Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1576 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Priglavke wrote: 28/11/2022 14:13 @Altsa
Neznalica. I nek lupam.Hajd dobro neka ti bude.Tvoj problem i tebi slicnih( a ima ih na ovom podforumu puno)je sto niste u stanju malo dublje pogledati i vidjeti gdje su pravi problemi. To ja nazivam slijepo i plitko.Rezultati sa Petrovicem, Ivanovicem su kratkorocni. A znas zasto?! Zato sto problemi opet nisu u kvalitetu selktora, vec su tehnicke,finansijske,politicke,moralne prirode.Ljudi koji su duzni obezbjediti da drzavne, selekcije,a i kosarka mladjih kategorija na nivou entiteta i kantona bude takmicarski uspjesna i pruze im se uslovi za razvoj,ne rade svoj posao.Oni ih cak sputavaju i koce.
Mi smo i ovo EP odigrali dobro,ali sve je to dugorocno gledano jalavo.
Napravi sistem formiranja kosarkasa,sudije,trenera i za 10-15 godina ces imati rezultate sa tendecijom na gore,sto znaci dugorocno. Ovako pljuj ili hvali selektora,a nista se ne mijenja.
Da savez je veliki problem definitivno ali i raza pola govori istinu a pola laze. Ali ajde da ja tebe pitam je li nasim kosarkasicama bilo sve obezbjedjeno za SP i sada za ova dva nastupa a prije toga za pripreme za SP??? Jeste!!! Sada je prije ove zadnje dvije utakmice 18.11 licno raza poptisala revers za podizanje kompletne opreme a odakle znam nije bitno. Dakle dobili su apsolutno sve a napravili su NISTA dapace u osam utakmica su se nevjerovatno izblamirali i izgubili ih sa prosjecnom kos razlikom kao sto kaze @canvra888 blizu -40 sto je rezultat koji bi se ocekivao da je nastupila juniorska a ne senirosa reprezentacija. I seniorska muska reprezentacija je imala problema pa ipak dobi Madjarsku.
Najveci problem reprezentacije je Goran Lojo i to ce ti reci aposlutno svako ko ima pojma sa kosarkom a o njegovim pomocnicima je suvisno trositi rijeci i pisati. Dosli su na prevaru na klupu i kao sto mozes vidjeti nikome od njih nakon ovakvih blamaza ne pada na pamet da podnesu ostavku sto vise nego dovoljno govori o njima a ocito je i da ih Raza podrzava mad mi nije jasno zasto.
Priglavke
Posts: 470
Joined: 02/03/2013 13:13

#1577 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

@Hrasno
Ma slazem se ja s tobom u masi stvari. Loja je trebala hierarhija uhvatiti za uho i izbaciti kad vec nakon Australije nije sam podnio ostavku.Svima je jasno da je zenska reprezentacija kakva-takva finansijska sredstva imala za takmicenje u Australiji i da je za rezultat najveci krivac selektor. Takodjer nije tesko primjetiti da njegov kvalitet rada i kosarkaskog znanja nije za pohvale,vec za kritike.Unatoc svemu, Loja ne smatram glavnim krivcem,vec perifernim problemom. Za mene je veca bruka i sramota Colanovo prošenje novca od dijaspore nego porazi od famoznih -40 poena. Meni nije jasno zasto Raza nije koju rijec i o selektoru napisala,vec se je samo na Colanu zaustavila...

Imam utisak da se ovdje, na forumu,a i sire, gleda sta na tarbi pise i na osnovu napisanog dovode zaključci,umjesto da se zapitamo ko i zasto je to napisao.

Pitanje za tebe...
Zasto su danas selekcije Francuske,Turske,Njemacke jedne od uspjesnijih europskih selecija? Zato sto doveli kvalitetnog selektora i onda im se sve samo poslozilo ili su rezultat ostvarili planskim i sistematskim radom?
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1578 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Priglavke wrote: 30/11/2022 16:45 @Hrasno
Ma slazem se ja s tobom u masi stvari. Loja je trebala hierarhija uhvatiti za uho i izbaciti kad vec nakon Australije nije sam podnio ostavku.Svima je jasno da je zenska reprezentacija kakva-takva finansijska sredstva imala za takmicenje u Australiji i da je za rezultat najveci krivac selektor. Takodjer nije tesko primjetiti da njegov kvalitet rada i kosarkaskog znanja nije za pohvale,vec za kritike.Unatoc svemu, Loja ne smatram glavnim krivcem,vec perifernim problemom. Za mene je veca bruka i sramota Colanovo prošenje novca od dijaspore nego porazi od famoznih -40 poena. Meni nije jasno zasto Raza nije koju rijec i o selektoru napisala,vec se je samo na Colanu zaustavila...

Imam utisak da se ovdje, na forumu,a i sire, gleda sta na tarbi pise i na osnovu napisanog dovode zaključci,umjesto da se zapitamo ko i zasto je to napisao.

Pitanje za tebe...
Zasto su danas selekcije Francuske,Turske,Njemacke jedne od uspjesnijih europskih selecija? Zato sto doveli kvalitetnog selektora i onda im se sve samo poslozilo ili su rezultat ostvarili planskim i sistematskim radom?
Pa o cemu ja pricam citavo vrijeme nego o tome da Loju treba poslati u penziju a dovesti pravog trenera ali iz zenske kosarke?
Priglavke
Posts: 470
Joined: 02/03/2013 13:13

#1579 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

Da ali vaznije od bilo kakvog selektora je sistem kojeg mi nemamo. Nijemci, Francuzi,Turci to imaju i zbog sistema su tu gdje jesu,ne zbog kvalitetnog selektora. Mi nemamo ni jedno, a ni drugo.Selektor dodje i ode,dok sistem ostaje i evoluira kroz vrijeme...To je ono sto ja citavo vrijeme pokusavam da objasnim, a vi .... Lojo,pa Lojo....
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1580 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Priglavke wrote: 30/11/2022 20:40 Da ali vaznije od bilo kakvog selektora je sistem kojeg mi nemamo. Nijemci, Francuzi,Turci to imaju i zbog sistema su tu gdje jesu,ne zbog kvalitetnog selektora. Mi nemamo ni jedno, a ni drugo.Selektor dodje i ode,dok sistem ostaje i evoluira kroz vrijeme...To je ono sto ja citavo vrijeme pokusavam da objasnim, a vi .... Lojo,pa Lojo....
Da Lojo s obzirom da je njegov protukandidat 2017 ponudio izuzetno ozbiljan program i projekat razvoja reprezentativne A selekcije ali na zalost nije imao na svojoj strani polupismenog Colana, Bukvu koji je rekao da ga boli cuna za zensku kosarku i naravno Raza. Svi kao nesto daju podsku Razi a ne znaju da je ona svaki svoj nastup za reprezentaciju necim uslovljavala. Recimo za nastup na Evropskom prvenstvu je trazila da joj se da stan u Sarajevu a to zna citav savez. Dakle elminisali su Omanica na jedna vrlo perfidan i pokvaren nacin jer su znali prije svega da ga ne mogu kontrolisati. Lojo je hodao po cevapima sa JJ i pricao svima da ju je on doveo a prvi kontakt sa njenim menadzerom je upravo napravio Omanic a to zna Harun Mahmutovic koji je za ovog Colana institucija.
Dakle njima ne treba sistem nego im treba neko koga ce moci kontrolisati. To su pokusali sa Vedranom pa popusili, to su pokusali sa Adisom i on ih otjerao u pzidu materinu na neposredna nacin sa onom pricom o vojsci, Loju su upravo iz tog razloga gurnuli na mjesto selektora da mogu da rade sta im je cejf jer njega mozes kupiti kako hoces jer o kosarcci jako malo zna sto vidi svaki prosjecan poznavalac kosarke.
Ima toga jos koliko hoces ali nema veze.....Uglavnom Lojo je na prvom mjestu koga treba skloniti jer mi imamo materijala od kojeg on ne zna napraviti nista. Sa JJ se moze razgovarati sigurno ali mislim da bi ona razgovarala upravo ako bi Loju sklonili jer je skontala da je rob reprezentacije a ne igracica.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#1581 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Ironman_88 »

Ovdje se već danima, sedmicama vode analize i polemike a stvar je veoma jednostavna. Ženska košarkaška reprezentacija je prije Jones bila poluamaterska ekipa praćena seoskom i amaterskom organizacijom, onda se je desila Jones. Košarka je specifična po tome da je timski sport u kojem vanserijski individualac čini daleko veću razliku nego u bilo kojem drugom timskom sportu. Stavi najboljeg fudbalera svijeta sa 10 prosječnih/ispodprosječnih igrača, neće napraviti ništa. Stavi dominantnog i vanserijskog košarkaša na parket sa 4 prosječna/ispodprosječna i ekipa će u većini slučajeva biti barem konkurentna, kad se potrefi da taj individualac uspije malo povući i ostale sa sobom, desit će se solidan rezultat - kao što je kod nas sa Jones bio slučaj. Nakon odlaska Jones vraćamo se ponovo poluamaterskoj ekipi sa seoskom i amaterskom organizacijom.
Priglavke
Posts: 470
Joined: 02/03/2013 13:13

#1582 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

Ironman_88 wrote: 01/12/2022 13:02 Ovdje se već danima, sedmicama vode analize i polemike a stvar je veoma jednostavna. Ženska košarkaška reprezentacija je prije Jones bila poluamaterska ekipa praćena seoskom i amaterskom organizacijom, onda se je desila Jones. Košarka je specifična po tome da je timski sport u kojem vanserijski individualac čini daleko veću razliku nego u bilo kojem drugom timskom sportu. Stavi najboljeg fudbalera svijeta sa 10 prosječnih/ispodprosječnih igrača, neće napraviti ništa. Stavi dominantnog i vanserijskog košarkaša na parket sa 4 prosječna/ispodprosječna i ekipa će u većini slučajeva biti barem konkurentna, kad se potrefi da taj individualac uspije malo povući i ostale sa sobom, desit će se solidan rezultat - kao što je kod nas sa Jones bio slučaj. Nakon odlaska Jones vraćamo se ponovo poluamaterskoj ekipi sa seoskom i amaterskom organizacijom.
Sve je ovo ovdje sto citas naprdjivanje. Svi vole da popuju i da im se pika,al' ne ide.Stvari u nasoj kosarci su mnogo gore nego sto mi mislimo da jesu,a rjesenje je nemoguce pronaci jer je previse bolestan savez,a i samo drustvo.Sve je toksicno..... Tako da nam nista drugo ne preostaje nego da naprdjujemo i da se radujemo ako pobijedimo nekoga na velikim takmicenjim misleci da je to nasa realna snaga, sto je iluzija.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1583 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Ironman_88 wrote: 01/12/2022 13:02 Ovdje se već danima, sedmicama vode analize i polemike a stvar je veoma jednostavna. Ženska košarkaška reprezentacija je prije Jones bila poluamaterska ekipa praćena seoskom i amaterskom organizacijom, onda se je desila Jones. Košarka je specifična po tome da je timski sport u kojem vanserijski individualac čini daleko veću razliku nego u bilo kojem drugom timskom sportu. Stavi najboljeg fudbalera svijeta sa 10 prosječnih/ispodprosječnih igrača, neće napraviti ništa. Stavi dominantnog i vanserijskog košarkaša na parket sa 4 prosječna/ispodprosječna i ekipa će u većini slučajeva biti barem konkurentna, kad se potrefi da taj individualac uspije malo povući i ostale sa sobom, desit će se solidan rezultat - kao što je kod nas sa Jones bio slučaj. Nakon odlaska Jones vraćamo se ponovo poluamaterskoj ekipi sa seoskom i amaterskom organizacijom.
Nije tacno ovo sto je boldiranu. Prije JJ smo igrali kvalifikacije za EP i nismo otisli zahvaljujuci kosa razlici. Igrala je zato Marica igrala je Melisa i neke druge igracice. Bili smo u grupi sa Crnom gorom, Slovackim i Islandom i zavrrsili kao drugi u grupi medjutim bili smo najgoreplasirana druga reprezentacija. To je bilo 2017/2018 kad JJ nije bilo ni na mapi. Recimo na gostovanju kod Slovacke Marica je dala 39 poena i imala 19 skokova ali smo izgubili nakon produzetka. U toj reprezentacciji vaoma vaznu ulogu je imala Irena Vrancic, Nikolina Zubac, Melisa Brcaninovic..I onda kada je dosla JJ ali ne zaslugom Loje kako se prica nego Omanica koji je prvi sktupio u kontakt sa njenim menadzerom ovaj smrad je otjerao sestre Zubac, otjerao je Melisu i sve mu se svelo na JJ i kako ce ona odigrati i na maricu Gajic. Ostale igracice su uglaavno bile kao ukras. Dakle nije tacno da nas nije bio prije JJ
sikstinajn
Posts: 1428
Joined: 15/01/2017 19:21

#1584 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sikstinajn »

sukis wrote: 25/11/2022 16:23 Imamo mi solidnu ekipu i bez nje.

[youtube][/youtube]
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#1585 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

Otkud sad opet Tavic i Dzebo u kombinaciji?
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1586 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

I meni je čudno da su se vratile nešto se tu dešavalo. JJ se uglavnom ne vraća, nestala je iz ovog turskog kluba i nemam pojam šta će s njim biti izgleda da konta samo igrati WNBA.

Ja nažalost ne vidim nikakvu šansu za plasman. Trebaju nam dvije pobjede i čak u slučaju da dobiju Makedoniju i Njemačku mislim da ispadaju. Prolaze samo 4 najbolje drugoplasirane od ukupno deset i sa ovakvom katastrofalnom koš razlikom napravljenom u ove dvije utakmice nema šanse. To se nikako nije smjelo desiti onako visok poraz jer je JJ odradila pola kfalifikacija sa one dvije pobjede.
Plus su u značajnoj prednosti ove ekipe iz grupa koje imaju po 3 jer su dobili jednu za nabijanje a ostalima se brišu bodovi od poslednjeplasirane odnosno bodovi protiv Makedonije se brišu.
Melise vidim opet nema na spisku, Marice neće biti cijele godine a ostale su u jako lošoj formi. Deura se povrijedila nije igrala u subotu i pitanje hoće li biti spremna, Babić nije u nekoj formi i ne vidim nikavu šansu da se bar te dvije utakmice odigraju dostojno. Nakon ovih kvalifikacija mislim da slijedi definitivni raspad.... :? :? :?
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1587 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

dragan53 wrote: 16/01/2023 13:30 I meni je čudno da su se vratile nešto se tu dešavalo. JJ se uglavnom ne vraća, nestala je iz ovog turskog kluba i nemam pojam šta će s njim biti izgleda da konta samo igrati WNBA.

Ja nažalost ne vidim nikakvu šansu za plasman. Trebaju nam dvije pobjede i čak u slučaju da dobiju Makedoniju i Njemačku mislim da ispadaju. Prolaze samo 4 najbolje drugoplasirane od ukupno deset i sa ovakvom katastrofalnom koš razlikom napravljenom u ove dvije utakmice nema šanse. To se nikako nije smjelo desiti onako visok poraz jer je JJ odradila pola kfalifikacija sa one dvije pobjede.
Plus su u značajnoj prednosti ove ekipe iz grupa koje imaju po 3 jer su dobili jednu za nabijanje a ostalima se brišu bodovi od poslednjeplasirane odnosno bodovi protiv Makedonije se brišu.
Melise vidim opet nema na spisku, Marice neće biti cijele godine a ostale su u jako lošoj formi. Deura se povrijedila nije igrala u subotu i pitanje hoće li biti spremna, Babić nije u nekoj formi i ne vidim nikavu šansu da se bar te dvije utakmice odigraju dostojno. Nakon ovih kvalifikacija mislim da slijedi definitivni raspad.... :? :? :?
Vecina igracica se oprostila od reprezentacije zato sto im je bila puna kapa diletenta Loje. Sve su one mogle jos dobro da doprinesu repprezentaciji. Sada je otkazal i Nikolina Elez koja igra za Play Off njegov bivski klub kojeg je ustupio svom sadasnjem pomocniku u reprezentaciji Secerovicu. U biti reprezentacija je ista kao ona u prosle dvije utakmice kad su nas devastirale Njemacka i Belgija i ne vidim na koji nacin mozemo da dobijemo Njemacku uopste. Mi MOZDA mozzemo da idemo dalje jedino ako obe dobijemo a Njmeacka obe izgubi pa da se nadjemo medju 4 najbolje drugoplasirane mada cisto sumnjam da bi bili i u tom slucaju jer sada je Njemacka trenutno na sedmom mjestu u tom poredku. Dakle ovo ce biti vise utakmice proforme u kojima mozemo dobiti Makedoniju i udarati glavom u zid jer smo dobili Belgiju i to nismo uspjeli da iskoristimo za plasman. Uglavno vecina igracica igra preko one stvari i ova ljudska dzukela nije ni pomislila da puni svoju ostavku. Sada mu valjaju sestre Zubac koje su bile jedina svijetla tacka u zadnje dvije utakmice mada je mladja Dragana drugu utakmicu bila bolesna.
Dakle i zenska i muska repreznetacija imaju sanse ali su one zaista MINIMALNE!
Uzgred Melisa u prvoj ligi Spanije zabija, skace tako da je drugi igrac svoje ekipe po broju poena i valorizaciji i cetvrta po broju skokova. INteresanno je da je prva u kompletnoj ligi po izvodjenju slobodnih bacanja sa prosjekom od 87,04% ili tacnije dijeli prvo mjesto sa jos jednom igracicom. Ali ona je kod Loje sjedila na klupi dok su drugi klocevi troslili minute.
Dakle bit ce to utakmice bez nekog naboja.
A sto se tice Marice ja cisto sumnjam da ce se ona vratiti igranju nakon onakvih povreda i poroda.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1588 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Nikolina Elez igrala za Play Off a otkazala Loji!!

https://www.bhbasket.ba/sampionska-igra ... uCevGn9kik
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1589 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

hrasno38 wrote: 04/02/2023 18:37
dragan53 wrote: 16/01/2023 13:30 I meni je čudno da su se vratile nešto se tu dešavalo. JJ se uglavnom ne vraća, nestala je iz ovog turskog kluba i nemam pojam šta će s njim biti izgleda da konta samo igrati WNBA.

Ja nažalost ne vidim nikakvu šansu za plasman. Trebaju nam dvije pobjede i čak u slučaju da dobiju Makedoniju i Njemačku mislim da ispadaju. Prolaze samo 4 najbolje drugoplasirane od ukupno deset i sa ovakvom katastrofalnom koš razlikom napravljenom u ove dvije utakmice nema šanse. To se nikako nije smjelo desiti onako visok poraz jer je JJ odradila pola kfalifikacija sa one dvije pobjede.
Plus su u značajnoj prednosti ove ekipe iz grupa koje imaju po 3 jer su dobili jednu za nabijanje a ostalima se brišu bodovi od poslednjeplasirane odnosno bodovi protiv Makedonije se brišu.
Melise vidim opet nema na spisku, Marice neće biti cijele godine a ostale su u jako lošoj formi. Deura se povrijedila nije igrala u subotu i pitanje hoće li biti spremna, Babić nije u nekoj formi i ne vidim nikavu šansu da se bar te dvije utakmice odigraju dostojno. Nakon ovih kvalifikacija mislim da slijedi definitivni raspad.... :? :? :?
Vecina igracica se oprostila od reprezentacije zato sto im je bila puna kapa diletenta Loje. Sve su one mogle jos dobro da doprinesu repprezentaciji. Sada je otkazal i Nikolina Elez koja igra za Play Off njegov bivski klub kojeg je ustupio svom sadasnjem pomocniku u reprezentaciji Secerovicu. U biti reprezentacija je ista kao ona u prosle dvije utakmice kad su nas devastirale Njemacka i Belgija i ne vidim na koji nacin mozemo da dobijemo Njemacku uopste. Mi MOZDA mozzemo da idemo dalje jedino ako obe dobijemo a Njmeacka obe izgubi pa da se nadjemo medju 4 najbolje drugoplasirane mada cisto sumnjam da bi bili i u tom slucaju jer sada je Njemacka trenutno na sedmom mjestu u tom poredku. Dakle ovo ce biti vise utakmice proforme u kojima mozemo dobiti Makedoniju i udarati glavom u zid jer smo dobili Belgiju i to nismo uspjeli da iskoristimo za plasman. Uglavno vecina igracica igra preko one stvari i ova ljudska dzukela nije ni pomislila da puni svoju ostavku. Sada mu valjaju sestre Zubac koje su bile jedina svijetla tacka u zadnje dvije utakmice mada je mladja Dragana drugu utakmicu bila bolesna.
Dakle i zenska i muska repreznetacija imaju sanse ali su one zaista MINIMALNE!
Uzgred Melisa u prvoj ligi Spanije zabija, skace tako da je drugi igrac svoje ekipe po broju poena i valorizaciji i cetvrta po broju skokova. INteresanno je da je prva u kompletnoj ligi po izvodjenju slobodnih bacanja sa prosjekom od 87,04% ili tacnije dijeli prvo mjesto sa jos jednom igracicom. Ali ona je kod Loje sjedila na klupi dok su drugi klocevi troslili minute.
Dakle bit ce to utakmice bez nekog naboja.
A sto se tice Marice ja cisto sumnjam da ce se ona vratiti igranju nakon onakvih povreda i poroda.
A kakve su povrede u pitanju .Marica je 1995. godište i ja sam od nje očekivao da se tek pokaže u najboljem svjetlu. Za Melisu vidim da igra odlično.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1590 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

dragan53 wrote: 05/02/2023 20:54
hrasno38 wrote: 04/02/2023 18:37
Vecina igracica se oprostila od reprezentacije zato sto im je bila puna kapa diletenta Loje. Sve su one mogle jos dobro da doprinesu repprezentaciji. Sada je otkazal i Nikolina Elez koja igra za Play Off njegov bivski klub kojeg je ustupio svom sadasnjem pomocniku u reprezentaciji Secerovicu. U biti reprezentacija je ista kao ona u prosle dvije utakmice kad su nas devastirale Njemacka i Belgija i ne vidim na koji nacin mozemo da dobijemo Njemacku uopste. Mi MOZDA mozzemo da idemo dalje jedino ako obe dobijemo a Njmeacka obe izgubi pa da se nadjemo medju 4 najbolje drugoplasirane mada cisto sumnjam da bi bili i u tom slucaju jer sada je Njemacka trenutno na sedmom mjestu u tom poredku. Dakle ovo ce biti vise utakmice proforme u kojima mozemo dobiti Makedoniju i udarati glavom u zid jer smo dobili Belgiju i to nismo uspjeli da iskoristimo za plasman. Uglavno vecina igracica igra preko one stvari i ova ljudska dzukela nije ni pomislila da puni svoju ostavku. Sada mu valjaju sestre Zubac koje su bile jedina svijetla tacka u zadnje dvije utakmice mada je mladja Dragana drugu utakmicu bila bolesna.
Dakle i zenska i muska repreznetacija imaju sanse ali su one zaista MINIMALNE!
Uzgred Melisa u prvoj ligi Spanije zabija, skace tako da je drugi igrac svoje ekipe po broju poena i valorizaciji i cetvrta po broju skokova. INteresanno je da je prva u kompletnoj ligi po izvodjenju slobodnih bacanja sa prosjekom od 87,04% ili tacnije dijeli prvo mjesto sa jos jednom igracicom. Ali ona je kod Loje sjedila na klupi dok su drugi klocevi troslili minute.
Dakle bit ce to utakmice bez nekog naboja.
A sto se tice Marice ja cisto sumnjam da ce se ona vratiti igranju nakon onakvih povreda i poroda.
A kakve su povrede u pitanju .Marica je 1995. godište i ja sam od nje očekivao da se tek pokaže u najboljem svjetlu. Za Melisu vidim da igra odlično.
Povrede katastrofa. Prije Evropskog prvenstva je par mjeseci vukla povredu tetive i lista i fakticki dosla je vrlo rovita na Evropsko prvenstvo i nedovoljno oporavljena jer zaista ona je junacko srce zenske reprezentacije i neko koga obozava cijela Bosna i Hercegovina. I umjesto da je ona konjina od selektora stedi maksimalno on je maksimalno driftao te se ponovo povrijedila na utakmici protiv Hrvatske na Evropskom prvenstvu. Ja vjerujem da je marica igrala da bi bili u borbi za medalju. Nakon EP nije igrala nikako do SP i kada je dosla na pripreme ponoo se povrijedila na treningu i onda zatrudnila tako da ja stvarno nisam siguran da ce se ona vise vracati ozbiljnoj kosarci sa 28 godina.
Pola reprezentacije je otislo radi onog idiota Loje kojem se sve bazira na makismalnom driftanju najboljih kosarkasica dok ne poginu. Ja sam siguran 101% da je iz tog razloga otisla i JJ a zanjom i ostale igracice. Nakon blamaze na SP najmanje sto sam ocekivao da Lojo ima trun obraza i da ce podnjet ostavku ali jok frajer kao da nista nije bilo. Sada mu valjaju sestre Zubac o kojima ja pisem godinama da su izuzetni talenti i da su trebale i da budu na EP. Naravno Melisa je otisal nakon EP jer je totlano izignorisana i nije igrala dok se Marica nije povrijedila.
Ja vjerujem da bi se promjenom selektora dosta igracica vratilo pa cak mozda i JJ i tu prije svega vidim izvrsnog Elmedina Omanica koji je izuzetan trener u zenskoj kosarci, koji je jedini bh. trener koji je vodio ženski košarkaški klub tri sezone u Euroligi te pobijedio tadašnjeg prvaka Evrope, igrao eliminacijsku fazu Eurolige i Eurokupa, koji je stvorio veliko ime u Poljskoj i bio kandidat za selektora tamošnje reprezentacije te trener koji je vodio veliki broj najboljih evropskih košarkašica. On je trebao da bude selektor kada je Lojo zasjeo na klupu ali su mu dzukele napravile igranku a prije svega Sejo Bukva i Amer Colan. Jedino nisu uspjeli da smuntaju Dragana Bajica koji je rekao da je Omanic ubjedljivo najbolje rjsenje za zaensku kosarku.....eto to ti je druze to!
sikstinajn
Posts: 1428
Joined: 15/01/2017 19:21

#1591 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sikstinajn »

Prognoziram 95 : 30 za Njemacku
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#1592 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by NediM17 »

Kakve krampe, zijanise od Makedonije.
Last edited by NediM17 on 09/02/2023 22:03, edited 1 time in total.
User avatar
dulekrele
Posts: 3816
Joined: 10/04/2014 18:25

#1593 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dulekrele »

Da li ima jos neko da podrzava ovu ovu nesposobnu budalu Loju.
Adobeg
Posts: 747
Joined: 24/02/2020 18:20

#1594 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Adobeg »

Ovde je odavno narusena atmosfera jedini problem je selektor,nije se tek tako oprostilo u is to vrijeme 6 igracica i prije je otjerao onu brcaninovic ovde treba kompletan remont od saveza do selekcija. :-)
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1595 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Sminker Lojo pocinje i prvo i drugo poluvrijeme bez Dragane Zubac koja je samo u dvije utakmice pokazala da je uz Hurt i svoju sestru ubjedljivo najbolja igracica u timu. Ima drskost i strasnu agresivnost i u odbrani i u napadu i na vrlo cudan nacin postize koseve. Snazna je i moze igrati i pod kosem a isto tako i vaan reketa. Sestra bi trebala da skine koju kilu ali za onu sto je dovela Raza je Jonquel Jones. Delic i Knezevic su odavno totalno van forme. Andjela Delic puca trice 0/4 i ni jedna ne pogodi obruc, ili ne dobaci ili prebaci i to iz cistih pozicija.
Ako ovaj poraz a i sljedeci protiv Njemacke ne bude sup karta ovom idiotu onda ne zna sta ce da bude.Makedonija je u zadnjih 10 godina dobila samo dvije utakmice. Lojo lupa da ako dobijemo Njemacku sigurno smo drugi a ni FIBA nije nacisto sa tim. Vadi nas pobjeda protiv Belgije ali dobiri Njmeacku je cisti SF jer ona je jedno 10 puta jaca od Makedonije. Mi nemamo beka jer Nikolina to nije ni u mislima. Dzombeta je bila najbolji bek ali ocito sve igracice koje su napustile reprezentaciju su to uradile radi idiota Loje i nisam aposlutno siguran da se vecina njih ne bi vratilo njegovim odlaskom pa cak mozda i JJ ako bi na klupu sjeo neko ko je baja u zenskoj kosarci.
Sve u svemu pa pa Evropsko prvenstvo, iskreno se nadam da ce biti pa ppa i Loji i Razi i Colanu jer i Razino maslo nije za ramazana ma koliko bila vrhunska igracica. Raza je najvece ime BH kosarke i trebala je da regauje na sve ovo sto Lojo radi. Pa mi smo radi tog covjeka izgubili pola ekipe i dvije igracice svjetskog kalibra JJ i Maricu Gajic.
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#1596 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by studeni76 »

Dobijem osjećaj da naše igračice ne prepoznaju crvenu boju! Kad je doda u ruke Njemicama, ja se ospem :-)
User avatar
Isner
Posts: 804
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#1597 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Isner »

Ode nesretnik....
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1598 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20400
Joined: 12/08/2013 12:51

#1599 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by insaneinthebrain »

ubleha se pokupila, svaka cast
last mohicans
Posts: 11705
Joined: 09/08/2012 23:19

#1600 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by last mohicans »

hrasno38 wrote: 12/02/2023 21:58 https://www.klix.ba/sport/kosarka/goran ... /230212115

Falim te boze NAPOKON!
Haha,baš sebi velim idem vidjeti šta hrasno veli. Lojavog je davno trebalo otjerati.
Post Reply