijepe slike. :)
Nikad bila u tom kraju, mada imam zelju. :)
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#32

Post by maki_celo »

cHupjahalic@ wrote:Prelijepe slike. :)
Nikad bila u tom kraju, mada imam zelju. :)

8) zelja ti se moze ispuniti :-D
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#33

Post by maki_celo »

Prozor wrote:Zepa je mjesto vrijedno respekta, inshallah doce dan kada bude ugledala slobodu.



:D ZEPA JE SLOBODNA :D
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#34

Post by Prozor »

maki_celo wrote:
Prozor wrote:Zepa je mjesto vrijedno respekta, inshallah doce dan kada bude ugledala slobodu.



:D ZEPA JE SLOBODNA :D
Reci mi koliko odprilike ima stanovnika sto su zastalno tamo zive sada? :) Iskreno se nadam necemo izgubiti ovu ljepoticu.
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#35

Post by maki_celo »

Prozor wrote:
maki_celo wrote:
Prozor wrote:Zepa je mjesto vrijedno respekta, inshallah doce dan kada bude ugledala slobodu.



:D ZEPA JE SLOBODNA :D
Reci mi koliko odprilike ima stanovnika sto su zastalno tamo zive sada? :) Iskreno se nadam necemo izgubiti ovu ljepoticu.
ima oko 350 stanovnika-povratnika
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#36

Post by maki_celo »

Image



slika sa predramazanskog omladinskog druzenja-sijela u zepi
Nihad_27
Posts: 265
Joined: 20/09/2007 07:00

#37

Post by Nihad_27 »

User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#38

Post by Bosanac sa dna kace »

:) samo da upitam sta nam ima u Zepi nova? :)
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#39 na istoku nista novo

Post by maki_celo »

nisam od skoro bio u zepi pa i ne znam.cujem od rodbine da ima snijega i studeni.nisam bio u zepi zbog par razloga

-pohadjao kurs bosanskog jezika (vidi temu otvor dzamije u novoseocima)
-prikupljao novac za pomoc starijim i iznemoglim u zepskim selima

ujedno su to i razlozi mog otsustva sa foruma

a sad ABD se spremam opet u inostranstvo,ovaj put na istok,kazahstan.kazu ima i tamo zepljaka pa ih odoh malo potsjetiti da zepa jos uvijek postoji,cak i asfaltiran put haman do u slap.
prikupilo se hvala Bogu,dobra suma i nasi stari i iznemogli zepljaci su dobili fine hedije.ovaj put nemam slike,pa obecavam da kad se vratim iz kazahstana ABD ,bice i slika i opet hedija za nase zepljake.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#40

Post by Bosanac sa dna kace »

fino :)
javi nam ope sta ima u herojskoj Zepi :)
User avatar
lejlasa
Posts: 1316
Joined: 24/06/2005 11:53
Location: sarajevo

#41

Post by lejlasa »

Steta sto nemas slike, odavno nisam bila na Slapu, nazalost... :sad: a bas bih voljela
User avatar
bascelik
Posts: 142
Joined: 26/02/2007 18:15

#42

Post by bascelik »

Prije 4-5 godina bio sam prvi put u Zepi i odusevljen sam krajolikom i srdacnoscu mjestana. Zadnji put sam bio prosle godine.Inace sam Hercegovac i volim obilaziti mjesta po BiH. Interesantno je kako je taj nas svijet blizak u svakom smislu od Save do mora i od Drine do Une. Nevjerovatno je da se Zepa nalazi samo sahat i po voznje od Sarajeva, a da vecina ljudi u nasem glavnom gradu takva mjesta dozivljavaju kao da su na kraju svijeta.
Srdacni pozdravi zepljacima.
Nihad_27
Posts: 265
Joined: 20/09/2007 07:00

#43

Post by Nihad_27 »

bascelik wrote:Nevjerovatno je da se Zepa nalazi samo sahat i po voznje od Sarajeva, a da vecina ljudi u nasem glavnom gradu takva mjesta dozivljavaju kao da su na kraju svijeta.
Srdacni pozdravi zepljacima.
Pa ja sam ubjeden da ce to ubuduce biti veliko izletiste za sarajlije. Trenutno se gradi hotel a vjerujem da ce biti i mnogo vikendica.

Isto se gradi tvronica ljekovitog bilja, Enver Stitkovac je sa svjom firmom izgradio/asfaltirao 25km puta u Zepi i okolnim selima.

Stvari s epolahko micu sa mrtve tacke

Riba iz Žepe na trpezama u Libiji
Nakon što je ove godine udvostručio kapacitet ribnjaka, Slap na ušću Žepe u Drinu, povratnik Muhamed Tabaković dogovorio je plasman ribe na libijsko tržište.


http://www.rogatica.com/html/modules.ph ... le&sid=938
sipurak
Posts: 4
Joined: 06/09/2007 02:41
Location: Dunjalik

#44 Re: ZEPA

Post by sipurak »

ovdje mozete naci sve o Zepi


http://www.zepa-online.com
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#45 Re: ZEPA

Post by maki_celo »

06.04. ce se po prvi put u zepi odrzati korida.
organizovano je 5 borbi pa ko vili nek' izvoli

kontakt telefon za informacije 061311559
ko nema pametnijeg posla trebao bi otici ne samo na koridu vec posjetiti i prirodne ljepote zepskog kraja.
kao i gradjevine MOST NA ZEPI,KULA...
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#46 Re: ZEPA

Post by coek »

..
Last edited by coek on 24/02/2014 07:37, edited 1 time in total.
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#47 Re: ZEPA

Post by maki_celo »

coek wrote:Informacije o Žepi su ti zaista odlične - kao što neko reče, 1,5h od Sarajeva, a ne znamo ništa o njoj. Planiram aBd tamo otići još ovog proljeća - inače planinarim, pa me interesuje ima li se gdje hodati, na kakvo brdo/vidikovac/lijepi kraj, a da je stazu lako naći?

Žepa je okružena brdima,planinama i puno je vidikovaca.Staze je lako naci a i mještani su gostoprimljivi pa uvijek ima neko zainteresovan da bude vodič.Jedan od vidikovaca je 'GRAD' odakle se vidi dobar dio istočne Bosne.Nema mina pa je i sa te strane bezbjedno.Sa druge strane Žepe ima dosta uzvišenja koja gledaju na sve strane svijeta ,sa par uzvišenja vidi se dobar dio Srbije.Kanjon rijeke Drine u lizini Žepe je veoma strmovit i ima segdje planinariti.Na jednom od uzvišenja postoji pećina 'PETERA VRATA' .Sami ulazi (5 ulaza) su veoma nepristupačni ali su pravi izazov za planinare.Ispred ulaza ima dovoljno mjesta da se 10 planinara ulogori.Nije preporučljivo ulaziti u pećine jer sama pećina ima mnogo hodnika u kojima se lako izgubiti.Samo par mjestana se ovažilo da uđe u pećinu dublje od 500 m.
Veći dio Žepske planine je miniran pa se ne preporučuje šetnja bez vodiča.Vodiči se ne plaćaju jer žepljaci vole kad im gosti dođu i vole da pokažu ljepotu netaknute prirode.Za ljubitelje janjećeg pečenja je idalno da potraže kafanicu 'kod paripa',izvrsno pečenje i domaća kuhinja uz domaće sokove i rakiju u veoma ugodnom društvu gazde i njegove porodice.Za ljubitele ribe sa roštilja pogodno mjesto je Slap gdje je i hotel u izgradnji.U ugodnoj atmosferi i sa gostoprimljivim mještanima odmor a ušću rijeke Žepe i Drine vrijeme prođe veoma brzo.Čist vazduh,miris prirode i hladna izvorska voda svako 200 m vas tjera da jedete više nego uobičajeno.Nemate potrebe nositi hranu jer domaćini su uvijek spremni nahraniti musafire/goste.
Da bi mogli reći da ste bili u Žepi,trebalo bi da u žepskom kraju boravite najmanje 7 dana.Mada je i to malo za obilazak svih interesantnih mjesta.
sipurak
Posts: 4
Joined: 06/09/2007 02:41
Location: Dunjalik

#48 Re: ZEPA

Post by sipurak »

Za one koji planiraju otici do Zepe na odmor evo jedno lijepo brdo "grad"

Image
sipurak
Posts: 4
Joined: 06/09/2007 02:41
Location: Dunjalik

#49 Re: ZEPA

Post by sipurak »

Pogled na rijeku Drinu prema Bajnoj basti sa Drenovca iz Zepe

Image
duplo_golo
Posts: 53
Joined: 09/04/2008 19:32
Location: jos malo pa daleko

#50 Re: ZEPA

Post by duplo_golo »

1. Maj u Žepi

Organizovan je prevoz za izlet i uranak u Žepi.Detalji na pp ili na http://www.zepa-online.com
Post Reply