Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1426 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by drag_gost »

jazzer wrote: 27/09/2022 09:56 A ko mu je sestra?
Gorana.
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1427 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by drag_gost »

hrasno38 wrote: 27/09/2022 09:51
drag_gost wrote: 27/09/2022 08:32 Kada smo kod Loje, znate valjda ko mu je sestra? :D

Inace, covjek je vodio taj Playoff, najveci uspjeh je sto je izbacio Damira Palatu, koji je kasnije dogurao do Vogosce. Ko zna koliko je djece upropastio...
On i Secerovic su sjebali ZKK Zeljeznicar kako tvrde neki ljudi
Obzirom da ga poznajem iz tih Playoff dana, kada je klince trenirao na Jezeru u skoli, doobro ga poznajem i njegove "metode" rada - evo vam lopta, pa se igrajte.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1428 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Nadam se da je Lojo gledao utakmicu izmedju Srbije i Francuske i ponesto naucio kako se vodi ekipa....Srbija kojoj fali nekoliko najvaznijih igracica sa EP je napravila smjenu generacija i cure se bore ko lavice za svaku loptu i naravno marina za razliku od onoga klosara zna za sta joj sluzi svih 12 igracica.
sukis
Posts: 429
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#1429 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sukis »

hrasno38 wrote: 27/09/2022 12:41 Nadam se da je Lojo gledao utakmicu izmedju Srbije i Francuske i ponesto naucio kako se vodi ekipa....Srbija kojoj fali nekoliko najvaznijih igracica sa EP je napravila smjenu generacija i cure se bore ko lavice za svaku loptu i naravno marina za razliku od onoga klosara zna za sta joj sluzi svih 12 igracica.
Skauting Srbije je odradio posao za ovu utakmicu, pa oni su izasli na teren sa cetiri nove igracice u pocetnoj petorci sto je najvise Francuskog selektora iznenadilo i srusilo mu sve taktike koje je pripremio za utakmicu koja je njima bila itekako bitna. Kasnije je Marina to sve lijepo dozirala uvodjenjem standardnih igracica. Dobila je mnogo samim tim, koristila je sve igracice, dobila utakmicu i odmorila najvaznije igracice. Sto se tice Loje on sa Marinom ne moze u istu recenicu nikako, pa ta zena je osvojila mnogo toga u karijeri. Iza Marine stoje: rad, red, disciplina, rezultati, veliko znanje i strucnost i na kraju velika posvecenost poslu. Dok iza Loje stoji mahalanje i mahalaske price.

Mi smo Srbiji bili blizu po kvalitetu samo na ovom zadnjem EP i to zbog individualnog kvaliteta a nikako nekog timskog. Timski kvalitet je na kraju pobijedio i Srbija je uzela zlato, opet protiv te nesretne Francuske. Francuska se tada prosetala prvenstvom do finala i tu je zapela jer je naletila na vrhunski pripremljenu ekipu. Ja mislim da ce se obrana koju je Srbija tada odigrala protiv do tada ubitacne Francuske izucavati i predavati na mnogim predavanjima nekim novim kosarkasicama, jer to je bilo potpuno savrsenstvo sto se tice defanzive, presinga i svega sto su one u toj utakmici odigrale.

Mi posle ove katastrofe-sramote-debakla moramo kompletan strucni stab zamijeniti na celu sa Lojom. Dovesti nekog strucnog ko ce pokusati ovu ekipu vratiti na pravi put jer steta bi bilo da propadne ovakva generacija jer imamo odredjeni kvalitet koji uz predan i strucan rad moze doci do izrazaja vec na sledecem EP.
elk
Posts: 2793
Joined: 14/08/2006 12:03

#1430 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by elk »

Lijep bijase to izlet za uhljupe iz ksbih. Sjetimo se toga kada krene nova kuknjava za pare. A naravno da hoce. :bih: uskoro ce i 27 po redu gasenje kk bosna...taman je to vrijeme, kraj 9 i pocetak 10 mjeseca...

Selektor naravno potkapacitaran, najslabija karika. Nema covjek znanje za ovaj nivo. Negdje sadake zaradio, dobio u ruke maricu i jones. Ostace zabiljezen kao prvi (vjerovatno i jedini) koji je odveo zenski tim na sp. Potrebna je smjena i pkvratak nekih igracica u tim. Mislim da raza treba biti i dalje uz tim.

Sada ide silazna putanja i povratak u osrednjost u najboljem slucaju. Ne znam sta ce odluciti jones, ali su njene najbolje partije za nas iza nas. Briljantna igracica i hvala joj:thumbup: . 5 mjesto na ep ce ostati najveci uspjeh nase zenske kosarke. Ikada.

Jasna slisko papanka zeljna paznje. Nisam povjerovao ni rijeci od napisanog. Taman joj se sda bivo colan uklapa (ako je tacno ovo sto se pise...)
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#1431 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by TheWatcher »

Izabranice Gorana Loje su završile takmičenje sa svih pet poraza uz koš-razliku 289:485, odnosno ukupno -196.

O kakvom se debaklu radi dovoljno govori podatak da su gore rezultate od naše selekcije u historiji na svjetskim prvenstvima ostvarili samo Kenija 1994. godine (koš-razlika -210), Madagaskar 1971. (-209), te Malezija 1990. (-202).

uzasan podatak :run:
User avatar
jazzer
Posts: 7190
Joined: 20/12/2004 14:44

#1432 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by jazzer »

Nismo dobili ni jednu jedinu cetvrtinu.
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#1433 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Ludzak »

sukis wrote: 27/09/2022 14:31
hrasno38 wrote: 27/09/2022 12:41 Nadam se da je Lojo gledao utakmicu izmedju Srbije i Francuske i ponesto naucio kako se vodi ekipa....Srbija kojoj fali nekoliko najvaznijih igracica sa EP je napravila smjenu generacija i cure se bore ko lavice za svaku loptu i naravno marina za razliku od onoga klosara zna za sta joj sluzi svih 12 igracica.
Skauting Srbije je odradio posao za ovu utakmicu, pa oni su izasli na teren sa cetiri nove igracice u pocetnoj petorci sto je najvise Francuskog selektora iznenadilo i srusilo mu sve taktike koje je pripremio za utakmicu koja je njima bila itekako bitna. Kasnije je Marina to sve lijepo dozirala uvodjenjem standardnih igracica. Dobila je mnogo samim tim, koristila je sve igracice, dobila utakmicu i odmorila najvaznije igracice. Sto se tice Loje on sa Marinom ne moze u istu recenicu nikako, pa ta zena je osvojila mnogo toga u karijeri. Iza Marine stoje: rad, red, disciplina, rezultati, veliko znanje i strucnost i na kraju velika posvecenost poslu. Dok iza Loje stoji mahalanje i mahalaske price.

Mi smo Srbiji bili blizu po kvalitetu samo na ovom zadnjem EP i to zbog individualnog kvaliteta a nikako nekog timskog. Timski kvalitet je na kraju pobijedio i Srbija je uzela zlato, opet protiv te nesretne Francuske. Francuska se tada prosetala prvenstvom do finala i tu je zapela jer je naletila na vrhunski pripremljenu ekipu. Ja mislim da ce se obrana koju je Srbija tada odigrala protiv do tada ubitacne Francuske izucavati i predavati na mnogim predavanjima nekim novim kosarkasicama, jer to je bilo potpuno savrsenstvo sto se tice defanzive, presinga i svega sto su one u toj utakmici odigrale.

Mi posle ove katastrofe-sramote-debakla moramo kompletan strucni stab zamijeniti na celu sa Lojom. Dovesti nekog strucnog ko ce pokusati ovu ekipu vratiti na pravi put jer steta bi bilo da propadne ovakva generacija jer imamo odredjeni kvalitet koji uz predan i strucan rad moze doci do izrazaja vec na sledecem EP.
Koga ti u ovoj heneraciji možeš izdvojiti? Sve utakmice koje smo pobjeđivali, to je prvenstveno zbog Jones. Ona igrala za trojicu, nije ni čudo što je preumorna. Ostalo, ništa posebno
sukis
Posts: 429
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#1434 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sukis »

Ludzak wrote: 27/09/2022 17:03
sukis wrote: 27/09/2022 14:31
Skauting Srbije je odradio posao za ovu utakmicu, pa oni su izasli na teren sa cetiri nove igracice u pocetnoj petorci sto je najvise Francuskog selektora iznenadilo i srusilo mu sve taktike koje je pripremio za utakmicu koja je njima bila itekako bitna. Kasnije je Marina to sve lijepo dozirala uvodjenjem standardnih igracica. Dobila je mnogo samim tim, koristila je sve igracice, dobila utakmicu i odmorila najvaznije igracice. Sto se tice Loje on sa Marinom ne moze u istu recenicu nikako, pa ta zena je osvojila mnogo toga u karijeri. Iza Marine stoje: rad, red, disciplina, rezultati, veliko znanje i strucnost i na kraju velika posvecenost poslu. Dok iza Loje stoji mahalanje i mahalaske price.

Mi smo Srbiji bili blizu po kvalitetu samo na ovom zadnjem EP i to zbog individualnog kvaliteta a nikako nekog timskog. Timski kvalitet je na kraju pobijedio i Srbija je uzela zlato, opet protiv te nesretne Francuske. Francuska se tada prosetala prvenstvom do finala i tu je zapela jer je naletila na vrhunski pripremljenu ekipu. Ja mislim da ce se obrana koju je Srbija tada odigrala protiv do tada ubitacne Francuske izucavati i predavati na mnogim predavanjima nekim novim kosarkasicama, jer to je bilo potpuno savrsenstvo sto se tice defanzive, presinga i svega sto su one u toj utakmici odigrale.

Mi posle ove katastrofe-sramote-debakla moramo kompletan strucni stab zamijeniti na celu sa Lojom. Dovesti nekog strucnog ko ce pokusati ovu ekipu vratiti na pravi put jer steta bi bilo da propadne ovakva generacija jer imamo odredjeni kvalitet koji uz predan i strucan rad moze doci do izrazaja vec na sledecem EP.
Koga ti u ovoj heneraciji možeš izdvojiti? Sve utakmice koje smo pobjeđivali, to je prvenstveno zbog Jones. Ona igrala za trojicu, nije ni čudo što je preumorna. Ostalo, ništa posebno
Melisa, Marica, Nikolina ova mala Matea. Uz JJ imas odlicnu petorku, ostatak ekipe se mora pazljivo birati, imamo mi tu igracica koje mogu bez problema odraditi manju minutazu.

Ne mozemo mozda biti top evropska ekipa poput Francuske, Spanije, Srbije jer oni imaju ogromne baze igracica jos od kadetkinja pa dalje, imaju skole kosarke i privatne i drzavne, sjajne strucnjake, ogromno ulaganje drzave u kosarku, ali svakako mozemo biti tu odmah iza njih jer postoji talenat i uz rad i malo srece mozemo mozda oteti pomenutim i neku medalju u bliskoj buducnosti.

Slusam danas na Sport Klubu nekog lika iz Srbije i analizu meca i on kaze kako je ovo SP Srbiji uz smjenu generacija zapravo i priprema za EP na kojem ce napasti ponovo zlato, to je nesto i Marina izmedju redova rekla u nekom intervju posle jedne od utakmica. Oni toliko ozbiljno pristupaju svakoj utakmici, svakoj i najmanjoj promjeni u ekipi da je to fascinantno, imaju takve strucne analize svake utakmice, imaju ljude koji to tako strucno rade da je to za svaku pohvalu. Hajde da od njih prepisemo bar nesto, bar ono sto mozemo primijeniti kod nas.
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#1435 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Ludzak »

sukis wrote: 27/09/2022 17:53
Ludzak wrote: 27/09/2022 17:03

Koga ti u ovoj heneraciji možeš izdvojiti? Sve utakmice koje smo pobjeđivali, to je prvenstveno zbog Jones. Ona igrala za trojicu, nije ni čudo što je preumorna. Ostalo, ništa posebno
Melisa, Marica, Nikolina ova mala Matea. Uz JJ imas odlicnu petorku, ostatak ekipe se mora pazljivo birati, imamo mi tu igracica koje mogu bez problema odraditi manju minutazu.

Ne mozemo mozda biti top evropska ekipa poput Francuske, Spanije, Srbije jer oni imaju ogromne baze igracica jos od kadetkinja pa dalje, imaju skole kosarke i privatne i drzavne, sjajne strucnjake, ogromno ulaganje drzave u kosarku, ali svakako mozemo biti tu odmah iza njih jer postoji talenat i uz rad i malo srece mozemo mozda oteti pomenutim i neku medalju u bliskoj buducnosti.

Slusam danas na Sport Klubu nekog lika iz Srbije i analizu meca i on kaze kako je ovo SP Srbiji uz smjenu generacija zapravo i priprema za EP na kojem ce napasti ponovo zlato, to je nesto i Marina izmedju redova rekla u nekom intervju posle jedne od utakmica. Oni toliko ozbiljno pristupaju svakoj utakmici, svakoj i najmanjoj promjeni u ekipi da je to fascinantno, imaju takve strucne analize svake utakmice, imaju ljude koji to tako strucno rade da je to za svaku pohvalu. Hajde da od njih prepisemo bar nesto, bar ono sto mozemo primijeniti kod nas.
Hoće li se ikada Melisa dozvati, pitanje je. Marica ne vjerujem da će ikada biti u onoj formi kao što je bila. A sto se JJ tiče, njen ostanak je pod znakom pitanja.
sikstinajn
Posts: 1437
Joined: 15/01/2017 19:21

#1436 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sikstinajn »

Ovim seljoberkama treba zavrnut pipu,obustaviti finansiranje i stotine milja maraka koje ce one potencijalno potrositi-dati omladinskim pogonima.

A one nek idu na turisticke puteševstvije o svom ili pak, tatinom trosku

Loju prekomandovati.
Dati mu da briše parket Ili da dodaje peškire i flaše.
I da Jonesovoj pere noge.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1437 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by shalla »

Za Melisu znamo razlog, ali zna li se tačan razlog što sestre Zubac ne igraju za nas?
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1438 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Ako neko zna o kosarci onda je to Silva.....

https://ilidzagrad.net/bivsa-bh-kosarka ... ogrijesio/
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#1439 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Altsa »

Mirvicka je napisala ono sto i mi svi ovdje tvrdimo da je Lojo kriv za ovu agoniju na SP. On mora da leti sto prije.
Last edited by Altsa on 28/09/2022 13:39, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1440 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Altsa wrote: 28/09/2022 13:35 Mirvicka je napisala ono sto i mi svi ovdje tvrdimo da je Lojo kriv za ovu agoniju na SP. On mora da leti so prije.
Tako je ali nekima jednostavno to ne mozes dokazati.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1441 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

Altsa wrote: 28/09/2022 13:35 Mirvicka je napisala ono sto i mi svi ovdje tvrdimo da je Lojo kriv za ovu agoniju na SP. On mora da leti sto prije.
Pa naravno da je selektor taj koji odgovara za rezultat. Problem u ovo prici je sto ima i gorih od selektora. Problem je sto je sve improvizacija... Kada zamjenis selektora drugim selektorom,opet bude isto...Jer taj novi selektor isto radi sto i njegov predhodnik... isto je u muskoj kosarci... promjenicemo mi i 10 selektora i u muskoj i zenskom kosarku, al se nece nista naravno promjeniti, al to svita ne razumije... Svita hoce uspijeh i kad ne ide krivac selektor ili sudija....
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#1442 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Altsa »

Priglavke wrote: 28/09/2022 14:53
Altsa wrote: 28/09/2022 13:35 Mirvicka je napisala ono sto i mi svi ovdje tvrdimo da je Lojo kriv za ovu agoniju na SP. On mora da leti sto prije.
Pa naravno da je selektor taj koji odgovara za rezultat. Problem u ovo prici je sto ima i gorih od selektora. Problem je sto je sve improvizacija... Kada zamjenis selektora drugim selektorom,opet bude isto...Jer taj novi selektor isto radi sto i njegov predhodnik... isto je u muskoj kosarci... promjenicemo mi i 10 selektora i u muskoj i zenskom kosarku, al se nece nista naravno promjeniti, al to svita ne razumije... Svita hoce uspijeh i kad ne ide krivac selektor ili sudija....
Ko je gori? De odgovori hljeba ti. Pa neces dovesti nekoga ko je na nivou Loje ili goreg. Ako tezis ka boljem dovest ces boljeg trenera.
Ako ne pripremis dobro ekipu ko je kriv ? Ako ne uigras ni jednu suvislu akciju ko je kriv? Ako ne pripremis psihicki ekipu ko je kriv? Ako ne spremis ekipu da igra odbranu na nivou ko je kriv? Pa trener.
Djaba sve kad ima ljudi koji krive vanzemaljce za agoniju nase ekipe.
Last edited by Altsa on 28/09/2022 15:00, edited 2 times in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1443 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Priglavke wrote: 28/09/2022 14:53
Altsa wrote: 28/09/2022 13:35 Mirvicka je napisala ono sto i mi svi ovdje tvrdimo da je Lojo kriv za ovu agoniju na SP. On mora da leti sto prije.
Pa naravno da je selektor taj koji odgovara za rezultat. Problem u ovo prici je sto ima i gorih od selektora. Problem je sto je sve improvizacija... Kada zamjenis selektora drugim selektorom,opet bude isto...Jer taj novi selektor isto radi sto i njegov predhodnik... isto je u muskoj kosarci... promjenicemo mi i 10 selektora i u muskoj i zenskom kosarku, al se nece nista naravno promjeniti, al to svita ne razumije... Svita hoce uspijeh i kad ne ide krivac selektor ili sudija....
Nije tacno da je isto. Naravno da je isto ako kloca zamjenis klocem ali ako umjesto kloca doveders iskusnog trenera koji kosarku ima u malom prstu i te kako to bude drugacije. Elmedin Omanic je doktor zenske kosarke i ne zelim da ga vrijedjam i da ga uopste uporedjujem sa Lojom i sigurno je da njegovo vodjenje i vodjenje Loje ne bi se ni u putu srelo. Osim toga drugaciji izbor igracica bi bio sigurno jer ovo ni u blizu nije najbolje sto imamo
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1444 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by agent_zero »

Poslije ove blamaže, treba nabiti u dupe kompletan stručni štab.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1445 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

Altsa wrote: 28/09/2022 14:55
Priglavke wrote: 28/09/2022 14:53 Pa naravno da je selektor taj koji odgovara za rezultat. Problem u ovo prici je sto ima i gorih od selektora. Problem je sto je sve improvizacija... Kada zamjenis selektora drugim selektorom,opet bude isto...Jer taj novi selektor isto radi sto i njegov predhodnik... isto je u muskoj kosarci... promjenicemo mi i 10 selektora i u muskoj i zenskom kosarku, al se nece nista naravno promjeniti, al to svita ne razumije... Svita hoce uspijeh i kad ne ide krivac selektor ili sudija....
Ko je gori? De odgovori hljeba ti. Pa neces dovesti nekoga ko je na nivou Loje ili goreg. Ako tezis ka boljem dovest ces boljeg trenera.
Ako ne pripremis dobro ekipu ko je kriv ? Ako ne uigras ni jednu suvislu akciju ko je kriv? Ako ne pripremis psihicki ekipu ko je kriv? Ako ne spremis ekipu da igra odbranu na nivou ko je kriv? Pa trener.
Djaba sve kad ima ljudi koji krive vanzemaljce za agoniju nase ekipe.
hrasno38 wrote: 28/09/2022 14:58
Priglavke wrote: 28/09/2022 14:53

Pa naravno da je selektor taj koji odgovara za rezultat. Problem u ovo prici je sto ima i gorih od selektora. Problem je sto je sve improvizacija... Kada zamjenis selektora drugim selektorom,opet bude isto...Jer taj novi selektor isto radi sto i njegov predhodnik... isto je u muskoj kosarci... promjenicemo mi i 10 selektora i u muskoj i zenskom kosarku, al se nece nista naravno promjeniti, al to svita ne razumije... Svita hoce uspijeh i kad ne ide krivac selektor ili sudija....
Nije tacno da je isto. Naravno da je isto ako kloca zamjenis klocem ali ako umjesto kloca doveders iskusnog trenera koji kosarku ima u malom prstu i te kako to bude drugacije. Elmedin Omanic je doktor zenske kosarke i ne zelim da ga vrijedjam i da ga uopste uporedjujem sa Lojom i sigurno je da njegovo vodjenje i vodjenje Loje ne bi se ni u putu srelo. Osim toga drugaciji izbor igracica bi bio sigurno jer ovo ni u blizu nije najbolje sto imamo
Gori od selektoru su ljudi koji sve ovo kreiraju. Svi znamo ko su, ne treba ih imenovati. Cini mi se da je jedan od njih bio u Australiji i primio cek od od diajspore.... Ja govorim
o tim ljudima; o selektoru mi glupo pisati, jer oni dolaze i odlaze. Prije par dana vidjeti smo sta su u fudbalu napravili(mec sa rusijiom)
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1446 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Priglavke wrote: 28/09/2022 15:16
Altsa wrote: 28/09/2022 14:55
Ko je gori? De odgovori hljeba ti. Pa neces dovesti nekoga ko je na nivou Loje ili goreg. Ako tezis ka boljem dovest ces boljeg trenera.
Ako ne pripremis dobro ekipu ko je kriv ? Ako ne uigras ni jednu suvislu akciju ko je kriv? Ako ne pripremis psihicki ekipu ko je kriv? Ako ne spremis ekipu da igra odbranu na nivou ko je kriv? Pa trener.
Djaba sve kad ima ljudi koji krive vanzemaljce za agoniju nase ekipe.
hrasno38 wrote: 28/09/2022 14:58

Nije tacno da je isto. Naravno da je isto ako kloca zamjenis klocem ali ako umjesto kloca doveders iskusnog trenera koji kosarku ima u malom prstu i te kako to bude drugacije. Elmedin Omanic je doktor zenske kosarke i ne zelim da ga vrijedjam i da ga uopste uporedjujem sa Lojom i sigurno je da njegovo vodjenje i vodjenje Loje ne bi se ni u putu srelo. Osim toga drugaciji izbor igracica bi bio sigurno jer ovo ni u blizu nije najbolje sto imamo
Gori od selektoru su ljudi koji sve ovo kreiraju. Svi znamo ko su, ne treba ih imenovati. Cini mi se da je jedan od njih bio u Australiji i primio cek od od diajspore.... Ja govorim
o tim ljudima; o selektoru mi glupo pisati, jer oni dolaze i odlaze. Prije par dana vidjeti smo sta su u fudbalu napravili(mec sa rusijiom)
E tu cemo se sloziti 100%. Taj sto je primio cek je generalni sekretar Amer Colan ali pored njega je tamo otislo jos pun klinac ljudi iz saveza. Medjutim bez obzira na njihreprezentacija je imala ono sto joj je bilo potrebno da se makar ne obruka a na kraju je ispalo da su se zestoko obrukale i oni koji kosarku gledaju "onako" su skontali da je najtanja karika selektor i njegovi pomocnici jer nema reprezentacija niej dosak spremna na SP.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1447 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

Znam kako se zove... Dok je igraoq kosarke bio je OK. Dok ovo... Mislim da je jako dobar sa Harunom,mozda i sa Dinom. S Harunom je igrao kosarke....

Sve je to kratkotrajno, sporadicno, i sa top trenerom. Ode top trener i sve pada u vodu...
Francuska,Spanija,Njemacka razvijaju kosarkase planski. I svaki trener koji dodje radi po istom planu... u Francuskoj se najperspektivniji selektiraju i salju u centre za dalji razvoj. Ti koji izadju iz centra uglavnom potpisu profesionalni ugovor.
Francuzi, Spanjolci su razvili plan do u sitne detalje, mi nismo ni u kantonu...
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#1448 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by svi u napad »

Ljudi moji moramo gledati cisto logicki. Kao prvo takmicis se da bi pobjedio i sad pazi ovo FIBA nas nakon nasih ranijih rezultata stavlja na 5 mjesto. Dakle i najvecem laiku je jasno da je struka zakazala. Nas dosadasnji uspjeh se bazirao na fantasticnoj JJ i sad neko moze reci kao opravdanje da je ista dosla umorna i iscrpljena zbog finalnih tekmi u svojoj ligi. Ok mozemo to djelimicno prihvatiti i logicno zakljuciti da smo zbog njenih slabijih igara na prvenstvu gubili ali to bi bilo prihvatljivo da smo gubili tekme sa max 10 razlike. No gubiti sa 40-50 razlike znaci da se nista nije radilo na pripremama i da struka pojma nema. dakle treba smjeniti Loju koji zaista pojma nema i sve uciniti da JJ ostane dio tima.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1449 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by shalla »

Edo Omanić je doktor za Loju, a i recimo Pandža ili Admir Prašović su sigurno 3x bolje rješenje od postojećeg...
sukis
Posts: 429
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#1450 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sukis »

Evo recimo danas je Srbija izgubila od USA 88:55 tako da realno nismo ni imali srece sa grupom Kina i USA, plus sto su otisle totalno nespremne sa neznalicom selektorom na celu.
Post Reply