Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#801 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by karanana »

Image
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#802 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by spinel_ »

https://pressmedia.ba/vijesti/2021/30/0 ... 10-000-km/

Dodik nagradio košarkašku reprezentativku Srbije Sašu Čađo sa 10.000 KM
Kad Komsic nema ovlasCenja ni budzeta ima Dodo :izet:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#803 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

spinel_ wrote: 01/07/2021 22:31
https://pressmedia.ba/vijesti/2021/30/0 ... 10-000-km/

Dodik nagradio košarkašku reprezentativku Srbije Sašu Čađo sa 10.000 KM
Kad Komsic nema ovlasCenja ni budzeta ima Dodo :izet:
Da iz vlastitog budzeta koji je stekao kriminalom ili iz budzeta RS-a
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#804 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Gerro »

realno ta srpskinja je najbolja i bila na ovom prvenstvu, a i najvise je igrala srcem, tako da sasvim zasluzeno. Fino je to prepoznao gospodin Dodik
User avatar
dulekrele
Posts: 3816
Joined: 10/04/2014 18:25

#805 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dulekrele »

spinel_ wrote: 01/07/2021 22:31
https://pressmedia.ba/vijesti/2021/30/0 ... 10-000-km/

Dodik nagradio košarkašku reprezentativku Srbije Sašu Čađo sa 10.000 KM
Kad Komsic nema ovlasCenja ni budzeta ima Dodo :izet:
Daje pare iz budzeta RS. Ne lazi narod.
User avatar
dulekrele
Posts: 3816
Joined: 10/04/2014 18:25

#806 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dulekrele »

prasoje wrote: 28/06/2021 20:36
Laertes wrote: 27/06/2021 23:08 Vidim sad da su za Srbiju dviju najbolje Anderson i Brooks, stara srpska prezimena :mrgreen:
Kako su oni mogli imati dvije Amerikanke, a za nas nije mogla ona druga?
Zaboravio si i na naše gore list Amerikanku Angelu Dugalić. :)
Brooks je srpkinja udata za stranca. A Anderson je naturalizovana.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#807 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

dulekrele wrote: 02/07/2021 22:42
spinel_ wrote: 01/07/2021 22:31

Kad Komsic nema ovlasCenja ni budzeta ima Dodo :izet:
Daje pare iz budzeta RS. Ne lazi narod.
Eto to znas odakle on daje...jel ti ti dao na potpis finansijsko zaduzenje kod Vlade RS-a! Oism toga kako ce on davati nesto iz RS-a kad nema nikakvu funkciju u RS-u??
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#808 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Ludzak »

Gerro wrote: 02/07/2021 22:41 realno ta srpskinja je najbolja i bila na ovom prvenstvu, a i najvise je igrala srcem, tako da sasvim zasluzeno. Fino je to prepoznao gospodin Dodik
Pa mora igrati kada joj Marš na Drinu daje motivaciju i energiju.
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#809 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Ludzak »

hrasno38 wrote: 28/06/2021 10:41
putokaz1 wrote: 28/06/2021 10:36 Bili smo na prvenstvu i nikad više :sad:
Sad sve zavisi od toga koliko ce se povecati baza kvalitetnih kosarkasica. BiH mora dovesti u tim svaku kosarkasicu koja vrijedi a koja moze igrati za nasu zemlju. Ja sam nabrojao dvije koje su izvanredne ali ima ih sigurno jos. Imamo otvoren put za puno vece domete samo je pitanje hocemo li znati hodati tim putem
Realno, žene je teško pronaći. Teško da će se uspjeti formirati ekipa za buduće dane. I ovo što imamo je pod upitnikom.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#810 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Ludzak wrote: 03/07/2021 21:48
hrasno38 wrote: 28/06/2021 10:41

Sad sve zavisi od toga koliko ce se povecati baza kvalitetnih kosarkasica. BiH mora dovesti u tim svaku kosarkasicu koja vrijedi a koja moze igrati za nasu zemlju. Ja sam nabrojao dvije koje su izvanredne ali ima ih sigurno jos. Imamo otvoren put za puno vece domete samo je pitanje hocemo li znati hodati tim putem
Realno, žene je teško pronaći. Teško da će se uspjeti formirati ekipa za buduće dane. I ovo što imamo je pod upitnikom.
Nece nece sada ce poslije ovoga uspjeha biti puno lakse jer mnoge koje su se dvoumile sada ce potrcati da igraju u kvalifikacijama za SP a pogotovo ako prodjemo na SP. Ovaj sadasnji roster sigurno nece biti upitan jedino ako nas ozljede ne sjebu. JJ ce igrati kvalifikacije za SP jer moja je predpostavka da ona zeli na to SP vise nego i jedna igracica. Sto se tice pocetka kvalifikacija za sljedece prvenstvo tu cemo vjerovatno nekada imati JJ a nekada ne u zavisnosti od jacine utakmica ali nasa druga amerikanka je izvanredna tako da ja mislim da imamo izvanredne pozicije za puno veci uspjeh od ovoga ostvarenog na zadnjem EP.
sukis
Posts: 429
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#811 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sukis »

hrasno38 wrote: 03/07/2021 22:16
Ludzak wrote: 03/07/2021 21:48

Realno, žene je teško pronaći. Teško da će se uspjeti formirati ekipa za buduće dane. I ovo što imamo je pod upitnikom.
Nece nece sada ce poslije ovoga uspjeha biti puno lakse jer mnoge koje su se dvoumile sada ce potrcati da igraju u kvalifikacijama za SP a pogotovo ako prodjemo na SP. Ovaj sadasnji roster sigurno nece biti upitan jedino ako nas ozljede ne sjebu. JJ ce igrati kvalifikacije za SP jer moja je predpostavka da ona zeli na to SP vise nego i jedna igracica. Sto se tice pocetka kvalifikacija za sljedece prvenstvo tu cemo vjerovatno nekada imati JJ a nekada ne u zavisnosti od jacine utakmica ali nasa druga amerikanka je izvanredna tako da ja mislim da imamo izvanredne pozicije za puno veci uspjeh od ovoga ostvarenog na zadnjem EP.
Kako mislis da na SP imamo poziciju za puno veci uspjeh, ovo peto mjesto je maksimalno sto se moglo dobiti, realno i Spanija i Rusija bi nas pobijedile da smo njih dobili u razigravanju.
Na SP ces imati samo jos jacu konkurenciju od ove na EP, dovoljno je samo napisati USA i Australija. Da se ne lazemo, mada opet zavisi od zrijeba, podjela medalja na SP ce biti izmedju ove dvije napisane drzave, Francuske, Belgije, Spanije i eventualno Srbije ako ostane kompletna, mada Srbija ima najava o oprastanju nekih igracica nakon olimpijade, ako se to dogodi onda mislim da Srbija nece biti konkurentna za medalje, sto se nas tice nemamo taj kvalitet ma koliko god mi bili pristrasni i navijali.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#812 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

sukis wrote: 05/07/2021 12:02
hrasno38 wrote: 03/07/2021 22:16

Nece nece sada ce poslije ovoga uspjeha biti puno lakse jer mnoge koje su se dvoumile sada ce potrcati da igraju u kvalifikacijama za SP a pogotovo ako prodjemo na SP. Ovaj sadasnji roster sigurno nece biti upitan jedino ako nas ozljede ne sjebu. JJ ce igrati kvalifikacije za SP jer moja je predpostavka da ona zeli na to SP vise nego i jedna igracica. Sto se tice pocetka kvalifikacija za sljedece prvenstvo tu cemo vjerovatno nekada imati JJ a nekada ne u zavisnosti od jacine utakmica ali nasa druga amerikanka je izvanredna tako da ja mislim da imamo izvanredne pozicije za puno veci uspjeh od ovoga ostvarenog na zadnjem EP.
Kako mislis da na SP imamo poziciju za puno veci uspjeh, ovo peto mjesto je maksimalno sto se moglo dobiti, realno i Spanija i Rusija bi nas pobijedile da smo njih dobili u razigravanju.
Na SP ces imati samo jos jacu konkurenciju od ove na EP, dovoljno je samo napisati USA i Australija. Da se ne lazemo, mada opet zavisi od zrijeba, podjela medalja na SP ce biti izmedju ove dvije napisane drzave, Francuske, Belgije, Spanije i eventualno Srbije ako ostane kompletna, mada Srbija ima najava o oprastanju nekih igracica nakon olimpijade, ako se to dogodi onda mislim da Srbija nece biti konkurentna za medalje, sto se nas tice nemamo taj kvalitet ma koliko god mi bili pristrasni i navijali.
Realno na EP da smo bili kompletni mogli smo dobiti svaku reprezentaciju a posebno anemicnu Spaniju i Rusiju koju smo vec jednom dobili i to na njihovom terenu. NA SP peto mjesto je puno vece od petog na evropskom (karikiram). Dakle uz igracice koje sam ovdje spominjao a posebno Draganu Zubac imamo i te kako kvalitet da pariramo svim evropskim reprezentacijama i jedino USA i Australiju vidim kao dominantne. Francuska kao jedan od najvecih favorita ovoga evropksog prvenstva se mucila sa nama bez Marice Gajic sve do zadnje cetvrtine a 99% sam siguran da bi kompletni bez ikakvih problema dobili Srbiju. Medjutim sta bi bilo kad bi bilo je proslost i ovaj ogroman uspjeh je ostvaren bez nase druge najbolje igracice Marice Gajic i bez Irene Vrancic koja se povrijedila vec u prvoj utakmici.
Vidjet cemo sa kojim igracicama cemo otici na kvalifikacije za SP a i kvalifikacije za Evropkso vrlo brzo pocinju. U biti meni je najvece pitanje hocemo li znati iskoristiti ovaj veliki uspjeh i zahvlajujuci njemu povecati bazu kvalitetnih kosarkasica kojih sigurno ima a polako vidjet cemo hocemo li uopste doci do svjetskog sve u svoje vrijeme.
User avatar
dulekrele
Posts: 3816
Joined: 10/04/2014 18:25

#813 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dulekrele »

hrasno38 wrote: 03/07/2021 20:15
dulekrele wrote: 02/07/2021 22:42
Daje pare iz budzeta RS. Ne lazi narod.
Eto to znas odakle on daje...jel ti ti dao na potpis finansijsko zaduzenje kod Vlade RS-a! Oism toga kako ce on davati nesto iz RS-a kad nema nikakvu funkciju u RS-u??
Dodik nema nikakvu funkciju u RS-u :lol: Za izgradnju wc u bilo kojoj vukojebini on se pita. Ti ili si njegov obozavatelj ili se pravis lud i prosipas nam satro pamet. Pare iz predsjednistva nije mogao dati jer tada nije bilo budzeta BiH. On samo namigne Viskovicu a ovaj skace ko konj. Eto ti si mu guzni haver pa znas kad dodik prne. Drzi se kosarke mojne pametovati o onome sto ne znas.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#814 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

dulekrele wrote: 06/07/2021 16:56
hrasno38 wrote: 03/07/2021 20:15

Eto to znas odakle on daje...jel ti ti dao na potpis finansijsko zaduzenje kod Vlade RS-a! Oism toga kako ce on davati nesto iz RS-a kad nema nikakvu funkciju u RS-u??
Dodik nema nikakvu funkciju u RS-u :lol: Za izgradnju wc u bilo kojoj vukojebini on se pita. Ti ili si njegov obozavatelj ili se pravis lud i prosipas nam satro pamet. Pare iz predsjednistva nije mogao dati jer tada nije bilo budzeta BiH. On samo namigne Viskovicu a ovaj skace ko konj. Eto ti si mu guzni haver pa znas kad dodik prne. Drzi se kosarke mojne pametovati o onome sto ne znas.
Kad ti vidim avatar shavtim u potpunosti sto ne razumijes ono sto sam napisao. Ajde sad razguli hljeba ti!
sukis
Posts: 429
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#815 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sukis »

dulekrele wrote: 06/07/2021 16:56 Drzi se kosarke mojne pametovati o onome sto ne znas.
Bojim se da je i tu znanje prilicno tanko.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#816 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Vidi strucnjaka cisto ludilo.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#817 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by karanana »

melci13 ide u baskiju u gerniku. solidan tim spanske ige.
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#818 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

Pročitah da je Dragana zubac prešla u Hataj. Očigledno da je dobra, ali pošto je sestra zakuhala sa savezom, pitam se hoće li Lojo moći računati na nju?
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#819 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Logovan »

Grupa A: Belgija, Bosna i Hercegovina, Njemačka i Sjeverna Makedonija.

Kvalifikacije su osmišljene tako da je ukupno 38 reprezentacija podijeljeno u 10 grupa (osam po četiri i dvije po tri selekcije).

Na Eurobasket će se plasirati 10 pobjednika kvalifikacionih grupa, kao i četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije. Kako bi se odlučilo koje su četiri najbolje drugoplasirane selekcije, brisat će se dueli s četvrtim po jačini timom u grupi.

Kvalifikacije će se igrati u tri "FIBA prozora" i počet će od 11. do 14. novembra ove godine, nastavljaju se od 24. do 27. novembra 2022., a sve će biti kompletirano od 24. do 27. februara 2023. godine.
Lagano do prvog mjesta! :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#820 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Hm grupa nit smrdi nit mirise....mi jesmo dobili Belgiju pa je Belgija razvalila Sloveniju a Slovenija je razvalila nas....Prvo i najvaznije je da budemo kompletni i to sa sestrama Zubac a pogotvvo sa mladjom Draganom. Naravno bez Jones ce biti izuzetno tesko ali takodje i bez zdrave Marice. Njemacka i S. Makedonija nisu ni malo bezazlene reprezentacije pogotovo na svojim terenima. U svakom slucaju ove djevojke su zasluzile da igraju u velikoj dvorani Mirza Delibasic naravno punoj do vrha a onda je aposlutno sve moguce. Tri domace pobjede su imperativ.
User avatar
dulekrele
Posts: 3816
Joined: 10/04/2014 18:25

#821 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dulekrele »

A koji je problem sa ovim sestrama pa ne igraju za reprezentaciju?
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#822 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

dulekrele wrote: 20/08/2021 22:08 A koji je problem sa ovim sestrama pa ne igraju za reprezentaciju?
https://www.bhbasket.ba/nikolina-zubac- ... aciju-bih/
https://scsport.ba/mujanovic-nikolina-z ... acije-bih/

e sad ko laze a ko govori istinu sami bog zna :(
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#823 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by El_comadante »

zeznuta grupa teško ali eto bez predaje borba predstoji.
User avatar
dulekrele
Posts: 3816
Joined: 10/04/2014 18:25

#824 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dulekrele »

hrasno38 wrote: 21/08/2021 10:54
dulekrele wrote: 20/08/2021 22:08 A koji je problem sa ovim sestrama pa ne igraju za reprezentaciju?
https://www.bhbasket.ba/nikolina-zubac- ... aciju-bih/
https://scsport.ba/mujanovic-nikolina-z ... acije-bih/

e sad ko laze a ko govori istinu sami bog zna :(
Iskreno ja vise vjerujem Razi nego ovoj maloj. Imam osjecaj da Nikolina ceka poziv druge reprezentacije pa zamajava nas.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#825 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

dulekrele wrote: 21/08/2021 20:27
Iskreno ja vise vjerujem Razi nego ovoj maloj. Imam osjecaj da Nikolina ceka poziv druge reprezentacije pa zamajava nas.
Ne moze igrala je za nas
Post Reply