Ženskaroši

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Nierika
Posts: 4118
Joined: 17/03/2020 00:41

#1 Ženskaroši

Post by Nierika »

Jesu li ženskaroši muškarci koji vole ili ne vole žene? Kako ih prepoznati i jeste li ikad naišli na jednog? Može li veza sa takvom osobom opstati i ima li riječ "ženskaroš" isključivo negativno značenje? Isto pitanje i za ženske verzije ženskaroša. :D
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#2 Re: Ženskaroši

Post by no_sikiriki »

Dobra tema, nema ih odavno na LJ&S, uvijek nešto trolerski. :mrgreen:

Ženskaroš je osoba koja tvrdi da voli žene, ali zapravo voli jednu stvar - seks, i tu neku pažnju od žena. To je infantilna osoba, koju ne interesuje neko dublje vezivanje za nekoga, jer više voli uzbuđenje nečeg novog, i čim dobije ono što traži, ide do sljedeće "žrtve."
Ne mislim da veza sa takvom osobom može opstati, osim ako nisu oboje za ideju otvorene veze/ženskaroši. :mrgreen:

Naravno da jesam nailazila na takve i nisam nikad "padala" na njihov šarm, tj. nisam nikad prihvatala da budem u vezi sa takvim, jer je to sušta suprotnost od mene.
Takvi su uvijek kasnije varali u braku, razvodili se, itd. tako da očito nisam puno propustila. :mrgreen:
Po mom mišljenju jedino pozitivno što ženskaroši imaju je šarm i/ili duhovitost, i to zna biti privlačno, ali isključivo na kraće staze, i mislim da nije loše za mlađe djevojke da ikuse i "vezu" sa takvim, da bi znale cijeniti prave vrijednosti u muškarcu kasnije.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#3 Re: Ženskaroši

Post by suspect_zero »

Baš, opuštajuća tema na ovaj smarajući dan :D

Ja ženskaroše obično etiketiran po očima/pogledu ono kad mu se oči previše cakle, titraju u blizini žena...napadno gledanje u predjelu grudi i guzice, mjerkanje i neukusne šale.
Nisu mi bili nikada zanimljivi i imala sam potrebu da im šuknem, doduše ove koje sam poznavala nisu mi bili ni fizički privlačni ...nekako sirovine, harlovine, seljačine,...i ostala slatka imena :mrgreen:
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#4 Re: Ženskaroši

Post by BiBi911 »

Imam jednog prijatelja zenskarosa. Tome je jednio bitno seks. Zena mu je rupa(tak zove sve zene). Priča mu je samo žene žene žene nista drugo. Sa njegovih 60tak godina najduža veza mu bila nekada u ratu godinu dana. Onda jadnica progledala i oddjjj ga.

Krenemo na biciklo on povede 6 zena i jos 9 usput nadje. Ono nikome od nas ne smetaju al umjesto da to bude opuštanje, divljanje u prirodi to postane show kako poslije kuci.

Par puta kao prosetamo sa njim gradom em odmah krene ganjat žene a dok mnoge koje ga prepoznaju meni etiketu nalijepe.

Ali tip u muškom društvu sati, povučen kada mu ne dopuste priču o ženama al sa ženama taj poludi. Oci ko farovi od fice, glas se promjeni, do tada jedva zna hodat(smotan) najednom pleše, neki pokreti...

Mozda ovo nije Def. Zenskarosa al je pribliznoo
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65598
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5 Re: Ženskaroši

Post by _BataZiv_0809 »

80% zena se lozi na 20% muskaraca. Pareto distribucija.
belfy
Posts: 7563
Joined: 06/08/2007 09:00

#6 Re: Ženskaroši

Post by belfy »

jako interesantni pogledi na sam naziv nekoga zenskarosem. da li on zene usrecuje ili unesrecuje? zasigurno znamo da sebe usrecuje sa tim, jel... da li je zenama ugodno to sto on radi? ako ne, zasto onda pristaju na to? ako ne pristaju, odakle onda zenskarosi? bez zena nema ni zenskarosa, pa jel?

nego da se vratimo na ovu prvu misao. da li to zene usrecuje ili unesrecuje...? nekada prije smo imali sve te romanticne pa, ponekada, i drske scene gdje bi neko mogao bio opisan kao zenskaros. cak nastade i pjesma u filmu koji govori o, kako legenda kaze, najboljem "zenskarosu" ikada...







cak interesantno zvuci i kada se prevede na moralnoj osnovi...
User avatar
n+1
Posts: 6920
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#7 Re: Ženskaroši

Post by n+1 »

_BataZiv_0809 wrote: 03/07/2022 20:34 80% zena se lozi na 20% muskaraca. Pareto distribucija.
:D

Zanimljive su sociološke posljedice: takva distribucija neminovno stvara značajnu populaciju muškaraca koji nikada ili rijetko imaju seks, što u konačnici dovodi do fenomena incela, a s druge strane se stvara značajna populacija odbačenih, razvedenih, i iskorištenih žena. Needless to say, obje grupe su jako, jako ogorčene, što stvara dinamiku hvatanja za vratove koju, uostalom, vidimo u trenutnoj iteraciji culture wars. Jedino profitiraju hadžije na vrhu.

A ono što je posebno zanimljivo jeste da ta iskrivljena distribucija, iako se po svemu čini neminovna kada ne postoje eksterni faktori koji je inhibiraju, jer isti obrazac, recimo, vidimo sa ekonomskom nejednakošću u kapitalističkim društvima (20% populacije ima 80% bogatstva), kao i mnogim drugim društvenim procesima, nije uvijek bila sudbina, barem kada je riječ o muško-ženskim odnosima. Naime, u patrijarhalnim i općenito konzervativnim društvima, stvar je mnogo ujednačenija, ali su individualne slobode mnogo više ograničene.

Što nas dovodi do zaključka da je dekonstrukcija patrijarhata dovela do takve dinamike. Nazad nema, a naprijed se ne može. :D
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#8 Re: Ženskaroši

Post by irac300 »

Da se ne lažemo, svi su muškarci ženskaroši. :mrgreen: Razlika je jedino što većina mašta o tome jer nemaju kvalitete da obrlate veliki broj žena, dok manji dio to odrađuje.
I sve vi koje mislite "ne, moj muškarac/dečko/muž nije takav" nemate pojma o muškarcima. :mrgreen:
Nierika
Posts: 4118
Joined: 17/03/2020 00:41

#9 Re: Ženskaroši

Post by Nierika »

Meni se čini da kod ženskaroša često bude nesretna ljubavna priča u prošlosti pa im lakše tako funkcionisati. I ima onih koji jure seks i onih flerty ženskaroša, ne znam jel i ti jure seks nakon flerta. :D

Za ovo da se žene lože na 20% muškaraca - možda kad vide da se druge žene lože pa onda i one/mi. :|
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#10 Re: Ženskaroši

Post by Sydnor »

irac300 wrote: 03/07/2022 21:01 Da se ne lažemo, svi su muškarci ženskaroši. :mrgreen: Razlika je jedino što većina mašta o tome jer nemaju kvalitete da obrlate veliki broj žena, dok manji dio to odrađuje.
I sve vi koje mislite "ne, moj muškarac/dečko/muž nije takav" nemate pojma o muškarcima. :mrgreen:
Ovo je jedno grozno generaliziranje muškog roda. Nikad me nije zanimalo da budem taj tip, želim samo jednu i da imam porodicu sa njom i da zajedno koračamo kroz život.

I ima masa ovakvih muškaraca kojih nije stid priznat to i pričat o svojim osjećanjima i željama.
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#11 Re: Ženskaroši

Post by no_sikiriki »

Nierika wrote: 03/07/2022 21:08 Meni se čini da kod ženskaroša često bude nesretna ljubavna priča u prošlosti pa im lakše tako funkcionisati. I ima onih koji jure seks i onih flerty ženskaroša, ne znam jel i ti jure seks nakon flerta. :D

Za ovo da se žene lože na 20% muškaraca - možda kad vide da se druge žene lože pa onda i one/mi. :|
To je razlika između muških i ženskih - ti muškarci flertuju i flertuju, pa ako se "upeca" i za seks, dobro je. Dok ta vrsta žene samo flertuje sa svakim, radi neke validacije i zadovoljenja ega; to je za nju "igra", da vidi koliko ih može zainteresovati, ali rijetko kad nastavlja dalje do seksa. Bar ne ove koje ja poznajem. :mrgreen:
Nierika
Posts: 4118
Joined: 17/03/2020 00:41

#12 Re: Ženskaroši

Post by Nierika »

no_sikiriki wrote: 03/07/2022 21:24
Nierika wrote: 03/07/2022 21:08 Meni se čini da kod ženskaroša često bude nesretna ljubavna priča u prošlosti pa im lakše tako funkcionisati. I ima onih koji jure seks i onih flerty ženskaroša, ne znam jel i ti jure seks nakon flerta. :D

Za ovo da se žene lože na 20% muškaraca - možda kad vide da se druge žene lože pa onda i one/mi. :|
To je razlika između muških i ženskih - ti muškarci flertuju i flertuju, pa ako se "upeca" i za seks, dobro je. Dok ta vrsta žene samo flertuje sa svakim, radi neke validacije i zadovoljenja ega; to je za nju "igra", da vidi koliko ih može zainteresovati, ali rijetko kad nastavlja dalje do seksa. Bar ne ove koje ja poznajem. :mrgreen:
Flert bez obaveza. :D Ja sam kao mlađa znala pizditi oko flerta, nije mi jasno bilo otkud potreba za flertom s drugim ljudima (a u vezi). Ali valjda različite vrste ličnosti a i moguće da svi do neke mjere flertuju.
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#13 Re: Ženskaroši

Post by irac300 »

Sydnor wrote: 03/07/2022 21:09
irac300 wrote: 03/07/2022 21:01 Da se ne lažemo, svi su muškarci ženskaroši. :mrgreen: Razlika je jedino što većina mašta o tome jer nemaju kvalitete da obrlate veliki broj žena, dok manji dio to odrađuje.
I sve vi koje mislite "ne, moj muškarac/dečko/muž nije takav" nemate pojma o muškarcima. :mrgreen:
Ovo je jedno grozno generaliziranje muškog roda. Nikad me nije zanimalo da budem taj tip, želim samo jednu i da imam porodicu sa njom i da zajedno koračamo kroz život.

I ima masa ovakvih muškaraca kojih nije stid priznat to i pričat o svojim osjećanjima i željama.
Stari, ja sam ti već jednom napisao da si ti hodajuća depresija. Ako će ti šta biti lakše, eto ti nisi takav i poštujem.
Moj komentar se odnosi na mene lično i muško društvo s kojim sam se družio i družim trenutno. Takve kao ti nisam sreo i upoznao.
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#14 Re: Ženskaroši

Post by no_sikiriki »

Nierika wrote: 03/07/2022 21:38
no_sikiriki wrote: 03/07/2022 21:24

To je razlika između muških i ženskih - ti muškarci flertuju i flertuju, pa ako se "upeca" i za seks, dobro je. Dok ta vrsta žene samo flertuje sa svakim, radi neke validacije i zadovoljenja ega; to je za nju "igra", da vidi koliko ih može zainteresovati, ali rijetko kad nastavlja dalje do seksa. Bar ne ove koje ja poznajem. :mrgreen:
Flert bez obaveza. :D Ja sam kao mlađa znala pizditi oko flerta, nije mi jasno bilo otkud potreba za flertom s drugim ljudima (a u vezi). Ali valjda različite vrste ličnosti a i moguće da svi do neke mjere flertuju.
Ma, svi imaju svoju definiciju flerta uopće, nekima je i najmanja interakcija između dvoje ljudi flert, nekome samo kad se otvoreno nabacuju nekome. Može se doktorat napisati na tu temu. :mrgreen:
A u većini slučajeva mislim da je do ličnosti, imaš ljude kojima je to način života, pa flertuju sa svime što hoda (konobar, radnik u nekoj radnji, kolega), dok neki flertuju samo kad su stvarno zainteresovani za nekoga.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#15 Re: Ženskaroši

Post by Entropio »

irac300 wrote: 03/07/2022 21:01 Da se ne lažemo, svi su muškarci ženskaroši. :mrgreen: Razlika je jedino što većina mašta o tome jer nemaju kvalitete da obrlate veliki broj žena, dok manji dio to odrađuje.
I sve vi koje mislite "ne, moj muškarac/dečko/muž nije takav" nemate pojma o muškarcima. :mrgreen:
Znaci Hana Hadziavdagic je bila u pravu kad je rekla: "Lako je biti vjeran kad si ruzan."
Nierika
Posts: 4118
Joined: 17/03/2020 00:41

#16 Re: Ženskaroši

Post by Nierika »

no_sikiriki wrote: 03/07/2022 21:52 A u većini slučajeva mislim da je do ličnosti, imaš ljude kojima je to način života, pa flertuju sa svime što hoda (konobar, radnik u nekoj radnji, kolega), dok neki flertuju samo kad su stvarno zainteresovani za nekoga.
Za ove što flertuju sa svima mislim da je znakovito kad ne flertuju u interakciji s osobom onda. Ove koji rijetko flertuju je lakše skontati da su romantično zainteresovani. Ma nema pravila. :D
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#17 Re: Ženskaroši

Post by irac300 »

Entropio wrote: 03/07/2022 21:59
irac300 wrote: 03/07/2022 21:01 Da se ne lažemo, svi su muškarci ženskaroši. :mrgreen: Razlika je jedino što većina mašta o tome jer nemaju kvalitete da obrlate veliki broj žena, dok manji dio to odrađuje.
I sve vi koje mislite "ne, moj muškarac/dečko/muž nije takav" nemate pojma o muškarcima. :mrgreen:
Znaci Hana Hadziavdagic je bila u pravu kad je rekla: "Lako je biti vjeran kad si ruzan."
Jbg, zar nije tako? Pogledaj glumce i glumice. Kamaru brakova i veza iza sebe. Zasto? Zato sto mogu.
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#18 Re: Ženskaroši

Post by no_sikiriki »

Nierika wrote: 03/07/2022 22:01
no_sikiriki wrote: 03/07/2022 21:52 A u većini slučajeva mislim da je do ličnosti, imaš ljude kojima je to način života, pa flertuju sa svime što hoda (konobar, radnik u nekoj radnji, kolega), dok neki flertuju samo kad su stvarno zainteresovani za nekoga.
Za ove što flertuju sa svima mislim da je znakovito kad ne flertuju u interakciji s osobom onda. Ove koji rijetko flertuju je lakše skontati da su romantično zainteresovani. Ma nema pravila. :D
Ma ne mora značiti, mislim da flertuju i s onima s kojim na kraju završe u vezi/braku, samo s njima flertuju drugačije/"ozbiljnije". :mrgreen: Ovo je recimo lični primjer, imam prijateljicu koja je prije udaje flertovala sa svakom muškom osobom na koju bi nabasala, to sam mislila kad sam rekla - s konobarom, radnikom u radnji, kolegom. Ali to je sve bio onaj "neozbiljni flert", koji nije vodio ničemu, iako su s druge strane znali to "ozbiljnije" shvatiti, pa bi se onda ona povlačila. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: Ženskaroši

Post by Truba »

Entropio wrote: 03/07/2022 21:59
irac300 wrote: 03/07/2022 21:01 Da se ne lažemo, svi su muškarci ženskaroši. :mrgreen: Razlika je jedino što većina mašta o tome jer nemaju kvalitete da obrlate veliki broj žena, dok manji dio to odrađuje.
I sve vi koje mislite "ne, moj muškarac/dečko/muž nije takav" nemate pojma o muškarcima. :mrgreen:
Znaci Hana Hadziavdagic je bila u pravu kad je rekla: "Lako je biti vjeran kad si ruzan."
To je rekla natasa bekvalac
Nierika
Posts: 4118
Joined: 17/03/2020 00:41

#20 Re: Ženskaroši

Post by Nierika »

no_sikiriki wrote: 03/07/2022 22:12 Ma ne mora značiti, mislim da flertuju i s onima s kojim na kraju završe u vezi/braku, samo s njima flertuju drugačije/"ozbiljnije". :mrgreen: Ovo je recimo lični primjer, imam prijateljicu koja je prije udaje flertovala sa svakom muškom osobom na koju bi nabasala, to sam mislila kad sam rekla - s konobarom, radnikom u radnji, kolegom. Ali to je sve bio onaj "neozbiljni flert", koji nije vodio ničemu, iako su s druge strane znali to "ozbiljnije" shvatiti, pa bi se onda ona povlačila. :mrgreen:
Dobro, razumijem potrebu, kao da joj popravi dan al' ne nužno i da ga oženi. :D Al' mislim da je veći ego-boost kad je kompliment/flert od osobe koja nas dobro poznaje.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#21 Re: Ženskaroši

Post by Sydnor »

irac300 wrote: 03/07/2022 21:38
Sydnor wrote: 03/07/2022 21:09

Ovo je jedno grozno generaliziranje muškog roda. Nikad me nije zanimalo da budem taj tip, želim samo jednu i da imam porodicu sa njom i da zajedno koračamo kroz život.

I ima masa ovakvih muškaraca kojih nije stid priznat to i pričat o svojim osjećanjima i željama.
Stari, ja sam ti već jednom napisao da si ti hodajuća depresija. Ako će ti šta biti lakše, eto ti nisi takav i poštujem.
Moj komentar se odnosi na mene lično i muško društvo s kojim sam se družio i družim trenutno. Takve kao ti nisam sreo i upoznao.
Kakve veze to što sam hodajuća depresija (a nisam) ima veze sa bilo čim? Nemaš šta odgovorit pa vrijeđaš ličnost nekog čovjeka.

Trebao si tako i napisati: moje društvo. Vi niste reprezent jednog čitavog roda na ovoj planeti. Znam i takve koji bi mrtvu kokoš obrnuli, a znam i masu ljudi koji nikad ne bi otišli svojoj partnerici iza leđa, a imaju priliku.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#22 Re: Ženskaroši

Post by suspect_zero »

Ne trpajte u isti koš muškarčine, onako srčane frajere, koji imaju karizmu, šarm, muškost, visinu, stas, osmijeh, stav, ljepotu...takvi i ako okrenu više žena nego što je zrna u kili riže, nije im zamjeriti....al brate ovi što im samo oči cakle u blizini ženska :oops: i po čitav dan melju o vagini "oc'm kako bi se ja izver'o na nju, tri dana ne'b silazio"...daj ba, frajeri bez pokrića, obično i jako priglupi, poslovi im neki fizikanerski....al majku mu vazda nađu neke šeme.

Moguće da ova osrednja raja najteže prođe kod žena, ono mirni, povučeni, solidni poslići, nenapadni....žene tu možda griješe, mrsko im se peglati, dosadni im :oops: a oni su ustvari odlični za oblikovati po svojoj volji :D vispreno i vatreno žensko svašta može.
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#23 Re: Ženskaroši

Post by irac300 »

Sydnor wrote: 03/07/2022 22:34
irac300 wrote: 03/07/2022 21:38

Stari, ja sam ti već jednom napisao da si ti hodajuća depresija. Ako će ti šta biti lakše, eto ti nisi takav i poštujem.
Moj komentar se odnosi na mene lično i muško društvo s kojim sam se družio i družim trenutno. Takve kao ti nisam sreo i upoznao.
Kakve veze to što sam hodajuća depresija (a nisam) ima veze sa bilo čim? Nemaš šta odgovorit pa vrijeđaš ličnost nekog čovjeka.

Trebao si tako i napisati: moje društvo. Vi niste reprezent jednog čitavog roda na ovoj planeti. Znam i takve koji bi mrtvu kokoš obrnuli, a znam i masu ljudi koji nikad ne bi otišli svojoj partnerici iza leđa, a imaju priliku.
Ko te vrijeđa? Iz tvojih upisa ja sam stekao dojam da si takav. Ako nisi sorry.
Pa jbg, kada se sada osvrnem od srednje škole, fakulteta, vojske, radnih kolega...nisam jos sreo muskarca koji ne bi opalio zensko sa strane. Priznajem, takve kao ti nisam upoznao, a nadam se i da necu.
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#24 Re: Ženskaroši

Post by irac300 »

suspect_zero wrote: 03/07/2022 22:37 Ne trpajte u isti koš muškarčine, onako srčane frajere, koji imaju karizmu, šarm, muškost, visinu, stas, osmijeh, stav, ljepotu...takvi i ako okrenu više žena nego što je zrna u kili riže, nije im zamjeriti....al brate ovi što im samo oči cakle u blizini ženska :oops: i po čitav dan melju o vagini "oc'm kako bi se ja izver'o na nju, tri dana ne'b silazio"...daj ba, frajeri bez pokrića, obično i jako priglupi, poslovi im neki fizikanerski....al majku mu vazda nađu neke šeme.

Moguće da ova osrednja raja najteže prođe kod žena, ono mirni, povučeni, solidni poslići, nenapadni....žene tu možda griješe, mrsko im se peglati, dosadni im :oops: a oni su ustvari odlični za oblikovati po svojoj volji :D vispreno i vatreno žensko svašta može.
Evo da te demantujem. :mrgreen: Neki dan sjedim sa širim društvom, sve direktori, profesori, prosvjeta, jedan je cak i u kantonalnom ministarstvu...znači kada se ispucaju teme o poslu, sportu...ide prica o p****. :mrgreen: Ko je gdje kakvu opalio, ili zeli opalit, koji su moteli dobri za diskreciju...itd,itd. I jos mnogo eksplicitnijeg sadrzaja. :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#25 Re: Ženskaroši

Post by vjeshalica »

Nierika wrote: 03/07/2022 19:13 Jesu li ženskaroši muškarci koji vole ili ne vole žene? Kako ih prepoznati i jeste li ikad naišli na jednog? Može li veza sa takvom osobom opstati i ima li riječ "ženskaroš" isključivo negativno značenje? Isto pitanje i za ženske verzije ženskaroša. :D
Zenskarosi su muskarci koji vole zene u smislu zadovoljavanja seksualnih potreba, vole u smislu avantura neobaveznih i tjelesnih uzitaka sa zenama

Nisam licno, ali ima par kurvara u okolini koje znam,dakle to je samo kurvanje i odjebavanje i sumnjam da neka ozbiljnija veza moze opstati,msm opstaju ti neki brakovi kod tih kurvara nesto nazor iz drugih motiva iako su zene upoznate sa tim izletima sa strane.
Zene muškaroše ne znam bas 100% za nekoga da je u tom statusu pa ne mogu komentarisati vidjenje tih osoba oko tih odnosa
Post Reply