Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#401 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Zoya »

Mustang1 wrote: 21/06/2021 22:51
Zoya wrote: 21/06/2021 22:45
zrakomlat wrote: 21/06/2021 21:12 Naleti Tomo na volej samo tako :lol:

Image
Kakav suk :lol:

Nego, otkud ova afro amerikanka u BiH timu?
Preporucena nama mi prihvatili ona prihvatila i hvala joj na tome :D Ja licno mislim da joj je cilj nastup na olimpijadi jer je to prestiz za svakog sportistu. I svjetsko prvenstvo je ali olimpijada je olimpijada.
Cool 👌
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2827
Joined: 14/01/2019 04:56

#402 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Porodice Foht »

:thumbup: hvala
User avatar
karanana
Posts: 47243
Joined: 26/02/2004 00:00

#403 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by karanana »

mozda sam dosadan, ali sigurno ima novih posjetilaca teme u zadnjih par dana koji nisu procitali ili odradili svoju gradjansku duznost:

svi na wnba.com i glasujte za nasu bosanku da upadne u all stare. opet kazem, mislim da je sigurica da upada i bez nasih glasova ali nek vidi da je dobila hrpu glasova iz bih. to bi i faking kix trebo stavit na naslovnu stranu sa linkom. ako mogu stavljati raznorazne novinske ankete za najboljeg igraca evrope gdje redovno pjanke i dzekson pobjedjuju onda su mogli i link za wnba all star voting stavit.
Piaty
Posts: 5723
Joined: 01/12/2020 00:58

#404 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Piaty »

karanana wrote: 21/06/2021 23:04 mozda sam dosadan, ali sigurno ima novih posjetilaca teme u zadnjih par dana koji nisu procitali ili odradili svoju gradjansku duznost:

svi na wnba.com i glasujte za nasu bosanku da upadne u all stare. opet kazem, mislim da je sigurica da upada i bez nasih glasova ali nek vidi da je dobila hrpu glasova iz bih.
Eh to. Bravo :bih:
User avatar
hrasno38
Posts: 31448
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#405 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

DA JEDNO ZA SVAGDA PONOVIMO "JONQUEL JONES" NIJE AMERIKANKA NEGO JE SA BAHAMA. :bih:
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#406 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Mustang1 »

Bahamka je :D i treba reci i da je Amerikanka bez problema bi bila u reprezentaciji.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#408 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Zoya »

karanana wrote: 21/06/2021 23:04 mozda sam dosadan, ali sigurno ima novih posjetilaca teme u zadnjih par dana koji nisu procitali ili odradili svoju gradjansku duznost:

svi na wnba.com i glasujte za nasu bosanku da upadne u all stare. opet kazem, mislim da je sigurica da upada i bez nasih glasova ali nek vidi da je dobila hrpu glasova iz bih. to bi i faking kix trebo stavit na naslovnu stranu sa linkom. ako mogu stavljati raznorazne novinske ankete za najboljeg igraca evrope gdje redovno pjanke i dzekson pobjedjuju onda su mogli i link za wnba all star voting stavit.
Za koju bosanku da glasam? Vec sam na stranici.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#409 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Zoya »

Aha, misli se na Jones :-D
User avatar
karanana
Posts: 47243
Joined: 26/02/2004 00:00

#410 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by karanana »

Zoya wrote: 21/06/2021 23:26
karanana wrote: 21/06/2021 23:04 mozda sam dosadan, ali sigurno ima novih posjetilaca teme u zadnjih par dana koji nisu procitali ili odradili svoju gradjansku duznost:

svi na wnba.com i glasujte za nasu bosanku da upadne u all stare. opet kazem, mislim da je sigurica da upada i bez nasih glasova ali nek vidi da je dobila hrpu glasova iz bih. to bi i faking kix trebo stavit na naslovnu stranu sa linkom. ako mogu stavljati raznorazne novinske ankete za najboljeg igraca evrope gdje redovno pjanke i dzekson pobjedjuju onda su mogli i link za wnba all star voting stavit.
Za koju bosanku da glasam? Vec sam na stranici.
ovu sto je iz okoline tuzle. JJ. nema drugih u wnba-u.
Adobeg
Posts: 752
Joined: 24/02/2020 18:20

#411 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Adobeg »

Bravo cure ovo je veliki uspjeh,nazalost nisam gledao a vjerovao sam da mozete,nisam upratio kada se igra sa Francuskom. :bih:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#412 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Tempo »

hrasno38 wrote: 21/06/2021 23:10 DA JEDNO ZA SVAGDA PONOVIMO "JONQUEL JONES" NIJE AMERIKANKA NEGO JE SA BAHAMA. :bih:
behamcanka iz behama
User avatar
karanana
Posts: 47243
Joined: 26/02/2004 00:00

#414 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by karanana »

Adobeg wrote: 21/06/2021 23:51 Bravo cure ovo je veliki uspjeh,nazalost nisam gledao a vjerovao sam da mozete,nisam upratio kada se igra sa Francuskom. :bih:
srijeda 18h
Piaty
Posts: 5723
Joined: 01/12/2020 00:58

#415 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Piaty »

Hvala na linku. Obavezno procitati!

Razija :!: :!: :bih:
bhnapoleon1
Posts: 6501
Joined: 11/05/2014 23:47

#416 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by bhnapoleon1 »

Logovan wrote: 21/06/2021 23:18 :bih:

Image
Kad izbacimo francuskinje put do finala otvoren, a u finalu je sve moguće :bih: :bih:

Možda francuskinje možemo pobjediti u jednoj od 20 utakmica, a možžždau srijedu bude baš ta
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#417 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by high_volume »

Zoya wrote: 21/06/2021 23:31 Aha, misli se na Jones :-D
https://www.wnba.com/players/
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#418 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by last mohicans »

Nisam imao priliku gledati, a ni pisati. Sad sve pročitah, i sega kako smo krenuli, u stilu Bahe, da bi na kraju cure ispale heroine, sto zaista i jesu. Mislio sam da ce podlijeci pod pritiskom, a one su se vinule kao feniks. Djevojke, svaka čast, imate timski duh, klapa ste i to je dobitna kombinacija. Ponosan sam na vas :thumbup: :bih:
bhnapoleon1
Posts: 6501
Joined: 11/05/2014 23:47

#419 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by bhnapoleon1 »

last mohicans wrote: 22/06/2021 01:35 Nisam imao priliku gledati, a ni pisati. Sad sve pročitah, i sega kako smo krenuli, u stilu Bahe, da bi na kraju cure ispale heroine, sto zaista i jesu. Mislio sam da ce podlijeci pod pritiskom, a one su se vinule kao feniks. Djevojke, svaka čast, imate timski duh, klapa ste i to je dobitna kombinacija. Ponosan sam na vas :thumbup: :bih:
Nisam stručnjak ali od početka utakmice pogotovo kad smo gubili činilo mi se da Hrvatice igraju na svome maksimalnom nivou i ne uspjevaju se odlijepiti dok je kkd naših se vidjelo da postoji jedan nivo više koji je samo trebalo da se otključa što se i desilo od polovine treće četvrtine.
Protiv Slovenije smo izgubili samo jer su slovenke u jednom trenutku imali šut za 3 11/18 ali da su bile još dvije minute igre pobjedili bi.

Neću biti razočaran i ako Francuskinje pobjede pa i sa velikom razlikom ali mislim da se djevojke imaju pravo nadati
User avatar
karanana
Posts: 47243
Joined: 26/02/2004 00:00

#420 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by karanana »

Ostaje zal sto nismo digli slovenke, jer imali bi dan vise odmora sa utakmicom manje i igrali bi protiv rusije koju smo vec uzimali.
Jer kad pogledam rezultate francuske, vjerovatno ce hendikep na tekmu biti 25 koseva i bit ce uspjeh izgubit sa manje od 20.
Ali imamo jos jednu tekmu i ako izgubimo jelde? Na koga bi isli u toj tekmi? Jel na gubitnika iz ovog lijevog braketa gdje smo mi? Svedska-bjelorusija? Mozemo to ako totalno ne ispusemo.
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#421 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by emirolini »

U medjusobnim susretima na Evropskom prvenstvu protiv Francuskinja imamo 1:0 i to 1997.

Nista nije nemoguce, rekose i Belgija prejaka pa ih nase ko nista razbise. Uglavnom neka igraju za zabavu i svoje zadovoljstvo, ovo do sada je odlicno, vratile su vjeru za navijanje a rezultat ako moze povjeda, za istoriju ako ne onda hvala im i do sad, za sve.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#422 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Billy The Pljuc »

Nakon kako-tako prospavane noći utisci su se malo slegli.

Definitivno žalim za propuštenom šansom da izbjegnemo francuskinje, strašne su btw, jake na svim pozicijama gdje sve igračice sa rostera daju svoj doprinos i imaju svoju minutažu. Po meni su glavne favoritkinje za uzimanje titule uz dužno poštovanje svim ostalim ekipama. U prilog istom govori podatak da nisu izgubile utakmice, što prijateljske što takmičarske, još od finala posljednjeg EP 2019-e gdje ih je pobijedila Španija. Na rosteru su im nekoliko igračica iz tog finala od kojih su najvažnije iskusne Miyem i Gruda, u međuvremenu isti je "nadograđen". Istu tu Španiju kao aktuelnog prvaka i jednog od favorita za uzimanje titule, su baš u pripremama za ovo prvenstvo dva puta pobijedile prošli mjesec, u jednoj od te dvije utakmice su ih bukvalno zgazile.

Ne vidim iskreno kako ih možemo dobiti, one i kad imaju loš dan a što još nisu pokazale ove godine kao i na ovom prvenstvu, znaju kako dobiti utakmicu.

Mi definitivno možemo biti ponosni na ostvareno do sada, kao najslabije rangirana evropska i svjetska reprezentacija na ovom EP smo ušli među osam najboljih. Golemo je to, pogotovo kad se pogleda u kakvom smo društvu i kojim sve reprezentacijama isto nije pošlo za rukom.

Možemo biti ponosni i na još jednu činjenicu, uz Nataliju Trafimovu, na klupi Bjelorusije se nalazi još jedan bosanac, trener Zlatan Prešić iz Doboja tako da smo u četvrtfinalu baš lijepo predstavljeni.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#424 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Murat Sabanovic »

Billy The Pljuc wrote: 21/06/2021 20:46

Najvjerovatnije i jeste da su nam Lojo i Raza najslabija karika ali im svejedno treba odati kakvo-takvo priznanje, ovo je i njihov uspjeh ma kako to nama možda i ne izgledalo kao takvo. Za neki daljnji rast ovih djevojaka moj utisak je da treba mnogo ozbiljnije i stručnije pristupiti repki.

Cuj Raza najslabija karika?! Pa dovoljno je samo njeno prisustvo,nista da ne radi,pad da izgledamo respektabilno. A Lojo radi onako kako zna i umije.
Dajte ljudi OHLADITE malo sa negativom,s obzirom da svi znamo kakva nam je situacija u suvezu i koliko se ulaze u sport !!!!
User avatar
hrasno38
Posts: 31448
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#425 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Billy The Pljuc wrote: 22/06/2021 07:27 Nakon kako-tako prospavane noći utisci su se malo slegli.

Definitivno žalim za propuštenom šansom da izbjegnemo francuskinje, strašne su btw, jake na svim pozicijama gdje sve igračice sa rostera daju svoj doprinos i imaju svoju minutažu. Po meni su glavne favoritkinje za uzimanje titule uz dužno poštovanje svim ostalim ekipama. U prilog istom govori podatak da nisu izgubile utakmice, što prijateljske što takmičarske, još od finala posljednjeg EP 2019-e gdje ih je pobijedila Španija. Na rosteru su im nekoliko igračica iz tog finala od kojih su najvažnije iskusne Miyem i Gruda, u međuvremenu isti je "nadograđen". Istu tu Španiju kao aktuelnog prvaka i jednog od favorita za uzimanje titule, su baš u pripremama za ovo prvenstvo dva puta pobijedile prošli mjesec, u jednoj od te dvije utakmice su ih bukvalno zgazile.

Ne vidim iskreno kako ih možemo dobiti, one i kad imaju loš dan a što još nisu pokazale ove godine kao i na ovom prvenstvu, znaju kako dobiti utakmicu.

Mi definitivno možemo biti ponosni na ostvareno do sada, kao najslabije rangirana evropska i svjetska reprezentacija na ovom EP smo ušli među osam najboljih. Golemo je to, pogotovo kad se pogleda u kakvom smo društvu i kojim sve reprezentacijama isto nije pošlo za rukom.

Možemo biti ponosni i na još jednu činjenicu, uz Nataliju Trafimovu, na klupi Bjelorusije se nalazi još jedan bosanac, trener Zlatan Prešić iz Doboja tako da smo u četvrtfinalu baš lijepo predstavljeni.
znas kako kazu "lopta je okrugla"!!! Francuska jeste No1 ovoga prvenstva ali nisu se cuda desavala jednom.....i nasi kadeti su usli kao poprilicni autsajderi pa uzeli mjeru tada favorizvanoj Frnacuskoj. Ono sta sam siguran da pod kosem sa njima mozemo igrati ali uvijek nam ostaje taj problem dobrog beka a cega Francuska ima u izobilju tj organizatora igre ali i pouzdanog sutera. Samo cetvrtfinale je CUDO pa jebaji ga zasto bi sebi kvario cejf i govorio da ce Francuska pobjediti :bih: Ma jok ima da ih Jones i Marica razvale i idemo u polufinale i dektno na SP :bih: :bih:
Post Reply