Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
prasoje
Posts: 783
Joined: 04/02/2020 11:10

#551 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by prasoje »

Mustang1 wrote: 23/06/2021 19:38 Izborit ce se svjetsko prvenstvo. Moje licno misljenje je da ako se ne izbori svjetsko da ce biti tesko da opet Jones nastupa za nas. (mozda i grijesim)
Uopšte ići na svetsko prvenstvo je uspeh sam po sebi. I ima BiH reprezentacija šansu za to.

Za one koji misle da je vaše suđenje bilo loše nek pogleda poslednjih 10 sekundi utakmice Srbija - Španija. :D Jedva ih je Srbija dobila, borba do kraja.
Piaty
Posts: 5686
Joined: 01/12/2020 00:58

#552 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Piaty »

prasoje wrote: 23/06/2021 23:16
Mustang1 wrote: 23/06/2021 19:38 Izborit ce se svjetsko prvenstvo. Moje licno misljenje je da ako se ne izbori svjetsko da ce biti tesko da opet Jones nastupa za nas. (mozda i grijesim)
Uopšte ići na svetsko prvenstvo je uspeh sam po sebi. I ima BiH reprezentacija šansu za to.

Za one koji misle da je vaše suđenje bilo loše nek pogleda poslednjih 10 sekundi utakmice Srbija - Španija. :D Jedva ih je Srbija dobila, borba do kraja.
Ne. Radije cemo ipak reci da je sudjenje ok, nego da jos gledamo sudjenje sa te utakmice.
Piaty
Posts: 5686
Joined: 01/12/2020 00:58

#553 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Piaty »

denimb wrote: 23/06/2021 21:09
Dead Man Walking wrote: 23/06/2021 20:11 Formalnost ako dodje JJ, a ako ne dodje…
Pa pazi JJ kaze da joj je zelja da sa BiH igra na olimpijskim igrama, tako da vjerujem da ce nastaviti da dolazi na okupljanja reprezentacije.
Onda ovo mozemo stalno ocekivati.

Jones znaci dolazi, za razliku od Nurkica ili Jokica u Srbiji.
User avatar
prasoje
Posts: 783
Joined: 04/02/2020 11:10

#554 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by prasoje »

Piaty wrote: 23/06/2021 23:19
prasoje wrote: 23/06/2021 23:16
Mustang1 wrote: 23/06/2021 19:38 Izborit ce se svjetsko prvenstvo. Moje licno misljenje je da ako se ne izbori svjetsko da ce biti tesko da opet Jones nastupa za nas. (mozda i grijesim)
Uopšte ići na svetsko prvenstvo je uspeh sam po sebi. I ima BiH reprezentacija šansu za to.

Za one koji misle da je vaše suđenje bilo loše nek pogleda poslednjih 10 sekundi utakmice Srbija - Španija. :D Jedva ih je Srbija dobila, borba do kraja.
Ne. Radije cemo ipak reci da je sudjenje ok, nego da jos gledamo sudjenje sa te utakmice.
Razumem. :)

Ispravka: mislio sam na poslednjih 10 sekundi pre produžetka.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#555 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Velika utakmica svih nasih igracica a posebno JJ! Ovo je bez Marice bila misija nemoguce ali sa njom sam siguran da bi bilo kao u utakmici Srbija:Spanija bare bare do kraja. Lojo je malo kosristio Dzombetu samo 15 minuta mada nam je ona ubjedljivo najbolji bek i organizator igre. Ovo sto su nase pruzile veceras moglo bi se reci da je maksimum. Nadam se da ce marica biti OK do subote mada nisu bas prognoze sjajne. Svedska nije za podcjeniti, naprotiv moze zadaati puno glavobolje. Medjutim ako budemo kompletni i igrali kao u dosadasnjim utakmicama 10-15 razlike je realno. JJ ce biti posebno nadrilana za tu utakmicu jer njen cilj je to svjetsko prvenstvo avelike su sanse za proci jer tro id cetiri reprezentacije iz grupa idu u Australiju. Za nas plasman na razigravanje na SP je stepenica vise i kontinuitet velikih takmicenja za ovu generaciju. medjutim pod najhitnije moramo pronaci dobrog domaceg beka mada ne znam da li za SP vaze ista pravila kao za Evropsko da moze igrati samo jedna strana igracica.
U svakom slucaju ne biti ponosan na ove djevojke bi bilo krajnje nepristojno i degutantno jer ja se ne sjecam ovakvog izgaranja na utakmicama reprezentacije ikada! :bih: :bih: :bih: :bih:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#556 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by 90minut »

hrasno38 wrote: 24/06/2021 00:05 Velika utakmica svih nasih igracica a posebno JJ! Ovo je bez Marice bila misija nemoguce ali sa njom sam siguran da bi bilo kao u utakmici Srbija:Spanija bare bare do kraja. Lojo je malo kosristio Dzombetu samo 15 minuta mada nam je ona ubjedljivo najbolji bek i organizator igre. Ovo sto su nase pruzile veceras moglo bi se reci da je maksimum. Nadam se da ce marica biti OK do subote mada nisu bas prognoze sjajne. Svedska nije za podcjeniti, naprotiv moze zadaati puno glavobolje. Medjutim ako budemo kompletni i igrali kao u dosadasnjim utakmicama 10-15 razlike je realno. JJ ce biti posebno nadrilana za tu utakmicu jer njen cilj je to svjetsko prvenstvo avelike su sanse za proci jer tro id cetiri reprezentacije iz grupa idu u Australiju. Za nas plasman na razigravanje na SP je stepenica vise i kontinuitet velikih takmicenja za ovu generaciju. medjutim pod najhitnije moramo pronaci dobrog domaceg beka mada ne znam da li za SP vaze ista pravila kao za Evropsko da moze igrati samo jedna strana igracica.
U svakom slucaju ne biti ponosan na ove djevojke bi bilo krajnje nepristojno i degutantno jer ja se ne sjecam ovakvog izgaranja na utakmicama reprezentacije ikada! :bih: :bih: :bih: :bih:
Ma jebo izgaranje bitan je kvalitet koji imamo još kad bi se fokusirali i na igru ispod koša gdje bi im kraj bio.

Imam osjecaj da gubimo od Švedske.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#557 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

90minut wrote: 24/06/2021 00:14
hrasno38 wrote: 24/06/2021 00:05 Velika utakmica svih nasih igracica a posebno JJ! Ovo je bez Marice bila misija nemoguce ali sa njom sam siguran da bi bilo kao u utakmici Srbija:Spanija bare bare do kraja. Lojo je malo kosristio Dzombetu samo 15 minuta mada nam je ona ubjedljivo najbolji bek i organizator igre. Ovo sto su nase pruzile veceras moglo bi se reci da je maksimum. Nadam se da ce marica biti OK do subote mada nisu bas prognoze sjajne. Svedska nije za podcjeniti, naprotiv moze zadaati puno glavobolje. Medjutim ako budemo kompletni i igrali kao u dosadasnjim utakmicama 10-15 razlike je realno. JJ ce biti posebno nadrilana za tu utakmicu jer njen cilj je to svjetsko prvenstvo avelike su sanse za proci jer tro id cetiri reprezentacije iz grupa idu u Australiju. Za nas plasman na razigravanje na SP je stepenica vise i kontinuitet velikih takmicenja za ovu generaciju. medjutim pod najhitnije moramo pronaci dobrog domaceg beka mada ne znam da li za SP vaze ista pravila kao za Evropsko da moze igrati samo jedna strana igracica.
U svakom slucaju ne biti ponosan na ove djevojke bi bilo krajnje nepristojno i degutantno jer ja se ne sjecam ovakvog izgaranja na utakmicama reprezentacije ikada! :bih: :bih: :bih: :bih:
Ma jebo izgaranje bitan je kvalitet koji imamo još kad bi se fokusirali i na igru ispod koša gdje bi im kraj bio.

Imam osjecaj da gubimo od Švedske.
Da bi se igralo vise ispod kosa moras imati dobrog beka za pick and roll a mi to nemam i to je ono na cemu ce se morati poraditi do kvalifikacija za SP ako se plasiramo. Vrlo tanak nam je izbor domacih igracica i sto je najgore omladinske lige vise ne postoje nego sto postoje i u zenskoj i u muskoj konkurenciji i na tome se mora pod hitno poraditi.Ja volim reci potrebna nam je jedan Vesna Bajkusa ili Silvana Mirvic koje su basket potpuno ravnopravno igrale sa igracima sarajevskih klubova.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#558 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by 90minut »

hrasno38 wrote: 24/06/2021 00:34
90minut wrote: 24/06/2021 00:14
hrasno38 wrote: 24/06/2021 00:05 Velika utakmica svih nasih igracica a posebno JJ! Ovo je bez Marice bila misija nemoguce ali sa njom sam siguran da bi bilo kao u utakmici Srbija:Spanija bare bare do kraja. Lojo je malo kosristio Dzombetu samo 15 minuta mada nam je ona ubjedljivo najbolji bek i organizator igre. Ovo sto su nase pruzile veceras moglo bi se reci da je maksimum. Nadam se da ce marica biti OK do subote mada nisu bas prognoze sjajne. Svedska nije za podcjeniti, naprotiv moze zadaati puno glavobolje. Medjutim ako budemo kompletni i igrali kao u dosadasnjim utakmicama 10-15 razlike je realno. JJ ce biti posebno nadrilana za tu utakmicu jer njen cilj je to svjetsko prvenstvo avelike su sanse za proci jer tro id cetiri reprezentacije iz grupa idu u Australiju. Za nas plasman na razigravanje na SP je stepenica vise i kontinuitet velikih takmicenja za ovu generaciju. medjutim pod najhitnije moramo pronaci dobrog domaceg beka mada ne znam da li za SP vaze ista pravila kao za Evropsko da moze igrati samo jedna strana igracica.
U svakom slucaju ne biti ponosan na ove djevojke bi bilo krajnje nepristojno i degutantno jer ja se ne sjecam ovakvog izgaranja na utakmicama reprezentacije ikada! :bih: :bih: :bih: :bih:
Ma jebo izgaranje bitan je kvalitet koji imamo još kad bi se fokusirali i na igru ispod koša gdje bi im kraj bio.

Imam osjecaj da gubimo od Švedske.
Da bi se igralo vise ispod kosa moras imati dobrog beka za pick and roll a mi to nemam i to je ono na cemu ce se morati poraditi do kvalifikacija za SP ako se plasiramo. Vrlo tanak nam je izbor domacih igracica i sto je najgore omladinske lige vise ne postoje nego sto postoje i u zenskoj i u muskoj konkurenciji i na tome se mora pod hitno poraditi.Ja volim reci potrebna nam je jedan Vesna Bajkusa ili Silvana Mirvic koje su basket potpuno ravnopravno igrale sa igracima sarajevskih klubova.
Problem je što mi nemamo ni nešto što lici na igru, al' dobro ipak je ovo ženska košarka.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#559 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Billy The Pljuc »

Da se ne vraćam na utakmicu više, samo ću se osvrnuti na jedan detalj koji mene iskreno raduje, osmijeh na licima djevojaka tokom zadnje četvrtine i na kraju utakmice. Nepatvoren, iskren, zbog dobrog poteza, postignutog koša, svjesne trenutka u kojem se nalaze i sretne, za mene je to dovoljna nagrada kao navijaču.

26.06.2021., subota, juniorski termin u 12:00, SK, Švedska vs. Bosna i Hercegovina, mislim da će biti dovoljno snage, volje i želje da se ova utakmica dobije i da će se na kraju i dobiti.

Hvala djevojke još jednom i sretno na narednom koraku.
User avatar
Arminovski
Posts: 1234
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#560 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Arminovski »

90minut wrote: 24/06/2021 00:36Problem je što mi nemamo ni nešto što lici na igru, al' dobro ipak je ovo ženska košarka.
Šta misliš sa podebljanim? Žene često igraju košarku bolje, pravilnije i više timski nego muškarci.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#561 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

90minut wrote: 24/06/2021 00:36
hrasno38 wrote: 24/06/2021 00:34
90minut wrote: 24/06/2021 00:14

Ma jebo izgaranje bitan je kvalitet koji imamo još kad bi se fokusirali i na igru ispod koša gdje bi im kraj bio.

Imam osjecaj da gubimo od Švedske.
Da bi se igralo vise ispod kosa moras imati dobrog beka za pick and roll a mi to nemam i to je ono na cemu ce se morati poraditi do kvalifikacija za SP ako se plasiramo. Vrlo tanak nam je izbor domacih igracica i sto je najgore omladinske lige vise ne postoje nego sto postoje i u zenskoj i u muskoj konkurenciji i na tome se mora pod hitno poraditi.Ja volim reci potrebna nam je jedan Vesna Bajkusa ili Silvana Mirvic koje su basket potpuno ravnopravno igrale sa igracima sarajevskih klubova.
Problem je što mi nemamo ni nešto što lici na igru, al' dobro ipak je ovo ženska košarka.
Zenska kosarka i te kako moze biti tecna i atraktivna ali kazem ti za to su prije svega potrebni kvalitetni bekovi koji znaju probijati reket, davati upotrebljive pasove u kontrama, praviti viskove igraca i naravno kvalitetno pogoditi da li sa trice da li sa distance. To recimo ima Francuska i samo zato su nas i dobile....pod kosem mi smo prva reprezentacija koja ih je nadskakala i to pored Jones koja je ima 24 skoka i ostale nase igracice su skupile 23.
User avatar
jazzer
Posts: 7201
Joined: 20/12/2004 14:44

#562 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by jazzer »

Odlicna utkamica bila SRB - SPA. Na 1,2 sek do kraja Spanjolke gube pola kosa i imaju 2 slobodna za pobjedu.

Cura pogodi prvo, drugo promasi i izgube u produzetku. Srbija odlicna, imaju i glavu i rep, sve poslozeno kako treba.
User avatar
pepeljara
Posts: 6560
Joined: 22/08/2003 00:00

#563 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by pepeljara »

Arminovski wrote: 24/06/2021 09:03
90minut wrote: 24/06/2021 00:36Problem je što mi nemamo ni nešto što lici na igru, al' dobro ipak je ovo ženska košarka.
Šta misliš sa podebljanim? Žene često igraju košarku bolje, pravilnije i više timski nego muškarci.
Ne sjecam se kad je zadnji put repka(ne bitno koji sport) navukla osmijeh na moje lice kao sto su to ove cure uradile :bih:
Borbenost i timski duh nije vidjen na terenima dugo dugo.....

Svaka cast curama na historijskom uspjehu. Ipak to savjetuje najbolji/a sportista/sportiskinja svih vremena sto su hodali ovom zemljom Razija Mujanovic :)

:bih: :bih: :bih:
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#564 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by emirolini »

Raza koja je uvijek tu, njena podrska zenskoj kosarci u Tuzli je nevjerovatna, a Raza je skromna, nikada nije ni dobila ali ni trazila nista od drzave.

Ovo je i vjetar u ledja zenskoj kosarci u BH, da se ulaze, da se bore.
User avatar
jazzer
Posts: 7201
Joined: 20/12/2004 14:44

#565 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by jazzer »

U dvorani u kojo je igrala BiH ima neka prostorija i u njoj slike kosarkaskih velikana, izmedju ostali i slika Razije Mujanovic iz kosarkaskih dana.

Legenda.
User avatar
Svakodobro!
Posts: 572
Joined: 28/08/2010 01:28
Location: Sjeverno od Sjevernjače!

#566 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Svakodobro! »

Jel igramo jos 2 ili samo 1 utakmicu za taj plasman 5-6 mjesto?
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#567 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by emirolini »

Svakodobro! wrote: 24/06/2021 18:11 Jel igramo jos 2 ili samo 1 utakmicu za taj plasman 5-6 mjesto?
Samo jos utakmica sa Svedskom u kojoj smo mi blagi favoriti. (po kladionicama)
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#568 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Svakodobro! wrote: 24/06/2021 18:11 Jel igramo jos 2 ili samo 1 utakmicu za taj plasman 5-6 mjesto?
Ja mislim dvije s tim sto nam pobjeda donosi siguran plaasman u razigravanje za SP u februaru 2022 tj 5-6 mjesto s tim sto bi zadnji dan vjerovatno igrali za to ko ce biti peti a ko sesti
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#570 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Ma nema potrebe ne moze ih vise niko stici hahahahahah
User avatar
Logovan
Posts: 94338
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#571 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Logovan »

Ko nije glasao neka glasa, što je sigurno sigurno je. :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#572 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Logovan wrote: 25/06/2021 11:21 Ko nije glasao neka glasa, što je sigurno sigurno je. :D
Ma salim se naravno :bih:
User avatar
jazzer
Posts: 7201
Joined: 20/12/2004 14:44

#573 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by jazzer »

Svakodobro! wrote: 24/06/2021 18:11 Jel igramo jos 2 ili samo 1 utakmicu za taj plasman 5-6 mjesto?
Jos jedna utakmica, protiv Svedske. Ako pobjedimo igramo kvalifikacijski turnir za SP nekada na zimu.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#574 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Sara03 »

jazzer wrote: 24/06/2021 10:54 Odlicna utkamica bila SRB - SPA. Na 1,2 sek do kraja Spanjolke gube pola kosa i imaju 2 slobodna za pobjedu.

Cura pogodi prvo, drugo promasi i izgube u produzetku. Srbija odlicna, imaju i glavu i rep, sve poslozeno kako treba.
Po svemu sudeći finale FRA - SRB, Francuskinjama dajem blagu prednost. Neizvjesna je bila i utakmica između Belgije i Rusije, Ruskinje su se vraćale nekoliko puta, u posljednjoj sekundi imale šut za dva poena i produžetak, ali nije ušlo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#575 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Sara03 wrote: 25/06/2021 14:14
jazzer wrote: 24/06/2021 10:54 Odlicna utkamica bila SRB - SPA. Na 1,2 sek do kraja Spanjolke gube pola kosa i imaju 2 slobodna za pobjedu.

Cura pogodi prvo, drugo promasi i izgube u produzetku. Srbija odlicna, imaju i glavu i rep, sve poslozeno kako treba.
Po svemu sudeći finale FRA - SRB, Francuskinjama dajem blagu prednost. Neizvjesna je bila i utakmica između Belgije i Rusije, Ruskinje su se vraćale nekoliko puta, u posljednjoj sekundi imale šut za dva poena i produžetak, ali nije ušlo.
Cisto sumnjam da Srbija moze dobiti trenutnu Belgiju! Srbija uopste nije nesto posebno jaka ekipa niti sad igraju nesto aman zaman. Belgija je kroz prvenstvo podizala formu a Francuska je previse jaka i komapktna ekipa da bi joj Srbija mogla konkursisati. Mislimda ce finale biti Belgija Francuska.....naravno iznenadjenja su uvijek moguca
Post Reply