ženski hir ili

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#26

Post by car-x »

idic wrote: neke ljude uhvati panika i razmišljaju jel to stvarno to, mogu li s tom osobom ostati do kraja života itd. Kod takvih kriza imaš dva kraja ili skoro vjenčanje ili razlaz. Ako ti je stalo budi joj podrška i sve će se dobro završiti. :)
kako kaze ona turbo-folkerska:
kada tebe nema prazan mi je sto
kafana je puna
al to nije to.. ;)
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#27

Post by štzngrm »

Ako se radi o dužoj vezi onda je to jedna normalna faza kad malo dođe do prezasićenja, bez obzira što nekog voliš i rado provodiš vrijeme s tom osobom, vremenom naiđe jedna faza kad se čovjek preispituje. neke ljude uhvati panika i razmišljaju jel to stvarno to, mogu li s tom osobom ostati do kraja života itd. Kod takvih kriza imaš dva kraja ili skoro vjenčanje ili razlaz. Ako ti je stalo budi joj podrška i sve će se dobro završiti.

ovo je najpohvalnije do sada-------*
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#28

Post by Michun »

štzngrm wrote:Ako se radi o dužoj vezi onda je to jedna normalna faza kad malo dođe do prezasićenja, bez obzira što nekog voliš i rado provodiš vrijeme s tom osobom, vremenom naiđe jedna faza kad se čovjek preispituje. neke ljude uhvati panika i razmišljaju jel to stvarno to, mogu li s tom osobom ostati do kraja života itd. Kod takvih kriza imaš dva kraja ili skoro vjenčanje ili razlaz. Ako ti je stalo budi joj podrška i sve će se dobro završiti.

ovo je najpohvalnije do sada-------*
To sam i ja znala :lol:
Sve nema raje na forumu ali kad treba savjet - budni, on-lajn, ne rade i sl.
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#29

Post by car-x »

Michun wrote: Sve nema raje na forumu ali kad treba savjet - budni, on-lajn, ne rade i sl.
pa formalno se radi.. ali neformalno se itekako dangubi na saks-u.. ;)
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#30

Post by neupucena »

DobroJutroKolumbo wrote:
štzngrm wrote:Ako se radi o dužoj vezi onda je to jedna normalna faza kad malo dođe do prezasićenja, bez obzira što nekog voliš i rado provodiš vrijeme s tom osobom, vremenom naiđe jedna faza kad se čovjek preispituje. neke ljude uhvati panika i razmišljaju jel to stvarno to, mogu li s tom osobom ostati do kraja života itd. Kod takvih kriza imaš dva kraja ili skoro vjenčanje ili razlaz. Ako ti je stalo budi joj podrška i sve će se dobro završiti.

ovo je najpohvalnije do sada-------*

ne ovo je verzija za tjesenje, umilna za tvoje usi(pardon ,oci)...pokusaj da prihvatis da moze biti i ona ruznija strana medalje...
Da, otprilike ono sto zelis da cujes pa ti se najvise i svidja i najvise ima smisla. Ljudi su razliciti i razlicito reaguju. Ja nisam u stanju dugo gnjaviti ni sebe ni druge ako nastupe neke poteskoce. Rascistim sa sobom pa onda i sa osobom koja zasluzuje da zna na cemu je sa mnom. To sto ja imam pms, teske ispite, smrt u porodici ili ne znam sta, nije razlog da se istresam na osobi koja bi mi trebala biti partner i oslonac a ne neko ko ce paziti kako da mi se i kada obrati. Ako volis sebe dovoljno, razgovaraj otvoreno i rijesi to.
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#31

Post by idic »

DobroJutroKolumbo wrote:
štzngrm wrote:Ako se radi o dužoj vezi onda je to jedna normalna faza kad malo dođe do prezasićenja, bez obzira što nekog voliš i rado provodiš vrijeme s tom osobom, vremenom naiđe jedna faza kad se čovjek preispituje. neke ljude uhvati panika i razmišljaju jel to stvarno to, mogu li s tom osobom ostati do kraja života itd. Kod takvih kriza imaš dva kraja ili skoro vjenčanje ili razlaz. Ako ti je stalo budi joj podrška i sve će se dobro završiti.

ovo je najpohvalnije do sada-------*

ne ovo je verzija za tjesenje, umilna za tvoje usi(pardon ,oci)...pokusaj da prihvatis da moze biti i ona ruznija strana medalje...
Nije šuplja za tješenje, ovo je iz ličnog iskustva i iskustva poznate raje, sve što radiš u životu duži period dođe do zasićenja i monotonije, taman da je to najbolja i najdraža stvar na svijetu. ja znam par veza koji su u ovoj fazi prekinuli onako sporazumno da se srede i poslije se pomirili i vjenčali. Nije ništa neobično.
GoschaUkuchi
Posts: 220
Joined: 24/06/2006 16:55

#32 Re: ženski hir ili

Post by GoschaUkuchi »

štzngrm wrote:znam, vjerovatno je bilo 100 sličnih tema ali treba mi stručna pomoć ženskog roda odmah-
iz čista mira (barem meni tako izgleda) počele su je nervirati najgluplje sitnice, moram paziti svaku riječ koju izgovorim da ne bi bila gruba i da je ne uvrijedim, osjetim da samo očekuje nešto loše od mene

ne mogu da odgonetnem je li to nešto prolazno ili je istek'o rok trajanja
A jesi li se ti upitao da li ima neki problem kod tebe... Da li je nervira mozda inertnost (ako si inertan) u nekim stvarima, da li ti je bitnije sjediti kod kuce ili posvetiti pola sata vremena tako sto cete otici na kafu, da li TI razmisljas i pokazujes da razmisljas za bolju buducnost, da li ti je bitno misljenje nekih drugih ljudi glede tvog i njenog zivota (mama, tata, brat ili kravata :) )...da li..., da li..., da li si se ti uopste ili nikako promjenio od "tog" njenog ponasanja... da li..., da li...

Ona zeli sigurnost ako je duza veza i ako mislite ostati zajedno... Mozda je strah svega sto se toga tice...
Ne mislim da ima nekoga i ne mislim da je to u pitanju...jer svima dodje period kad je u nekom paralelnom svijetu...

PRICAJ S NJOM!!!!!
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#33

Post by ztluhcs »

Vrijeme za prelazak sa Position 1-3 na Position 4-10 :D:D:D
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#34 Re: ženski hir ili

Post by Michun »

GoschaUkuchi wrote:
štzngrm wrote:znam, vjerovatno je bilo 100 sličnih tema ali treba mi stručna pomoć ženskog roda odmah-
iz čista mira (barem meni tako izgleda) počele su je nervirati najgluplje sitnice, moram paziti svaku riječ koju izgovorim da ne bi bila gruba i da je ne uvrijedim, osjetim da samo očekuje nešto loše od mene

ne mogu da odgonetnem je li to nešto prolazno ili je istek'o rok trajanja
A jesi li se ti upitao da li ima neki problem kod tebe... Da li je nervira mozda inertnost (ako si inertan) u nekim stvarima, da li ti je bitnije sjediti kod kuce ili posvetiti pola sata vremena tako sto cete otici na kafu, da li TI razmisljas i pokazujes da razmisljas za bolju buducnost, da li ti je bitno misljenje nekih drugih ljudi glede tvog i njenog zivota (mama, tata, brat ili kravata :) )...da li..., da li..., da li si se ti uopste ili nikako promjenio od "tog" njenog ponasanja... da li..., da li...

Ona zeli sigurnost ako je duza veza i ako mislite ostati zajedno... Mozda je strah svega sto se toga tice...
Ne mislim da ima nekoga i ne mislim da je to u pitanju...jer svima dodje period kad je u nekom paralelnom svijetu...

PRICAJ S NJOM!!!!!
Hable con ella :D
FortunaBela
Posts: 6376
Joined: 02/01/2005 11:01
Location: SWE

#35 Re: ženski hir ili

Post by FortunaBela »

štzngrm wrote:znam, vjerovatno je bilo 100 sličnih tema ali treba mi stručna pomoć ženskog roda odmah-
iz čista mira (barem meni tako izgleda) počele su je nervirati najgluplje sitnice, moram paziti svaku riječ koju izgovorim da ne bi bila gruba i da je ne uvrijedim, osjetim da samo očekuje nešto loše od mene

ne mogu da odgonetnem je li to nešto prolazno ili je istek'o rok trajanja
Najbolje bi bilo da ti nju pitaš...
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#36

Post by PITARKA_SA »

tacno si naveo ono sto sam ja nedavno prosla,a svi cemo to proci prije ili kasnije,barem nas vecina.znas kako to ide ,obicno,duga veze prvo zaljubljenost ,pa ljubav pa onda navika,onda naidje neko drugi ,i shvatis da si itekako pozeljna za druge muskarce,padas na njihov sarm,pricu,dodire,poglede i u tebu bude leptirice u stomaku koje nisi osjetila mozda i godinama i onda shvatis kako ne mozes i ne zelis zivjeti bez tih leptirica :-) dakle,jedna opcija moze biti neki drugi momak.
Druga stvar moze biti jednostavno obaveze,posao,skola,fax .sta god,malo,ali ne izbjezno zasicenje u vezi(ko je imao vezu duzu od 1g znace o cemu pricam :-) )i s'vremenom opet ce se vratiti sve na svoje.
Po meni neki od ta dva razloga mogu biti u pitanju.Neko kaze pokusaj razgovarati,pa ako cemo iskreno i moj bivsi je sa mnom razgovarao pa mu nisam rekla:ej ne volim te vise,imam nekog drugog,ili svidja mi se neko drugi..jer koliko god mozda emocije prave su prosle, neke niti vas vezu i ni pod koju cijenu ne zelite povrijediti partnera i onda birate ,naravno ne govorenje istine.. cisto sumnjam da ces ti pitati i ona ce ti tek tako ko iz rukava sve reci,ali u svakom slucaju ne mozes ne pokusat pricati sa njom..zvuci logicno,mislim na razgovor, ali svijet ne funkcionise na tom principu.
:)
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#37

Post by River_isle »

Svi ni /nazalost/ funkcionisemo na vruce-hladno. Okreni joj ledja neko vrijeme, ne nazivaj je, ne salji poruke i na iste odgovaraj sto je moguce krace; ne objasnjavaj gdje si i sta radis - doletjet ce ona ko lasta u proljece.
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#38

Post by neupucena »

River_isle wrote:Svi ni /nazalost/ funkcionisemo na vruce-hladno. Okreni joj ledja neko vrijeme, ne nazivaj je, ne salji poruke i na iste odgovaraj sto je moguce krace; ne objasnjavaj gdje si i sta radis - doletjet ce ona ko lasta u proljece.
Opet jedna losa generalizacija.
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#39

Post by River_isle »

E pobjegla sam od DJK :lol: da me ne poklapa po ucima i sad ti tako - a zenska solidarnost :? Hoces reci da kad ti neko uskrati malo paznu ne razmisljas zasto, odkud.. i ne pozelis da budes "finija" da se stvari vrate na staro? ok - onda 99% nas ljudi privlaci odbijanje (to je nesto zivotinjsko u nama-npr. zenka zmije "bjezi" a za njom preko hiljada muzijaka - koji izdrzi njen tempo - njegova je ).
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#40

Post by PITARKA_SA »

River_isle wrote:E pobjegla sam od DJK :lol: da me ne poklapa po ucima i sad ti tako - a zenska solidarnost :? Hoces reci da kad ti neko uskrati malo paznu ne razmisljas zasto, odkud.. i ne pozelis da budes "finija" da se stvari vrate na staro? ok - onda 99% nas ljudi privlaci odbijanje (to je nesto zivotinjsko u nama-npr. zenka zmije "bjezi" a za njom preko hiljada muzijaka - koji izdrzi njen tempo - njegova je ).
apsolutno se slazem.
cinjenica je da me vise zanima neko ko me i ne primjecuje, nego neko ,ko slini za mnom,tako da ne zvuci kao los plan :D
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#41

Post by neupucena »

PITARKA_SA wrote:
River_isle wrote:E pobjegla sam od DJK :lol: da me ne poklapa po ucima i sad ti tako - a zenska solidarnost :? Hoces reci da kad ti neko uskrati malo paznu ne razmisljas zasto, odkud.. i ne pozelis da budes "finija" da se stvari vrate na staro? ok - onda 99% nas ljudi privlaci odbijanje (to je nesto zivotinjsko u nama-npr. zenka zmije "bjezi" a za njom preko hiljada muzijaka - koji izdrzi njen tempo - njegova je ).
apsolutno se slazem.
cinjenica je da me vise zanima neko ko me i ne primjecuje, nego neko ,ko slini za mnom,tako da ne zvuci kao los plan :D
U mom svijetu ljudi nisu nuzno slinavci ili hladni gadovi. U mom svijetu ja znam sta meni treba i sta ja zelim, pa to i prepoznajem. U mom svijetu su se odavno prestale rijesavati zagonetke tog tipa i igre vruce hladno. Ima puno zanimljivijih nacina da se uzbudim, zainteresujem i pozelim nesto ili nekoga.
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#42

Post by River_isle »

Onda nema razloga raspravljati kad su nam svjetovi razliciti :D
Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#43

Post by Max.Cherry »

blah blah blah, blah blah - blah blah, blah blah blah blah.

blah, blah blah.

blah!

Pusti šuplju ba, FLJUUUUUS šamar i završiš sve.

Ha ja.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#44

Post by Sarafcina »

Ono sto ja ne shvatam kod zena :)
odakle dolazi potreba da se "ispucavaju" nakon sto je sve zavrseno.
I kada se hvale kako su sretne...a istovremeno imaju potrebu da ti na nos nabijaju sto sitnica :). Sto direkt, sto izdaleka.... e taj dio zenske psihe ne kontam nikako :).
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#45

Post by anais_nin »

neupucena wrote:
PITARKA_SA wrote:
River_isle wrote:E pobjegla sam od DJK :lol: da me ne poklapa po ucima i sad ti tako - a zenska solidarnost :? Hoces reci da kad ti neko uskrati malo paznu ne razmisljas zasto, odkud.. i ne pozelis da budes "finija" da se stvari vrate na staro? ok - onda 99% nas ljudi privlaci odbijanje (to je nesto zivotinjsko u nama-npr. zenka zmije "bjezi" a za njom preko hiljada muzijaka - koji izdrzi njen tempo - njegova je ).
apsolutno se slazem.
cinjenica je da me vise zanima neko ko me i ne primjecuje, nego neko ,ko slini za mnom,tako da ne zvuci kao los plan :D
U mom svijetu ljudi nisu nuzno slinavci ili hladni gadovi. U mom svijetu ja znam sta meni treba i sta ja zelim, pa to i prepoznajem. U mom svijetu su se odavno prestale rijesavati zagonetke tog tipa i igre vruce hladno. Ima puno zanimljivijih nacina da se uzbudim, zainteresujem i pozelim nesto ili nekoga.
apsolutno se slazem neupucena... :roll: kod mene je cinjenica da kad mene neko ne primjecuje, jako brzo i ja prestanem primjecivati tu osobu :roll: zasto bi mi uopste u zivotu trebao neko kome nisam interesantna ili ko se pretvara da mu nisam interesantna??? :roll: pa nisam mazohista :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#46 Re: ženski hir ili

Post by anais_nin »

štzngrm wrote:znam, vjerovatno je bilo 100 sličnih tema ali treba mi stručna pomoć ženskog roda odmah-
iz čista mira (barem meni tako izgleda) počele su je nervirati najgluplje sitnice, moram paziti svaku riječ koju izgovorim da ne bi bila gruba i da je ne uvrijedim, osjetim da samo očekuje nešto loše od mene

ne mogu da odgonetnem je li to nešto prolazno ili je istek'o rok trajanja
ovo ti je moje skromno misljenje...i privatno i profesionalno....svaki odnos, svaka veza ima svoje uspone i padove...samo sto mi obicno malo vise analiziramo one romanticne, tj zahtjevniji smo, drugacije im prilazimo...ako imas dugogodisnjeg prijatelja, prijateljicu, brata, sestru, neku osobu koja ti je bliska, vjerovatno si imao neki slican tezak period sa tom osobom....pa se opet pregura ako ima obostranog interesa da se pregura :D

nekad su ovakvi momenti u vezi simptom nekog veceg problema, nekad su jednostavno faze koje ta osoba prolazi zbog milion drugih faktora u zivotu...poenta je kad si s nekim vec neko malo duze vrijeme, obicno znas, instinktivno, podsvjesno, koje od to dvoje je u pitanju...svi mi imamo to neko 6 culo, znamo kad cemo biti ostavljeni, znamo kad nas se vara, znam kad smo preosjetljivi i nije nista, ali cesto biramo da ignorisemo taj mali glasic jer je nekad tesko se suociti sa istinom....

ti sam najbolje znas kakva ti je djevojka, a takodje mislim da su te tinejdzerski dani davno prosli, tako da moj savijet ti je da preskocis ove savijete tipa "ignorisi je, iskljuci telefon" itd itd jer to je stvarno djetinjasto posebno za jednu vezu odraslih ljudi, koja ocigledno traje vec neko vrijeme....meni da to uradi neko s kim sam u ozbiljnoj vezi dobro bih se zapitala da li zelim ostati s nekim ko je tako emocionalno nezreo...
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#47

Post by jazzer »

Mislim da znam sta je u pitanju. Evo prikaza rada zenskog mozga.
Sada je jasno sta je u pitanju.
:D :D

Image
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#48

Post by teletrader »

"Hable con ella"

Mislim da sam vec par puta na forumu rekao da se nama muskima manje sve mora direktno reci,jer kada pocnemo u takvim situacijama pogadjati/nagadjati sta je "spisateljica htjela da kazhe"
,mozhe se desiti da samo zagovnamo situaciju.
Ne sumnjam da u svemu tome ima "tehnickih problema",koji kod zhenske vrste svaki mjesec pouzrokuju vrstu "reset-a" (a opet bez
toga nema produzhenja ljudske vrste) ali mislim da,ukoliko si u iole duzhoj vezi,mozhes otprilike znati kada je taj period.
U tom slucaju fino reci da ti je stiglo 5 tona chumura i da ti je stara rekla da nema u grad dok se sve to ne unese :)

Medjutim ukoliko ovako "opsadno stanje" potraje,e onda je malo tezhe odrediti uzrok problema,jer manje-vise mnoge djevojke,
koje si pitao za savjet odogovaraju onako kako bi one postupile,a tvoju djevojku niko od forumasa ne poznaje
Neko se lozhi na tipove koji je ne zamjecuju,pa ona tiho pati mjesecima/godinama,leptirici u stomaku i tako to..
Neka druga zheli pazhnju,ali ne laskavost,pa onda to ocekuje od muskarca itd. itd.

Ali nije los savjet da je prvo otvoreno pitas "Sta nije u redu?"
Ukoliko ti ona odgovori (ne mora to biti nesto previse detaljno) ali ukoliko ti da samo neke smjernice (zavisi od tebe hoces li
ih moci/htjeti ispuniti) od veze mozhda nesto i bude..
Ako ti ne odgovori eh onda....

Moj najbolji prijatelj se razveo od svoje supruge prije neke 3 godine,medjutim posto smo tada "visili" svaki dan,ja sam bio svjedok
svega toga..
I ja sam ga pitao na koji je nacin sve pocelo,njegov odgovor je bio,da je odjednom pocela sa nekim chudnim hirovima
ia na njegovo pitanje "Sta ti je?" odgovorila je
"nije mi nista,ali hocu da mi bude lijepo!!!!"
Na njegovo drugo pitanje sta treba da uradi da joj bude lijepo,nije znala dati odgovor...
I covjek se fino razvede u roku od 6 mjeseci,znaci niti je ko koga prevario ili slicno,krivi su njeni hirovi..
Car fino rece da je bolje hir nego sher,ali treba jako malo da hir predje u sher..
Tako da,sve zavisi od nje..
Mislim da bi ovaj "slucaj" bio jasniji da si nam rekao koliko imate godina (mada godine nisu garancija nicega imam u familiji jednu
"staru curu" koja sa svoje 4 banke konta kako ce se ona zacopati kao da joj je 18 ) ali bi neke stvari bilo lakse postaviti na svoje
mjesto..
Ako ste vec u godinama kada se ocekuje da stupite u brak,a gospodjicu uhvatila panika da li hoce ili ne..
Ili mozda misli "ma mogu ja i bolje" (jer ih ima jako puno koje ovako misle kako momaka tako i djevojaka)
Da ne laprdam i ja vise..
Malo se udalji od nje,otidji sa jaranima negdje na par dana,zezajte se,smijte se,budi raspolozhen..
AKo vam vizni rezhim nije problem,unajmite stan u Firenzi na jedno sedmicu dana,pa se utalite 3-4,bice vam kao da ste opet na exkurziji
Neka i ona vidi da nije centar svijeta..
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#49

Post by BHG »

mozes i u milano...nije ni tamo lose :D
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#50

Post by teletrader »

DobroJutroKolumbo wrote:Apsolutno podrzavam konstatacije za Firencu i Milano... :D :D :D :D
A ko nema love za skupe hotele,a voli da se osjeca kao kod kuce...


http://www.interhome.com/

Samo ponesite papuce kad krenete da ne peksinite tudje kuce :)
Post Reply