Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#1551 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Altsa »

Colan je ogledalo naseg drustva i na zalost takvi primitivci, kreteni i lopine su na svim bitnim mjestima i dok se hirurski ne odstrane nema napretka. I Raza supljira. Raza nigdje ne navodi diletantsko vodenje reprezentacije od strane Loje koji je kriv u jednom segmentu a to je igra dok je Colan kriv u organizacionom.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1552 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

Dakle nema se 3000 franaka a vodi se 12 dodatnih osoba da vidi Australiju ... ovo samo kod nas ima.

https://avaz.com/razija-mujanovic-p ... nih-osoba/

Nzm jeste li čitali sve ali ovo je katastrofa i još veća je što ovakve stvari isplivaju samo kad ekipa gubi.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1553 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 27/11/2022 09:50 Pretpostavljam i da je Slisko trazila od Colana da gura Ikanovic kao centra, a Lojo i Raza ne daju da im se mijesa u izbor. U svakom slucaju, znali smo da je Colan seljacina, ali i Lojo je odavno zreo za ostavke, cisto rezultatski i sportski. Nadam se da poslije danasnjeg debakla to i uraditi.
Radi Sliske ovaj konj je ostavio svoju zenu....ma tip je klasicni ali bas klasicna papcina koja je sve u zivotu uspjela zahvaljujuci stranci!
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1554 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Altsa wrote: 27/11/2022 09:59 Colan je ogledalo naseg drustva i na zalost takvi primitivci, kreteni i lopine su na svim bitnim mjestima i dok se hirurski ne odstrane nema napretka. I Raza supljira. Raza nigdje ne navodi diletantsko vodenje reprezentacije od strane Loje koji je kriv u jednom segmentu a to je igra dok je Colan kriv u organizacionom.
Da 99% onoga sto je Raza rekla je 100% tacno ali je preskocila recimo kako je izabran ovaj diletant Lojo i kako su nasukali vrhunskog trenera zenske kosarke Omanica.

https://sport.avaz.ba/kosarka/306577/el ... za-sendvic

Ono sto je jos katastrofalnije od svega ovoga je da reizabran ponovo 95% isti Upravni odbor.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1555 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

dragan53 wrote: 27/11/2022 10:03 Dakle nema se 3000 franaka a vodi se 12 dodatnih osoba da vidi Australiju ... ovo samo kod nas ima.

https://avaz.com/razija-mujanovic-p ... nih-osoba/

Nzm jeste li čitali sve ali ovo je katastrofa i još veća je što ovakve stvari isplivaju samo kad ekipa gubi.
I o tome sam pisao i to su pare koje su skupili nasi ljudi u Australiji
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1556 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Utakmice protiv Belgije u 16.15 na Sportklubu :bih:
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#1557 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

Ovu utkamicu sam najviše iščekivao da vidim D.Zubac , al jbg, ne da se.
sukis
Posts: 429
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#1558 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sukis »

Ovo je katastrofa.
Lojo je tolika neznalica da pod hitno treba neko reagovati i istjerati ga, unistice totalno reprezentaciju.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1559 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

Znači prestao sam gledati svaki sport i u zadnje dvije godine gledam samo žensku košarku zbog njih. Pratim ih čak i po onim seoskim klubovima i svijet mi se srušio iskreno :D
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#1560 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

dragan53 wrote: 27/11/2022 18:20 Znači prestao sam gledati svaki sport i u zadnje dvije godine gledam samo žensku košarku zbog njih. Pratim ih čak i po onim seoskim klubovima i svijet mi se srušio iskreno :D
Isto i kod mene.. kad sam na pres konferenciji pred svjetsko cuo da nema Marice, osjetio sam da je to kraj ove bajke. 😕
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1561 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

funeral blues wrote: 27/11/2022 19:28
dragan53 wrote: 27/11/2022 18:20 Znači prestao sam gledati svaki sport i u zadnje dvije godine gledam samo žensku košarku zbog njih. Pratim ih čak i po onim seoskim klubovima i svijet mi se srušio iskreno :D
Isto i kod mene.. kad sam na pres konferenciji pred svjetsko cuo da nema Marice, osjetio sam da je to kraj ove bajke. 😕
Evo vodom me poljevaju po kući i još ne mogu sebi doći...
giovanni008
Posts: 540
Joined: 20/05/2008 12:20

#1562 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by giovanni008 »

Javite kad Lojo ode, da mogu ponovo gledat zensku repku?
Priglavke
Posts: 470
Joined: 02/03/2013 13:13

#1563 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

giovanni008 wrote: 27/11/2022 20:58 Javite kad Lojo ode, da mogu ponovo gledat zensku repku?
Lojo je najmanji problem. Problem je ministarstvo i raznorazni colani u savezu.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#1564 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Altsa »

Neznalicu Loju ne mogu ni dinamitom izbiti iz repke.
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#1565 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by pepeljara »

Priglavke wrote: 27/11/2022 21:18
giovanni008 wrote: 27/11/2022 20:58 Javite kad Lojo ode, da mogu ponovo gledat zensku repku?
Lojo je najmanji problem. Problem je ministarstvo i raznorazni colani u savezu.
znaci svaki j...i sport u BIH je zagadjen. Nevjerovatno koliko jos uvijek padamo, dno dno dno.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1566 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Priglavke wrote: 27/11/2022 21:18
giovanni008 wrote: 27/11/2022 20:58 Javite kad Lojo ode, da mogu ponovo gledat zensku repku?
Lojo je najmanji problem. Problem je ministarstvo i raznorazni colani u savezu.
Koje ministarstvo??
Priglavke
Posts: 470
Joined: 02/03/2013 13:13

#1567 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

hrasno38 wrote: 27/11/2022 22:07
Priglavke wrote: 27/11/2022 21:18

Lojo je najmanji problem. Problem je ministarstvo i raznorazni colani u savezu.
Koje ministarstvo??
A sta ti mislis koje?! Ili mislis samo da su jedino Lojo i Colan problemi, jer samo njih castis uvredama.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1568 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Priglavke wrote: 27/11/2022 22:37
hrasno38 wrote: 27/11/2022 22:07

Koje ministarstvo??
A sta ti mislis koje?! Ili mislis samo da su jedino Lojo i Colan problemi, jer samo njih castis uvredama.
Pa ne postoji ministarstvo za sport na nivou drzave
Priglavke
Posts: 470
Joined: 02/03/2013 13:13

#1569 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

hrasno38 wrote: 27/11/2022 22:43
Priglavke wrote: 27/11/2022 22:37

A sta ti mislis koje?! Ili mislis samo da su jedino Lojo i Colan problemi, jer samo njih castis uvredama.
Pa ne postoji ministarstvo za sport na nivou drzave
Postoje zato federalna i kantonalna za kulturu i sport i ona ne funkcionisu da kosarka u federaciji ide normalnim tokom. Ne radi se nista na formiranju struke,sudija,igraca. Koliko kvalitetnih pedagoga imamo koji ce razviti mladog kosarkas? Koliko seminara godisnje imamo? Gdje su sudije?!
Zasto Mirzin 13godisnji sin igra seniorsku kosarku? Po meni,ovo su problemi, a ne Lojo.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#1570 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Altsa »

Priglavke wrote: 27/11/2022 21:18
giovanni008 wrote: 27/11/2022 20:58 Javite kad Lojo ode, da mogu ponovo gledat zensku repku?
Lojo je najmanji problem. Problem je ministarstvo i raznorazni colani u savezu.
Lojo jedan od glavnih problema uz naravno ljude iz KSBiH. Da imaju sve pare ovog svijeta ne bi vrijedilo sa onakvim trenerom i rukovodstvom. Da su imali jos vise para ne bi u AUS islo 12 vec 24 clana familije, stranacki debili i ostali priljepci. Kad imas kvalitetne ljude sredstva se nabave jer se pare iulazu u nesto dobro. Ali kad znas da je nesto trulo u savezu onda niko nece dati ni feninga.
Pod hitno se Lojo mora ukloniti iz reprezentacije. Postaviti trenera sa iskustvom i znanjem. Neko spomenu Omanica. I Raza bi trebala da malo odmori od repke. Nije ni njenog masla za ramazana. I ona je dio te Lojine ekipe. U potpunosti nove ljude treba dovesti jer ovakvo srozavanje reprezentacije u relativno kratkom periodu nije videno u svijetu.
Priglavke
Posts: 470
Joined: 02/03/2013 13:13

#1571 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

Altsa wrote: 28/11/2022 08:53
Priglavke wrote: 27/11/2022 21:18

Lojo je najmanji problem. Problem je ministarstvo i raznorazni colani u savezu.
Lojo jedan od glavnih problema uz naravno ljude iz KSBiH. Da imaju sve pare ovog svijeta ne bi vrijedilo sa onakvim trenerom i rukovodstvom. Da su imali jos vise para ne bi u AUS islo 12 vec 24 clana familije, stranacki debili i ostali priljepci. Kad imas kvalitetne ljude sredstva se nabave jer se pare iulazu u nesto dobro. Ali kad znas da je nesto trulo u savezu onda niko nece dati ni feninga.
Pod hitno se Lojo mora ukloniti iz reprezentacije. Postaviti trenera sa iskustvom i znanjem. Neko spomenu Omanica. I Raza bi trebala da malo odmori od repke. Nije ni njenog masla za ramazana. I ona je dio te Lojine ekipe. U potpunosti nove ljude treba dovesti jer ovakvo srozavanje reprezentacije u relativno kratkom periodu nije videno u svijetu.
Lojo je periferni problem. Cak i kada ga zamjenis situacija se nece dugorocno popraviti. U muskoj kosarci imali smo Petrovica,Ivanovica,Vujosevica pa nista dobili nismo. Problem nije selektor,vec problemi su negdje drugo. Mi mislimo da kvalitetnim selektorom rijesavamo krizu i dugorocni rezultati dolaze. Jest' al' u k....
U fudbalu nam druge drzave prave igrace, a mi ih na osnovu porijekla pridobijemo i oni zaigraju za nas.
U kosarci nismo u stanju da vlastite igraca zadrzimo,pa se igraci odricu drzavljanstva i ide igrati za druge reprezentacije. Ovdje ljudi nisu ni svjesni koliko je Musa krvi propisao da bude tu gdje jeste, a onda ga pojedini jalijasi pocnu ismijavati....Musin uspijeh je ravan cudu,kao i Lanin i Tukin, kada se uzme u obzir u kakvom uslovima su se razvijali...
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#1572 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Altsa »

Priglavke wrote: 28/11/2022 11:38
Altsa wrote: 28/11/2022 08:53

Lojo jedan od glavnih problema uz naravno ljude iz KSBiH. Da imaju sve pare ovog svijeta ne bi vrijedilo sa onakvim trenerom i rukovodstvom. Da su imali jos vise para ne bi u AUS islo 12 vec 24 clana familije, stranacki debili i ostali priljepci. Kad imas kvalitetne ljude sredstva se nabave jer se pare ulazu u nesto dobro. Ali kad znas da je nesto trulo u savezu onda niko nece dati ni feninga.
Pod hitno se Lojo mora ukloniti iz reprezentacije. Postaviti trenera sa iskustvom i znanjem. Neko spomenu Omanica. I Raza bi trebala da malo odmori od repke. Nije ni njenog masla za ramazana. I ona je dio te Lojine ekipe. U potpunosti nove ljude treba dovesti jer ovakvo srozavanje reprezentacije u relativno kratkom periodu nije videno u svijetu.
Lojo je periferni problem. Cak i kada ga zamjenis situacija se nece dugorocno popraviti. U muskoj kosarci imali smo Petrovica,Ivanovica,Vujosevica pa nista dobili nismo. Problem nije selektor,vec problemi su negdje drugo. Mi mislimo da kvalitetnim selektorom rijesavamo krizu i dugorocni rezultati dolaze. Jest' al' u k....
U fudbalu nam druge drzave prave igrace, a mi ih na osnovu porijekla pridobijemo i oni zaigraju za nas.
U kosarci nismo u stanju da vlastite igraca zadrzimo,pa se igraci odricu drzavljanstva i ide igrati za druge reprezentacije. Ovdje ljudi nisu ni svjesni koliko je Musa krvi propisao da bude tu gdje jeste, a onda ga pojedini jalijasi pocnu ismijavati....Musin uspijeh je ravan cudu,kao i Lanin i Tukin, kada se uzme u obzir u kakvom uslovima su se razvijali...
O cemu ti covjece pricas. Jesi li svjestan sta lupas. Jesi li svjestan sta smo imali sa Acom ili Ivanovicem na EP. Jesi li svjestan kakve je sve takticke greske pravio Lojo. Dok je igrala JJ to obicni gledaoc nije ni primjecivao jer smo pobjedivali i ako je i tada pravio katastrofalne greske. Sada a i na SP to je tako ocigledno da samo slijepac ili teska neznalica moze izvaliti da je Lojo najmanji problem. Imamo igracice koje imamo (srednja zalost) i ne mozemo iz te koze ali zato treba trener koji ce da izvuce maskimum od njih a ne da nas napucavaju sa po 40 razlike. Jednostavno se reprezentacija zasitila Loje i on vise nista dobro ne moze postici ni ponuditi ekipi i treba ga mijenjati prije februarskih utakmica. Ako je tebi dobar rezulat poraz od 40, 50 razlike onda si ti ovdje zaluto.
Priglavke
Posts: 470
Joined: 02/03/2013 13:13

#1573 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

@Altsa
Neznalica. I nek lupam.Hajd dobro neka ti bude.Tvoj problem i tebi slicnih( a ima ih na ovom podforumu puno)je sto niste u stanju malo dublje pogledati i vidjeti gdje su pravi problemi. To ja nazivam slijepo i plitko.Rezultati sa Petrovicem, Ivanovicem su kratkorocni. A znas zasto?! Zato sto problemi opet nisu u kvalitetu selktora, vec su tehnicke,finansijske,politicke,moralne prirode.Ljudi koji su duzni obezbjediti da drzavne, selekcije,a i kosarka mladjih kategorija na nivou entiteta i kantona bude takmicarski uspjesna i pruze im se uslovi za razvoj,ne rade svoj posao.Oni ih cak sputavaju i koce.
Mi smo i ovo EP odigrali dobro,ali sve je to dugorocno gledano jalavo.
Napravi sistem formiranja kosarkasa,sudije,trenera i za 10-15 godina ces imati rezultate sa tendecijom na gore,sto znaci dugorocno. Ovako pljuj ili hvali selektora,a nista se ne mijenja.
User avatar
canvra888
Posts: 4111
Joined: 09/07/2021 15:03

#1574 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by canvra888 »

Ljudi dragi, jesu nama savezi u klincu, uključujući i KS, ali nije tu sva priča. Jeste dobar dio, ali nije sva krivica.

Ženska reprezentacija u zadnjih 7 utakmica gubi u prosjeku sa 39.2 poena. Halo ba, 40 poena u prosjeku gubiš. To je ja mislim historijski loše za bilo koji ekipni sport. Nedostaje kvaliteta, jednostavno. Bez Marice je počeo krah, sa odlaskom Jonquel je to produbljeno. Ne znam da je ijedna reprezentacija imala tako visok high i tako nizak low u tako bliskom vremenskom periodu. Pa pobjeđivala se ta Belgija sa tim istim Lojom i sa tim istim savezom.

Pa majka mu stara, i muška reprezentacija djeluje pod istim savezom pa nisu ni blizu ovakva blasfemija trenutno. I razlika je što u muškoj selekciji i ima neke igračke kvalitete (iako i tu dosta nadoknađujemo borbenošću), za razliku od ženske repke.
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#1575 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

canvra888 wrote: 28/11/2022 19:45 Ljudi dragi, jesu nama savezi u klincu, uključujući i KS, ali nije tu sva priča. Jeste dobar dio, ali nije sva krivica.

Ženska reprezentacija u zadnjih 7 utakmica gubi u prosjeku sa 39.2 poena. Halo ba, 40 poena u prosjeku gubiš. To je ja mislim historijski loše za bilo koji ekipni sport. Nedostaje kvaliteta, jednostavno. Bez Marice je počeo krah, sa odlaskom Jonquel je to produbljeno. Ne znam da je ijedna reprezentacija imala tako visok high i tako nizak low u tako bliskom vremenskom periodu. Pa pobjeđivala se ta Belgija sa tim istim Lojom i sa tim istim savezom.

Pa majka mu stara, i muška reprezentacija djeluje pod istim savezom pa nisu ni blizu ovakva blasfemija trenutno. I razlika je što u muškoj selekciji i ima neke igračke kvalitete (iako i tu dosta nadoknađujemo borbenošću), za razliku od ženske repke.
Vrlo jednostavno: oduzmes 35 poena od JJ i Marcinih 15, dodas po 5 poena od npr. Deure i Domuzin, i eto tih 40 poena razlike.
Post Reply