Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1476 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Jedina utjeha nam je sto dvije reprezentacije iz nase grupe igraju finale USA : Kina :roll:
Priglavke
Posts: 470
Joined: 02/03/2013 13:13

#1477 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

Ja samo govorim kako veliki rade. I mislim da je to jedini ispravan put. À u savez ce doci kad tad kvalitetni ljudi- stranacki nezavisni. Stavis u savez Razu,Mirvic, Bajkusu,Maru, Dzebo umjesto raznoraznih Colana. Uvjeren sam da bi ove zene bolje vodile BH kosarku nego ove trenutne "aristokrate".
Razvoj naseg kosarkasa treba da pocinje od U5... I danas samo na takav;, planski, skolski pristup mozez praviti kosarkasa, a i skloniti djecu sa ulice...
Ti znas da Turska,Njemacka,Francuska u 80im nisu puno kosarkaski znacile. Ali danas uz Spaniju oni kolo vode..
Jbg, ljudi rade studiozno, investiraju... I imaju to sto imaju... À nama hašim... bolje nismo ni zasluzili...
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#1478 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

Priglavke wrote: 01/10/2022 21:43 Ja samo govorim kako veliki rade. I mislim da je to jedini ispravan put. À u savez ce doci kad tad kvalitetni ljudi- stranacki nezavisni. Stavis u savez Razu,Mirvic, Bajkusu,Maru, Dzebo umjesto raznoraznih Colana. Uvjeren sam da bi ove zene bolje vodile BH kosarku nego ove trenutne "aristokrate".
Razvoj naseg kosarkasa treba da pocinje od U5... I danas samo na takav;, planski, skolski pristup mozez praviti kosarkasa, a i skloniti djecu sa ulice...
Ti znas da Turska,Njemacka,Francuska u 80im nisu puno kosarkaski znacile. Ali danas uz Spaniju oni kolo vode..
Jbg, ljudi rade studiozno, investiraju... I imaju to sto imaju... À nama hašim... bolje nismo ni zasluzili...
Jbg i ti izmisljas toplu vodu. Znamo svi sta bi bilo da smo Svica, al do tada, izvlaci maksimum iz ovog sto imas i pomjeraj se u dobrom smjeru koliko mozes u datim okolnostima. Eno fudbalski savez je imao nekakve komitete upravitelje sa Osimom i Bajicem, pa i to ispuhalo, sad opet neki Vico kolo vodi. Znaci, zivimo u blatu i tu probaj nesto da izvaljas.
Priglavke
Posts: 470
Joined: 02/03/2013 13:13

#1479 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

funeral blues wrote: 02/10/2022 00:30
Priglavke wrote: 01/10/2022 21:43 Ja samo govorim kako veliki rade. I mislim da je to jedini ispravan put. À u savez ce doci kad tad kvalitetni ljudi- stranacki nezavisni. Stavis u savez Razu,Mirvic, Bajkusu,Maru, Dzebo umjesto raznoraznih Colana. Uvjeren sam da bi ove zene bolje vodile BH kosarku nego ove trenutne "aristokrate".
Razvoj naseg kosarkasa treba da pocinje od U5... I danas samo na takav;, planski, skolski pristup mozez praviti kosarkasa, a i skloniti djecu sa ulice...
Ti znas da Turska,Njemacka,Francuska u 80im nisu puno kosarkaski znacile. Ali danas uz Spaniju oni kolo vode..
Jbg, ljudi rade studiozno, investiraju... I imaju to sto imaju... À nama hašim... bolje nismo ni zasluzili...
Jbg i ti izmisljas toplu vodu. Znamo svi sta bi bilo da smo Svica, al do tada, izvlaci maksimum iz ovog sto imas i pomjeraj se u dobrom smjeru koliko mozes u datim okolnostima. Eno fudbalski savez je imao nekakve komitete upravitelje sa Osimom i Bajicem, pa i to ispuhalo, sad opet neki Vico kolo vodi. Znaci, zivimo u blatu i tu probaj nesto da izvaljas.
Znam. Zbog toga i ne govorim o selektoru nista ruzno sve dok aristokracija vlada savezom.Za mené je selektor najmanji problem, ali on ovdje ispada najveci. Moze se na nivo kantona nesto pokrenuti. Kada su prije par godina Sparsi u juniorskim kategorijama ravnopravno sa vrsnjacima iz Spanije igrali i bili bolji, onda je to moguce samo to treba pokrenuti sa mrtve tacke. Ne smeta Banjaluka, da se u kantonu Sarajevo 10-15, U5 ekipa napravi ...
giovanni008
Posts: 539
Joined: 20/05/2008 12:20

#1480 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by giovanni008 »

Igra, zalaganje i rezultat u Australiji je bio KATASTROFALAN!

Znaci ovdje je 100 % zakazao kompletan strucni stab.

Kompletne pripreme su uzasno uradjene i planirane.

Svima treba uruciti otkaz, jedino Razu ostaviti.

Time bi se ujedno otvorila vrata da se Brcaninovicka vrati zajedno sa setrama Zubac. Naravno trebao bi neko otici i porazgovarati sa tim curama.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1482 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Ovo je starija...mladja je bolja
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20398
Joined: 12/08/2013 12:51

#1483 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by insaneinthebrain »

sto smo gledali reprezentaciju, gledali smo. od dna do vrha pa nazad. sa Lojom u nove pobjede :zzzz: :run:
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#1484 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Ludzak »

Očekivano
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#1485 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by studeni76 »

Sve sto je lijepo kratko traje. Vraćamo se na svoje mjesto
svi u napad
Posts: 1866
Joined: 14/10/2012 14:40

#1486 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by svi u napad »

Nevjerovatno sta nam rade. Gdje god malo krene odmah se Srbi angazuju da sjebu to i da nas letargija nastavi unistavati. U kosarci gdje smo imali kakve takve rezultate rasturise nas ko bugasrku skupstinu. Ode Teletovic, ode Bosnic sad Jones ali Lojo ostaje. Znaju oni da bi neki uspjeh neke nase repke u nekom sportu ujedinio ljude i ravio patriotska osjecanja i to se ne smije dozvoliti. Mi nemamo razvijenu nacionalnu svijest i oni to koriste na svaki nacin. Pogledajte fudbal. Prave se travnjaci. Koji se prvi napravio? U BL a ostali ko zna kad ce. Klubovi koji i onako nemaju para prisiljeni da iznajmljuju terene u drugim gradovima, placaju putovanja, gube prihode od ulaznica, navijaci gube interes jer nemaju novaca i za par godina sve ce se raspasti. Rkumetni supak od predsjednika salje poruke podrske Dodiku. Mi sve to gledamo njemo uz pokoji komentar na Klixu. Je li iko od raje komsija rekao majmunu Colpi da je supak ili ne daj boze pljuno ga na cesti. Je li iko pokrenuo za njegovu ili Lojinu smjenu?. Colpa ce prodane duse iz KS odvesti na rucek/veceru i oni ce ga ponovo izglasati.
Ne znam. Samo se sikiram bez veze. Izvinite sto vas uznemiravam sa stvarima koje vecina ovdje zna i misli isto. Zivjeli.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1487 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Velkoski »

...?

Je li to impliciraš da je Lojo Srbin koji nas je sjebao? :mrgreen:
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1488 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

Ova vijest je ko ružan san.  Najbolja igračica svijeta Jonquel Jones neće više igrati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine

https://avaz.com/najbolja-igracica- ... rcegovine/


Vjerujem da ovi smećari nisu htjeli dati ni jednu marku. Cijeli prvi tim se raspao. Svi su otišli i neće više niko igrati za BiH.
Čekamo da čujemo razloge. Ne kontam kakva su se WNBA pravila promjenila pa ne može igrati na EP.
User avatar
dulekrele
Posts: 3815
Joined: 10/04/2014 18:25

#1489 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dulekrele »

Veci je problem sto je Lojo ostao. On je trebao biti otjeran jos u AUS nakon one sramote i horora.
Last edited by dulekrele on 31/10/2022 13:14, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1490 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Znaci desilo se upravo ono sto je masa ljudi koja prati ozbiljno kosarku predvidjala a to je da je poslije SP raspad sistema. Iskren da budem ocekivao sam da ce UO smjeniti Loju ali ispalo je da su na ustrb Loje zrtvovali pet igracica i JJ. Sto se tice JJ ona je preozbiljna igracica da dopusti da je dalje vodi Lojo i da je fakticki koristi do granica izdrzljivosti. JJ obozava kosarku i voljela bi da moze da igra 40 minuta ali ne sama vec sa igracicama koje mogu da je prate kao sto je to recimo bila Marica Gajic. Ovih pet igracica se ni u snovima nije trebalo oprostiti jer nisu one jos tako blizu svog igrackog zenita ali vise nego ocito je da je ovo ljeto se nesto desavalo na pripremema i na svemu osstalom i fakticki pola ekipe i vecina prve petorke se oprostila.
Ono sto mi je drago da tu opet vidim sestre Zubac ali na zalost nema najjace domace kosarkasice Melise jer kad nema Marice Melisa je ubjedljivo nasa najjaca kosarkasica.
Spisak nove ekipe jeste interesantan i druga naturalizovana igracica je interesantna, dobra i korisna na beku ali ako ima takodje s kim da igra. Kazu odlicno je igrala utakmice protiv Svicarske i Estonije a ne kazu da je odlicno igrala sa Melisom koja je imala impoznatne statistike na tim utakmicama. Mislim da je i Raza dosta zasrala i nisam vise uopste siguran sta ona radi u reprezentaciji osim sto se slika.
Sve u svemu desila se ista stvar kao i sa Bosnicem jer sljedece dvije utakmice nam mogu odrediti put na Evropsko i nisam uopste siguran da je JJ bas tako htjela da se oprosti.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1491 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

Pročotao sam za JJ ta nova pravila WNBA

https://avaz.com/kakvo-je-novo-prav ... 23-godine/

Sigirno ne bi mogla igrati na EP al nije to razlog. Mislim da ovi smećari ne daju ni marke i nema potrebe da rizikuje povrede da bi se mi radovali. Nazalost to je realnost
Priglavke
Posts: 470
Joined: 02/03/2013 13:13

#1492 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

Nakon debakla u Australiji ceh je trebao da plati strucni stab. Pitanja koja se postavljaju zasto do toga nije doslo? Da li se ocekuje kraj kvalifikacija,pa da se onda svi racuni svedu ili je nesta drugo u pitanju. Colanu i Razi treba postaviti konkretna pitanja vezana za zensku kosarku.
Jones je otisla i hvala joj,puno je uradila.
giovanni008
Posts: 539
Joined: 20/05/2008 12:20

#1493 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by giovanni008 »

ogromna greska je naporavljena, Lojo je trebao da ode!
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1494 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

Dva dana prođe niko se nije ni počešao. Očekivao sam da bar neki mediji prozovu nekoga da se oglasi zašto ne žele višeigradi. Sad bukvalno osim Deure i Babić cijela ekipa sa Evropskog prvenstva više ne igra za reprezentaciju...
Adobeg
Posts: 747
Joined: 24/02/2020 18:20

#1495 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Adobeg »

Fakticki prva petorka se oprostila i nece vise igrati ,sada idemo opet na dno,stvarno sve sto mukotrpno napravimo godinama srusimo za sekund. :-)
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#1496 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

Kaze Lojo da je dao ostavku u klubu, jer uprava nije ispostovala dogovor :run:
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1497 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

Lojo objavio spisak

https://basket.ba/selektor-zmajica-gora ... nedjeljak/

Slutim katastrofu. Nema one male Hane Halilović gledao sam je u Svedskoj ubi tricom vodio je na svjetsko sad je nije pozvao na ovaj trecerazredni mec.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1498 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

dragan53 wrote: 16/11/2022 16:48 Lojo objavio spisak

https://basket.ba/selektor-zmajica-gora ... nedjeljak/

Slutim katastrofu. Nema one male Hane Halilović gledao sam je u Svedskoj ubi tricom vodio je na svjetsko sad je nije pozvao na ovaj trecerazredni mec.
Pa kad malo pogledas statistike igracica nije to toliko losa ekipa uopste, dapace, mislim da ima tu finog materijala samo je krojac katastrofa.
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#1499 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

Kako bi mogla izgledati petorka? Babicka, Hurt, N. Zubac kao centar, ko jos? D. zubac je dobra sa snagom i prodorom.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1500 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 18/11/2022 22:20 Kako bi mogla izgledati petorka? Babicka, Hurt, N. Zubac kao centar, ko jos? D. zubac je dobra sa snagom i prodorom.
Hurt i Babic ja mislim da su sigurne, nasa najvisa igracica je Jovana Mandic 192 cm a poslje nje Jovana Markovic 187cm i neka od njih dvije ce zapoceti vjerovatno. Mislim da ce u postavu jedna od sestara Zubac a visinski razlika izmedju njih je 2cm u korist Nikoline 184 s tim da je puno jaca na lopti Dragana tako da ja preferiram Draganu. Medjutim nemojte zaboraviti da na klupi sjedi Goran Lojo i da on uglavnom igra sa standardnim petorkama i igracicama koje dugo igraju tako da racunajte Hurt-Markovic-Babic-Delic-?
Post Reply